Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) vaakuum válasza #58000384 (#44791) üzenetére


vaakuum
addikt

Köszönöm, akkor ennek utánanézek...megpróbálom megtalálni, hogyan is kell ezt a kivételt megadni.

Apropó, próbálkoztam az otthoni hálózat beállítással. Erről azt találtam neten, hogy a munkacsoportnak (vagyminekhívják) a jelszavát ki lehet szedni utólag is, ha első beállításkor nem írtam fel. Nekem ebben az a fura, hogy az asztali gépemen egyszerűen nem kínálja fel a menüt, ahol megnézhetném vagy nyomtathatnám a jelszavat. A két laptopon egyformán megvannak ezek a funkciók, de azok win7-ről lettek felhúzva, az asztali gép meg 8.1-ről.
Mi a trükk? Nem vagyok odahaza, így képernyőképet egyelőre nem tudok csinálni.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#44852) BiOszi válasza rgeorge (#44850) üzenetére


BiOszi
tag

Próbálkozom....Köszönöm.

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#44853) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Van rá mód, hogy a tegnap felrakott anniversary update-et leszedjem teljesen, és minden maradjon az azelőtti? Tönkrevágta a logitech webcam softwaret, update ahhoz pedig még nem jött, szóval muszáj visszaváltanom :(

(#44854) RockHaRD válasza RockHaRD (#44853) üzenetére


RockHaRD
addikt

Közben megtaláltam.
Akit esetleg érdekel: Gépházon belül frissítések, azon belül visszaállítás, és ott van egy olyan lehetőség, hogy korábbi buildre való visszaállás.

:R

(#44855) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok !

A windows market vagy mi a becsületes neve (?) milyen internet alapon tölt le ?
Ez alatt értem hogy a torrent a p2p n van amit a szolgáltatók lekorlátoz(hat)nak.

A helyzet az hogy a google play bol való letöltés gyorsan megy (2 megabájt (nem Megabit) /sec ) a windows áruház ból pedig baromi lassan ...
Ennek mi lehet az oka ? (A google play milyen "internet et használ ? (ez így nagyon hülyén van megfogalmazva de nem tudom jobban :N )

(#44856) Воланд válasza ssgk (#44855) üzenetére


Воланд
titán

Szerver - kliens kapcsolat van, nem p2p.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44857) ssgk válasza Воланд (#44856) üzenetére


ssgk
aktív tag

Akkor miért van hogy a "hagyományos letöltések gyorsak, a google play ból is gyors de a windows market ből és a torrent lassú ?

(#44858) arcitec válasza Воланд (#44856) üzenetére


arcitec
addikt

Azt szeretném kérdezni, hogy mi az Anniversary frissítésének a névjegyben szereplő adatai? Mivel januárit ghost-oltam vissza és bizony elég sokat módosított ...( és nem tudom hol is állok előtte vagy utána) Illetve ha még nem ment fel, lehet várnék vele, mit kellene tenni... Bár tudok ghost-ot rátölteni(de jó hogy van)
Most minden rendben van . Igaz a defendert még nem tudom kikapcsolni, mert inaktívok a gombjai. Köszönve ...

[ Szerkesztve ]

(#44860) ot93


ot93
senior tag

Üdv, miért nem látszik a többi "keresési típus"? (zene, fotó, stb.) eddig látszott
[kép]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#44861) Pierre75


Pierre75
senior tag

Ezzel mit lehet kezdeni?
(Nincs más AV, csak a defender.)
Problémák léptek fel bizonyos frissítések telepítésekor, de később újra próbálkozunk. Ha újra megjelenik ez az üzenet, és a weben szeretne információt keresni vagy az ügyfélszolgálattól szeretne segítséget kérni, hasznosak lehetnek ezek az adatok:
Definíciófrissítés a Windows Defender programhoz - KB2267602 (definíció: 1.225.3446.0) - Hiba: 0x80070643

[ Szerkesztve ]

(#44862) PuMbA válasza BiOszi (#44832) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam BIOS frissítés oldotta meg a dolgot, a legtöbb esetben ez a hiba :) Második esetben a driverek, de ha mindenből a legújabb van fent, akkor az kilőve :)

[ Szerkesztve ]

(#44863) lck válasza Pierre75 (#44861) üzenetére


lck
senior tag

Most hogy kijött az évfordulós frissítés tiszta Windows-t tettem fel. Gondoltam vírusirtónak hagyom a Windows Defender-t. Mit mondjak, 4 napig bírtam vele. Eszi a RAM-ot, lassítja a gépet.
Reggel feldobtam egy Comodo Cloud-ot. A Defender-t meghagytam "rendszeres vizsgálati funkciókkal". Felgyorsult minden.
Neked is ezt javaslom.

(#44864) PuMbA válasza lck (#44863) üzenetére


PuMbA
titán

2 vírusirtó jobban lassít. Azért tiltja le alapértelmezetten a Windows a Defender-t, ha felraksz egyet. Comodo Cloud mellé szerintem semmi nem kell :) Egyébként a Defender lassúsága valami egyéni hiba lehet, mert nálam több gépen is ugyanolyan gyors, mint volt :)

[ Szerkesztve ]

(#44865) lck válasza PuMbA (#44864) üzenetére


lck
senior tag

Az évfordulós frissítés óta a Windows Defender érzékeli azt hogy másik vírusirtó is fel van telepítve, ennek függvényében módosítja a funkcióit. Így "második" vírusirtóként is használható. Ez egy új funkció. Épp ezért javasoltam a használatát ebben a formában.
Természetesen a Comodo önmagában is megfelelő védelmet ad. De most már funkcionálhat mellette a WD-is ebben a formában. Hogy ez így mennyire nyújt nagyobb biztonságot valóban nem tudom.
( A WD korábban is lassított, mivel minden EXE-fájlt minden újraindítás után, minden alkalommal újra ellenőrizgetett. Persze aki mindig ezt használta nem látta a különbséget)

[ Szerkesztve ]

(#44866) Pierre75 válasza lck (#44863) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ez egy 7 éves lapos. A win10-zel jobban megy, mint a win7-tel, de más AV már lassítja. Az elmúlt 8 hónapban semmi bajom nem volt a rendszerrel, de tegnap megkapta a frissítést, ezután még tudta frissíteni a defit, ma viszont ezzel a hibaüzenettel besz@rt. Nem egyedi probléma a google szerint, de megoldást nem találtam rá.

(#44867) arcitec válasza Pierre75 (#44861) üzenetére


arcitec
addikt

Nekem is ez volt míg nem a januárban ghost-oltat vissza nem raktam. Akkor sem volt jó. No még egyszer , (majd az össz azóta elkövetett frissítés) érdekes jó lett, nincs ezen hibaüzenet, most már csak a defendert tudnám kikapcsolni.Egyébiránt engem is érdekelne a jelzett hibaüzenet kiiktatása, de nehezen jönnek a válaszok, konkrétan én még nem kaptam érdemi reagálást ... :(

[ Szerkesztve ]

(#44868) lck válasza Pierre75 (#44866) üzenetére


lck
senior tag

Tegyél rá CC-ot. Hidd el jobban jársz. Minimális a gépigénye.
Így megoldódik a Windefender problémád is.
Egy feltétele van : állandó, normális netkapcsolat.

(#44869) arcitec válasza lck (#44868) üzenetére


arcitec
addikt

Nálam NIS volt-van még is jött a hibaüzenet ... Szerintem a hibaüzenet eltüntetése lenne a cél ...( is ..) Nem tudom kikapcsolni sem , olvastam olyat, hogy valóban kikapcsol állítólag, ha érzékel másik irtót, de egy idő után bekapcsolja magát pl tudtam indítani...

[ Szerkesztve ]

(#44870) lck válasza arcitec (#44869) üzenetére


lck
senior tag

Nálam jelenleg így működik:

(#44871) BladePocok


BladePocok
tag

Sziasztok!

Kb 20 perce elkezdett a windows 10 akadozni,pl. akármire nyomok jobb gombot,lassan/nem hozza elő a menüt,akármelyik mappába lépek be,percekig várni kell,az Asztal használhatatlan ahogy a Tálca is. Külsős programnak pl. böngésző,játék semmi baja,maga a rendszer érezhetően mintha le lenne terhelve,de a Task Manager szerint semmi rendkívüli nincs. Restart után is megmaradt. Ötlet? (friss AU telepítés,kb 4 napos)

[ Szerkesztve ]

(#44872) lck válasza arcitec (#44869) üzenetére


lck
senior tag

Ezzel a reg. bejegyzéssel A defender fullra kikapcsolható egyébként:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender]
"DisableAntiSpyware"=dword:00000001

(#44873) ot93


ot93
senior tag

üdv, hol tudom letiltani az illesztőprogramok automatikus frissítését?
néztem google-n de nekem olyan menüpontok valahogy nincsenek :F
Ez lenne? [kép] neten amit láttam ott 3-4 lehetőség van... ([kép])

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#44874) #79621120 válasza Clemi (#44859) üzenetére


#79621120
törölt tag

Tudom , hogy ez nem segítség , de a képen látható az email címed .

(#44875) Clemi válasza #79621120 (#44874) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi.... figyelmetlen voltam, viszont a hsz-t már nem tudom én leszedni! Esetleg egy moderátor??

[ Szerkesztve ]

(#44876) raidx válasza ot93 (#44873) üzenetére


raidx
őstag

Jobb klikk a startmenűn, Rendszer, Speciális rendszerbeállítások, Hardver, Eszköztelepítés beállításai

A másik: Keresőbe beírod, eszközök. Addig görgetsz lefelé még nem találkozol az Eszközök és nyomtatók opcióval. Vagy jobb klikk a startmenűn, Vezérlőpult és ott megkeresed az eszközök és nyomtatók lehetőséget. A kérdéses menű csak a legelső alkalommal érhető el. Az akkori választás rendszer újratelepítésik érvényes. A neked kellő beállítás az első alatt van. Home verziónál nem tudom van e? Pro esetén a gpedit.msc is használható.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#44877) Popes válasza Clemi (#44859) üzenetére


Popes
őstag

Javasolni akartam hogy próbád a szolgáltatások között letiltani a WMPNetworkSvc-t(mert ő lenne az) viszont érdekes módon nálam nincs is a szolgáltatások között. :F

Én ezeket a Glary-ből tiltogatom ezért eddig fel se tűnt hogy nincs ott.

Deus ex machina

(#44878) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! Na akkor most figyeljetek, agyvérzés lesz a köbön! Nem ma kezdtem az informatikát, és egy ilyen alapvető nevetséges dolgot kisújjból tudna az ember, de úgy meg szívtam, hogy azóta is anyázok kb.
Történet: Bedöglött a win 10+volt egy windows old mappa amit törölni akartam, de csak csökkentett módban engedné, mondom ez nem xp, se win 7 se 8.1, itt nincs csökkentett mód f8 vagy shift f8-al, hanem az msconfig-ba a rendszerindításnál beállítom, hogy úgy induljon. Oké. Beállítottam újra indítva kaptam csökkentett módot, letöröltem a windows old mappát meg vírust a gépről, ezért kellett a csökkentett mód, lényeg: Na akkor most indítsuk normál módba..mondom normál módba..de hogy??? Msconfig-ot hiába írtam be, nem jött be semmi! Nem volt msconfig baszki csökkentett módba, ilyen az előző verziókba volt!!! Próbáltam mindenhogy valahogy elérni valamilyen módon a mód változtatást gépház meg egyébb dolgokon át, de semmi, csak helyre állítás van, meg alaphelyzetbe állítás meg sok faszság egy menüben (6választás van), de normál módba való indítást sehol nem tudtam az egész rohadt windows 10-en beállítani, hogy akkor induljon úgy most. Csak alapehelyzetbe való állítás volt, és ezáltal mindent újratett, eltünt minden program, ezernyi könyvjelző stb. nem részletezném milyen ideges voltam! :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#44879) bazsi83vp válasza Popes (#44877) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

A Windows Media Player hálózatmegosztási szolgáltatása... ezt keresed, 'A' betűnél. :)

[ Szerkesztve ]

(#44880) PuMbA válasza Feri1977 (#44878) üzenetére


PuMbA
titán

Windows 8 óta már a Gépházon belül ajánlott indítani a különböző csökkentett módokat :)

(#44881) #79621120 válasza Feri1977 (#44878) üzenetére


#79621120
törölt tag

Ez a topik összefoglalójában olvasható :

Frissítés után találtam egy Windows.old mappát, hogyan tudom törölni

Windows.old mappát a lemezkarbantartó (disk cleanup; vagy keresésbe beírjuk egyszerűen, hogy cleanmgr.exe) admin funkciójával tudunk törölni teljesen.
Előfordulhat azonban olyan, hogy nem tűnik el, nem tudjuk törölni sehogy, akárhogy átvesszük az "uralmat" felette.

Ilyenkor a Settings/update&security/recovery menüjéből kiválasztjuk az Advanced Startupot, majd utána a command promptot. Ezután az alábbiakat kell beírni (esetemben a Windows OS a C meghajtón van, ha valaki máshova telepítette a C betűket értelemszerűen helyettesítheti)
1. lépés:
Cd /d c:\

2. lépés
Attrib -r -a -s -h C:\Windows.old /S /D

3. lépés:
RD /s Windows.old

Ezután beírjuk hogy exit, majd a restartot választjuk, s belépve örömmel konstatálhatjuk, hogy tökéletesen eltűnt a Windows.old mappa.

FIGYELEM! A Windows.old mappa törlésével nem lesz lehetőségünk arra, hogy visszaálljunk egy korábbi verzióra. (30 nap elteltével a mappa automatikusan törlődik)

(#44882) netpeti98 válasza Feri1977 (#44878) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha alaphelyzetebe állítod akkor csinál egy új Windows.old mappát, ott megvannak a könyvjelzőid.

(#44883) quailstorm válasza PuMbA (#44880) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nichts
az első dolog amit épeszű ember csinál, hogy kikapcsolja ezt a marhaságot a büdös picsába, de komolyan
találkoztam már olyannal hogy piti dolog miatt nem bootolt a rendszer, de csökkentett mód nem volt, mert ahhoz mennie kéne a rendszernek
hát nem, nem kérek belőle

visszarakod oszt olyan mint vót
nem kell a csicsa, működjön és gyors legyen

(#44884) Popes válasza bazsi83vp (#44879) üzenetére


Popes
őstag

Igazad van, a W-nél és az M-nél kerestem. :W

Clemi Akkor ott állítsd az indítás típusát kézire.

Deus ex machina

(#44885) Feri1977 válasza PuMbA (#44880) üzenetére


Feri1977
senior tag

Itt nincs ilyen, csak alaphelyzetbe állítás+a speciális indításnál csak újraíndítja a gépet semmi nincs más.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#44886) Feri1977 válasza #79621120 (#44881) üzenetére


Feri1977
senior tag

Köszönöm.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#44887) Feri1977 válasza netpeti98 (#44882) üzenetére


Feri1977
senior tag

Köszönöm!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#44888) Feri1977 válasza quailstorm (#44883) üzenetére


Feri1977
senior tag

Ezt hogy érted, ez mit csinál?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#44889) sid87


sid87
senior tag

Kedves Urak!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Facebook és Messenger csempe app nem működik.

Egy ideig ment, aztán egyszer csak, indítás után mikor bejönne az ablak, eltűnik, és kilép. Nem értem mitől lehet, és zavar, mert használnám. Más ilyen store-ból letöltött programmal nincs gond. :(

Van esetleg ötletetek?

Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#44890) Pokesz007 válasza BiOszi (#44813) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Én is szenvedtem ezzel a hibàval az elején.
1. Leszedtem az Utorrentet qbit lett helyette,de nem akart seedelni. Akadàs megszűnt,visszaraktam az utorrentet.
2. Ajànlottak egy realtec hang drivert felraktam megjavult.
3. Megjött a nagy frissìtés. Összezavarta a hang drivert akadt uninstall,restart gyarit visszarakta. Nincs akadàs.. Csoda történt.
Làttam ìrta valaki Lankartya driver frissitést. Azt nem próbàltam,de frissíteni kellett,mert 40% sàvszélem eltűnt,de jó lett.
Amúgy nekem egy élmény a win10 igaz szinte új alkatrészek vannak benne kivéve a 7850 ami 3éves. Idővel SSD el vel még jobb lesz.
Ha bàrmi kérdésed van segítek.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#44891) quailstorm válasza Feri1977 (#44888) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Senior tagként nem kellene 4 hsz-t egymás után lenyomnod :U

Visszaállítja a Vistás és 7-es bootloadert amihez nem kell álló rendszer, sokkal jobban csípi egy többrendszeres konfig az ilyet.

(#44892) Clemi válasza Popes (#44884) üzenetére


Clemi
veterán

Nem az a kérdés, hogy ki tudom-e lőni, hanem hogy vajon mi a francot művel és minek. Kilövöm sőt letiltom bármikor, de azt lenne jó kideríteni inkább, hogy mit művel a háttérben azzal a 25%-os processzor használattal.

(#44893) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Sziasztok!
Windows 10-et használok én is. Mióta kiadták, nem csak tesztelőknek. Frissített a rendszerem, win 8.1-ről.
Azóta többnyire meg vagyok elégedve vele, még tiszta telepítést sem csináltam. Most feltettem az anniversary frissítést. A most kicsit megtévesztő, már több napja, rögtön mihelyt lehetett tölteni. Azóta pár apróbb hibát felfedeztem. De ami zavaró, hogy nem tudom visszatenni a crome-ot alapértelmezett böngészőnek. Ki tudom választani, de rákattintok, semmi nem történik. Ugyanúgy marad az Edge.
Valaki tapasztalt hasonlót?
Köszönöm előre is a választ, ha valakinek van tippje. :) :R

Értem a csíziót.

(#44894) Popes válasza Clemi (#44892) üzenetére


Popes
őstag

Szerintem kár rágódni rajta, biztos van rá valami magyarázat hogy mit művel de az biztos hogy nem indokolt a 25% processzor használat.(meg az sem hogy miért fut kéretlenül)
Lődd le és kész. :)

Deus ex machina

(#44895) spanglee001 válasza BiOszi (#44696) üzenetére


spanglee001
addikt

nálam is ez volt a kezdetektől, valakinek az utorrent csere van akinek a lan driver/ hang driver csere oldotta meg. van akinek meg semmi sem oldotta meg, mint nálam is és még pár ismerősnél, a tableten jól megy szülők gépén jól megy a laptopon jól megy driverestől utorrentestől ,de az én gépemen akad. ha sikerült megoldanod dobnál egy privátot, mert eléggé pörög ez a topik :R

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#44896) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Felraktam a windows 10 anniversary update-et tök jó meg minden csak egy dolog zavar: az aktiv ablakok körül megjelent egy 1-2 pixel széles színes kiemelés. Ezt ki lehet kapcsolni valahogy?

(#44897) 30z.Samu válasza MIFtIli (#44896) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem csak szimplán felrakta, meg se kérdezte akarom-e. :DDD Mire hazaértem, az fogadott.

Sic Parvis Magna

(#44898) arcitec


arcitec
addikt

dadawa

A windows.old mappa törlésére a legegyszerűbb a CCLEANER használat. ( Persze az is jó amit írtál).

Más:
Verzió : 1511 Build : 10589.494 : tartok akkor ez még nem az évfordulós állapot az a 1601 lenne.Mikor kerül fel a frissítésekkel, vagy manuál kell indítani? Annak jobban örülnék,mert még várnék vele nem is tudom. Csatoljam le előtte a 2 + HDD-t? Itt olvastam volt olyan akinek tönkre vágta.Apropó, ki van kapcsolva a defender most, (mert nem lehet elindítani, bár a gombja nem ezt mutatják)
Köszönve.

[ Szerkesztve ]

(#44899) Clemi válasza Popes (#44894) üzenetére


Clemi
veterán

Most direkt volt egy restart, a szolgáltatás fut, de nem használ erőforrást. Direkt minden alkalmazást elindítottam, amit úgy egyébként használok, még a TV felől is média lejátszást, de meg se reccen az a folyamat. Valami elindítja, de vajon mi.

(#44900) netpeti98 válasza arcitec (#44898) üzenetére


netpeti98
addikt

Az évfordulós frissítés verziója 1607, build száma 14393
Vagy leszedi a Windows Updaten keresztül, ha kézzel keres frissítéseket, vagy innen a Frissítés gombra kattintva leszeded a kézi frissítőt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.