Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38101) Fandango válasza snooze (#38099) üzenetére


Fandango
veterán

Futtatáshoz (windows+R) írd be ezt: winver

[ Szerkesztve ]

(#38102) King Unique válasza vlevi (#38100) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ha az ment, akkor egy XP is és elég neki akár 1 GB RAM is.

(#38103) snooze válasza Fandango (#38101) üzenetére


snooze
veterán

Ok,Köszi..10240-et ir..ez a legújabb?

GO Gunners!!!

(#38104) Popes válasza snooze (#38103) üzenetére


Popes
őstag

Az nagyon nem a legújabb. :N

Deus ex machina

(#38105) Balerik válasza snooze (#38103) üzenetére


Balerik
aktív tag

Nem! Ez a legfrissebb 10586.218

Elmúlik.

(#38106) lacy86 válasza snooze (#38103) üzenetére


lacy86
addikt

Majdnem :)

(#38107) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Végre váltottam. Így utólag nem is értem miért ragaszkodtam a 7-hez. A 8 és 8.1 határozottan nem tetszik, de ez nagyon bejön.

(#38108) netpeti98 válasza DrojDtroll (#38107) üzenetére


netpeti98
addikt

Én a 8.1-ről voltam így. Lassan másfél hónapja váltottam és egyátalán nem bántam meg. Sőt, az ablakkezelő újításai már hiányoznának, ha visszaváltanék. :)

(#38109) pvt.peter válasza snooze (#38103) üzenetére


pvt.peter
őstag

Insider Programon belül pedig a 10586.240

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#38110) vlevi válasza pvt.peter (#38109) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Insider Programon belül pedig a 10586.240"
Van az már 14332.valamennyi is, annak aki insider verziót használ.

A 10586.240, ahogy a cikket olvasom, az a Release Preview, ami az insider programon belüli leglassabb frissítési ciklus. A "Fast Ring"-en belül járnak már a 14332 verziónál.

[ Szerkesztve ]

(#38111) pvt.peter válasza vlevi (#38110) üzenetére


pvt.peter
őstag

ezt nem tudtam :U

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#38112) MaCS_70 válasza vlevi (#38110) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ennek a számozásnak egyébként mi a logikája?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38113) King Unique válasza netpeti98 (#38108) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a Win10-ben végre bevezették a virtuális asztalokat és a task view is hasznos. Viszont nekem a kezdőképernyő és a hot corners hiányzik, ami a 8.1-ben még benne volt. Persze azért utóbbi is smafu ahhoz képest, ami más operációs rendszerekben van. Utóbbiaknál beállítható 4-8 forró sarok, aminél csak elég odahúzni az egeret és mutatja a virtuális asztalokat | összes ablakot | asztalt | parancsot hajt végre stb. Baromi jól használható és sokkal kényelmesebb, mint állandóan Win+Tab | Alt+Tab billentyűket nyomkodni. :)) Ha már Win+Tab, akkor a Win7-ben működött a 3D flip, ami megint tök jó. A 8.1/10 már nem tudja ezt, de az említett rendszerekben még ez is beállítható, sőt van belőle többféle is. Illetve a virtuális asztaloknál az ablakok is kényelmesebben pakolhatók egyik asztalról a másikra. Ezt már tudja a Win10 is, de valahogy mégsem áll úgy kézre, mint más OS-nél. A Kwin és Compiz effekteket meg már jobb, ha nem is említem.

Szóval a korábbi Windows verziókhoz képest jók a 10-es ezen újításai, de más OS-ek megoldásaihoz képest még eléggé gyerekcipőben járnak... és akkor még finoman fogalmaztam. :D

[ Szerkesztve ]

(#38114) jimmy399 válasza PuMbA (#37785) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nem ajánlja fel :)

Apró érdekesség. Egyik nap kék képernyővel halt le a windows 10 boot után: IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL
ndis.sys ....

Rákerestem... Nvidia driver. Poén, kizárólag ATI/AMD kártya van a gépben xD Szerencsére amióta kijött a win10 azóta ez az első kék képernyőm.

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#38115) saelin válasza King Unique (#38113) üzenetére


saelin
veterán

Én az xmouse button-t konfiguráltam úgy be, hogy az egérgörgő jobbra ill. balra billentésére ugrik egyet az asztalok között. Ennél kényelmesebb megoldás nincsen! :P

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#38116) raidx válasza jimmy399 (#38114) üzenetére


raidx
őstag

Nekem is rakott már fel nem megfelelő drivert a frissítés. A végén kénytelen voltam letiltani és manuálisan kezelmi. A furcsa, hogy egy MS multimédiás billentyűzethez is Intel és Dell noti drivereket pakolt. Saját cuccait sem ismeri? :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#38117) Ranger^41 válasza vlevi (#38095) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Nem feltétlenül xp, még a 7 is jó lenneh ozzá, de ha már egy program miatt kell mégegy oprendszert futtatni, akkor a kisebbet telepíteném. De megpróbálom a virtualboxot első körben, az kisebb szívásnak látszik.

(#38118) PuMbA válasza jimmy399 (#38114) üzenetére


PuMbA
titán

Az ndis.sys az a hálózati vezérlést intézi, tehát a hálókártya drivered a bűnös :)

[ Szerkesztve ]

(#38119) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Kellene egy kis segítség, mert a ma reggeli újraindítás után azt tapasztaltam, hogy megint önjáróvá vált a Win. Próbálom egy fotóval mutatni:

[/L]

Szóval a gondom az, hogy eddig, ha megnyitottam az "Ez a gép"-e,t a bal felső sarokban mindig látható volt a teljes eszköztár, mit pl. a "Beillesztés" ikon, a " Program eltávolítása vagy módosítása" ikon, stb., most meg ott a nagy semmi.
Na ezeket szeretném újra ott látni, ahol eddig voltak, ehhez kéne némi segítség, amit előre is köszönök.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#38120) Joccc07 válasza pendre54 (#38119) üzenetére


Joccc07
addikt

Súgó gomb mellett a jobb szélén lefele mutató nyilacska. Azt nyomd meg és újra lesz eszköztár.

[ Szerkesztve ]

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#38121) E.Kaufmann válasza MaCS_70 (#38081) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Hálózati kapcsolat terhelése jelen nálunk is. Ez a hülye delivery optimalization akkor is rendesen megcibálja a netet, ha csak LAN only-ra van állítva központilag. Egyébként nekem jobban bejön mint a Win8, elég szépen vissza lehet butítani Win7 szintjére, miközben marad a modern alkalmazások támogatása. De komolyan mi a fenének kell egy Windows 10 pro-n XBox, Minecraft és Candy Crush a start menübe :W

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38122) Nyafi2


Nyafi2
újonc

Üdv,

Nagyon nem értek a számítástechnikához, ezért előre is elnézést kérek.
A következő problémában szeretném kérni a segítségeteket.
Van egy hp laptopom win 8 operaciós rendszerrel. Hard disc problémával szervizelték, majd amikor visszakaptam, mivel nem nagyon szerettem a win 8-at, ittthon pedig találtam egy win 7 telepítőlemezt, telepítettem a laptopomra a win 7-et. Így viszont semmi sem működik rajta, a legrosszabb, hogy nem tudok csatlakozni az internethez, így letölteni sem tudok programokat. És nincs rajta word és excel, pedig azokra lenne szükségem a munkámhoz.
Gondolom, el kéne távolítanom a win 7-et a gépemről, de nem tudom, hogyan kell.
Tudnátok ebben segíteni?
Előre is nagyon köszönöm a választ

(#38123) pendre54 válasza Joccc07 (#38120) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, na erre, ha agyonütöttek volna se jöttem volna rá :) , de mégse olyan a helyzet 100%-osan mint tegnap volt, még mindig hiányoznak onnan dolgok, mint pl. a "beillesztés" ikon. Ezzel lehet még kezdeni valamit?
Most ilyen lett:

[/L]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#38124) Joccc07 válasza pendre54 (#38123) üzenetére


Joccc07
addikt

Az eszköztáron belül üres helyen jobb klikk?!?!?!

Ott nem tudod kiválasztani miket jelenítsen meg?

Most nincs a közelemben win 10-es gép. De ha délutánig nem találsz rá megoldást akkor írj.

[ Szerkesztve ]

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#38125) jeni válasza Joccc07 (#38124) üzenetére


jeni
félisten

Üdv!
Mi okozta,hogy ma bekapcsolva a gépet melyen nem bootolt be (BIOS-n belül IDE módra volt váltva) Tegnapi lekapcsolásnál nem jelzett semmit és nem frissített semmit se. Ez amolyan Microsoft Windows 10 fricsör?

(#38126) pendre54 válasza Joccc07 (#38124) üzenetére


pendre54
addikt

Sajna a jobb klikkre jobbra, az üres helyen nem történik semmi. Amennyiben a már látható menüsoron próbálkozok a jobb klikkel, akkor ott meg a "Felvétel a gyorselérési eszköztárra" opció meg ki van szürkülve, nem használható.

[/L]

Szerkesztve: Most megnyitottam a Képek mappát, és itt most jól látható, hogy mik is voltak tegnap az "Ez a gép"-nél, na ezeket szeretném ott is újra látni.:

[/L]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#38127) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!
Mekkora egy tiszta telepítéssel felrakott win 10 pro? Nekem jelenleg 22 gb-ot foglal amiből a telepített alkalmazások nem érik el a 2 gb-ot.Ez így normális?
Szeretnék egy olcsóbb ssd-t a gépbe 32gb-ost de ha ennyire sok helyet foglal akkor lehet 60gb-ost kell vegyek .

(#38128) jimmy399 válasza PuMbA (#38118) üzenetére


jimmy399
senior tag

hopp :D Még mák, hogy nagyon ritkán száll el tőle a rendszer :)

--- N/A ---

(#38129) steele80


steele80
senior tag

Nem tudom valaki találkozott-e már ilyennel, mert nekem ez új. Egy Dell lapos rajta gyári előtelepített Win8.1. Nem nagyon akartam vele bajlódni a 10-es frissítéssel, mert még 8.1 frissítésből is 264 db volt rajta, ezért az aktiváló kulcsot kiolvastam és egyből tiszta telepítéssel kezdtem. Ami meglepett, hogy a telepítéskor nem kérdezett rá a kulcsra, az az ablak meg sem jelent és a telepítés végén egy aktivált Win 10 lett. Ennyire intelligens a telepítő, hogy felismeri a 8.1-et és tisztán is aktiválja?

(#38130) zoo8800 válasza Imi1981 (#38127) üzenetére


zoo8800
veterán

Egy vadiúj 120 gigás SSD 12000 HUF körül van, az drága?
Egyébként nekem is 20 GB körül van egy Win10 friss telepítés.

rip and tear, until it is done

(#38131) #58000384 válasza pendre54 (#38126) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nem hiányzik onnan semmi. Ha rákattintasz valamelyik partícióra vagy eszközre, akkor megjelenik a többi gomb is. Az "Ez a gép" nem fájlműveletekre van, hanem a meghajtó kiválasztására, eddig sem volt ott több lehetőség.

steele80: Kiolvasta a 8 kódját, és mivel már elfogadja, így települt vele.

(#38132) wjbhbdux válasza Nyafi2 (#38122) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A HP honlapján keress rá a laptop modelljére és a letöltéseknél lévő meghajtóprogramokat telepítsd fel egy pendriveról, aztán fog menni az internet is.

/s

(#38133) jeni válasza Imi1981 (#38127) üzenetére


jeni
félisten

Hello!

Minél kisebb az SSD annál hamarabb használódik el!
Ugyanis a kevesebb méretű cellák miatt többszörösen íródnak át naponta,magyarán idő után elkopnak.
A 32GB SSD-k nem javallott manapság megvenni. Limux területén elegendő lehet,de Windowsnál,már idő után betelhet ha az ember nem figyel oda.
A 64GB csak rövidebb használati ideig elfogadható.
Biztosabb ha 120 vagy a 128GB veszed meg,ugyanis pár ezer Ft a difi,és ezek biztonságosabbak hosszabb távon. A benne levő cellák kevésbé íródnak egymás után lévén több a szabad hely.
Ár- érték arányban már nem éri meg a 64GB megvételét!
Amúgy nagyobb SSD-k gyorsabbak is jobbak a vezérlők benne.Nagyobb terheléseket bírnak el.
14-15000Ft vadi újat kapsz a boltokban 3év garival.
A 64Gb meg 11-12000Ft között mozog.

[ Szerkesztve ]

(#38134) istvankeresz válasza Nyafi2 (#38122) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Üdv!

Elég komplex a problémád. A kommented alapján nem nagyon értesz hozzá. Javaslom, hogy keress meg egy szakembert. A laptopoddal és a legális Win7 és office telepítőddel menj el hozzá, majd ő rendbe rakja.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#38135) Imi1981 válasza zoo8800 (#38130) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz akkor ennyi . Nem drága de én most használtan akarok venni jóval olcsóbban mert nem csak ssd-t veszek .

(#38136) Popes válasza steele80 (#38129) üzenetére


Popes
őstag

Előtelepített gépeknél az UEFI BIOS tartalmazza a kulcsot, onnan olvassa ki a telepítő.(a 8.1 is)

Deus ex machina

(#38137) jeni válasza Popes (#38136) üzenetére


jeni
félisten

ha valaki BIOS frissítést csinál akkor is meg maradnak a kulcsok a korábbi UEFI BIOS alapján?

(#38138) E.Kaufmann válasza Imi1981 (#38127) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha nagyon ki kell centizni és nincs 4 gigánál több memória meg komolyabb videókártya a rendszerben, használj 32 bites Windows 10-et tömörítve és nem fog 10 gigiánál többet foglalni a szűz rendszer.

Jeni
Nekem még nem volt problémám ilyen szempontból Windows 10-el UEFI frissítés után, pedig már több géppel is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38139) andromedae


andromedae
tag

Sziasztok!

Ha asztali gépen egy appot kinagyítok teljes képernyősre, azt az alt+f4 -en kívül (ami bezárja) hogy tudom visszakicsinyeteni ablak méretűre? (kezdő felhasználó aki nem ismeri az alt+f4 kombót az el sem tudja tüntetni)

(#38140) Joccc07 válasza andromedae (#38139) üzenetére


Joccc07
addikt

Az egeret jobb felső sarokba húzod akkor előhozza a felső sávot.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#38141) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Valaki megtudja mondani, hogy miért ugrik fel ez az ablak ha a billentyűzeten lenyomom a 0-át. :F
Egy program miatt van, vagy valami beállítás nem jó. Tegnap raktam fel a Win 10-et.
000

[ Szerkesztve ]

(#38142) #78032384 válasza King Unique (#38113) üzenetére


#78032384
törölt tag

Win+Tab szerencsére mehet egérgombra is. Nekem a charm bar hiányzik kicsit 8-ból. Jó ötlet volt volt. Nincs szem előtt, mégis ugyanott van ha szükséges. Ha bővítették volna és alkalmazkodna az aktív apphoz, egész jó dolog lett volna. (Biztos azért kaszálták, mert az emberek azt használják ami állandóan a szemük előtt van. Nálam a tálca is rejtve fent vagy oldalt.) A bekúszó nagy share panel viszont megmaradt. Nem valami egységes design.

(#38143) King Unique válasza saelin (#38115) üzenetére


King Unique
titán

Máshol ezt gyárilag tudja a felület és, amikor görgetem az egeret, akkor váltásnál fordul egyet a 3D-s asztalkocka. Na ennél kényelmesebb és látványosabb megoldás nincsen. :))

(#38142) iwroteapoem: ja, akár beállítható az is, de azért összességében mégsem tudja ugyanazokat, mint amit fentebb említettem. Nekem van még egy Win8 modern felületérére optimalizált egerem is és azzal valóban kényelmesen el lehet érni néhány funkciót pár kattintással 8.1 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#38144) MaCS_70 válasza King Unique (#38113) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az vajon mitől függ, hogy a virtuális asztal működik-e az adott rendszeren?
A 32 bites W10 a 2 GB-os tablet kombón nekem W+TAB-ra nem mutat + jelet az új asztal létrehozásához, csak középre dobja a futó alkalmazások ablakait.

Továbbá hogyan tudok egér nélkül váltani a virtuális ablakok között? Nyilván olyan gépen, ahol sikerült létrehoznom, W+TAB-ra meg is jeleníti az asztalok ikonjait, de csak egérrel tudok választani közülük, billentyűt még nem leltem.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38145) Roxkex válasza Habugi (#38073) üzenetére


Roxkex
senior tag

Olvastam , hogy ez nem csak Windows 10-es gond szóval :\
De amúgy igen érdekes dolgokat is csinál néha ..

Na de ez a baltás poén XD - Megmutattam egy előadómnak aki nagy linuxszos .. Konkrétan sírt xD

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#38146) #78032384 válasza MaCS_70 (#38144) üzenetére


#78032384
törölt tag

Win+Tab után ismét Tab ekkor ugrik az asztalok választásra, nyíllal lépsz és Enter

vagy

Win+Ctrl jobbra/balra nyíl (kár nem lapoz körbe az asztalok közt)

hasznos még a Win+Ctrl+D ez új asztalt hoz létre, Win+Ctrl+F4 pedig bezárja amelyiken vagy

[ Szerkesztve ]

(#38147) King Unique válasza #78032384 (#38146) üzenetére


King Unique
titán

Épp akartam írni, hogy minden fent van az MS oldalán, így természetesen a Windows 10 billentyűparancsai is.

(#38148) MaCS_70 válasza #78032384 (#38146) üzenetére


MaCS_70
félisten

iwroteapoem, King Unique!

Nagyon köszönöm!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38149) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

ismerős vett egy tabletet gyárilag Windows10-el érkezett.
Vírusos lett a gép, szeretné újratelepíteni. Nincs DVD olvasó benne, csak pendrive-ról lehet akkor ez esetben újrarakni.
Mikrosoft Media Creation Tool programja jó erre a célra? Itt kiválasztom, hogy Telepítési adathordozót készítenék egy másik géphez, kijelölöm a pendrive-ot, és kész, megcsinál mindent?
Ennyi lenne az egész?

(#38150) istvankeresz válasza tpeter77 (#38149) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

A tableten van a Win10 telepítője ebben az esetben. Nézd meg a gyártó honlapján, hogy milyen billentyű kombinációval lehet előcsalni a restore menüt. Ezzel teljesen a gyári állapotra tudod vissza állítani, mintha most kapcsoltad volna be először a vásárlás után. Minden adatod elveszik, ezért mentsd le, ha tudod.

Másik módszer: Gépház > Frissítés és biztonság > Gép alaphelyzetbe állítása > Kezdés

Itt tudsz választani:
-Fájlok megtartása
-Minden elem eltávolítása
-Gyári beállítások visszaállítása

XBOX ONE GT: istvankereszt79

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.