Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) st6969


st6969
őstag

kicsit off:
Van valakinek számlája a Hold Alapforgalmazó Zrt-nél?
A szerződésben van egy ilyen pont, hogy:

"7.7. Jelen Keretszerződést Ügyfél bármikor határidő nélkül felmondhatja. Felmondása azonban csak
akkor érvényes, ha egyidejűleg más számlavezetőt is megjelöl."

Ennek mi értelme? Milyen másik számlavezetőt? Akár egy bankot, mondjuk OTP-t, ha ott van számlám? :F

(#28302) htomi85 válasza st6969 (#28301) üzenetére


htomi85
tag

Mégis mit csináljon az egyenlegeddel, ha bezárod a számlát?
Sima pénzforgalmi esetében tud adni kp-t.
De értékpapírszámla esetében nem fogsz kapni materializált értékpapírt.

(#28303) attiati válasza attiati (#27982) üzenetére


attiati
veterán

Na, megvolt az extrém eset és a 252-ig leszúrás és két hónapot kellett várni az elindulásra
Egy 268-272-ig azért számítanék longra, aztán majd ott újra meg kell nézni. Addig is lehet húzni feljebb a stop-okat.

(#28304) BÁ Nutrition válasza BÁ Nutrition (#26932) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

itt van par link azokrol amiket szoktam kovetgetni jutyubon
ehhez meg a magyar alapblog.hu jott hozza
van itt topicgazda? :F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28305) BÁ Nutrition válasza attiati (#28303) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

aztán lehet lemegy 200ig :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28306) attiati válasza BÁ Nutrition (#28305) üzenetére


attiati
veterán

bármi lehet és annak az ellenkezője is :)

(#28307) kraftxld válasza attiati (#28306) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezeket az éjfélkor feláldozott kecske beléből jósolod? :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#28308) carl18


carl18
addikt

Sziasztok! :)
Még 1 hónapja írtam ide, úgy látszik vége a gyári munkámnak idehaza. Bekaptam egy nagy vírust lehet ételmérgezést, hánytam lázas voltam minden bajom volt. Ma hívtak megszüntették a munkavisszonyom.

Itt a külföldi munkát ajánlották folytatásnak, van targoncakezelői vizsgám viszont nincs rá gyakorlatom, ez mennyire számít odakint?
Ha külföldön akarok munkát, mire kell figyelni hogy ne verjenek át? Akkor Ausztria, esetleg németországba gondolkodok egyenlőre, na meg a szállás állják? vagy nekem kell albérletet bérelni?
Mekkora tőkével érdemes neki indulni ennek az útnak?
Legjobban az átveréstől félek, vagy hogy napi 14 óra munkát akarnak csináltatni velem.
Akkor németbe is havonta van fizetés?

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#28309) axioma válasza carl18 (#28308) üzenetére


axioma
veterán

Ha nem feketen dolgoztal, tappenz alatt nem mondhatnak fel, a felm. ido onnantol indul hogy ujra munkaba mesz. Es a felet kell(het) ledolgozni, de az egeszre jar a fizud.

(#28310) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

ha próbaidőn volt, akkor mindegy...

(#28311) carl18 válasza Sanyi.mTs (#28310) üzenetére


carl18
addikt

Igen, próba időn voltam. Most járt volna le szeptember végén a próba idő, de mindegy is amúgy is rettentő szemetek voltak a főnökök. A Fizetés meg elégé nagy nudli volt, az a havi 100E forint annyi szenvedés nem ért meg a szemembe.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#28312) attiati válasza kraftxld (#28307) üzenetére


attiati
veterán

Termeszetesen igen :)
Azert a biztonsag kedveert rapislantok "neha" az usd es a huf kamatpalyara, monetaris politikara es a leginkabb crowded devizaparokra, hogy belojjem az iranyt, utana pedig megnezem a charton a szinteket. Es akkor ezzel javitottam az eselyemet 55-45 arányra az 50-50ről.

(#28313) vzozo válasza carl18 (#28308) üzenetére


vzozo
senior tag

Ha külföldön akarok munkát, mire kell figyelni hogy ne verjenek át?

Beszéld a nyelvet, légy tisztában a jogaiddal, olvasd el előre a vonatkozó jogszabályokat, bejelentési kötelességeket, keress a célországba vándorlásról szóló írásokat. Természetesen legyen előre írásbeli szerződésed.

Akkor Ausztria, esetleg németországba gondolkodok egyenlőre, na meg a szállás állják? vagy nekem kell albérletet bérelni?

Nyilván ez "attól függ", vendéglátósok állítólag néha kapnak szállást, szerintem a saját lakás vagy legalább lakóközösség (WG) a legtisztább megoldás.

Mekkora tőkével érdemes neki indulni ennek az útnak?

Megintcsak "attól függ", én jó hathavi az adott országban szükséges megélhetés (beleértve a lakhatási költségeket) nélkül nem vágnék bele...

Akkor németbe is havonta van fizetés?

Alapból igen, nem tudom, hogy ez tárgyalási alap lenne. Ritkább fizetésbe semmiképp se menj bele.

Egyébként ez borzasztó offtopik itt, van jobban témába vágó fórum: https://itcafe.hu/tema/kulfoldi_ausztria-svajc-nemetorszag_munkakkal_kapc/friss.html

(#28314) akom


akom
senior tag

Hallott már valaki erről a cryp trade capitalról?

(#28315) MaciG


MaciG
addikt

Ha felveszek egy lakáshitelt 15 évre, de én a a harmadik évnél szeretnék elő vagy végtörleszteni, akkor erre van valami képlet ami alapján ki tudom számolni, összesen mennyi pénzt fizettem vissza?

Ezt meg csak kíváncsiságból kérdem, hogy a lakáshiteleken van valami állami támogatás? Vagy ha nincs akkor miért ilyen kedvezőek a ,személyi kölcsönökhöz képest?

BANZAII

(#28316) hati válasza MaciG (#28315) üzenetére


hati
addikt

Lakáshitelnél kisebb a bank kockázata. A személyi kölcsönnél csak reménykedik, hogy fizeted, lakáshitelnél viszi a lakást.

(#28317) Mercutio_ válasza MaciG (#28315) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy ha nincs akkor miért ilyen kedvezőek a ,személyi kölcsönökhöz képest?
Személyi kölcsönt általában ingóságra kapod, ami holnap lehet már nincs meg, nagyobb akockázat a nemfizetőknél. Lakáskölcsönnél ott a jelzálogjog amit a bank bejegyez, így a kölcsönzött tőke egy részét már biztosan visszakapja ha nem fizetsz. + Hosszabb futamidő ---> kamatoskamat, stb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28318) axioma válasza Mercutio_ (#28317) üzenetére


axioma
veterán

Jujj ez a kamatos kamat az nagyon fajt...
A fedezeten felul a fizetesi hajlandosag is mas, pszichologiai okokbol. Meg altalaban eros osztonzest adnak a naluk vezetett folyoszamlara, es igy azon a bejovo osszegekre is tudnak triggerelni... mig hogy utalsz-e az keteselyes, oda nem tud utananyulni (termeszetesen a lakashitelnel is csak azert, mert az aprobetuben benne van amit alairsz, nem mindig kozvetlen hanem uzletszabalyzat reszekent).

(#28319) MaciG


MaciG
addikt

Köszi! És ha valakinek már van egy kifizetett háza, és személyi kölcsönnél felajánlja azt fedezetként? Akkor nem nagyobb a kockázta. Vagy gondol akkor ilyet nem lehet?

BANZAII

(#28320) Stanlee válasza MaciG (#28315) üzenetére


Stanlee
őstag

Erdemes az MNB oldalan levo hitel torlesztoreszlet szamolo alkalmazast hasznalni. Altalaban minnel hosszabb a futamido, a hiteltorlesztes elejen annal nagyobb a torlesztoreszleten belul a kamat aranya a toketorleszteshez kepest. A hitel futamidejere vonatkozoan mivel nem irtad, hogy a penz egy osszegben fog rendelkezesedre allni 3 ev utan vagy minden honapban felre tudsz tenni annyit, hogy 3 ev mulva legyen egy vegtorlesztes esedekes, nem tudok mit mondani. A 15 eves futamido eseten az elejen szerintem a havi torleszto tobb, mint fele kamat lesz. Szoval ha havi megtakaritasokbol lenne meg a vegtorlesztore a penz, akkor jobban megeri a rovid futamido.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28321) MaciG válasza Stanlee (#28320) üzenetére


MaciG
addikt

Egy összegben. ÉS ezért érdekes ez, mert ha jól tudom az elején a havi törlesztőnek jelentős százaléka a kamat és kisebb része a tőketartozás, így ha a 3. évnél végtörlesztenék, akkor nekem a 3 évre jóval magasabb thm jön ki, mint ha 15 évig fizettem volna, így lehet jobban járnék ha inkább fizetném 15 évig a 3 milliót meg lekötném, vagy nem tudom. :S

BANZAII

(#28322) vzozo válasza MaciG (#28321) üzenetére


vzozo
senior tag

Nem értem milyen matematika szerint számolsz.:) Ha most végtörlesztesz, akkor a fennmaradó években nem kell kamatot fizetned a tőke után, ami azért elég jelentős megtakarítás.

(#28323) Stanlee válasza MaciG (#28321) üzenetére


Stanlee
őstag

A 3 misi hitel 15 eves futamido eseten 3%-os kamat mellett 730 ezer kamatfizetest jelent. Az elso 3 evben kifizetsz 250 ezret kamatra. De mivel a kamat az elkovekezendo evekben mar csak felfele fog menni, igy en a helyedben amilyen hamar csak lehet vegtorlesztenek.

@vzozo: szerintem arra gondolt Maci, hogy esetleg valamilyen alternativ megtakaritasban tobbet tud a vegtorlesztesre szant osszegbol kihozni a fennmarado 13 evben, mint amennyit osszesen kamatfizetesre ki kell fizetnie. De akkor olyasmibe kellene befektetnie, ami tobbet hoz, mint amekkora a hitel kamata, de ott van, hogy az elso 3 evben kifizeti a hitelkamat harmadat, amit eleg nehez meg 12 eves tavon is visszahozni, szerintem. Szoval meg mindig all, hogy vegtorleszteni olyan hamar, ahogy csak lehet.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28324) axioma


axioma
veterán

Hm, nem folytatnank ezt a lakashitelesben? Este irok egy kis meset a torlesztoreszletrol, kamatokrol, es a kettos szemmertekrol... kicsit kaoszt erzek itt a szamokkal kapcsolatban. (Ha nem sikerulne, vki bokjon oldalba.)
Amugy lakashitelnel ertelemszeruen LTP mint befektetes. Mielobb nyitva, akar nem feltetlen fizetve.

(#28325) axioma válasza MaciG (#28319) üzenetére


axioma
veterán

Nyilvan van ing.fedezetes "szemelyi kolcson", leggyakrabban inkabb szabadfelhasznalasu jelzaloghitel megjeloles alatt folyik. A kamatat most fejbol nem tudom, de siman lehet hogy kicsivel tobb az ugyanolyan nem tamogatott lakashitelnel is, ha nem is feltetlen sokkal (amikor me'g kepben voltam, igy volt). A legnagyobb kulonbseg a fedezet nelkulihez kepest, hogy kell hozza jelzalogbejegyzes mindenkepp (bejegyzes es torles dija is mintha 6e lenne), es hacsak nem valami nagyon kicsi a hiteligeny, akkor ertekbecsles is, ami kapasbol 30e vagy tobb. Tehat akar 1-2M-ig is elofordulhat, hogy olcsobb fedezet nelkul felvenni ami raadasul folyositasilag is gyorsabb, mint a fedezet bevonasaval.

(#28326) MaciG válasza Stanlee (#28323) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. :) Akkor már csak azt kell kiszámolnom, hogy az alacsonyabb thm a nyerő, vagy a magasabb, de ingyenes (ltp-ből) előtrölesztés.

BANZAII

(#28327) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
Hol érdemes nyitni LTP-ét ahol a lekedvezőbb a nyitási költség stb.? Erstések vagyunk egyébként.

(#28328) concret_hp válasza MaciG (#28315) üzenetére


concret_hp
addikt

az eddigieken felül: fix költség mondjuk 3x annyi egy lakáshitelnél, mint egy személyi kölcsönnél, az összeg meg mondjuk 50x annyi, ez a különbség szerinted hol jön ki?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28329) zsoltee10 válasza daniel2121 (#28327) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nekem az ersténél van. ingyenes volt a nyitás, ha jól rémlik

(#28330) SzekeresPeti válasza bernel (#28266) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Na, most jutottam el odáig, hogy kattoljak a linkedre. Nagyon jó ez az előadás, köszi szépen.

(#28331) MaciG válasza SzekeresPeti (#28330) üzenetére


MaciG
addikt

Én is megnéztem, de ha butaság kiszállni amikor lent van, és akkor is amikor fent van, akkor mikor érdemes? :F

BANZAII

(#28332) bernel válasza MaciG (#28331) üzenetére


bernel
tag

Az a válasz, hogy nem kell kiszállni, ha hosszú távú befektetés, mert a hosszú távú átlag a lényeg. Illetve azt is mondja később, hogy diverzifikálni kell különböző kockázatú befektetések között éppen azért, hogy ha kell a pénz, akkor ahhoz tudj hozzányúlni, ami éppen jól áll, ne a gödörben levőt add el.

(#28333) BÁ Nutrition válasza bernel (#28332) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Vagy a kpbol vedd fel ha kell. Eleve azzal indit h nem nagyon kene tozsdere vinni olyan penzt ami kellhet a nem tul tavoli jovoben. Ingatlan detto.
Nem tudom h otthoni korulmenyek kozott h jatszhato le de sokmillios ertekben lehet pl itt angliaban kp-t tartani a bankokban akar 5-6 % kamatra es nem minden esetben kell lekotni. Ami azert eleg kemeny hozam kvazi kockazat mentesen

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28334) Alg válasza BÁ Nutrition (#28333) üzenetére


Alg
veterán

Nem tudom h otthoni korulmenyek kozott h jatszhato le

Múltkor néztem az OTP "Premium, Extra, Kiemelt, Akciós", meg kif@*om hiperszuper lekötött betétjét: éves 0.36% :W (minusz kamatadó meg egyéb nyalánkságok persze).

A legjobb "likvid" amit találtam a Cetelem még mindig... "likvid", mert a francnak van kedve telefonálgatni meg ügyintézővel talit lebeszélni számlanyitáshoz-záráshoz

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#28335) bernel válasza BÁ Nutrition (#28333) üzenetére


bernel
tag

Ez az 5-6% elég szépnek tűnt, ezért rákerestem, és tényleg vannak ilyenek, de nem csak úgy, különböző feltételekhez kötik (pl. csak az első évben, vagy igénybe kell hozzá venni más szolgáltatást, pénznek kell érkeznie havonta, stb.): http://www.telegraph.co.uk/personal-banking/current-accounts/the-best-high-interest-current-accounts/

Szóval azért ott sem ez a jellemző.

(#28336) vzozo válasza Stanlee (#27473) üzenetére


vzozo
senior tag

Sajnos nincs annyi penzem, hogy a tenylegesen csak 20000 euroig biztositott bef. szamlat diverzifikalnom kelljen tobb bank kozott.

Ezt most találtam egy régebbi hozzászólásodban, és ezen felbuzdulva megnéztem. Azt hiszem te is a comdirectnél vagy: Einlagensicherung bei der comdirect bank AG

Für Wertpapierdepots ist ein Einlagensicherungsschutz nicht notwendig. Die Wertpapiere sind Eigentum des Kunden und werden von comdirect nur verwahrt. Als Kunde können Sie jederzeit die Herausgabe der Wertpapiere verlangen.

Hoppácska. Ez így tényszerűen igaz, de pl. a németeknél ezt hogyan ellenőrzi az ember? Odahaza a nagy brokicég bedőlések után ugye az MNB-nél megtekinthető...

(#28337) attiati válasza BÁ Nutrition (#28333) üzenetére


attiati
veterán

Gbp-re Betetbiztositassal?
Kp-ra hogy ertve? Kp-ban kell bevinned?

(#28338) MaciG válasza bernel (#28332) üzenetére


MaciG
addikt

Ezt értem, de egyszer csak ki kell venni a pénzt (különben csak egy szám egy papíron ha nem használom fel). Vagy akkor úgy érdemes, hogy azt mondom beteszem 15 évre és amikor letelik, akkor kiveszem, attól függetlenül, hogy hol áll a tőzsde?

BANZAII

(#28339) bernel válasza MaciG (#28338) üzenetére


bernel
tag

Általában kétfajta pénz van: az egyik, amivel konkrét terved van záros időn belül, a másik a megtakarításod, aminek hosszú távon meg akarod őrizni az értékét. Az elsőt nem teszed nagyon kockázatos dologba, ha rövidebb távon szükséged lesz rá. A másikat lehet kockázatosabba is tenni, mert azzal az a célod, hogy hosszú távon (5, 10, 15, 20, stb. év) lehetőleg növekedjen az értéke.

A hosszú távúnak is lehet persze olyan része, amit kevésbé kockázatosab dologba teszel, vagy készpénzben tartod a váratlan kiadások esetére. Illetve ha időközben felmerül egy új terv, akkor a kockázatosabb részből fokozatosan átmozgatsz egy előre tervezett kiadásra mondjuk 1-2 év múlva.

A kockázatosban olyan pénzt tartasz csak, amire jelenleg nincs szükséged, és nem is tervezel vele az elkövetkező pár évben, csak azt akarod, hogy növekedjen az értéke. Ezért nem kell hozzányúlni.

(#28340) bernel válasza bernel (#28339) üzenetére


bernel
tag

Egy kézenfekvő hosszú távú megtakarítás lehet a nyugdíj, amire félre akarsz tenni, és tudod, hogy nem fogsz hozzányúlni a nyugdíjig, és akkor sem az egészet váltod vissza, hanem csak annyit, amennyire az adott időszakban szükséged van. A tendeciákat elnézve nem véletlenül mondják, hogy nyugdíjra tegyen félre mindenki, mert igencsak kérdéses a jövője (korhatáremelés, stb.).

A megtakarításodnak ehhez a részéhez pl. igen valószínű, hogy nem akarsz hozzányúlni a korodtól függően akár évtizedekig, mert ez arra lesz félretéve, hogy ne szorulj meg időskorodban.

[ Szerkesztve ]

(#28341) st6969 válasza htomi85 (#28302) üzenetére


st6969
őstag

OK, de ha visszaváltom az összes papírt, kiutalom a saját bankszámlámra a pénzt, akkor megszüntethetem? Vagy akkor is meg kell jelölnöm egy másik számlavezetőt?

(#28342) Stanlee válasza vzozo (#28336) üzenetére


Stanlee
őstag

A 20000-es hatar pont azert van bevezetve, ha olyan eset lenne, mint ami Mo-n volt - tehat csak a kockas fuzetben vezette a broker az ertekpapirjaid, de fizikalisan nem vette meg azokat - akkor kapjal valami karteritest. De az is lehet, hogy megvette az ertekpapirt, csodbe megy es valamiert nem tudjak kiadni a szamladon levo ertekpapirokat, na akkor is kapsz karteritest.

A lenyeg nem az, hogy ha mindenki a jatekszabalyoknak megfeleloen jatszik, akkor csod eseten biztosan hozzajutsz at ertekpapirjaidhoz, hanem azon, hogy ha a broker nem a jatekszabalyoknak megfeleloen jatszott, akkor is hozzajuthass az ertekpapirok ertekenek 90%-hoz, de max. 20000 eurohoz.

Arra a kerdesedre, hogy hol lehet utananezni nem tudom a valaszt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28343) bernel válasza Stanlee (#28342) üzenetére


bernel
tag

Az nem érthető számomra, hogy miért csak 90%-ot térítenek. Ha nem az én hibám, akkor miért terhelnek rám 10%-ot abból, amit ellop a bróker? A bankszámlákon 100% a kártérítés. Mi a különbség a kétfajta megtakarítás között, hogy ennél kevesebbet adnak vissza?

(#28344) Mercutio_ válasza bernel (#28343) üzenetére


Mercutio_
félisten

A kockázat? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28345) vzozo válasza Stanlee (#28342) üzenetére


vzozo
senior tag

De épp ezt mondom, semmilyen 20 ezer euró nem szerepel ott, csak annyit írnak, hogy az értékpapírokat nem kell biztosítani, mert azok amúgy is a tiedek...

(#28346) Stanlee válasza vzozo (#28345) üzenetére


Stanlee
őstag

Keressel ra az Einlagensicherung Depot-ra. Vagy olvasgasd a Anlegerentschädigungsgesetz (AnlEntG)-et, de hogy ne kelljen kikeresni itt megtalalod az utalast a 20000 eurora is. Remelem segitettem. Ciao.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28347) vzozo válasza Stanlee (#28346) üzenetére


vzozo
senior tag

Jaaa, hogy törvényileg. Oké, köszi a forrást!

(#28348) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Sziaszok!

Úgy látom, az Államkincstárnál a tranzakciós díj készpénzfelvételnél 0.3%, max. 6000 Ft. Eddig úgy tudtam, hogy ez a díj 0.6%, felső korlát nélkül. Nem így van :F

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#28349) dptrsk válasza Cyberslider (#28348) üzenetére


dptrsk
addikt

Ügyfél javára eltérhet a szolgáltató.

(#28350) Cyberslider válasza dptrsk (#28349) üzenetére


Cyberslider
őstag

Értem. Érdekes! Gondolom ez csak az Államkincstárnál van így! :DDD

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.