Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56701) jj67 válasza movax (#56700) üzenetére


jj67
kezdő

Kisse erthetetlenul fogalmaztam talan, de szerintem ez mar megvan. Tudom is a talcan valtogatni oket, az egyetlen problema, hogy automatan visszaall eleg rovid idon belul.

(#56702) Bacusuz válasza vallas (#56698) üzenetére


Bacusuz
őstag

műxik, mind kettőt kipróbáltam
köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#56703) movax válasza jj67 (#56701) üzenetére


movax
őstag

Talán nincs globálisra állítva a nyelv? Vagyis minden ablaknak egyéni beállítása van? Nézz körül a Vezérlőpult-Nyelv-Haladó beállítások között.

(#56704) Pokesz007 válasza javorszky (#56678) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Üdv
Megoldódott?
Ha nem ,menj rá megint a Frissítések keresésre és találni fog frissítést. Elég lassan ,de letölti és feltelepíteni. Nekem beakadt egy frissítés nem kereste automatikusan. Azóta jó.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#56705) raidx válasza vlevi (#56686) üzenetére


raidx
őstag

Azthiszem, maradok a 1511-nél amíg lehet. Ez most jól be van járatva és a tegnapi frissítés sm rontott rajta. Ami ritkaság. A szülinapit három napig bírtam de tetű lassú lett a rendszer és nem tudtam dolgozni. A CBés CBB kategóriát jobban szétkéne választani. Egy munkára használt génél nem sok értelme van a csilivilinek és a játéknak.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56706) svgyula válasza vlevi (#56696) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A gond nálad és minden olyan gépnél megvan/lesz ahol a gyártó befejezi a hardvereinek a frissítését. Mindenki el van tévedve a "frissítésekkel" kapcsolatban. A frissítés nem=gyorsítás! Az esetek nagy részében a rendszerhez annak változásaihoz való hangolást jelenti a gördülékenyebb hibamentes múködés érdekében.
Tehát egy pl GeForce GT200 nem fog világot megváltani egy új driverrel, csak múködni! Tehát ha van egy jól múködő rendszered de a gyártói oldal már lesz@rja a hardveredet akkor érdemes azt a rendszert megtartani! Ha frissíted az OP. rendszert akkor előbb utóbb felrakja vagy hibásan használja az eszközöket, mivel a saját illesztője az mint írtad is "szabvány" fogja használni. A gyártók viszont ezektől mindig eltérnek egy picit a vásárlók csalogatásáért. Lehet hogy nem is veszed észre mert a működés közben csak számokkal lehet kölömbséget látni. Egy példa a gyári illesztővel tudna a hálókártya 1000Mb sebeséget a szabványossal meg csak 600Mb tud, mert akkor az volt annak a kategóriának a "szabványos" seessége. A gyártó kicsit felturbózta :) beépített egy-két saját alkatrészt. Na pont az ilyen dolgok miatt lesznek esetleg problémák ezzel a hardverrel. Most amikor a hardvegyártók kötelezve vannak a frissítésre úgy tűnhet ez nem jelenthet gondot egy felhasználómál sem DE a frissítés csak azokra a gép/hardver vonatkozik amit Wim10-el adtak ki. A többi gépen pedig gyártó függő tehát olyan mint a kutya vacsorája...................

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#56707) vlevi válasza svgyula (#56706) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kipróbálom egy új windowssal. Insider Prev fel van téve második vinyóra, megnézem, azzal mit művel.

(#56708) Imco válasza enterlaci (#56695) üzenetére


Imco
őstag

Szerintem nem elég egyértelmű a gyümölcsös stand.
Én belezavarodtam. Pedig van nasom, megosztásom is. :)

Üdv! Imco

(#56709) javorszky válasza Pokesz007 (#56704) üzenetére


javorszky
tag

Úgy néz ki megoldódott.De még nem kiabálom el.Köszönöm a segítséget!

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#56710) jokeph válasza svgyula (#56706) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!
Régóta olvasom ezt a fórumot, és egyre inkább megerősödik bennem hogy ne rakjam fel tartósan a Win10-et a Win7 helyett.
Amiket én használok (alkalmazások, játék) azok Win7 támogatottak eredendően (illetve XP, 2003 server rendszeren is fut a legtöbb), a hardvereim se a legfrissebbek. :D

3 konfigot nyúzok:

1. Proc.: FX8320e 3.2 GHZ@3.6 GHZ - Turbo kikapcsolva és fixre beállítva UEFI biosban), MB: ASROCK 970 PRO3 R2.0, RAM: 4*2GB DDR3 G.Skill rip jaws XMP profile 1.1 1600MHZ, VGA: ASUS R9380 4GB STRIX, Háttértár: Kingston 120 GB SSD 300 NOW

2. Proc.: ATHLON II X2 240 2,8 GHZ (Regor mag 45 nm), MB: ASUS M4A78E-T, RAM: 2*2GB G.Skill rip jaws XMP profile 1.1 1333MHZ, VGA1: MSI NX8800 GTS 512MB, VGA 2: Galaxy GeForce 7900 GS 256 MB, Háttértár: Toshiba 500GB S-ATA 6Gbs winyó

3. Proc.: OPTERON 1381 2,5 GHZ (Suzuka mag 45 nm), MB: ASUS M3A78-EM , RAM: 4*1GB CORSAIR XMS2 800MHZ, VGA: Sapphire ATI Radeon HD 5670 1 GB (128 bit GDDR5), Háttértár: Seagate 500GB S-ATA 3Gbs winyó

Mindhárom konfigon Win7 x64 fut, illetve a 2. és 3. konfigokon van egy 2003 server is.

Az 1. és 3. konfigon használtam külön HDD-re telepített WIN 10 x64 Pro-t, nem győzött meg, számottevő gyorsulást nem hozott se bootoláskor, se alkalmazásnál, se játéknál.

Úgyhogy, kihúzom ameddig le nem lövik a 7-es Wint. ;] :)) :DD :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56711) vlevi válasza svgyula (#56706) üzenetére


vlevi
nagyúr

Megnéztem Insider Preview verzióval, és gond nélkül működik a tabletem.
Szóval nincs szükség semmilyen driverfrissítés letiltásra, kézi drivermókolásra, meg tudja oldani a Windows magától is. Már, persze, ha olyan kedve van.

[kép]

(#56712) svgyula válasza vlevi (#56711) üzenetére


svgyula
addikt

Igen a pro verzió tudja a home meg nem! A home verziónál trükközni kell a driverekkel és akkor sem biztos a siker! Nekem az 5.1-et még látta/kapcsolódott a 6.0-nál már nem! Csak a teló saját programjával (HiSuite)látta a telefont a 6.0 után a home.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#56713) Grafirka


Grafirka
őstag

Ismerosomnek legett az alaplapja. Win10/64 OEM Home hasznalt ( eredeti /dobozos). Kerdes az , hogy ez most azt jelenti hogy ha uj alaplapot vasarol akkor vehet uj oprendszert is ? Letezik valami megoldas arra hogy ismet telepithesse ?

[ Szerkesztve ]

(#56714) vlevi válasza svgyula (#56712) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hááát. Pont ez az. Nem trükköztem semmit.
Mindkét Windows telepítés home verzió, az Insider (15058) látja, a rendes (14393) pedig most éppen nem.
A tabon 5.1-es droid van.

(#56715) Syl


Syl
nagyúr

Látom a Microsoft újabb okosságot talált ki a Win 7/8.1 kedvelői ellen: "Your PC uses a processor that isn’t supported on this version of Windows"

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56716) szilvásbukta


szilvásbukta
tag

Sziasztok!

A Windows 10 megosztásával van problémám, ebben szeretném a segítségetek kérni.

Hálózatban az általam választott mappán kívül meg van osztva a(z) Users is.
Hogyan lehetne ezt kikapcsolni? Nagyon idegesít, hogy sehogy se tudom eltávolítani a(z) Usersről és az almappáiról a megosztást, mint pl az asztal, az appdata stb...

Végigcsináltam: Felhasználónevem mappájára jobb klikk->Megosztás vége->Megosztás megszüntetése->Beállítások módosítása (az almappákra).
A hálózati és megosztási központban a speciális megosztásokban az "összes hálózatban" átraktam a pipát a "nyilvános mappa megosztásának kikapcsolására".
És még mindig ott van a megosztás... :W Help!

(#56717) worxland válasza Syl (#56715) üzenetére


worxland
addikt

Szemetek!
Megölték Kennyt!

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#56718) Pokesz007 válasza javorszky (#56709) üzenetére


Pokesz007
senior tag

:C :R Nincs mit :) Különben olvastam ma reggel,hogy igen nagy csomagok voltak,amik frissültek. Ilyenkor sajnos elég beakad,főleg ha HDD-ről fut az op rendszer.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#56719) Béka 3


Béka 3
tag

Sziasztok!

Tudnátok mondani egy hatásos windows 10 biztonsági mentés módszert ?

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#56720) genndy válasza Béka 3 (#56719) üzenetére


genndy
addikt

A beépített sajátja. Tökéletesen működik.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#56721) DS39 válasza Syl (#56715) üzenetére


DS39
nagyúr

hmm. cuki...
pont a napokban gondolkoztam, hogy felteszek egy intel 7th gen-es gépre a gyárilag rajta lévő 10-es helyett inkább 8.1-et (mert azt jobban szeretem), hát akkor buktam.

hihetetlen, hogy ennyire erőltetik az "egy Windows mind felett" dolgot.

(#56722) GEPESZ66 válasza Béka 3 (#56719) üzenetére


GEPESZ66
veterán

AOMEI fórum.

(#56723) Chrys_


Chrys_
addikt

Tudja valaki, hogyan lehet Windows 10 alatt a bluetooth eszközök szolgáltatásait megnézni/engedélyezni, hasonlóan, mint Windows 7 alatt? Én nem találok semmit.

W7:

Ezek komplett hiányoznak W10-ben. Csak a társítást, a soros portokat és az eszközillesztőben az adott eszköz driver tulajdonságait találom. Szolgáltatásokat és pl. az audio kapcsolat ki-/bekapcsolását sehol.

Vagy Bluetooth stack-t kellene cserélni? Ha igen, mire?

[ Szerkesztve ]

(#56724) Béka 3 válasza genndy (#56720) üzenetére


Béka 3
tag

Rendben köszi :R

GEPESZ66 :

Okés köszi :R

(#56725) junior11


junior11
veterán

Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem. Néha szoktam ellenőrizni az MS weboldalán a fióktevékenységeket, és ma erre bukkantam (outlook az MS fiókom). Kétlépcsős azonosítás be van kapcsolva (telefonon az alkalmazás vagy egy másik mail cím).
A képen említett alias a Skype nevem, kb. február tájékán jött sms, hogy furcsa tevékenységet észlelt az MS, lehet, hogy vki feltörte a fiókomat, megnéztem, (bár itt régebben olvastam, hogy vmi hiba volt a Skype-pal és be lehetett lépni a felhasználó tudta nélkül, de már pontosan nem emlékszem mi volt és a cikket sem találtam meg), jelszavát változtattam.
Azóta nem volt semmi érdekes, eddig, bár nem léptek be, de azért érdekelne, hogy mi lehet ez? Megszerezték a jelszavam vagy a Skype-on keresztül akartak belépni a fiókomba? Mit tegyek, vmi tanács? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56726) Plebi válasza junior11 (#56725) üzenetére


Plebi
senior tag

Sziasztok!

Van egy kisebb problémám win 10-el.

Másik topikban kérdeztem, onnan irányítottak át, hátha valaki tud rá megoldást.

[link]

Eléggé idegesítő. Az még kevésbé zavarna, ha csak a kép akadna meg, de a hang is ilyenkor beakad és a beakadás hanga (a videon) sokkal hangosabb, mint a nézett tartalom.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#56727) Chrys_ válasza Plebi (#56726) üzenetére


Chrys_
addikt

Az említett power management-dolgot próbáltad már?

(#56728) Plebi válasza Chrys_ (#56727) üzenetére


Plebi
senior tag

Milyen power management dolgot? Olvastam, hogy állítsam teljesítmény centrikusra, de olyankor a proci állandóan 100%-on jár.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#56729) Chrys_ válasza Plebi (#56728) üzenetére


Chrys_
addikt

Settings > System > Power & Sleep > Additional Power Settings > Change Plan Settings > Change Advanced Power Settings > PCI Express > Link State Power Management:Setting = "Off"

Gondolom így nem cseszteti a PCI-Express-t és nem okoz gondot semmi freki/feszültség állítás.

[ Szerkesztve ]

(#56730) Plebi válasza Chrys_ (#56729) üzenetére


Plebi
senior tag

Ez a rész mindig Off-on van.

A kiegyensúlyozott beállítást szoktam használni és azt állítom át. A procin kívül, minden energiagazdálkodásos opciót ki szoktam kapcsolni.

Viszont a linkelt hozzászólásba írtam, hogy ilyenkor az egér is megáll, kép, hang, minden befagy egy pillanatra. Ugyanez a gép, több éves win 7 nem volt ilyen. Párom gépe frissült először, az csinálta, aztán ment rá egy tiszta telepítés, egy darabig jó volt aztán egyszer csak újra előjött. Frissítettem én is, nálam logitech kormány nem ment (interaktív windows station-t hiányolt) drivert nem telepített, amiatt kellett tiszta telepítést csinálnom. Addig hanggal nem volt gond, majd tiszta telepítésre nekem is előjött.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#56731) enterlaci válasza Imco (#56708) üzenetére


enterlaci
senior tag

:B akkor megpróbálom átfogalmazni. Remélem így már érthető?

Szóval tudom hogy nem egészen erre való a nas, de szeretnék egy olyan falhasználót is létrehozni amit csak eseti jelleggel léptetek be és csak én érek el vele egy titkos megosztást. Alapvetően én használom az admint is, de ebből a titkos megosztásból ő is ki lenne zárva.

Adott tehát egy win10, "Aladár" felhasználóval belépve és ez végig így is marad. Fel van csatolva egy nas.
"Béla" saját jelszóval megnyitná "titkos" megosztást. Dolga végezetével becsukja az ablakot valahogy kijelentkezik majd "Cecil" belép és megnyitna bármit ami neki engedve van. Ekkor a windows jön a hibaüzenetével, hogy egynél több felhasználó nem használhatja ugyanazt a helyet, stb..

Ki lehet léptetni Bélát?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#56732) Pokesz007 válasza Plebi (#56726) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Nekem is volt ilyen problémám,mikor megvettem a gépet 2015 Szeptemberbe. Új Windows 10-el. Azóta 2x újra raktam. Megjavult! Mitől?Passz. Próbálkozásaimat leírom,ha érdekel.
Hangkártya driver a legújabb.
Videókártya driver a legújabb.
LAN kártya driver a legújabb.
Utorrentet használsz? Volt mikor az is beakasztotta,de Qbittre( Nem jött be ) áttértem,megjavult végül visszaraktam Utorrentre 2.2.1
Kapott valami frissítést és azóta nem akad a hang..( Újra raktam a rendszert tegnap. Unatkoztam :) Nincs akadás. Sajnos mindenkinek más a megoldás az interneten ,sokat olvastam róla.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#56733) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

Az mitől lehet, hogy a dátum mellett található ikonok egy része egy idő elteltével áttetszővé válik?
Pl.: Google Drive, egy idő után áttetsző lesz, de ha kilépek majd újra elindítom akkor megint megjelenik normálisan :F
:R

(#56734) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Update után 0xc000021a

Van erre valakinek nagyjából biztos és hatásos ellenszere?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#56735) Pokesz007 válasza VeryByte (#56734) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Próbáltad?
[link]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#56736) krealon válasza enterlaci (#56665) üzenetére


krealon
veterán

"nas-on jelszóval védett megosztást elérek, de hogyan a lehet legegyszerűbben lekapcsolódni a dolgom végezetével?"

Parancssorban a net use parancs kilistazza a hasznalatban levo halozati eroforrasokat.

A net use <eroforras> /d paranccsal lehet oket torolni, ahol az <eroforras> lehet:
- meghajtokent felvett megosztas betujele ( pl: z: ), vagy
- hasznalatban levo eroforras \\gepneve\megosztas\mappa formatumban.

Halozati erofrrasoknal az eroforras neve (gepnev) szerint, egyszerre csak 1 felhasznaloi azonositoval lehet kapcsolodni, viszont egy halozati eroforras tobb neven is elerheto lehet, igy a kulonbozo nevek szerint kulonbozo felhasznaloi azonositokkal lehetseges a kapcsolodas.
Pl:
Van egy szerver nevu gep, aminek az IP cime 192.168.1.10. Ezen a gepen definialva van Albert es Bela felhasznaloi fiok. Ugyanitt letre van hozva 2 megosztas Megosztas1 es Megosztas2 neven. Megosztas1-hez csak Albert-nek van hozzaferesi engedelye, Megosztas2-hoz pedig csak Bela ferhet hozza.

A Kliens nevezetu geprol (amibe pl Cecil neven vagyunk bejelentkezve) a megoszosztasokhoz igy ferhetunk hozza:

Halozati meghajto (z) csatlakoztatas Albert fiok hasznalataval:
net use z: \\szerver\Megosztas1 * /user:\\szerver\Albert

(A csillag hatasara kerni fogja, hogy gepeljuk be Albert jelszavat.)

Ha megprobalunk csatlakozni Megosztas2-hoz Bela fiokkal, akkor hibauzenetet kaunk, mert a szerver nevu halozati eroforrashoz mar Albert-kent csatlakozva vagyunk.
net use y: \\szerver\Megosztas2 * /user:\\szerver\Bela

Ugyanakkor IP cimmel hivatkozva a szerver nevu gepet a windows mar masik halozati eroforrasnak tekinti, igy mar sikerulni fog az y: emghajto csatlakozas:
net use y: \\192.168.1.10\Megosztas2 * /user:\\192.168.1.10\Bela

A fenti modszer a Windows, '95-os verzioja ota mukodik. :R

(#56737) mexel


mexel
veterán

A feladatütemezőben igen sok olyan feladatot látok amiben nem vagyok biztos hogy muszáj lenne lefutnia, pontosabban nekem nem lenne rá szükségem. Ezekről nem találni valahol valami összeszedett infót hogy melyik feladat pontosan mit csinál? Ha valaki tud ezekről az megosztaná?
Csak egy példa:
Feladat: Schedule Scan
leírás: "Ez a feladat ütemezett Windows Update-ellenőrzést futtat."
Nálam az update ki van kapcsolva, manuálisan frissítek amikor úgy gondolom. Akkor ez vajon szükséges? Okoz gondot ha kikapcsolom? Sok ilyen van még :)
Szeretnék szinte mindent kikapcsolni ami nem létfontosságú, hogy tudjam hogy egy gyengébb gépre mit lőhetek ki.
( reggel töröltem a cortanát, eddig nem reklamált a rendszer hogy hiányolja)

(#56738) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

némi tanácstalanság fogott el. eddig a win 10 -et egy i7-3770 használtam. most ugrottam egy kategóriát, de a helyett, hogy látványos gyorsulásba lenne részem, csak a problémák jönnek, de dögivel.
A HWInfó és a CPU-Z elindul, de örökké valóság mire bármi is történne, a Storage résznél lehat és vagy 5 percig ott szobrozik. a lemezkezelés opciója szintén így van. A HDSentinel is itt akad el.
Ami eddig pöccre indult a i7-3770 -en az most valamiért a i7-7700K -n + H270 -es lappal nem akaródzik indulni. Van valami amit kihagytam, figyelmetlen voltam, netán még túl ifjonc itt a CPU és nem követték le a progik?

tanácstalan vagyok.... :O

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#56739) Drag77 válasza Darkness (#56738) üzenetére


Drag77
senior tag

Inkább, SATA driverek környékén néz szétszerintem.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#56740) Darkness válasza Drag77 (#56739) üzenetére


Darkness
aktív tag

legújabb driverek vannak fent az Intel és az Asus oldaláról.
Minden tökéletesen megy. gyorsan indul, a programokkal sincsen baj, csak a közvetlen HW lekérdezésekkel.
Ezért nem értem a dolgot.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#56741) steele80 válasza Darkness (#56740) üzenetére


steele80
senior tag

Újra telepítetted, vagy csak rendszer visszaállítást csináltál?

(#56742) Darkness válasza steele80 (#56741) üzenetére


Darkness
aktív tag

3x lett nulláról telepítve.
2x a Chef novemberi image (win 10 Pro x64) és legutoljára a januári image (win 10 Pro x64).

[ Szerkesztve ]

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#56743) raidx válasza Darkness (#56742) üzenetére


raidx
őstag

Próbáld ki egy 1511-es verzióval vagy várd ki a 17-est.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56744) Darkness válasza raidx (#56743) üzenetére


Darkness
aktív tag

ööö.... 1511?
bocs, de csak év elején jöttem át W10 -re és kicsit még bizonytalanul lépkedek eme talajon.
mármint, a verzióra gondolsz ami most nálam 1607 és ahelyett tegyek fel 1511 -et?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#56745) steele80 válasza Darkness (#56744) üzenetére


steele80
senior tag

Valami nem kóser, vagy a lap, vagy a proci, vagy a memória. Ezek közül valamelyik nem úgy dolgozik ahogy kellene. W 8.1-el próbaként futtasd és ezzel az oprendszer mizériát vagy megerősíted, vagy kizárod. Én elsőre memóriát mondanék utána procit.

(#56746) Darkness válasza steele80 (#56745) üzenetére


Darkness
aktív tag

mindegyik 0 km -es. újonnan kaptam. i7-7700K, Asus Prime H270 Pro, Kingston HyperX Savage 2666. leírásomban szerepel, hogy "játék" víz hűtés van rajta.
a hőfokok sem extrémek. Bár azt kicsit furcsa, hogy 4500 MHz sem nem tudom elérni a turbo boost -al. 4399 -nél elakad... a szorzó max 44. a memória a tudja az XMP -t 2400 MHz -el.
egyszóval tanácstalanság vagyok még. miképpen lehetne kihajtani a 4,5 GHz -t? valamit nem állítok be jól?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#56747) svgyula válasza Darkness (#56746) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Az összerakás biztosan jó? A pasztázás teljes felületű? Ha igen akkor a hűtést kellene megnézni. Vagy egyszerűen kaptál egy hibás procit. Bár a "k" jelzésű húzható. Nem véletlenűl attól a magyar "tuning" cégtől került hozzád akik csúcsdöntésre fingtnak procikat? :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#56748) GEPESZ66 válasza Darkness (#56740) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én úgy olvastam,így is tettem, hogy külön driver-t nem célszerű felrakni , rá kell hagyni a WIN-re.

(#56749) Darkness válasza svgyula (#56747) üzenetére


Darkness
aktív tag

igen. többször is ellenőriztem... alapon 32 - 35 °C terhelve max 65 °C. egyszóval ezzel nincsen baj.
gyári box CPU volt. Nem "tuning" cégtől vettem. :) bár nem is tudom, kire gondolsz. :DD
1.168 V a Vcore a BIOS -ban. CPU-Z szerint, ha sikerül elindulnia akkor 1.264 és ehhez 4390 MHz társul.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#56750) Darkness válasza GEPESZ66 (#56748) üzenetére


Darkness
aktív tag

én nem bízok abban. a gyáriak csak tudják, hogy mit kell beállítani... mivel, gondolom, a Win csak egy általános szabvány drivert tesz fel. A gyártó meg tudja a "kiskapukat". amivel többet lehet kihozni a cuccból. persze WHQL aláírással.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.