Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44351) vlevi válasza raidx (#44349) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem még nem sikerükt vele a wisszaállitas. Pedig ammentésben benne volt minden egyéb particio is, ami a rendszer előtt volt, recovery és egyebek. Gondolom azért lehet, mert nagyon érzékeny arra, hogy mire akarjuk visszaállitani. Macirum ezzelszemben megcsinalja az mbr-t, a gpt-t, ha kell, nem szüksrges ugyanakkora meghajtó a helyreallitashoz, kisebbre is lehet rakniy ha az adatmennyiség ráfér, satöbbi. És piszokgyors. 8 perc alatt mentette le hdd-re a 100 gigas ssd-n levo rendszert.

(#44352) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Sziasztok, elképzelhető hogy nem a témába vág a kérdés, problémám a következő:
Eredetileg egy vinyó volt a gépben, ugye ezen volt a rendszer is. Vásároltam egy ssd-t amire feltettem a rendszert, a win mappák viszont megmaradtak az eredeti vinyón, nem piszkáltam mert volt rajta egy csomó minden amit nem tudtam hova mentegetni. Most rászántam magam hogy kipucolom róla ami nem kell, az említett win mappákat (Windows, Windows.old, program files) nem engedi törölni, rendszergazdai jogosultságokkal sem. Hogy tudnám mégis, hogy a formázást elkerüljem?

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#44353) norti válasza juve600 (#44334) üzenetére


norti
addikt

Nekem még eddig mindig volt olyan hardver a gépben, amihez nem rakott fel az OS normális(!) drivert (plusz SATA portok, USB driver, nyilván alap OS driverekkel is működik, de pl. egy Realtek HD audio managert nem rak fel rendesen DTS támogatással a Win, ráadásul én szoktam frissíteni is ezeket, az OS meg valamikor pl. fél-egy éves intel vga drivert rak fel)

Szóval a három alap: chipset, vga, audio telepítés nem árt.

@raidx: jó az is, de a Macrium gyorsabb és jobban konfigurálhatóbb, ráadásul nincs annyi problémája a backupokkal, mint a hisztis Windows Recoverynek.

[ Szerkesztve ]

(#44354) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#44340) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

3 óra után még mindig semmi. Kilőttem.

Ötletek, hogy tudnék frissíteni?

Everybody lies.

(#44355) King Unique válasza Uyuarasy (#44342) üzenetére


King Unique
titán

Én innen leszedtem a hozzávaló MCT-t (14393), ami az ISO letöltése előtt kérte a termékkulcsot. Majd utána telepítettem tisztán és közben nem kellett megadni semmilyen termékkulcsot, viszont utána a rendszer már aktiválva volt a korábban megadott kulccsal. Vagyis valahogyan már a telepítőbe beleintegrálhatta, vagy a fene tudja... :F

[ Szerkesztve ]

(#44356) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok

frissült DE ezt $WINDOWS.~BT és ezt a mappát Windows.old hogyan tudom törölni ? valamint a StartIsBack progit totál kinyirta nem akar müködni a két mappát próbáltam törölni lemezkezelővel de nem is látja...

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#44357) netpeti98 válasza Apucy01 (#44356) üzenetére


netpeti98
addikt

Lemezkarbantartó->Rendszerfájlok törlése

(#44358) Uyuarasy válasza King Unique (#44355) üzenetére

Köszönöm. Az iso megvan egyébként, bootolható flashdrive-on, az nem világos, hogy muszáj-e ezt a verziót telepíteni, vagy aktiválódna a frissített 14393.10-es build is?

(#44359) sifo996


sifo996
újonc

Ahogy olvasgatom,sok embernél vannak problémák a jelenlegi rendszerről való frissítés során. Ha én egy friss Windowst akarok telepíteni (új hardverre),akkor próbálkozzak meg az AU-val vagy inkább még a novemberi update is jó és hagyjam hogy később magától frissítsen?

(#44360) Apucy01 válasza netpeti98 (#44357) üzenetére


Apucy01
őstag

köszi meg van már de a startmenümet miért nyirta ki?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#44361) King Unique válasza Uyuarasy (#44358) üzenetére


King Unique
titán

a.) Ha van egy DreamSpark féle 10240-es Education ISO-d, akkor azt telepíted + aktiválod —► utána RS1 (14393) upgrade.

b.) Ha van egy DreamSpark féle 14393-as Education ISO-d, akkor azt telepíted + aktiválod —► kész.

c.) Ha van egy DreamSpark féle 10240-es Education ISO-d, de nem akarsz az OS upgrade-el bajlódni —► letöltöd innen a 14393-as Education ISO-t MCT-vel és azt telepíted, ami utána aktivált lesz.

[ Szerkesztve ]

(#44362) norti válasza sifo996 (#44359) üzenetére


norti
addikt

Új gépre nyugodtan a legfrissebbet, akkor nem lesz gond, a legtöbbünknek a frissítés miatt volt/van...

(#44363) sinick válasza King Unique (#44333) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi! A tesztet különösen. :)

(#44364) #14595328 válasza King Unique (#44361) üzenetére


#14595328
törölt tag

A friss MCT-vel letöltött ISO-ban nincs oktatási verzió? Volt egy 3. a Home és Pro mellett, de nem emlékszem pontosan, hogy milyen.

(#44365) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A rendszer letöltötte és telepítette az NVIDIA-át.
Ha a tálcán lévő ikonra kattintok a jobb gombbal, akkor az egyes menüpontok angol nyelvűek, ahogy korábban is.
Ti fentszoktátok hagyni ezt, vagy DDU-val eltávolítjátok csökkentett módban, s felrakjátok az NVIDIA honlapjáról letöltöttet?

(#44366) King Unique válasza #14595328 (#44364) üzenetére


King Unique
titán

A normál oldalon lévő MCT-vel a Home & Pro verzió tölthető le. Az oktatási termékek oldalán lévő MCT-vel pedig az Education.
A harmadik lehet az N-es verzió volt, de azzal szvsz otthoni használatnál eleve nem érdemes vacakolni.

[ Szerkesztve ]

(#44367) zolee0307 válasza Raysen623 (#44347) üzenetére


zolee0307
őstag

Nem, van egy másik windows update mappa, amiben több beállítás van, valami olyasmi, hogy az automatikus frissítések konfigurálása. Abban 2-re kell az értéket állítani. De este megnézem neked, ha otthon leszek.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#44368) szabonagyur válasza King Unique (#44366) üzenetére


szabonagyur
félisten

MCT-vel amit letöltesz abban is van Eductaion, ha elindítod bootolva a telepítőt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44369) Joker88


Joker88
őstag

fél éve nem láttam kék képernyőt W10 alatt..
tegnap este feltelepült az új frisítés, egy bughalmaz lett a rendszer.. :o

In loving memory of Garrett Lockhart

(#44370) #14595328 válasza King Unique (#44366) üzenetére


#14595328
törölt tag

Biztos, hogy volt benne egy harmadik, szabonagyur is megerősítette.

(#44371) King Unique válasza szabonagyur (#44368) üzenetére


King Unique
titán

Erre még nem figyeltem fel, de majd kipróbálom. Csak akkor minek van az Education változatnak külön letöltési oldala, külön MCT hozzá, ami eleve termékkulcsot kér :F

[ Szerkesztve ]

(#44372) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha MCT-vel frissítek, marad a lehetőség az aláírás nélküli driverek telepítésére?

Everybody lies.

(#44373) Raysen623 válasza zolee0307 (#44367) üzenetére


Raysen623
addikt

Kis segítséggel megtaláltam és beállítottam. Köszönöm a segítséget. :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#44374) szabonagyur válasza King Unique (#44371) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sima MCT-s ISO fájl

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44375) birorichard


birorichard
őstag

Segítsetek, légyszi, hogyan lehet a onedrive-ot végérvényesen kiírtani a rendszerből? Indítását letiltottam a task manager-ben, a beállításokban kivettem a pipát az automatikus indulásból. Kb 10 perce zártam be, és újra megnyílt. Komolyan, mint egy vírus... :D

(#44376) Heisenberg69 válasza Heisenberg69 (#44346) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Erre senki?
Mindenkinek működik? Újratelepítés sem segített:(

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#44377) Pikkolo^^ válasza Popes (#44271) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ez rendben van, de később sem fog magától szépen lassan?

(#44378) King Unique válasza szabonagyur (#44374) üzenetére


King Unique
titán

OK, így már egyértelmű, kösz a screenshotot. :R

Bár azt továbbra sem értem, hogy minek az EDU-nak külön tool, de mindegy. Amúgy az annál lévő MCT valami retail változat, ami termékkulcsot kér, viszont telepítésnél nem kell megadni semmit és automatikusan aktivált lesz a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#44379) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

srácok, valahogy meg tudom én nézni a gépbe, hogy mikor volt utoljára le kapcsolva a gép?

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#44380) szabonagyur válasza King Unique (#44378) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mert ez alapból olyan telepítőt szed le ami csak az adott géphez jó, benne lesz a kulcs. Illetve ez csak Windows 10 kulcsot fogad el.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44381) #97246720 válasza Joker88 (#44369) üzenetére


#97246720
törölt tag

lehet nem támogatott az alaplapod, az irql... kékhalál az alaplapi megszakításkezelésből ered vagy nem kezeli helyesen az irq címeket vagy irq cím ütközés van valamiért...akár ram problémára is utalhat,de ez sok mindent jelenthet, mert sok eszköz van ami bios szintű megszakítást használ

[ Szerkesztve ]

(#44382) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az energiagazdálkodásnál én a „Kiegyensúlyozott”-at használom.
Az SSD miatt a „Hibernálás” ki volt kapcsolva, ill. „Hibrid alvás”-t kikapcsoltam.
A többi pedig alapból ugye a következőképpen néz ki:
képernyő kikapcsolás 10 perc
alvó állapot 30
merevlemez kikapcsolása 20
Ezeken szoktatok-e változtatni, van-e javasolt beállítás?

(#44383) #97246720 válasza GEPESZ66 (#44382) üzenetére


#97246720
törölt tag

minimális processzorhasználat 5%-ról 0%-ra...

de ssd-nél miért kapcsolod ki a hibernálást? sokkal gyorsabb a boot ha be van kapcsolva... a töredezettségmentesítést kell mellőzni...

[ Szerkesztve ]

(#44384) GEPESZ66 válasza #97246720 (#44383) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ezen cikk alapján.
Igaz nekem csak 4GB RAM-om van.
Akkor mi az igazság?
Ki kell kapcsolni, vagy nem?

(#44385) this is life válasza #97246720 (#44383) üzenetére


this is life
Ármester

Az ssd mellett azert erdemes kikapcsolni a hibernaciot hogy feleslegesen ne irjon ra, illetve hely felszaditasra is jo , a toredezettmentesits maradhat, mert win7 ota csak a trim parancsot hajtja vegre es nem toredezettseg mentesit. Nalam hibernacio off, defrag on ,a hibernacio offal a fastboot is kilove. Semmi gond igy sem a leallassal se a hideg inditassal .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#44386) yanna válasza birorichard (#44375) üzenetére


yanna
őstag

(#44387) szabonagyur válasza King Unique (#44378) üzenetére


szabonagyur
félisten

Érdekes ez az Education kiadás... olyan Enterprise szerű, de mégsem teljesen, ami engem meglepett, hogy az "intéző" nincs rögzítve a tálcára stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44388) Ralond válasza Raysen623 (#44335) üzenetére


Ralond
tag

Az szép, nem lenne se időm se kedvem újratelepíteni a sok bug miatt. A WM10 számomra szintén tiszta bug, néhány gyári app frissítése beakadt.
Mintha az a lehetőséget kivették volna, lehet szándékosan? :)

(#44389) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A feleségem laptopján, ha egy video fájlra, vagy pl. egy képre rákattintok, hogy megnyissam, felugrik egy ablak, hogy beépített rendszergazda fiókkal nem nyitható meg.
Mitől van ez?
Nem állítottam át semmit.

(#44390) cattus válasza WhiteAngel89 (#44379) üzenetére


cattus
őstag

Feladatkezelő --> Teljesítmény fül

Note: ha be van kapcsolva a fast boot, akkor az ott lévő óra az utolsó újraindítás óta eltelt időt mutatja.

Do the thing!

(#44391) vlevi válasza #97246720 (#44383) üzenetére


vlevi
nagyúr

sokkal gyorsabb a boot

SSD-m van, onnantol kezdve, hogy eltunik a bios, a kikapcsolt gyorsinditassal 4-5mp a boot. Saccperkb. Próbáltam bekapcsolt gyorsinditassal, nem volt sokkkkallgyorsabbbb. Ellenberger a leállas sokkall lassab, masodpercekig csak ír az ssd-re. Párszáz mega, talán 1giga is kiirasra kerül ilyenkor.
Tul sok előnyét nem találtam eddig a gyorsinditasnak, azonban több olyan helyzet is van, amikor érdemesebb ki!apcsolni.

Nem tudom, ha teljes uefi rendszerem lenne, mennyivel lenne gyorsabb a boot. Most ugyanis a videokartyamhoz nincs uefi bios (nem is lesz, sapphire 7850), és emiatt az uefi kompatibilis modban bootol.
Eccer, ha nagyon sok szabadidőm lesz, és agyon unom magam, akkor majd kiróbálom, hogy kiveszem a videokartyat, és kipróbálom az intel IGP-vel a rendszert.

(#44392) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#44389) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Valami ilyet olvastam a neten, de mit kell tennem ehhez?

a w10 ben hogyan is van ez és hogyan lehet ki-be kapcsolni a jogosultságokat.
Nálad ki van kapcsolva minden ( abszolut rendszergazda jogokkal vagy), és ezt a w10 nem trolerálja.

(#44393) Uyuarasy válasza King Unique (#44361) üzenetére

Köszönöm, ez nem volt világos. :R A régebbi egy 10586 (v1511), az újabb a 14393-as (v1607), akkor megpróbálom majd a frissebbel.

(#44394) King Unique válasza szabonagyur (#44380) üzenetére


King Unique
titán

Igen, így utólag átgondolva + amiket leírtam, valóban ez a logikus. Akkor megspórolhattam volna egy ISO letöltést én is, de most már mindegy. Legalább a termékkulcsot nem kellett beírnom telepítésnél. :D
Amúgy igen, az Education és az Enterprise elég hasonló tudás terén, bár utóbbi azért mégiscsak fullosabb. Illetve ami nekem fura volt, hogy a 10240-es aktivált verzióban vízjel volt, amit külső programokkal lehetett csak eltávolítani. A legújabb RS1-ben viszont nincs, legalábbis nálam.

(#44393) Uyuarasy: ok, illetve jó hozzá a normál tool is [link], abban is kiválasztható telepítésnél az Education.

[ Szerkesztve ]

(#44395) pendre54


pendre54
addikt

Tegnap a frissítés után pár órával egy totális összeomlás miatt újratelepítettem a Wint. A telepítőt Rufussal készítettem, és ott az MBR-es particiós varit választottam, mert az előző Win is ilyenen volt. A telepítés lement simán, viszont most vettem észre a következőt. Lefuttattam az SSDOK progit, és ott azt látom, hogy GPT partíció jött létre.

A lemezkezelőben meg csak ennyi látszik:

Na már most, ha tényleg GPT-s partíció jött létre, az mégis hogy lehetséges egy MBR-es telepítővel? A Rufus kifejezetten azért javallott progi, mert lehet külön készíteni vele MBR-es és GPT-s telepítőket, de akkor ezek szerint ennek semmi jelentősége sincs?

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#44396) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Hogyan tudom megnézni, hogy a mediacreationtool milyen verziót töltött le?
Az USB flash már elkészült.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#44397) movax válasza birorichard (#44375) üzenetére


movax
őstag

(#44398) WhiteAngel89 válasza cattus (#44390) üzenetére


WhiteAngel89
aktív tag

igen, azt írja csak mióta megy a gép, akkor pontosabban az érdekelne hogy az utolsó rendszer leállítás idejét meg tudom e nézni valahol, vagy csak egy szoftver segítségével tudom ezt meg nézni?

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#44399) #97246720 válasza Torry (#44396) üzenetére


#97246720
törölt tag

setup.exe jobb klikk tulajdonságok majd megkeresed a verzió azámot

[ Szerkesztve ]

(#44400) Popes válasza Pikkolo^^ (#44377) üzenetére


Popes
őstag

Tudomásom szerint 10GB szabad helyre szépen lassan sem fér el pl egy 15GB-os old mappa. :)

Deus ex machina

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.