Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) worxland válasza MaCS_70 (#38447) üzenetére


worxland
addikt

Nekem fordított tapasztalatom van, HP N36L 1 giga RAM-mal vígan futkározott Win7-en, de ledöglött Win10-en (nem kicsit akadozott, hanem konkrétan haldoklott). 4 giga RAM került bele, azóta a Win10-el is tökéletes.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#38452) MaCS_70 válasza worxland (#38451) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, valóban érdekes. Sok múlhat az egyéb tényezőkön, hardverelemeken.

Most kíváncsiságból kivettem az AMD Athlon II-es gépből 1 GB RAM-ot, maradt 1 GB -- és amíg nem kezdek el oldalakat nyitogatni a Chrome-ban, addig nincs is gondja, 20 chrome-os oldallal is éppen csak akad egy kicsit, de amin működésbe lép a Great Suspender, megint szépen fut a rendszer.

Ettől függetlenül nem ajánlom az 1 GB-on futtatást, de nem is reménytelen.

A Windows 7 viszont nálam elviselhetetlenül lassú volt 1 GB RAM-mal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38453) Polllen válasza #78032384 (#38423) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sajnos igen.

Végül is a start menüt visszakaptam. Lefuttattam az linken található parancsot, ami rengeteg appot nem tudott újratelepíteni és ez lett a vége:

Máshol olvastam, hogy új felhasználói fiók létrehozásával megoldható a hiba. Létrehoztam egy újat és ott tényleg minden jó. Viszont nem szeretném költöztetni a meglévőt.

Még valahogy újra lehet telepíteni azokat az appokat, amik elszálltak? Winstore-m sincs többek között. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38454) R3laX


R3laX
addikt

Heló!

3D alkalmazások után szétszórja a windows az ikonjaimat, mi lehet a gond?

(#38455) pzstm


pzstm
titán

már jön is májusi update ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#38456) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok, szép estét!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet a gépelés/billenytűzet beállításait gyári állapotba visszaállítani? Ha egyáltalán lehetséges, egyszer valamiért elállítgattam, és kezd idegesíteni. Konkrétan arról van szó, hogy ha nyomva tartok egy billenyűt (betű/backspace), csak akadozva ismétli a funkciót, akadozva töröl, akadozva írja a betűt. Próbálgattam állítgatni, de nem sikerült.

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv.: d.

(#38457) vlevi válasza pzstm (#38455) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pont most akartam becsatolni én is :)

[link]

May 10, 2016 — KB3156421 (OS Build 10586.318)

This update includes quality improvements and security fixes. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:

Improved reliability in a number of areas including Cortana, Bluetooth, Shell, Internet Explorer 11, Microsoft Edge, Miracast, and USB.
Fixed memory leak that occurs when opening a portable document format (PDF) form multiple times.
Fixed issues with text alignment for right to left languages in Internet Explorer 11 and Microsoft Edge.
Fixed issue that affected Bluetooth function when a PC resumes from sleep.
Fixed issue where user accounts weren't locked out after a number of failed sign in attempts.
Fixed issue with revised daylight saving time.
Fixed issue that sometimes corrupts CompactFlash cards inserted into a card reader.
Fixed issue that caused recorded video to be lost when answering an incoming call on some phones.
Fixed issue that could result in unexpected battery drain while the phone screen is off.
Fixed additional security issues with kernel mode drivers, remote procedure calls, the Microsoft Graphics Component, Internet Explorer 11, Microsoft Edge, Windows Shell, Windows Journal, Virtual Secure Mode, Schannel, and Jscript.

Megjegyzem, a Daylight Saving dolgot észrevettem én is, amikor 1 órával félre volt állítva a rendszeróra...

A billentyűzetet ismétlését a régi vezérlőpultban tudod beállítani.
Vezérlőpult\Könnyű kezelés\Kezeléstechnikai központ\A billentyűzet használatának megkönnyítése, és itt az utolsó előtti menüpont.

Vagy pedig, a hardverek között, Vezérlőpult\Hardver és hang\Eszközök és nyomtatók Billentyűzet eszköz, jobbegér, bill. beállításai.

[ Szerkesztve ]

(#38458) AlyrArkhon válasza R3laX (#38454) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

valoszinunek tartom, hogy a 3d alkalmazás egy olyan felbontast hasznal, amire nem fer el az elrendezésed.
ha igy van, ket megoldast tudok javasolni:
a) tedd az ikonjaidat arra a legnagyobb teruletre, ami meg befer a 3d alkalmazas altal hasznalt felbontasba, a jobb felso sarokbol szamitva.
b) hasznalj vmi asztali ikonelrendezest mento programot (esetleg scripteld/ batch-eld le a 3d alkalmazásaidat hogy kilepes utan fusson le a restorer.)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#38459) Dugos válasza vlevi (#38457) üzenetére


Dugos
tag

Köszönöm a választ!

Sajnos a képen látható beállítások mellett is ugyanúgy akadozik :( Nem lehet, hogy valami a gépház menüben van elállítva?

Köszönöm! :R

(#38460) R3laX válasza AlyrArkhon (#38458) üzenetére


R3laX
addikt

Aham, feltettem a restorert, de így is szétszórja kilépés után. Amúgy FullHD-ban futtatok 3D-t, illetve a Win is FullHD-ban fut.

(#38461) #78032384 válasza Polllen (#38453) üzenetére


#78032384
törölt tag

Hát nem ilyennek kéne lennie :D most egy egy wsreset? Control panel windows store apps troubleshooting se csinál semmi? Esetleg próbálkozni lehet ilyenekkel: ez csak a store-t teszi újra és utána ott keresnéd meg a többi appot

admin powershell

Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore

vagy admin command promtban ezt végrehajtani

Mást nem találtam így hirtelen után a problémára. Új felhasználóba költözés vagy egy reset this pc biztosabb megoldás időben is mint napokig bújni a google-t.

(#38462) lacy86 válasza pzstm (#38455) üzenetére


lacy86
addikt

Ongoing ;)

(#38463) istvankeresz válasza Dani811 (#38442) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Dani811 : Fix ip-t használsz lanon belül? Próbálj meg új ip-t adni az eszközöknek, vagy a dhcp ki és bekapcsolása. Olyan mintha ip ütközés lenne. Telefonod azt kapja ami a gépedé.

Sorry, CirrMee megelőzött.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#38464) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

Érdemes lehet lehet lecserélni a win 8.1-et a 10 re ? Egyszer felraktam már , de ment vissza a sok bug miatt .
Gondolom ,azért csak javítgatják ... Amire emlékszem ,hogy nem tetszett az a készenléti módban a gyors merülés , meg az ,hogy néha sötét képernyő fogadott , ami után mindig újra indult a gépem .
Hétvégén megyek haza Németországból , otthon meg tudnám csinálni -ha érdemes - , otthon van korlátlan netem ,itt kint nincsen sajnos - csak mobilnetem van ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#38465) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Üdv!

Windows újratelepítés előtt állok, mert mostanában elég sok hülyeséget csinál a gépem, és attól tartok, hogy vírusos lett. Először elkezdte skippelni a login screent alvó állapoból/hibernálásból való felébresztésnél. Konkrétan mindig egyből az asztalra dobott, pedig le van jelszavazva a felhasználóm.
Utána egyszerűen nem akart frissülni a vírusírtó. Eredetileg ESET Smart Security-t használtam, utána a gyári Defenderrel próbáltam, de mindkettő úgy jelezte, mintha kapcsolati hiba miatt nem tudnák frissíteni magukat. Az Avast működik.
Végül pedig a mappák/fájlok ikonjai rengeteg helyen nem jelennek meg a fájlkezelőben, csak az alattuk lévő szöveg látható.

Ráuszítottam a gépre egy Malware Bytes-ot, az oprendszer meghajtóját lecsekkolta, nem talált semmit. A kb 7x nagyobb másik partíciót már nem vártam meg, mert az előbbit is több, mint 7 órán keresztül vizsgálta.
A bejelentkezős eset megjelenésekor teljesen végigment rajta az előbb említett program, plusz az akkor még működő ESS, de nem találtak semmit.

Szerintetek lehet valamit kezdeni még a géppel, vagy hétvégén nekiessek az újrarakásnak?
- - - - - - - - - -
(#38455) pzstm: Ha nekem még nem dobta fel a WU, akkor lehetséges, hogy ezt is DVD-ről kell telepíteni, mint a 10586-osat?

Előre is köszönöm a válasz(oka)t! :R

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#38466) lacy86 válasza Patrick76496 (#38465) üzenetére


lacy86
addikt

Nalam siman elindult ( immaron kesz is )
Gephazbol nyomtan egy keresest - feldobta milyen update van - kesz is
Ha nem indult el ( meg most se ) akkor probald ezzel:
parancssorba ird be: wuauclt.exe /updatenow

(#38467) saelin válasza vlevi (#38457) üzenetére


saelin
veterán

Nekem is most szedi le (pont amikor lol-ozok...). Ezekből a bugokból én semmit nem vettem észre. Főleg a kékfogra gondolom most, mert van egy bt controllerem amit rendszeresen használok emulátorokhoz.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#38468) Polllen válasza #78032384 (#38461) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem segített, uh teljes windows reinstall-t nyomtam. Köszönöm a tippeket azért! :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38469) pzstm válasza Patrick76496 (#38465) üzenetére


pzstm
titán

nem, WU-n kell érkeznie természetesen

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#38470) westlake válasza pzstm (#38455) üzenetére


westlake
félisten

Ilyenkor mindig jót röhögök magamban a MS korábbi kijelentésén, miszerint a Windows 10-nél nem lesz patch-kedd.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#38471) pzstm válasza westlake (#38470) üzenetére


pzstm
titán

WaaS kedd van ;] :P

(de jöhetne máskor is ;))

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#38472) westlake válasza vigyori78 (#38416) üzenetére


westlake
félisten

Nem, nem azt szedi le. A 10586.104-et. Ha nem hiszed, járj utána!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#38473) Patrick76496 válasza lacy86 (#38466) üzenetére


Patrick76496
őstag

Köszönöm szépen, most már nálam is frissít! :R
- - - - - - - - - -
Az fenti részre senki sem tud más megoldást az újratelepítésen kívül? :(

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#38474) senki66 válasza pècsimunkás (#38464) üzenetére


senki66
senior tag

Szerintem NEM!

(#38475) bobalazs válasza senki66 (#38474) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A KB3156421 frissítés folyamatban van. MS Windows kártevő-eltávolítő eszköz meg telepítés előtt / közben fut, holott ESET 9 van a gépen. :C

Bocs, új hsz.-nek akartam...

[ Szerkesztve ]

(#38476) westlake válasza pzstm (#38471) üzenetére


westlake
félisten

Az aktuális AFP frissítésnek (KB3157993) is meg kellett érkeznie.

Play nice!

(#38477) netpeti98 válasza bobalazs (#38475) üzenetére


netpeti98
addikt

A kártevő-eltávolító eszköz csak átnézi a gépet mikor letöltődik, nem külön vírusirtó. Minden frissítőkedden leszedte eddig is a WU, már Win 8 alatt is, függetlenül attól, hogy van-e fent AV vagy nincs.

(#38478) westlake válasza bobalazs (#38475) üzenetére


westlake
félisten

Ne keverd össze a Windows Defenderrel, ami ha nem aktív (egyéb védelmi szoftver van a gépen), akkor a WU nem tölti le a definíciókat.

Play nice!

(#38479) bobalazs válasza westlake (#38478) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Oké, köszi a felvilágosítást...

(#38480) #41133696


#41133696
törölt tag

Van takarítani való :Y

(#38481) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egy újabb kamu cikk amire majd még ezerszer visszatérünk sajnos..
havidijas-lesz-a-windows

(#38482) Restart®


Restart®
tag

Sziasztok!

Ugyan nem szorosan a témához kapcsolódik, de hátha a Win 10 valamilyen beállítása okán nem tudom meglépni (a kérdést pár hete feltettem már máshol, de nem kaptam segítséget):

"Valamiért nem tudom telepíteni a Java-t a gépemre (Win 10). Futtattam simán és rendszergazdaként is a telepítőt, de nem csinál semmit (azaz nem jelenik meg a telepítő). A program elindul (legalább is a feladatkezelőben látom, hogy fut), de semmi más nem történik. Valakinek valami ötlet? Köszönöm a segítséget előre is!"

"A vörösbor fáj, de azt mondja: "Jó lenne élni!" Ha többet iszol, így szól: "Élni kell!" Ha igen sokat iszol, ezt kiáltja: "Élni fogsz!" És ez akkor is szép, ha nem igaz." Rejtő Jenő

(#38483) pècsimunkás válasza senki66 (#38474) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi ! Azèrt kèrdeztem , mert azèrt vannak kètsègeim ...
Nyár közepèn is megyek haza , előtte rákèrdezek itt a fórumban újra .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#38484) MaCS_70 válasza bobalazs (#38481) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem olyan nagyon biztos az, hogy ez kamu.

Konkrétumokat nyilván nem tudok, de azt igen, hogy ténylegesen vizsgálják az előfizetéses rendszer lehetőségét. Ez persze nem feltétlenül jelenti azt, hogy kényszer lesz belőle.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38485) netpeti98 válasza bobalazs (#38481) üzenetére


netpeti98
addikt

Elég a cikk dátumát megnézni.

(#38486) Bobo_07 válasza ntomtb (#38384) üzenetére


Bobo_07
csendes tag

Maradt nekem az élőcsempe, de ugyan úgy pixelesek a képek.

(#38487) westlake


westlake
félisten

Windows 10 Build_10586.318 ISO (Enterprise, Pro, Home)
32-bit (3.22 GB), 64-bit (4.26 GB)

Friss, roppanós, saját!
Akinek kérdése lenne a letöltéssel kapcsolatban, annak privátban nagyon szívesen válaszolok.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#38488) Dugos válasza Dugos (#38459) üzenetére


Dugos
tag

Megvan a megoldás! Ha esetleg másnak is lenne egyszer hasonló gondja: a gépház->könnyű kezelés->billentyűzet menüben kell kikapcsolni a billentyűszűrést.

További szép estét! :C

(#38490) Habugi válasza westlake (#38489) üzenetére


Habugi
addikt

Az juhúúú, 5perce rebootoltam a 318as kedvéért.. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#38491) #93794560 válasza westlake (#38489) üzenetére


#93794560
törölt tag

A leírás szerint a Cortana letiltása megoldás lehet. Nálunk nincs Cortana, így talán nem jön elő a lassulás.

(#38492) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Ez a vsynces patch csak a fő problémát nem oldotta meg, nem a lezárt framerate hanem az elkerülhetetlen egér lag a nagyobb gond az UWP játékokban..

/s

(#38493) Integrator


Integrator
aktív tag

Win 10 64-bit, FireFox 46.0.1 - Hiába telepítem fel mind a sima, mind a 64bites JAVA-t, nem akar implementálódni a FireFox-ban, semmilyen JAVA tartalmat nem tudok megjeleníteni. Ötlet? Tapasztalat?

(#38494) wjbhbdux válasza Integrator (#38493) üzenetére


wjbhbdux
veterán

64 bites firefox nem támogatja.

/s

(#38495) bobalazs válasza bobalazs (#38475) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

KB3156421 fel lett rakva. 3. újraindítás volt azóta. Most 5 perc után is Leállás felirat látható, nem történik semmi. (ssd-n) Msi afterburner-t kitörölte a feladatütemezőben, Chromium látszólag be van lassulva, nem teljesen korrekt most a rendszer.

(#38496) #41133696


#41133696
törölt tag

Windows Áruházbeli alkalmazások nem töltődnek le egyik Windows 10-es PC-men sem. Arra, hogy a kettő közül egyiken sem, tegnap jöttem rá, amikor elmentem a másik géphez ami 1,5 km-re van, és lényegében semmi nincs rajta csak a Windows 10, Skype, és Kaspersky Internet Security. Azt a gépet anyum használja, Windows 10 Home 32 bit:

Az én gépemen amin Windows 10 Pro 64-bit van, ugyanaz a helyzet:

KIS topicban rákérdeztem, volt aki visszajelzett, hogy Nála megy.

(#38497) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Szeretnék egy clean instal-os Windows 10 telepítést, még nem frissítettem Windows 10-re (windows 7 rendszerem van). A clean instal után megadom a win7 kulcsomat és ennyi az aktiválás? Semmi más teendőm nincs?

(#38498) Apucy01


Apucy01
őstag

hát hogy mit javitottak és mit nem az egy dolog de azt a bugot hogy ha a tálca el van rejtve akkor ssd ről is kb fél perc még be bootol ezt vajon kijavitják valaha?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#38499) Polllen válasza HaZsolt (#38497) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem először frissítesz win10-re. Letöltés után kb. 20 perc alatt készen lesz. Utána pedig egy clean install. Ott már cd kulcs nélkül is menni fog.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38500) saelin válasza Polllen (#38499) üzenetére


saelin
veterán

És ha következőleg kell egy reinstall, akkor elég egy gép alaphelyzetbe állítása! :K

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.