Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) kovisoft válasza emvy (#28800) üzenetére


kovisoft
őstag

Akkor sorry, félreértettem. :R Megyek, iszok gyorsan egy kávét! :)

(#28802) stickermajom válasza Kobe (#28779) üzenetére


stickermajom
addikt

Én is valahogy úgy gondolkodtam, hogy nem éri meg annyira. Csak ÖNYP-m van, szóval máshonnan nincs sajnos jóváírás. Évi 20-30k-s vitamin vásárlásra (szerencsére) nem érné meg nekem egy EP számlát is fenntartani a magas költségek miatt.

(#28803) Kobe válasza stickermajom (#28802) üzenetére


Kobe
veterán

Ha a csaladban van idosebb, vagy aki rendszeresen vasarol gyogyszert ilyesmiket, megeri. Megadhatsz tobb szemelyt, mint szolgaltatast igenybevevot, es akkor tobb ember kerhet ugyanarra a tagi azonositora szamlat.

(#28804) _ATi_1 válasza stickermajom (#28802) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Főleg, hogy vitamint nagyon sok éve nem is lehet elszámolni rá. :(

(#28805) attiati válasza stickermajom (#28802) üzenetére


attiati
veterán

Tappenz alatt a fizuig kiegeszitett penzt is at lehet folyatni az ep-n, de en 5 eve nem voltam tappenzen, ugyhogy nem tudom a modjat.

[ Szerkesztve ]

(#28806) axioma válasza MaciG (#28798) üzenetére


axioma
veterán

NE kerj szuneteltetest. Ha a szamlavez. 150 Ft-okra eleg bent a penz (gondolom), akkor egyszeruen nem fizetsz be (vagy kevesebbet). Nem remlik, hogy magasra van-e nyitva az ltp-d, de ha igen, es hitel is kellene, akkor majd a vegen kell figyelni (legrosszabb esetben tenyleg huzodik par honapot).
A masik, hogy amikor ujrakezdesz fizetni, akkro figyelni kell a 3. es 4. negyedeves szabalyra. Ehhez gyere es kerdezz, kelleni fog hogy mikor indul az ugyfeleved (eves ertesitobol is kiderul, de amugy meg az elso olyan honap amikor a nyitasi + 1 teljes havi be volt fizetve), es hogy ahhoz kepest mikor kezdenel ujra megtakaritani. Annal jobb, minel inkabb az ugyfelev elejen vagy.

(#28807) axioma válasza attiati (#28805) üzenetére


axioma
veterán

Pedig sima. A munkahely kitolti a nyomtatvanyt, es annyi. Ha tb-kifizeto a ceg, akkor viszonylag ecceru mert minden adat nala van, ha nem, akkor vszinu kerik toled hogy mennyi tappenzt kaptal (termeszetesen betegszabi eseten - es ez lesz a gyakoribb, az elso 15 munkanapnyi munkakeptelenseg per ev - akkor minden a ceg kezeben van, es arra is jar).
Vitamin: attol fugg, milyen a vitamin. Barmilyen OGYI-s termek elszamolhato, ha gyogyszertarban veszed, de van olyan lista hogy mashol vasarolva mi az ami elfogadhato (pl. egy rakat Beres-vitamin pont kozte van).

(#28808) concret_hp válasza stickermajom (#28802) üzenetére


concret_hp
addikt

ha olyat nyitsz zami önsegélyező pénztárral együtt van, azon könnyebb azért terhelést csinálni. + ha nem tudod elkölteni van olyan, hogy 10% adójóváírásért lekötheted 2 évre.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28809) vzozo válasza BÁ Nutrition (#28751) üzenetére


vzozo
senior tag

A teva 11.x dollaron figyel egy ideje.

November végén lesz szabad pénzem erre pozit nyitni, ha addig nem változik az összkép jelentősen negatívan (értsd pl. minden jel arra utal, hogy csődbe mennek:) ), akkor beszállok.

(#28810) zsoltee10 válasza Oppenheimer (#28795) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nem. TBSZ-re csak pénzt tudsz tenni, a vásárlást már ott kellett volna megejteni sajna.

(#28811) htomi85 válasza vzozo (#28809) üzenetére


htomi85
tag

Miért állnál a hulló kés alá?
Várd ki amíg nyilvánvalóan elindul az emelkedő trend, ráérsz akkor.

(#28812) zsoltee10 válasza htomi85 (#28811) üzenetére


zsoltee10
addikt

Jahm, röpködnek a 6-7 dolláros célárak...

(#28813) #95561216 válasza stickermajom (#28802) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nekem OTP egészségpénztár van, ami egyben önsegélyező is, oda betolom a maximumot. Betegség, munkanélküliség idején kipótolják az előző fizetéshez képest a táppénzt/segélyt, illetve havi 20-25 körül lehet lakáshitelt törleszteni belőle. A háziorvosom is magán, arra alapból elmegy évi 96 ezer, tehát bőven el lehet költeni. A vésztartalék felét ide akarom átpakolni (1 havi fizetésből 2 hónapot bőven kihúzok).

Ha meg túl sok pénz gyűlik össze rajta, háromévente be lehet játszani, (akkor gyűlik össze a maximális jogosultság álláskeresési járadékhoz), hogy két munkahely között elmegyek nyáron munkanélkülire. Ez azt jelenti, hogy évi 750 ezret befizetek, abból otp levesz 34-et, adóvisszatérítés 150, tehát 116 ezer a haszon. Álláskeresési járadék 100 ezer havonta, vagyis közel 650 ezer forinttal járul hozzá állambácsi a három hónapos szabadsághoz, ez az utazásokat leszámítva kb elég is a megélhetésre, és ki lehet szedni 1,5-2 milliót a pénztárból.

Nyugdíjpénztárral majd ráérek 10-15 évvel korhatár előtt foglalkozni, addig elenyészik a bent lévő tőkéhez képest az az évi 150 ezer, jobb szeretem, ha minden pénzemhez hozzáférek, akár még külföldre is vihetem, ha úgy alakul.

(#28814) skiny83


skiny83
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ltp-m az Ersténél és egy a Fundánál (mindkettő 4 éves 20K-val) de most szeretnék még egyet nyitni (ezt is fundánál). Olvastam/tanácsoltátok itt a megosztást de szeretném tudni, hogy van-e bármilyen előnye annak ha újat kötök és nem megosztom a meglévőt.

Megosztás mellett szól, hogy nincs nyitási díj, a két szerződés egyszerre jár majd le de nem tudom, hogy alakul a hitel része a dolognak. (gondolom a felvehető hitel nem duplázódik)
Illetve picit aggaszt az, hogy mennyire szabályos, hogy megosztás után mindkettőbe fizetem a 20K-t a 10-10K helyett.

Szóval az lenne a kérdés, hogy ha szeretném majd a hitelt is igénybe venni akkor hogyan érdemes most megkötnöm?

Köszönöm!

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#28815) Oppenheimer válasza zsoltee10 (#28810) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszi a választ, sejtettem hogy megszívtam. :D Tegnap felhívott egy hölgy az államkincstártól és elmondta hogyha még aznap írtam volna, akkor meg tudták volna oldani. Jó a costumer service.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#28816) Mercutio_ válasza #95561216 (#28813) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez azt jelenti, hogy évi 750 ezret befizetek, abból otp levesz 34-et, adóvisszatérítés 150, tehát 116 ezer a haszon. Álláskeresési járadék 100 ezer havonta, vagyis közel 650 ezer forinttal járul hozzá állambácsi a három hónapos szabadsághoz, ez az utazásokat leszámítva kb elég is a megélhetésre,
3x100k+(150k-34k)=416k ebből hogy lesz 650k?

és ki lehet szedni 1,5-2 milliót a pénztárból.
Oszt-ezt-így-hogy? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28817) vzozo válasza htomi85 (#28811) üzenetére


vzozo
senior tag

Pozinyitásra gondoltam, aztán ha stabilabb lesz a helyzet, akkor lehet bővítek. Egyébként ezen a 10-11 dolláros szinten még egy majdnem 3%-os osztalékot be lehet még zsebelni, ami annyira nem rossz egy "döglött" papírtól. Persze tudom, semmire sincs garancia, csődbe is mehetnek, akármi történhet...

(#28818) #95561216 válasza Mercutio_ (#28816) üzenetére


#95561216
törölt tag

Úgy, hogy három évig fizetek, háromszor kapok 116 ezret. 900 ledolgozott nap kell a 90 nap jogosultsághoz. Így jön ki az is, hogy három év után költés függvényében 1,5-2 millió plusz hozam maradt bent, amiből (előző fizetés - álláskeresési járadék) * 3, amit "tisztára lehet mosni" :D

(#28819) stickermajom


stickermajom
addikt

Köszönöm mindenkinek az EP/ÖP-hez fűződő hsz-eket. Közben mással is felmerült kérdésem, mert ezt még így nem láttam így leírva.
Ha én még idén nyitok gyorsan egy TBSZ-t és bevásárolok Prémium Magyar Állampapírból (2023/I), akkor ugye ennek a papírnak a lejárata 2023. március 22., de a TBSZ öt éve elvileg 2022. december 31-én járna le, ha jól gondolom. Ilyenkor mi van? Mindenképp hosszabbítani kell újra 5 évre? Mert ha eladom idő előtt ott van ugye a büntetés. Vagy erre az a megoldás, hogy csak január 1. után nyitok TBSZ-t és vásárolok be ebből a papírból, egy évvel kitolva a TBSZ lejáratát?

Illetve évente a kamat újrabefektetésénél az megoldható, hogy a 23743 Ft-ból (hasamra csaptam csak), veszek 23 ezerért újra Prémiumot, a maradék 743-ból Bónuszt? Persze a lejárati időket figyelembe véve és ehhez igazodva. Elég viccesen hangzik a 743 Ft-nyi állampapír.

(#28820) axioma válasza skiny83 (#28814) üzenetére


axioma
veterán

Ha a hitelreszt is fel akarod venni, akkor a megosztasnal (ha nem emelsz SZO-t) a ket szerzodesen ossz ugyanannyit lehet felvenni - hiaba tobb lesz az ossz megtakaritas, az elerheto kolcson az az SZO minusz megtak (utobbi alltammal). Persze lehetseges megosztasnal felemelni, de az ujonnan keletkezo szerzodest - hacsak nem az elso felevben vagy - nem erdemes afole vinni, amennyihez jo lesz a megtakaritasod IS meg az ertekszamod IS (de ezt tudjak talan szamolni neked).
Kerdes, hogy az ugyfeleven belul hol jarsz, mert megosztas utan az uj szerzodesnel nem is mind1, hogy mikortol fizetsz (ill. az igen, de hogy mennyi alltam jon ra).
Altalanossagban ennyi. Illetve funda talan 1.5M-ig de lehet hogy mar 2M nem er jelzalogot, de egy ugyletre akarhany ltp-vel csak egyszer. Ha igy jon ki jobban, akkor nem is erdemes az emelesen gorcsolni.
Masreszt ha most nem emelsz, akkor lejarat elott (de kelloen, honapokkal elotte!) ugyanugy meg tudod tenni, amikor mar tudod hogy tenylegesen ott jo-e felvenned.
A tulfizetes jelenleg kicsit homaly, vszinu penzmosas elleni lepesek miatt elvben visszautasithatjak a befizetest, de gyakorlatban nem nagyon valoszinu, hogy erdekuk lenne. Ez a resz per pill lutribb kicsit, mint 2 honapja mikor ez me'g nem volt benne, de mondjuk erre is ott a megoldas, ha mashogy nem hat emeltetni kell es akkor nem sporoltal nyitasit de rosszabbul se jartal...

(#28821) dugynok válasza axioma (#28820) üzenetére


dugynok
senior tag

Na most mi, nem biztos, hogy működik a legkisebb kötés - maximum fizetés trükk?? Pont most nyitottunk kettő szerződést erre alapozva...

(#28822) kovisoft válasza stickermajom (#28819) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem kell mindenképpen hosszabbítani újabb 5 évre, a TBSZ lejártával a rajta levő pénz és értékpapírok automatikusan a normál értékpapírszámlára kerülnek. Viszont mivel a 2023/I kamatfizetése minden év március 22-én lesz, ezért a legutolsó kamatfizetés ebben az esetben már nem TBSZ-re történik, ezért az után már kamatadót kell fizetni. Ha ezt el akarod kerülni, akkor vagy hosszabbítani kell újabb 5 évre, vagy csak jövőre nyitott TBSZ-re venni, ahogy írtad.

Az évenkénti kamatokat érdemes újra befektetni, pl 3 éves PMÁK-ba, Bónuszba vagy 1 éves állampapírba (régebben KKJ), de nyilván pár év elteltével már nem érdemes 3 évesbe újrafektetni, ha nem akarod hosszabbítani a TBSZ-t.

(#28823) #95561216 válasza kovisoft (#28822) üzenetére


#95561216
törölt tag

Tippre nem kell az egész éves kamat után adót fizetni, csak a január 1 - március 22 közötti kamatra. Részvénynél úgy működik, hogy ha vetted 500 forintért, tbsz lejáratkor 1000 forint, majd pár évre rá eladod 1500-ért, akkor csak 500-at kell leadózni, mert a tbsz kvázi 1000 forintra "változtatta" a bekerülési árat. Márpedig PMÁK-nak is van napi árfolyama, ezért ugyan ennek a logikának illene érvényesülnie.

[ Szerkesztve ]

(#28824) axioma válasza dugynok (#28821) üzenetére


axioma
veterán

Van egy gumiszabaly, ami nyaron jott be. Nem tudom, milyen alapon raktak be elotte kotott szerzodesekre... de en most toltam be 2 db 5e-es szerzodesre is az 5. honapjaban tobb mint 200e-et, es nem jott vissza...
Amugy az alacsonyra kotes legfeljebb a (z altalaban sok megkotessel jaro) felezett vagy ingyenes nyitasnal jobb, ha ilyen lehetoseged ugyse volt, akkor tok raersz az elso visszakuldes utan aggodni - en nem izgulok.

(#28825) kovisoft válasza #95561216 (#28823) üzenetére


kovisoft
őstag

Logikus, amit írsz, én magam még sosem voltam ilyen helyzetben, ezért ezt a részt én is inkább csak tippeltem. Viszont ha állampapírnál is az éppen aktuális (év végi) árfolyamot kell figyelembe venni az adózásnál, akkor még mindig kérdés, hogy mi ez az árfolyam, esetleg nem az 1%-os büntivel csökkentett aktuális vételi árfolyam? Mert ha igen, akkor az 1%-os különbözetre is kell kamatadót fizetni. De ezt végképp nem tudom.

(#28826) dugynok válasza axioma (#28824) üzenetére


dugynok
senior tag

Október végén kötöttem fundànàl, decemberben lesz az első utalàs. Hogy jön vissza a többlet, visszautaljàk? Hàt kivàncsi vagyok most mi lesz, mert ha megszüntetem, akkor buktam 2x8ezer nyitàsit és ingyenes nyitóst kell keresnem...

(#28827) Mercutio_ válasza #95561216 (#28818) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, hogy beletolsz 1,5-2M-et a 3 év alatt, amit aztán - ha van mire számlát kérni - kiszedsz! Ez azért nem kevés pénz, EÜ-dolgokra szép feladat elkölteni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28828) axioma válasza dugynok (#28826) üzenetére


axioma
veterán

Hat szerintem ne lepj amig legalabb egy precedens nincs arra, hogy tenyleg visszautaltak akarkinek. Valoszinu hogy tenyleg penzmosas elleni csak... de mindegyik ltp-t erinti. Es az ingyenes pl. otp-nel a 0.1% kamatu, ott a 4 ev alatt tobbet bux, mint a nyitasi-kulonbseg amit a fundanal be kene fizetni ha visszaforditas tortenne (mashol nem tudom, milyenekkel akcioznak).
Valoszinuleg a megtagadas az azt jelenti, hogy az atutalas torlodik (a penz az indito szamlara visszakerul, mintha a tranzakcio meg se tortent volna). Csekk eseten nem tudom, mi lenne.

(#28829) dugynok válasza axioma (#28828) üzenetére


dugynok
senior tag

Ok, vàrok.

(#28830) Kobe válasza Mercutio_ (#28827) üzenetére


Kobe
veterán

Tekintve a magyar egeszsegugyet, hacsak az altalanos orvosi dolgokat magandokinal intezed (marpedig kenytelen vsgy, mert nincs orvos, vagy nem akarsz 3-4 honapot varni), akkor nem muveszet. Ha melleveszel egyeb dolgokat, egyszeri koltsegeket amiket el lehet ra szamolni, akkor meg mar egyenesen sok is az ido, osszejon hamarabb

(#28831) Mercutio_ válasza Kobe (#28830) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez egyénfüggő erősen.
Ha nem vagy beteges és rendben vannak a fogaid, akkor csak éves szűréseket csinálsz, azt pedig a körzeti is felírja, ingyen van. Időpontot ha 2 hónap múlva kapsz se gond, így nálunk csak vitamin, kontaklencse+folyadék amire felhasználjuk. Havi 5k-val is pluszban vagyok évek óta :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28832) Kobe válasza Mercutio_ (#28831) üzenetére


Kobe
veterán

Csak egy pelda: csaladon belul van 1db idos rokon, nagyszulo, az o gyogyszerei havi 10-20K allapottol fuggoen, elszamolhato. Sajnos szokott lenni egy-egy rakbeteg is, kb ugyanennyi havonta, elszamolhato. Ez a 2 amugy minden csaladra altalanosan jellemzo allapot evi 3-400K minimum.
Elmesz fogdokihoz, egy egy tomes 20K, komolyabb beavatkozas 30K tol felfele, 350 ezerig pl. Ezeket tuti maszekba intezed.
Noi csaladtag, nogyogyasz, evebte egyszer minimum 15-25K kozott.
Barmi egyeb pluszba - sajnos nalunk volt olyan hogy sima felfazas miatt is 2 honapos varolistat adnak, nyilvan kivarod... Elmesz maszekhoz
Gyerek no, uj matrac kell - kixsivel dragabb az ortoped, de elszamolhato. Cipo szintugy.... Szoval ossze lehet csipegetni, teljesen atlagoskent is. Csak sokan nem tudjak pontosan mit is fogadnak el.

(#28833) Novics válasza Mercutio_ (#28831) üzenetére


Novics
senior tag

Szerencsére én is inkább csak betolom, de én az önsegélyező rész miatt fizetem leginkább, lekötöm 2 évre egy kis plusz kamatért a bent lévő pénzt, aztán majd megy lakáshitel-törlesztőbe.
De a kolléga azt írta, hogy 3 évente munkahelyet vált, és a munkanélküli időszakban a korábbi bér - "segély" összeget kiveszi, és így éli fel a befizetéseit. Ez sem rossz, bár én nem vagyok ilyen ugrálós típus.

-=Libria=-
+1
Egy csomó vacakra el lehet számolni.

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#28834) Mercutio_ válasza Kobe (#28832) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tudom, hogy nem vagyok tipikus (nagyszülő sajnos már nincs, rákos szerencsére, fogaim rendben, gyerek már dolgozik), de szerintem az se , hogy 1 EP-tagra jut 1 gyógyszeres felmenő, 1 rákos.

Tudom, hogy sok dologra el lehet számolni, de matracot 10 évre cipőt 3-5-re veszek (olyat ami bír is ennyit).

Mivel belefér én is tolom abba is hisz öregszem, előbb-utobb beüthet valami váratlan :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28835) Kobe válasza Mercutio_ (#28834) üzenetére


Kobe
veterán

nézd meg a statisztikákat. Ha jól rémlik, Magyarországon a 60 felettiek - vagyis a ratkós korosztály, mostani 30asok szülei - között átlagosan 60%-uk körül van, aki életében legalább egyszer valamilyen daganatos vagy hasonló degeneratív betegséggel kezelni kell. Ez azt jelenti, hogy picivel több mint a fele. Ha nagyvonalakban elosztod 2-vel, apa-anya, akkor nagyon nagyon esélyes, hogy sajnos legalább egyikük ilyen kezelést kell igénybe vegyen.

Lehet ezzel vitatkozni, sajnos ez az átlag, és a rögvalóság. Btw, ha bemész egy sugárkezelő központba, nagyobb térségi központba, szószerint százával kezelik az embereket minden nap, és tömegek állnak sorban mindig.

A magyar korfa és elöregedő társadalom pedig tetézi, nem 1 EP tagra jut 1 rákos vagy 1 idős, lassan 1 re jut 3.....

(#28836) htomi85 válasza vzozo (#28817) üzenetére


htomi85
tag

Mit érsz 3 százalék osztalékkal, ha közben az árfolyamveszteséged 30 százalék? Az osztalékról szóló döntés amúgy bármikor megváltoztatható.
Sosem értettem miért vannak ennyire ráizgulva a kezdő befektetők az osztalékra.

(#28837) Mercutio_ válasza Kobe (#28835) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen ez statisztikailag reális lehet, mint ahogy az is, hogy a lakosság ~10℅-ának van érdemi megtakarítása.
És tartok tőle, hogy a 60℅ + hozzátartozóik alulprezentálták a 10℅-os halmazban :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28838) htomi85 válasza Kobe (#28835) üzenetére


htomi85
tag

Nem kell ehhez öregnek lenni.
Anyámat46, apámat 56 évesen diagnosztizálták. Ha megérem a nyugdíjkorhatárt az kész csoda. Szerintem a nyugdíjjárulékom a wc-n lehúzott pénz kategória...

[ Szerkesztve ]

(#28839) #95561216 válasza Mercutio_ (#28827) üzenetére


#95561216
törölt tag

De épp azt írom, hogy azt a 1,5-2 milliót NEM eü dologra költöm. Most nem írok konkrét számot, kicsit fentebb volt szó programozói bérekről, havi több százezer a fizetés és az álláskeresési járadék különbözete. Azt a pénztár kiutalja bankszámlára, és azt csinálok vele, amit akarok.

De ha lesz családom, gyerek születésére ki lehet venni egy milliót, utána évente beiskoláztatási támogatás 100 ezer per gyerek, gyed/gyes mellé ugyan úgy jár a fizetéskiegészítés, így akkor is gond nélkül elmehetnék én is gyesre vagy hogy hívják most, ha asszony sokkal kevesebbet fog keresni. Tehát ebből hosszútávon ki lehet szedni pár éves időtávon évi 750 ezret is, így az állami támogatás tényleg mérhető százalékokat ad hozzá, nem mint egy önyp-ben, ahol 10 év után már alig észrevehető.

(#28840) BÁ Nutrition válasza htomi85 (#28836) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Mondjuk az ftse100 hozott 4% feletti osztalekot. Ha az afolyam lefedezi az inflaciot akkor jo vagy. Tbsz jellegu szamlan meg ado sincs ra.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28841) vzozo válasza htomi85 (#28836) üzenetére


vzozo
senior tag

Mit érsz 3 százalék osztalékkal, ha közben az árfolyamveszteséged 30 százalék?

Hol érdekel egy virtuális veszteség, ha egyszer nem kell realizálnom? Aki VIRTUÁLIS -30%-ot nem visel el, az szvsz ne tőzsdézzen.

Az osztalékról szóló döntés amúgy bármikor megváltoztatható.

Erre írtam is, hogy nincs rá semmi garancia...

Sosem értettem miért vannak ennyire ráizgulva a kezdő befektetők az osztalékra.

Van rá a fene, de nice to have. Épp a napokban néztem rá a céges részvényszámlámra (ideje adóbevallást készíteni...) és hát ott már bizony egy szemmel elég jól látható osztalék keletkezik éves szinten (mondjuk dividend reinvesting planen vagyunk, szóval még a kamatos kamat hatás is érvényesül...)

Szerk: formázás, hogy olvashatóbb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#28842) stickermajom válasza kovisoft (#28822) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi, akkor jól számolgattam. Idén nyitottban, akkor a 3 éves papír (2021/J) a megoldás 2021-es lejárattal, aztán egy évre visszarakni a végén.

[ Szerkesztve ]

(#28843) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Érdekes ábra: [link]

(#28844) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
Két kérdésem lenne.
Remélem tudtok segíteni.
2012-ben kötöttem egy életbiztosítással egybekötött megtakarítást magamnak.
Generallinál. Az OVB által Sherpa néven levő termékük.

Jelenleg szükségem volt egy nagyobb készpénz mennyiségre ezért úgy döntöttem hogy kiveszem azt a pénzt amit eddig összegyűjtöttem.
Ezt visszavásárlással tettem amivel ugyan buktam a betett összegem felét de sebaj.
Az lenne a kérdésem hogy ilyen esetben kell e fizetnem kamatadót a kivett összegből?
Ugyanis szerintem nem mivel kevesebb a kivett összeg mint a berakott.

A másik kérdésem szerintetek ez a fajta megtakarítás mennyire használható mennyire kifizetődő?
Jövőre szeretném újrakezdeni a megtakarítást.
Tudnátok nekem megfelelő helyet illetve megtakarítási módot ajánlani?
Nincsenek nagy igényeim.
Olyan 13-15 e ft közötti összeget tennék be havonta olyan 15-20 éven keresztül.
S remélem később a betett összegnél többet kapok vissza.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#28845) dugynok válasza mirci18 (#28844) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem kell fizetni, ha többet fizettél be, mint kivettél. Ezt a befektetést felejtsd el, olvass utàna és úgy keresd, mint unit-linked...
Hiteled van?

(#28846) mirci18 válasza dugynok (#28845) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
Megnyugtattál.
Még nem olvastam utána de ahogy beírtam a keresőbe hogy unit linked eléggé cifra dolgokat sajnos csak rosszat írt róla.
Hitelem van.
Nem is amiatt veszem ki a pénzem.
Hanem egyszerre lerobban a kocsim és a fűtés előtt a kazánunk így hirtelen kellett egy nagyobb pénzösszeg amit nem akartam újabb hitelfelvétellel tetézni.

Mostmár csak az a kérdés hogy akkor az egyszeri ember mit válasszon olyan paraméterekkel mint amiket az előző hozzászólásban megadtam.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#28847) dugynok válasza mirci18 (#28846) üzenetére


dugynok
senior tag

Hàt, kezd azzal, hogy ne befektetéssel kezd. Ennyi pénzel max ltp-t érdemes, ha lakàshiteled van. Azzal kezd + tartalékot halmozz fel, hogy ilyen esetbe ne hitelhez keljen nyúlni. Ezt hívjàk likvid tartaléknak. Ez legyen jópàr 100ezer Ft. Ha ezek nincsenek meg, ennyi pénzből csak illúzió a befektetés, mert bàrmi közbe jön, hitelhez kell nyúlnod, annak a kamatàt meg semmilyen befektetés nem übereli.
Önsegélyező- és egészségpénztàrról hallottàl? Biztos igénybe tudnàd venni az ottani dolgokat, azt is csinàld. A lényeg a pénzbeli tudatossàg. Az itteni kérdéseidből az derűl ki - sajnos - nem sok van és ezt ne tàmadàsnak és rosszindulatnak vedd!!! Tanulj meg pénzügyileg tudatosnak lenni, kezd azzal, hogy jutubín keress rà "kiszàmoló" és nézd végig. Hidd el sokat segít!

(#28848) mirci18 válasza dugynok (#28847) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a válaszokat.
Nem vettem sértésnek.
Én örülök hogy tudtál segíteni nekem.
Utána nézek annak amit ajánlottál mindenképp.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#28849) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Gondolokozom egy robotika ETF vásárlásán. Valami osztalékot nem fizető (kbc-n TBSZ számlára venném) alacsony költségűre gondoltam. A következő két terméket találtam: [link] [link]

Az egyik 0,4% költséggel, míg a másik 0,8%-al dolgozik. Melyikbe érdemes fektetni szerintetek? Van esetleg még hasonló ETF amit én nem találtam meg?

(#28850) bernel válasza Beerwolf (#28849) üzenetére


bernel
tag

Nekem ROBO van, de a másiknak tényleg feleannyi a költsége, ahogy látom. Utána kellene járni, hogy mi a különbség közöttük. Meg lehet nézni pl. a weboldalukon a portfóliójelentést, hogy miket tartanak, miket tartanak, illetve a KIID-et össze lehet hasonlítani, abból talán kiderül valami.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.