Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#41487) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok ,

Lenne egy 500GB os Kingston A2000 M.2 es ssd m ,4 hónapja raktam vele össze az új gépem ,mennyire normális ha már most 99/100 as hd sentinel szerint?

[kép]

Remélem jó helyre írtam ,köszöntem előre is , :R

(#41488) Hegyirabló válasza TechN7ne (#41487) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hasonló helyzetben vagyok én is, nekem sajnos azt írták, hogy teljesen normális. :(

Aquila non captat muscas.

(#41489) Pyttawrx válasza TechN7ne (#41487) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Teljesen normális. Ssd-nél nem ugyanaz a konsíció mint az ssd-nél. Kb olyan ez mint a kocsinál az 5 év /100e km garancia. Amelyik hamarabb elhön addig van gar, attól még tökéletes a kocsi.

(#41490) King Unique válasza TechN7ne (#41487) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD kondíciója, tények és tévhitek

Vagyis adott a válasz, hogy mennyire normális, meg majd esetleg akkor kell nekiállni aggódni, ha 0% körüli, vagy azt elérő lesz a kondíció. Aztán az A2000 adatlapján 350 TBW van feltüntetve az 500 GB-os modellnél, ellenben jelenleg csak 5,36 TB írás van rajta, ami ehhez képest megint kb. semmi. Sőt, ha 4 hónapra fixen ennyivel számolunk, akkor majd' 22 év mire eléri csak a TBW-t, ami túllépésénél max. a garancia ugrik - ami mellesleg csak 5 év - , ellenben maga az SSD, benne a NAND kibírhatja ennek akár a többszöröse írást is. Vagyis igen, tényleg hatalmas probléma, hogy 1%-ot esett a kondíció 5,36 TB írásnál, ja amúgy nem, nyilván nem az :N De ha ennyire zavar, akkor esetleg vedd ki a gépből és ne használd, nehogy tovább essen, nehogy lemenjen 98%-ra, vagy az alá... :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.