Hirdetés

2019. szeptember 15., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-09-03 14:53:22

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#12401) Воланд válasza Man0gatya (#12395) üzenetére

Воланд
(félisten)

eleg a beallitasok frissites es helyreallitas menuben egy alaphelyzetbe allitast csinalni, telejsen felesleges a clean install.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12402) Balazs_

Balazs_
(aktív tag)

Lejött a Win10, újraindítás után telepíteni is akarja. Én viszont még egy napig nem akarom frissíteni a Windows-t. Hogy tudom elhalasztani?

(#12403) csabi10

csabi10
(senior tag)

Ha csinálok egy alaphelyzetbe állítást akkor gondolom aktív marad? Akkor is ha teljesen alapra állítom?

woland_y2k köszönöm a gyors válasz. Mire beírtam leírtad

[ Szerkesztve ]

(#12404) Воланд válasza csabi10 (#12403) üzenetére

Воланд
(félisten)

igen, igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12405) gb4400 válasza Balazs_ (#12402) üzenetére

gb4400
(őstag)

Kell lenni ott valahol egy gombnak, hogy ELHALASZT. Én láttam, csak nem arra kattintottam, mert azonnal fel akartam rakni.

Ha Ádám és Éva kínaiak lettek volna, akkor az alma helyett a kígyót ették volna meg.

(#12406) GeneraL_XTX válasza gbela (#12396) üzenetére

GeneraL_XTX
(veterán)

Yep, jól érted :DDD

''Nagyon el vagy tájolva emberke!Ha értenél hozzá, tudnád hogy a 7900GT már támogatja a DirectX10-et!Ugyanis ezt úgy gyártották!!Csak majd a Vista driverben aktiválódik!''--By:Gefororce_9 ***Origin/Steam: GeneraL_HUN\ Wot : T1B1***

(#12407) ryger

ryger
(aktív tag)

Sziasztok,

Egy szamotokra lehet hulye kerdesem van de nekem eleg uj ez a 8/10 dolog. Eddig 7-est hasznaltam mindig de most lett egy uj laposom es azt szeretnem kerdezni, hogy lehet-e ugyanazt a felhasznaloi fiokot hasznalni tobb gepen is egyszerre mert az asztalin is valtok majd idovel? Magyaran 1 email cim tobb gepen?

Koszi elore is!

(#12411) bwooster

Koszonom gyors valaszod! :R

[ Szerkesztve ]

(#12408) Beni97

Beni97
(senior tag)

Én úgy telepítettem fel, hogy csak a fájlok maradjanak meg, és minden alkalmazást, programot töröljön. De ugyanannyi hely van a C-n, mint mielőtt felraktam(100ból 16 giga). Ez mitől van? a windows.old nevű mappát ki lehet törölni?

(#12409) Zjunior

Zjunior
(veterán)

IStenem, könyörögni kell h lejöjjön a Win10...
Régi laptopot akarok újraéleszteni, amúgy le@nám mert Mac-em van , ott érdekes meg tudják oldani a frissítést, nem kell kérvényt beadni ha 29.-e akkor aznap lehet...
Jó ez az MS , megszoktuk már, majd lejön 2 hét múlva, talán! :C

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#12410) gb4400 válasza Beni97 (#12408) üzenetére

gb4400
(őstag)

A lemezkarbantartóval lehet törölni.

Ha Ádám és Éva kínaiak lettek volna, akkor az alma helyett a kígyót ették volna meg.

(#12411) 42 válasza ryger (#12407) üzenetére

42
(senior tag)

Igen.

Viszlát, és kösz a halakat!

(#12412) gb4400 válasza Zjunior (#12409) üzenetére

gb4400
(őstag)

Nem is tudom, miért szarik be mindenki, akinek 29-én hipp-hopp nem jött le a 10-es. Redmondban már említették, hogy nem egyszerre jön le mindenkinek, mert akkor a szerverek meg is döglenének. Majd szól, ha települni akar.

(#12413) juve600

juve600
(veterán)

üdv

tegnap én is felraktam,win 10-es nvidia drivert is de a beharangozott jobb skálázódás,fps növekedés sehol sincs......

(#12414) Beni97 válasza gb4400 (#12410) üzenetére

Beni97
(senior tag)

82.4mb törölni valót talált. Nincs fent semmi program, amit én raktam volna fel. Nem oda mentem a filmeket, képeket ..... Szerintem egy 40-50gb-nak kéne szabadnak lennie a C-n.

(#12415) Lala6

Lala6
(őstag)

Sziasztok!

Lefrissítettem én is a gépem, de nem az automatikus módszerrel, hanem a tegnap megjelent updaterrel. Gyönyörű a Win10, működik minden, de a rendszer egy SSD-n van, és szeretném törölni az ideiglenes fájlokat. Van erre valami Microsoft tool, vagy opció? Nem szeretnék kézzel olyat is törölni, ami kellhet.

Ez a 3 új mappa van a C-n:
$Windows.~BT - 3,7GB
$Windows.~WS - 5,9GB
Windows.old - 25GB

(#12416) gb4400 válasza juve600 (#12413) üzenetére

gb4400
(őstag)

Még nagyon az elején vagyunk ennek a 10-esnek, driverek terén is. Én annak örülök, hogy működik.

(#12417) Dr. Akula válasza CharlieDrop (#12375) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Az miért hátrány? :)

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#12418) gb4400 válasza Beni97 (#12414) üzenetére

gb4400
(őstag)

A lemezkarbantartónál rá kell kattintani a Rendszerfájlok törlése gombra is. Csak akkor hozza ki a többit.

[ Szerkesztve ]

(#12419) Dr. Akula válasza HaZse (#12382) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Ezzel nekem se. Használd a letöltő progit. Pedig nálam eleve win10 ready volt a gépem.

[ Szerkesztve ]

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#12420) whitezo88

whitezo88
(nagyúr)

vajon miért nem akar települni az Nvidia driver? elkezdi, majd kiírja hogy sikertelen... win10-es, 64 bites szedtem, amit kell.

elég idegesítő ez a 1024x768, főleg, hogy ha átállítom monitor natívra, akkor fejre fordítja a képet :U

[ Szerkesztve ]

Too bad she won't live... but then again, who does?

(#12421) blod001

blod001
(tag)

Nálam WIN10 óta a gép eldobálja az Ethernet kapcsolatot teljesen random. Próbáltam azzal a driverrel, amit a laptophoz adtak, próbáltam azzal amit a windows update szed le, de egyikkel sem működik normálisan. Valaki nem találkozott hasonlóval? Asus X550 JK-ról van szó.

(#12422) pendre54 válasza gb4400 (#12390) üzenetére

pendre54
(őstag)

Üdv!
Erre azért nem vennék mérget. Nálam elvileg mindent rendben lát a Microsoft már hetek óta a visszaigazolás szerint. Viszont van nekem egy ilyen cuccom [link], és én még olyan Audio-GD tulajjal nem találkoztam, pedig már pár fórumon érdeklődtem, akik megerősítették volna, hogy működnek az Audio-GD-s cuccok Win 10 alatt.
Mondjuk, én még nem kaptam értesítést, hogy tölthetem, igaz nem is voltam insider, de pont a driver hiánya miatt nem is frisítem addig, amig biztosan nem fog működni. Egy kb. 150 e Ft-os zenehallgatásra(DAC+Fejes+digitális USB kábel) beszerzett cuccot, nem fogom csak dísznek használni a Win 10 miatt egyelőre.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#12423) gyurkikrisz válasza Mate (#12388) üzenetére

gyurkikrisz
(őstag)

és ha nem csinálnak drivert, akkor sose kapom meg? Win8.1 is jól működik anélkül hogy lenne rá hivatalos driver...

az meg a másik, hogy a gwx app az írja hogy kompatibilis a gép. akkor?

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#12424) Dr. Akula válasza Looserke (#12392) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Azt én már vagy 2 éve kihajítottam a gépemből, mert a win8 is összeomlott a hivatalos driverétől. Igaz hogy szar az alaplapi csipogó, beakad a hang ha sok ablak van nyitva chromeban (lol), de legalább működik.

(#12425) gb4400 válasza whitezo88 (#12420) üzenetére

gb4400
(őstag)

Nálam a 353.62-es NV driver van fönn, de ez az, amit a 10-es frissítője magától felrakott. Tökéletesen működik. Az Nvidiától még nem szedtem le 10-es drivert.

(#12426) r3dsnake válasza r3dsnake (#12348) üzenetére

r3dsnake
(nagyúr)

?

(#12427) this is life válasza Kolondrum (#12352) üzenetére

this is life
(veterán)

Megoldodott a gondod ? Mert ami nalad jelentkezik/zett az eleg egyedi, minden driver rendben van ? Nekem egy athlon x2 p360-ra gond nelkul felkuszott es eddig beton stabil, egyedul a telepites vegen a veglegesitessel es a szemelyre szabott beallitasokkal szuttyogot sokat , azota minden perfect.

"aminek a szagával, a két hete nem mosott kőműves zokniból is ki lehet űzni a Gonoszt." by Anonymus

(#12428) 42 válasza Zjunior (#12409) üzenetére

42
(senior tag)

Az OS X -ből hány féle változat készül? A Win sokkal robusztusabb rendszer több ficsőrrel, több felhasználóval. Az OS X egy csilli-villi UNIX (BSD) származék, amely a hacker versenyeken elsőként szokott letérdelni.

Viszlát, és kösz a halakat!

(#12429) Dr. Akula válasza HaZse (#12393) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Az unifying vevőnek semi köze hozzá, az usb port felé annyi látszik belőle mintha usb kábel lenne bedugva. Hogy ő most rádión kommunikál az egérrel, nem madzagon, az az ő magánügye, semmiben nem befolyásol. A setpoint is csak az egér konfigurálásához kell (bindelés, érzékenységállítás).

(#12430) Beni97 válasza gb4400 (#12418) üzenetére

Beni97
(senior tag)

LOL. Nem sok az?

Van egy olyan hogy , korábbi windows telepítések. Csak az 60gb.

[ Szerkesztve ]

(#12431) kengyel

kengyel
(nagyúr)

Most raktam fel asztalira, másfél óra alatt ment kompletten. A Windows.t aktiválta , NV driver friss, minden tökéletes. Most a lemezkarbantartóval töröltem mindent, több mint 25GB.-ot szabadított fel az SSD.-n. :)

kengyel

(#12432) gb4400 válasza pendre54 (#12422) üzenetére

gb4400
(őstag)

A faterom gépén is mindent rendben talált, de még a rejtett mappa sincs fent. Igaz, ő később regisztrált, mint én. A Microsoft-nál tudják, hogy kinek mikor engedélyezik a telepítést. Mi ezzel kapcsolatban itt úgysem tudunk mit tenni, mert nem rajtunk múlik, akkor sem, ha kígyót-békát kiabálunk az MS-re. Nincs más hátra, várni kell.

(#12433) whitezo88 válasza gb4400 (#12425) üzenetére

whitezo88
(nagyúr)

most frissítget, meglátjuk.

amúgy aktivált win-re frissítéssel tettem fel, de nem aktiváltnak írja. Meg kell adni az előző win kulcsát, vagy mi? nem találom hozzá a kiolvasót, pedig tegnap megvolt de nem lelem.

(#12434) Dr. Akula válasza Воланд (#12401) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Nálam pl a winupdate által leszedett radeon drivertől félig beállt a rendszer (telepített programok mentek, de a start menü, vagy bármilyen rendszerkomponens nem indult), és ezen a driver leszedés se segített, csak a reinstall. Néha nem árt az.

(#12435) gbela válasza GeneraL_XTX (#12406) üzenetére

gbela
(senior tag)

Akkor azért megkímélnélek a további várakozástól, hisz sosem fog aktiválódni.
Miért is tenné? Honnan tudná, hogy jogosult vagy rá? MIvel türelmetlen voltál a frissítés után, és nem vártad meg h aktiválódjon így MS nem tudja h Neked ez jár. Vissza kell tenned az eredeti, vásárold win7/8-ad. Frissíteni, és megvárni h a win10 aktiválódjon. Csak ezután fogja tudni clean installnál is, h jár neked (mert az aktiváció a gépedhez köti).

Eladó: Honda Accord 2009 2.2 i-DTEC Executive

(#12436) Dr. Akula válasza ryger (#12407) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

A felhasználói beállításaidat átviheted másik gépre, de ugyanazzal a seriallal másik gépen aktiválni a win10-et nem fogod tudni. Ha ez volt a kérdés.

(#12409) Zjunior:
Azért egy mek, amiből van kb. 1 féle hardverkonfig, nem olyan nagy vasziszdasz kitesztelni a mindenféle driver együttállásokat, mint egy milliónyi féle windowsos pc alkatrésznél.

[ Szerkesztve ]

(#12437) t72killer

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog

Gyors kérdés azokhoz, akiknek már fent van: milyen frissítéseket tesz fel miután feltelepült?

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#12438) gb4400 válasza Beni97 (#12430) üzenetére

gb4400
(őstag)

A korábbi Windows telepítések az, a régi Win fájljai. Én nem néztem, hogy nálam mennyit írt ki, kijelöltem a törlendőket, és hajrá. Bár az a 60 giga egy kicsit soknak tűnik. A programok, fájlok megmaradtak nálad? Vagy azokat is törölte a 10-es?

[ Szerkesztve ]

(#12439) Dr. Akula válasza gb4400 (#12412) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Azért valahol érthető hogy senki nem akar "másodrendű állampolgár" maradni.

(#12440) gb4400 válasza whitezo88 (#12433) üzenetére

gb4400
(őstag)

Nálam is BIOS-ba égetett serialos gép van. Erre volt feltéve a 8.1-es, rendesen aktiválva. A 10-re frissítés után is aktivált vagyok. Nem tudom, hogy nálad miért nem aktivált.

(#12441) Beni97 válasza gb4400 (#12438) üzenetére

Beni97
(senior tag)

Ennyi van a gépen.
[L:http://i.imgur.com/VhKaBt6.png][link][/L]

A D-n van pár film, játék telepítő, kép,zene,mentések.....(amik kellhetnek még )

[ Szerkesztve ]

(#12442) Воланд válasza whitezo88 (#12433) üzenetére

Воланд
(félisten)

varni kell, az elozo rendszer kulcsat amugy sem fogja elfogadni.

(#12443) Dr. Akula válasza Lala6 (#12415) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Shift+del.

(#12444) Воланд válasza Dr. Akula (#12434) üzenetére

Воланд
(félisten)

igen, tobbek kozott ezt a problemat is megoldja az alaphelyzetbe allitas.

(#12445) gb4400 válasza Dr. Akula (#12439) üzenetére

gb4400
(őstag)

Érthető, de ha nem tudunk mit csinálni, ez akkor sem fog változni, ha mérgelődünk. Mondjuk én könnyen beszélek, mert már tegnap reggel 6-órakor felajánlotta a frissítést. Rögtön nyitás után.

(#12446) whitezo88 válasza gb4400 (#12440) üzenetére

whitezo88
(nagyúr)

lehet kell neki egy restart, mert mióta rendesen először elindult, nem volt, és mintha más is írta volna, hogy így már jó. mivel is lehet kiolvasni onnan a kulcsot? mert itt is volt erről szó, hogy így ment.

(#12442) woland_y2k akkor jó, végülis csak talán fél órája megy az új rendszer.

viszont a saját updateja se bírta rendesen feltenni a VGA-hoz a drivert, bár install közben átváltott legalább rendes felbontásra.

[ Szerkesztve ]

(#12447) Romvr

Romvr
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok,

Most tettem fel az Enterprise verziót és szerintem megy is majd vissza a Windows 8.1 hamarosan. Hogy miért:

- Frissítéseket nem lehet kilőni teljesen
Nekem eddig csak rossz tapasztalataim voltak frissítésekkel, így mindig minden eszközön kikapcsolom őket

- Diagnostic and usage data -t sem lehet kikapcsolni teljesen (!!!!!!!)
K*rva annyukat már hogy folyamatosan fut a háttérben vagy 4 service ami monitorozza hogy:
Milyen fájlok vannak a gépen
Milyen alkalmazásokat telepítek
Milyen programokat futtatok és azt mennyi ideig
Ezek a programok milyen információkhoz férnek hozzá (naptár, levelek, képek, helyadatok)

Ezeket az infókat meg kiadhatják harmadik félnek.

Az előző verziókat is csak VM-ben használtam hálózat nélkül, teszt jelleggel de azt gondoltam (botor módon) hogy egy Enterprise (érted céges!) verzióban van lehetőség rá hogy kikapcsoljam a fent említett kémkedést és erőszakos frissítési hajlamot.

Vagy tudtok megoldást rá? Van lista róla hogy milyen Service-eket kell törölnöm hogy ne egy szépen kinéző adatgyűjtőt kapjak hanem egy zárt rendszert ami nem "iparikémkedik"?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#12448) gb4400 válasza Beni97 (#12441) üzenetére

gb4400
(őstag)

Azért kérdeztem, mert ha eddig a C: meghajtón voltak a rendszeren kívül más, feltelepített programok, amik most nincsenek rajta, akkor valószínűleg csak a rendszer telepítése lett kiválasztva, az addigi programok törlésével. Így a régi rendszermentés magában foglalja ezeket is, és ezért lett 60 giga a Windows.old.

(#12449) Zjunior válasza gb4400 (#12412) üzenetére

Zjunior
(veterán)

Nem szarik be senki , de akkor 29-e legyen már vagy írják ki h + 3 hét ..... :DDD ;]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#12450) weky

weky
(csendes tag)

Sziasztok!

A hozzászólásokat olvasva én is beállnék azok sorába, akiknek telepítési gondja van. Adott egy asztali gép ( a konfig bőven az ajánlott kategóriába esik) egy teljesen jogtiszta 8.1-el.
Tegnap megkaptam az értesítést, hogy telepíthető a 10-es verzió. Mivel korábban terveztem a 8.1 újratelepítését, ezért az SSD meghajtón lévő 8.1. törlésre került (a meghajtó pedig formázásra), tehát tiszta telepítést csináltam. A 8.1 minden gond nélkül feltelepült, elkezdte telepíteni a 10-est is de amikor a legvégére ír akkor az alábbi üzenetet kapom: "Valami hiba történt! A Windows 10 telepítése sikertelen!". Konkrét hibára vonatkozó üzenetet nem kaptam.

Nem USB-ről vagy lemezről telepítettem illetve megpróbálkoztam a Windows Update-n keresztül frissíteni illetve a hiv. oldalról letölthető telepítő file-al is, az eredmény ua.

Valaki futott bele hasonló hibába? Előre is köszönöm a válaszokat!

Resonance multi gaming baráti közösség -www.resonance-guild.eu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.