Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) ludsimon válasza szundybence (#12935) üzenetére


ludsimon
veterán

Hely adatot honnan?
Max a várost, nem?

Vagy gps-is van a tiedben?

undefined

(#12952) Misi 007 válasza Misi 007 (#12879) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Megoldottam, ha valakit érdekel akkor itt a megoldás:

Start menü > Gépház > Eszközök > Egér és érintőpárna > Inaktív ablakok görgetése rámutatáskor kikapcs.

(#12953) FollowTheORI válasza edari (#12926) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Van kulcsa... csak mindenki ugyanazt kapta, aki az ingyenes frissítést csinálta meg. :DDD
Szóval sokra nem lehet vele menni, ha nincs bent a gép (alaplap) maga a rendszerben.

Aki megveszi annak lesz egyedi w10 kulcsa is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12954) szabonagyur válasza Tigi (#12950) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem, előbb felrakni a Win8/8.1-et aztán jöhet a WIn10 frissítés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12955) ludsimon válasza edari (#12943) üzenetére


ludsimon
veterán

igen, kezdhetsz focizni. :D

undefined

(#12956) edari válasza ludsimon (#12955) üzenetére


edari
őstag

Jaj de jó :D

NetTom: Szóval ha úgy vesszük nincs. vagyis van, de nem tudsz vele mit kezdeni, ergo használhatatlan, és igazából lényegtelen és felesleges. Szóval nincs, de közbe mégis van :D

(#12957) Mattb


Mattb
senior tag

Ha felraktam a w10et de a particionalast nem ugy csinaltam ahogy szerettem volna, ujratelepithetem a lemezzel? Teljes install.

(#12958) w333


w333
félisten

Valakit érdekel hogy lehet az ablak színét is megváltoztatni ? :DD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#12959) Assdak válasza mefistofeles (#12949) üzenetére


Assdak
őstag

Nézd, én hittem a microsoft nagy szavainak, miszerint ingyen frissíthet windows10 -re aki eredeti windowsal rendelkezik. Szó nem volt arról, hogy egy szaros limitált windowsra lehet frissíteni. Ha ez így van, inkább hagyták volna a francba az egész ingyenes frissítéses bullshitet, és lehetett volna kedvezményesen frissíteni, normál Retail w10-re, ahogy ez volt w7-8-8.1 váltáskor...

(#12960) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Edge-re lehet valahogy adblockot varázsolni? Kiég a szemem a sok hirdetéstől.

(#12961) szundybence válasza ludsimon (#12951) üzenetére


szundybence
aktív tag

Nem kell hozzá GPS. A routerek adatai alapján, sima háromszögeléssel ugyanolyan pontosan meg tudja határozni a helyadatokat, mint a GPS. Egyébként csak érdekességnek szántam. Nem akarok vele vitát generálni. :N

(#12962) FіkuszKukіsz válasza Assdak (#12959) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nem kötelező frissíteni.

Romanes eunt domus

(#12963) edari válasza szundybence (#12961) üzenetére


edari
őstag

Ha nem akarsz, akkor miért írod le egyáltalán a hülyeségeidet?

(#12964) szundybence válasza Assdak (#12959) üzenetére


szundybence
aktív tag

Szó nem volt arról, hogy egy szaros limitált windowsra lehet frissíteni.

Pedig de. Pontosan meg volt adva, hogy miről mire lehet frissíteni. Egyébként neked mi hiányzik belőle? A DVD-író progi, vagy az ingyenes 12 hónap picipuha Help-desk? :DDD

(#12963) Tesla93: Csak hogy tudjátok. De szürke volt (Off-Topic). Nem kellett volna elolvasnod.

[ Szerkesztve ]

(#12965) alfa20 válasza Mattb (#12957) üzenetére


alfa20
senior tag

akár azt is lehet,
vagy ha teljesen jól működik az OS, akkor egy particionáló programmal át is mozgathatod pl. ezzel

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#12966) t72killer válasza Tigi (#12950) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, jogtiszta lesz és technikailag is menni fog a frissítés. Először visszatenném a gyári 8-at/8.1-et, aztán ráffrissítenék egy win10-es iso-val, amit a media creation tool-lal tudsz letölteni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12967) mefistofeles válasza Assdak (#12959) üzenetére

"Nézd, én hittem a microsoft nagy szavainak, miszerint ingyen frissíthet windows10 -re aki eredeti windowsal rendelkezik"
Miért ez nem így van? Már mostanra rengeteg embernek van windows 10 a gépén ami hivatalos és egy fillért nem adott érte!

"Szó nem volt arról, hogy egy szaros limitált windowsra lehet frissíteni"
Nem a windows "limitált" hanem a hardver amin használhatod.

Szerintem ez elég világosan el lett mondva..... másrészt van aki nem cserél havonta alaplapot.
Aki viszont gépépítés/csere előtt áll az nyilván jobban jár ha megvárja az új vasat (egy éven belül) és arra dobja fel a rendszert.

Sajnos ez van. Ha olyan jól el vagy eresztve, hogy rendszeresen cseréled a gépedet akkor nem nagy érvágás egy dobozos win 10.............

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#12968) Tigi válasza szabonagyur (#12954) üzenetére


Tigi
őstag

De a múltkor próbáltam és olyan volt mintha nem tudta volna kiolvasni a termékkulcsot a gépből.
Lehet, hogy nem a megfelelőt raktam rá?
A noti dobozán csak annyi van, hogy Windows 8.1, az, hogy Core vagy Prof. nincs és én azt hiszem, hogy Prof-ot tettem rá.
Létezhet, hogy Core volt rajta és a Core egyenlő a Home verzióval?
Egyébként egy Lenovo Y50-70 notiról van szó.

Bocsi, de nem vagyok teljesen képben, már bánom, hogy hagytam magam rábeszélni a törlésre. :(

t72killer: az a baj, hogy már nincs a gépen a Win8.1 mivel a teljes HDD törölve lett és újraparticionálva.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#12969) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Más nem tapasztalta Intel+amd váltható grafikus kártyás laptopnál (HP Probook 4530s esetemben), hogy az amd kártya driver-ének feltelepítését követően jelentősen megnő a boot idő? A kék windows logó eltűnése után kb 1 percig fekete kép, és csak utána jön be az üdvözlő képernyő. (azzal a driver-rel is amit a windows update tölt le, és azzal is amit az amd honlapjáról töltöttem le) Ha csak az inteles kártya drivere van feltéve akkor olyan gyors a betöltés, hogy pislogni nincs idő. Így most az amd kártyát egyelőre inkább kilőttem biosban.

(#12970) edari válasza szundybence (#12964) üzenetére


edari
őstag

De ez már minimum a win7 óta így van.

(#12971) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Y50-70 home-ra frissithető

Romanes eunt domus

(#12972) #58000384 válasza Assdak (#12959) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha nem tetszik az ingyenes upgrade, akkor elballagsz ismét a boltba, és megveszed a retail kiadását a 10-nek, ahogy tetted a 7-nél és a 8-nál is, senki sem tart vissza.

(#12964) szundybence: Ez egy fórum. Nem úgy működik, hogy beírsz ide dolgokat, aztán nem kell elolvasni, meg ne válaszoljon senki, meg esetleg aki nem ért egyet, az automatikusan nem ért hozzá. Megtanulhatnád már.

[ Szerkesztve ]

(#12973) baboss


baboss
őstag

Win 8 alatt belehetett állítani az asztali témák diavetítési időkorlátját.(a háttér kép nálam be volt állítva,hogy 10 másodpercenként váltson.)
Itt nem találok ilyet.Van egyáltalán?

(#12974) ludsimon válasza w333 (#12958) üzenetére


ludsimon
veterán

engem! :R

undefined

(#12975) ludsimon válasza szundybence (#12961) üzenetére


ludsimon
veterán

Hatalmas hülyeséget mondtál. :Y
A legegyszerűbb módja valakinek a címét lekérni a szolgáltatón keresztül. :U

Másképp nem lehet, ha van gps- még azon keresztül akár egy hacker is lekövethet.
De nyilván nem a Föld legvédettebb embere vagy, vagy ha igen, akkor én kérek elnézést. :R :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#12976) Tigi válasza FіkuszKukіsz (#12971) üzenetére


Tigi
őstag

Mármint Win10 home-ra?
Nulláról nem telepíthető rá a 10?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#12977) bopeti98


bopeti98
őstag

Most olvasgatom vissza a hsz-ket, de még mindig felmerült egy kérdés.

Nekem OEM-es Windows 8 kulcsom van ( amikor megjelent a Win 8 akkor vettem a Media Markt-ba ).
Ha frissítek Win 10-re akkor az OEM Win 8 kulcs automatikusan Win 10-es kulcs lesz, vagy ugyanúgy az alaplap ID-je alapján fog egy későbbi újratelepítés után aktiválódni, és a kulcs marad 8-as?

(#12978) edari válasza Tigi (#12976) üzenetére


edari
őstag

De, de csak akkor hogyha már updateltél rá.

(#12979) csixy


csixy
addikt

Ha korábban nem regiztem be hogy majd kérem a win 10 frissítést, akkor most hogyan lehet kérni, hogy küldje a Picipuha?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#12980) FіkuszKukіsz válasza Tigi (#12976) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Sztem nem. Előszor sima 8.1 aktivalod, majd frissitesz. Ha mar meg volt akkor mehet a clean install

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#12981) szabonagyur válasza Tigi (#12968) üzenetére


szabonagyur
félisten

99%, hogy csak a Core volt rajta gyárilag és ezért nem ment automatán.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12982) Assdak válasza mefistofeles (#12967) üzenetére


Assdak
őstag

Tudnád linkelni, hogy hol volt leírva, hogy origi retail w8.1-ről hardver limitált w10-re lehet cska frissíteni? Mert akkor valószínűleg elsiklottam felette.

Nem a kétforintos w10 kulcs vásárlása zavar, hanem, hogy nem ez volt kifele kommunikálva, bár lehet ezek szerint én nem voltam elég alapos, majd linkeled.

Az meg már csak nyilván nekem fura, hogy itt mindenki tapsol ehhez, miközben valójában ha ez tényleg így van, akkor a jelenlegi modell egy jó nagy visszalépés az előzőekhez képest, mikor 10-40 dollárért upgradeltél úgy kulcsot, hogy nem volt hardverkörnyezethez kötve....

[ Szerkesztve ]

(#12983) mefistofeles válasza bopeti98 (#12977) üzenetére

Elég keveset olvashattál vissza..... le lett írva vagy 100x......

A win 8-as kulcsod nem lesz win-10es! A win10 az alaplapod után fogja azonosítani a gépedet és az első aktiválás után bármikor újra telepíthető tisztán! A win 8-as kulcsod is megmarad és az adott hardveren használhatod is!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#12984) #58000384 válasza bopeti98 (#12977) üzenetére


#58000384
törölt tag

A 8-as kulcsoddal semmi sem történik, elteszed a fiókba. Aktiválásakor megnézik, hogy eredeti 8.1-ről frissítettél-e, és ha igen, akkor az alaplapodhoz kötik a 10-et. Onnantól nem kell semmit megadni, a rendszer aktivált marad (OEM-ként), újratelepítéskor pedig nem kell megadnod kulcsot (nem is lenne mit).

(#12985) Воланд válasza bopeti98 (#12977) üzenetére


Воланд
titán

a kulcs marad 8-as.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12986) w333 válasza ludsimon (#12974) üzenetére


w333
félisten

Tessék ezt töltsd le Link !

Majd helyezd a Windows / Resources / Themes mappába, majd a témák között válaszd ki a Colored témát, ennyi az egész, ha színeket választasz vele együtt az ablak színe is változni fog :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#12987) Воланд válasza ludsimon (#12974) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12988) Tigi válasza szabonagyur (#12981) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi mindenkinek a választ. :R
Akkor ha felteszek egy 8.1 Core-t akkor azt is tudom 10-re update-elni?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#12989) ludsimon válasza w333 (#12986) üzenetére


ludsimon
veterán

Valami jó kis vírus? ;]
Köszi neked is woland_y2k! :)

undefined

(#12990) havri1 válasza ludsimon (#12928) üzenetére


havri1
félisten

Biztos valami driver baja volt, mert most úgy néz ki, működik :)
Szokni kell, szó se róla, de igazából gyorsabbnak nem mondanám 8.1-hez képest.
Remélem beválik :)

havri

(#12991) Mattb válasza alfa20 (#12965) üzenetére


Mattb
senior tag

Olyat lehet ezzel, vagyis konkrétan az a problémám, hogy helyi lemez E-nek írta a második particiot. Helyi lemez D-re átírni?

Letöltöttem, úgylátom meglehetne csinálni, de nem ingyenes a program. Kilépés lőtt serialt kér.

[ Szerkesztve ]

(#12992) ludsimon válasza havri1 (#12990) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem ugyanolyan gyors, mondjuk én egy 1,5 éves csúcs notiról vagyok. :)
Pontosabban 2014 tavaszi, szóval 1 év plusz pár hónap. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#12993) Drenadar válasza Mattb (#12991) üzenetére


Drenadar
veterán

Próbáld meg úgy ahogy már az XP-vel is lehetett ilyet...

(#12994) w333


w333
félisten

WU állandóan jelzi hogy Nvidia driver frissítés ... de hibát ír telepítéskor :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#12995) Assdak


Assdak
őstag

Na a support szerint amennyiben rendelkezem origi w8.1 retail kulcsal, és frissítettem w10-re ingyenesen 1 éven belül, alaplap cserekor fel kell hívni a megadott számot.Ha bizonyítani tudom, hogy rendelkezem eredeti win 8.1 kulccsal, akkor a W10 aktivációt transferelik az új harver környezetbe, míg a régit deaktiválják. Tehát röviden, eredeti kulccsal rendelkezők, átvihetik az ingyenes w10 frissítést új alaplap esetében is.

Azért köszi valid infót..

(#12996) mefistofeles válasza Assdak (#12982) üzenetére

Na látod, nincs probléma!
Itt tudta akkor mindenki rosszul.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#12997) kengyel válasza w333 (#12994) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nálam ugyan ezt csinálja ! A 353.62.-tettem fel, és hibátlan.

kengyel

(#12998) havri1 válasza ludsimon (#12992) üzenetére


havri1
félisten

Rosszul fogalmaztam : ugyanolyan gyors mint a 8.1, de nem gyorsabb :)

havri

(#12999) gg72 válasza gg72 (#12858) üzenetére


gg72
veterán

Erre az uefi-s kérdésre tudja valaki a választ? Telepített/frissített már valaki uefi-s gépet?

(#13000) FollowTheORI válasza gg72 (#12999) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Minden ugyanúgy van mint eddig is... megmarad és lehet is UEFI-vel telepíteni.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.