Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38151) tpeter77 válasza istvankeresz (#38150) üzenetére


tpeter77
addikt

köszi.
Acer Aspire 13.3" és talán még intel i5 proci, de pontosabb tipust ma még nem tudok mondani, majd holnap.
kösz az infót!

(#38152) agy73p


agy73p
senior tag

Üdv, Windows 10-es szgépemet szeretném bluetoothon összekötni a Microsoft Lumia 550-el, hogy sms-eket küldjek és fogajak és a telefonos névjegyeimet kezelje. Ezt hogyan tudom megtenni?

(#38153) tpeter77 válasza agy73p (#38152) üzenetére


tpeter77
addikt

van a telefonodon
Adatátvitel
nevű program? Azzal próbáld meg első körben.

(#38154) agy73p válasza tpeter77 (#38153) üzenetére


agy73p
senior tag

Nem másolni akarom, hanem úgy használni, mint a régen a Nokia PC Suite.

(#38155) Воланд válasza agy73p (#38152) üzenetére


Воланд
titán

Egyelőre még semmivel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38156) istvankeresz válasza tpeter77 (#38151) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Az acer aspire az egy laptop, nem egy tablet. Akkor viszont amikor felvillan bekapcsoláskor az ACER logó, akkor kell egy ALT+F10-t nyomni és úgy jutsz a restore menübe. A második módszer viszont még így is ok.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#38157) csixy válasza csixy (#38096) üzenetére


csixy
addikt

Attól gyógyult meg a probléma, hogy a monitoron megnyomtam a reset gombot.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#38158) tpeter77 válasza istvankeresz (#38156) üzenetére


tpeter77
addikt

minden esetre készítettem a micros. media creatorral 64 bites Win10 boot pendrive-ot.
kiváncsi vagyok rá, műxik-e, otthon kipróbálom :)

(#38159) agy73p válasza Воланд (#38155) üzenetére


agy73p
senior tag

Na, szép. Köszi.

(#38160) istvankeresz válasza tpeter77 (#38158) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Amennyiben van a laptopon rejtett partíción win10 telepítő, akkor nem ajánlom, hogy pendrive-ról telepíts. Az egyik, hogy telepítésnél lehet, hogy "véletlen" törlöd a jogtiszta Win10-esed. A másik, pedig az új pendrive-os telepítést nem tudod beaktiválni. Szerintem először próbáld meg újrarakni a saját telepítőjéből. Így nem kell driverekkel és az aktiválással bajlódnod. Ha még is pendrive-ozol akkor nyerd ki elötte a regisztrációs kulcsot, mert neked kell majd kézzel beaktiválnod.

Én így csinálnám:
-adatmentés
-tiszta telepítés recovery-ből (rejtett partícióról)
-adatok vissza

Pindriveos telepítéssel nem lesz ilyen egyszerű:
-adatmentés
-Pendrive-os telepítés (particionálás, formázás, driverezés,aktiválás)
-adatok vissza

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#38161) baboss


baboss
őstag

#38141
Valaki lefordítaná, hogy ez mit jelent ?
Ensure to enable capture & send in your smart device to receive screenshot from pc
Google fordítóval nem sokra jutottam, illetve nem tudom értelmezni a fordítást.
"Biztosítani kell , hogy elfog és küldje el a smart eszköz fogadni screenshot pc"

(#38162) oravecz56 válasza baboss (#38161) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Biztosítja, hogy engedélyezi a capture & az intelligens eszköz küld-hoz kap ernyőz-ból pc

EZ a bing Forditoval let leforditva

Oszika

(#38163) istvankeresz válasza baboss (#38161) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Gondolom ez az okos eszközöd egy ficsöre, azaz azt lehet engedélyezni, hogy az okos eszközödre lehet küldeni képernyőmentéseket a PC-ről. Nincs valami progid feltelepítve a telefonodhoz, tv-dhez, valami okos eszközödhöz? Ha igen, akkor abban kell kikapcsolnod. Valószínű a 0-hoz van rendelve egy hot-key vagy swift-key vagy mi a neve. :)

Mire jó ez? :)

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#38164) baboss válasza istvankeresz (#38163) üzenetére


baboss
őstag

Annyit sikerült kiderítenem, hogy a WI-FI GO programhoz van köze, mert ha megvan nyitva a feladatkezelő akkor amikor megnyomom a 0-át a WI-FI GO program elindul a feladatkezelőben.

[ Szerkesztve ]

(#38165) baboss válasza istvankeresz (#38163) üzenetére


baboss
őstag

Megtaláltam. :R
Átírtam.

(#38166) Heimdallr75


Heimdallr75
őstag

Sziasztok,

tapasztalatot kérnék a következőben.
laptop gyárilag win8.1 home- > win 10 home frissült (4-5 hónapja)
mint kiderült van win 7 pro matricám (oem), a microsoft szerint sima liba lesz, a kulcs csere, és ezzel a home -> pro ra frissül mindenféle reinstall nélkül.

Mivel microsoft így elöbb kérdeznék:
-próbálta már valaki?
valóban nem lesz gubanc?

(csináltam aomeivel egy backupot biztos ami biztos alapon)

الغريبة في هذا الكوكب

(#38167) lacy86 válasza Heimdallr75 (#38166) üzenetére


lacy86
addikt

Irtak korabban is, hogy altalaban az update-ek nem valami "jok"
Inkabb egy teljes install :K

(#38168) Heimdallr75 válasza lacy86 (#38167) üzenetére


Heimdallr75
őstag

ne már... megint órák mennek el vele (nem a reinstall, hanem a megszokott környezet visszaállításával).

végül is mindegy, mindjárt kiderül, max reinstall lesz.

الغريبة في هذا الكوكب

(#38169) lacy86 válasza Heimdallr75 (#38168) üzenetére


lacy86
addikt

Lehet orak de biztosabb
( innen mar Te dontesed :P )

(#38170) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok. Nemrég váltottam 8.1-ről 10-re clean installal. Miért lehet, hogy a rendszer feláll pillanatok alatt, de az automatikusan induló alkalmazásokat (Radeon beállítások, HD sentinel, egér-bill. driver, ssd monitorozó progi, stb.) baromi lassan tölti be ? A másik probléma, hogy másfél-két nap után annyira be tud lassulni a rendszer, hogy egy videólejátszást nem lehet elindítani, mert akadozik. A hw-m nem gyenge, az nem lehet gond, a 8.1-el semmi ilyesmi nem fordult elő ( igaz, ott más bajok voltak :) )

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#38171) lacy86 válasza hülyegyerek (#38170) üzenetére


lacy86
addikt

Nem nezted, hogy indulaskor valami nem "fogja" a gepet?
( virusirto, stb... )
De szerintem a vege egy reinstall lesz - ha mar nincs idod "keresgelni"

(#38172) Heimdallr75 válasza lacy86 (#38169) üzenetére


Heimdallr75
őstag

a probléma megoldva :)

"A megadott termékkulccsal nem lehet aktiválni a Windows e kiadását. (Hibakód: 0xC004F210)"

"

Ez a hibaüzenet akkor jelenhet meg, ha nem az eszközre telepített Windows-kiadásnak megfelelő termékkulcsot adott meg. A hibaüzenet akkor is megjelenhet, ha előzőleg már frissített Windows 10-re, de az eszközére telepített Windows jelenlegi kiadása nem felel meg a digitális jogosultságához tartozó kiadásnak.

Ebben az esetben vagy megadja az eszközre telepített Windows-kiadásnak megfelelő termékkulcsot, vagy újratelepíti a digitális jogosultságának megfelelő Windows 10-et.
"

mit is mondhatnék erre :) legalább bekerül a notiba az ssd, ha már telepíteni kell, eddig is ezért nem került bele.

الغريبة في هذا الكوكب

(#38173) lacy86 válasza Heimdallr75 (#38172) üzenetére


lacy86
addikt

bazz ;] :DDD

(#38174) lanw


lanw
aktív tag

Hali! Valaki tudna segíteni,hogy Tudnám indításra bírni az Outlook-ot?

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#38175) istvankeresz válasza lanw (#38174) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Hol akadtál el?

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#38176) lacy86 válasza lanw (#38174) üzenetére


lacy86
addikt

Katt. az ikonra 2x ;]

Egy kicsit tobbet irj nekunk a problemarol.
Miert nem indul, nem tudod feltelepiteni ( milyen hibat ir ki ) , stb...

(#38177) Döglött Róka válasza Heimdallr75 (#38166) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha nincs szetbarmolva a 8.1 akkor frissits nyugodtan.

@lacy86: az nem segitseg ha mindenre azt irjuk hogy reinstall...

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#38178) lanw válasza lacy86 (#38176) üzenetére


lanw
aktív tag

Bocsánat,a win-nel nem indul el,és nincs benne olyan funkció amivel belőhetném.

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#38179) lacy86 válasza Döglött Róka (#38177) üzenetére


lacy86
addikt

Reszben igazad van de
1: vagy nincs az illetonek turelme keresni a hibat - persze ezert vagyunk "itt", hogy segitsunk ( csak ehhez reszletes leiras kell a problemahoz )
2: kb. az update-k 90% utana reinstall kell ( sose lesz olyan mint egy clean install )

(#38180) lacy86 válasza lanw (#38178) üzenetére


lacy86
addikt

Akkor igy, hogy segitsunk :F
Milyen verziod van?

(#38181) Döglött Róka válasza lanw (#38178) üzenetére


Döglött Róka
veterán

win gomb-> ird be hogy shell:startup, ikon oda

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#38182) Döglött Róka válasza lacy86 (#38179) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mindketto netto baromsag:) Ne terjessz ilyeneket ha lehet:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#38183) istvankeresz válasza lanw (#38178) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Keresésbe írd be, hogy outlook.
Találaton (Outlook) jobb klikk, file helyének megnyitása.
File-on (outlook20xx) jobb klikk, küldés, asztalon parancsikonként
Az asztalon lévő parancsikonon ctrl+x

Windows gomb + R, oda beírod: Shell:StartUp
CTRL+V

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#38184) lanw válasza istvankeresz (#38183) üzenetére


lanw
aktív tag

köszi! :R

[ Szerkesztve ]

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#38185) istvankeresz válasza lanw (#38184) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

a shell:Startup után enter
akkor megnyitja az inditópult mappáját
utána oda ctrl-v a parancsikont

Sorry, egy enter kimaradt :R

Nekem egyértelmű volt. :)

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#38186) lanw válasza istvankeresz (#38185) üzenetére


lanw
aktív tag

lejárt a szerkesztési idő,sikerült,köszönöm :R

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#38187) lacy86 válasza Döglött Róka (#38182) üzenetére


lacy86
addikt

Te mar csak tudod :K :U
Legyen igazad :DDD

(#38188) Döglött Róka válasza lacy86 (#38187) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Igen, tudom:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#38189) Heimdallr75 válasza lacy86 (#38173) üzenetére


Heimdallr75
őstag

nincs kedvem :) erre tipp? elkezdené a verzióváltást, kérdés utána új kulccsal jó is lehetne?

الغريبة في هذا الكوكب

(#38190) lacy86 válasza Heimdallr75 (#38189) üzenetére


lacy86
addikt

En csak a reinstallt latom realisnak ;]
Doglott Rokat kerdezd pls. Thx

(#38192) Rimuru


Rimuru
veterán

Szeretnék csinálni egy parancsikont root powershellnek, működik is minden 1 dolog kivételével, nem a gyökérre lép be alapból. Amiket próbáltam, de nem hozott eredményt, mi a megoldás rá?
%SystemDrive%
%HOMEDRIVE%
C:
C:\
Mindig a C:\Windows\system32-be lép be.
Igy néz ki a parancsikon:

Vigyázat, csalok!

(#38193) King Unique válasza Rimuru (#38192) üzenetére


King Unique
titán

Ha adminisztrátorként van indítva, akkor alapértelmezetten a C:\Windows\system32-be lép, mint a parancssor. Ha sima userként, akkor pedig C-n az adott felhasználói mappába.
De amúgy minek ezt ennyire túlbonyolítani? Win8.1/10 alatt simán kitűzhető a tálcára / kezdőképernyőre / Start menübe. Max. kettőt kattintok, ha rendszergazdaként akarom futtatni.

(#38194) #56474624


#56474624
törölt tag

Hosszú, hibamentes időszakot követően előjött egy furcsa, általam még soha nem tapasztalt hiba: arra a jelenségre kapcsoltam be a gépem (ami már kikapcsolás előtt is a legfrissebb win10 volt, valamikor április közepén frissült utoljára ugye), hogy jelszóbeírás után "Windows előkészítése" kiírás, aztán alapértelmezett háttér, alapértelmezett start menü (úgy értem, hogy a csempék az alapértelmezetten kint lévők, illetve a start menüben bal oldalon megjelenő dolgok), alapértelmezett beállítások, alapértelmezetten induló programok, és kiírta a telepítést követően szokásos értesítéseket. Gyorsan nyomtam egy újraindítást, utána jó lett, de kérdem én, ez mi a búbánat volt? Szabályosan állt le a gép előtte, nem volt semmi hiba, jó ideje nem telepítettem fel semmit. Már megint ezek a random előjövő hibák... :U

[ Szerkesztve ]

(#38195) Rimuru válasza King Unique (#38193) üzenetére


Rimuru
veterán

Még mindig a futtatás az amit kényelmesnek találok ezért azt használnám, csak mivel nincs tabos kiegészítés egyszerűbb egy parancsikont berakni a PATH egyik mappájába, ja és nem lehet adminként elindítani semmit se ha csak a futtatást használom.
Szerintem egyáltalán nincs túlbonyolítva CRTL+R-su-ENTER (jelszó, de ez amúgy is kéne) és meg is van nyitva, nem kell egérhez sem nyúlni miatta.
Azt hogy alapból a gyökérbe lép pedig azért szeretném mert nem lehet kényelmesen odalépni (pl egy paraméter nélküli cd, sima: c, c:, stb nem visz oda)
Az a vicces hogy egyébként jó, mert normál userként vált mappát...

Ez a pinelgetős hülyeség pedig nem érdekel, nem használom őket, csak zavarnak.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#38196) dogab93


dogab93
tag

Sziasztok!Találkozott már valaki ezzel a hibakóddal:0x80073CF9. ?64 bites Pro-m van,eddig nem találkoztam ezzel a hibával csak most ,hogy szerettem volna az áruházból letölteni.Hogy lehet ezt a hibát kiküszöbölni?

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#38197) yanna válasza dogab93 (#38196) üzenetére


yanna
őstag

Google dob rengeteg találatot. Nem nézted?

Pl.:"C:\Windows\ mappából ha hiányzik az "AUInstallAgent" mappa akkor jelentkezik ez a hibakód!
Egyszerűen a C:\Windows\ mappában létre kell hozni egy új mappát "
AUInstallAgent" néven rendszergazdaként. Ezután újraindítás!"

[ Szerkesztve ]

(#38198) istvankeresz válasza #56474624 (#38194) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Ez úgy hangzott mintha másik felhasználóval lépett volna be először. Nem léptél be véletlenűl valami másik fiókkal? MS fiók helyett helyi fiók?

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#38199) #56474624 válasza istvankeresz (#38198) üzenetére


#56474624
törölt tag

Biztosan nem, mivel nincs másik felhasználó, nincs helyi fiók. Előbb ugye a zárolási képernyő jött be, ami az általam beállított (nem az 5 gyári egyike, hanem egy teljesen egyedi, ami hosszú ideje be van már állítva) volt, majd ENTER után a szokásos fiókképem "alatt" jelentkeztem be a szokásos azonosítóval és a szokásos jelszóval. A jelszóbeírás majd ENTER után nem voltak csak szokásosak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#38200) dogab93 válasza yanna (#38197) üzenetére


dogab93
tag

Ezt már próbáltam így sem szűnt meg a probléma.Én is nézegettem külföldi oldalakat ahol írnak a problémáról és javasolnak kölünböző megoldásokat de egyik sem nyert sajnos.Hétvégén újra rakom a rendszert hát ha az megoldja a dolgot.

[ Szerkesztve ]

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.