Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56151) tordaitibi válasza Aslan (#56137) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Atyaisten mi lett a kepfeltoltes.eu-ból....
Nehezen találtam meg a képedet a sok undorítóbbnál gusztustalanabb reklám között.

(#56152) CirrMee válasza makoss (#56150) üzenetére


CirrMee
addikt

Esetleg nem a Visual C++ hiánya miatt keresel "működő" példányt...? :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#56153) makoss válasza CirrMee (#56152) üzenetére


makoss
addikt

Nem ismerem a probléma okát, nem tudom, van megoldás erre?
Már 2× tettem újra a unigine valley benchmark 1.0 progit de mindig ez van:

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56154) CirrMee válasza makoss (#56153) üzenetére


CirrMee
addikt

Mondom én... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#56155) makoss válasza CirrMee (#56154) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, megnézem, haver is azt mondta minden napos probléma az ncore-on :R
Ez volt a bibi, köszi! :R
Még jó, hogy a régi win 7-es programokról csináltam mentést, ott is szerepel...
A win 10 még tegnapi telepítés, még most kezdem szemetelni :D

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56156) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Zárolási képernyő utáni jelszókérést hogyan lehet kikapcsolni? bejelentkezéskor nem kér jelszót ezt a netplwiz parancson belül megoldottam, de mikor zárolja magát, utána space nyomásra előjön hogy írja be a jelszót. Nem akarnám kikapcsolni a zárolási képernyőt, csak a jelszót.

Aztán még az érdekelne hogy a bejelentkezéskor , mikor a jelszót kéne beírni ( amit ugye kikapcsoltam) ott a hátteret hogyan lehet megváltoztatni? Megtaláltam a mappát, de a képet nem tudom lecserélni. ez a felület szerintem ugyan az mint ami a zárolási képernyő után ugrik be.

(#56157) petya1985


petya1985
tag

Hello. Vettem egy uj lapot es azota kaosz van..
Gigabyte b150m hd3. I5 6500 8 gb ram. Szal kicsereltem a lapot es tettem egy uj rendszert de azota allandoan kek halalozik kb 2-3 perc utan.. 3 fajta hibauzit ir egyszer ezt egyszer azt..

Kmode excepition not handled
System service exp. Not handled
Kernel security chek failture

Tipp vkinek??

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#56158) raidx válasza #81556480 (#56156) üzenetére


raidx
őstag

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56159) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Eladnám a notimat, amin windows10 van. Van rá lehetőség, hogy minden felhasználói adatot töröljek és egy teljesen tiszta, driverekkel azért ellátott win 10 -et varázsoljak a belakott win10ből újratelepítés nélkül?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#56160) #81556480 válasza raidx (#56158) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ez nem válasz a kérdéseimre ( szerintem ) és nekem két másféle opció van. De ettől függetlenül a kp módosítás, és a jelszó kivétel nem innen működik

(#56161) alratar válasza #81556480 (#56160) üzenetére


alratar
addikt

Sziasztok,
A lemezkezelőben miért nem engedi a rendszer egy partíció méretének növelését?
Van száz MB szabad hely még, tehát lehetne növelni.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#56162) istvankeresz válasza V.Stryker (#56159) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

A win keresőbe kezdd el beírni, hogy alaphelyzetbe állítás. Ott kiválasztod, hogy zúzzon le mindent. Egy darabig tököl majd és szépen eltüntet mindent és kapsz egy szűz win10-t.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#56163) petya1985 válasza #81556480 (#56160) üzenetére


petya1985
tag

Vki nekem segitene?? Koszi

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#56164) GEPESZ66 válasza istvankeresz (#56162) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A WIN10 -et telepítéskor elmenti valahova, s onnan rakja vissza?
Ha jól értem, akkor bármilyen programot is telepítettem, ezt lefuttatva teljesen tiszta WIN-t kapok, a telepített programok nyomai nélkül?

(#56165) Syl válasza GEPESZ66 (#56164) üzenetére


Syl
nagyúr

Elméletileg igen, gyakorlatilag meg lutri :B Nálam pl. a win teljesen a kardjába dőlt ezen művelet közben: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56166) hsgg16


hsgg16
újonc

Sziasztok, szomszéd srác laptopja beadta az unalmast.
Windows 10 nem indul, error code 0x0000001

kigugliztam, gyötörtem, semmilyen trükk nem segített..
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update/how-to-repair-windows10-file-bootbcd-with-error/3d8f9c4c-365b-4fd3-8dba-9b15eddfb0f7?auth=1

valakinek ötlete esetleg van még?

[ Szerkesztve ]

(#56167) general


general
addikt

Sziasztok!
Lehet, hogy buta kérdés, de a default One Drive mappát, a komplett cuccot át lehet tenni egy másik meghajtóra, hogy ne az ssd-n foglaljon nem kevés helyet? Alapból oda kerül, szeretném egy hdd-re tenni.

(#56168) kezo0


kezo0
addikt

Sziasztok,
anyám gépén 64 bites Win10 Pro van, és egyik napról a másikra azt kezdte játszani, hogy indítás után, ahogy betölt a Windows, egyből megjelenik a tálcán egy villogó minimalizált ablak, azzal az üzenettel, hogy "A(z) Microsoft Win...". Igen, mindössze ennyi látható a szövegből akkor is, ha az egeret föléje viszem. Ezt a minimalizált ablakot nem lehet nagyra nyitni – sem az egér bal, sem a jobb gombjával történő kattintásra nem reagál. Csak villog ott ez a csonka szöveg, és nem lehet tudni, hogy melyik alkalmazás akar és mit üzenni... Továbbmegyek: az egész tálca halott, semelyik eleme nem kattintható, tehát a Start menü sem nyitható meg.

Hosszas játszadozás után rájöttem, hogy miként tudom eltüntetni ezt a minimalizált villogó ablakot/rendszerüzenetet vagy legyen az bármi is:

1. Kattintani kell a desktop egy üres részén (ez fontos, mert enélkül a következő műveletre semmi sem történik).
2. Nyomni kell egy Alt+F4-et --> erre felugrik egy ablak, amelyben választható, hogy leállítod vagy újraindítod a Windowst.
3. Megint kattintasz egyet a desktop üres részére.
4. Megint nyomsz egy Alt+F4-et.

Na, így eltűnik a nemkívánatos villogó ablak/üzenet a tálcáról, és innen kezdve a tálca is működik rendesen.

Kérdéseim: mi lehet az induláskor azonnal betöltödő ablak a tálcán, ami blokkolja az egész tálcát, mit üzenhet vajon, és hogyan érhetném el, hogy ne ezzel induljon a Windows?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#56169) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Nem tudja valaki, tálcára lehet tenni mappát?
Ha igen, hogyan? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56170) cattus válasza makoss (#56169) üzenetére


cattus
őstag

Nem pontosan az amit szeretnél, de:

Tálcán jobb klikk --> Eszköztárak --> Új hozzáadása

vagy

Rögzíted a fájlkezelőt a tálcára, kikeresed a mappát és drag-and-drop módszerrel ráhúzod a tálcára. Ilyenkor a fájlkezelőn jobb klikkre előugró menüjében meg fog jelenni az adott mappa.

Do the thing!

(#56171) S-IW válasza makoss (#56169) üzenetére


S-IW
tag

A fájlkezelőt lehet. Aztán abban rögzíteni a szükséges mappát. Jobb klikkre tudod kiválasztani megnyitáskor.

(#56172) Popes válasza makoss (#56169) üzenetére


Popes
őstag

LINK

Deus ex machina

(#56173) makoss válasza Popes (#56172) üzenetére


makoss
addikt

Nem azt teszi oda, kipróbáltam egy üres mappával :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#56174) Popes válasza makoss (#56173) üzenetére


Popes
őstag

Üressel nem próbáltam(mert minek) de ha pontosan úgy csinálod ahogy írtam akkor működnie kell.(akinek ott válaszoltam annak is jó volt :K )

Deus ex machina

(#56175) Tybor66 válasza general (#56167) üzenetére


Tybor66
tag

[link] (Ezt a linket adom, hogy választási lehetőséged legyen a megoldáshoz.)

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#56176) Kékes525


Kékes525
félisten

Valaki [link] erre? A döntésemben pro és home között, az is közrejátszik, hogy a jövőben talán sokkal több új dolgokat fognak a pro-ba beletenni, mint a home-ba. Ez a feltevésem reális? Vagy még így is az olcsóbb home-t érdemesebb megvenni. Van olyan funkció a home-ban, ami otthonra hasznos, de a pro-ból hiányzik?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56177) raidx válasza Kékes525 (#56176) üzenetére


raidx
őstag

Otthoni felhasználásra elég a Home. A Pro előnye a frissítések jobb kézbentartása és a hálózati munka. De a Home is rávehető csak kicsit a regisztribe kell dolgozni. Ha több géped van amit hálózaton akarsz elérni akkor jobb a Pro.
"Van olyan funkció a home-ban, ami otthonra hasznos, de a pro-ból hiányzik?" Ez nem fordítva akart lenni?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56178) Aslan válasza ZCoyote (#56148) üzenetére


Aslan
aktív tag

Köszönöm szépen! Jónak tűnik!

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#56179) Kékes525 válasza raidx (#56177) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, mert néha találni más szoftvereknél ilyennel. De fordítva is érvényes a kérdés.
A hálózati munka alatt a több gépes helyi hálózatot érted és a távoli asztalt, nem az internet elérését, ha jól gondolom. Jól gondolom?

"frissítések jobb kézbentartása" Ez mit tud? A home tudja alapból a nem óhajtott frissítések kizárását, mint a Windows 7?

Ha később meggondolom, akkor ugye a home-hoz vehetek pro licence-t? Csak újra regisztrálom és nem kell telepíteni semmit, max az updaten lejön?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56180) vigyori78 válasza kezo0 (#56168) üzenetére


vigyori78
őstag

Vezérlőpult - Biztonság és karbantartás = itt
1: megpróbálod a Felhasználói fiókok felügyeletek csuszkát lehúzod legalulra, vagy :
2: szerintem ami lehet : Windows SmartScreen-t kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

(#56181) Fandango válasza Kékes525 (#56179) üzenetére


Fandango
veterán

"frissítések jobb kézbentartása" Ez mit tud? A home tudja alapból a nem óhajtott frissítések kizárását, mint a Windows 7?

Nem tudja sajnos.

(#56182) pendre54 válasza #81556480 (#56160) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Én ugyan csak alvó állapotba szoktam tenni a gépet, de hogy abból ébresztve ne kérjen mindig jelszót, itt állítottam be. A netplwiz-es megoldás, meg az itteni gépházas megoldáson kívül, nem tudok más lehetőségről, persze attól még lehet. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#56183) siege5


siege5
aktív tag

Sziasztok!

Nem találtam kifejezetten ennek való témát, így mivel részben ide tartozik megpróbálnám itt feltenni a kérdésem.
A napokban történt nálam vírusirtó váltás, újítottam.
A probléma ezután jelentkezett, ugyanis hiába van fent az új (azóta próbáltam a régit, és leszedni minden mást is, hogy csak a wd maradjon, de ugyanez), minden indítás után a háttérben elkezdi futtatni a windows defender user interfacet, és borzalmasan terheli a rendszert eszi a CPU-t.
Utána néztem kicsit, kiderült hogy le lehet tiltani a WD-t ez meg is történt ennek ellenére ugyanúgy elindítja a háttérben.
Próbáltam frissíteni, megnéztem windowsból indítva kiírja hogy nincs elindítva, vírusirtást is lefuttattam, de nem használt.
Elvileg nem csak egyedül nekem van ilyen gondom, de konkrét megoldást nem találtam még rá, kérném akinek lenne ötlete, javaslata segítsen,
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#56184) Popes válasza siege5 (#56183) üzenetére


Popes
őstag

Nézz rá hogy honnan is fut az a defender mert vírus is lehet, ha keresgélsz itt a topikban láthatod hogy másnak is volt dolga defendernek álcázott vírussal.

Deus ex machina

(#56185) general válasza Tybor66 (#56175) üzenetére


general
addikt

köszönöm, jogos! :B

(#56186) #81556480 válasza pendre54 (#56182) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ezaz, köszi! :C

(#56187) Heisenberg69


Heisenberg69
senior tag

Üdv!

Segítsetek légy szíves. Hogy tudom beállítani eredeti win 10-en, hogy bejelentkezésnél ne kérjen jelszót?
Gépházba beállítottam, de mikor indul a gép, azt írja nem tud csatlakozni a nethez, entert nyomok, és kéri a jelszót... pls help!

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#56188) Heisenberg69 válasza Heisenberg69 (#56187) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

A kereső segített!

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#56189) Kékes525 válasza Fandango (#56181) üzenetére


Kékes525
félisten

Kösz az infót. Ez egy pont a pro javára.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56190) raidx válasza Fandango (#56181) üzenetére


raidx
őstag

Pro sem tudja! Vagy telepítesz minden frissítést ami a csomagba van vagy semmit. De mindkettőnél beállítható, hogy csak jóváhagyással telepít és indít újra. Igaz a Home esetében regisztri buhera kell hozzá.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#56191) #61847040


#61847040
törölt tag

Sziasztok,
olyan problémával szembesülök, ha játszom egy játékot ( pl. GTA5 ), és a játék közben alt+tab-ot nyomok, hogy közben megnyissam a böngészőt: dob egy kevés a memória hibafeliratot, és alig lehet utána kilépni a programból... :(

A lapozófile kezdeti, és végleges értékét is 2048MB-ra fixáltam az SSD-n.
Játék is SSD-ről fut. 8GB RAM van a gépemben. A Windows10 1920MB ajánlásával gyakran már egy winrar során is megfagy a gép...

Mennyire ajánlott beállítani a lapozófile-t 8GB RAM megléte esetén, hogy még gyorsulást hozzon a programokban, és lehetőleg 0 fagyást?

(#56192) Syl válasza #61847040 (#56191) üzenetére


Syl
nagyúr

Hagyd hogy a Windows maga kezelje.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56193) weiss


weiss
addikt

Aki használ pageantot, nektek nem döglik meg a process kb. egy nap után?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#56194) #61847040 válasza Syl (#56192) üzenetére


#61847040
törölt tag

Rendben, akkor beállítom rendszer által vezéreltnek. Lehet utána már nem ütközöm bele ezekbe a gondokba. Köszi a segítséget. :R

(#56195) Lenry válasza weiss (#56193) üzenetére


Lenry
félisten

nem. nekem hetekig fut a Windows (és vele együtt a pageant), de sosem volt még ilyen gondom vele.
telepített puttyod van? friss?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#56196) weiss válasza Lenry (#56195) üzenetére


weiss
addikt

Jó, hogy mondod, most nézem, hogy gitextensions-ös verzió volt, 0.63. Azóta már van 0.68, kipróbálom azt. Kösz.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#56197) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

A beépített naptárral elérhető, hogy 1 laptopon meg 1 asztali pc-n ugyanazokat a naptárbejegyzéseket lássam? Ugyanazzal a hotmail fiókkal vagyok bejelentkezve mind a 2 gépen. Vagy ez így nem szinkronizálható mint mondjuk androidon a gmail-es? Több eszközön ugyanazzal jelentkezek be akkor minden eszközön ugyanazt látom.

(#56198) kezo0 válasza vigyori78 (#56180) üzenetére


kezo0
addikt

OK, majd megnézem ezeket (mint írtam, nem nálam van a gép), de hosszú távon nem lenne jó, ha a biztonsági szint csökkentése lenne a megoldás. Eddig ezekhez a beállításokhoz sosem volt hozzányúlva, szóval akkor miért jelentkezett ez a probléma egyik napról a másikra? És továbbra sem tudom, hogy mit üzenhet a fel nem nyitható minimalizált ablak.
Nincs valakinek ötlete?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#56199) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Hálózati problémám lenne illetve nem biztos,hogy az.
Szeretnék csatlakozni wifi hálózathoz ütöm a jelszót és ütöm és.......
Mikor már sokadjára eldobott hibás jelszóval megnéztem a kis "szemre" klikkelve mit is írtam oda,mi lehet a hiba.
Azt látom,hogy mintha nem magyar kiosztású billentyűzettel írnák hanem angollal.
Máshol szépen ismeri a magyar betűket,többek közt itt is ahogyan irkálok ide,de a wifi jelszó megadásakor nem.
Ötlet?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#56200) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Szerintetek ezeknek azautomatikus indulását a rendszerrel együtt letilthatom?
Aomei Backupper-nem naponta használom
Java-ha kell, akkor gondolom elindítja a WIN
Microsoft VX-1000 webkamera-havonta egyszer használom, gondolom ha kell, akkor ezt is elindítja a WIN

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.