Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) minionair válasza minionair (#56492) üzenetére


minionair
csendes tag

Vki?

(#56503) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ezeket az Edge böngészőjének könyvjelző ablakoknak a címeit, hátterét, számát, stb hogyan lehetne testreszabni? :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56504) tordaitibi válasza makoss (#56503) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Fehér testvérem, nem Firefox vagy Opera ez... :D

Sehogy.

UWP appok fapadosak ilyen téren.

(#56505) makoss válasza tordaitibi (#56504) üzenetére


makoss
addikt

pfff az igen. :F :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56506) svgyula válasza minionair (#56501) üzenetére


svgyula
addikt

Szia!
Ha lassúnak találod a gépet. Vagy kevés alapból a RAM akkor a win7-hez hasonló "herélést" csinálhatsz rajta.
Megtalálod az összes lehetséges leírást a net-en. Ha ismered ezeket akkor nem lesz gondod. Ha nem akkor készítsd elő a telepítőt :K Aztán GOOO! Érdemes minden módosítás előtt mentést csinálni vagy jegyzetelni.
A fontos adataidat tedd átt egy másik particióra ls ha megrogyott esetleg a rendszer akkor csak azt kell újra rakni az adatok nem vesznek el. Ha nincs akkor egy egyszerú Partition Master segítségével csinálhatsz. Arra figyelj, hogy a rendszernek legalább 100GB helyet hagyd meg.
(#56505) makoss
Bátraké a szerencse :D

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#56507) karldergroße


karldergroße
senior tag

Szép napot: Probléma: ha a gyorselérés eszköztár bármely sorára JOBB egérgombbal kattintok, az intézőablak összeomlik és bezáródik. Ilyenkor az egész start-menü újraindul. Valakinél ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#56508) Imco válasza VoidXs (#56500) üzenetére


Imco
őstag

Ez nálam sem működött. Ahányszor megnyitottam egy képet annyiszor pipáltam az irfanview-t. :) Most tettem fel új OS installt és ebben most már talán megy. Épp most teszteltem. Az előd is W10 x64 volt, a mostani is az.
Az okát nem tudom.

*********
Talán @Pityesz78nak kellett volna válaszolnom.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#56509) minionair válasza svgyula (#56506) üzenetére


minionair
csendes tag

Nem lassu a gep , i5 3427u,4gb ram, wd black 7200 winyo. Csak gondoltam ha win10 be ki lehet szedni dolgokat amitol meg gyorsabb lesz,vagy feleslegesen eszi a ramot akkor megcsinalom.

(#56510) _ ĐanieL™ válasza svgyula (#56480) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Nincs jobb-klikkre mount lehetőség... mármint az Alcoholén kívül mást nem dob fel.
Lehet, hogy ezt a funkciót be kell kapcsolni előbb valahol?

(#56511) radi8tor válasza vlevi (#56491) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmivel nem lett lassabb a bootolás hibernálás kikapcsolása után. Nem értem miért bonyolítják ezt meg ennyire.

Kösz mindenesetre az infókat! :R

⭐ Stella

(#56512) _ ĐanieL™ válasza radi8tor (#56511) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

HDD-s gépnél érezhető különbség van.. SSD-nél talán 1-2 másodpercnyi csak.

(#56513) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék szépen.

Win10-et - 64bit szeretnék telepíteni egy régi, 6-8 éves laptopra.

Tudnátok segíteni hogyan szedjem össze a drivereket?
Előre össze szeretném gyűjteni, hogy Win telepítés után már lehessen őket telepíteni, de nem tudom hogyan szerezzem be őket. Nincs már meg az a lemez, amit vásárláskor kaptam és rajta voltak a driverek, meg azóta úgyis a frissebbek kellenének.

köszönöm szépen

(#56514) svgyula válasza _ ĐanieL™ (#56510) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Mert be van állítva alapértelmezett alkalmazásnak. Egyébként csak a "csatlakoztatás" Mint a mellékelt ábra mutatja:

(#56513) Orionk
Szia! A kugli a barátod :K Beírod a pontos típust a keresőbe így xxxxxxxx notebook driver download.
Csak a gyári oldalon keresel! Figyelj arra, hogy sok a "nyalóka" a neten Nem a drivert szedi le hanem behúz egy fizetős "drivet booster" programba! Feltelepül utána benyögi, "ha nem veszed meg nem talál semmit". Ezért csak gyári oldal! Ott kiválasztod az op rendszernek megfelelő verziót! Figyelj arra, hogy sok helyen nem csomagot kapsz! Egyenként kell leszedni őket nálam egy DELL gépnél szopatott a win10! A legfontosabb ami kell: hálókártya driver, wifi driver, videó driver(ha van dedikált) USB driver, audió driver. Ezeket mentsd rá egy külön particióra és utána jöhet a telepítés.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#56515) DS39 válasza Orionk (#56513) üzenetére


DS39
nagyúr

hát azzal a lemezzel nem sokra mennél, lévén nem 10-es driverek voltak rajta. :)

menj fel a gyártó honlapjára vannak-e hozzá win10-hez driverek.
(meglepő lenne, egy ilyen régi gép esetén)

szerintem nem kell külön összegyűjtened, telepítsd fel a 10-est, ha felmegy (nem biztos), és lesz neted, akkor lehúzza ami kell neki.

(#56516) Orionk válasza DS39 (#56515) üzenetére


Orionk
senior tag

köszönöm.

Idő közben lehet, hogy 8.1-et tudok csak telepíteni rá. De ennek ellenére engedjétek meg, hogy ebben a topic-ban folyassam a driver-es kérdéseim.

Honnan tudjam, hogy ki a gyártó? Nem ismerem a laptopban levő hardver márkáit. Csak a tulajdonságait, hogy pl. GPU integrálva van az alaplapra. CPU-t azt tudom, hogy AMD Athlon 64 X2 Dual-Core processor TK-55

Tudnál még egy kicsit ebben segíteni, hogy elinduljak? Vagy a laptop gyártójához, az MSI -hez menjek?

(#56517) movax válasza Orionk (#56513) üzenetére


movax
őstag

Tedd fel a win10-et és bízz benne, hogy felteszi magától a megfelelő drivereket.

Ha valamelyik hardver nem működik, lehet próbálkozni manuális driver-telepítéssel. Keress rá a laptop típusára a gyártó oldalán (gép típusszáma a gép hátoldalán, a címkén), win10-es drivereket szinte biztosan nem fogsz találni rá. Szedd le az elérhető legfrissebb drivereket, win7, win8, ami van.

Azt a lényeg, hogy megfelelően működjön az adott hardver, pl. hang, nem kell erőltetni a legújabbat (nálam pl. egy 2012-es driverrel működik kiválóan a realtek csip, a legújabbal összefossa magát a rendszer). Általában jobb a gyártó drivere, mint az általános driver (pl. grafika esetében), mivel a gyártó belemászhat a driverbe, testre szabhatja.

Sok sikert. :)

[ Szerkesztve ]

(#56518) Livius válasza Orionk (#56516) üzenetére


Livius
őstag

Ha tudod, hogy mi a pontos típusa a notebooknak (ez rajta kell legyen valahol az alján), akkor a neten erre keresve minden infót megtalálsz hozzá. Vagy használhatsz rá programot is, pl az aida64-et. Ezzel driverek telepítése nélkül is bőven van infó, hogy milyen eszközök vannak a gépben.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#56519) _ ĐanieL™ válasza svgyula (#56514) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Valóban.. társításnál az Intézőt alapértelmezettre állítottam és működik is :)

(#56520) Orionk válasza Livius (#56518) üzenetére


Orionk
senior tag

Köszönöm és mihez kell igazából drivert keresni?

- alaplap
- cpu
- gpu
- hangkártya
- háló kártya

kihagytam valamit? köszi

(#56521) minionair válasza _ ĐanieL™ (#56512) üzenetére


minionair
csendes tag

nekem i5 3427u,4gb ram, wd black 7200 winyo val 15mp alatt bootol, gondolkodtam ssdn,de megse. igaz ez a leggyorsabb winyo laptop ba.

(#56522) DS39 válasza Orionk (#56516) üzenetére


DS39
nagyúr

én a laptop gyártójára gondoltam, ott a honlapon a benne lévő hardver paraméterek olvashatóak valószínűleg.
amúgy ja, aida64 segít.

szerintem ez a driver gyűjtögetés spéci hardverek esetén érdekes, mint mondjuk az ujjlenyomatolvasó, de touchpad, intel/amd/nvidia vga, illetve realtek audio/lan, intel wifi/bluetooth, stb cuccokhoz a windows talál magának drivert ma már.

[ Szerkesztve ]

(#56523) Orionk válasza DS39 (#56522) üzenetére


Orionk
senior tag

A laptopom az ez: MSI MS-163D
Régi, de hardverileg jó. Csak szoftver ügyileg tönkrement, ezért kell újratelepíteni, meg azért, mert kell a 64 bites OS és ezen még csak 32 bites van.

Azért írtam le fentebb a típust, hogy ha esetleg ráérsz, akkor légyszi nézd meg nekem, mert én nem találok semmit driver ügyileg. :( Csak régi Vista-hoz találtam drivert.

A Win10 telepítés helyett meg azért váltottam első kommentemhez képest Win8.1 64 bitre, mert arról találtam infót Google val, hogy másik próbálták és a Win10-et nem ette már meg ez a laptop, de 8.1-et igen.

köszönöm

(#56524) mexel


mexel
veterán

Win 10 iso letöltéshez a heidoc.net mennyire biztonságos? Ha jól tudom a microsoft szerverekről szedi az iso-t, ez biztos? Ugyanazt az iso-t fogom megkapni mintha a Media Creation Tool-al szedném? Sajnos a Cretion Tool előbb letöltögeti C-re, majd összerakja stb, nem tartom jó ötletnek mert lehet hogy van egy-két kártevő a gépen amivel csinálni kellene, azért lesz újrarakva főként a gép.
Ja és ez a legfrisebb kiadású 10-es?

(#56525) DS39 válasza Orionk (#56523) üzenetére


DS39
nagyúr

Esetleg innen: [link]
D-s végűt nem találtam, talán nincs nagy különbség.
de ha 8.1 is lesz, én egy sima telepítéssel kezdeném, az is megtalálja magának ami kell, aztán egy ki hiányzóhoz, ha lesz ilyen, amit az eszközkezelőben majd látsz, ahhoz kell keresni.

(#56526) Livius válasza Orionk (#56520) üzenetére


Livius
őstag

Amihez az eszközkezelőben majd azt látod, hogy nincs illesztőprogram. Ezért kéne feltelepítened a Win 10-et csak simán és kipróbálni, hogy mihez talál magától dirvert és mihez nem.

[link]
Ez alapján én arra tippelek hogy az ATI videokártyához kellene majd keresni az AMD oldalán dirvert és kész, a többihez alapból lenen a Win 10-nek dirvere. Esetleg még a webkamera és a kártyaolvasókhoz kellene valahonnan szerezni, de ezeket mind az adott eszközök gyártójának weboldaláról kell próbálni beszerezni, az MSI és más notebook gyártók oldalán soha sincs érdemi frissítés dirverekben.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#56527) Orionk válasza Livius (#56526) üzenetére


Orionk
senior tag

Win 8.1 nem tudja ezt megcsinálni? Mármint, hogy mihez talál drivert és mihez nem?

[ Szerkesztve ]

(#56528) Livius válasza Orionk (#56527) üzenetére


Livius
őstag

Ott is lesz ilyen, de az annyira szar, hogy inkább maradj a Win 10-nél.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#56529) Orionk válasza Livius (#56528) üzenetére


Orionk
senior tag

De olyanokat olvastam, hogy ez a laptop, ezzel a harverrel:
Laptopom: MSI MS-163D

nem eszi meg jól a Win10-et, mert régi, amikor még Vista rendszer számított újnak.

(#56530) ace05


ace05
senior tag

Üdv

Néha a hálózatoknál olyan telefontokat ismer fel a gép, amik nem hozzánk tartoznak. A mac címeik nincsenek is benne a router dhcp clinet listában. Ezt mit jelent ? Otthoni hálózatról van szó, a router egy tp link 1043nd.

(#56531) Livius válasza Orionk (#56529) üzenetére


Livius
őstag

Ennyi infóból, akkor 90%-ra mondható lehetne az is, hogy 8.1-et és a Win 7-et se eszi meg. Nem tudom mit parázol ezen, megpróbálod felrakni a Win 10-et, aztán majd kiderül mi lesz, legfeljebb majd újrakezded és felrakod a Win 8.1-et, aztán ha az se jó, mész lejjebb a Win 7-ig próbálkozásban.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#56532) DS39 válasza Livius (#56528) üzenetére


DS39
nagyúr

khm... hát nekem a 8.1 jobban bejön, egy classic shell-lel.
mondjuk a csempés appok támogatásában a 10-es jobb. (nyilván)

Orionk: egyébként nem értem miért akarsz mindáron drivereket gyűjteni telepítés előtt, telepítsd fel a windowst, és ami nem megy, ahhoz keress, ennyi. ez már windows7-en sem volt nagy probléma.

[ Szerkesztve ]

(#56533) Top cat válasza mexel (#56524) üzenetére


Top cat
őstag

Lecsekkolod az SHA1 értékét és kiderül, hogy eredeti e.

Ha vírusos akkor inkább egy tiszta gépen kellene leszedni.

(#56534) ace05 válasza Livius (#56531) üzenetére


ace05
senior tag

A msi régi laptopjait jól elkúrta és utána leszarta. Nekem egy gx 701-es notim volt, de win 10 csak úgy tud rajta működni, hogyha megbuherálom a videokártyát egy nvidia powermizer programmal.

(#56535) Orionk válasza DS39 (#56532) üzenetére


Orionk
senior tag

DS39 és Livius:

Azért félek, parázok mert nincs másik gépem és ha a telepítés rosszul sikerül, akkor ez sem lesz, hogy javítsam a dolgokat. Ezért próbálom előre mindent jól beszerezni.
A gyártó MSI oldala szerint csak Vistáig biztosították a Drivereket ezért is parázok.

Ha feltelepítem az adott Win-t és akkor derül ki, hogy nem ismert fel drivert, akkor nincs rendszerem, amivel utána tudnék keresni az adott hardver driverjának.

(#56536) mexel válasza Top cat (#56533) üzenetére


mexel
veterán

Azt hogy csekkolom le?

(#56537) DS39 válasza Orionk (#56535) üzenetére


DS39
nagyúr

???

a gépet nem fogja elrontani ha nem fel a Win10 vagy 8.1-ra, leformázod és telepítesz rá egy XP-t/Vistát ismét.

esetleg bepróbálkozhatsz Linuxszal is, egy Debian tuti jobban fog menni rajta, mint a windows 10/8.1.

(#56538) Livius válasza DS39 (#56537) üzenetére


Livius
őstag

Szerintem ha ennyire nincs tisztában azzal, hogy egy OS telepítéssel nem tud elrontani harveresen egy gépet, akkor ne nagyon ajánljál neki Linuxot, mert az életben nem fogja tudni annak a telepítését és konfigolását véghez vinni zökkenőmentesen. :DDD

@Orionk
Ami van adat a gépen azt le kell menteni valahova Pendrivera vagy felhőbe és teljes formázással kell próbálgatni a telepítéseket (nem a jelenlegi frissítésével). Hardveresen nem lehet elrontani ettől a gépet, ha valami nem jó, egy teljes tiszta telepítéssel (formázásokkal) már rakhatod is a következő Windows verziót, ami esetleg már gond nélkül menni fog

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#56539) raidx válasza _ ĐanieL™ (#56510) üzenetére


raidx
őstag

Először a fálkezelőbe keress rá egí ISO-ra, duplaklikk rajta és talán megjön az ablak ahol megadhatod, hogy mindég mi történjen. Utánna már lessz jobb gombos menű is ahol csatlakoztatás és kiadás is lessz.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56540) MK VII


MK VII
veterán

Üdv.
Valami megoldást szeretnék találni arra, hogy, hogy lehet kilőni a OneDrive-ot?
Régebben elég volt csak simán beállítani, hogy ne induljon a windows-szal együtt, de most nagyon erőszakos... Konkrétan minden egyes indításnál odatolja a pofámba magát, hogy lépjek be, holott a windows-szal együtt való indítás ki van kapcsolva. Ha bezárom, utána x idő múlva gondol egyet és megint megjelenik.
A másik az a windows defender. Régóta használok win10-zet, mindenen átmentem már, de a defender eddig sosem pofátlankodott... Csinálta a dolgát minden szó nélkül.. Most az is állandóan zaklat.

Mit lehet csinálni?

(#56541) movax válasza MK VII (#56540) üzenetére


movax
őstag

(#56542) SP4C3 válasza MK VII (#56540) üzenetére


SP4C3
veterán

Az lenne a legtisztább, ha a telepítő ISO-ban sem lennének benne ezek a szarságok.

Gpedit.msc - Admin templates, Winshit Components, Windows Defender

TURN OFF WINDOWS DEFENDER - ENABLED

Itt még találsz pár érdekességet, többek közt azt a szutyok drávjot, updates, cortana... stb.

Aztán elnavigálsz ide:
Admin templates / System / Internet Commmmmmmmunication Management / Internet Communication settings

Itt is lesznek nyalánkságok.

Start menü, onedrive jobbclick uninstall, na ugyehogy nem működik? 2017...

Megoldás
x64 esetén

C:\Windows\SysWOW64\OneDriveSetup.exe /uninstall this piece of shit bloatware crap

32bit:

C:\Windows\System32\OneDriveSetup.exe /uninstall

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#56543) raidx válasza Orionk (#56535) üzenetére


raidx
őstag

I)gaz, hosszadalmasabb de biztonságosabb módszer, ha a meglévő Wint frissíted a Win10-re. Ha kompatibilitási probléma adódik visszakerül az eredeti rendszered. Ha nincs gond, kész a Win10 rendszered.
A meglévő rendszeredről mindenképp célszerű biztonsági mentést (lemezkép) készíteni!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56544) Top cat válasza mexel (#56536) üzenetére


Top cat
őstag

Pl Total commander-el.

Kijelölöd az ISO-t-> fájl menü->ellenőrző fájl készítése->SHA1 és OK.
Csinál egy sha1 kiterjesztésű szöveges állományt.

Ha bele nézel lesz benne egy 40 karakteres sor, ez pl a
hu_windows_10_multiple_editions_version_1511_updated_apr_2016_x64_dvd_8742112.iso sha 1 értéke

0ee19c371cd62b6522b5150fd05570562e7b7986

(#56545) BullZeye


BullZeye
veterán

Erre valaki?

HTPC->DisplayPort->TV megy a hang, ha gép elmegy sleepbe és előbb éled fel mint a TV, akkor elmegy a hang, restart vagy a problémamegoldó megoldja, de egy HTPCnél napi 2x eljátszani ezt röhejes. Linuxon pedig nincs 1 program ami HTPC-hez szükséges, így marad W10 egyenlőre.

HTPCn nincs HDMI így sajnos az nem megoldás. Több driverrel próbálkoztam mindegyikkel évek óta előjön ez a hiba, csak W10 legalább közli, hogy ugyan mi ez.

Google egész pontosan 0 találatot dob a hibaüzenetre.

(#56546) Livius válasza raidx (#56543) üzenetére


Livius
őstag

Ha normálisan kiakarja próbálni hogy mihez van jól működő driver alapból a Win 10-en, akkor tisztán kell újra telepíteni. Frissítgetés után még több gondja lehet ilyen téren. Egyszerűen az adatokat le kell menteni valahova máshova, és kész. Ha nem megy valami, akkor egy olyan widows-t kell visszatelepíteni megint tisztán, amivel jól mentek a driverek.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#56547) MK VII


MK VII
veterán

Köszönöm a válaszokat.
Igazából a OneDrive-ot használom, de csak böngészőből vagy telefonról, mert állandóan dolgoztatja a gépet az a szar.

(#56548) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Beléptem a saját Microsoft fiókomba, s ott negváltoztattam a fiókképemet..
A PC-n ennek ellenére még mindig a régi fiókkép jelenik meg.
Hogyan tudom azt elérni, hogy a PC-n is az új fiókkép jelenjen meg?

(#56549) Syl válasza MK VII (#56547) üzenetére


Syl
nagyúr

[kép] :DDD (saját felvétel)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56550) raidx válasza Livius (#56546) üzenetére


raidx
őstag

Jó pár gép friaaítése utánn nem tapasztaltam működési eltérést a frisítés és tiszta telepítés között. Ami XP és Win7 estén nem mondható el. A frissítés időigényesebb mert a telepített cuccot is teszteli a telepítő majd el is menti a régi telepítést és utánna jön a telepítés csak. Ha a telepítő nem tudja összeszedni a szüksége drivereket, automatikusan visszaállítja az eredeti rendszert. Azt is kiírja, mivel volt gondja.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.