Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) rzerge válasza rzerge (#12148) üzenetére


rzerge
aktív tag

Erre valaki?
#12148

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#12202) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Tudom nem egy kardinális probléma, de bluetooth kapcsolaton keresztül nem tud csatlakozni a telefonom és a laptop, eddig , míg 8.1 volt ezzel nem volt probléma. Párom Alcatel One Touch 810D-jét látja, ami egy sima butatelefon, a Lumia 930-amat nem :W Valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#12203) leviske válasza GeneraL_XTX (#12187) üzenetére


leviske
veterán

Neked amúgy mi a hibakód?

(#12204) GeneraL_XTX válasza RaVal (#12194) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én már rá se tudok nyomni csak új kulcsot megadni :W

Leviske: az, ami neked is :(

[ Szerkesztve ]

(#12205) zzola válasza zkas90 (#12200) üzenetére


zzola
félisten

Ez ám a hozzáértés...

(#12206) Aslan válasza GeneraL_XTX (#12204) üzenetére


Aslan
aktív tag

Nem tudom már mennyi idő volt, de tuti több, mint egy óra, mire végre aktiválta magát a cucc nálam.

Egyébként MS fiókkal belépve próbáltátok?

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#12207) GuruZone


GuruZone
őstag

Megérkeztek a Windows 10 kompatibilis Kaspersky-k:

Kaspersky Internet Security 2015 (15.0.2.361abcen_8103, angol nyelvű)

Kaspersky Internet Security 2016 (16.0.0.614en_8232, angol nyelvű)

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#12208) Imi1981


Imi1981
veterán

Amúgy írjon már valaki kicsit az új rendszerröl is! Win 8.1 után milyen? Gyorsabb lassabb? Stabil? Inkább tiszta telepítéssel felrakott rendszer érdekel.
Sajnos csak éjjel fél kettőkor érek haza a munkából de lehet elkezdem azt reggelig csak letölti :-).

(#12209) OddMan válasza Воланд (#12190) üzenetére


OddMan
őstag

Mindegy, végül is így is lehet használni. :) Nagyon Mobilos-ra sikeredett.
Lenne még egy kérdésem. A $Windows.~BT és a Windows.old könyvtárakart le szabad törölni? Nálam ez a 2 könyvtár több mint 22GB-ot foglal és az SSD meghajtómon nincs valami sok szabad hely már így sem.

Amúgy ha be van kapcsolva a „Launch folder windows in a separate process” opció, akkor szinte mindig amikor megnyílik egy ablak, akkor hamarosan bezáródik és újra megnyílik, ami baromi idegesítő. Érdemes ezt az opciót egyelőre kikapcsolni. Más is tapasztalta már ezt a hibát? :F

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#12210) 4ron


4ron
senior tag

Meddig fog még ez az üzenet "boldogítani"?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#12211) tgbrfv válasza GuruZone (#12198) üzenetére


tgbrfv
tag

Próbáltam, nem működik, teljes képernyős marad a start menü.

És az ablakokat sem lehet a win 10 alatt szabadon átméretezni, vagy csak nekem nem sikerül?

Szerk.:
Úgy tűnik, hogy a külső képernyő zavar be a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#12212) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Felment, egyből aktiválta, újra se kellett indítani hozzá. Chromban kicsik a betűk, nem az igazi, homályos is...

(#12213) GeneraL_XTX válasza Aslan (#12206) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

És Te se tudtál már aktiválással próbálkozni csak új kulcsot beírni?

Én be vagyok jelentkezve az ms fiókkal jah. Próbáltam mobilnetről is, ugyanúgy semmi :((

(#12214) GeneraL_XTX válasza Grande Ale (#12212) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ezekszerint csak párunkat szívat a rendszer.....az a vicc hogy akik meg warez rendszerről frissítettek naluk megy minden flottul..... :U

(#12215) leviske válasza GeneraL_XTX (#12204) üzenetére


leviske
veterán

Akkor még annyit had, hogy PPPoE hálózatod van neked is router nélkül? Mert most felmerült bennem, hogy hátha csak az a baja, hogy induláskor nincs net hozzáférése.

(#12216) RaVal válasza 4ron (#12210) üzenetére


RaVal
tag

Nekem is ez volt, aztán meguntam, és a hivatalos MS iso-t kiírtam pendrivera, majd rendszer alól indítottam a pendriveos telepítőt, és szépen végigment a frissítés.

(#12217) Dave™


Dave™
nagyúr

Az most komoly, hogy sem a placeholderek nincsenek benne a OneDrive-ban, sem külön app hozzá amivel látnám a nem szinkronizált dolgokat? Lehet böngészőből nézegetni mindent? :(

(#12218) FollowTheORI válasza Imi1981 (#12208) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Stabilnak stabil, legalábbis nálam. Sebesség kb ugyanaz többnyire.

Az UI pocsék, kritikán aluli a 8.1-hez képest (is).
Ez a beállítás kettőség (settings menü + control panel régi) vegyesfelvágott dettó kritikán aluli, de értem a célt a tabletek és stb miatt jobb a felület/kezelés így.

Szóval nekem jobb lett volna ha marad minden úgy mint a 8.1, csak megkapjuk a motorháztető alatti változásokat (DX12, stb stb). :(

Mindegy majd ezt is megszokjuk... :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12219) GeneraL_XTX válasza leviske (#12215) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nem, van router. Tré home-os szenny netünk van :D (kábeles)

De probáltam mobilneten is, semmi változás

(#12220) ImpersonatoR

Most csapassa akinek eddig nem volt jó

Nekem most PC-n és tableten is elsőre beaktiválta.
Mondjuk vízjel nem volt eddig se.
De eddig hiába próbáltam.

Illetve az mennyire normális, hogy kiírja, hogy aktiválva van de más a serial (termek-azonosító) mint az amit vettem 8.1/8 kód ?

GeneraL_XTX:

Ne clean instal-t nyomj mert nem lesz jo.
Tedd fel a 8.1 et aktiváld és azt frissítsd fel a fájlok meghagyásával 10-re.

[ Szerkesztve ]

(#12221) tgbrfv válasza tgbrfv (#12211) üzenetére


tgbrfv
tag

Mégsem jó.
Acer iconia w4-820, ha külső képernyő van ezen megjelenítők kiterjesztése módban, akkor át lehet méretezni az ablakokat és a start menüt is, de ha csak külső kijelző, vagy csak a tablet kijelzője van (hdmi kábelt kihúzva), akkor se az ablakokat, se a start menüt nem engedi átméretezni.

(#12222) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

GTA5 tényleg problémás az új rendszer alatt? (az akadásra gondolok) Nagyjából az egyetlen játék, amivel játszom, amikor nagy ritkán játszom. Pedig kíváncsi lennék az új rendszerre élesben is, virtuális gépen már tesztelgettem.

Szóval ez az akadásos dolog globális, vagy esetleg aki tapasztalja az nem telepített drivereket rendesen? (gondolok itt arra, hogy hagyta a windowsnak rakjon fel amit gondol)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#12223) Partyface007 válasza #10234880 (#12060) üzenetére


Partyface007
őstag

nagyon túlterheltek most az MS-nél a Serverek láttam fórumokon hogy délelött még gyorsan lehetett letölteni az iso-kat most már nekem is alig csordogál: kb 6-7 órája töltöm és most tart 49%-on, szóval lehet hogy most a frissítéseket emiatt nem tudod letölteni...

amd-s drivert reinstall nem segít?

(#12224) Dr. Akula válasza Víz Elek (#12175) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A multiple edition nemtommi, talán 32 és 64 bitest is tartalmaz, az enterprise viszont egy professional mennyiségi licenszes konstrukcióban, én ez utóbbit választanám.

(#12225) Gólya. válasza Dr. Akula (#12170) üzenetére

:C THX holnap kiderül :D mára kidőltem. Nekem eddig bejön csak jobboldali kikapcsolás fog hiányozni :O

(#12226) Grande Ale válasza GeneraL_XTX (#12214) üzenetére


Grande Ale
őstag

Chrome is megjavult, videokártya illesztő telepítése után. Viszont a Microsoft fiókba nem tudok bejelentkezni, nem érhető el.

(#12227) ux1 válasza ImpersonatoR (#12220) üzenetére


ux1
addikt

Mint az már 1000x le lett írva. Teljesen normális. Más rendszer, más szám.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#12228) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Erre valaki?
[link]

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12229) Dr. Akula válasza westcoastog (#12183) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szerintem ha csak 1 user van a gépen és nincs jelszó, akkor feltalálja magát, és kérdés nélkül oda dob.

(#12230) Gergosz2


Gergosz2
veterán

DreamsSpark-ra (értsd MSDNAA) is felkerült már a teljes kiadás, szóval onnan is lehet húzni ingyen akinek student accja.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#12231) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Van itt valaki akinek UPC-s netje van és Win10-et használ?

Live-Die-Respawn

(#12232) GeneraL_XTX válasza ImpersonatoR (#12220) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ez már megvolt és úgy se volt jó :(

(#12233) leviske válasza GeneraL_XTX (#12219) üzenetére


leviske
veterán

Közben én meg előléptem abba a stádiumba, hogy hibakódként egy üres hátteret kapok és kér, hogy hagyjam békében egy időre. :DDD

Nálam digi, szóval akkor gondolom nem szolgáltatótól függ (kiindulva abból, hogy upc is lett gyanúsítva a topikban).

Tényleg amúgy akkor a 10-ben sem lehet mókolás nélkül beállítani a hálózatra való automatikus felcsatlakozást, igaz?

(#12234) Dr. Akula válasza rzerge (#12201) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A tájékoztató nem kér le kulcsot, a frissítés telepítése közben kapsz egyet.

(#12235) zkas90 válasza zzola (#12205) üzenetére


zkas90
senior tag

mert mi bajod vele? fejtsd már ki pls

(#12236) 4ron válasza RaVal (#12216) üzenetére


4ron
senior tag

Ezt én is megcsináltam, de frissíteni még nem szeretném és még így is ott virít a tálcán a cucc.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#12237) tomp válasza oriic (#12231) üzenetére


tomp
félisten

Igen!
Mi a gond?

(#12238) Dr. Akula válasza zzola (#12205) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Viszont igaza van, a termék maga a serial, pontosabban a használati jog, amit a serial bizonyít. Hogy honnan szeded hozzá a telepítőmédiát, az az MS-t nem nagyon érdekli. A lemez a tokban mondhatni repiajándék.

(#12239) RaVal válasza 4ron (#12236) üzenetére


RaVal
tag

Nyugodtan frissítheted, csak idő és türelem kérdése, és aktiválni fogja magát a 10-es.

(#12240) Dr. Akula válasza GuruZone (#12207) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Reggel még csak 2015 volt, de akkor telepítem is újra 16-tal. :)

(#12241) oriic válasza tomp (#12237) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Működik a rendszer rendesen nálad? Böngészés, YouTube lejátszás huzamosabb ideig stb. Nálam továbbra is fennáll az eddigi hiba, hogy ledob netről egy idő után (yt lejátszánál viszonylag elég hamar), és állítólag ez UPC miatt lehet.

Emiatt nem akarom a fő rendszeremet még lefrissíteni, pedig jó lenne.

Live-Die-Respawn

(#12242) B4l!nt válasza A_ScHuLcZ (#12222) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

A mai friss driverrel már tökéletes.

(#12243) Dr. Akula válasza 4ron (#12210) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Amíg nem frisítesz win10-re. Azért basztat mert az MS-nek jobb lenne csak 1 rendsszerhez adni szoftvertámogatást, mint 4-5-höz, ezért igyekszik mindenkit átlapátolni erre. A nagy ingyenesség is ezért van.

(#12244) Dr. Akula válasza GeneraL_XTX (#12214) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Reggel nálam is ment elsőre, pedig nem volt warez. Szerencse kérdése kinek sikerül bejutni a mátrixba. :)

(#12245) tomp válasza oriic (#12241) üzenetére


tomp
félisten

Semmi gondom nincs. Nem volt ilyen hibám. Ez inkább modem vagy router gond lehet. Terhelés miatt az eszköz kikészül.

(#12246) Beni97


Beni97
őstag

Valaki legyen szíves segíteni!!! Egész nap szarakodok már ezzel a rohadt W10-el de odáig se jutok el, hogy telepítsem. Van 2 frissítés amit nem talál. Nem tudom melyik az mert nem írja ki. Letöröltem minden olyan frissítést amit ma raktam fel, majd azokat se találta meg. Majd 1 óra után valami csoda folytán talált frissítést, 56-ot ha jól emlékszem, majd miután ezek felmentek még talált 1,2 gb frissíteni valót, Többet talált mint amit letöröltem. De ez se oldotta meg.
Frissítés keresése után ezt tolja a pofámba.

Majd rendszergazdaként futtatom a parancssort beírom hogy wuauclt.exe /updatenow, nem nyomok entert semmit majd megint keresek frissítést:

Igen ugyan az

Majd nyomok a parancssorban egy entert és ezek fogadnak

Higgyétek el nem jó ennyi frissítést leszedni 200kb/s sebességel :W :W :W

Szóval valaki HELP!!!!!!!!!!!!!

(#12247) Dr. Akula válasza A_ScHuLcZ (#12222) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Win8 alatt is szaggatott a menü, ha arra gondolsz.

(#12248) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Sziasztok!

Dell 3537 laptopom van. Ubuntuval volt eredetileg, de vettem egy WIN7 Home Premiumot.
Eddig a win10 frissítés jelző ikonra rákattintva felugrott az ablak, több lehetőséggel. Kb egy hete csak 1 mp-re ugrik fel és annyit látok, hogy Please Wait aztán bezáródik a felugró ablak.

Ez valami bug?

Illetve nem is kaptam értesítést még, hogy telepíthetném a win 10-et. Annyi az össz infó, hogy amint elérhető lesz, akkor telepíthetem...

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#12249) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Namost gyorsan újraraktam úgy, hogy telepítésnél sehol nem adtam meg termékkulcsot. De amint netet kapott, megkapta ugyanazt, amit én már a sima frissítés után is megkaptam, de a kulcs továbbra is érvénytelen.... :O

(#12250) Dr. Akula válasza MrPetya19 (#12228) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem simán lementi. Rendszergazdai jogú a júzered?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.