Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128165) Fire/SOUL/CD válasza RockHaRD (#128159) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. MCT letölt és létrehozod vele a telepítő pendrive-ot
2. gép leállít, csak az SM951-es legyen csatlakoztatva, minden más adattároló adatkábele lehúz, a telepítő pendrive-t dugd rá az USB port-ra
3. BIOS-ba belépsz, Exit menüben Load UEFI Defaults (vagy hasonló) opció
4. csak ezen beállításokat és műveleteket hajtsd végre, semmi mást (CSM-el sem kell foglalkozni!)
# Fastboot és Secureboot letilt
# XMP betölt és a RAM-odnak megfelelő feszkót és órajelet lődd be
# SATA Mode legyen AHCI-n
# Secure Erase-el takarítsd le az SSD-t
# Boot menüben a boot sorrend elejére tedd a telepítő pendrive-ot

5. Módosítások mentésével kilépsz a BIOS-ból, és had induljon el a gép, magától el kellene kezdenie a telepítést. Az első újraindításkor már az SSD-ről kellene, hogy boot-oljon, ha nem, akkor még az alaplap Boot menüjét előcsalva próbálkozz.

Ennek a módszernek nem az a lényege, hogy UEFI-ben vagy Legacy-ban települ-e a Windows 10, hanem "csak" annyi, hogy képes-e bebootolni az SSD-ről avagy sem.

Majd írj, mire jutottál. (tényleg így járj el, ahogy írtam, mert ha saját fejből pluszban beállítsz még ezt is, meg azt is, akkor felesleges az egész) :B

UI:
Samsung meghajtók esetén (OEM meghajtók esetén is, (tied is OEM)) a modellszámban benne van, hogy SATA avagy NVME a meghajtó.
H - SATA
V - NVME

Esetedben MZHPV512HDGL, azaz SATA, ezért jelzi a BIOS is is SATA előjellel (helyesen amúgy)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128166) RockHaRD válasza Fire/SOUL/CD (#128165) üzenetére


RockHaRD
addikt

Köszönöm a segítséget. Ezeket mind megpróbáltam, de nem működött sajnos. Az első probléma az az, hogy a secure erease nem talál olyan meghajtót, amin tud végrehajtani törlést. A megoldás az lett, hogy vettem egy wd black nvme ssdt, és elsőre jó minden... :/

[ Szerkesztve ]

(#128167) pube111


pube111
senior tag

Feladatkezelőben akarom beállítani, hogy este 8, és reggel 6 közötti időtartamban kapcsoljon ki a gép, ha egy bizonyos user be van jelentkezve.
Hol lehet beállítani, hogy hétfőtől péntekig, 20:00-06:00-ig időtartamban bejelentkezés után 3 perccel?

(#128168) pube111 válasza pube111 (#128167) üzenetére


pube111
senior tag

Az megvan, hogy egy bizonyos időpontban, csak az időtartam beállítást nem találom.

(#128169) Fire/SOUL/CD válasza RockHaRD (#128166) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Oké, ez is megoldás. :DDD
Amúgy, ha még nem kukáztad le az SM951-t esetleg nézd meg, hogy van-e hozzá új firmware, hátha javít valamit a dolgon.
Mint minden Samsung OEM SSD-nél, nem a Samsung adja a támogatást, hanem az az OEM partner, amely gépébe szerelik az OEM SSD-ket. A tiéd 000L1-re végződik, ezért Lenovo gépekben fordul elő ez a SM951 OEM modell.
Lenovo Firmware Update Utility
Természetesen csak saját felelősségre. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128170) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv! Munkához kaptam egy gépet gtx950 ,Samsung SyncMaster 943NW monitor,most raktam fel a win10 et és nem találja a monitor helyes felbontasat listában sincs 1440x900 lenne legujabb nvidia driver. Eszkozkezeloben eltavolitottam majd újra feltettem a monitor és a vga drivert is de semmi. Valami tipp esetleg ?

(#128172) Pyttawrx válasza #98320896 (#128171) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. "Kockázat" mindig van :).
Innen: [link]
Itt vagy a frissítést választod, vagy lejjebbi gombbal csinálsz egy pendrive-ot majd indítod róla a setup-ot

(#128173) Zoz válasza #98320896 (#128171) üzenetére


Zoz
őstag

MCT-vel csinálsz egy telepítő pendrive-ot, és arról elindítod a SETUP.EXE-t.
Ha valamiért mégse megy fel, akkor visszaáll a jelenlegi verzióra. De ha nagyon-nagyon biztosra akarsz menni, akkor csinálj egy klónt a rendszer meghajtódról.

(#128174) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Na most meg aktiválni nem tudom :C
Van itthon minden géphez Pro retail key-em, eddig működött gond nélkül. MTC-vel csináltam a pendrive-ot, úgy raktam fel a wint, de kulcs nélkül. Most aktiválnám amikor már fent van, és nem fogadja el a kulcsomat. Ok, nem gond, vettem másikat, hátha az előző alaplaphoz volt bound-olva. Nem nyert, ezt sem fogadja el :U

(#128175) Csupingo válasza pruzsi (#128170) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor a monitor oldaláról megpróbáltad a "driver-ét" telepíteni? Végső esetben az nvidia driverben létre lehet hozni egyedi felbontást. (az időzítést cvt csökkentettre kell állítani)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128176) Zoz válasza RockHaRD (#128174) üzenetére


Zoz
őstag

Tippelek: a korábbi és a mostani kulcs is ilyen pár ezer forintos helyről lett véve?

(#128177) King Unique válasza RockHaRD (#128159) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem tudom honnan vetted, vagy ha használtam akkor kitől ezt ez az SSD-t, de a modellszám alapján egyértelműen OEM típus, amiknél lehet szívás mint már említve volt, valamint ha egy normál (nem OEM) SSD-re elsőre sikeres volt a telepítés az utólag leírtak alapján, akkor nem nagyon van miről beszélni. :)) Meg ha valami abnormális módon ennyire nem akar működni, akkor ott esélyes, hogy van valami zavaró tényező és nem W10 specifikus a probléma, lásd esetedben az OEM SSD. :B Az ilyenek használatát lehetőleg kerülni kell, akárcsak pl. az N-es Windows használatát. :D

A másik problémádnál épp nemrég volt arról szó, hogy újratelepítésnél nem kell újból megadni a termékkulcsot, digitális licenc megléte esetén az annak megfelelő kiadást telepítve automatikusan aktiválódni fog a Windows 10. Ahogyan arról szintén, hogy hardvermódosítás esetén hogyan oldható meg az újraaktiválás. Ha esetedben megfelelően végrehajtva az újraaktiválást abnormális módon az sem megy, akkor ott megint valami zavaró tényező lehet, lásd pl. érvénytelen, illetve utólag letiltott MAK termékkulcs, stb. :D :))

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.