Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) Kobe válasza polonic (#28049) üzenetére


Kobe
veterán

Hat, mind a ketten olyan helyen dolgozunk, hogy a business casual ill business professional oltozetet megkovetelik. Ebbol kifolyolag az 5 garnitura ing / szovetnadrag / farmer kb kotelezo (szezononkent) , de inkabb tobb, es amortizalodik rendesen.
A havi kb 25K ruhara az meg nem is "ruhatarbovito" osszeg, hanem szinten tartod, csereled az epp elhasznalodott dolgaidat, igy helyben nem foglal sokkal tobbet - ez foleg azert van, mert a ruhak is hihetetlen silany minoseguek lettek, markatol fuggetlenul. Mondjuk en pofatlanul hordom is vissza oket havonta, ha nem olyan amilyen, vsgy elkezd szetjonni.... Utalnak is erte mar idehaza....
Nalam az osszeg valtozo, altalaban alacsonyabb, egyes honapokban magasabb, mert szabosagi ingeket hasznalok, az egyedi mereteim miatt (nem vagyok konfekciomeret, na) es mondjuk evente 1-2* szoktam nagyobb osszegert kulfoldrol rendelni (a poen meg az hogy igy szallitassal is meg sokkal olcsobbra is kijon egy jonevu angol szabosag altal meretre, minosegi anyagbol keszitett ing, mint idehaza egy bolti valami amit X marka alatt adnak el, kozben bangladesben a 8 eves gyerek varrja) 4-5 ing kb 40-45K nak megfelelo osszegbol megvan, idehaza 20-25 lenne darabja

[ Szerkesztve ]

(#28052) concret_hp válasza Kobe (#28051) üzenetére


concret_hp
addikt

ezt az ing témát megírhatnád privátban, hogy hogyan megy :D vagy akár itt is elfér offban szerintem :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28053) Kobe válasza concret_hp (#28052) üzenetére


Kobe
veterán

T.M. Lewin vagy Charles Tyrwhitt nevű szabóságok, kb egy árban vannak, illetve időszakosan, általában negyedévente 1x van akciójuk, 4 db ing 100 fontért, vagy valami hasonló, én azokban az időszakokban szoktam rendelni.
Nekem személy szerint a Charles Tyrwhitt jobban bejön, jobb, szellősebb anyag, könnyebben kezelhető (mosás-vasalás) és tartósabbnak tűnik (eddig). A TM az vastagabb, szmokingos mandzsettás style inkább (1-2 darabjuk felér egy gyapjúkabáttal :D )

a méreteket nagyon meg kell nézni előtte és aszerint rendelni, ez a normális, szabvány angol méretezés, eléggé más mint a bolti, a boltok ezt kb + / - 20%-os hibahatárral jó ha betartják, ha egyáltalán betartják :)
viszont ha a méret megvan, akkor utána simán portolható normálisabb itthon is kapható márkákra, pl Olymp

[ Szerkesztve ]

(#28054) Mercutio_ válasza concret_hp (#28052) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaja :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28055) Brave_86 válasza polonic (#28049) üzenetére


Brave_86
aktív tag

AYCM L-es csomag 10900 (ilyenem van) ;]

(#28056) concret_hp


concret_hp
addikt

https://bet.hu/oldalak/ceg_adatlap/$security/KPACK ezt figyeli valaki amúgy? hetek óta minden nap limitre rakják iylen 50 darabokkal. valakinek van egy jó nagy packja és valami hitelbírálathoz kellhet fedezetnek vagy mi? :D vagy hátha ráugranak a spekik és akkor elkezdi önteni? gondolom saját magának adja-veszi, tehát ilyen napi 2x párszáz ft trade költséggel fel tudják pumpálni az árat bármeddig.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28057) kraftxld válasza concret_hp (#28056) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt én is néztem, hogy WTF, ilyen 0 körüli forgalmakkal durván fel lett tolva az árfolyam 577Ft-ról 3700-ig.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#28058) concret_hp válasza kraftxld (#28057) üzenetére


concret_hp
addikt

igen, ~10K tranzakciós költséggel megoldották, de a kérdés, hogy mi lehet a célja, mert hogy nem véletlen csinálják az egészen biztos :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28059) kraftxld válasza concret_hp (#28058) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És ilyenkor mi történik, ha mondjuk akarnék venni 5M-ért ilyen papírt?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#28060) htomi85 válasza kraftxld (#28059) üzenetére


htomi85
tag

Még a fenekedet se tudnád vele kitörölni, és nem azért mert demat.

(#28061) #95561216 válasza BÁ Nutrition (#28046) üzenetére


#95561216
törölt tag

Cafetériában lehet választani, de nem éri meg, ha másra is el tudod költeni.

(#28062) attiati válasza concret_hp (#28058) üzenetére


attiati
veterán

Kozkezhanyad: 0,2%

Jelenlegi tulajok erdeke lehet, vagy kozuluk valamelyiknek (koncentralt a tulajdonosi kor, 3 tulaj van): kapitalizaciot felpumpalni, kivasarolni a kozkezhanyadot

1-1 tulajnak: kivezetes elott az elmult 180 napi atlagarat felpumpalni

Elado: szivatja oket, vagy nagyon elaprozott az a 0,2% kozkezhanyad

(#28063) zsoltee10 válasza concret_hp (#28056) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én is nézegettem, első napokban 1db-os kötésekkel tették limitre. Először viccnek tartottam, most már gyanús. :)

(#28064) concret_hp válasza kraftxld (#28059) üzenetére


concret_hp
addikt

nincs annyi eladó sztem :) vagyishát 50K / db-ért biztos lenne pár :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28065) concret_hp


concret_hp
addikt

6405-re álltam richterért, lehet hogy az már nem lesz meg :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28066) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
Van 1000-1200 euró megtakarításom.
Érdemes Prémium Euró Magyar Államkötvénybe fektetni? Mondjuk 2, vagy 1 éves futamidőnek jobban örülnék, de gondolom banki betétekkel sehogy nem járnék jól.

Illetve az Allainznál a biztosítások ha jól értelmezem befektetések is. Van egy alap amit betolsz + 70-80 euro havonta 3 éven keresztül. Most lehet ordas nagy f@szságot mondok, de ha jól tudom itt tulképp részvényekben van a pénzed, amit tetszőlegesen mozgathatsz ide-oda. Erről van valakinek bárminemű infója?
Köszönöm! :R

(*)(*)

(#28067) concret_hp válasza Angelotti (#28066) üzenetére


concret_hp
addikt

ennyinél felejtsd el azt, hogy befizetsz 70-80 eurókat havonta , túl sok a költsége az egésznek + macera.

szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy átváltod forintra és veszel pl. állampapírt v ilyesmi, de ha nem az a típus vagy aki mindig elkölti a számlájáról a pénzt, akkor kb. simán a bankszámládon is tarthatod.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28068) Stanlee válasza Kobe (#28048) üzenetére


Stanlee
őstag

En most mar nem tudom pontosan, hogy mennyibol eltem meg meg 4 evvel ezelott Bp-en, de a lakas es rezsi (internettel) nekem is kb. havi 140 volt. Igaz nem kellett a munkamhoz jol oltozottnek lennem, ill. autora sem kellett kolteni, mert a ceg altal adott autoban eltem (eves szinten kb. 1000 orat vezettem), de visszatekintve alig maradt a fizetesembol valami. Elsore soknak tunt amit irtal havi koltsegeket, de aztan atzsamolva nem eltek valami iszonyatosan tulkoltekezo eletet.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28069) htomi85 válasza Angelotti (#28066) üzenetére


htomi85
tag

Ez még bőven párnaciha.
Amikor 3 hete nyaralni mentem, a tárcámban több cash volt...

(#28070) attiati


attiati
veterán

ez az usdhuf nem úgy viselkedik, ahogy várnám :)

(#28071) Segal válasza attiati (#28070) üzenetére


Segal
veterán

Gondolom mar 270 korul megvetted. En is gondolkodtam rajta hogy belevagjak de en inkabb meg mindig kivarok kicsit:)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#28072) attiati válasza Segal (#28071) üzenetére


attiati
veterán

Nem vettem meg, 274nel vartam 260ra, es itt nyitogatom a longokat 260 alatt (hosszu idosiku pozik).
Nem vagyok bajban a pozival, csak az arfolyam viselkedese nem tetszik.

Ha a 262rol 254re csak egy kirázos leszuras lenne (lett volna?), akkor hirtelen elpattanna rola. Helyette inkabb ideragadt. Meglatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#28073) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok tbsz. számlán forintot át lehet váltani euróra?

(#28074) superg válasza daniel2121 (#28073) üzenetére


superg
senior tag

Attól függ hol van az a tbsz számla,sima bankoknál nem hiszem de KBC-nél pédául igen

(#28075) daniel2121 válasza superg (#28074) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ersténél van.

(#28076) superg válasza daniel2121 (#28075) üzenetére


superg
senior tag

Erste brokernél biztos lehet váltani,tarthatod a pénzed Euróban.De most hogy erste meg erste broker az két külön cég e azzal nem vagyok képben.

(#28077) daniel2121


daniel2121
senior tag

Zsoltee mi megy itt a magyar tőzsdén?

(#28078) zsoltee10 válasza daniel2121 (#28077) üzenetére


zsoltee10
addikt

Kartonpackot akartam venni napok óta, de nem sikerül. :D

(#28079) daniel2121 válasza zsoltee10 (#28078) üzenetére


daniel2121
senior tag

Arra gondoltam hogy mi ez a rally a kis papíroknál? Cig-et vettél?

[ Szerkesztve ]

(#28080) zsoltee10 válasza daniel2121 (#28079) üzenetére


zsoltee10
addikt

Bluechipekben már nincs hozam, spekitőke megtámadta a kis papírokat. Nem vettem semmit, bealudtam a rally elejét, 2.-3. Napon meg már nem vedzek.

(#28081) BÁ Nutrition válasza zsoltee10 (#28080) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

En lehet veszek kakaot megint

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28082) zsoltee10 válasza BÁ Nutrition (#28081) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én meg kaptam Kartonpackot. :D

Mészárosék meg fogják venni, azért spekázzák fel előre az árfolyamot. Megy vissza 20-22k-ra.

(#28083) attiati válasza zsoltee10 (#28082) üzenetére


attiati
veterán

Bikapiac végén szoktak a kispapírok ennyire menni. Meglátjuk, hogy most is így lesz e.

(#28084) syl5


syl5
őstag

Sziasztok,

Eléggé olcsónak ítélem meg most az USD-t, gondoltam veszek valamennyit.
Illetve ha mérséklődik a BTC azt is szeretnék.
És nagyon gondolkodom Tesla részvényeken is.

Kérdésem, hogy ilyen tervekkel érdemes-e valami online számlát nyitni, plus500, stb vagy jobban járok ha nyitok USD számlát, és pl váltok a bankomnal, illetve reggelek egy Bitcoin pénztárcát és veszek neten?

Köszi,
s.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#28085) zsoltee10 válasza attiati (#28083) üzenetére


zsoltee10
addikt

Igen. Én azt gondolom, hogy nem egy giga összeomlással lesz vége, mert ilyen kamatkörnyezet még nem volt, a jegybankok is félnek. Inkább arra tippelek, hogy az indexek akár 10 évig is sávozni kínlódni fognak.

(#28086) Stanlee válasza syl5 (#28084) üzenetére


Stanlee
őstag

A Tesla-rol egy jo cikk: https://kiszamolo.hu/tesla-lufi-vagy-az-uj-ford/

En nem vennek Tesla reszvenyt, de batrake a szerencse!

A BTC az spekulacio, az USD-bol meg atlag ember nem tud annyit venni, hogy szamottevoen nagy haszon legyen majad rajta. De ez csak az en velemenyem.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28087) bernel válasza zsoltee10 (#28085) üzenetére


bernel
tag

Ha az indexek 10 évig sávoznának, az jól betenne a lusta portfólióknak, pedig éppen mostanában akartam ilyet kialakítani.

(#28088) zsoltee10 válasza bernel (#28087) üzenetére


zsoltee10
addikt

Vannak olyan vélemények, hogy az aktív portfólió ideje jön majd el, az ülünk és nézünk 2-3%-ot fog hozni évente, 5-6% már kiemelkedő lesz.

(#28089) zsoltee10 válasza zsoltee10 (#28088) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ugyanakkor fontos hozzátennem, hogy érdekességképpen megnéztem a tavalyi portfóliómat, amelyek abszolút hozamú alapokból álltak. Citadella, Plotinus, EMDA, G10, Supra. Mínuszban állna most... :(

(#28090) kraftxld válasza zsoltee10 (#28082) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ma jól be is zúzták az árfolyamot :D
Kb mint amikor én vettem Opimus-t :(

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#28091) zsoltee10 válasza kraftxld (#28090) üzenetére


zsoltee10
addikt

Reggel kicsit megcsúsztam, tudtam eladni belőle, de 5 darabbal beragadtam. :D Nem gondoltam komolyan a vételt, nem is gondoltam, hogy teljesül, de kiderült, hogy az egyik nagy tulaj adott el. Mindig ez van, Futurnál, appenninnél, Nutexnél is ez volt.

(#28092) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Tudtok linkelni valami oldalt vagy pdf-et, ahol a befektetésekkel kapcsolatos alap dolgokra rá lehet nézni?

Érdemes szerintetek valamilyen CIB alapba tenni pénzt? Egyelőre csak ezt az arany alapot néztem.

Köszönöm előre is! :R

(#28093) bernel válasza erahurka (#28092) üzenetére


bernel
tag

Az MNB-nek van egy ilyen füzete általános jótanácsokkal: [link]

Azt senki nem tudja neked megmondani, mibe érdemes tenni a pénzt, mert a jövőt senki nem látja. Diverzifikálni kell. Ennek legegyszerűbb módja, ha nem akarsz vele foglalkozni, a vegyes alapok, amik különböző súlyozással tartanak elemeket.

A hozamplaza-nak is van anyaga az alapokról: [link]

Illetve a netfolio-n: [link]

(#28094) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Metlife nagyon betalált idén és lenne is kérdésem velük kapcsolatban.
Most ajánlottak egy olyan lehetőséget, hogy a mostani önkéntes pénztáramban lévő hozamot (már több mint 10 éve meg van) vigyem át egy nyugdíjbiztosításba és szedjem ki onnan is a 20%-ot. Ami ötletnek nem rossz, csak utána olvasgatva a nyugdíjbiztosításnak nekem nem tűnik nagyon jobbnak az önkéntesnél (igaz ezt most kiszedték a cafetériából). Meg a Metlife-ról sem olvastam eddig sok jót.

Vélemény?
Köszönet a segítségért előre is!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#28095) Alg válasza amargo (#28094) üzenetére


Alg
veterán

Ha kiveszed a hozamot és újra befizeted az önkéntesbe az nem jó? :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#28096) carl18 válasza Alg (#28095) üzenetére


carl18
addikt

Üdv mindenki! :)
Mibe érdemes pénzt fektetni? Szeretnék passzív jövedelmet a fő állású munkahelyem mellé.
Bitcoin bányászás az első amire gondoltam hogy azzal tudnám passzív jövedelmet, pár kártyával ha elkezdem talán egész jó havi jövedelmet lehetne belőle csiszolni? MIbe lehet még pénzt fektetni? :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#28097) #97623552


#97623552
törölt tag

Erste netbrokeren keresztül vettem júniusban ANY részvényt, anno írtam is itt, hogy számítok osztalékra. No de annak se híre se hamva. Ilyenkor mi a helyzet? Lenyúlta a bank, vagy eleve nem olyat vettem amire járt volna osztalék?

(#28098) htomi85 válasza carl18 (#28096) üzenetére


htomi85
tag

Hát itt lesz gond...

(#28099) carl18 válasza htomi85 (#28098) üzenetére


carl18
addikt

Mivel a bányászással? Azt tudom le kell adózni és van benne rizikó.
De valahogy szeretnék fejlődni. Esetleg mibe volna érdemes belefogni?

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#28100) amargo válasza Alg (#28095) üzenetére


amargo
addikt

Elvileg ugyan ott vagyok vele, ez tény, de nem hiszem hogy meglehet ezt csinálni vagy igen?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.