Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok!
Erre valaki talált már megoldást ?
Sajnos EZ 1607 alatt valamiért nem működik hiába van beállítva, régebbi buildel meg megy.

(#44702) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Sziasztok !
Windows 10 hová menti a kedvenceket ? már unom hogy állandóan visszaállítja, és mindig duplázza !
honnan kell kitörölni ? hová menti ?

[link]

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#44703) King Unique válasza CPT.Pirk (#44692) üzenetére


King Unique
titán

Azért a Win10-ben is van valamennyi átlátszóság, illetve nekem meg a 7-es kinézete túl csicsás és nem igazán tetszik...Ahogyan pl. a KDE 4 szintén nem, abból is az 5-ös verzió inkább. Utóbbi meg ugye megint flat dizájn, ahogyan a Win8.x/10 is.

(#44704) CPT.Pirk válasza King Unique (#44703) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valamennyire flat, de nem szögletes. Nekem a szögletességével van igazán bajom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44705) King Unique válasza CPT.Pirk (#44704) üzenetére


King Unique
titán

Ízlések és pofonok... :) Számomra a 8.1/10 desktop sokkal kellemesebb már egy jó ideje, mint a 7-es.

[ Szerkesztve ]

(#44706) GamerHD


GamerHD
újonc

Sziasztok! Windows 10-be hogyan tudom kikapcsolni teljesen az energiagazdálkodást? Itt átállítottam sohára de valamiért még mindig lekapcsolja a második merevlemezemet amikkor nem használom épen. És amikor épen kéne arról a merevlemezről valami érezhetően lassan tér magához.

(#44707) GEPESZ66 válasza GamerHD (#44706) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Menj bele itt a speciális beállításokba.
Ott lehet állítani, hogy mikor kapcsolja ki.

[ Szerkesztve ]

(#44708) movax


movax
őstag

Miért van rejtve a Program Files(x86) könyvtár?? Kezdtem agyvérzést kapni, amikor megláttam, hogy csak a sima Program Files van... Lesz valami gond, ha láthatóvá teszem?

[ Szerkesztve ]

(#44709) mefistofeles válasza movax (#44708) üzenetére

Nálam aztán nincs rejtve az tuti......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#44710) szekto válasza szekto (#44669) üzenetére


szekto
aktív tag

Ehhez esetleg van valakinek valamilyen ötlete? :U

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#44711) lev258 válasza szekto (#44710) üzenetére


lev258
veterán

Próbáltad kikapcsolni a gyorsindítást?
[link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44712) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Hogy tudok csökkentett módból visszaállni normál módba?(WIN 10)

Köszi!

(#44713) GEPESZ66 válasza Shaza (#44712) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Futtatás/msconfig-ban

(#44714) a8l


a8l
aktív tag

Runtime broker mit is csinál pontosan?
Pár napig nem volt vele gondom, de kb 2 napja elkezdte enni a ramot, ma 76%-os ram használat mellett kiirta hogy zárjak be mindent mert kevés a ram, mindezt egy 16GB-s gépen, úgy hogy alig futott valami, csak pár IE ablak meg egy chrome. A runtime broker meg 5GB felett használta a ramot, kilőttem.
Állítólag valami engedélyeket kezel a window app-oknál(ez amit az áruházból lehet letölteni?).
Nem kell onnan semmi, MS fiók sincs beállítva. Ki lehet ezt a runtime brokert kapcsolni véglegesen?

(#44715) szekto válasza lev258 (#44711) üzenetére


szekto
aktív tag

Yepp, ezt már megcsináltam.

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#44716) lev258 válasza szekto (#44715) üzenetére


lev258
veterán

Akkor nem tudom, mi más produkálhat újraindítást nálad.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#44717) rostiron válasza szekto (#44715) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Nálam ugyanezt a problémát az oldotta meg, hogy az eszközkezelő, hálókártya tulajdonságok, energiagazdálkodás fülön kivettem a pipát az eszköz felébresztheti a gépet elől.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#44718) GEPESZ66 válasza rostiron (#44717) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nálam is ezt a pipát kellett kivenni,s így nincs újraindulás.

(#44719) szekto válasza rostiron (#44717) üzenetére


szekto
aktív tag

Meglesem majd, köszi!

Ez adódhat amúgy abból, hogy Gigabyte alaplapom van? Mert haveromnak is ilyen van, meg ahogy nézem, neked is...

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#44720) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Olyan problémám lenne a Win 10-el, néha véletlenül átállítom a billentyűzetet angol kiosztásra. Hogyan tudom kikapcsolni, kitörölni, hogy csak magyar billentyűzet kiosztás maradjon a beviteli módokban.

Eddig valahogy eltudtam érni azt, hogy kitöröljem az angol nyelvi kiosztást, gyakran megesett, hogy valahogy átállítottam játék közben. De tegnap kapott egy frissítést, amely kicsit külalakban megváltoztatta a Win 10-t és újra előhozta az angol nyelvi kiosztás lehetőségét, és megint sikerült bekapcsolni. Nem gond annyira, pár kattintás és visszarakom magyarra, de idegesít, és jól jött, hogy még tegnapig ki volt kapcsolva.

Előre is köszönöm a választ! :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#44721) GEPESZ66 válasza szekto (#44719) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem ASUS-om van.

(#44722) rostiron válasza szekto (#44719) üzenetére


rostiron
őstag

Nem tudom, hogy csak a gigabyte alaplapnál van.e ez a jelenség.
Egy próbát megér.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#44723) szekto válasza rostiron (#44722) üzenetére


szekto
aktív tag

Haverom most írta, hogy ő már ezt is csinálta, és neki nem működött. :U

Sebaj, én azért megpróbálom majd, hátha nálam ennyi lenne a megoldás. :)

Köszi mindenkinek! :R

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#44724) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Amióta fent van az új build, hiába csatlakoztatom a Galaxy S4-et USB kábelen, nem látja a Win10... Másnál nem volt ilyen? Tud rá vki megoldást? :F

[ Szerkesztve ]

(#44725) yanna válasza Poplacsek (#44724) üzenetére


yanna
őstag

Írt itt ilyet valaki a napokban, de nem emlékszem milyen telefon volt.

(#44726) DRB


DRB
senior tag

Üdv!

Kb. 20 perce telepítettem egy Win 10-et, tiszta telepítés volt(nem volt működő Windows a gépen), Win 7 kulccsal, reméltem, hogy feltelepített 10-esről is meg lehet valahogy oldani ezt az akadálymentesítési technológiás aktíválásos dolgot(azaz aki vállalja, hogy használ ilyet, az továbbra is ingyen frissíthet 7/8/8.1-ről 10-re), és nem kell telepítenem egy 7-est előbb, majd arról frissíteni a 10-re. Meglepetésemre ahogy rádugtam a netre a gépet, azonnal és minden gond nélkül aktiválta magát a Win. :DDD Ez normális? Na nem mintha probléma lenne, ezt akartam, csakhát fura, hiszen egy hete lejárt az eredeti akció.

[ Szerkesztve ]

(#44727) BladePocok válasza DRB (#44726) üzenetére


BladePocok
tag

A cél még mindig az 1 milliárd eszköz amin Win10 fut,nem meglepő xd

[ Szerkesztve ]

(#44728) krystman válasza Poplacsek (#44724) üzenetére


krystman
őstag

Nekem is S4 van, először nekem sem ismerte fel, de utána másodszor rádugtam és már működik rendesen!

(#44729) AtHoS válasza norti (#44353) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én most tiszta telepítéssel raktam fel a 1607-et és meglepődve tapasztaltam, hogy az Asus alaplapon lévő Realtek alapokon nyugvó hangkarihoz újabb drivert rakott fel, mint amit Asus-éktól le lehet szedni, ráadásul Asus-ék "megbütykölik" a realtek-es szoftvert és spec külalakot (UI) + egyéb kiegészítő szoftvereket is dobnak mellé. Na most ez a szerencsétlen win10 nem csak újabb verziót rakott fel, hanem a spec UI és szoftok is ott figyelnek.

A lényeg, hogy vannak azért érdekes kuriózumok a win10 automatikus driver telepítések közepette :DDD

Na mondjuk az sem utolsó szempont, hogy eleddig hiba nélkül működik is :B

read-only mode on the forum

(#44730) Raidon válasza westcoastog (#44596) üzenetére


Raidon
őstag

Helyes bar par dolgot mashogy oldottam volna meg a rendszerben mint a Microsoft. Pl a users mappat atnevezhetove tennem ha rendszergazda a fiok.... a hulyesegeik miatt kellett egy nap 3 szor ujraraknom :DDD

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#44731) Badboys válasza AtHoS (#44729) üzenetére


Badboys
őstag

Nekem Lenovom van és az is hozzá pakolt néhány cuccost ami nem volt Win 7en.

(#44732) AtHoS válasza Rimuru (#44508) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem kell semmit symlinkelni, mivel kevés hely esetén választhatsz egyéb partíciókat avagy külső lemezt is a mentés helyének :K

read-only mode on the forum

(#44733) csixy


csixy
addikt

A mailból, ha az outlookos címemről emailt írok, akkor az emailom fejléce rossz karakterkészletet használ. Hogyan lehet ezt meggyógyítani?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#44734) norti válasza AtHoS (#44729) üzenetére


norti
addikt

Attól még, hogy a hardveredhez nem írja az ASUS a frissebb drivert, létezik :) Sajnos az ASUS hírhedten elfelejti frissíteni a régebbi hardverek driver oldalát, de pl. a Realtek audio driverből 2-3 naponta jelenik meg új WHQL verzió (Asusból 1-2 havonta egy). A skin csak egy felület, alatta a driver ugyanaz, mint amit a sima Realtek felrak ;)

Nem mondom, hogy rossz a Windows driver kezelése, de nekem nem elég. Főleg, amikor a noti kijelzőnél nem tudom állítani a fényerőt, mert auto szeretné kezelni... :D

(#44735) krystman


krystman
őstag

Ez a Dark mód csak a gépházat állítsa feketére? A Sajátgépet meg a fájkezelőt nem?

(#44736) vlevi válasza krystman (#44735) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem csak a gépházat, hanem az UWP appok közül azokat, amik már témázgathatóak.
A gáz inkább az, hogy csak a gépház ilyen :(
Illyetve, hát, biztos van még más is, de mivel én sem találtam még hasznos UWP appot, így mással nem tudom kipróbálni.

(#44737) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Mióta volt a win 10-nek az utolsó nagy frissítése azóta sokkal lassabb a gép.
Mitől lehet ez?
Köszi!

(#44738) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Érdekes gondom van, másik topikban leírtam, de itt is idézem:

"Ellenben van valami összetett problémám most, ami ugyan a kártyán csapódik le, de kb az egész gép döglik a hibajelenségtől. Felraktam a Win10 Anniversary update-t, illetve csak szerettem volna, mert újraindulás közben behalt az egész OS, bootolt, majd amikor adta volna a bejelentkező képernyőt, újraindult, mindig. Kicsit bajos pillanatban jött, sehol semmi telepítő cuccom nem volt, még pendriveom se találtam, de megoldottam. Felraktam rendes telepítéssel az Anniversary Win10et, normál használat alatt nincs is probléma, de amint az A10-7870k PStateket akarom finomhangolni, egyből lehal a display driver, villog a képernyő párat, majd kb kidöglik a gép. Se BSOD, semmi nem jön, csak megdöglik a gép. Reset gombra reagál csak.
Szóval, ami változott:
Win10 -> Win10 Anniversary
Előző telepítésen még a 16.7.2 driver volt fent.

Mindegy mivel akarom változtatni a PStateket, egyből megborul a gép. Biztos vagyok benne, hogy a kiinduló hiba nem a VGA, és nem is az APU, sejtésem szerint OS szintű lehet a probléma, de fene tudja, mivel semmi hibakódot nem kapok ilyenkor, az OS nem érzékeli, hogy elhasalt, csak annyit lát, hogy a Display Driver újraindult. Ami azután történik, az teljesen ismeretlen az OS-nek...."

Ötletek?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#44739) norti válasza Plasticbomb (#44738) üzenetére


norti
addikt

VGA driver tiszta újratelepítése?

(#44740) mefistofeles

Skacok! bejelentkezési jelszavamat még az előző verzió alatt PIN-re váltottam. Ha most jelszó nélkül akarok belépni akkor ugyanaz a folyamat (netplwiz) és a pint írom be a jelszó helyére?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#44741) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Tudom, hogy már unalmas vagyok, nekem is elegem van már, de egyszerűen nem találok megoldást.

Szóval, addott egy lapos, amin Win10 volt, folyamatosan frissítve. Majd megérkezett az évfordulós frissítés:

- WU nem tudta felrakni
- MCT nem tudja felrakni
- Windows telepítési segéd nem tudja felrakni
- MCT-vel készült ISO sem frissíteni, sem formázott lemezre nem tudja felrakni
- Frissen telepített 8.1-en ugyan ezek végigpróbálva, nem tudja felrakni

A gép eddig semmi hibát nem produkált. SSD 2 program szerint is tökéletes, HDD se okozhatja, mert ha kiszedem is ez van. Driver sem okozhatja, mert a friss 8.1, vagy tiszta telepítés esetén ez nem jelenthetne gondot. Esetleg RAM hiba okozhatja? (mást, lévén laptop nem tudok kiszedni, de ez még menne)

Minden frissítési kísérlet esetén az első reboot után áll meg a folyamat, illetve tiszta telepítés esetén is az első reboot után fagy be.
Lehet tudni, ilyenkor mit csinálna?

Van valakinek bármi ötlete?

Illetve.. Hülye ötlet, de ha fogom a merevlemezt, hozzá kötöm egy másik géphez, onnan tisztán rárakom, majd vissza teszem laptopba, életre tudna kelni, és aktiválni tudná magát? Nekem már más nem jut eszembe.. :(

Everybody lies.

(#44742) Poplacsek válasza krystman (#44728) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Köszi!
Most végre jó lett, amíg nem úgy indítottam el a Win-t, hogy már rá van dugva a teló, addig csinálhattam akármit az eszközkezelőben...
Érdekes dolgokat csinál ez az új build, az eszközkezelő pl, rendszeresen lefagy úgy, hogy a gépet újra se lehet indítani, csak tápkikapcsolással...

(#44743) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Funkciófrissítés a Windows 10 1607 verziójára már kb 5x-e nem sikerül, vki tudja mi a teendő?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#44744) norti válasza mefistofeles (#44740) üzenetére


norti
addikt

Nem, oda mindig a jelszavadat kell beírni, ha csak helyi felhasználó, akkor azét, ha MS fiók, akkor azét.

(#44745) mefistofeles válasza norti (#44744) üzenetére

Köszi, kipróbálom! :R

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#44746) BiOszi válasza BiOszi (#44696) üzenetére


BiOszi
tag

Ezt beadja akadás nélkül is... :F

http://kepfeltoltes.hu/view/160807/hangprobl_ma2_www.kepfeltoltes.hu_.png

http://kepfeltoltes.hu/view/160807/hangprobl_ma3_www.kepfeltoltes.hu_.png

[ Szerkesztve ]

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#44747) westcoastog válasza Raidon (#44730) üzenetére


westcoastog
veterán

Én ilyen dolgokra oda sem figyelek, például. :D

(#44748) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#44741) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Most kaptam ezt a hibaüzenetet:

Everybody lies.

(#44749) csixy


csixy
addikt

http://prohardver.hu/tema/windows_9_kodnev_threshold/hsz_44733-44733.html

Ezzel mit csináljak?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#44750) TRob1 válasza Barthezz2 (#44748) üzenetére


TRob1
veterán

Erre ilyesmiket tanácsolnak netszerte:
1: Legyen legalább 20Gb üres helyed
2: Töröld a windows.old mappát ha van
3: Minden külsős antivirus/tűzfal uninstall

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.