Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) GeneraL_XTX válasza Воланд (#12584) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nekem adott :U

(#12602) Dr. Akula válasza Воланд (#12584) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Tegnap még ezért kardoskodott valaki hogy kapunk win10 serialt, de nekem mindegy hogy ad-e vagy nem, a lényeg hogy az MS fogja az alaplapomból képzett azonosítómat, meg mellé rak egy pipát hogy ennek a csávónak mostantól bármikor mehet a win10 reinstall. Gondolom a régi rendszerem (win7) serialját is mellérakja hogy ez alapján kaptam meg a jogot a frissítésre, másik gépről ezzel a win7 seriallal már ne adjon ki win10 frissítési jogot.

(#12603) Beni97 válasza tomp (#12599) üzenetére


Beni97
őstag

Nem értettem félre semmit, csak leírtam hogy nekem még hang sincs. :)

(#12604) #10234880 válasza tope (#12600) üzenetére


#10234880
törölt tag

Ó dejó akkor,. akkor remélem nekemis úgy lesz. A próféta szóljon belőled. :C :R

(#12605) #68216320 válasza tomboy0013 (#12594) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ha már frissítettél 10-re nem kell kulcs, automatikusan aktiválja magát ha ISO-ból telepítesz.

Nem frissítettem, hanem a telepítőt töltöm. Akkor ezek szerint kell egy aktivált 8-at frissítenem 10-re a laptopomon és ezután törölhetem az SSD-t és mehet egy teljesen szűz install?

[ Szerkesztve ]

(#12606) pzstm válasza t72killer (#12592) üzenetére


pzstm
titán

Aki végigcsinálja a lépéseket, azokat nem akarok meglátni itt sírni, hogy nem megy ez vagy az, és miért ilyen s*ar a win10....

Összefoglalóba berakását én személyes vélemény alapján ellenzem...

Illetve mindenki aki ettől fél, törölje magát facebookról és a gmail/google accountját is szüntesse meg párhuzamosan a leírásban leírt lépésekkel egyidőben

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12607) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Mi az a Runtime Broker? Néha el el indul, és 30- 50 % ban eszi a procit.. Ez főleg játék hd film nézés közbe lesz jó..

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#12608) nobiand válasza #68216320 (#12605) üzenetére


nobiand
aktív tag

Nekem így működött :K
Frissítettem, majd tiszta telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#12609) Dr. Akula válasza Kolondrum (#12587) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Fagyott már párszor, majd pár frissítéssel biztos megjavul, az XP-nek is kellett 1-2 SP mire jó lett, ez még csak 1 napos. Amikor nem fagy ki, akkor viszont teljesen jó.

(#12610) Motion_Blur válasza Beni97 (#12573) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem is ugyanezt írta ki frissen telepített 10 Pro-ra.
Aztán 2 újraindítás után fel tudtam rakni rendesen.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12611) #68216320 válasza nobiand (#12608) üzenetére


#68216320
törölt tag

Rendben, köszönöm. ;)

(#12612) nobiand


nobiand
aktív tag

Erre az Edge betűtípus váltásra jó lenne valami megoldás, mert folyik a szemem :)

[ Szerkesztve ]

(#12613) leviske


leviske
veterán

Nos. Végül csak nem hagyott nyugodni a kisördög és felraktam tisztán is. Először rámijesztett, mert a tool home iso-t írt ki és ezért nem aktiválódott, de aztán mikor észrevettem, sikerült a z áruházból pro-ra frissíteni és akkor már gond nélkül aktiválódott.

(#12614) zzeN


zzeN
aktív tag

Hali!

Ma reggel telepített win10 után pár óra múlva ezt dobja ki, ha belepróbálok lépni rendszerrel kapcsolatos funkciókba:

Feltelepítés után próbáltam beállítani, hogy ne kérjen minden bekapcsolásnál jelszót, de nem akart működni netplwiz-ben...

(#12615) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Mi a különbség a Home és Home N verziók között? Most akarok boot USB-t csinálni a hivatalos programmal de nem tudom melyiket válasszam.

(#12616) Sanyi.il válasza Lauda (#12598) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

Azt majd az okosak megmondják, de szerintem pendrivera nem lehet windowst telepíteni :)

(#12617) kertsa


kertsa
senior tag

A laptopomon rendben megtörtént a frissítés. A rendszer aktiválta van. Minden megfelelően működik. Ami hiányosság, hogy a felhasználók mappa nem került át az új rendszerre. Még jó, hogy nem tárolok ott nélkülözhetetlen adatokat.

(#12618) t72killer válasza pzstm (#12606) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

f#szbookon minimális infót osztok meg - ezt tudom kontrollálni. A gmail meggondolandó - nem a jelenlegi alapfunkció miatt, hanem mert a google szeret ad-hoc totál magánéletbe túró dolgokat egyik napról a másikra bevezetni. (lásd Buzz fiaskó)

A kérdés igazából, hogy mi megy ki pl egy céges hálóról és mire tudnak ráakaszkodni a hekkerek és egyéb kíváncsiskodók. Mindenesetre tetszik, hogy teljesen kóser a lista, nem kell semmilyen 3rd party alkalmazás, csak a beépített opciókat kell használni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12619) #10234880 válasza Sanyi.il (#12616) üzenetére


#10234880
törölt tag

pedig most én is azt csinálom,. :DDD és arról fogom feltenni a win 10-et :C

(#12620) FіkuszKukіsz válasza Mr Bond 007 (#12595) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nyugodj meg. Nem felszínesek az ismereteim. Az OS X-ed kalap kaki.

Romanes eunt domus

(#12621) Motion_Blur válasza tomboy0013 (#12615) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az N-ben nincs Media Player.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12622) Angel2014 válasza Beni97 (#12573) üzenetére


Angel2014
addikt

Na ezért nem teszem fel az allienwarémra nálam is ezt csinálta anno a 3d a ludas vagy esetleg panelt nem cseréltek a géppbe??,

Utánna mint kiderült a gtx 580 volt a hibás....de ha nincs semmi hiba is benne akkor is vannak olyanok csak kimondott driverekkel mennek fel pl csak a win7 főleg Delleknél van ez...esetleg kézzel átírni a driver TX-ét

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12623) ludsimon válasza ludsimon (#12597) üzenetére


ludsimon
veterán

Edget senki nem használja? :DDD

undefined

(#12624) [CS]Blade2 válasza Bkrisz9 (#11612) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én voltam a másik, akinek ezt hozta fel tegnap. Ma win95-ös időket idézve újra húztam, és most megint jó. Valamit te is és én is kikapcsoltunk, amitől agyf*aszt kapott a rendszer.
Én az első indítással kikapcsoltam a Windows Search-ot msconfig-ban, és szerintem ez tett be a keresőnek.

Egyebek:

Amit nem tudtam kiszedni, az a retkes két felhő a jobb alsó sarokban. Az első indításnál tette fel, meg sem kérdezte, hogy kell-e ez nekem. Kéretlen programtelepítés így nyitásnak azért elég meredek.

A Windows Update-et ne kiabáljuk el, de szerintem sikerült kikapcsolni. Most azt írja, hogy naprakész vagyok, a telepített frissítéseknél üres a lista, és a programok eltávolításánál a frissítések eltávolításánál is üres.

A Defenderre pedig ideiglenes megoldás, hogy a kivételekhez fel kell venni egyszer az összes meghajtót a mappákhoz.

A start menüben a csmpéket nem tudom még, hogy hogy lehetne kikapcsolni, asztali gépnél tök felesleges az oda, mind valami telefonra való bisz-basz.

Vélemény 2 nap után:

Nekem egyenlőre nem jön be, hogy már túl csupasz az egész. Tegnap, amikor nem működött a keresés, mindenhez csak 4-5 kattintással férhettem hozzá, mert minden el van tüntetve, és minden szinte egyszínű.
Az Edge nálam lassú, és a betűk nálam is sz*rul néznek ki, míg a Chrome-ban olvasható. Az Edge nagyítása viszont nem lenne rossz. A felső sáv viszont túl sok helyet foglal el függőlegesen. A tálca pedig nekem túl alacsony, és az iconok túl kicsik. Az asztali iconok pedig gagyik, szerintem kicserélem mindet valamelyik korábbi verzióra. A lomtár is lehalt tegnap, egy fájl volt benne, és nem lehetett kiüríteni. Aztán tegnap megjelent egyszer csak valami videó lejátszó egy film elindításánál, pedig az MPC-HC-ben be volt nyomva, hogy mindent ő fog vinni, és magától tette át. A C meghajtón kivettem az indexelés elől a pipát az összes almappára és fájlra, de felhozott egy csomó hibát, hogy használatban vannak a fájlok, és azokat ki kellett hagyni. Ami nem tetszik, hogy állandóan felhozza a hibákat, de sosem mondja meg, hogy mi lehet a gond. Sajnáljuk, hiba történt, és akkor van egy db OK gomb. Az értesítés pedig felhoz olyan dolgokat, hogy le van tiltva a művelet központ, és vissza kéne kapcsolni, mikor azt én kapcsoltam ki.
Ami még hiba lehet, hogy van pár alkalmazás, aminek nem hozza fel az ablakot a tálcáról. Pl van egy windows intéző aztán egy chrome, és még egy intéző, és a chrome van elől, de a két intézőből az egyikre hiába kattintok, nem jön elő. A gépház is van, hogy elindítom, de egy megnyitott ablak mögé kerül. utorrent is csinálta már, a háttérbe kerülnek az ablakok.

Szerk.:
Másnál is van olyan, hogy a hálózatnál lett egy ilyen: \\DESKTOP-LL5L541 :F

[ Szerkesztve ]

(#12625) Zolly444 válasza Zolly444 (#12579) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Valaki? :U Elég gyorsan pörög a topic

(#12626) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

MSI afterburner mukodik valakinek? En hiaba allitok benne barmit, marad alapon a kartyam.

(#12627) this is life


this is life
Ármester

Tegnap felraktam a w10-et , minden jol ismukodott, erremabekapcsolom a gepet ,es se a startmenu, muveleti kozpont, az aruhaz, a source knock out , nincs eletjel, valakinek tipp? Vagy egybol probaljam helyreallitani , ha ugy se jo akkor clean install?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#12628) Воланд válasza GeneraL_XTX (#12601) üzenetére


Воланд
titán

igen, pro eseteben ezt: VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

a home-ot meg most lusta vagyok megkeresni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12629) dahaka1 válasza AMD_ok (#12552) üzenetére


dahaka1
csendes tag

Válaszd, hogy isot készítsen, majd írd ki pendrive-ra, mondjuk ezzel.
Így tuti jó lesz.

(#12630) zileut válasza Malibutomi (#12626) üzenetére


zileut
tag

Nálatok a System (NT Kernel & System) nem használ több memóriát mint a win8/7?

(#12631) Sanyi.il válasza #10234880 (#12619) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

Nem érted :) nem pendrive-ról telepíteni akar a kolléga, hanem ARRA telepíteni :) tehát hogy onnan fusson a windows, és kitudja próbálni a barátja :)

Pendrive-ról telepítést láttam már csináltam is, nem az őskorban élek :DD

(#12632) ux1 válasza t72killer (#12618) üzenetére


ux1
addikt

+1

Ráadásul ezt gyárilag kellett volna megoldani, pl. egy programmal, hogy mit szeretnék megosztani, vagy hogy egyáltalán részt szeretnék-e vállalni az adatgyűjtésben. Pl. Chrome-ban, Firefox-ban kikapcsolható. A webes felületen is részletesen szabályozható a g+ ill. a facse.

A W10-nél meg jó hogy nem a webcamot kapcsolják be, hogy rámásztam-e az asszonyra. :DDD ;]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#12633) #27813376 válasza Kergeboci (#12504) üzenetére


#27813376
törölt tag

:K :R

(#12634) #10234880 válasza Sanyi.il (#12631) üzenetére


#10234880
törölt tag

jaa, sorry, akkor igen csak félre értve olvastam :DDD

(#12635) Dr. Akula válasza ludsimon (#12623) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem nagyon. Hagyták hogy rászokjak a Chromera, most meg nehéz lejönni róla. :)

(#12636) Nordekk


Nordekk
tag

Megvolt a Win 7-ről való frissítés és az lenne a kérdésem ,hogy ennél az alaphelyzetbe állításnál ki lehet választani ,hogy mi kell és mi nem? Csak a D partición lévő dolgokat tartanám meg. És ez felér egy tiszta telepítéssel? Particionálni nem szeretnék és tartok egy kicsit az újrahúzástól ,nem szeretném hogy nekem is b@szakodjon az aktiválás :D

(#12637) t72killer válasza Dr. Akula (#12635) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én lehet, h az operára szokok vissza:P. Régi kedvenc volt, az IE-t nehéz megszeretni, miután a legelső gépemtől kezdve mindíg 3rd party böngészőim voltak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12638) #65388800 válasza Воланд (#12628) üzenetére


#65388800
törölt tag

és miért adta mindenkinek ugyan azt a kulcsot?

(#12639) viralmind


viralmind
aktív tag

Emiatt a wifi sense miatt is lesz meg siras, jobb lett volna ha default ki van kapcsolva mint hogy alapbol osztogatom boldog boldogtalannak a wifi hozzaferesemet.

(#12640) tomboy0013 válasza Motion_Blur (#12621) üzenetére


tomboy0013
veterán

Csináltak egy külön Windows verziót csak azért, hogy kiszedhessék a Media Player-t? :D Ennek mi értelme van? Egyébként ha aktivált Home verzióm van és tiszta telepítést csinálok, akkor a sima Home-ot és az N verziót is be tudom aktiváltatni? Vagyis választhatok kedvemre melyiket akarom feltenni a kettő közül?

(#12641) tomp válasza viralmind (#12639) üzenetére


tomp
félisten

Én megnéztem és hiába van bekapcsolva ez a szolgáltatás, a jelszavakat nem osztja meg. Te magad döntöd el, hogy melyik wifinek osztod meg a jelszavát.

(#12642) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Rossz dpi scaling-re 125%-on senki se tud megoldást?

(#12643) Dr. Akula válasza [CS]Blade2 (#12624) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Amit nem tudtam kiszedni, az a retkes két felhő a jobb alsó sarokban."
A OneDrive? Jobb klikk a tálcán, tulajdonságok, értesítési felület: testreszabásra klikk, jobb oldalt legörgeted az "értesítések megjelenítésére jogosult alkalmazások"-ig, és a Microsoft OneDriveot egyszerűen átbillented kikapcsolt állapotba.

(#12644) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Feltettem ezt a sidebar-t, de se az All CPU Meter, de a Core Temp gadget nem látja az egyébként futó Core Temp-et, és nem tud adatokat kiolvasni belőle.

Másnál is fennáll ez a hiba?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12645) #10234880 válasza #65388800 (#12638) üzenetére


#10234880
törölt tag

na,ez jó kérdés,. mert ugyebár nekem is az van :U

(#12646) mlinus válasza Malibutomi (#12626) üzenetére


mlinus
őstag

nekem megy nvidia kártyával.

(#12647) OkosTibi


OkosTibi
csendes tag

Felraktam ma a win 10-et de nem találok működő RamDisk alapú programot rá. Valaki nem ismer 1 működő programot rá?

(#12648) Воланд válasza #65388800 (#12638) üzenetére


Воланд
titán

tipp: csak igy lehetett egyszeruen, a felhasznalok szamara minel kisebb beleavatkozas nelkul megoldani a frissitest. ha mar uj kulcsot adnak, akkor mar adatokat kell megadni, aztan a kulcsot felirni valahova, a userek 90%-a ezzel a frissites soran nem foglalkozna, kesobb meg problemaznanak, hogy hol a kulcs, aztan lennenek olyanok is, akik egyaltalan nem foglalkoznanak a frissitessel, ha nem next-next-finish lenne. maradt az a megoldas, hogy adnak a pro-nak egy kulcsot meg egyet a home-nak, de nem ez alapjan aktivalnak, hanem a frissitett operacios rendszer aktivaciojat nezik frissiteskor. tiszta telepiteskor ugye meg jon a hw ellenorzes.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12649) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem semmi, 345 HSZ gyűlt össze a nap első felében, ráadásul a többi (kb 5-6) win10 topic is televan. Sztem rekordot döntöget a PH forgalma:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12650) Beni97


Beni97
őstag

Na eddig minden olyan programot felrakott ami kell és amit használok napi szintem(sok újraindítás után).
Valaki használ már rajta minialkalmazás szerű dolgokat. Mert nekem jól jönne egy cpu,gpu meter vagy valami hasonló programok. Win7-nél még használtam 8.1-nél nem tudtam.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.