Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) CirrMee


CirrMee
addikt

A.u. tapasztalatok:
-most nem kellett hetekig/hónapokig várni, 24 órán belül felajánlotta a telepítést
-nálam kétszer lerobbant telepítés közben (asszonyén nem), mindegyik után visszalőtte az eredeti állapotot. A második után default azt hazudta, hogy nincs update, a ringyóz' naprakész
-kisakkoztam, hogy a két lehetséges probléma közül (instabil tuning / USB meghajtó) az egyik a hiba okozója / USB -s kártyaolvasót le kellett volna csatolni
-letöltöttem egy telepítőt (MCT), pendrive -ra rá is szórtam. Ezzel is nekiállt ugyanott fagyni, de most más hibával
-mi van akkor, ha erre az USB -s eszközre is allergiás a telepítő felhördüléssel lemezre írtam ki, majd onnan indítottam. Egyből fel is kúszott hiba nélkül... :)
-felkúszás után lőném be a kinézetet. Ribbondisabler elő, szokásos logoff - bejelentkezéskor fekete képernyő (mindkét gépünkön, mert az jó), ctrl+del van, explorer nem indítható, meghajtókhoz nem lehet hozzáférni. Asszony gépén (netes update) nagy nehezen ment az előző build visszaállítása, lemezes nálam a update után nem. Utólag kiderült, a ribbondisabler egy régebbi verzióját sikerült használni, ami hajlamos elbarmolni az ntfs jogosultságokat. Még a sima 8 -as idejéből származott nekem, most újratelepítés után húztam le újabbat, azzal jó végre.

Kérdés: firefoxi jobb felső sarka másnál is otromba lett?

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#44652) HaZse


HaZse
őstag

Leszedtem a NOD32-t és egyből ment a net. Most megpróbálom feltenni a NOD32-t.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#44653) King Unique válasza Barthezz2 (#44648) üzenetére


King Unique
titán

OK, értem.
Azt viszont nem, hogy a Macrium esetében milyen partíciók maradtak a merevlemezen? Mert a programban mindegyik külön kiválasztható, az x 100 MB-os rendszerpartíciók is. Ha nincs semmi fontos adat azon a lemezen és full törölni akarod a telepítővel, akkor ezen hsz 3. pontja szerint célszerű.

[ Szerkesztve ]

(#44654) Barthezz2 válasza King Unique (#44653) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én se tudom, miért maradt ott, igazából nem is zavart eddig, csak most akartam törölni mikor a telepítés miatt szarakodtam(hátha az zavar be, de aztán kivettem a lemezt és úgy sem települ, szóval nem), és nem értettem, miért nem hagyja. De mindegy is.
1Tb az a lemez, közel tele, úgyhogy az a teljes törlés nem opció.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#44655) petyusz851


petyusz851
tag

Hát ez epic fail volt lejön a frissítés ment egy órát eljutott oda, hogy újraindítás Windows frissítések konfigurálása nagy nehezen végig pörgött 100%-ig erre fogad a régi asztal minden kiírta a frissítések telepítése nem sikerült köszi MS! :DDD :DDD :C

(#44656) stfx


stfx
aktív tag

En az update elott lefutattam egy sfc/scannow meg egy Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth -et es nem volt hiba. A munkahelyi gepemen volt hiba, ott egy Dism /Online /Cleanup-Image /Restorehealth -et is lefuttatam es jo volt minden utanna.

(#44657) Popes válasza petyusz851 (#44655) üzenetére


Popes
őstag

Örülj neki hogy legalább visszaállt magától, lehet ha sikerült volna most sorolhatnád a hibákat. :DDD

Deus ex machina

(#44658) petyusz851 válasza Popes (#44657) üzenetére


petyusz851
tag

Még egyszer nem állok neki ezek után az is 100, örülök is nem kellett csontra újrahúzni az egész rendszert, attól féltem a legjobban a hajamat is tépném most! :)

[ Szerkesztve ]

(#44659) birorichard válasza petyusz851 (#44658) üzenetére


birorichard
őstag

Szerencsés... :D

(#44660) adise


adise
őstag

erre van valakinek otlete miért nem tudom kikapcsolni?
[link]

az anniversary update ota nem megy. rámegyek és ottmarad a bekapcsolván.

[ Szerkesztve ]

(#44661) arcitec válasza Bogyó bá' (#44650) üzenetére


arcitec
addikt

Nyilván bennem .. most mit kezdjek ezzel .. amit írtál .. másnak még sok minden más is szét ment ,,,akkor bennük van hiba nyilván nem benned ... komolyan mondom hihetetlen ez is amit írsz ,szinte nem hiszem el ...
Vagy nem olvasod a topikot, csak azt amit én írtam ... Totál rossz indulattal teli hozzászólás semmi értelme, max trollkodásnak jó ...

[ Szerkesztve ]

(#44662) TRob1 válasza arcitec (#44661) üzenetére


TRob1
veterán

Csak bele-bele olvasgatok a frissítés óta a topikba, de nálam sincs semmi gond mióta frissítettem 2 laptopon is. Egyik régebbi, 2 magos ddr2-es FuSi, másik újabb i3-as ddr3-as Radeonos Dell... Mindkettőn megy tökéletesen minden, Adblock is felkúszott Edge alá mindkettőn.... Szal hibátlanok. :) Mondjuk kíváncsi leszek az asztalimon is ilyen szerencsém lesz-e, majd holnap kiderül (nem voltam otthon mióta megjelent a frissítés)

ui: Jah, mindkettőre a progi segítségével ment fel, mert még másnap sem ajánlotta fel az update.

ui2: Mindkettő gép frissítve lett 10-re, tiszta telepítés nem volt soha. (A régebbi win7-ről, az újabb 8.1-ről)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#44663) arcitec válasza TRob1 (#44662) üzenetére


arcitec
addikt

Aranyos vagy, gondolom akik ideírtak még rajtam kívül azért mert van némi hiba. Akiknek meg nem azoknak jó stb stb ...Örülök hogy jó neked , de ha TE sem vennéd észre nem mindenki van így. És nem önhibáján belül.
Nem tudom másnak venni az ilyen írásokat mint tromfnak.Minek kell ilyeneket most itt személyesen nekem írni. Azt írnád le , mivel nálam is csak a 2 jelzett probléma akadt ami nem kardinális ugyan, de jó lenne megoldani.. Arra kérnék választ.. Már elnézést ... Hány éves vagy ?

[ Szerkesztve ]

(#44664) tibike8 válasza S-eye (#44443) üzenetére


tibike8
őstag

Erre lett valami megoldás?

(#44665) #18193920 válasza HaZse (#44652) üzenetére


#18193920
törölt tag

Akkor ezek szerint csak a két vírusirtó akadt össze. :K
Én is meglepődtem mert erre nem gondoltam.
De örülök, hogy sikerült megoldani a problémát.

(#44666) TRob1 válasza arcitec (#44663) üzenetére


TRob1
veterán

Húha... Elnézést hogy mertem szólni... Egy pillanatra elfelejtettem hogy itt csak sírni lehet, pozitívumokat tilos megemlíteni. Bocsi még egyszer.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#44667) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok. Az otthoni gépemmel az bajom amióta win 10 van rajta, hogy úgy kapcsol ki mintha csak készenléteiben lenne, vagy hibernálnám. Bármelyik billentyű vagy az egér is felébreszti. Mi okozza?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#44668) quailstorm válasza zorzy4 (#44667) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#44669) szekto


szekto
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan problámám lenne, hogy most cseréltem ki pár hardvert a gépembe. Windows 10-t újraraktam 0-ról, formattal. Azóta néha azt cisnálja, hogyha a "Leállítás"-ra nyomok, elkezdi a leállítást, majd amikor leállna, újraindítja magát - azonban nem mindig, csak 2-3 naponta. A mostani rendszerem:

- Gigabyte B85M-D3H
- Intel Core i5-4460
- 2*4 GB DDR3 1600 HyperX Blu
- Gigabyte GTX 960 2GB
- Zalman ZM500-TX 500W tápegység

az előző rendszernél (AMD A10-5800K, ASRock FM2A55M, Chieftec CTG-4500-80P) nem csinált egyáltalán ilyet. Az érdekesség, hogy haveromnak is Gigabyte alaplapja van és Intel procija (csak neki i7), és neki is néha csinálja ezt a procedúrát leállításkor, mint nekem.

Erre tudtok valami megoldást? Én megmondom őszintén, kétlem, hogy hardverhiba lenne. Megmondom miért: a reinstall előtt, a régebben telepített Win10-t is el tudtam simán indítani a gépen, és akkor egyáltalán nem csinált ilyet - szóval én valami Windows-os dologra gyanakszom.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#44670) VoidXs válasza zorzy4 (#44667) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Win 10 eleve mindig hibernál, de azt nem lehet egérrel felébreszteni, egyenlő egy kikapcsolással az alaplap számára. Viszont az update-elgetése miatt sokszor beállít egy ébresztőt az alaplapba, amikoris bekapcsol frissíteni. Valószínűleg a lapod időzítő esetén engedi az USB-n bekapcsolást is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#44671) arcitec válasza TRob1 (#44666) üzenetére


arcitec
addikt

Mert ez is egy kultúr komment volt igaz? Csak sajnálni lehet ... Itt fentebb csak a problémákat olvasom ,meg a tiéd.... Sajnos senki nem válaszol megoldást is ... Pedig az lenne az értelmes, szerintem ...

[ Szerkesztve ]

(#44672) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Izé.. A Win8.1 minden gond nélkül pillanatok alatt feltelepült arra a gépre, amin a frissítés feltelepítésével 3 napja, a tiszta telepítéssel meg reggel óta szívok a win 10 évfordulós kiadással. De nyilván én vagyok a hülye..

Everybody lies.

(#44673) Beretvás válasza Barthezz2 (#44672) üzenetére


Beretvás
addikt

mct vel készits egy friss telepitöt ms oldalárol legfrissebb leszedett mct legyen, usb re toljad rá és azzal mennie kell, nem is értem a lemez mizériát. :K

(#44674) Barthezz2 válasza Beretvás (#44673) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ms-től van az iso amit lemezre tettem. Nem ment vele.

Azért nem usb, mert nincs szabad pendrive-om, lemez meg volt.

De a friss 8.1-en elindítottam ISO-ból a telepítést. Itt is csak 0%-on áll.. Ha ezt valaki megmagyarázza nekem..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#44675) Beretvás válasza Barthezz2 (#44674) üzenetére


Beretvás
addikt

az ok , hogy ms töl van, de a mct amivel letöltötted mikori? mert a régi az régi isot fog késziteni.

(#44676) spanglee001


spanglee001
addikt

gondoltam adok egy próbát a win10nek ismét, nálam microlaggolt az egész win. de ahogy olvasom az utolsó 2 oldalt a mostani nagy peccs sem a javításokról szólt :DDD na majd egy hónap múlva visszanézek :C

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#44677) Barthezz2 válasza Beretvás (#44675) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Legfrisebb az ISO. Az 1607 verzió, vagy mennyi az új.

Mellesleg, ha régi is, akkor se kellene befagyni telepítés közben(pláne nem friss telepítésnél).

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#44678) Lien


Lien
tag

Sziasztok, tegnap előtt felraktam a pár napja megérkezett Windows 10 update-t és a laptopom mintha nem lenne optimalizálva. League of Legends közben, ha a torrent meg az opera és azon keresztül zene megy a full grafikás, fix 60 FPS-es játék leesik 20-30 FPS-re. Ha meg skype-on beszélgetek a zenehallgatás helyett akkor meg azért esik le. Ez miért lehet, mi történhetett? A gépem hibernálásból felébresztve szerintem 2 másodperccel később is kapcsol be, mint a legelső patch-nél. Valami beállítási probléma amit ez az új update rátett a laptopra?

(#44679) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ne kövezzetek meg, amiért itt kérdezem meg, de a szkenneres topik nem pörög, de itt hátha volt már valakinek ilyen gondja!
A HP2300C szekennerem elég régi. Viszont eddig jól működött.
Tegnap egyszer csak eltűnt a "Eszközök és nyomtatókl" közül.
"Se kép se hang+
Próbáltam betáp kábelt cserélni, USB kábel, ill. másik PC-n is.
A szkenneren belül lehet esetleg valami biztosíték ami ilyenkor kimehet, vagy kisebb gondja lehet csak?
Elfogom vinni, s megnézetem, de sokat szerintem nem érdemes már rákölteni, hisz elég régi darab.

(#44680) Tompie válasza Barthezz2 (#44677) üzenetére


Tompie
őstag

1607 a friss verzió.

(#44681) GEPESZ66 válasza Raidon (#44465) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Most a saját gépem előtt vagyok.
Te hát ahogy írtam, az WIN Update rakta fel az NVIDIA driver-t, de a jobb gombos menü angol lett.
Nálatok is?
Ha nem, akkor nálam miért van így?

(#44682) netpeti98 válasza spanglee001 (#44676) üzenetére


netpeti98
addikt

A legtöbbeknek a frissítés után voltak problémái, bár nálam nem volt azóta se komolyabb probléma. Ezek valószínűleg nem lennének meg tiszta telepítés után. Egyébként sok apróságot kijavítottak az előző verzióhoz képest.

(#44683) zorzy4 válasza quailstorm (#44668) üzenetére


zorzy4
őstag

Kösz sikerült.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#44684) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

(#44681) GEPESZ66

Szerintem ez nem is a legfrissebb driver. Keres frissítést és az letölti majd a legújabbat, ami majd magyar lesz.

Egy kérdés:

Használja valaki az Edge böngészőt?
Milyen a többi böngészőkhöz képest? Most update után kapott némi ránc felvarrást.

Mennyire állja meg a helyét a többi böngész mellet (Chrome és társai...)?

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#44685) netpeti98 válasza Ra's al Ghul (#44684) üzenetére


netpeti98
addikt

Ezt neked kell eldöntened, az alapján, hogy van-e olyan funkció ami hiányozna a többihez képest. A sebességgel nincs gond, nálam jóval gyorsabbnak tűnik a Firefoxhoz képest, de nekem hiányozna az a sok apróság amit vagy alapból a Firefox vagy a kiegészítői nyújtanak.

[ Szerkesztve ]

(#44686) mefistofeles válasza Ra's al Ghul (#44684) üzenetére

Netpeti98 jól mondja. Az előző verziók alatt szinte minden komolyabb böngészőt kipróbáltam de néhány esetet leszámítva tökéletesen megfelelt az edge. Amire nem találtam jónak, arra ott volt a waterfox. Most a frissítés óta csak edge van.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#44687) GEPESZ66 válasza Ra's al Ghul (#44684) üzenetére


GEPESZ66
veterán

341.95-öst telepített, az NVIDIA honlapján is ez a legfrisebb a 8600GT-hez.

(#44688) netpeti98 válasza GEPESZ66 (#44687) üzenetére


netpeti98
addikt

Ahhoz a kártyához az a legfrissebb, már csak legacy drivereket kap. Nekem is az van fent a GT220-hoz.

(#44689) GEPESZ66 válasza netpeti98 (#44688) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Win update töltötte le, vagy manuálisan raktad fel?

(#44690) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Lehet rossz helyen próbálkozom kérdésemmel, de azért próbálkozom.
Win10 rendszerem kb. 250GB SSD-n volt és az SSD-t kicseréltem kb. 500GB-ra.
A "klónozással" egy nálam sokkal jobban hozzáértő embert kértem meg.
Klónozás és SSD csere után minden teljesen jól működik, de valamit nem értek:
Klónozás előtt ilyen volt a lemezfoglalás:

Csere után ilyen lett:

Minden rendben, vagy valami el lett cseszve :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#44691) quailstorm válasza VGYke (#44690) üzenetére


quailstorm
nagyúr

picit hízott a két szélső de ha működik egye fene

(#44692) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kinek van tapasztalata ilyen Aero pótló megoldásokkal? http://hvg.hu/tudomany/20150907_Hianyzik_az_Aero_felulet_a_Windows_10bol

Még mindig nem tudom megszokni a Win10 kinézetét, véleményem szerint rendkívül igénytelen és cserélném egy megbízható megoldásra, ami Win7 vagy KDE jellegű kinézetet hoz elő, de közben nem okoz megjelenési problémákat a programoknál.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44693) vlevi válasza VGYke (#44690) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ssd-n szoktak hagyni valamennyi particionalatlan területet, over-positioning néven. Ez az a rész, amit semmi nem használ, nincs rajta file, de az ssd vezerlője a cellák egyenletes elhasználódása érdekében ezt a területet is használja.
A gyártók egyébként már gyárliag bépitenek ilyet, ezért van a 60, 120 gigas ssd a 64, 128 helyett. De ha még erre te is ráteszel egy kis tartalékot, abbol baj nem lehet.
Amíg nincs dugig az ssd tartalma, addig lényegtelen, hogy van-e over-position terület, vagy sem, mert az ssd vezérlő mindig "szétteriti" a fileokat a rendelkezésre álló helyen. Ez csak egy biztonsagi tartalék, hogy az ssd-n mjndig legyen olyan rész, ami garantáltan használható erre.

(#44694) Popes válasza CPT.Pirk (#44692) üzenetére


Popes
őstag

Nálam megy az Aero de nem egy egyszerű folyamat működésre bírni, ha pedig frissítettél az anniversary update-re akkor meg még várjál vele mert egyelőre kinyírta a működő megoldásokat is.

Nézz szét a DeviantArt-on, leírások is vannak.

Ja és az Aeroglass progi ingyenes verziója alapból vízjelet rak az asztalra.

Deus ex machina

(#44695) csixy


csixy
addikt

Végre használható az Edge!
És reklámmentes az adblockkal!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#44696) BiOszi


BiOszi
tag

Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok amire, sajnos napok óta nem találom a választ. Sok mindenkinél jelentkezett, de értelmes, igazi megoldást nem találtam sehol. A hang néha megáll egy-egy pillanatra, bedadog. Lejátszónál és youtube videónál is jelentkezik. Mindent próbáltam már...újra raktam a rendszert, leszedtem a hangkártya driverét, az alap driverrel is jelentkezik. Új nvidia driver, régi bios..... Egy helyen olvastam, hogy a LatencyMon nevű progi mutatja a hibát, de azzal nem tudok mit kezdeni.

Hangvezérlő: Conexant cx 20642.

Kép a hibáról: [link]

A válaszokat előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#44697) CPT.Pirk válasza Popes (#44694) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát ez szívás. :U Amúgy jah, frissítettem ma.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44698) XZoli


XZoli
aktív tag

HELP!!! :O nem találom hol lehet beállítani a a tálcán lévő kereső mező a netten is keressen :W

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#44699) Popes válasza CPT.Pirk (#44697) üzenetére


Popes
őstag

Biztos lesz megoldás csak idő kérdése, sajnos minden verzió váltásnál kinyírják.
Nézegesd ITT vagy ITT hogy mikor lesz megoldás, én is többek között ezért is álltam vissza az Anniversary-ról.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#44700) CPT.Pirk válasza Popes (#44699) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, nem jó hír. Viszont az aniversary marad, mert végre elhozta az egyetlen funkciót, amiért felraktam a Win10-et itthon:

Annyi idő után... :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.