Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Na végre, települ a cucc. Kis regedit kellett hozzá, anélkül hibát dobott.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#12852) cross56 válasza r3dsnake (#12849) üzenetére


cross56
senior tag

Igen, erre gondoltam én is. Köszönöm szépen :)

(#12853) FollowTheORI válasza cross56 (#12832) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mivel ha jól értem egyszer már volt aktivált 10 a gépeden...

Media Tool-al csinálsz egy telepítőt (USB, ISO lemez stb) egy 64 bites 10-esről (telepítő másik gép számára opció).

És szépen feltelepíted tisztán:
- legjobb ha telepítésnél törlöd a régi particiókat és onnan kezdve szépen telepítessz az üres gépre.
- a kulcsbeírós részeket átugrod
- ha minden jól ment akkor telepítés után ott lesz a 64bites aktivált 10-es a gépeden.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12854) r3dsnake válasza arcitec (#12850) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem reklámozták ezt, hogy ingyenes. A hírportálok jöttek ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#12855) Nyasi1012


Nyasi1012
újonc

.Felbuzdulva én is frissítettem a windows 8.1-et 10 re.Sem a kábelt,sem az adaptert nem ozgattam. Frissítés előtt (és közben is) volt internetem.Amint beléptem az új lefrissített win 10-be "korlátozott Ethernetem" lett valami miatt.
Diagnosztika után ezt a képet kapom:
http://kepfeltoltes.hu/150729/net_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Kihangsúlyoznám,hogy a kábelt -ki és bedugtam,újraindítottam mindent csináltam vele amit tudtam.

Mi a megoldás szerintetek?

(#12856) ludsimon


ludsimon
veterán

Tényleg!
Adott a kérdés, hogyha a gépben csak alaplapot cserél az ember, akkor rögtön azt fogja kiírni a w10, hogy illegális példány?

Vagy ha mondjuk nem az alaplapot, hanem a processzort újabbra, vagy a vga-t, azzal nem változik meg a hwid?

undefined

(#12857) r3dsnake válasza Nyasi1012 (#12855) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Egy cmd -> ipconfig /all screenshottal többre mennénk. A win diagnosztika nem ér semmit.

(#12858) gg72


gg72
veterán

UEFI win7-es gépen a win10-re való frissítéskor is megmarad az uefi mód?

(#12859) osztszoroz válasza FіkuszKukіsz (#12847) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Gépházzal kezdtem,de semmi,,a Defender beállításoknál visszadob a gépház settings oldalra.Régi gépen fut a rendszer,jó lenne,ha nem lassítaná..

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#12860) tomp válasza osztszoroz (#12843) üzenetére


tomp
félisten

Saját vírusírtó nem kapcsolja ki?
Nekem fent van a Smart Security. Az úgy kikapcsolta, hogy ha esetleg bekapcsolom akkor egy idő után vissza kilövi a Smart Sec.

(#12861) FollowTheORI válasza Nyasi1012 (#12855) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Tippre a driver nincs/nem jó a hálókártyához.
Szerezz és telepíts egy hálózati drivert.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12862) ludsimon válasza Nyasi1012 (#12855) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem 100%-ig kompatibilis a w10 az adaptereddel. :(
Nekem egyszer hasonló volt az alaplapi gigabites ethernettel mikor W7-ről W8.1-re frissítettem, majd a legújabb driver megoldotta a problémát, addig meg maradt a w7.

Meg kell várni a legújabb drivert hozzá.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#12863) r3dsnake válasza tomp (#12860) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én nem akarok semmilyen vírusirtót.

(#12864) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Mindenki be tud jelentkezni a Microsoft fiókjával, csak én nem? Elfáradt az internet??? Mi ez a hülyeség, mert ezt írja...

(#12865) FollowTheORI válasza arcitec (#12836) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nos anno volt közölve a MS blogon hogy retail az retail marad és viszi tovább a jogait.

Szóval szerintem ezesetben (ha tényleg retail) menni fog a frissítés másik gépen is és telefonon aktiválható lesz (ha automatikusan nem tenné meg).

(- "backup" lehetőség hogy kimented a 10 kulcsát most és azzal telepíted legközelebb és azt aktiválod telefonon.)

De ha valaki tud hivatalos MS forrást is az ne tartsa magában.

Hivatalos FAQ-ba csak ennyi van:

"Can I reinstall Windows 10 on my computer after upgrading?

Yes. Once you’ve upgraded to Windows 10 using the free upgrade offer, you will be able to reinstall, including a clean install, on the same device. You won’t need a product key for re-activations on the same hardware. If you make a meaningful change to your hardware, you may need to contact customer support to help with activation. You’ll also be able to create your own installation media like a USB drive or DVD, and use that to upgrade your device or reinstall after you’ve upgraded."

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12866) zoltan6 válasza ludsimon (#12856) üzenetére


zoltan6
őstag

előbb utóbb biztos lesz rá valami okosság hardveresen vagy szoftveresen,ami emulálja valahogy az alaplap infóit.

(#12867) *H* válasza r3dsnake (#12854) üzenetére


*H*
aktív tag

Nem csak a hírportálok, a hivatalos megfogalmazás is ez volt:
"A Windows-ajánlat részletei:
Igen, ingyenes! Ez a frissítési ajánlat nem a Windows 10 próbaverziójára, hanem a teljes verzióra vonatkozik! A frissítés után ingyenesen használhatja a Windows 10-et az adott eszközön."

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#12868) osztszoroz válasza tomp (#12860) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

360-nal próbálkoztam,,vígan futott mellette a Defender..

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#12869) r3dsnake válasza *H* (#12867) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A frissítés után. Az adott eszközön.

Teljesen egyértelmű. :)

(#12870) slug válasza Dr. Akula (#12476) üzenetére


slug
senior tag

Rendben, koszonom.

(#12871) tomboy0013


tomboy0013
veterán

A Store valamiért nem akar frissíteni meg telepíteni alkalmazásokat. Sőt ahogy tiszta telepítést csináltam félig angol félig magyar a rendszer. A Store pl teljesen angol. Pedig magyar van neki beállítva. Mit lehet ezekkel kezdeni?

(#12872) edari válasza tomboy0013 (#12871) üzenetére


edari
őstag

"A Store valamiért nem akar frissíteni meg telepíteni alkalmazásokat."

Tegnap este 6 körül nekem is ez volt.
9-re jó lett.

Lehet terheltek a szerverek.

(#12873) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Lefutott hiba nélkül a telepítés. Illetve frissítés. Eddig minden rendben.

(#12874) alfa20 válasza Goblin12 (#12813) üzenetére


alfa20
senior tag

Akinek van legális Windows 7/8/8.1 annak van ezekhez legális kulcsa is, ami ezen op.rendszer telepítéséhez kell.
A 10-est az MS "jófejségből" ajándékba adja a legális Windosw-al rendelkezőknek, ennek egy feltételt szabtak: - működő rendszerről kell frissíteni!, ami után senki nem fog MS-től új kulcsot kapni, hanem az alaplap ID-ját fogja tárolni egy szerveren ami későbbi újra telepítés során (Clean Install esetén is!) automatikusan be aktivál.

Alaplap csere esetén ugrik a Windows 10, de az előző op.rendszeredet (amire frissítettél 10-esre) újra telepítheted, annak kulcsával, ha az dobozos verzió volt.

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#12875) cross56 válasza FollowTheORI (#12853) üzenetére


cross56
senior tag

Igen, tegnap frissítettem. Köszönöm :)

Szerk: Na most az a gond, hogy a 64bites telepítőd nem tudom megnyitni, így nem is tudom ezeket megtenni amiket leírtál.

[ Szerkesztve ]

(#12876) yodamester10


yodamester10
őstag

Bocs ha volt már,de hogy lehet a legújabb nvidia drivert felrakni?

(#12877) edari válasza yodamester10 (#12876) üzenetére


edari
őstag

Nvidia.com

Ott drivers, all drivers, majd kiválasztod a neked kellő cuccokat.

(#12878) choco01


choco01
addikt

Akinek a boot.wim fájlt hiányolta a telepítő, annak esetleg sikerült megoldania? :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#12879) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Ma frissítettem 7-ről, minden flottul ment, viszont egy olyan problémába ütköztem, hogy a Winamp, vagy bármilyen más lejátszó, legyen az Potplayer, Media Player Classic nem működik az egérgörgős hangerőszabályzás. :W
Windows 7 alatt ez simán működött, hogy a tálcán rákattintottam a Winamp-re, az egér görgővel pedig szabályoztam a hangot, valaki tud erre valami megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#12880) FollowTheORI válasza yodamester10 (#12876) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Letöltöd az nvidia honlapjáról... de amugy a WU is felteszi, csak ugye control panel stb nem lesz.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12881) FollowTheORI válasza choco01 (#12878) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Letöltöd a Media Tool-t és azzal frissítessz.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12882) #96349952


#96349952
törölt tag

Kipróbáltam, ősrégi MOHAA kifogástalanul hasít Win 10-en is. :D

(#12883) choco01 válasza FollowTheORI (#12881) üzenetére


choco01
addikt

Azzal meg ez a hiba, akkor is ha nem akarok filet megtartani.Insider build 10130.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#12884) FollowTheORI válasza alfa20 (#12874) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igazából ezt az OEM/Retail kérdést nem tisztázták... legalábbis nem rémlik hivatalos forrás rá.

Szóval nem biztos, hogy minden esetben ugrik.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12885) yodamester10 válasza edari (#12877) üzenetére


yodamester10
őstag

Gondolod ennyire mazsola vagyok :F ;)

(#12886) Воланд válasza Goblin12 (#12813) üzenetére


Воланд
titán

semmi
nem
csak akkor kapsz w10-es kulcsot, ha megveszed
kulcsot nem kaptal a frissiteskor, de akarhanyszor ujrarakhatod azon a gepen, mert automatikusan fogja aktivalni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12887) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Vendég fiókot itt nem lehet beállítani valahogy? Bármilyen fiókot akarok létrehozni mindenhova microsoft fiókot kér de én nem akarok megadni semmilyen fiókot... egy sima offline(vagyis izé... mindenféle fiók,jelszó nélküli) felhasználót szeretnék amin tud a családból más böngészni ,filmezni és ennyi.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#12888) FollowTheORI válasza choco01 (#12883) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mi az hogy insider build 10130?

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12889) #96349952 válasza yodamester10 (#12885) üzenetére


#96349952
törölt tag

Nekem is ezt csinálta, restart után már felment.

(#12890) Воланд válasza choco01 (#12878) üzenetére


Воланд
titán

varsz amig minden szukseges fajl elerheto lesz, vagy frissited iso-val.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12891) edari válasza yodamester10 (#12885) üzenetére


edari
őstag

Hát azt nem mondtad hogy már próbálkoztál vele, és errort kaptál.

DDU-val töröld a szemetet, majd próbáld újra.

(#12892) choco01 válasza FollowTheORI (#12888) üzenetére


choco01
addikt

Hát arra értettem, hogy a tesztelői verzió Win 10 van fent,mert nem bírok a véglegesre frissíteni.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#12893) FollowTheORI válasza Воланд (#12886) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

+ tegyük hozzá hogy online kell lenni működő netkapcsolattal végig ehhez. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12894) FollowTheORI válasza choco01 (#12892) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát akkor szépen tedd fel újra a régi windowst, aktiváld be...
Csinálj a media tool-al egy telepítő USB-t vagy ISO-t és frissítsd le arról.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12895) Воланд válasza ludsimon (#12856) üzenetére


Воланд
titán

ha alaplapot cserelsz, akkor ugrik az aktivacio, mas hw csere eseten nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12896) hati


hati
addikt

A volume licence-es W 7/8.1 Pro-kat is lehet frissíteni?

(#12897) wwhy


wwhy
veterán

W8.1 visszaállítás folyamatban :( Van egy sw-m, ami pendrive-ról megy csak (szótár), és a W10 valamiért folyamatosan kiadja az SD-kártyát, tehát a sw szépen lefagy :(( HP 2530p.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12898) FollowTheORI válasza hati (#12896) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12899) Воланд válasza zoltan6 (#12866) üzenetére


Воланд
titán

sok sikert hozza, xp ota letezik ez a modszer.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12900) libus


libus
őstag

Üdv!

Eredeti Win 8.1-em volt, amit update-tem Win 10-re.
Most nézem a Vezérlőpult/Rendszer-t és az írja a Windows aktválásánál, hogy csatlakozzon az internethez....
és mellette ott van, hogy windows aktiválása. Ráklikkelek, ekkor megnyillik egy ablak, ahol aktiválni lehetne, de egyből be is záródik. :(
Meg elég sok minden bezáródik hiba üzenettel. Pl.: Windows fényképnézegetővel nem is nyit meg egy fotót sem. :(
A Media Tool-al le akartam tölteni a Pendrive-s verziót, hogy meglegyen későbbiekben is, de ez is ahogy betölt, be is záródik hiba üzenettel. :(
Ennyire használhatatlan még a Win10? Vagy mi a bánata? :F
:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.