Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) Orlin


Orlin
addikt

Most komolyan az Edge-ben x hónap alatt nem sikerült megoldani,hogy a rögzített oldalakat a kezdő képernyőn ne felejtse el? :W
Tegnap gondoltam akkor adok egy esélyt neki és szépen berendezkedtem.Elmentettem az oldalakat a kezdőképernyőn is.Erre ma nincs ott semelyik.
Mondjuk futtattam egy CCleanert is közben.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#44452) yozsee11 válasza Orlin (#44451) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Gondolom ott meg nem nézted át, hogy mit töröljön...user error :W

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#44453) Orlin válasza yozsee11 (#44452) üzenetére


Orlin
addikt

Igaz... :B :DD

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#44454) Raidon válasza juve600 (#44450) üzenetére


Raidon
őstag

Nekem azzal volt bajmo hgy valami regebbi vga drivert szedett le se nvidia experience se semmi had en dontsem el hogy melyiket szedem le vagy szedje le a teljes ujat fullon... Aztan ha valamit nem akarok had en dontsem el mar mit szedek le belole.... Ha igy elsore eleg erdekes a rendszer az elozovel nem volt gondom....
de legalabb a photos app mukodik igy hogy tiszta telepitest vegeztem.

Telepitesnel mindenkeppen muszaly volt sima fiokot csinalnom mivel ha microsoft fiokkal jelentkeztem be az emailem eleje lett a users mappa neve azert eleg durva hogy egy teljes szobol lecsipett egy betut az meg hagyjan de hogy at sem lehet nevezni....

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#44455) juve600 válasza Raidon (#44454) üzenetére


juve600
nagyúr

nekem a gtx 970 -hez az nvidia oldalán a 368.81 a legfrisebb erre 369.90 a-t szedte le a win :)
igaz experience nélkül,mondjuk nekem az nem hiányzik

(#44456) vlevi válasza pendre54 (#44448) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az, hogy a rufusban milyen telepitot csinalsz, nem jelenti, hogy ugyanolyan lesz a rendszer. 64 bites rendszer, secureboot, megmittudomenmi, és akkor a windows rogton ugy particinalja a boot hdd-t, hogy az uefi indul róla.

(#44457) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! Win 10-re hogy tudok linuxot telepíteni, tudjátok van benne valami linuxos fejlesztés, ezt hogy hozom elő?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#44458) Tybike81 válasza VoidXs (#44327) üzenetére


Tybike81
őstag

Na nekem nem, 1 max 2 perc mire magához tér, és nem tudom minek. Előtte a 8.1 pár másodperc alatt magához tért, de a 10nek nem tudom minek kell ilyen sok idő. tetszik nagyon de lehet e miatt vissza térek a 8.1-re

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#44459) GEPESZ66 válasza juve600 (#44450) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A letöltött VGA drivert rajta hagyod, vagy inkább DDU-val eltávolítod, s felrakod manuálisan pl. az NVIDIA oldaláról letöltöttet?
Ha most a tálca ikonjára jobb gombbal kattintasz, akkor angol nyelvű.
Manuális telepítésnél, ha jó nyelvet választasz, akkor magyar.
Egyenlőre nálam is a WIN által letöltött van rajta, viszont kivettem a pipát, hogy a frissítésekre ne figyelmeztessen.
Így is rak majd fel a WIN Update frissebbet, ha lesz?

(#44460) juve600 válasza GEPESZ66 (#44459) üzenetére


juve600
nagyúr

én rajta hagytam amit a win leszedett
- frisebb mint a nv oldalán lévő
-nekem magyar a nv vezérlőpult
-frissités pipát benn hagytam
-experience nincs de nekem nem is kell

(#44461) Zoshi85 válasza Feri1977 (#44457) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

http://www.howtogeek.com/249966/how-to-install-and-use-the-linux-bash-shell-on-windows-10/

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#44462) GEPESZ66 válasza juve600 (#44460) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A vezérlőpult magyar, csak a tálca ikonján a jobb gombos menü nem.

(#44463) juve600 válasza GEPESZ66 (#44462) üzenetére


juve600
nagyúr

nekem az is magyar

(#44464) nagyArc


nagyArc
tag

Éjjel azt álmodtam, hogy Bill Gates nyitott mellettünk egy állatmenhelyet. Ki is néztem egy kutyát magamnak, hazavittem, nagyon barátságos kis állat volt. Reggel aztán nagy nyávogásra ébredtem, egy macska karmolászta az arcomat. Na mondom, hova lett a kutya? Azt mondja a macska, hogy az éjjel volt egy upgrade, és hogy tulajdonképpen ő a kutya, csak most egy kicsit máshogy néz ki. Hát ez van, mit lehet tenni. Lementem a boltba macskakajáért, de mire visszaértem, már egy patkány ült a sarokban, mert jött megint egy frissítés. Végül felébredtem, bekapcsoltam a gépet, a monitorból Bill Gates integetett, karján egy pingvinnel.

(#44465) Raidon válasza juve600 (#44455) üzenetére


Raidon
őstag

Igazad van de hogy rakta fel a legfrisebbet amikor meg az Nvidia oldalan sincs xD

Vezerlopult nekem akkor is magyar amikor az nvidiarol szedem le :)

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#44466) juve600 válasza Raidon (#44465) üzenetére


juve600
nagyúr

passz

(#44467) lev258 válasza Feri1977 (#44457) üzenetére


lev258
veterán

Az nem egy komplett Linux disztribúció, hanem a bash és egy kompatibilitási réteg.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44468) Sanya


Sanya
nagyúr

windows 10 enterprise 1511-es verzióm van feltelepítve(egyetemi). Ez nem fog frissülni?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#44469) jeni válasza Sanya (#44468) üzenetére


jeni
félisten

ha engeded, igen!

(#44470) raidx válasza Winner_hun (#44415) üzenetére


raidx
őstag

Sajna a defender ilyen erőszakos. Ha kikapcsolod a malware kergetője akkor is aktív marad és fogja a gépet ha dolgozik. Tegyél fel egy free vírusirtót (avira vagy 360) és távolítsd el a defendert mert a malware kergető akkor is képes aktiválódni. Eltávolításhoz lehet programokat találni a neten de sok csak kikapcsolja.

[eltávolítás]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#44471) bobalazs válasza nagyArc (#44464) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

SZép sztori! :C

(#44472) #78032384


#78032384
törölt tag

File Explorerben a fájlok neve balra zárt, elég furcsa. És jobb klikk egy képfájlon, ezt még a Ccleaner se tudja kitakarítani:

:W

(#44473) S-IW válasza Winner_hun (#44415) üzenetére


S-IW
tag

Gépház-frissítés és biztonság-Windows Defender-korlátozott rendszeres vizsgálat. Ki van kapcsolva?

(#44474) Sanya válasza jeni (#44469) üzenetére


Sanya
nagyúr

engedném, de hol?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#44475) Sanya válasza raidx (#44470) üzenetére


Sanya
nagyúr

ez windows 10 alól is eltávolítja?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#44476) raidx válasza Sanya (#44475) üzenetére


raidx
őstag

Igen. Bár mondják, manapság már elég egy kompatibilis vírusirtó és nem kalózkodik a defender. Korábban telepített Malverkergető mellet is dolgozott Avira mellett. Akkor ezzel szedtem le azóta úgy van.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#44477) jeni


jeni
félisten

Tegnap beszoptam egy PDF manual letöltésébe, még egy szar Trotux rákerült valami webkereső. nagy nehezen eltávolítottam,de néha ami a firefoxban sem látom,egyszer csak bejön a másik Yahoo ami sehol sem szerepel. feltehetőleg ez beépült valahogy.
eltávolítása sehogyan nem lehet,ha másképp nem akkor új win10 telepítés lenne?

(#44478) netpeti98 válasza jeni (#44477) üzenetére


netpeti98
addikt

A Malwarebytes Anti-Malware és az AdwCleaner általában leszedik az ilyen kártevőket.

[ Szerkesztve ]

(#44479) jeni válasza netpeti98 (#44478) üzenetére


jeni
félisten

a Spybot-S&D átment rajta ,mintha ott sem lenne.

(#44480) Ralond


Ralond
tag

Elhiszem, hogy születésnap van(volt). Na de ennyire ? :) Hogy lehet ezt kikapcsolni, mert óránként jön kb.(Ne tévesszen meg titeket hogy 10:22-re van írva 5 is )

[ Szerkesztve ]

(#44481) Ra's al Ghul válasza Ralond (#44480) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Mire gondolsz?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#44482) netpeti98 válasza Ralond (#44480) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha rámész hova visz? Elsőre olyan mintha az insider hub ragadt volna be.

(#44483) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Lejött a felső szomszédom, hogy írjak neki egy dvd-t. Ezzel nem is lenne gond, hiszen egy héttel ezelőtt még simán ment, azonban azóta frissítettem win10-re és es a dvd meghajtó a rendszerkezelőből egész egyszerűen eltünt :-o A bios látja, bootolni is lehet róla meg minden, de a win 10 szerint nekem nincs ilyenem. Kerestem a neten, de a laptoposok írtak eddig ilyen problémáról. Az enyém viszont asztali gép és egy sony sata dvd író van a gépben. Valaki tudja a megoldást?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#44484) gears27


gears27
aktív tag

sziasztok! tegnap frissitettem a win 10-et és ez a valami [link] folyamatosan pörög a háttérben és miatta megnövekedett a procim illetve a videókártyám hőmérséklete is(elég brutálisan). Meg tudja valaki mondani, hogy mi ez? ha kikapcsolom újrainditáskor ismét jelentkezik.. :W

[ Szerkesztve ]

Seggsztézis

(#44485) Ralond válasza netpeti98 (#44482) üzenetére


Ralond
tag

Ha rákattintok nem történik semmi sem. Érdekes üzenet ez :))

#44481 Kenan Csak az érdekel, hogy ki lehet-e kapcsolni ezt valahogy, mert kicsit unalmas hogy ilyen sokszor előjön :)

[ Szerkesztve ]

(#44486) netpeti98 válasza Ralond (#44485) üzenetére


netpeti98
addikt

Nézz körül az appok és az értesítési beállítások között, hogy nincs-e ott.

(#44487) #97246720 válasza simo9555 (#44416) üzenetére


#97246720
törölt tag

hm...a ping nem más mint a kliens és a szerver közötti válaszidő, amibe a szolgáltató is nagy szerepet játszik...a net sebesség sem mindig állandó, nincs konstans értéke, még garantált sebességnél sem...a magas ping eredhet a távoli szerver terheltségétől is de lehet a szolgáltató hibája is...lehetne ragozni...

(#44488) Feri1977


Feri1977
senior tag

Köszönöm a linux telepítési oldalt win 10 alá. :R

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#44490) Feri1977 válasza netpeti98 (#44489) üzenetére


Feri1977
senior tag

Köszönöm szépen!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#44491) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A tiszta, új Win telepítés okozott most néhány megoldatlan problémát, itt egy újabb. Egyik böngészővel se hajlandó működni a TV-GO, ami a Win7-ről frissített Win 10-en jó egy évig tökéletesen működött. Próbáltam az Edgevel, IE11-el, Chrommal, Firefoxal, egyikkel se megy, van amelyiknél folyamatosan azt kéri, hogy telepítsem a plugint, holott már települt, a többinél meg megnyílik ugyan, de a kiválasztott adást már nem tölti be.
Az MS kezdi túltolni ezt a WHQL-es baromságát, mert 99%, hogy erre vezethető vissza. Ja, jut eszembe, ugyanilyen okból nem engedi telepíteni az Aomei Backupper progit se, ott is nem hitelesített aláírásra hivatkozva blokkol, így az eddigi rendszermentéseimet dobhatom a kukába.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#44492) Bird válasza pendre54 (#44491) üzenetére


Bird
addikt

Isten hozott minket az ingyenes operációs rendszerek világában. Oh wait, nincs ingyen ebéd. :((( Cserébe dinamikusan változó szabályok, azok vannak.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#44493) lev258 válasza Bird (#44492) üzenetére


lev258
veterán

Az ebéd ingyen van, de azt is ledugják a torkodon, amit nem akarsz. ;]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44494) rup1u5 válasza netpeti98 (#44489) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ennek mi értelme, mire jó?

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#44495) norti válasza pendre54 (#44491) üzenetére


norti
addikt

Sajnos itt inkább a Telekom a hibás, mert amióta kifejlesztették erre a pluginra épülő streamüket, azóta kb. lassan semmi nem támogat ilyen plugint, mert rég implementálták a HTML5-be a normális videó/audió védett streamet, amire nyugodtan átállhattak volna már legalább 1 éve (HBO GO simán meg tudta oldani). Úgyhogy inkább írj a Telekomnak, hogy igyekezzenek az átállással (fél éve hitegetik a Chrome felhasználókat, hogy folyamatban, addig használjanak másik böngészőt), mert ugye most már se a Firefox, se az Edge nem használja azt a plugint.

IE11-gyel próbálkozhatsz még, nekem 2-3x újratöltés után általában elkezdi a műsort.

(#44496) movax válasza Bird (#44492) üzenetére


movax
őstag

Nálam minden tökéletesen működik, AU után is, repül a rendszer, mint az atom. Win7-re húztam uprade-del, beállítgattam, gyomlálgattam.

(#44497) lev258 válasza rup1u5 (#44494) üzenetére


lev258
veterán

Ezzel akarják átcsábítani a fejlesztők egy részét Windows-ra.
Lehet vele konzolos programokat "natívan" futtatni, pl. cmake, gcc, vi, ...

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44498) pendre54 válasza norti (#44495) üzenetére


pendre54
addikt

Az IE11-el próbálkoztam ismételten, kb. negyedjére tényleg elindult az egyik adás, igaz 30 másodperc múlva ki is fagyott. Azért egy meccset így nézni, kissé idegölő lesz majd. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#44499) movax


movax
őstag

Ja, az AU után nem tudom visszaállítani a régi analóg órát. :( Előtte lehetett egy registry hack-kel.

(#44500) Badboys


Badboys
őstag

A tálcán eddig csak a piktogram volt,de most ki írja,hogy crome böngésző és lett egy kb.5 centi hosszú szürke sáv. A crome jel mellé most ki írta,hogy RIOS hozzászólás irása. Ezt hol tudom eltüntetni mert egész délután ezzel szórakoztam és most már este 20:45 van és besokalltam.Köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.