Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28101) GabN73 válasza carl18 (#28096) üzenetére


GabN73
addikt

Ha te pár kártyával fogsz BTC-t bányászni úgy, hogy abból jó havi bevétel lesz... Hát egyből adok neked sok sok milliót. :DDD
Azért mert az indexen megjelent egy cikk, és sok lusta ember egyből a $-t látja még nem minden úgy van ahogy a cikk említi. Venni kéne a fáradtságot utánaolvasni... :B :K

(#28102) Cathfaern válasza carl18 (#28096) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

BTC-t már akkor se érte meg bányászni, amikor még megérte bányászni. Ne csak azt nézd, hogy most beletolsz X pénzt, és akkor utána havonta Y (X-nél jelentősen kisebb) pénzt fog hozni. Hanem most beletolsz X pénzt, után Y*Z (és Z nem 1 jegyű szám) hónapig fog tartani mire egyáltalán a bekerülési költség megtérül. De nem csak a bekerülési költséggel kell számolni, hanem azzal is, hogy az egész helyett X-et befektethetted volna másba (akár közvetlenül BTC-be), de mivel ez nem történt meg, hozamtól is elesel.

tl;dr: mindig is jobban megérte BTC-t venni, mint bányászni.

(#28103) GabN73 válasza Cathfaern (#28102) üzenetére


GabN73
addikt

Amikor még CPU-val is lehetett szépen csákányolni, akkor megérte. Főleg ha nem adta el, vagy nem verte el pizzára. :D

(#28104) Mercutio_ válasza carl18 (#28099) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sportfogadás?
Online poker?

:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28105) carl18 válasza Mercutio_ (#28104) üzenetére


carl18
addikt

Kösz! :) Szerencsejátékban nem igazán bízok. Néha-néha rakok egy ötöslottót azét :)
Szeretnék valamibe belefogni munka mellet, olvastam netten van ez a anyagi függetlenség amit szép lassan el lehet érni? Itt biztos tudjátok miről van szó. De arra is gondoltam jövőre kimegyek németba dolgozni ha más megoldás nincs.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#28106) htomi85 válasza carl18 (#28105) üzenetére


htomi85
tag

Mi a szakmád?
Ha van lehetőséged német földön melózni, menj mielőbb.
Ennél jobb pénzügyi tanácsot nem kapsz senkitől.

(#28107) BÁ Nutrition válasza Mercutio_ (#28104) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

En jatszottam online pokert vagy masfel evig asszem. Azert eleg melos tud lenni. Ingyenpenzrol indultam es parszazezerrel szalltam ki. Osszessegeben nem terult meg a befektetett energia. Es sokkal tobbet kellett volna bele invesztalni kepzes onfejlesztes teren h szintet tudjak ugorni es mondjuk par millios eredmenyt elerjek. Jobbnak lattam ha inkabb ezt az energiat vmi hagyomanyosabb szakmaba tolom bele. Ez be is valt. De lassan ezt is unom mondjuk..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28108) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#28107) üzenetére


Mercutio_
félisten

Smiley a hsz-ben megvolt?;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28109) BÁ Nutrition válasza Mercutio_ (#28108) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

meg, azt egy utalasnak gondoltam valakire ;]

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28110) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#28109) üzenetére


Mercutio_
félisten

IS:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28111) st6969 válasza carl18 (#28105) üzenetére


st6969
őstag

Bankoknál befektetési alapokba fektetni nem szerencsejáték? ;]
Közeli ismerőssel történt meg, laikusként végighallgattam a bankos hölgy monológját. 2M régóta kuporgatott Ft-ot szeretett volna befektetni, hosszas beszélgetés után a hölgy azt javasolta, hogy kincstárjegyet vegyen, aminek ugyan nem nagy a hozama, de biztonságos. Így is lett (nagyrészben). És megmutogatott egyéb lehetőségeket is, múltbéli hozamokkal (persze kihangsúlyozta, hogy ez nem garancia). Volt olyan alap, aminek a hozama emlékeim szerint olyan 20-30% között mozgott kisebb-nagyobb kilengésekkel, de rövid és hosszútávon is. Ajánlani semmit nem ajánlott a hölgy, csak megmutogatta több alapjuk hozamát. Na, ezután úgy döntött az ismerős, hogy 200k-t próbából rászán. Pár hónap elteltével már 30k pluszban volt, majd most hívott (1 évre, hogy befektette a 200ezret), hogy 65k Ft-ot vett ki.
Hát mit mondjak, kedvet kaptam én is, hogy kipróbáljak egy ilyet.
Ha befektetési alapban gondolkodom, a számlavezető bankomban érdemes körülnézni, vagy van jobb/olcsóbb/célszerűbb megoldás is? Próbaként 3-4 féle különböző kockázatút kiválasztanék, és azt figyelemmel követném. Mit javasoltok:
1. felejtsem el, nem értek hozzá
2. menjek pénzügyi tanácsadóhoz
3. vegyek valamit a bankban, aztán majd lesz valahogy
4. ...???
Két célom lenne vele: 1-2 éves távlatban egy kis plusz hozam, illetve hosszabb távon nyugdíj(kiegészítés)

(#28112) concret_hp válasza st6969 (#28111) üzenetére


concret_hp
addikt

a szó amit keresel: diverzifikáció

egyébként nem tudom mi tudodd harmadára esni, az valami különösen gamblingelős alap lehetett (és esetleg rohadt sok költség)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28113) dptrsk válasza concret_hp (#28112) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem 65k pluszban zárt?
Azért akarja a fórumtárs is kipróbálni, ha jól értem. Gondolom nem szeretne 200k-ból 65k-t csináltatni magának.

(#28114) st6969 válasza dptrsk (#28113) üzenetére


st6969
őstag

Így igaz, pluszban :K

Hol van a legnagyobb választék az alapok között, szerintetek hol induljak el? :R

(#28115) concret_hp válasza st6969 (#28114) üzenetére


concret_hp
addikt

akkor a mondat amit keresel: a múltbeli tlejesítmény nem garancia a jövőre nézve :)

van vagy 10 alapkezelő itthon, hozamplázán tudsz keresni az alapkezelővel. számlavezető bankodnál is szint biztos van rá megoldás.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28116) KMT válasza st6969 (#28114) üzenetére


KMT
addikt

Hozamplaza-n egész sok van. De van fix havidíj és a vétel sem olcsó, főleg a mostani hozamkörnyezetben. Lehet, hogy jobban kijön az ember, ha választ pár jó concorde/platina alapot az alapok online kínálatából, ahol viszont nincsenek plusz díjak.

(#28117) st6969 válasza concret_hp (#28115) üzenetére


st6969
őstag

Igen, ezt tudom :K És el is hiszem, de számomra (majdnem teljesen laikusként) tulajdonképpen nem nagyon van más támpont, ha valami alapot vásárolnék, csak az, ha a múltbéli hozamokat nézegetem. Akkor meg már nyilván olyat választanék, ami nem csupa negatív 5 évre visszamenőleg, hanem inkább növekvő, jellemzően 2 számjegyű.
Köszönöm a hozampláza tippet, és neked is KMT, utánanézek (aztán lehet, hogy ismét elmegy a bátorságom, de ahogy az előbb is utaltam rá, megpróbálom "szerencsejátékként" felfogni).
:R

(#28118) bernel válasza st6969 (#28111) üzenetére


bernel
tag

Ha nem akarsz nagy kockázatot, akkor vegyes alapot vegyél, amiben van kötvény és részvény is. Így lesz hozam is, nem annyi ugyan, mint egy tiszta részvényalappal, viszont nem is fogsz bukni vele annyit, mert diverzifikált.

És mindig nézd meg, hogy milyen tartási időt javasolnak az alapra. Ha nem akarod annyi évre betenni, akkor ne azt válaszd. A 20-30%-ot hozó alapokat tipikusan legalább 5 év tartásra javasolják, mert hosszabb ideig mínuszban is lehet.

(#28119) bernel válasza bernel (#28118) üzenetére


bernel
tag

Ebben a cikkben van egy jó ábra, hogy milyen hozamhoz milyen kockázat társul: [link]

(#28120) KMT válasza st6969 (#28117) üzenetére


KMT
addikt

Érdemes többől válogatni. Itt a két legfrissebb cikk épp ilyesmiről ír.
[link]

(#28121) bernel válasza st6969 (#28117) üzenetére


bernel
tag

Nem tudom, melyik banknál vagy, de az OTP-nél pl. vannak ilyen válogatás alapok, különböző kockázati szintekkel, amikből lehet választani ízlés szerint, hogy ki milyen kockázatot vállal be: [link]

Az egyes alapokra írják az ajánlott minimális befektetési időt is.

(#28122) carl18 válasza htomi85 (#28106) üzenetére


carl18
addikt

Pincér és Targoncakezelő vizsgám van, sajnos ahol én lakok túl sok lehetőség nincsen. Most egy gyárban dolgozok netto 100-110 között kapok, 3 műszakba + 3 óra a bejárás naponta, annyit kell utazni. Kevés szabadidőm van mellette és az alvás hiány lassan de kikészíti az embert. Akár hogy nézzem, számolgatom. Ebből a pénzből sose veszek házat :((
Szolnok megyében sok lehetőség nincsen, akkor a legjobban azzal járnák ha találnák külföldön melót?
Ez a gyári meló is nagyon kellemetlen, alig fizet és halálra dolgoztatnak. Igazi rabszolga fealing :DDD

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#28123) hati válasza carl18 (#28122) üzenetére


hati
addikt

Ez esetben a legjobb befektetés a tanulás lenne. (A 100e nettó nálam még heti bérnek is kevés lenne.)

(#28124) Mercutio_ válasza carl18 (#28122) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nyelvtudás?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28125) htomi85 válasza carl18 (#28122) üzenetére


htomi85
tag

Hallgass rám.
Azonnal indulj.
Dolgozni tudsz az látszik.
Ezt az életszínvonalat nyelvtudás nélkül is eléred. Fél év alatt a nyelvet is megtanulod, onnantól bármi lehet.

(#28126) htomi85 válasza carl18 (#28122) üzenetére


htomi85
tag

De ha majrés vagy, jelentkezz a győri audiba. Ott is jobb.
Még a német is rád ragadhat.

[ Szerkesztve ]

(#28127) carl18 válasza hati (#28123) üzenetére


carl18
addikt

Oké köszönöm a válaszokat, hát a vicces hogy akik itt dolgoznak azok azt mondják hogy milyen jól keresnek 130-140 2-3 túlórával Ez a hétvégét jelenti szombat vagy vasárnap. LOL
Szüleimmel élek, de ebből se házat se jogsit nem fogok tudni összehozni, hitelt meg megfogadtam sose fogok felvenni. Azért már egyre jobban zavaró hogy ebbe az országba hiába dolgozok keményen semmi eredménye nincsen. Azért a német fizetésből már vehetnék egy olyan autót ami tetszik is :) Hyundai Coupe 2003-2006 ami mostanság nagyon tetszik.
A tanulás jó befektetés? Igazat megvallva van egy új munka ami tetszik. Masszőrnek akarok majd tanulni, mivel a kezemre úgy is mindig aranyat ér. Azzal külföldön is el lehetne majd helyezkedni szerintem, bár akár hogy nézzem még mosogatni is jobban megérné.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#28128) carl18 válasza Mercutio_ (#28124) üzenetére


carl18
addikt

Német és a angol megy valamennyire. Esetleg Anglia? Milyen hely? Migránsok vannak kint?

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#28129) st6969 válasza carl18 (#28128) üzenetére


st6969
őstag

"arckönyvben" keress rá az ausztriai munkák csoportra (zárt).
(és ezzel egyidőben kezdd el írni a felmondóleveledet, mert ha megy egy kicsit a német, targoncajogsid is van, és van eszed, akkor jövőhéten már úton leszel kifelé)

(#28130) KMT válasza carl18 (#28128) üzenetére


KMT
addikt

"Migránsok vannak kint?"

:(
Te is növelni fogod a számukat...

Egyébként én is inkább a tanulásra szavaznék. Ha kimész így, többet fogsz keresni. Majd pár év után eleged lesz, hiányzik a környezet, család, a barátok, hazaszeretet stb. De mégsem fogsz visszajönni, mert annyival rosszabbul keresnél. Visszalépni a legnehezebb. (Persze ezek nyilván egyénfüggők.)
Ezzel szemben, ha van egy olyan képesítésed, amivel itthon is elfogadható színvonalon tudsz élni, akkor egyrészt a mehetnék is kevésbé aktuális, másrészt ha mész is, van ráció a visszajövetelben.

(#28131) Mercutio_ válasza carl18 (#28127) üzenetére


Mercutio_
félisten

Masszőrből dunát lehet rekeszteni...

Ahogy lentebb írták, ha megy a német irány ausztria targoncás meló, de akár felszolgálás is jobban fizet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28132) vans?


vans?
őstag

sziasztok!

kb. masfel millio forintot szeretnenk hasznositani lekotessel, illetve havi 400 netto koruli bevetel mellett jolenne lakasmegtakaritas is. 5 ev mulva szeretnenk hazat venni (panel van).

Tudnatok segiteni, hogy hogy erdemes most lekotni illetve melyik a legkedvezobb lakasmegtakaritas?

Koszonom!

hábm bábm

(#28133) adalbert1 válasza KMT (#28130) üzenetére


adalbert1
veterán

+1 a tanulásra hosszú távon (akár szakmunka, akár valami szellemi foglalkozás): anno beszélgettem egy pár éve Írországban építkezésen ezt-azt dolgozó (kb. segédmunkás szint) volt általános iskolai osztálytársammal: azt mondta, hogy ugyan kint jobban él, mint itthon, megtakarítani is tud, de ha pár év múlva haza jön, akkor mondjuk lesz annyi pénze, hogy vegyen egy házat magának, viszont akkor is ott tart, hogy kb. semmihez nem ért.

(#28134) Stanlee


Stanlee
őstag

Azon gondolkozom, hogy veszek otp gepkocsi nyeremeny betetkonyvet. Jelenleg itt all a szamlan egy kis penz. Mivel tudom, hogy nem egeszen 3 ev mulva szuksegem van ra, igy legalabb mar attranszferolom Mo-ra a casht, itt a nemet szamlan amugy se kapok erte semmit. Ha meg meg szerencsem is van es nyerek egy aygo-t, akkor jol kamatozott a penz, ha meg semmit nem nyerek, akkor is ugyanott vagyok, mint most. Ha veletlenul meg kilone a forint es felmegy 400 HUF/EURO-ig, akkor bebuktam, de nem egyszerre fogok mindent atvaltani. Ha meg beerosodne mindennel szemben a forintunk, akkor meg meg jol is jartam :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28135) VirsLee válasza vans? (#28132) üzenetére


VirsLee
őstag

Ennél azért sokkal összetettebb a dolog. Válaszolj meg néhány kérdést, hogy az igazán jó megoldás kiderüljön:

- kp-ra veszed majd vagy hitel is lesz?
- egyedül veszed vagy lesz tulajdonostárs is?
- ha hitelre veszed mekkora lesz a hitelösszeg és hány év alatt szeretnéd visszafizetni?
- van-e már egészségpénztárad/önkéntes nyugdíjad/lakástakarék szerződésed?
- ha igen, melyikre mennyit fizetsz most?
- havonta mennyit tudsz megtakarítani?

(#28136) carl18 válasza Mercutio_ (#28131) üzenetére


carl18
addikt

Oké köszönöm a válaszokat! :)
Elkezdtem olvasni is, a gazdag papa szegény papa című könyvet.
Megtanít egy havi fizetésből mire mennyit költsön az ember, meg hogy keresni kell befektetéseket, "Passzív jövedelem forrásokat" Erről kérném ki véleményeteket? Milyen passzív jövedelem források vannak?
Esetleg befektetések. :))
Gondolom itt biztos olvasta valaki ezt a könyvet.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#28137) htomi85 válasza carl18 (#28136) üzenetére


htomi85
tag

Teljesen fordítva ülsz a lovon.
A te bajod az, hogy nem keresel eleget. Azzal kell foglalkoznod, hogyan tudnál többet keresni.
Amiről te beszélsz az azoknak szól, akik havi félmillió nettót keresnek, de el is költik mindet.
Te most egy hónapban félre tudsz tenni kb húszezer forintot, abból sose lesz értékelhető tőkejövedelem.

(#28138) Stanlee válasza carl18 (#28136) üzenetére


Stanlee
őstag

htomi-nak igaza van. eloszor arra kell ragyurni, hogy tobbet keress. Ha tobbet keresel es nem kezdesz el a fizetesed novekedesevel azonos utemben a kolteseid is novelni, akkor lesz megtakaritanivalod is. Abbol utana lehet gondolkozni a befekteteseken.

En is azzal kezdenem, hogy Ausztria-Nemetorszag fele venni az iranyt, ott elkezdeni dolgozni. Aztan valamit tanulgatni, mert igazabol azzal lehet a legegyszerubben tobbet keresni, ha valami jobb pozicioba kerulsz. Persze majd ott is lesz egy ido, ami utan mar nem fogsz tobbet keresni, de az nem most lesz meg.

Unokatestverem tudom neked felhozni peldanak, o segedmunkas, epitkezeseken dolgozott, alig tudott valamit nemetul. Fogta magat es valami ceghez jelentkezett ami munkaerokozvetitokent keresett neki helyeket, volt hogy eromuben dolgozott, most valami gyarban van karbantartokent, igaz csak vasarnap van szabadnapja de tobb, mint 2000 eurot keres, tudom nem sok, de havi 150-hez kepest kiraly fizetes, nem kell szallast fizetnie, mert a ceg fizeti neki azt is. Ami meg eszembe jutott, ha birod az elszigeteltseget es a gecinehez munkat, akkor furotoronyra is keresnek embert, ott csak 6 honapot kell dolgozni, es jo sokat keresel... A furotornyos dologhoz meg annyit, hogy az egyik srac aki nalunk volt gyakorlaton furotornyozik es nagyon szereti. Remelem valami otletet tudtam adni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28139) vans? válasza VirsLee (#28135) üzenetére


vans?
őstag

- valoszinu, kisebb hitel is kell majd (2-3-4M?)

- a felesegemmel

- kb. 5 ev alatt max

- nincs

- 150-200 kozott

Koszi!

hábm bábm

(#28140) hati válasza carl18 (#28136) üzenetére


hati
addikt

Passzív jövedelmet, tőkével tudsz elérni, hiszen a pénzed dolgozik helyetted. Van pár milliód, hogy dolgozzon helyetted?

(#28141) carl18 válasza Stanlee (#28138) üzenetére


carl18
addikt

Oké kösz a válaszokat! :) Próbálok fejlődni mindig! Látom ti tudjátok mire gondolok.
Nem nincs pár millióm, és havi 70-80E-t is el tudok rakni egy hónapba, nem dohányzom meg stb nincsenek káros szenvedélyeim.
Igen úgy látszik a bevételem rettentő kevés, akkor elsőnek meg kell növelnem a bevételi forrásom.
Még akkor egy darabig megpróbálom a gyárba kibírni hogy legyen elég pénzem majd külföldnek neki indulni.
Akkor még belevágok egy nyelvtanulásnak is, amúgy esetleg nekem még Anglia is tetszik ott mennyire lehet munkát találni? :))

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#28142) Mercutio_ válasza carl18 (#28141) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bármennyire....lehet....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28143) Cathfaern válasza carl18 (#28136) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az én tapasztalatom az, hogy az ilyen passzív jövedelmes könyvek sokat segítenek passzív jövedelmet szerezni... azoknak akik írják őket ;] Amúgy nem sokat érnek...

(#28144) carl18 válasza Cathfaern (#28143) üzenetére


carl18
addikt

Szerintem azért csak tanulhat valamit belőle az ember! :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#28145) Stanlee válasza Cathfaern (#28143) üzenetére


Stanlee
őstag

A Kiyosaki konyvek nem fognak gazdagga tenni senkit, de kezdetnek nem rossz az elso konyve, az utana jovoket nem szabad elolvasni. Ha lesz benne egy-ket gondolat, ami az embert a jovoben elobbre viszi, mar az is megerte. Amugy en javaslo mmeg a kiszamolo.hu olvasasat is carl18-nak.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28146) VirsLee válasza vans? (#28139) üzenetére


VirsLee
őstag

Hjaaaa, bocs, nem voltam elég alapos. Elfelejtettem megkérdezni, hogy gyerekek vannak-e, de gondolom, hogy igen, ha családi ház felé veszitek az irányt :)

Szóval, azt mondanám, ha tényleg biztos vagy benne, hogy 5 éven belül venni is fogsz valamit, akkor az alábbiakat tudom javasolni. Nagyon fontos, hogy ezek olyan dolgok, aminél nagyon fontos, hogy egy részénél kötött, lakáscélú a felhasználás. Szóval, ha nem vásárolsz, akkor nagyon sok előnytől esel el.

- Most nyiss lakástakarékot, amennyit tudsz, a havi megtakarítási összegedbe belefér. Ha van mondjuk két gyereked és a feleség, akkor köss négyet, a kedvezményezett minden esetben Te vagy a feleséged legyen. Fontos, hogy az elérhető legrövidebb futamidőre kösd, így a legmagasabb a hozam.
- 2 év múlva nyiss 1-1 egészségpénztári számlát, és fizess be rájuk 400-400e forintot és azonnal kösd le 2 évre. Ezek után 30% adó jóváírást kapsz a következő szja bevallásnál, így 120-120e forintot fognak rajta jóváírni. Ezt két egymás utáni évben tedd meg. Erre azért van szükség, mert 2016 óta, havi kb. 19e forint erejéig az egészségpénztári 6 havi egyenlegedből fizethetsz lakáshitelt.
- A fentiek miatt szükséges, hogy amikor a házat veszitek vagy építitek, akkor az kettőtök nevén legyen, továbbá a feleséged is adóstárs legyen, így két oldalról tudjátok a kedvezményeket igénybe venni.
- Amit ez a kettő nem emészt fel, annak nyiss egy díjmentes államkincstári számlát és oda tedd be prémium magyar államkötvénybe. Ez általában 2-3%-ot ad infláció felett.

Nagyon fontos azonban megjegyezni, hogy ez nagyon-nagyon lakáscélra optimalizált felhasználás, ha 4-5 év múlva nem veszel lakást, akkor körülményesen és jelentős költségek árán tudod csak majd másra felhasználni a lakástakarék illetve egészségpénztárban felhalmozott összeget. Kétségtelen azonban, hogy lakáscélra ennél magasabb biztos hozamot manapság szerintem lehetetlen elérni. Ha bármi kérdésed van, kérdezz nyugodtan :))

(#28147) VirsLee válasza carl18 (#28144) üzenetére


VirsLee
őstag

Én ezekben a könyvekben annyira nem hiszek, lehet, hogy azért mert van egy közgazdász diplomám, vagy azért, mert egyik sem tartalmaz semmi konkrétumot... :))

Igazából senki nem venne meg egy könyvet, ami csak néhány mondatot tartalmazna.

- Tanulj meg számolni (az átlagos ember képtelen a különböző pénzügyi termékeket összehasonlítani)
- Realizáld a költségeidet (általában ész nélkül költünk minden sz@rra / sokszor én is)
- Fejleszd magad, és növeld a termelékenységed (hogyan keress több pénzt)

Ezekre nincs válasza egyik sikerkalauznak se.

Ha mindez megvan, és jelentősen többet keresel már, mint amennyivel fenn tudod tartani magad, akkor szembesülni fogsz azzal a problémával, hogy van befektetésre váró pénzed. Utána fellapozod a sikerkalauzt és rájössz, hogy hiányoznak belőle a konkrétumok, hogy mit is lehet csinálni a pénzeddel :))

Szóval ha nincs pénzed azért nem jó (nem erre nyújt megoldást), ha van pénzed azért nem jó, hisz nincsenek benne használható konkrét példák.

(#28148) BornToBePuli válasza VirsLee (#28146) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Az egészségpénztári számlát két külön névre? Azt azért érdemes említeni, hogy szja-köteles bevétel /jövedelem is kell hozzá.

Állami támogatás csak egy kedvezményezett után jár.

Read only felhasználó

(#28149) VirsLee válasza BornToBePuli (#28148) üzenetére


VirsLee
őstag

Igazad van, azt hittem elég említeni, hogy szja bevallás :)
Egészségpénztári számla külön névre, amennyiben mindkét embernek van jövedelme, akkor mindketten vissza tudják igényelni a részüket. Nyilván, ha valakinek nincs, akkor csak a keresőre érdemes nyitni.

Lakástakarék esetén nem kell hozzá jövedelem, és közeli hozzátartozók után is igénybe lehet venni, értelemszerűen a gyereked és feleséged ilyen :)

(#28150) BornToBePuli válasza BornToBePuli (#28148) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Illetve egy kedvezményezett egy állami támogatás. Rossz szórend.

Read only felhasználó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.