Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44251) Lenry


Lenry
félisten

a változatosság kedvéért nem upgrade-s kérdés jön

egy kolléga gépén fontos volna, hogy a megosztásait ne csak a saját alhálózata lássa. ennek megfelelően módosítottam a tűzfalszabályt

de nemrég, valamikor eltűntek ezek a beállítások, állíthattam be újra. hol és hogyan tudnám fixálni, hogy tutira ottmaradjanak?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#44252) donatel


donatel
tag

Hali!

Frissítettem a Win10-et a legújabb nagy frissítőcsomaggal. Létrejött két új mappa a c: meghajtón, ezeket lelehet ugye törölni?

Az egyik mappa: $WINDOWS.~BT
A másik mappa: Windows.old

(#44253) cattus válasza donatel (#44252) üzenetére


cattus
őstag

Lemezkarbantartóval igen, lehet.

Do the thing!

(#44254) PuMbA válasza donatel (#44252) üzenetére


PuMbA
titán

Lemezkarbantartó törli helyetted :) Késés....

[ Szerkesztve ]

(#44255) netpeti98 válasza juve600 (#44250) üzenetére


netpeti98
addikt

és pendre54: véletlenül nem volt telepítva valamelyik 3rd party Start Menü?

(#44256) #14595328 válasza Воланд (#44247) üzenetére


#14595328
törölt tag

Köszönöm! Rémlett egy kép, ahol gépnevek voltak feltüntetve, de az a troubleshooter-ben volt, nem weben.

(#44257) pendre54 válasza PuMbA (#44249) üzenetére


pendre54
addikt

Nem, Home változat, és a problémám az, hogy hiába akarnám megadni alapértelmezettnek ezt a bizonyos Filmek+TV-s alkalmazást, egyszerűen nem ajánlja fel a lehetséges opciók között, csak a MediaPlayer elérhető erre a célra.

Szóval, kellene még valami ötlet.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#44258) VoidXs válasza Ralond (#44200) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, ha nem friss.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#44259) Taifa Díaz válasza pendre54 (#44257) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A Gépházban is próbáltad már kiválasztani alapértelmezett médialejátszónak a Filmek+TV-t?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#44260) donatel válasza cattus (#44253) üzenetére


donatel
tag

A Windows.old mappán belül nem akar törölni egy mappát nem tudom miért (még rendszergazdai joggal sem).

Windows.old\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\intcdaud.inf_amd64_12e2eb5912c0f66f

Ezt a mappát nem akarja törölni: intcdaud.inf_amd64_12e2eb5912c0f66f

Hogy lehetne törölni?

(#44261) Воланд válasza #14595328 (#44256) üzenetére


Воланд
titán

Van Devices menü az MS fiókban, de annak nincs köze a licenceléshez.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44262) cattus válasza donatel (#44260) üzenetére


cattus
őstag

Még mindig csak úgy tudod törölni a Windows.old mappát, ha a Fájlkezelőben a rendszermeghajtóra jobb klikk --> Tulajdonságok --> Lemezkarbantartó --> Rendszerfájlok törlése opciót választod.

Do the thing!

(#44263) pendre54 válasza Taifa Díaz (#44259) üzenetére


pendre54
addikt

Amennyiben, ha erre gondoltál akkor ez alapból is így van.

Videókat le tudok játszani, mint pl. a You Tube-os cuccok, de mint írtam ezek az anyagok korábban videókamerával lettek felvéve, majd ki lettek írva DVD-kre. A korábbi, Win7-ről frissített Win 10 alatt simán lejátszhatóak voltak, csak a mostani tiszta telepítés tett be. Nekem az is jó lenne, ha tudnátok javasolni olyan lejátszót amelyik az ilyen típusú fájlokkal is elboldogul, ha már a MediaPlayer bemondta az unalmast.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#44264) donatel válasza cattus (#44262) üzenetére


donatel
tag

Azt a mappát még a lemezkarbantartó sem törli, meg még rendszergazdai joggal sem tudom törölni.

(#44265) #14595328 válasza Воланд (#44261) üzenetére


#14595328
törölt tag

Igen, tudom. Ez a kép ugrott be, hogy valahol láttam, csak úgy emlékeztem, hogy weben volt, nem a gépen.

(#44266) cattus válasza donatel (#44264) üzenetére


cattus
őstag

Újraindítás után sem?

Do the thing!

(#44267) netpeti98 válasza netpeti98 (#44255) üzenetére


netpeti98
addikt

Mobilról voltam, ezt akartam linkelni.
Amikor a szívecskéről és kurzorról írtatok, akkor jutott eszembe az ami tegnap jött szembe a redditen: [link]
A fertőzött telepítő által felrakott rootkit okozhatta.

[ Szerkesztve ]

(#44268) FollowTheORI válasza donatel (#44260) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ezt sajnos csak unlockerrel tudod letörölni akkor. :)

Keress rá guglin, "unlocker 1.9.2" és valahonnan töltsd le.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#44269) norti válasza donatel (#44264) üzenetére


norti
addikt

Jobb gomb a legbelső mappán - Tulajdonságok - Biztonság - Szerkesztés - Hozzáadás és add hozzá a usered és adj neki teljes hozzáférést, utána tudod törölni. Aztán ugyanezt csináld meg még párszor a felsőbb mappákra.

Megpróbálhatod a tulajdonost módosítani a Windows.old mappán és az összes almappáján, nekem ez valamiért csak 2 szintig sikerült, de a fenti módon tudtam törölni.

[ Szerkesztve ]

(#44270) #58000384 válasza netpeti98 (#44267) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha tényleg az volt a gond, akkor könnyen helyre lehet hozni a bootot.
Például ezért sem jó ötlet a "mindig vigyázok, ezért nem kell vírusirtó" dolog.

(#44271) Popes válasza GEPESZ66 (#44220) üzenetére


Popes
őstag

Erről beszéltünk. :K

Pikkolo^^ Kell neki a szabad hely különben nem fog menni. :(

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#44272) general


general
addikt

sziasztok!

win 7 upgrade után lett egy Windows.old mappa, ami nem kicsi, 23,5 gb... le lehet ezt törölni, ha nem akarok visszamenni a 7-esre? SSD-n van, és minden gb számít

(#44273) Tompie válasza general (#44272) üzenetére


Tompie
őstag

Igen, lemezkarbantartóban, rendszerfájlok törlése.

[ Szerkesztve ]

(#44274) BladePocok válasza general (#44272) üzenetére


BladePocok
tag

Igen,mehet a törlés neki.

(#44275) pendre54


pendre54
addikt

Akkor a másik problémámhoz kérnék segítséget, ha már az előbb leírthoz nem igazán lett megoldás.
Szóval van egy ilyen külsős USB-s DAC-om.[link]

A tegnapi tiszta telepítés után egyszerűen nem tudom a driverét felrakni, minden telepítési kísérlet hibaüzenettel elszáll. A korábbi Win 7-ről frissített rendszeren simán működött. Próbáltam kompatibilitási módban (Win7, Win8) telepíteni, így se ment. Most jelent meg egy cikk a PH-n, amiben az van, hogy az MS az új telepítésű Winnél csak WHQL minősítésű drivert enged a gépre, valószínű, hogy a DAC gyártója korábban nem foglalkozott ezzel.
A cikk szerint lehetséges egy kiskapu a driver telepítéséhez, konkrétan a Secure Boot kikapcsolása.
Na, most ehhez kellene segítség, hogy ezt mégis hogy? Az alaplapom (Asus Vanguard B85) Boot menüjében van ugyan egy Secure Boot opció, de ott csak két választási lehetőség van, egy Windows UEFI mode, és egy Other OS, Disabled opció nincs.
Akkor mégis hogy lőjem ki, van valami más lehetőség még, nem szeretnék egy százezres cuccot emiatt levélnehezéknek használni. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#44276) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Uraim!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ilyen esetben mit tegyek?
Az első SSD-n van egy Win 10-t, a másikon egy Ubuntu 16.04.

Mindkettőt aktívan kell használnom. Az Anniversary Update meg félelemmel töltött el. Nem szeretném tönkrevágni a rendszereim. :D

--------

Köszönöm, bár jobban örültem volna ha hoax lett volna illetve ha nem kellene ilyenhez folyamodnom :D

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#44277) Patice válasza Neil Watts (#44276) üzenetére


Patice
nagyúr

Az Ubuntu-s lemezt kösd ki a SATA portról a Win10 frissítés idejére. Aztán ha megvan, akkor utána vissza.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44278) ssgk válasza Neil Watts (#44276) üzenetére


ssgk
aktív tag

amíg frissítesz válaszd le az egyik ssd t (amin az ubuntu van )

:DDD :DDD :DDD

(#44279) ssgk válasza Patice (#44277) üzenetére


ssgk
aktív tag

Gyorsabb voltál :D

[ Szerkesztve ]

(#44280) Ralond válasza VoidXs (#44258) üzenetére


Ralond
tag

Pedig tegnap frissült a Posta alkalmazás. :)

(#44281) SP4C3 válasza Joker88 (#44241) üzenetére


SP4C3
veterán

Megszünteti az ingyenes Windows 10 frissítést a Microsoft

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44282) Popes válasza pendre54 (#44275) üzenetére


Popes
őstag

Így próbáld meg, remélem így sikerül. LINK

Deus ex machina

(#44283) bobalazs válasza FollowTheORI (#44268) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem kell unlocker, tulajdonba kell venni,és jogokat adni magadnak.

(#44284) sinick


sinick
senior tag

Otthon gond nélkül felkúszott a 1607-es csomag, viszont a céges gépen nem megy fel. Jogtiszta Win és kb. 4 hónapja tiszta telepítés volt rajta. A gép I7, 16GB ram, SSD+HDD, szabad hely van rajta bőven.

A cégesen Windows Update 0x8024000b hibát, a Windows10Upgrade9252.exe pedig 0x1900200 hibát ad. A MediaCreationTool.exe-vel csináltam egy iso-t, az szimplán annyit ír, hogy "Nem sikerült frissíteni a rendszer számára fenntartott partíciót", MCT-vel frissíteni még nem próbáltam (de tuti nem fog menni).

Találkozott már valaki ezzel? Ha igen és sikerült megoldania, az hogyan tette?

(Nekem anno az előző nagy csomag is nehezen ment fel. 3 napig bogarásztam a netet, de semmi, aztán az ilyenolyan karbantartó logokat, mire rájöttem, hogy a telepített Hyper-V [saját virtuális gép szolgáltatás] okozta a gondot és a gép frissítés során/után folyamatos bootloop-ba került.)

Köszi: sinick

(#44285) FollowTheORI válasza sinick (#44284) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Céges víruskereső, biztonsági szoftver? Azok eltávolítása esetleg? :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#44286) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Üdv

Frissítettük a munkahelyi laptopot Win10re múlt héten. Akkor még problémamentesen ment, de valami történt mert a héten vettük észre, hogy a tálca használhatatlanná vált. Hiába nyomok jobb gombot rá nem hozza fel a lehetőségeket, bal gombra sem reagál pár dolog rajta: például a windows jelű start gomb sem, vagy az értesítések sem, de mondjuk a chrome indítható onnan és lehet váltani futó alkalmazások között. Kikapcsolni jelenleg csak a power gombbal tudjuk.

Mi lehet a baja ?

(#44287) sinick válasza FollowTheORI (#44285) üzenetére


sinick
senior tag

Tiltva volt!

Szerk.: NOD32

[ Szerkesztve ]

(#44288) JamesHun válasza DjDanee87 (#44286) üzenetére


JamesHun
addikt

évfordulós frissítés felment már?
ha nem akkor erőszakoljátok rá

SeriesX: JamesSHun

(#44289) pzstm


pzstm
titán

A telemetriai adatok alapján 30 nap helyett 10 napig lehet visszamenni előző Windows verzióra. 10 nap után törlődik, nem foglal helyet 30 napig

Microsoft Shortens Recovery Rollback Period to 10 Days in Windows 10 Anniversary Update

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#44290) pendre54


pendre54
addikt

Ezekre esetleg nem jutott valakinek eszébe valami használható megoldás :) :[link]
[link]
[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#44291) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Másnak is volt hasonló gondja?

• Funkciófrissítés a Windows 10 1607 verziójára - Hiba: 0x80240017

Telepítés közben eljut 14-15%-ig, aztán megáll. (Tegnap este úgy hagytam, hátha tovább megy, de reggelre sem változott semmi)

Reset után szépen rollback-el és a gépház/frissítésnél ez a hibakód olvasható.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44292) DjDanee87 válasza JamesHun (#44288) üzenetére


DjDanee87
addikt

Fogalmam sincs. Még nem próbáltam, de így látatlanban a Windows updated sem fogom tudni behozni a tálca/start nélkül.

Szerk: friss a win, és most per pill éppen tökéletesen működik a tálca.

[ Szerkesztve ]

(#44293) FollowTheORI válasza pendre54 (#44257) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Media Player Home Cinema szerintem viszi ezeket... tedd fel.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#44294) sajog159 válasza DjDanee87 (#44286) üzenetére


sajog159
aktív tag

Nekem ugyan ez volt, a frissítés után megjavult.

Különben addig is ki tudtam kapcsolni így: kurzor Startra/jobb klikk/Leállitás vagy kilépés sor/Leállitás (vagy egyébb választható)

[ Szerkesztve ]

(#44295) tibike8 válasza FollowTheORI (#44211) üzenetére


tibike8
őstag

Én is olvastam ilyesmiket, de áthidalni nem sikerült a problémát. Újrahúzni nincs energiám, lemezhibát nem találtam, így marad az utolsó build amivel igazából semmi bajom.

(#44296) tibike8 válasza Pokesz007 (#44235) üzenetére


tibike8
őstag

Nálam mennek rendesen.

(#44297) raidx válasza pendre54 (#44257) üzenetére


raidx
őstag

Hasonló esetben nekem az adott program eltávolítása, restart, újratelepítés oldotta meg. Viszont szinte naponta visszaállította a neki tetszőt. Ez több hetes huzavona volt, Mostanában csak frissítések telepítésekor szemétkedik a visszaállítással.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#44298) Pokesz007 válasza tibike8 (#44296) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Nekem eltűntek oldalról. Minialkalmazásokra katt és nem történik semmi. Mikor telepíteném,akkor kiírja,hogy hozzáférés megtagadva. Ha meg DesktopGadgetsInstaller progit raknám fel újra,hogy elérhető legyen a gadget,akkor azt kéri,hogy uninstall ,rakjam újra... Nem tudom,hogy hol van a telepítési könyvtár...

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#44299) padam92


padam92
csendes tag

Sziasztok!

Ugye bekerült a windowsba az ubuntu nativan.

Na már most én szeretném használni a crontab-ot illetve a screen-t is de sajnos egyiket sem tudom.

Cannot make directory '/var/run/screen': Engedély megtagadva

Illetve a crontab mint szolgáltatás sem fut sajnos.

Meg ugye szintén belekerült ez az új béta skype na már most ha én bejelentkezek és leteszem a tálcára akkor kijelentkezik ha, megnyitom a tálcáról akkor meg újra bejelentkezik ez normális?

Köszönöm

Üdv

(#44300) Pokesz007 válasza FollowTheORI (#44293) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Én használom és mindent lejátszik szépen,gyorsan :)

️️Hardverapró Mindörökké️️

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.