Hirdetés

2019. szeptember 15., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-09-03 14:53:22

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#12901) havri1

havri1
(nagyúr)

Notimon nem jó.. Tiszta telepítés, és win "felállás" után kb 30mp-vel fagy a rendszer.. Csak power gomb segít.
Óriási..

havri

(#12902) ludsimon válasza hati (#12896) üzenetére

ludsimon
(veterán)

nem valószínű.

Study hard and play HARDER!

(#12903) choco01 válasza FollowTheORI (#12894) üzenetére

choco01
(addikt)

Jó csak ugye az volt hogy a tesztelők előbb megkapják..

(#12904) FollowTheORI válasza ludsimon (#12856) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

Csak alaplapcserével ugrik az aktiváció...

De arra kíváncsi lennék mi történik ha még az 1 év inegyen upgrade alatt felteszed a régi windowst az új lapra, aktiválod (telefonos automatával) és frissíted 10-re ugyanúgy.
Akár még működhet is így.

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12905) abteam2008

abteam2008
(tag)

Találkozott már valaki közületek azzal a problémával, hogy a frissítés után eltűnt a sajátgépből a DVD-meghajtó? Gép alaphelyzetbeállítása után is hasonló a szitu? Mit lehet kezdeni ezzel? :F

(#12906) ludsimon válasza havri1 (#12901) üzenetére

ludsimon
(veterán)

milyen régi noti?

(#12907) tomboy0013

tomboy0013
(veterán)

A nyelvvel mit lehet kezdeni, hogy teljesen magyar legyen? Tegnap még full magyar volt, ma ugye csináltam egy clean install-t magyar Home változattal és elég sok angol részt találok benne, holott az angol nyelv le sincs töltve.

(#12908) w333 válasza yodamester10 (#12885) üzenetére

w333
(félisten)

Ugyan ez volt nálam is ... egyel régebbi verzióval jó ! :K

Szerk.

Valaki tudja hogyan lehet színezni az ablakokat ? rikító fehér nem jön be :B

Xiaomi Mi8 & iPhone 5S

(#12909) ludsimon válasza FollowTheORI (#12904) üzenetére

ludsimon
(veterán)

Én arra lennék kíváncsi mi van akkor, ha eladod az alaplapod valakinek?????
A lincenszedet buktad, mármint a dobozos w7 vagy w8-at, mert újra nem lehet eljátszani ugyanezt, vagy igen?

[ Szerkesztve ]

(#12910) r3dsnake válasza ludsimon (#12909) üzenetére

r3dsnake
(nagyúr)

A dobozos W7/W8-at nem bukod, csak a W10-re való frissítés lehetőségét.

(#12911) wjbhbdux válasza FollowTheORI (#12904) üzenetére

wjbhbdux
(addikt)

Ez az 1 év csak bullshit és meg lesz hosszabbítva úgyis örökre, jó reklám lesz nekik majd akkor is.

(#12912) FollowTheORI válasza choco01 (#12903) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

Az insiderek elvileg meg is kapták a frissítést WU-n keresztül (egy pár nagyobb patch).
Nekik nem kell ez az egész telepítős macera elvileg.

(Nem tudom mert nem vagyok insider, de volt itt aki igen és azt mondta frissítés lejött 240-re és kilépett a programból aktivált maradt.)

Ha nem akkor marad amit írtam.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12913) ludsimon válasza r3dsnake (#12910) üzenetére

ludsimon
(veterán)

Na majdnem ugyanaz.
Az gyönyörű... :(

Tehát ha eladom a notim, akkor buktam a w10-et.
Miért akarnék w7et vagy w8at használni w10 után. :Y

[ Szerkesztve ]

(#12914) pzstm válasza wjbhbdux (#12911) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

vagy nem és O365-höz hasonlóan subscription-based modellre térnek át ;)

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12915) tylerddd

tylerddd
(addikt)

A Posta app nektek hogy szuperál?! 8.1 alatt remek volt, itt nem nagyon tud kezdeni semmit. Csak próbálja frissíteni a fiókokat, de semmi.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#12916) FollowTheORI válasza ludsimon (#12909) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

Nos. 1 éven belül vagy kívül... ez az első pont.
Ha belül akkor szerintem simán megy az upgrade újra.

1 éven kívül csak az ingyenes frissítés lehetőségét (eredményét az upgrade/win10 licenszed) bukod ezzel el (logikus).

És itt jön be az hogy ha neked retail és viszi a jogait tovább, akkor igenis valahogy be kéne tudnod aktiválni a már jogosan megszerzett upgrade/win10 licenszed is.

(Illetve vicces kérdés hogy akinek eladod az alaplapot, tud e simán ingyen aktivált win10-et telepíteni? :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#12917) ludsimon válasza FollowTheORI (#12916) üzenetére

ludsimon
(veterán)

Kérdés, hogy az utolsó mondatod működik-e és ha ezt telefonon keresztül kell majd aktiválni, akkor engedik-e. :(

Ja, tuti megkapja az aktivált w10-et aki megveszi a notit/alaplapot.
Lesznek még itt gondok....
Egy közép-felső kategóriás elektronikai eszköz úgy 3-4x cserél gazdát mielőtt kivágják.

[ Szerkesztve ]

(#12918) choco01 válasza FollowTheORI (#12912) üzenetére

choco01
(addikt)

Igen nekem is jött, elkezdte rögtön tenni, egy újraindítást kért, jött a relaxos szöveg és kidobta 84%nál..

(#12919) csasaKKP

csasaKKP
(senior tag)

Pff, valamilyen hibával elszállt a frissítés, miközben már letöltött 2,5 gigát és már az előkészületek zajlottak. Most újrakezdtem mindent, és most 5,1 gigát tölt le a Windows Update. :Y Mi a szar van ezzel?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#12920) petya220

petya220
(senior tag)
LOGOUT blog

Üdv!
Ma sikeresen telepítettem a Windows 10-et, és hát.... Ehh
Nem tudom, hogy hogy sikerült,de cseh az egész D: és nem sikerül magyarrá varázsolnom :/ valaki valami ötlet?

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#12921) alfa20 válasza FollowTheORI (#12884) üzenetére

alfa20
(senior tag)

itcafe-n is volt egy cikk a napokban erről 2. oldal első bekezdés:

"Ha műszaki hibából adódóan valamilyen fő komponenst cserélni kellett a gépen, az ügyfélszolgálat segít majd a rendszer megtartásában. A dobozos (nem OEM) Windows 7, 8, illetve 8.1 tulajdonosoknak nem jó hír, hogy az ingyenes frissítési ajánlat a géphez kötődik, így a Windows 10-es frissítési licenc nem hordozható tovább másik számítógépre. Az a furcsa helyzet áll elő, hogy aki egy éven túl cseréli a program keretében frissített, Windows 10-et futtató gépét, az eredeti rendszert lesz kénytelen használni, vagy megvásárolhatja a Windows 10-et."

De ha abból indulok ki, hogy az alaplap hardware ID az "legális kulcs" és csak egy évig lehet ingyenesen frissíteni, akkor ha 1 év eltelte után az alaplap cserével új hardware ID azonosítót küld a szervernek, ami mivel nem ismeri nem fogja beaktiválni, így meg kell venni a W10-et. Viszont az eredeti OS a dobozos verzió miatt feltelepíthető.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#12922) havri1 válasza ludsimon (#12906) üzenetére

havri1
(nagyúr)

Lenovo T400
8.1-el használtam majd 1 éve, minden ment, driverek is voltak :(

Addig "reszeltem", hogy most nem fagy..nem tudom mi volt.
Jelenleg keresem az ie mentett könyvjelzőimet, kedvencek sávjában, semmi.

[ Szerkesztve ]

havri

(#12923) petya220 válasza petya220 (#12920) üzenetére

petya220
(senior tag)
LOGOUT blog

Huhuhuuuuu *0* nem szóltam.... Sikerült c: egy resi megoldotta........ >< Retard Peti pfejj

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#12924) ludsimon válasza petya220 (#12920) üzenetére

ludsimon
(veterán)

Nyelvi beállításoknál nyelv hozzáadása!

(#12925) Boonen007

Boonen007
(őstag)

Van nekem egy Toshiba Tabletem gyári 8.1-es a windows aktiváló serial a biosba van égetve. Ha valamikor szükségem lenne arra, hogy telepítsem rá a szűz Win10-et kitudom olvasni valahogy a most ráfrissített Win10-ből az átalakított kulcsot, hogy azzal tudjam majd telepíteni, ha szükség lenne rá?

(#12926) edari válasza Boonen007 (#12925) üzenetére

edari
(őstag)

Win10-nek nem lesz kulcsa.

Win8.1 kulcsát pedig Produkey nevű progival.

(#12927) alfa20 válasza wjbhbdux (#12911) üzenetére

alfa20
(senior tag)

erről van hivatalos infó is vagy csak szerinted?

a 7-ről 8-ra is csak ideig lehetett kedvezményesen frissíteni.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#12928) ludsimon válasza havri1 (#12922) üzenetére

ludsimon
(veterán)

6 éves noti, de ezen még lazán el kéne mennie!
csökkentett módba próbálj valahogy bejutni és töltsd le először a legújabb drivereket a gyártó honlapjáról és telepítsd csökkentett módban (ha engedi, ezt nem tudom.).

(#12929) qqcqqc

qqcqqc
(őstag)

Fél- egy év és tele lesz az apró alaplap részlege: "...... alaplap win10-zel eladó" :)

(#12930) Assdak válasza FollowTheORI (#12916) üzenetére

Assdak
(őstag)

Van arra mód, hogy hivatalos W8.1 Licenszet W10 re upgradeljek pénzért?
Mert ez így akkor nettó faszság, inkább megveszem most..
Azt gondoltam volna, hogy az ingyenes frissítés, azt jelenti, hogy akkor onnantól kezdve van egy teljes értékű Win10 retail kulcsod, nem azt, hogy egy szaros próbaverziót kapsz, amit használhatsz 1 évig, vagy alaplap cseréig...

(#12931) Boonen007 válasza edari (#12926) üzenetére

Boonen007
(őstag)

Tehát akkor nem tudom önmagában telepíteni rá a Win10-et csak úgy lehet aktivált ha előtte mindig felteszem a 8.1-et? :/

(#12932) whitezo88 válasza Assdak (#12930) üzenetére

whitezo88
(nagyúr)

akármeddig lehet használni, az 1 év a frissítésre vonatkozik mint lehetőség.

Too bad she won't live... but then again, who does?

(#12933) mefistofeles válasza Boonen007 (#12925) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Ha jól értem amit írsz akkor nem kell semmiféle "átalakított" kulcs. Ha a 8.1-et frissítetted 10-re és minden ok, aktivált a rendszer akkor a 10-et annyiszor telepíted most már tisztán ahányszor akarod, fel fogja ismerni a gépedet. A win 8.1 kulcsát kellene tudnod de csak akkor ha vissza akarod később rakni. (Egy hónapon belül visszarakhatod a frissítés során keletkezett windows old könyvtárból is)

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#12934) edari válasza Boonen007 (#12931) üzenetére

edari
(őstag)

Nem.
Most felrakod a 8-ra, beaktiválódik a 10, majd erre a gépre korlátlan ideig rakhatod fel majd mindig a 10-et. Nem kell majd kulcs.

(#12935) szundybence

szundybence
(aktív tag)

Ha ISO fáljból telepíteném újra tiszta telepítéssel a már aktivált w10 partíciómat internet nélkül mi történne? Gondolom nem lenne információja az aktiváláshoz. Ebből pedig az következhet, hogy a picipuha adatbázisban tárolja. Mire először felállt a w10 a frissítésből, már mindent tudott rólam. IP-címet, és a hely-adatok is kapásból aktívak voltak. Ebből pedig az következik, hogy ... mi is? "A Nagytestvér figyel minket?"

Nem kell válaszolni. Csak szóltam, hogy ti is tudjátok. :K

(#12936) Bkrisz9 válasza Bkrisz9 (#12887) üzenetére

Bkrisz9
(őstag)

:F Azóta találtam egy más fiók hozzáadása pontot de ott is kér MS fiókot.... hogy a jó büdös francba lehet beállítani egy tök független felhasználót amit bárki tud használni?

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#12937) alfa20 válasza Assdak (#12930) üzenetére

alfa20
(senior tag)

nem 1 évig használhatsz!
Addig használhatod, míg el nem fűstől az alaplap, vagy el nem adod.

Az 1 év kizárólag az az idő intervallum amíg el kell döntened, frissítesz korábbi OS-ről vagy sem.

(#12938) edari válasza szundybence (#12935) üzenetére

edari
(őstag)

Ez eddig is egyértelmű volt.

[ Szerkesztve ]

(#12939) Assdak válasza whitezo88 (#12932) üzenetére

Assdak
(őstag)

Itt feljebb nem ezt írják, hanem, hogy alaplap cseréig él csak a licensz. Akkor inkább veszem most a w10 retail kulcsot, minthogy később szívjak vele, csak így meg nem értem, mi ingyenes a frissítésbe..
W8.1 esetében alaplap cserénél, ugyan úgy be tudtad aktiválni a kulcsodat, még ha support is kellett kozzá.

(#12940) ludsimon válasza Assdak (#12930) üzenetére

ludsimon
(veterán)

Azt senki nem mondta, hogy 1 évig használhatod a most frissített w10-et. :)
Csak újratelepíteni nem fogod tudni úgy, hogy előző verziós w-ről akarsz w10-re frissíteni.

Az alaplapos dolog meg elég felháborító, hogy az a lincensz ami a te saját neveden van azzal, hogy eladod, a nevedet is/lincenszedet is/ eladod. :(

(#12941) FollowTheORI válasza Assdak (#12930) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

Ezt nem tudjuk... épp erről megy a diskurzus... a MS nem tisztázta ezt a szitut. :)
Volt egy olyan blogposzt meg talán twitter is hogy Retail az Retail marad, ami magában foglalná a hordozás lehetőségét is (már meglévő licenszét, nem a frissítés lehetőségét).

Amugy 1 évig a frissítés ingyenes... semmi más időbeli korlát nincs.
(Az is lehet tényleg az lesz amit írt itt valaki, hogy örökre ingyenes marad... de az is lehet 1 év múlva lehet majd frissítést is venni x áron - olcsóbban mint a retail, vagy pedig nem lehet frissítést venni egyáltalán csak újat.)

Worst case igen... jobb ha most veszel egyet (ami retail, és akkor viheted évekig ahova akarod), de itt még nem tartunk.
Plusz minek előrerohanni... majd ha felmerül a probléma lehet cselekedni. Addig meg ingyen lehet csinálni bármit.

(Talán addig tisztázásra is kerül ez a rész is.)

[ Szerkesztve ]

(#12942) Assdak válasza alfa20 (#12937) üzenetére

Assdak
(őstag)

De csak számomra tűnik hülyeségnek ez? Részemről nagyjából úgy is évente cserélek lapot, és a tököm gondolta, hogy a w8.1 retail key-ből a frissítés után oem kulcs lesz...

Nem alaplpa cserekor akarok még windows vásárlássla is bajlódni... De legalább akkor lenne arra lehetőség, hogy most még kedvezményesen lehessen a Retail w8.1 kulcsot retail w10-re upgradelni...

[ Szerkesztve ]

(#12943) edari válasza ludsimon (#12940) üzenetére

edari
(őstag)

És egyébként mivan akkor, ha mondjuk egy laptopba elég az alaplap, és cserélik? Akkor kezdhetek focizni az ügyfélszolgálattal? Tegyük fel hogy ez mind 1 év után történik.

(#12944) alfa20 válasza szundybence (#12935) üzenetére

alfa20
(senior tag)

Ha van okostelefonod, akkor már úgy is mindent tudnak rólad.

(#12945) bestyen

bestyen
(tag)

Sziasztok!
Valaki tudna abban segíteni, hogy hogyan lehetne visszahozni a Local Group Policy Editort a Win10-be? Windows 8.1-en még volt, de 10-en nem találom sehol. A OneDrive-ot szeretném vele eltűntetni.

(#12946) Goblin12

Goblin12
(őstag)

Nagyon köszönöm nektek:

(#12834) t72killer + (#12839) gbela + (#12840) r3dsnake + (#12874) alfa20 + (#12886) woland_y2k

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy "$Windows.~BT" <-- ez lenne maga a win10 install, ebből tudok valahogyan telepíthető USB-t csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#12947) alfa20 válasza Assdak (#12942) üzenetére

alfa20
(senior tag)

hát ja, hülyeség vagy nem MS közmondás: ajándék OS-nek, ne nézd a korlátját :D

Amúgy valahol én sem értem ezt az OEM/Retail kavarást szerintem MS sem.
De én ezt a 50+-os árat kicsit sokallom a W10 dobozos verzióért.
Inkább mondanák azt ha retail-ről frissítesz és meg akarod tartani ezt a verziót fizess be 40-50$ aztán kész.

(#12948) choco01

choco01
(addikt)

Most ez fogadott.

(#12949) mefistofeles válasza Assdak (#12942) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

A w 8.1 retail kulcsodból sosem lesz oem.
Azzal a kulccsal a 8.1 et más gépen is újra telepítheted akármikor.
A win 10 frissítésnél annyi szerepe van a 8-as kulcsnak, hogy látják belőle, hogy eredeti a Windowsod. Ezért ingyen frissíthetsz win 10-re! Innen kezdve a win 10-nek semmi köze a 8-as kulcsodhoz.
Oké szívás ha deszkát cserélsz de ugye nem gondoltad, komolyan, hogy ingyen adnak retail win 10-et mindenkinek. Ezt sosem mondták!
Ha tényleg olyan sokszor cserélsz alaplapot és kell a win 10 akkor valóban érdemes venned egyet.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#12950) Tigi

Tigi
(őstag)

Sziasztok

A lányom notiján gyárilag egy Win8 vagy 8.1 volt (már nem emlékszem), de win 7-et kellett felrakni helyette viszont a gyári Win törlődött.
Elvileg a termékkulcs a noti bios-ában van.
Kérdés az, hogyha feltelepítem rá a 10-et akkor jogtisztaként fog működni?

Előre is köszi. :R
üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.