Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38401) fuze válasza Ngtx (#38399) üzenetére


fuze
őstag

Dehogy volt szar, én régen azzal nyomtam. Utána lett szar :DDD Lehet most tényleg jó, de muszáj a legrosszabbat használnom: Chrome

adms.hu | UI Designer

(#38402) Ngtx válasza fuze (#38401) üzenetére


Ngtx
aktív tag

:DD Nagyon sokáig Chrome_ot használtam,de valahogy az mindig elkezdett akadni/belassulni minden gondja volt ami létezett,a Firefox az világ életemben nem volt szímpatikus nekem,az Opera tetszett,de szar volt most meg úgy tűnik megjavult. Edge is tetszik,de amíg nincs Adblock rá addig kizárt dolog. Nem jutok el egyik oldalról a másikra úgy,hogy valami szemét hírdetés nem jönne be a képernyő közepére.. :W

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#38403) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Win 8.1 pro-ról frissítettem és a gyári appok valamiért mind angolul vannak. Ez különösebben nem okoz problémát, de be lehet állítani, hogy magyarul legyenek és a rendszernek legalább látszólag egységes legyen a megjelenése? Illetve a people-t leszámítva sehol sem mennek az élőcsempék. Ezzel mit lehet kezdeni?

Elég rég megjelent már a rendszer, bíztam benne, hogy már rendesen működik... :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38404) netpeti98 válasza Polllen (#38403) üzenetére


netpeti98
addikt

(#38405) Polllen válasza netpeti98 (#38404) üzenetére


Polllen
nagyúr

Csak a magyar nyelv van fent. :B

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38406) Polllen válasza Polllen (#38405) üzenetére


Polllen
nagyúr

Feldobtam az angol nyelvet is átállítottam, kijelentkezés-bejelentkezés. Minden egységesen angol.

Visszaállítottam a magyart elsődlegesre:

Nem az igazi. Illetve erre az élőcsempe témára nincs valami ötlet? Rendszer appok, nem tudom őket törölni/újratelepíteni...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38407) netpeti98 válasza Polllen (#38406) üzenetére


netpeti98
addikt

Le vannak hozzájuk töltve a frissítések?

(#38408) Polllen válasza netpeti98 (#38407) üzenetére


Polllen
nagyúr

A store nem jelez frissítést. A windows update talált néhány rendszerfrissítést, kiírta, hogy elkezdi letölteni, de semmi sem történik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38409) fuze válasza Ngtx (#38402) üzenetére


fuze
őstag

Nem figyeltem :D Most felindulásból kipróbáltam a Vivaldi-t is. Úúú kegyetlen jó. De még mindig marad a Chrome a szinkronizálás miatt.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#38410) Courage_7


Courage_7
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Asus X550LB laptop tisztán telepített Win 10 x64 Proval.
A gondom az, hogy gyakran előfordul, hogy amikor le akarom állítani a gépet, látszólag meg is teszi, de a ledjei égve maradnak a képernyő elsötétülése után is (vártam hosszú perceket, akkor sem változik a helyzet), a gép tehát bekapcsolva marad, és csak a főkapcsoló hosszú nyomva tartásával tudom teljesen kikapcsolni. (és ez a helyzet úgy is, ha a gyors rendszerindítást kikapcsolom a vezérlőpultban)
Továbbá ha otthagyom a gépet egymagában, és később visszaülnék elé, nem akar visszakapcsolni a kijelző. (nem áll alvómódra, átállítottam, hogy csak hosszabb idő után tegye meg ezt) Tehát itt is csak a főkapcsolós ki-bekapcs segít.
Rendszergazdai cmd-ben futtattam egy sfc /scannow-ot, de a művelet végén kiírja, hogy bár talált hibát, javítani nem tudja őket.

Mi lehet a gond, hogy tudnám orvosolni? Ezen kívül nincs számomra orbitális hibája a masinának, bár néha szereti nonstop maxon pörgetni a ventillátort ok nélkül, de van, hogy a dedikált vga sem akar működni, az eszközkezelőben is hibásnak hiszi a gép (ahol egyébként sehol sincs hiba, a driverek telepítve vannak). Ez utóbbi problémák azonban egy akksi ki-berakással megoldódnak.

specifikációk:
i7-4500U
8 GB RAM
NVIDIA GeForce GT 740M
1 TB HDD

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#38411) westlake válasza lacy86 (#38388) üzenetére


westlake
félisten

A WU még mindig nem frissít egyik major verzióról a következőre.
Magyarul a 10240 magától sosem lesz 10586-os. Mint ahogy (valószínűleg) a 10586-ból sem lesz Redstone (final).

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#38412) Döglött Róka válasza westlake (#38411) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ezt nem tudom honnan szulted de azert ne terjeszd.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#38413) Polllen válasza Polllen (#38408) üzenetére


Polllen
nagyúr

A windows frissítette magát és most már el sem indul a start menü.

Lehet csinálok egy clean install-t. :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38414) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sziasztok! van a Win10_1511_1 - nél, ami a techbench-ről jön, újabb hivatalos (nem házilag integrált) ISO?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38415) t72killer válasza t72killer (#38414) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy-két nap még belefér:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38416) vigyori78 válasza t72killer (#38414) üzenetére


vigyori78
őstag

MediaCreationTool a 10586.117-et szedi le.
A Win10_1511_1 gondolom Windows 10 (Multiple Editions), Version 1511 (Updated Feb 2016) .

(#38417) t72killer válasza vigyori78 (#38416) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez még elvileg nem az. 10586.162-nél is magasabb verziószámúnak kell lennie, ha április végéig benne vannak a fixek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38418) zoo8800 válasza vigyori78 (#38416) üzenetére


zoo8800
veterán

Én épp tegnap raktam össze egy új gépet, amire a MediaCreationTool a 10586.104-es Win10-et rakta fel.

rip and tear, until it is done

(#38419) t72killer válasza zoo8800 (#38418) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Milyen frissítések jöttek rá azóta?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38420) vigyori78 válasza zoo8800 (#38418) üzenetére


vigyori78
őstag

A MediaCreationTool 10586.117-es verziója szedte le a 10586.104-et ?

Most néztem még van olyan MediaCreationTool-om ami 10240.16480 :D

(#38421) zoo8800 válasza vigyori78 (#38420) üzenetére


zoo8800
veterán

A MCT-t is tegnap szedtem le az MS oldaláról, annak a verziószámát nem tudom. A winver parancs szerint a .104 lett felrakva.

t72killer
[link]

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#38422) t72killer válasza zoo8800 (#38421) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38423) #78032384 válasza Polllen (#38413) üzenetére


#78032384
törölt tag

Újraindítás után is vegyes a nyelv?

Appok cache frissítése: futtatásba (Win+R): wsreset.exe
Látszólag nem csinál semmit egy üres parancssor ablak jön be és a Store app indul el amikor végzett.

Rendszer appok újratelepítése:

powershell admin módban elindít és itt a how to reinstall built-in apps résznél a parancsot másold be.

Ha lefut elvileg már újra működnie kell az appoknak, de újraindítás itt sem árt.

[ Szerkesztve ]

(#38424) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Üdv!

Próbálnám bekapcsolni a "Windows Reflektorfényt", Win Pro 64 alatt, de fent megjelenik az "egyes beállításokat a szervezet kezel" piros üzenet, nem is látszik ez a lehetőség a záróképernyő módok között.
Volume licensz alatt vásárolt rendszerről van szó, friss telepítés, egy rendszergazda felhasználó van.
Megcsináltam az összes fellelhető beállítást, ami erre vonatkozna:

-adatvédelemnél teljes eszközadatok küldése
-gpedit.msc -ben telemetria bekapcsolása (minden "nem konfigurált" állapotban van, egyébként is)
-sfc/scannow semmi hibát nem talál
-Microsoft fiókkal vagyok bejelentkezve
-egy db Avast van a gépen és a gyári alkalamzások vannak csak

Valakinek van még ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#38425) cattus válasza zeorsdfd (#38424) üzenetére


cattus
őstag

Melyik build van fent? 10240 alatt még nem volt elérhető a Pro verzióban a Reflektorfény, csak később.

Do the thing!

(#38426) Apucy01


Apucy01
őstag

sziasztok

április 28.-án telepitettem ujra a redszert akkor frissült és ez volt az utólsó frissités

Frissítés Windows 10 Version 1511 for x64-based Systems rendszerhez (KB3140741)


nem tudom minden redben van e de kicsit fura nekem a dolog :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#38427) zeorsdfd válasza cattus (#38425) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

10586.104, szóval nem értem:-(

(#38428) Orient84


Orient84
aktív tag

Sziasztok,

érdemes lecserélni 10esre a 7est?Jobb vagy rosszabb?Megéri?

Köszi!

(#38429) MaCS_70 válasza Orient84 (#38428) üzenetére


MaCS_70
félisten

Épp most frissiben volt éppen erről szó, nem először: próbáld ki, aztán ha nem tetszik, 30 nap alatt visszaállhatsz.
Sokban igények és ízlés kérdése, de RAM-használatban biztosan jobb a 8/10-es. Szerintem tárhelyigényben is. Sokkal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38430) Dani811


Dani811
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap felraktam a Windows 10-et tiszta telepítéssel, és az a problémám, hogy routeren (TP-Link TL-WR740N) keresztül nem tud internetkapcsolatot létrehozni. Próbáltam resetelni a router beállításait is, de az sem segített. Csak úgy csatlakozik az internethez, ha a routert kihúzom, és a modemet egyből a gépbe dugom be. Nem nagyon értek ehhez, szóval ezért fordulok hozzátok segítségért.
Hogy tudnám megcsinálni, hogy routeren keresztül is legyen internet?
A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#38431) saelin válasza Dani811 (#38430) üzenetére


saelin
veterán

Kicsit bővebben ha lehet. Win telepítés előtt jó volt? A gép látja a routert wifi-n keresztül? Esetleg próbálj wifi drivert frisíteni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#38432) raidx válasza Dani811 (#38430) üzenetére


raidx
őstag

Hasonló gondom volt mikor a router tápja kezdte megadni magát. Látszólag működött a router de mégsem. :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#38433) Dani811 válasza saelin (#38431) üzenetére


Dani811
aktív tag

Igen, telepítés előtt jó volt. Nem wifiről ment eddig a net, hanem úgy volt, hogy modem->router->gép, így volt bekötve. Első indítás után nem volt net, újraindítottam a modemet meg a routert, utána egy ideig jó volt. Aztán újra lett indítva a számítógép, és kiírta, hogy Hálózat 2 csatlakozva, de ekkor már internet nem volt. Felraktam az alaplapi drivereket is, hátha, de semmi. Fogalmam sincs, hogy mitől lehet.

(#38432) raidx : a wifit a telefonom érzékelte, azon volt net.

[ Szerkesztve ]

(#38434) raidx válasza Apucy01 (#38426) üzenetére


raidx
őstag

Én 29.-én raktam újra és azóta:
Összegző frissítés x64-alapú Windows 10 Version 1511 rendszerekhez (KB3147458)
Frissítés: Microsoft OneDrive for Business (KB3114864) 32 bites kiadás
Biztonsági frissítés a Microsoft Visual C++ 2008 Service Pack 1 terjeszthető csomagjához (KB2538243)
Biztonsági frissítés a Windows 10 Version 1511 for x64-based Systems rendszeren futó Adobe Flash Player böngészőhöz (KB3135782)

Meg az Office és C++ kapot jó sokat.

Verzio 1511 Build: 10586.218 Asrock QC5000 ITX/PH Pro vin.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#38435) dabagab


dabagab
csendes tag

Hello.

Azért írom ide, mert nem tudom hogy Windows 10 hiba vagy Laptop hiba.
Szóval van egy Dell Latitude 5521-em. Ezen van a Windows 10 a legújabb frissítésekkel.
A laptopra egy külső monitort kötök. Ekkor a Windows 10 látja(illetve az Intel grafikus szoftver is), hogy egy külső monitor van rá csatlakoztatva. Az egér mozgásból is látszik, hogy átvezérli a kurzort a másik képernyőre.
Viszont a monitorok mégis azt írják, hogy nincs kapcsolat és ezért készenléti állapotba is kapcsolnak! Magyarul hiába kötöm rá a laptopra a külső minotorok nem érzékelik a kapcsolatot a laptoppal.
Azért írtam többes számban, mert 2 monitort is kipróbáltam, ugyanaz a jelenség mindkettőnél, illetve PC-re kötve műkődnek is, megjelenik a kép stb.
A legfrissebb vga driverrel is próbáltam, de semmi.

A laptop érzékeli a külső monitort, de a külső monitor nem érzékeli, hogy bármilyen jelet is kapna... és ez nagyon furcsa, és bosszantó.

Van valami ötletetek, hogy mi lehet a probléma? :R

(Linux-ot nem akarok a laptopra tenni, hiába, hogy Dell, sajnos nagyon felforrosítja, illetve akkor folyton megrázz a laptop :D)

(#38436) zeorsdfd válasza raidx (#38434) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Nálam is ez a build lett, azóta hibaüzenettel indul a gpedit.msc:-(
A KB3147458 elvávolításával eltűnik a hibaüzenet.

(#38437) pzstm


pzstm
titán

PC-s játékosoknak örömhír lehet a ma este érkező WaaS, ugyanis felhasználók visszajelzései alapján "okosodnak" az UWP játékok.

Unlocked Frame Rate and More Now Enabled for UWP

Later today, Windows 10 will be updated with two key new features:
•Support for AMD’s FreesyncTM and NVIDIA’s G-SYNC™ in Universal Windows Platform games and apps
•Unlocked frame rate for Universal Windows Platform (UWP) games and apps

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#38438) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Na, újabb, nem kicsit bosszantó, sőt, a munkát jelentős mértékben ellehetetlenítő hibába futottam bele.

A helyzet ugyanis az, hogy a nem A4-es lapokra rossz pozícióba nyomtat a Win10-es.

Az elmúlt bő 20 évben nagyon precíz űrlapkitöltő sablonokat gyártottam, milliméteres pontossággal tudtam velük nyomtatni.
Windows 10 alatt viszont számomra eddig megmagyarázhatatlan módon több centis csúszások vannak, mégpedig mindegyik nyomtatóval, még akkor is, ha a gyári drivert telepítem fel.

Példa: LC6-os boríték: a feladó a papír fölé kerül, a címzett a boríték vízszintes tengelyére.
A nyomtatóim középre rendezik a borítékokat, de nem az a gond, hogy most meg a szélre szeretne nyomtatni, mert ténylegesen kb. félútra kell tenni a borítékot a szélső és a középső pozíció közé.

Egyszerűen nem értem. Win8.1 alatt értelemszerűen jól megy minden: azonos fájlból, azonos nyomtatóval, azonos driverrel, sőt, azonos szövegszerkesztővel -- mert mindegyik forrásprogrammal ezt csinálja: Word 2000, Word 2016, SotMaker 2016.

Ez mi lehet????

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38439) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Ha van egy ablakom, ami megnyit egy párbeszédablakot, de az az alapablak mögé kerül, akkor hogy a fenébe tudom elérni magát a párbeszédablakot, hogy nyomhassak rajta egy Okét, Mégsem-et vagy akármit?
Éppen a nyomtatókkal szórakozom, és a Nyomtatók ablak valami kérdezne, de nem látszik maga a kérdező felület, ugyanakkor magát a Nyomtatók ablakot sem tudom használni, mert bárhova nyomok rá, csak sértetten pittyeg, hogy "Te hülye, nyitottam neked egy párbeszédablakot, nyomj már ott valamit előbb!"

Már minden mást becsuktam, csak ez az egy futó alkalmazás van, odébb tolni ugye nem tudom, ALT-TAB nem hozza elő a párbeszédablakot -- mit lehet ilyenkor tenni, hogyan férek hozzá a gombokhoz?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38440) istvankeresz válasza Dani811 (#38430) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Dani811 Milyen neted van? Lehet, hogy mac-cím alapján volt beregisztrálva a szolgáltatónál a routered vagy géped. Ilyen pl. a Digi modemes kábelnet. A géped újratelepítésekor lehet, hogy visszaállt gyári értékre a hálókártyás mac címe, ami lehet, hogy korábban meg lett változtatva valamiért. Vagy a routered-é állt vissza gyári mac-címre. Ha most működik úgy, hogy számítógép - modem, akkor rakd közéjük a routert és csinálj benne egy mac cím klónozást. Valószínű, hogy a géped hálókártyája volt beregisztrálva a szolgáltatónál. Ha azt átklónozod a routeredben, akkor azt a mac címet fogja látni a szolgáltatód a router felöl és működni fog.

Ha betárcsázós neted van (felhasználónév + jelszó), akkor csináld meg a routeredben a pppoe kapcsolatot, hogy ne a géped tárcsázzon, hanem a router.

MaCS_70: Az óra mellett jobbra teljesen a képernyő sarkában a tálcára kattintva visszakapod az asztalt úgy hogy minden ablak le van téve a tálcára. Utána ha csak a nyomtatós ablakra kattintasz, akkor elvileg jó "sorrendben" kellene visszakapnod, ergo az éppen "kérdezős" ablak van legfelül.

dabagab WIN+P -re mit reagál?

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#38441) Apucy01 válasza raidx (#38434) üzenetére


Apucy01
őstag

egészen pontosan igy van sorban azóta és semmi más nincs....

Biztonsági frissítés a Windows 10 Version 1511 for x64-based Systems rendszeren futó Adobe Flash Player böngészőhöz (KB3154132)

Összegző frissítés x64-alapú Windows 10 Version 1511 rendszerekhez (KB3147458)

Windows kártevő-eltávolító eszköz a Windows 8, 8.1, 10 és a Windows Server 2012 és 2012 R2 x64-alapú kiadásaihoz – 2016. április (KB890830)

Frissítés Windows 10 Version 1511 for x64-based Systems rendszerhez (KB3140741)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#38442) Dani811 válasza istvankeresz (#38440) üzenetére


Dani811
aktív tag

Megcsináltam a mac cím klónozást, de úgy látszik, csak akkor nincs internet a gépen, hogyha a telefonon bekapcsolom a wifit. Ha kikapcsolom, és újraindítom a gépet, visszajön az internet. Ezért nem volt net egész reggel, mert telefonon böngésztem a megoldásokat.
Ezt meg lehet oldani, hogy ne dobálja le a netet ha telefonozok?

(#38443) dabagab válasza istvankeresz (#38440) üzenetére


dabagab
csendes tag

Azt reagálja, mintha van egy külső monitor. Kiterjesztés esetén, kiterjeszti, át is engedi húzni az egér kurzort! Illetve duplikálás esetén, mivel nem egyezik a képernyők felbontása így össze is ugrik a laptop kijelző, mint régen is.
Viszont a külső monitorokon ennek ellenére sincs kép! Pedig a Windows fullra úgy reagál, hogy van!

(#38444) CirrMee válasza Dani811 (#38442) üzenetére


CirrMee
addikt

Router gondolom mindkét egységnek ki akarja osztani ugyanazt a címet. A (még elérhető) magasabb IP címek közül rendelj egyet a gép hálójának MAC címéhez a router vezérlőjében.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#38445) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Egy régebbi HP (2 magos, 1GB RAM) laptopra szeretnék Windows-t újratelepíteni. Most 7 van rajta, és az a kérdésem, hogy ha esetleg 10-et telepítenék rá, akkor lassabb lenne mint a 7-es?

(#38446) wjbhbdux válasza RAiN91 (#38445) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Annyi rammal az XP-t lehetne ajánlani, de azt meg már nem ajánljuk. Nem lehet bővíteni?

/s

(#38447) MaCS_70 válasza RAiN91 (#38445) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az 1 GB nem sok, az 1 GB az kevés.

Ha viszont a Windows 7 elbicegett vele, a Windows 10 csak jobb lehet. A 8-nál ugyanis elég jelentősen javítottak a RAM-kezelésen. A régi netbookom sokkal frissebben futott Windows 8-cal 1 GB RAM-mal, mint Windows 7-en 2 GB-tal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38448) Dani811 válasza CirrMee (#38444) üzenetére


Dani811
aktív tag

Megpróbáltam, de ugyanúgy dobált le. Végül elegem lett, és ráeresztettem egy firmware frissítést a routerre, reseteltem, azóta minden jó.
Köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#38449) PuMbA válasza dabagab (#38435) üzenetére


PuMbA
titán

Másik HDMI kábel kell :)

(#38450) Courage_7 válasza Courage_7 (#38410) üzenetére


Courage_7
aktív tag

Erre valaki esetleg? :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.