Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38701) Ngtx


Ngtx
aktív tag

1 hete van fent a rendszer kb!

Windows7 bekapcs.idő: 17-20mp között mozgott!

Windows10 bekapcs.idő: 1 perc 17mp

Induló alkalmazás nincs!
Ha már megy a gép egy 5 perce akkor utána minden szupi gyors,de bootolás után 5 perc kb halálosan lassan indul el minden!

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#38702) brugo válasza lacy86 (#38651) üzenetére


brugo
aktív tag

Koszonom szepen .

(#38703) MaCS_70 válasza #41133696 (#38696) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam az Excel 2016 viccelődik rendszeresen kínai nevű sablonokkal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38704) yanna válasza #41133696 (#38696) üzenetére


yanna
őstag

Mi is a neve pontosan? ;] Túl kicsi a kép... :DDD

(#38705) repvez


repvez
addikt

Tudja valaki, hogyan tudom, törölni a felesleges felhasználót?
Mert csak én használom a gépet, de mégis a windowsban a felhasználók alatt van még egy a nevemmel egy külön mappa is, hogyan lehet megadni a winnek, hogy én vagyok egyszemélyben a rendszergazda és a felhasználó is?
Mert a netplwiz nél ha beállitom, hogy ne kérjen jelszót induláskor akkor a bekapcsoláskor kiirja, hogy hibás jelszó mert alapbol a másik fiokba akar bejelentkezni nem a rendszergazdásba amit használnék és igy megjelenik a bejelentkező képernyő bal alső sarkában a 2 felhasználó amiből ki kell választanom a megfelelőt beirni a jelsőt és csak ezután indul a gép.
Tehát mégtöbb macera jött vele mintha csak minden alkalommal bekérné a jelszót.PEdig a legjobb az lenne ha induláskor fel sem ugrana a bejelentkező kép ahol a jelszót kéri és autómatikusan rendszergazdai jogokat kapnék.

A másik gondom, hogy hiába telepitem fel a catalyst drivert nem jelenik meg a menüben a asztalkiterjesztési modokra vonatkozó rész és igy a clone modba megosztott képet nem tudom felnagyitani a TV-n ami igy egy 5cm es fekete keretet eredményez ott.Mivel nem egyforma a két kijelző felbontása.
Erre milyen megoldás van?

A 3. gondom, hogy amióta win10est használok, van hogy induláskor nem ismeri fel a lézeres egeremet .
Tehát már a bejelentkezésnél nem reaagál a win betöltése elött.point of view lézer egér usb-s.
win7 alatt sose volt ilyen gondom és ha elindul akkor is teszi a dolgát, tehát nem hardveres hiba.

(#38706) Reinkz


Reinkz
senior tag

Sziasztok

Szüleim számítógépe egy kis upgraden esett át, ami alaplap cserével is járt, nyilván ezek után a windwos 10 újra aktiváltatni akarja magát.

egy win7 pro kulccsal volt használva azonban ezt már nem veszi be mondván használatban van.

ilyenkor mi a teendő? telepítsem újra az egész gépet és úgy írjam be a kulcsot?
vagy megtudnám ezt oldani újra telepítés nélkül is?

(#38707) Milestone2 válasza Reinkz (#38706) üzenetére


Milestone2
nagyúr

MS Ügyfélszolgálat?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#38708) pendre54 válasza #41133696 (#38700) üzenetére


pendre54
addikt

Nyugi, nálam is van, ráadásul ez egy friss, ropogós májusi verzió. ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#38709) worxland válasza pendre54 (#38708) üzenetére


worxland
addikt

2 perc guglival kiderült, hogy akinek van ilyen fájl, annál (megvásárolt) GTA V is van.
[link]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#38710) MaCS_70 válasza norba69 (#38689) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, de ezen már túl vagyok.

Nem mintha komoly jelentősége lenne, csak valahogy zavaró, hogy magamat rendszerszinten macs-wuser-5-jellegű néven látom. :)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38711) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok....miért kapcsol ki a monitorom kb.10 perc múlva ha le van tiltva az energiagazd.-ban a monitor kikapcsolása(soha).....természetesen ha megmozdítom az egeret akkor visszakapcsol....csak nem értem... :F

(#38712) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!
Továbbra is crashel a rendszerem ha alvó állapotba megy, van esetleg valakinek tippje h mit keressek, mit okozhatja a hibát?

Egyik angol forumon valaki az intel management engine-t emelte ki, mint lehetséges hibaforrást, de nálam nem hozott megoldást. Próbaképp letöröltem az Intel RST-t is, de ez se hozott megoldást.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#38713) #41133696 válasza pendre54 (#38708) üzenetére


#41133696
törölt tag

GTA V van a gépeden?

(#38714) repvez válasza ScomComputer (#38711) üzenetére


repvez
addikt

ez valami friisités okozhatja, mert most nekem is kikapcsol, pedig az energiagazdálkodásnál , 5 óra van a monitor kikapra az alvol állapot meg soha állaporta, mégis kikapcsolt monitorra érkeztem vissza a vacsorából a szobába.

(#38715) vlevi


vlevi
nagyúr

Gyors állapotjelentés. Ismét megtörtént, hogy a táblagépem becsipogott, mert jött új levél.
Szerintetek a Win10 posta alkalmazása észrevette? Perszehogynem. Döglöttcsempe, tud yahul, de levelet olvasni azt nem.
Természetesen az értesítések be vannak kapcsolva, ha megnyitom a levelezőt, akkor látom,hogy ott van egy olvasatlan levél, de sem értesítés, sem élőcsempe nem figyelmeztet rá.
Asszem végérvényesen feladom a windows posta appját.

[ Szerkesztve ]

(#38716) Pano


Pano
addikt

Hali!

Tudja valaki, hogy lehet-e kezdeni valamit ezzel a ritka gusztustalan font rendereléssel?
Képtelen vagyok elhinni, hogy egyszerűen a microsoftnál senkinek nem szúr szemet ez a borzalom már a 8 óta, de itt a tízesen már mindenhol ez a borzalom.

[ Szerkesztve ]

(#38717) Sztlaci válasza Ngtx (#38701) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Kb. két hónapja frissítettem a nagy csomagos frissítéssel az őszi telepítésemet, azóta nálam is több perc, előtte fél perc után után használható volt.
Az asztalit kb. egy hónapja frissítettem win 10-re, nem sokkal korábban volt a 7 telepítve, az közvetlen a frissítés után már lassú. Xenon 5440 Cpu, Hdd normál. Ez Windows maradt továbbra is.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#38718) Ngtx válasza Sztlaci (#38717) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Az fasza! Hihetlen,hogy minden verzióban más a boot idő...

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#38719) zsnorbi21


zsnorbi21
tag

Üdv!

Olyan problémám van, hogy gyári visszaállítást akarok csinálni, de amikor ezt választom az az üzenet fogad, hogy nem történt semmi változás.

Windows 7-tel vettem a laptopot, aztán csak frissítettem Windows 10-re.

Van más módszer gyári visszaállításra dvd/pendrive nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#38720) vlevi válasza Pano (#38716) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor már legalább ketten vagyunk. De ez ilyen, nem tudsz rajta változtatni. Sajnos pl. az Ooficeban is ezt hazsnálják, win7 alatt Office 2013 ugyanilyen ronda. Bántja a szemem, ha képernőn kell word doksit olvasni.
Azért ilyen, mert nem a régi cleartype-t használják. A cleartye a betűk szélén színes subpixelekkel simitja ki a betűkety ez sem tökéletes, vannak helyzetek, amikor a betűkön nagyon látszik ez. Főként ha nem fehér a háttér.
Újabban azonban a szines helyett csak szürkeárnyalatos élsimitast használnak, az pedig ikyen kis méretben, amikor tízegynéhány pixeles betűk formáit kell kisimitani, akkor nagyon nem jön össze.
Wordben pl gyakran látom, hogyugyanaz a betű máshogy néz ki, más helyen. A betűk szárai pl nem egyforma vastagok, a ferde vonalak összevissza kacsáznak, z betűtsosem sikerül normálisan lerajzolnia.
Pedig biztos lehetne jobban is csinálni, mert pl Androidon is hasonló a betűk megjelenitese, de ott még nem volt ilyen gondom. Igaz az is, hogy 10"-on FullHD-ban, vagy 5" kijelzőn másak az arányok,, arányaiban nagyobbak a betűk, de a goiigle-nek ezt (is) sikerült jobban megoldania. Alant pl egy droidos képernyőkép, a most írt szövegről

Tenni ellene sajnos nem lehet, msdn forumon is sokan irogattak már erről, de érdemi válasz az elmúlt 3-4 évben még nem érkezett.

[ Szerkesztve ]

(#38721) pjen válasza Sztlaci (#38717) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Megmértem stopperrel,2x egymás után.tegnap frissített:10586318 pró.I3,SSD,4Gb ram.30-32 sec és használható a win.Kb 3 honapos tiszta telepítés.

(#38722) vlevi válasza vlevi (#38720) üzenetére


vlevi
nagyúr

Még annyit, hogy az Insider Previewben az Edge alatt sokkal jobb már a betűk megjelenése. A prohardver fórum pl. egész olvasható. IE alatt viszont továbbra is vacak.
IE alatt így néz ki

Edge kicsit jobb

De az etalon még mindíg a FF. Ez még a régi Cleartype-ot használja.

És itt van az, amiről írtam, hogy kétszer egymás után nem bírja kirajzolni ugyanazt a betűt. Tunein radio szövegben az n betű.

[ Szerkesztve ]

(#38723) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Sziasztok!

Nem volt érkezésem teljesen végig olvasni a topikot mert éppen a nagykalapácsot keresem amivel apróra töröm a gépem.
Win 10-et telepítettem 0-ról
Eddig mindenki dicsérte milyen hipi szupi.
Mondjuk tény és való nem kellett egy deka driver se neki.
Viszont:
NINCS Start menü! No nem a csempe meg minden zavar!
Egyáltalán nem használható.
Feltettem az Adobe Photoshop CS4-et és fine.
Hiába kattintgatok nincs.
Megpróbáltam mindent
Az MS oldalán leírnak mindent de egyedül a visszaállítás segített, akkor meg semmi de semmi nincs feltelepítve.
Van valakinek ötlete a Linuxon, Win 7-en és a Photoshop lecserélésén kívül?

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#38724) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv!

Ki lehet azt lőni valahogy, hogy minden ébresztés után feldobja az értesítést, hogy tiltsam le az automatikusan induló programokat? SSD-ről 2 sec alatt indul a rendszer, ami vele indul, azt akarom, hogy induljon, nem kell nekem állandóan sipákolni miatta.

Everybody lies.

(#38725) pjen válasza Thrawnad (#38723) üzenetére


pjen
félisten

A cs4 et nem ismerem,de a 7 CE szépen megy.

(#38726) Thrawnad válasza pjen (#38725) üzenetére


Thrawnad
senior tag

A CS4 nekem is csak a Start menü tünt el.
Melyik W10 van neked?

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#38727) pjen válasza Thrawnad (#38726) üzenetére


pjen
félisten

10586.318 pro....1511 es.

(#38728) MaCS_70 válasza Thrawnad (#38723) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem pótlás, hanem alternatíva, de veszíteni nem veszítesz vele: próbáld ki a Classic Shellt!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38729) Thrawnad válasza MaCS_70 (#38728) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Tesó!
Megspóroltál egy liter gázolajat nekem.
Most akartam felgyújtani az egészet.

Köszi!

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#38730) vlevi válasza Thrawnad (#38723) üzenetére


vlevi
nagyúr

Eddig mindenki dicsérte milyen hipi szupi.

Akkor rossz fóru!okatolvastál ;]

Startmenuü eltűnés nekem Steam közben volt. Mostanában nem tudom mi a helyzet, nagyon régen nem játszottam, de volt olyan, amikor a steames játékból visszaléptem a desktopra, akkor nem volt hajlandó megnyilni a startmenü.

Classicshell pedig nem megoldás, csak elkendőzése a problémának. A probléma ui. az UWP, mert nem olyan stabil keret,amire biztonsággal építeni lehetne. Bohockodós appoknál még morogva, duzzogva, de belefér, ha néha nem indul,összeomlik, de komolyabb dolgot nem bíznék rá.

(#38731) moma


moma
őstag

Sziasztok!
Mappaszervezési kérdés. Csak egy ssd van a gépben, így a C-n a gyökér mappa az televan a wines dolgokkal. Most itt hova lenne érdemes mappákat még létrehzoni, mert így elég zavaró lenne ide a c gyökérre? pl jó lenne pár olyan, mint amik defaultból ott vannak a folders részen felül, oda hogy kerülnek dolgok?
Ti hogy szervezitek a mappákat?

we all deserve a bit of luck.

(#38732) Thrawnad válasza vlevi (#38730) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Hát ami nekem eddig bejött a 10 ből:
Nem kért egy darab drivert sem.
Energiagazdálkodását a 771-es procnak alapból jól intézte
Gyorsan elbootol.
Szóval ha ez a startmenü mizéria nem lenne jó is lenne.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#38733) #58000384 válasza Barthezz2 (#38724) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nem kéne minden ébresztés után feldobnia. Először kattints az értesítésre, hogy eltűnjön. Utána Vezérlőpult -> Biztonság és Karbantartás -> oldalt a beállítások módosítása -> Indítási alkalmazások.
Ha nem elérhető, akkor az ütemezett feladatot tiltsd le, ami ellenőrzi:
\Microsoft\Windows\Application Experience\StartupAppTask

(#38734) ScomComputer válasza repvez (#38714) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi szépen a választ,pont én is vacsoráztam.... :DDD

Más.... Azt mi okozhatja, hogy van mikor a filmlejátszó alapértelmezett beállítása átvált magától a fényképekre és nem is tudom visszaállítani a film+tv-re,csak rendszer visszaállítással javul meg....
Másnál is előfordult már ilyen....

Még 1:érdemes használni a Yamisoft: Windows 10 Manager programot,valaki ismeri?

Köszi szépen előre is a segítséget....
:R

(#38735) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok
nemrég léptem be a microsoft fiókommal és azóta minden bekapcsolásnál kéri a fiókomhoz a jelszót ezt valahogy ki lehet kapcsolni vagy csak úgy hogy ha kilépek a microsoft profilomból?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#38736) Barthezz2 válasza #58000384 (#38733) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Pedig mindig bejött, hiába kattintottam rá, tiltottam le ezt-azt, legközelebb megint feldobta.

Most megcsináltam amit írtál, remélem jó lesz. Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#38737) saelin válasza vlevi (#38730) üzenetére


saelin
veterán

Nincs erről valami leírás, hogy mi váltja ki ezt a start menü bugot? Nekem fent van a steam és a ps is, de még nem tapasztaltam hasonlót (ha közelben lakó barátom gépét is beleszámolom, akkor 4 db win10-es gép van a közelemben, az egyik home, többi próú).

Angol fórumokon is sokat olvasok erről, de hogy PONTOSAN mi váltja ki azt még nem nagyon láttam posztolva, csak találgatásokat, hogy az uwp programok buggolnak be valamilyen módon. Az ms-nek ezt illene kijavítani...

(#38723) Thrawnad
Egyébként a problémádra ez a megoldás: [link]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#38738) CirrMee válasza vlevi (#38730) üzenetére


CirrMee
addikt

Classicshell pedig nem megoldás, csak elkendőzése a problémának.

Na ne röhögtess. Illetve hagyjátok már ezt a baromságot. Kell a faxomnak a csempeg*ci, az igazi Start menü meg ezzel gyönyörűen használható. Semmiféle probléma nincs elkendőzve nálam.

Apropó FF: nálam a cleartype -nak esélye sincs. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#38739) Barthezz2 válasza CirrMee (#38738) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Attól még az állítás helyes. Ha van egy x@r biciklim, és inkább busszal megyek, minthogy próbáljam megjavítani, a célomhoz ugyan elérek, de továbbra is ott lesz a garázsban egy x@r bicikli..

Everybody lies.

(#38740) ScomComputer válasza Cry0 (#38735) üzenetére


ScomComputer
veterán

Csak úgy ha helyi fiókkal lépsz be.... :R

A #38734, senki nem tud segíteni? :O

[ Szerkesztve ]

(#38741) CirrMee válasza Barthezz2 (#38739) üzenetére


CirrMee
addikt

Hogy a példádnál maradjak: nekem az eredmény a lényeg (használható, lehetőleg a régi fajta Start menü), nem az, hogy milyen úton érem el. Teszek a roncs biciklire, ha eddig is busszal jártam. Pláne ha én vagyok a buszsofőr, és ingyen utazhatok (megelőzlek a válasszal, CDE+dupla GKI megvan...). :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#38742) Barthezz2 válasza CirrMee (#38741) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én meg nem szeretem, ha ott rohad valami a sarokban, aminek mennie kellene, ha már egyszer megvettem. De attól még nem nézem hulyének, aki szőnyeg alá söpri, és mást keres. ;)

Everybody lies.

(#38743) vlevi válasza Barthezz2 (#38742) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gondoltam adok egy esélyt a classicshellnek, ránézek. Korábban már kukkolgattam, de több volt a nekem nem tetsző része, mint amit jónak találtam, így kukáztam. Nem tetsztett, hogy annyira erőltetetten vissza akarja hizni a win7-t, vagy akár az xp kinézetet. Az is rossz pont volt, hogy belemászik a windows intézőbe, na arra végképp semmi szükségem.
Most azonban a legújjab, 14432-es Insider previewre nem lehet telepiteni.

Nem állitom, hogy mindenből a windows alapszolgáltatásait használom, de ha azt szajkózzák, hogy milyen jó nekem, hogy van, az igenis működjön. Levelezőjével sem vagyok megelégedve (nagyonnem, pedig vártam, hogy milyen jó lesz az), és emiatt kénytelen vagyok én is mást használni.
Képnézegetőt is elb....ták, a windows media player is jobb, mint a mostani UWP appok, satöbbi.
Én is csak azért váltottam hetesről tizesre, mert volt egy rossz, gyenge pillanatom, amikor engedtem az erőltetésnek. Nem mondom, hogy megbántam, de az sem jelentene semmiben sem hátrányt, ha maradtam volna hetesen.

(#38744) justaview


justaview
őstag

Sziasztok!

Ha rossz helyen teszem fel a kérdést, akkor elnézést érte.

Van egy Windows 10-em, ami desktop gépen fut, egy 128GB-os SSD-n.
Tavaly frissítettem W10-re 8.1-ről az MS ma is tartó „akciója” keretében.
MS fiókkal vagyok bejelentkezve rajta.

Most szeretném átköltöztetni egy 256GB-os SSD-re a rendszert.

1 - Milyen megoldással tudom ezt megtenni úgy, hogy ne kelljen újra installálni a Windowst?
2 - Amennyiben mégis újra kellene, hogyan kell azt megtennem, hogy ne veszítsem el a W10 licencet?

(#38745) MaCS_70 válasza vlevi (#38743) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Calssic Shell lényege pont az, hogy "erőltetetten" vissza akarja hozni a régi starmenüt. Éspedig mindezt apró részletekig beállíthatóan, akár úgy is, hogy a Windows 8/10 "startmenüje" maradjon az alapértelmezett.
Akár a starmenü, akár az Explorer-integráció egyébként kikapcsolható, tehát nem volt ott semmi erőltetés.

Az viszont, hogy a küszöbön álló újabb Windows 10 már ezt is ki akarja nyírni, számomra egyértelműen azt jelenti, hogy az összes gépet telepítem vissza Windows 8-ra. Nyomokban sem akarok csempéket látni, nekem az XP kétoszlopos startmenüje kell. Ez persze ízlés kérdése, az viszont már egy szinttel magasabban vitatható meg, hogy ennek a lehetőségét milyen alapon veszik el tőlem.

Remélem, a Classic Shell is tartja velük a lépést.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38746) pjen válasza justaview (#38744) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem jobban jársz egy tiszta telepítéssel.Aidával megnézed melyik verzió van fenn,kiírja a kulcsot is.Az MS oldaláról leszeded a megfelelőt,rufussal csinász egy telepítőt mondjuk pen-re.Felrakod,én átugrottam a serialt, de be is írhatod. A win az alaplapot jegyzi meg Aktiválódni fog.Nekem így működött. :)

MaCS_70:Emlékeim szerint a 98 óta ez megy.nem teszem fel az XP-t mert milyen jó a 98,nem teszem fel a 7est mert milyen jó az XP.Sajnos meg kell vele barátkozni,egy csoó új progi nem fog menni máson,nem véletlenül. :((

[ Szerkesztve ]

(#38747) Barthezz2 válasza vlevi (#38743) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Azt én sem mondtam, hogy minden szép és jó, mert szerintem sem. De attól szvsz továbbra sem az a megoldás a "nemműködik" - re, hogy tegyél fel mást. Az a "nemtetszik" - re az.

Everybody lies.

(#38748) MaCS_70 válasza justaview (#38744) üzenetére


MaCS_70
félisten

Migrálással simán megoldható.

Sokan a Macrium Reflectre esküsznek, nekem a Clonezilla jól működött.

Arra viszont vigyázni kell, hogy a meghajtóbetűk ne keveredjenek össze, mert úgy járhatsz, hogy az új lemezen futó rendszer a régiről akarja betölteni a rendszeradatokat!

Pjen viszont jól beszél: ez egy remek alkalom a tiszta telepítésre.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38749) rasky


rasky
senior tag

Üdvözlet,

Adott nálunk a cégnél jó pár azonos típusú, felépítésű gép, vegyesen XP és WIN7 rendszerekkel. Gondoltuk feltelepítünk külső HDD-re WIN10-et és mindegyiken bebootolunk róla aktiválás céljából és majd később mikor WIN10-el újrahúzzuk, akkor már aktiválva lesznek a gépek.

VISZONT

sok gépnél azt írta ki már a kezdetekkor, hogy aktiválva van, mikor bebootolt a WIN10 HDD-ről...pedig még sosem látott WIN10-et...más gépeknél rendesen kérte a kulcsot és sikerült is az aktiválás...elvileg.

Ez miért van?

(#38750) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Megint volt némi szöszömötölés, talán a 318-as frissítés valami utózöngéje, de érezhetően foglalta valami a csekélyke sávszélességemet.
Kilépéskor aztán közölte, hogy frissít, de nem tartott sokáig.
Indításnál is volt egy kis ringlispil, de azért viszonylag gyorsan indult.

ÉS UTÁNA MEGINT HIÁNYOZTAK AZ EGÉRMUTATÓ-BEÁLLÍTÁSAIM!!! Nem csak mellőzte őket, hanem jó szokása szerint törölte őket a registry-ből. (Szerencsére már rutinosan nyúlok a kimentett registry-szakaszhoz...)

:W :W :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.