Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) Aslan válasza #65388800 (#12046) üzenetére


Aslan
aktív tag

Így csináltam, ahogy mondtad. Eredeti Windows 8.1 Pro lett frissítve Win 10-re. Meg is volt az aktiválás. Az aktiválást követően szedtem le MS oldaláról a Media Creator Tool-t, amivel elkészítettem a saját telepítőmet. Végigtoltam a tiszta telepítést, amikor serialt kért azt skippeltem mindig.

Most néztem meg a hiba részleteit és poénos, amit ír:

Hiba leírása: Az aktiválási kiszolgáló megállapította, hogy a megadott termékkulcs blokkolva van.

Jó poén. Vagy írhat ilyet azért, mert terhelt az MS szerver?

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#12052) wjbhbdux válasza Colos1 (#12049) üzenetére


wjbhbdux
veterán

passziansz gyujtemenyben van

/s

(#12054) #65388800 válasza Aslan (#12051) üzenetére


#65388800
törölt tag

Én várnék vele holnapig.

(#12056) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

valaki tudja, hogy hogyan lehet megnézni az új termékkulcsot? :F

csak az utolsó 5 számot látom, de az már nem egyezik meg a régi 8.1 kulcsával :U

[ Szerkesztve ]

(#12057) Gézengúz


Gézengúz
addikt

A "critical structure corruption" kék halál mond valakinek valamit? Win 7 megbízhatóan stabilan megy ez meg kékhalálozik már másodjára.. :(((

(#12058) leviske válasza GeneraL_XTX (#12043) üzenetére


leviske
veterán

Engem ez azért zavar különösképp, mert ez a hibakód elvileg a preview esetén jött elő még anno pár embernek és azoknak új serialt kellett elvileg megadniuk, ami itt meg nyilván nem opció.

(#12059) AthlonXP válasza #65388800 (#12020) üzenetére


AthlonXP
őstag

Na ez rohadt jó! :C

Már csak tudnom kéne aktiválni, mert hiába kattintok az aktiválásra, hosszabb-rövidebb gondolkodás után, azt írja, nem lehetséges az aktiválás, próbáljam később....
Remélem azért csak sikerül majd! Vagy én csinálom rosszul?

Ja és az update-k telepítésénél már csak automata opció van?
Korábban én úgy állítottam be a dolgot, hogy szóljon a gép, ha van frissítés, és majd én elindítom a telepítést.
Mindent fel szoktam rakni, csak szeretem tudni, hogy mikor, mihez jön épp frissítés, vagy mit tesz fel a gép.
De nem találok ilyen opciót már.. :(

(#12060) #10234880


#10234880
törölt tag

Felteszem mégegyszer a kérdést.

Win 7-ről frissítettem win 10-re, minden jól is ment, ám a Windows Updatenak érdekes módon sikerült kikeresnie a frissítéseket sokára, de most ha mindegyikre rámegyek,hogy letöltés, akkor nemtörténik semmi, nemtöltődnek le, nemtudom mért.
És másik dolog,. van amd-s driver grafikára,. fel is van telepítve, de a képernyő felbontásom mégis csak 1024x valamennyi,és nem 1300x valamennyi,amennyinek kéne lenni. És ha az asztalra klikkelek jobb gombbal,akkor csak az AMD Catalyst Control Center van ott, és ahol a grafikát lehet állítanom játékra, az nincs sehol. Valaki valami ötlet,mit tegyek plusz még azért,hogy a képernyőm is helyreálljon? Valaki valami nagyon segítő választ? Köszi előre is.

(#12061) #65388800 válasza AthlonXP (#12059) üzenetére


#65388800
törölt tag

Másnál sem működik éppen az aktiválás nem vagy egyedül :D

Mintha azt írták volna hogy csak automatikus van, DE ez nem biztos.

(#12062) arcitec


arcitec
addikt

HEURÉKA !!!

Vissza akartam térni a 8.ra és ott van a frissítési lehetőség is .
Volt vagy 5 elindítottam és a kedvencek valamint a Norton trezor is feléledt ...
No akkor az első telepítés (mármint az úttörő jellegű, szó szerint úttörő )

Számomra így per pillanat már használható

Vissza az egész, elindítottam a az Amd Catalyst. Centert onnan frissítést és a régi Explorert hívta be ott meg persze minden működik a kedvencek is . NA számomra káosz a köbön , lehet kellett volna várni szeptemberig vagy ki tudja meddig ...

RÖHEJ

[ Szerkesztve ]

(#12063) Toby888 válasza Gézengúz (#12057) üzenetére


Toby888
senior tag

kb 3 órája van fent a win10, és idáig egész jól megy :) MÉG ... am hol lehet kikapcsolni hogy ne küldje el a kontaktoknak a wifi jelszavam ??

(#12064) ssgt1981 válasza #65388800 (#12061) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Szintén zenész!

[ Szerkesztve ]

(#12065) juve600


juve600
nagyúr

üdv

windows old. mappát lehet törölni illetve mivel tudom törölni ???

(#12066) #22743424 válasza juve600 (#12065) üzenetére


#22743424
törölt tag

Összefoglaló

(#12067) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

no senki nem tudja hogy lehet megnézni a teljes valójában a jelenlegi kulcsomat? :F

[ Szerkesztve ]

(#12068) #65388800 válasza GeneraL_XTX (#12067) üzenetére


#65388800
törölt tag

aida64

(#12069) edari válasza GeneraL_XTX (#12067) üzenetére


edari
őstag

Produkey nevű program.

(#12070) GeneraL_XTX válasza #65388800 (#12068) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

óóóó és tényleg, ezer köszönet :R :R

egyébként az normális ha megváltozott és nem ugyanaz mint a win8.1-é?

[ Szerkesztve ]

(#12071) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Olyanoktól kérdezem, akik részt vettek az Insider programban :
Van itt olyan aki WU-tel frissített? Mert nekem nem talál frissítést :DDD
Illetve aki a Media Creation Tool-lal csinálta, annak sikerült megtartania a fájljait, személyes dolgait, stb.?

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#12072) AthlonXP válasza #65388800 (#12061) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, írja, hogy automata, de van kézi lehetőség is..
Mindegy, csak sikerül egyszer már aktiválni.
Hétvégén fel akarom tenni tiszta verzióban. Leszedtem az első hszben levő linkről az iso telepítőt. Az gondolom ugyan az, mint amit most feltett az update, ugye?

Az új bejelentkező képernyő, ahol a belépési jelszót kell megadni, baromira tetszik! Az az ablakos háttér nagyon jó! Be lehet azt állítani vhogy asztali háttérnek is?

[ Szerkesztve ]

(#12073) csabi10


csabi10
senior tag

Valaki próbált már az áruházból letölteni valamit? Mert nekem nem sikerül semmit.

(#12074) TFSi


TFSi
őstag

Én is belefutottam abba a hibába, hogy leszedtem az ISO-t és clean installt nyomtam, persze hogy kéri az aktiváló kulcsot. A W8.1-ét természetesen nem fogadja el. Mekkora szívatás ez... :W

Hibakód: 0xC004C003, vagyis az ISO által generált kulcs blokkolva van..

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#12075) yozsee11


yozsee11
aktív tag

Üdv!

ITcafé-s cikkben (Így telepítsünk Windows 10-et) az alábbi olvasható:

"A fenti linkről letöltött telepítő (Media Creation Tool) csak abban az esetben lesz képes megtartani a telepített alkalmazásokat, ha a jelenlegi rendszerben a régiót és a nyelvet is angolra állítjuk. Ez a telepítést követően megváltoztatható."

Ezt valaki meg tudja erősíteni vagy cáfolni, hogy tényleg így van-e?
Valamint ha így van, akkor csak erre vonatkozik, vagy a Windows Update-en keresztüli frissítésre is?

Köszi előre is!

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#12076) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Előre is elnézést kérek, ha a kérdéseimmel olyan témát/témákat feszegetek, melyek az elmúlt pár órában/napban már ki lettek tárgyalva, de nem volt lehetőségem az elmúlt 2 napban felgyülemlett közel 1000 HSZ-t végigolvasni. :R

Mai nappal jelezte a gépem, hogy letölthetem a Win 10-et. Ezzel kapcsolatban merült fel pár kérdésem, amire örülnék, ha választ kapnék.

1. Jelenleg egy jól belakott Windows 8.1-es rendszert használok, mely a laptopom gyártója jóvoltából előtelepítve lett anno a gépre. Felmentem hát a gyártó oldalára, hogy ellenőrizzem kitették-e már ők is a Win 10-el kapcsolatos információkat. Szerencsémre igen valamint egy egész korrekt leírást is mellékeltek mellé. 'A Windows 10-re vonatkozó korlátozások' résznél viszont megakadt a tekintetem az Intel Haswell processzorokat érintő sorokon. Viszont, ha jól értelmezem, akkor csak abban az esetben érinti, ha 32 bites rendszert teszek fel? (nekem most 64 bites van).

2. Van-e arra lehetőség, hogy miután letöltöm a 10-et, akkor ne a meglévő 8.1-es rendszerre 'telepítse fel', hanem teljesen szűz telepítést hajtson végre?

3. Van-e arra esetleg lehetőség, hogy a letöltött Win 10-et nem feltelepítem, hanem az ISO-t egy külső winchester-re rakom (egyáltalán érdemes-e)?

4. Ha a 3-as pont nem járható vagy teljesen értelmetlen, akkor van-e arra lehetőségem, hogy a meglévő 8.1 mellé feltelepítsem a 10-et és a gép dual boot-al induljon?

5. Ha jól olvastam elvileg az nVidia driverek fel lettek már készítve a 10-re, tehát nem kell, hogy gondom legyen a GT740M működésével?

6. Végül, de nem utolsó sorban van-e esetleg bármi infotok arról, hogy a közkedveltebb alkalmazások (TeamViewer, TeamSpeak, League of Legends :B ) működnek-e megfelelően, mert sajnos erről sehol nem találtam info-t.

A válaszokat előre is köszönöm, valamint azt is, hogy végig olvastad. :R

(#12077) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Egy kis Win 10 reklám és megemlékezés a korábbi példányokról a Gamestarnál! :)

(#12078) 2thletme2day válasza yozsee11 (#12075) üzenetére


2thletme2day
őstag

Hali.

Én nem állítottam át sem a régiót, sem a nyelvet. Leszedtem az összefoglalóban linkelt első linkről a win 10-et, frissítettem és minden beállítás, adat még a háttérkép is megmaradt az mint a Win 8.1-en volt.

(#12079) csixy válasza Szellem. (#11996) üzenetére


csixy
addikt

Az Edge az index kertészetbe például a sok reklám folytán beledöglik.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#12080) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Win7 Pro-ról upgradeltem, de Teracopy és 7-zip pl. nem tudnak fájlokat felülírni vagy kivágás után törölni, gondolom nincs meg a jogosultságuk. Ezt hol tudom beállítani?

+1: Xbox, Időjárás és egyéb kéretlen alkalmazásokat hol tudom véglegesen eltüntetni? Mintha valami huszadrangú freeware programot telepítettem volna, annyi kéretlen szemetet kaptam frissítéskor.

[ Szerkesztve ]

(#12081) #65388800 válasza AthlonXP (#12072) üzenetére


#65388800
törölt tag

Elvileg ugyan annak kell lennie. Én így csináltam és tökéletesen működik. Aktiválta is igaz én reggel 9-kor csináltam.

Be lehet, de személyre szabni a gépet akkor lehet ha aktiválva van :D

(#12082) Dr. Akula válasza enyan (#12026) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen, dobozos.

(#12083) semetka


semetka
őstag

Ez az Edge pöpec lett. Eddig IE párti voltam de asszem továbbra is maradok Microsoft böngésző fan :D

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#12084) Lefty


Lefty
addikt

clean installal iso-bol felraktam a rendszert, a tool nem mukodott. viszont a gondom az, hogy a win 7 kulcsot nem fogadja el, hogy a fenebe aktivaljam?

[ Szerkesztve ]

(#12085) arcitec válasza yozsee11 (#12075) üzenetére


arcitec
addikt

Windows 10 Media Creation Toolt indítottam ( az emlitett cikk-ben a link) magyar nyelvet választottam és működik minden, kivéve ami még eleve hiányzik a Windows 10 -ből höh

[ Szerkesztve ]

(#12086) beni26k válasza yozsee11 (#12075) üzenetére


beni26k
csendes tag

Nálam magyaron volt minden, magyar nyelvű homeot töltöttem le vele és az összes programom és beállításom megmaradt firefoxtol kezdve a postgresql-ig.

Csak az lehet a gubanc, ha magyar windozra akarsz angolt vagy angol windozra akarsz magyart.

[ Szerkesztve ]

(#12087) #65388800 válasza semetka (#12083) üzenetére


#65388800
törölt tag

Én nem tudom mi van, de másnak is rajta van a gépén az Internet Explorer 11 ? :DDD

(#12088) Ronam


Ronam
addikt

Kiírtam az előbb az ISO-t DVD-re Win7 USB/DVD Tool-lal, indítom a telepítőt és nem talál valami eszközillesztőt. Ez mi lehet?

(#12089) 4ron


4ron
senior tag

Letöltöttem innen a Windows 10-et, nincs már szükségem a tálcán lévő értesítésre. Valamint a gép is valamiért lassú. Települ a háttérben, vagy mi történhet? Ki akarom kapcsolni az automatikus frissítést, ha ez lehetséges.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#12090) Dr. Akula válasza Redplee (#12030) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Le lehet tölteni a telepítőtlemezt és 0-ról kezdve telepíteni. Ekkor viszont kell win10 serial hozzá, amit csak boltban kapsz.

Mi itt most régebbi rendszerről frissítünk, nincs win10 serialunk, az MS jófejsége miatt megy a régivel. Mivel serial nuku, valahogy meg csak tudni akarja az MS hogy nem mindenki ugyanazzal a seriallal aktiválja körbe minden haverját, ezért a win10 telepítéskor generál egy hardverazonosítót a géped alkatrészeiből, ami egyedi lesz mint az ujjlenyomat (elvileg csak az alaplaphoz köt), ez helyettesíti a serialt, és egy régebbi legális windows seriallal legalizálod. Azt a serialt már másik gépen nem tudod win10 frissítésre felhasználni. Sőt, magadnál se, ha új alaplapot raksz a gépedbe, mert mondjuk beszart. Amíg azonban nincs változás, öröm és bódottá.

(#12091) daczkó


daczkó
aktív tag

Olalal, frissítettem az Atheros wifi driverem a gyári driverről (2006-os drivert tett fel) egy 2015 májusira, és mintha bekötötték volna a 100Mbit-es netet, durván gyorsabban tölti be az oldalakat

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#12092) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Az aktiválást automatikusan csinálja az MS vagy nekünk kell aktiválni?
(Jogtiszta előretelepített win 8.1-ről lett win 10-re frissítve)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12093) Dr. Akula válasza kicsicsosz (#12036) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen, frissítheted.

(#12094) Lauda válasza TFSi (#12074) üzenetére


Lauda
félisten

Miert lenne szivatas? Senki sem mondta, hogy elfogadja a regi kulcsokat. Ingyenes frissitesrol volt szo eddig is.

[ Szerkesztve ]

(#12095) GeneraL_XTX válasza Dr. Akula (#12090) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

"Mi itt most régebbi rendszerről frissítünk, nincs win10 serialunk"

Már hogyne lenne... :U

(#12096) #65388800 válasza sz.j (#12092) üzenetére


#65388800
törölt tag

Várj.

(#12097) Colos1 válasza yozsee11 (#12075) üzenetére


Colos1
őstag

Ez érdekelt engem is, de alighanem csak akkor van, ha azzal a programmal frissíted. Én reggel ezzel a MCT -vel csináltam egy ISO -t, most az egyik gépnél felajánlotta a beállítások és alkalmazások megtartását. Ellenőrizni még nem tudtam, mert még telepít.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#12098) mekker


mekker
őstag

Érdemes adatot menteni frissítés előtt (pl. Firefox profil, akármi), vagy felesleges?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#12099) Dr. Akula válasza iceQ! (#12047) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sztem a hálókártyádnak nincs win10-es drivere.

(#12100) Dr. Akula válasza arcitec (#12048) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.