Hirdetés

2019. szeptember 17., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-09-03 14:53:22

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#12151) eastsider válasza edari (#12144) üzenetére

eastsider
(nagyúr)

nem segít :(

mobilnetrol sikerült aktiválni :)

[ Szerkesztve ]

(#12152) Dr. Akula válasza ssgt1981 (#12136) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Windows gomb, beírod: "disk clean", majd "lemezterület felszabadítása...". Ott lehet törölgetni ilyen mappákat. Mondjuk nekem a shift+del is leszedte a Windows.old-ot, ami másnak nem ment, nemtom a.~BT-re is megy-e, de az első megoldás biztos.

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#12153) alfa20 válasza Dr. Akula (#12135) üzenetére

alfa20
(senior tag)

akkor mi értelme a clean install-nak?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#12154) nofi válasza alfa20 (#12153) üzenetére

nofi
(őstag)

Pl. új partíciót akarsz létrehozni

(#12155) zzola válasza eastsider (#12143) üzenetére

zzola
(félisten)

Segítek, jó? [link]

(#12156) GeneraL_XTX

GeneraL_XTX
(veterán)

Na fasza csináltam egy clean instalt az új serial-al amit frissítés után kaptam erre most már ezt írja:

Nagyszerű, de mi lehet a baja? :(((

''Nagyon el vagy tájolva emberke!Ha értenél hozzá, tudnád hogy a 7900GT már támogatja a DirectX10-et!Ugyanis ezt úgy gyártották!!Csak majd a Vista driverben aktiválódik!''--By:Gefororce_9 ***Origin/Steam: GeneraL_HUN\ Wot : T1B1***

(#12157) B4ndiBuild3r

B4ndiBuild3r
(tag)

Szia!

Előzmény:
1 hónappal ezelőtt összeállítottam az új konfigurációmat, amibe egy WD Caviar Black 1TB HDD került.
Telepítés előtt megformáztam, létrehozott egy 3-400MB-os állományt a Windowsnak, meg egy ~950GB ténylegeset a telepítendő állománynak. Felkerült rá a Windows. Rá egy-két nappal szerencsésen hozzájutottam egy Corsair SSD-hez, így a gyorsaság végett újratelepítettem ismét, viszont mivel az SSD újként került bele, nem azt jelölte a 0. partíciónak hanem még mindig a merevlemezt, így mikor megformáztam mind a kettőt még mindig a HDD-ből vette el azt a 300MB-ot. A 8.1 az SSD-re került.

Ma kijött a Windows 10. Mivel volt időm és ez véglegesre szántam leformáztam az SSD-t, az adatokat előtte a HDD-re mentettem és töröltem a 8.1 telepítése előtt a HDD-ből létrehozott 300MB-os rendszer számára fenntartott helyet is és feltelepítettem. Minden tökéletesen működik, viszont a HDD-t nem látja, a BIOS-ban látom, Windows telepítő látja, hogy nem üres, és itt a Windows-ban is látom:

Hogyan tudnám láthatóvá tenni a partíciót, vagy valahogy lementeni a fontosabb dolgokat? Nem voltak rajta halálosan fontos dolgok, de nem szeretném letölteni újra az x száz kedvelt dalokat, programjaimat újra.

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#12158) Dr. Akula válasza eastsider (#12143) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Sztem simán csak túl van terhelve a szerver az MS-nél. Szicsász... :)

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#12159) alfa20 válasza nofi (#12154) üzenetére

alfa20
(senior tag)

ahhoz sem kell feltétlen törölni az op-rendszert, vannak nagyon jó programok amivel lehet létrehozni, módosítani partíciókat adat vesztés nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#12160) Plag válasza Dr. Akula (#12149) üzenetére

Plag
(veterán)

Akkor ha downgradelek 8.1-re akkor utána az updaten keresztül frissíthetek vissza a 10-re? Nem működik a gépen az edge!

(#12161) wwhy

wwhy
(veterán)

Nekem ennyi a W10:

Mindent ellenőriz, minden OK, 41% telepítésnél elszáll :( És cseppet sem bőbeszédű ...
MediaCreationTool-al letöltve a telepítő.

[ Szerkesztve ]

Eladók>> Panasonic LX15 >> Microsoft Sculpt Touch Mouse, bluetooth >> Világítós Dell 7480 magyar billentyűzet >>

(#12162) Gólya.

Gólya.
(tag)

2x. kattintásra aktiválta! Win7PRO==>WIN10 :D :C :W
Mivel nem akartam elbaszni SSD-n lévő rendszerem ezért beletettem egy winyót addig...
Most kicserélem SSD-re és clean install. Meglátjuk hogy aktiválja-e!

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok! Nézz be a hirdetéseim közé!

(#12163) Dr. Akula válasza B4ndiBuild3r (#12157) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Adjál neki betűjelet.

(#12164) alfa20 válasza B4ndiBuild3r (#12157) üzenetére

alfa20
(senior tag)

jobb egérrel adj neki egy meghajtó betűt.

de jobb lett volna ha le húztad volna telepítés előtt a HDD-t, hogy csak az SSD legyen benne ekkor a rendszerparticipó is az SSD--re került volna.

(#12165) Dr. Akula válasza Plag (#12160) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Így van. Az első win10 frissítésnél az MS megjegyzi magának hogy a te alaplapodhoz "jár" a win10, ezért a későbbiekben tudni fogja hogy nyugodtan aktiválhatja.

(#12161) wwhy:
Nyugi, csak le vannak terhelve a szerverek. Nekem 13%-nál akadt ki, lekapcsoltam a tápot, aztán visszaállt win7-re, most megint rányomtam frissítésre, már 19%-ig eljutott, és mozog. :)

[ Szerkesztve ]

(#12166) wjbhbdux válasza GeneraL_XTX (#12156) üzenetére

wjbhbdux
(addikt)

nem kellett volna semmilyen kulcsot beirni.

(#12167) Воланд válasza GeneraL_XTX (#12156) üzenetére

Воланд
(félisten)

telepites utan mindenki ugyan azt a kulcsot kapja, azzal nem lehet aktivalni. eloszor frissiteni kell, majd ha minden aron tiszta telepitest akarsz, akkor telepites utan meg kell varni, amig aktivalja magat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12168) zkas90 válasza nofi (#12129) üzenetére

zkas90
(senior tag)

Tökéletesen fut :)! Sőt végre a geeeeeeforce experience is működik rendesen és nem kapok kékhalálokat miatta.

(#12169) Víz Elek - igen :) nem szabad a múltban ragadni, előbb utóbb váltani kell win10-re

[ Szerkesztve ]

(#12169) Víz Elek

Víz Elek
(senior tag)

Sziasztok!

Szerintetek megéri lecserélni a win 7-et win 10-re?

Samsung S9

(#12170) Dr. Akula válasza Gólya. (#12162) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Fogja, mert alaplaphoz van kötve a win10 serialod.

(#12171) GeneraL_XTX válasza Воланд (#12167) üzenetére

GeneraL_XTX
(veterán)

De ugyanugy baxott aktiválni magát sima frissítés után is....kabaré :(((

''Nagyon el vagy tájolva emberke!Ha értenél hozzá, tudnád hogy a 7900GT már támogatja a DirectX10-et!Ugyanis ezt úgy gyártották!!Csak majd a Vista driverben aktiválódik!''--By:Gefororce_9 ***Origin/Steam: GeneraL_HUN\ Wot : T1B1***

(#12172) Dr. Akula válasza Víz Elek (#12169) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Értelemszerűen igen. Másképp nem lesz DirectX12-d, és 10 évig úgyis ezt fogod bámulni. :)

(#12173) Воланд válasza GeneraL_XTX (#12171) üzenetére

Воланд
(félisten)

nezd, az utolso 250 hsz fele arrol szol, hogy nem megy az aktivacio. nem a kliens oldalon van gond, hanem server oldalon es ezt semmi fele kulcsbeirogatas, vagy parancssoros varazslat nem fogja megoldani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12174) tomp

tomp
(veterán)

Lehúztam a gépről a upc netet. Megosztottam a kék T mobilnetet. Azonnal aktiválódott a rendszer!
UPC-n órák óta nem lehet aktiválni.

(#12175) Víz Elek válasza Dr. Akula (#12172) üzenetére

Víz Elek
(senior tag)

Sajna a vidikarim már a dx 11-et sem támogatja, de sebaj, mert a PC-t nem igazán használom játékra, arra ott van a konzol. :)

Egyébként melyiket ajánlanád 64 bitesek közül?

Multiple Editions
Enterprise
Education

[ Szerkesztve ]

Samsung S9

(#12176) pzstm válasza Víz Elek (#12169) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

Meg.

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12177) GeneraL_XTX válasza tomp (#12174) üzenetére

GeneraL_XTX
(veterán)

Próba cseresznye :)

(#12178) Plag válasza Dr. Akula (#12165) üzenetére

Plag
(veterán)

Köszönöm. Pillanatok alatt visszaállt 8.1-re. Azonban visszafrissítem a 10-re hátha működni fog normálisan az Edge.

(#12179) TechN7ne válasza zkas90 (#12168) üzenetére

TechN7ne
(veterán)

Soha az életembe nem kaptam kékhalált experience miatt.... :)

Akinek nagyon sürgős,az telefonon hamarabb elér. 0630 898 6404

(#12180) Aslan válasza GeneraL_XTX (#12156) üzenetére

Aslan
(aktív tag)

Nekem dettó ugyan ez volt. Vártam. Aztán bejelentkeztem helyi fiókból a Microsoft fiókomba, és (valószínűleg véletlen egybeesés) hogy mire MS fiókkal beléptem, már aktiválta a cuccost magától.

Szóval:

1. Várj.
2. Esetleg jelentkezz be MS fiókkal, de igazából nem hiszem, hogy ez oldotta meg az aktivációt... szóval inkább az 1. pontra szavazok. Idővel aktiválva lesz! :)

HONOR V20 - azé me jóóó!

(#12181) Gézengúz válasza Gézengúz (#12057) üzenetére

Gézengúz
(addikt)

Úgy néz ki, hogy a "critical structure corruption" kékhalál, az Alcohol 120% telepítése (félbeszakadt) miatt keletkezett, letöröltem mindent ami azzal kapcsolatos, most már egy órája bírja...

W8.1-nél is van ilyen hibaüzenet (YT)

[link]

SPTD hiba

A két legfontosabb nap az életedben az, amikor megszületsz, és az, amikor megtudod miért!

(#12182) B4ndiBuild3r válasza Dr. Akula (#12163) üzenetére

B4ndiBuild3r
(tag)

Köszi srácok, tényleg csak ennyi kellett. :DDD

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#12183) westcoastog

westcoastog
(veterán)

Logon képernyőt hogy tudom kikapcsolni hogy rögtön a desktopra vigyen boot után?

(#12184) Gorneck

Gorneck
(titán)

Húúúú de lassan vánszorog lefele... :(

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#12185) OddMan

OddMan
(őstag)

Beállítottam, hogyha rákattintok a start menüre, akkor teljes képernyőben jelenjen meg úgy, mint ahogy a win8.1-ben. A kérdésem, hogy azt be lehetne valahogyan még állítani, hogy az all apps-ra, akkor ne baloldalon jelenjenek meg az appok egymás alatt, hanem úgy, mint win8.1-nél külön a teljes képernyőn? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#12186) Plag válasza Gorneck (#12184) üzenetére

Plag
(veterán)

Téged is látni???? :)

(#12187) GeneraL_XTX válasza Aslan (#12180) üzenetére

GeneraL_XTX
(veterán)

Hát jó, mára nekem ennyi, meglátjuk holnap változik-e valami.

Ha nem, vissza 8.1-re aztán kezdem előlről az egészet :W

(#12188) zkas90 válasza TechN7ne (#12179) üzenetére

zkas90
(senior tag)

Én pedig soha más miatt nem kaptam :) most akkor melyikünk nyert?
Egyébként az experience letörlése után nem volt kékhalál. Mellette minden nap 1 v 2.

(#12189) Rushyk válasza GeneraL_XTX (#12187) üzenetére

Rushyk
(tag)

Én 2x-3x rányomtam egymás után mikor kiírta, hogy nincs net...3. próbára bevette (nekem se sikerült du-án óta, csak most igy)

[ Szerkesztve ]

Mi 9 se

(#12190) Воланд válasza OddMan (#12185) üzenetére

Воланд
(félisten)

nem lehet. :(

(#12191) GuruZone

GuruZone
(őstag)

10.0.240 van fent egy hete.

Most, hogy a Wi-Fi Sense-ről ír minden tech oldal, gondoltam rálesek.

Gépház > Hálózat és internet > de itt nekem nincsenek külön Wi-Fi beállítások. Csak notebook-on és tabon jön elő?

Xiaomi Redmi Pro › Mi A1 › Redmi 5 Plus › Mi 8 Lite › Mi 8 › Mi 9 SE

(#12192) asturel

asturel
(őstag)

Upgradenel Documents, Program files mappakkal mi tortenik? Meg nem jutottam el upgradeig, de lattam, hogy van 'Choose what to keep' (?) Kozben megtalaltam, viszont a 'Nothing' az formaz, vagy csak a windows cuccait tunteti el?
Illetve mennyi hely kell az upgrade-hez?

[ Szerkesztve ]

(#12193) tgbrfv

tgbrfv
(tag)

Hogyan lehet a teljes képernyős start menüt kikapcsolni? Bárhogy állítom a gépház/személyre szabás menüpontban, marad a start menü teljes képernyős.

A hagyományos asztalra nem lehet programokat vagy dokumentumokat kirakni? Mert csak a tálcán van egy asztal ikon, amelyből menüként jön elő az asztal tartalma, de magán az asztalon nem jelenik meg semmi.

Kösz

(#12194) RaVal

RaVal
(tag)

Nekem is most sikerült az aktiválás kb 2-3 óra után. Rányomtam mégegyszer, hátha, és beadta. :DD Szóval türelem, és néha érdemes rányomni.

(#12195) Воланд válasza GuruZone (#12191) üzenetére

Воланд
(félisten)

ott jon elo, amelyik gepen van wifi.

(#12196) Gorneck válasza Plag (#12186) üzenetére

Gorneck
(titán)

Ideje otthonra is feltolni, ha bent melóba ezt nyúzom egy ideje... :D Gondolotam körbenézek mi a szitu a letöltésssel, de ahogy látom csak nálam vánszorog...

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#12197) zkas90 válasza asturel (#12192) üzenetére

zkas90
(senior tag)

Én magyar helyett angolt raktam fel és kiírta, hogy az alkalmazásokat nem tarthatom meg, viszont a fájlokat nem fogja törölni. Mindent berakott egy windows.old mappába.

Csak a 'windows'-os SSD-met csesztette. A dokumentumok és társaik HDD-n tárolódnak nálam.

(#12198) GuruZone válasza tgbrfv (#12193) üzenetére

GuruZone
(őstag)

Bonyolult művelet! Restart kell neki, kipróbáltam. :D

szerk: lehet elég simán csak várni is :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Pro › Mi A1 › Redmi 5 Plus › Mi 8 Lite › Mi 8 › Mi 9 SE

(#12199) Kátai

Kátai
(aktív tag)

Telepített már valaki nem legális de aktivált win7-re win10-et?Vízjel vagy valami gond van?

(#12200) zkas90 válasza Kátai (#12199) üzenetére

zkas90
(senior tag)

Ha aktivált akkor legális nem? :D Én is torrentről húztam le a windows isokat mindig és eredeti kulccsal aktiváltam.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.