Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44101) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Mi a t*kömet csinál a Gépházból indítható Automatikus karbantartás? Én marha a tableten elindítottam, és már 2 órája dolgozik... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#44102) zeee


zeee
senior tag

Évek óta az ingyenes Avira vírusírtót használom. A windows defender viszont nem fut ilyenkor. Most láttam hogy a defender már vírusírtóéknt is funkcionál. Melyiket érdemes használni?

(#44103) Gausz


Gausz
aktív tag

Elolvastam, hogy miket fog hozni a nagy update:
Windows Hello: ...ami a zárolt képernyő feloldását teszi egyszerűbbé. Olyan egyedi jellemzők alapján azonosítja a felhasználót, mint az ujjlenyomat, arckép vagy írisz.
Eredmény: webcamos notin azt írja ki, hogy ez az eszköz nem támogatja a funkciót, ciki.

A Windows Ink szolgáltatás a tálcán jobb alul megjelenő ceruza/toll ikon megnyomásával varázsolható elő.
Eredmény: nincs ikon, a start menüben sem találja.

A Sticky Notesba (Öntapadós jegyzetekbe) immár nemcsak billentyűzettel írhatunk, hanem szabad kézzel vagy tollal is
Eredmény: szintén noti, jójó, nem érintőképernyős, de akár egérrel rajzolhatnék, sajnos nem lehet.

Energiahatékony Edge böngésző. Használ valaki ilyet? :)

Dark Mode: A Windows 10 alapvetően fehér háttérrel dolgozik, a legtöbb beépített program így meglehetősen sok fényt bocsát ki.
Eredmény: ezt vártam a legjobban, hogy mekkora király lesz már az éjszakai gépezés. Csak a windows saját ablakai, tehát a vezérlőpanel sötét, nem hogy a firefox, de még a windows explorer is fehér marad...
Szóval kösz a semmit. Biztos foltoz pár rést, de nem azt hozza, amit ígértek...

(#44104) #78032384 válasza mefistofeles (#44100) üzenetére


#78032384
törölt tag

Aki itt fórumozik, azt érdekli az újdonság? És ki tudja mi alapján "sorsol" az MS, volt nem egy eset a novemberi nagyobb update (amivel javítottak a memóriakezelésen) csak tavasszal ért el valakihez. Főleg ha még halasztást is nyomtak egy ijesztgető cikk alapján. MCT telepítés nem "felerőszakolás", teljesen hivatalos módszer.

(#44103) Éjszakai gépezéshez flux vagy sunset screen, nézz utána.

[ Szerkesztve ]

(#44105) netpeti98 válasza Gausz (#44103) üzenetére


netpeti98
addikt

Windows Hello: egy sima webkamera nem elég neki. Ujjlenyomatolvasó, speciális webkamera, vagy egyéb azonosításra alkalmas eszköz kell neki.

Ink: a tálca jobb gombos menüjéből kell kirakni az ikont a tálcára

A sötét téma: az UWP alkalmazások felületére vonatkozik jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#44106) Bogyó bá' válasza Gausz (#44103) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...Energiahatékony Edge böngésző. Használ valaki ilyet? :) ..."

A windowsos tabletemen kizárólag azt. Itt nem is lesz hátrány az energiatakarékosság. Az - egyébként kedvenc - Firefoxtól érintőképernyőn hülyét lehet kapni, olyan szerencsétlen. Asztalin meg cskis a FF-ot.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#44107) Lackooo84 válasza WhiteAngel89 (#44089) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

És az normális, hogy 4GB-ból 1.7GB szabad úgy, hogy semmi sem fut? :D

The Truth is out there...

(#44108) rbertkrl válasza mefistofeles (#44100) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Köszönöm szépen annak, aki reagált. A keresztkérdéseket nem nagyon értem. Ha érdekel a dolog és fel szeretném rakni akkor az miért baj ? Nem jött meg, de szeretném mihamarabb a laptopon tudni, hogy kipróbálhassam. Minek várni, ha van módszer arra, hogy rákerüljön hamarabb ? Miért kell mindig belekötni mindenbe? Nem értem...

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#44109) mefistofeles válasza rbertkrl (#44108) üzenetére


mefistofeles
addikt

Nem kötöttem beléd, pusztán megütköztem a szóhasználatodat "felerőszakolni"
Ez egyébként habitus kérdése főleg.
Engem is érdekel és izgat a frissítés de erőszakolni biztos nem fogom.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#44110) betyarr


betyarr
veterán

[link] a kérdésem adott: winupdaten is kell majd a frissítésnek a 20 giga szabad tárhely?most valami exével próbáltam felerőszakítani,nem jött még be automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#44111) #14595328 válasza -FLY-> (#44075) üzenetére


#14595328
törölt tag

Igen, ezt én is eljátszottam novemberben :D

(#44112) tibike8 válasza Barthezz2 (#44095) üzenetére


tibike8
őstag

Nálam hasonló konfiggal több mint 1 óra volt az egész. A letöltés gyorsan meg volt, de a telepedés már lassan ment.

De csak a laptopra ment fel. Az asztalin továbbra is 0x80070057 hibával elszáll. Amúgy azt tapasztaltam a laptoppal, hogy hiába 100/50 a net wifin, tetű lassan jött le és 2 óra múlva lanon kezdtem újra és 5-10 perc alatt lejött.
És egyelőre a laptop rendben, csak a wifi analyzert kellett újra rakni mert nem indult. Illetve az ASC monitorja nem tudja mutatni a hőfokokat meg a ventilátort. Ezt majd javítják gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#44113) WhiteAngel89 válasza Lackooo84 (#44107) üzenetére


WhiteAngel89
aktív tag

abszolút :D

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#44114) vlevi válasza tibike8 (#44112) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lekopogom, de nekem egy pisszenés nélkül felment.
De asszem, ezt már irtam :)

Asztali grp, minden egzotikus hardverelemtől mentes.
Asus B75 alaplap, i5, 8G RAM, 128G SSD, 1T HDD, és 120-as net.
Gyorsan letöltődott, tegnap valamikor 7 körül, es tizemhuszonperc alatt fel is települt.

[ Szerkesztve ]

(#44115) Barthezz2 válasza tibike8 (#44112) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nálam megölte az egészet :(
Miután kinyomtam és bekapcsoltam, elvileg visszaállít, de az is másfél órája tart..

De kell erőltetni a win10-et, meg a frissítéseket, mert a user ugy is hülye és csak kárt okoz. Hát gratulálok. Had ne írjam le, amit gondolok :W :W

Everybody lies.

(#44116) tibike8 válasza vlevi (#44114) üzenetére


tibike8
őstag

Hát a laptopra nekem is :D

(#44115) Barthezz2
Nálam azon túl, hogy a hibakóddal elszáll, miután a letöltés végig ment, működik az előző build.

[ Szerkesztve ]

(#44117) Barthezz2 válasza tibike8 (#44116) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Lassan 2 oraja tart. Nem hiszem, hogy ebből meg lesz valami..

Everybody lies.

(#44118) Joccc07


Joccc07
addikt

Valakinek sikerült már a csatlakozás alkalmazást működésre bírnia egy androidos telefonnal?

Nekem nem sikerül. Bár a telómon nem gyári hanem custom rom van.
Ez számíthat?

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#44119) junior11


junior11
veterán

Ha jól tudom, az frissítés óta már a tálcán lévő (egyes) alkalmazások képesek mutatni az értesítések számát. Ezt hol kell beállítani (pl. FB, Messenger, mail, Twitter stb.), mert nekem ha jön vmi, továbbra is csak az action center jelzi, a tálcán lévő alkalmazások nem. Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44120) juve600


juve600
nagyúr

én tegnap este frissitettem
ma meg el se indul tőle a gép

bekapcsol és fekete képernyő és egy kurzor villog alul
ennyi :W :W :W

(#44121) Fandango


Fandango
veterán

Nálam majd 1 órát szöszmötölt, majd amikor végre betöltene, akkor fekete képernyő és egér kurzor. Na akkor reset gomb, többszöri próbálkozás után sem tölt be, csak újra indult a loading képernyő alatt. Majd jött, hogy akkor vissza az előző verzió. Mindezt magától csinálta.
Update toolal akartam felrakni, mert a win update még nem ajánlotta fel. Remélem ha ott megjelenik, akkor nem lesz gond vele.

(#44122) juve600 válasza Fandango (#44121) üzenetére


juve600
nagyúr

nálam detto :W

telepithetem ujra

[ Szerkesztve ]

(#44123) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát ez jó. 8.-ig vártam, és mivel semmi nem változott, kilőttem megint. Visszakapcsolás után bejött az alap bootscreen, majd pár sec után kikapcsolt a képernyő. Kb fél perc után visszajött a bootscreen, majd a rendszerválasztó(mintha több rendszer lenne fent). Windows 10 és Windows rollback választási lehetőséggel. Rámentem a Windows 10-re és ott is volt előttem a login screen, mintha mi sem történt volna. Hát ez..? :F

Everybody lies.

(#44124) #97246720 válasza tibike8 (#44112) üzenetére


#97246720
törölt tag

nekem 300as wifin jön át 100/100ból 70-85/50-80 úgy hogy a wifi kártya n-es és 150et tud

(#44125) Joker88


Joker88
őstag

ahogy látom itt az utolsó hozzászólásokat.. lehet sokaknak tiszta , friss telepítéssel kell próbálkozni.

más:
hosszú idő óta most először fagyott csonttá a Win10.. értsd, hogy az online rádió Aimp2-el csak makogott ugyanazt mindig, Explorer kifagyott,egér meg se mozdult... a HDD meg elméletileg nem dolgozott,legalábbis a visszajelző LED nem villogott/égett..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#44126) TIT


TIT
veterán

Melyik ízlésficamos szerencsétlen tette az értesítéseket az órától jobbra?
Ráadásul fix.

(#44127) juve600 válasza Joker88 (#44125) üzenetére


juve600
nagyúr

tiszta , friss telepítéssel kell próbálkozni

akkor jó lesz ?

én már gyalultam teljesen,most megy a friss telepités

(#44128) jsk


jsk
senior tag

Félve álltam neki frissíteni az utolsó pár száz hozzászólást elolvasva. Mindenesetre szerencsére 20-25 perc alatt megvolt, és eddig - lekopogom - minden rendben működik, semmit sem állított el. Most várom, hogy ebben a verzióban megjavult-e a hdmi-s hangproblémám.

(#44129) #92888064 válasza #92888064 (#44022) üzenetére


#92888064
törölt tag

valaki meg tudja mondani, hogy melyik szolgáltatást tiltsam le?
issch.exe
installshield update service scheduler

egész nap ment a gép, de azóta is teljesen terhel egy proci magot, és 50%-ra terheli a videokártyát :F .
szóval le szeretném tiltani, de így hirtelen nem találtam a szolgáltatások között.

(#44130) tibike8 válasza #97246720 (#44124) üzenetére


tibike8
őstag

Akkor bódottá... :DDD
A frissítést leszámítva, nekem is jött/jön a 100/50 wifin, csaj a frissítés nem jött...

(#44131) #97246720 válasza #92888064 (#44129) üzenetére


#97246720
törölt tag

azért nem találtad a szolgáltatások között mert nem az, hanem egy beragadt app...sajnos előfordul hogy ragadnak be app folyamatok

(#44132) bobalazs válasza GEPESZ66 (#44062) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha letiltod a töredezettségmentesítőt, akkor hogyan fog optimalizálni-TRIMelni?
Ugyan már!

(#44129) Ad-m
Installshieldet ne tiltsd le, utána semmit nem lehet telepíteni.
Össze van veszve valamelyik driverrel, programmal a rendszered.
Próbáld meg Lemezkarbantartóval törölni a telepités maradékokat, illetve esetet lődd ki, meg még ami fut. Ujra telepítés. Mondták is hogy lehetőleg kapcsoljuk ki a vírusirtót telepítés előtt.

[ Szerkesztve ]

(#44133) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Mielőtt nekikezdenék majd újra, csinálnék egy biztonsági mentést, de valamiért bele akarja venni az E meghajtóm is(van egy SSD, az a C, értelem szerűen ott a win, és egy merevlemez, amin van a D és E meghajtó).
Az E-re van felrakva a steam és a játékok. Emiatt? Vagy mi más lehet az oka?

Everybody lies.

(#44134) vlevi válasza Barthezz2 (#44133) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, valószínűleg azért.
Az Originnek tuti van service komponense, ami, ha a D-re telepíted az Origint, akkor a Win azt is bele akarja venni.
Ha van 1-2 gigás pendriveod, akkor csinálj mentés Macrium Reflect-el. Ingyenes, és a pendrive arra kell, hogy nagy baj esetén arról bootolva tud elindítani a helyreállítást.

(#44135) Beretvás válasza Barthezz2 (#44133) üzenetére


Beretvás
addikt

de minek a mentés ha ugyis bugos a mostani rendszer?

(#44136) Hunork


Hunork
veterán

Üdv Urak!

Na kérem. Egy szájbarágós :) , pontokba szedett útmutatást kérnék. Közeljövőben eljön az idő a WIN tiszta telepítésnek, mivel alaplap/CPU/Memória változás lesz. Tehát zsír új alkatrészek és egy HDD, amin két partíció van, az egyiken a mostani Win.
USB kulcsról megy majd a telepítés (eredeti Win10)
Alaplap BIOS AHCI mód beállít, ez okés.
Mit kell még beállítani?
Mit kell tenni, hogy GPT legyen? Értem ez alatt: mást mit kell beállítani BIOS-ban? Vagy előtte mit kell tenni működő WIN alatt?
Kicsit zavaros nekem ez a téma. Továbbá: úgy olvastam, hogy egyben kell legyen a lemez/partíció, hogy GPT legyen, ne MBR. Ez akkor így van? Tehát a másik partícióról mentsem le az adatokat előtte?
Elnézést, ha sokat kérdezek, és ostobán, de nem akarok telepítés közben majd fórumozni. :D
Köszönöm előre is a szekértő segítséget!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#44137) qqzs


qqzs
őstag

Miert kezdte el felhozni a bejelentkezes kepernyot amikor semmit nem csinaltam ami ezzel osszefuggot?????????????
es csak meg kell nyomni a login gombot jelszot se ker :(

Eladó: GTS450

(#44138) #41133696 válasza Tim82 (#43420) üzenetére


#41133696
törölt tag

A baj az, hogy a 32 bites Windows 10 AU sem megy fel :S

(#44139) Popes válasza Hunork (#44136) üzenetére


Popes
őstag

Nem írom le szájbarágósan de ez segít. LINK

Deus ex machina

(#44140) Barthezz2 válasza Beretvás (#44135) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A mostani rendszerrel kérlek semmi baj nincs. Azzal van baj, hogy a frissítés nem bír települni. De ha újra nekikezdek, és megint nem megy fel, nem biztos, hogy lesz olyan szerencsém, hogy vissza tudok állni a mostanira. A dolgaim meg nem szeretném bukni.

Everybody lies.

(#44141) XtremLor


XtremLor
őstag

Felment a frissites, es van egy bug ami marhara zavaro mivel allandoan hasznalom....a windows keresobe nem mukodik a bill! Minden mashol igen, amugy is onnan inditok mindent win+q-val, igy elegge megvagyok love nincs valakinek valami otlete a megoldasra?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#44142) patex1983 válasza Barthezz2 (#44117) üzenetére


patex1983
őstag

Pentium DualCore 2020M, 8GB RAM, 240GB SSD: kb 20 perc volt a letöltés meg a telepítés.

X

(#44143) zala005


zala005
tag

Sziasztok!

Gyors kérdés. Ha a Windowst (10) újra akarom telepíteni és elvileg "mindent" töröl beleértve a személyes fájljaimat is, ez veszélyezteti-e a másik (jelen esetben D) meghajtót és a rajta lévő adatokat?

Köszönöm előre is!

Üdv

(#44144) Barthezz2 válasza vlevi (#44134) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Már fut is a backup Macriummal(fent volt eddig is, de valamiért nem engedte elindítani a free-t, mondván lejárt a licence, de felraktam újra és így megy). :)

Everybody lies.

(#44145) juve600


juve600
nagyúr

üdv

-Asus Maximus VII Ranger alaplap
- 1db ssd
-1 db hdd

az a gondom hogy windows telepités után amikor feláll a rendszer nem látja a windows a hdd-t hanem a lemezkezelővel tudom elövarázsolni de akkor meg formáznom kell és elvesznek róla az adatok

mit kellene beállitanom a biosban ? vagy mi lehet a gond ?

(#44146) Kátai


Kátai
senior tag

A frissítés után a zárolási kép tök fekete.Csak az órát,dátumot,napot mutatja.Na meg hogy tetszik-e a látvány.
Zárolási képernyőnek a Windows reflektorfény van beállítva.Valaki találkozott ilyennel?

(#44147) Popes válasza juve600 (#44145) üzenetére


Popes
őstag

Nem kell formáznod csak betűjelet adjál neki.

Deus ex machina

(#44148) juve600 válasza Popes (#44147) üzenetére


juve600
nagyúr

adtam neki,de mégsem jó

de mér nem látja alapból a win ?

(#44149) Phantom017


Phantom017
csendes tag

Üdv!
Frissült a windows és most a kezdőképernyőn a csempéket se eltüntetni se kihelyezni nem tudom szóval nem engedi szerkeszteni. Jobb klikk után fel sem ajánl ilyen opciót. A frissítés előtti állapoton nem tudok változtatni.
Mi ilyenkor a teendő hogy a régi jó szerkeszthető csempéimet visszakapjam?

(#44150) CirrMee válasza Phantom017 (#44149) üzenetére


CirrMee
addikt

Próbáld meg ezt, nálam volt hasonló (frissítéstől függetlenül).

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.