Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) #24334592 válasza attiati (#28649) üzenetére


#24334592
törölt tag

amennyi GPU fogy bányászásra, nem csodálom :DDD

(#28650) SzGee: átverés? De nem vagy unit linked ügynök, ugye? :U

(#28652) Stanlee válasza #24334592 (#28648) üzenetére


Stanlee
őstag

Hol elsz? Ha euro ovezetben, akkor szerintem erdemesebb lenne a megtakaritando penzed egy helyi bankban vasarolhato ETF-re elkolteni es nem Mo-n zsonglorkodni vele.

Nekem most ugy nez ki, hogy a comdirect-nel van egy "befektetesi szamlam", ott be van allitva havi 500 eurora 4 db ETF. Havi koltseg 0 euro, csak az ETF dijat fizetem (0,15-0,3%), es kesz. Ami nagy munkam van vele, az az, ha kiesik az adott ETF a 0 euros megtakaritasbol, akkor beteszek helyette egy masikat.

Nem kell tulbonyolitani a dolgokat :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28653) zsoltee10 válasza concret_hp (#28647) üzenetére


zsoltee10
addikt

Mint az állat. :K Még mindig full tőkével üldögélek Opusban...

(#28654) BÁ Nutrition válasza #24334592 (#28648) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Szerintem aludj rá pár napot. Eléggé úgy írsz mint egy óvodás.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28655) SzGee válasza #24334592 (#28651) üzenetére


SzGee
aktív tag

nem vagyok az, csak próbáltam felnyitni a szemed, de látom sikertelenül
csak ezeknél a költségeknél sokkal olcsóbban lehet kapni concorde alapokat, közvetlenül az alapkezelőtől
0 ft-os számlavezetés, 0 ft-os jutalék, 0 ft-os vétel/eladás
a te konstrukciód inkább illik egy szar unit-linked-hez

javaslom ezt az oldalt böngészgetni...
https://alapforgalmazo.hu/

a jutalékért meg majd jelentkezem

ja még ennyi:
Kérdeztem a KBC-ről és versenytársairól. Azt mondta, h szűkebb a repertoár, és nincs aki tippet adjon, cserébe piszok olcsó.

itt sem lesz senki, aki a döntést helyetted meghozza, tanácsot adhatnak, amit vagy megfogadsz vagy nem, de ha buksz vele 20%-ot senki sem fogja azt mondani, hogy bocsi, én mondtam, vállalom a buktádat
tippeket meg adhat bárki

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#28656) concret_hp válasza SzGee (#28655) üzenetére


concret_hp
addikt

szűkebb a repertoár a kbc-nél? ne vicceljünk már :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28657) htomi85 válasza zsoltee10 (#28653) üzenetére


htomi85
tag

Azért az bátor.
Stopokat húzogatod remélem.
Engem ma kidobott az Appeninn leszúrás.

(#28658) zsoltee10 válasza htomi85 (#28657) üzenetére


zsoltee10
addikt

ezért nem használok stoppot. a stoppok kiütése a célja a moderátornak, aztán olcsón begyűjti, majd mehet vissza.

(#28659) htomi85 válasza zsoltee10 (#28658) üzenetére


htomi85
tag

Felelőtlenség amit csinálsz.
Visszavettem negyed órán belül. A lényeg az, hogy döntési helyzetben voltam.
Ebben a kártyapartiban bármikor kaphatsz limites esést, ha nem vagy gépközelben az ultraszopó.
Full tőkével pláne.

(#28660) concret_hp válasza zsoltee10 (#28653) üzenetére


concret_hp
addikt

azé' full tőkével nyomni mondanám h bátor, de tényleg inkább felelőtlenség :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28661) zsoltee10 válasza concret_hp (#28660) üzenetére


zsoltee10
addikt

Amíg ilyen vételi erő van, nincs baj, 100x eladhattam volna már. Tőkém 1,5x-ösét már rég kivettem, ingatlant vettem. Ami bent maradt, azok 46-200 közötti vételek, nagyon nem izgulok.

(#28662) htomi85 válasza zsoltee10 (#28661) üzenetére


htomi85
tag

Namost akkor mégsem full tőkével vagy benne? :)

(#28663) zsoltee10 válasza htomi85 (#28662) üzenetére


zsoltee10
addikt

Az ingatlant nem számolom már bele. Az értékpapír számlán már csak az idén keletkezett nyerő van. :)
Őrült azért nem vagyok. :)

(#28664) bernel


bernel
tag

Ha már megtakarítás topik, akkor ingatlanba miért érdemes pénzt tenni, feltéve, hogy nem lakik benne az ember? Tehát megtakarítási célból jó választás az ingatlan, amikor ilyen magasak az árak?

Ha jó helyen van, akkor a bérbeadás persze mehet rosszabb időkben is, de ha úgy alakul, hogy kell belőle a pénz, és éppen gödörben lesz az ingatlanpiac (ami talán nem is annyira sokára is elképzelhető), akkor elég sokáig benneragadhat a pénz, amíg sikerül eladni.

Hosszabb távú megtakarításra a részvénypiac nem praktikusabb választás?

(#28665) kraftxld válasza zsoltee10 (#28653) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én gyenge voltam, 320-nál kiszálltam, 70%-os profittal, lehetett volna több is de nem vagyok telhetetlen.
Durva, hogy kb posványos állóvíz a tőzse pár kisebb papíron kívül. Magyar Telekom részvényem is van, de az még tizenpár % minuszban, tudom, hogy mikor kell belevenni a csúcson :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#28666) zsoltee10 válasza kraftxld (#28665) üzenetére


zsoltee10
addikt

Telekomot én úgy kivágtam kis bukóban, mint macskát xarni. Azóta az abból vett Opus 8x-ozott... Meg kb. mindent eladtam és mindenből OPust vettem. Azt kell tartani, ami mindenkinek kell. Tömegpszichó.

(#28667) zsoltee10 válasza bernel (#28664) üzenetére


zsoltee10
addikt

Egyre több olyan vélemény van, hogy az ingatlanbuborék lassan kifullad, nem biztos, hogy pont most érdemes ingatlanba fektetni, ha nem lakhatás a cél. Én azért vettem, mert boltot akarok csinálni, meg jó helyen van, a kis településünk központjában, van is benne bérlő, meg van érdeklődő is.

(#28668) belaur válasza zsoltee10 (#28666) üzenetére


belaur
tag

Ez már a kaszinó szint nálam, én félek a "pénztáros" papíroktól. :))

(#28669) Oppenheimer válasza belaur (#28668) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ha lesz reális esély a kormányváltásra, akkor kell eladni azokat. Bár nekem nincs semmilyen részvényem, csak kívülállóként osztom az észt. :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#28670) BÁ Nutrition válasza zsoltee10 (#28667) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Egyre erosodik a berinflacio, szal nem biztos h kifullad

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28671) Stanlee válasza bernel (#28664) üzenetére


Stanlee
őstag

A nemet ingatlanos cegek szerint addig eri meg egy ingatlanba befektetni, amig maximum az eves berleti dij 20x-os erteket nem lepi tul a vetelar. Ha e fole megy az ara az ingatlannak, akkor az mar erosen spekulacios jellegu beruhazasnak szamit. Lattam mar 144 havi berleti dijas erteket is, ami ugye 12 ev, azt azert en szemely szerint kevesnek tartom.

Bp-en panelba szerintem meg erdemes lehet fektetni, meg van szamos olyan lakas a piacon, amire mondjuk 2 millio rakoltese utan is boven a 20-as ertek alatt maradunk.

Uj epitesut befektetesi jelleggel nem vennek. Egy 45 m2-es lakast, ha uj, szerintem 120-ert ki lehet adni. 1,44 m/ev x 20 = 28,8 m-ert szabad venni. Jelenleg pont ennyirol indulnak az ujak.

Amugy mint egyetlen befektetesi forma szerintem nem jo az ingatlan. Pont azert, mert nehezen mobilizalhato belole a penz, lehet, hogy csak veszteseggel lehet kiszallni belole, stb...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28672) bernel válasza Stanlee (#28671) üzenetére


bernel
tag

Kiadással kapcsolatban egyébként írt Kiszámoló, illetve a kommenteket is érdemes megnézni, hogy sokszor nem csak annyi a kiadás, hogy hátradőlök, és számolom a pénzt:

https://kiszamolo.hu/a-lakas-nem-passziv-befektetes/

(#28673) Kobe válasza Stanlee (#28671) üzenetére


Kobe
veterán

Pont panelba nem eri meg fektetni.... A nornalis, erts minimalisan elheto panelok 21-22M kozott mennek.
Multkor IV. Kerul szele hordetes jott szembs velem 24.5M ert, mellette meg az egyik lakopark hirdetese, 24M rol indulo ujepitesuekkel

Lehet papiron jol mutat, meg kimagyarazhato, de a pabelnak olyan hatranyai vannak, ami egy ujepitesuhoz kepest min. 8-10M es arkulonbozetet kellene jelentenie, nem 2-3M et (vagy kevesebbet) : draga es kizarolagos kozponti futes, jogi akadalyok - ha valanit modositani szeretnel, vagy at akarsz verni a kozossegen, nem 10-20 emberrel hanem akar 80-100 emberen is keresztul kell verned, ha 2 blokkal es 6 emelettel odebb valaki igenytelen es becsotanyosodik, garantaltan napokon belul ott lesznek nalatok is.... Na a negyzetmeterek melle ezeket is erdemes lenne felvezetni es bearazni :)

(#28674) BÁ Nutrition válasza Kobe (#28673) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"draga es kizarolagos kozponti futes" az nem egeszen ugy van am... en 5000 ft koruli altalanzt fizetek 8 eve
ha belegondolsz abba h inflacio is volt akkor itt meg semmi akkor meg durvabb, pedig 2009ben se tunt soknak
osszesen kevesebb mint 25 a rezsi havonta
35nm 1,5 szoba, jo elosztas, 1-2 emberig full idealis, de meg 1 gyerekkel is elmegy egy ideig szerintem

mondjuk az is meger egy miset h 2012ben kb senkinek sem kellettek ezek pedig akkor 7,5-8M korul mozgott az aruk, most meg 19-21M a XIII kerben

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28675) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Ha már Kiszámoló: nekem csak most tűnt fel, hogy Miklós feltöltötte youtube-ra az összes (?) videóját. Akit érdekel, lehet nézegetni.

(#28676) attiati válasza Stanlee (#28671) üzenetére


attiati
veterán

"eves berleti dij 20x-os erteket nem lepi tul a vetelar"

Túl van ez bonyolítva. Magyarul fogalmazva évi 5% hozam.

Teljesen máshol van a német és a magyar ingatlanpiacon elvárt hozam. Ha a német 5%-on van, akkor itthon 7%-nak kellene lennie. De nincs ott már.
Másrészt a panel a leginkább túlárazott. Persze mehet még.

Bá: bérinfláció alatt mit értesz? Összekeverted szerintem a reálbér emeléssel.

[ Szerkesztve ]

(#28677) Mercutio_ válasza Kobe (#28673) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lakópark = modern "panel", ugyanúgy 80-100 albetét.
A lakóparki új hány szoba/nettó négyzetméter és mekkora volt a panel?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28678) Stanlee válasza Kobe (#28673) üzenetére


Stanlee
őstag

Osszehasonlitottal ketto ugyanolyan aru valamit, de a 24 misis lakoparki keco biztos nem ugyanakkora m2 aru volt, mint a panel. Hasonlitsd ossze egy panelprogramos lakas arat egy ugyanakkora uj lakoparkieval. Rogton megvan jo par millio kulonbseg.

Kizarolagos kozponti futes: az uj lakoparkiban is kozponti futes van, ugyanugy nem fogjak engedni, hogy neked egyedi cirkos futesed legyen a lakasban. Ha a tavfutesre gondoltal, az se sokkal rosszabb mar manapsag, mint a kozponti futes. Egyedi merok vannak a legtobb felujitott panelban, szoval ugyanaz, mint az uj lakas eseten. A mi hazunkban is volt ugy, hogy elromlott a kazanon valami es telen napokig nem volt futes. Pedig akkor meg uj volt.

A lakokozosseg egy ujban ugyanugy 60-80 lakast is jelenthet. Ott se lesz egyetertes. A haz ahol a lakasom van 164 lakasos, feler egy panellal.

En meg mindig tartom, hogy ma befektetesi jelleggel a panel eri meg. Az uj megerheti annak sajat celra, akinek van ra penze. De szerintem Bp-en sokaknak meg egy panel megvetele is nehezsegekbe utkozik.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28679) Kobe válasza Stanlee (#28678) üzenetére


Kobe
veterán

A sztori, amit leirtam, 11.ker etele uti panel liftje: hirdetes kirakva, 48nm-es, IV. Keruleti felujitott panel, hatsoborzasztotol csak egy kohajitassal beljebb pesten, 24.5M, mellette pedig szinten az egyik folyamatban levo 11keres ujepitesu lakopark hirdetese, 42-43nm es ujepitesuek 23M tol....ez azert eleg pariban van (42-43nm vs 48)

Nagyon sok olyan dolgot kihagytok, ami tenyleg csak akkor jon ki, ha lehuztal par evet mindkettoben: lehet az ujepitesu ugyanolyan tombhaz feeling, de legalabb normalis, vilagos kozos terekkel pl, ellenben ha te 100M ert ujitgatod a panelt, a szovjet halalsor jellegu sotet folyosokkal es 20evig szarra ujitgatott 30 reteg festektol 100kgval nehezebb csikorgos lifttel es mindenhol kilogo csovekkel kabelekkel nem tudsz mit csinalni.

A lakokozossegben nagyon eselyes hogy nagyobb az elmaradas a kozos koltseggel, emiatt mar sok kezdemenyezes alapbol hamvaba holt terv.

A futes.... Tavfutes.... Pesten, illetve par helyen lehet jo, de ahol monopolszolgaltato van, megszivtad (van olyan resze pl az orszagnsk, ahol 3800 ft egy m3 meleg viz, es ha telen normalisan futesz, csak a tavfutes szamlad lehet 55K - 65K....) ha nem tetszik, levalni a halozatrol eselytelen, max kibumlizni, hogy a haz korszeusitse a kazant, amire meg 2000x nagyobb esely van, mint arra hogy akar egy tobb100fos panel barmilyen vita eseten megegyezzen a szolgaltatoval...

Nem vagyok ujepites parti, (panel sem), addig amig bagoert adtak a panelt, befektetesnek jo lehetett.... Csak amikor kozelit a fordulopont nem biztos erdemes olyan tipusu i gatlant tartsni, ami a legnagyobbat ugrotta a lufi idejen.... Mivel az elso lesz, ami a legjobban beszakad, ha vege a tancnak...

(#28680) Stanlee válasza Kobe (#28679) üzenetére


Stanlee
őstag

Az ingatlan.com-on 11. kerben 46-48 m2-es uj lakas legolcsobb 23 misi, 2019. novemberi atadassal. Szoval az azert olcso, mert tervezoasztalrol veszed meg. A kovetkezo legolcsobb 28 misi, atadas egy ev mulva. Az uj lakasok tobbsege 35 es a folott, van itt 40 millioert is. Szerintem nincs paritasban a kettonek az ara, de ez nezopont kerdese.

Az meg nem igaz, hogy csak a panel ara fog esni. Az en uj epitesu (2007-es) lakasom 2012-re a veteli ar kozel 40%-at elvesztette. Nekem nem kell magyarazni sajnos, hogy milyen buko ingatlanban bennemaradni. A hitel a forintositaskor tobb volt rajta, mint a piaci erteke.

Nem fizeto lakok mindenhol vannak, a mi hazunkban kb. 10%-a a nem fizeto, van aki mar a lakas ertekenek a felenel tart az elmaradasban.

Meg mindig tartom, hogy a panel nem annyira rossz, mint amennyire rossz a hire :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28681) Kobe válasza Stanlee (#28680) üzenetére


Kobe
veterán

A 23M es 11 keres, 46nmes uj lakas valoban nincs pariban a 24.5M IV. Keruleti 48nmes panellal.... Egesz konkretan tobbszorosen jobb vetel, meg ha varakozos is
(most komolyan, ki az a hulye aki dragabban vesz hasznalt arut, mint vadonatuj cuccot ?? :) :) )

(#28682) attiati válasza Stanlee (#28680) üzenetére


attiati
veterán

A) Tehát hirtelen az emberek megszerették a panelokat és már élhetőbb lakásként tekintenek rá és ez így is marad? Ha beesnek az ingatlanárak, akkor továbbra is megmarad ez a kicsi árkülönbség a panelok és a téglák között, mert az emberek ráébredtek, hogy nem is olyan rossz a panel.

B) Vagy az volt a legolcsóbb kategória, amit még meg tudtak venni a nagy áremelkedés után? (úgy, hogy a méretet nem akarják csökkenteni). És bár javult a hőszigetelés és csökkent a fűtési költség, de abban a pillanatban, hogy esnek a lakásárak, akkor visszaáll a panel-tégla közötti szokásos árkülönbség és többet esik a panel, mint a tégla.

C) Sőt, ha nőnek tovább az árak, akkor a panelok ára még jobban nőni fog és szinte tégla árban lehet majd kapni őket.

A, B, C?

Egyedül a C esetben látom indokoltnak a panel vételt. Vagy ha nincs másra pénz.
"A" esetben már be van árazva a panel életminőségének javulása.
"B" esetben pedig egyenesen rossz döntés a panel.

(#28683) Cyrin


Cyrin
addikt

Panel és panel között hatalmas különbség van. Nem lehet általánosítani. 20 lakásos társasházból költöztem panelba. Ez egy négy emeletes kocka panel 16 lakással, 14cm-es hőszigeteléssel, új tető szigeteléssel, 3 rétegű üvegezéssel ellátott műanyag ablakokkal, nyolcvanas évek végén épült, így normális elrendezéssel, van külön étkező a konyha mellett, én még kiszedtem a válaszfalakat pár helyen, így nagyon jó terek alakultak ki a konyha étkező előszoba fronton, akár egy új tervezésű lakásban. Kibeleztem, minden új. Mindenki el van ájulva aki bejön. Teszkó 200 m- re, minden tömegközlekedés itt a közelben, és mégis védett helyen van, körúti házak mögött, zöldövezet bőven, játszótér, kisebb erdő van a háta mögött, teniszpálya stb. Nem mindegy milyen panel az a panel. Nem is lehet nagyon kapni itt, csak elvétve akkor is húzós áron. Ehhez képest még jó áron vettem, de messze nem a mélyponton sajna.

[ Szerkesztve ]

(#28684) Mercutio_ válasza Kobe (#28679) üzenetére


Mercutio_
félisten

2 liftben kiragasztott hirdetés alapján kicsit sarkos véleményt formáltál:)

IV. kerületben 1000+ ingatlan van 24M alatt, a 48 nm környékiek 17-18 körül mennek, 24-ért káposztásmegyeren válogathatsz a 68-75-84nm-esek között, és az Bp egyik legfiatalabb lakótelepe, normális belső elrendezésű napos lakásokkal, szigeteléssel, nagy zöld terekkel.

A többit már Stanlee leírta, nem ismételném:R

szerk.: ingatlanba (legyen az panel vagy újépítésű) ettől függetlenül nem fektetnék*, de nem is erről szól a történet.

* kivéve ha látnok lennék, és tudnám hol érdemes vidéken valami szép helyen és pesttől max 2 órára jó állapotú házat venni amit nem nyomnak fel, csak mert nem lakik ott a tulaj:D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28685) Stanlee válasza Kobe (#28681) üzenetére


Stanlee
őstag

Konkretan annak aki most akar bekoltozni, annak nem sokat segit, hogy megveszi tervezoasztalrol a szuper helyen levo lakast, aminek az atadasa bo 2 ev, mert a tervezett es tenyleges atadas kozott sok ido elteleik (pl. az en lakasomnal csak 4 honappal kesobb kezdtek atadni a lakasokat), de meg az is lehet, hogy becsodol a kivitelezo es eluszott a zseton.

Reszemrol befejezem ezt a panel vs uj tegla vitat, mert nem tudtok mit kezdeni azzal, hogy a panel is lehet jo es nem lehet annyival tobbert kiadni egy uj teglaepitesu lakast, mint amennyivel tobbe kerul egy normalis panelhoz kepest.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28686) attiati válasza Stanlee (#28685) üzenetére


attiati
veterán

Ez nem is kérdés, hogy az újszerű, újépítésű lakásokat a legnehezebb kiadni árában (hacsak nem extra környéken van, pl Corvin negyed, vagy még pár kivételt leszámítva).

Nekem az a kérdésem lenne, hogy a panel vs. tégla árazásában történelmileg alacsony különbség mivel indokolható és tartós e?

[ Szerkesztve ]

(#28687) daniel2121 válasza Oppenheimer (#28669) üzenetére


daniel2121
senior tag

van még kérdés ezzel kapcsolatban?
[link]

(#28688) BÁ Nutrition válasza attiati (#28676) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Bérinfláció -> bér-ár spirál. Jól mondtam véletlenül. Szal a bérek növekedését jelenti. Szerintem egyre inkább érezhető. A szakmában lassan közel 100% 3-4 év alatt. Ha folytatódik akkor a fizetőképes kereslet is meglehet az ingatlanoknal. Pl Pozsony árait ha megnézed akkor jóval feljebb van pesthez képest

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28689) attiati válasza BÁ Nutrition (#28688) üzenetére


attiati
veterán

igazán a reálbéremelésre lenne szükség, hogy növekedjenek az ingatlan árak

[ Szerkesztve ]

(#28690) Kobe válasza Mercutio_ (#28684) üzenetére


Kobe
veterán

2 eve napi szinten figyelem az ingatlankinalatot. Ezt a morbid peldat nem en, hanem az elet / ingatlanpiac szulte, es hidd el, hasonloan abszurd peldakbol van boven, csak sokszor kell nezegetni a hirdeteseket..... Ezekutan hogy mennyira van tulertekelve a panel vagy nincs, dontse el mindenki maganak :)

Stanlee: aki olcsobban kapna ugyanakkora, ujepitesu lakast, es nem tud 2 evet varni, ehelyett megveszi dragabban a panelt, az, bocsanat de darwin dijas kategoria... Vagy esetleg a 3as metro "felujitasanak" *fomernoke... Nem tudok maskepp fogalmazni.... :)

[ Szerkesztve ]

(#28691) Mercutio_ válasza Kobe (#28690) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elszállt árakat bármikor lehet találni, mindig lesz aki nem eladni, hanem árulni akar (mert mondjuk unatkozó nyugdíjas és abban éli ki magát, hogy jönnek a lakást nézők, ő meg tolja a hülyeséget) ez még a mennyiért lehet venni újonnan és használtan kérdésben nem releváns amit példaként felhozták, hisz csak a IV. ker káposztási részén 100+ lakást listáz neked a kereső (de ha a teljes IV. kerületet beleveszem 380-at, amiből 54 db 19M alatti) és ezek 56m2-ről indulnak + mint írtam a 24M-es limitbe 71-84m2-s is belefér (120 db) ami nem kicsit nagyobb lakás mint az általad írt 48m2-es újépítésű.

szerk.: A "mennyiért kel el" a releváns adat, márpedig ha a fenti árakon ennyi a felhozatal bizony ezek a statisztikailag reálisak, nem az általad kiragadott extrém példa egy liftben.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28692) htomi85 válasza BÁ Nutrition (#28688) üzenetére


htomi85
tag

Hát én nem tudom miféle szakma az, de elmondhatnád. Gondolom IT.
Én nem érzékelek semmiféle bruttó béremelést a környezetemben. 30 körüli diplomás közgazdászok és mérnökök.
Nettóban picit jobb a járulékcsökkenés miatt, de ennyi.
A minimálbéremelés miatt fehéredés volt egy társadalmi réteggel lejjebb, nagyrészt az viszi fel a statisztikát szerintem.

(#28693) Kobe válasza htomi85 (#28692) üzenetére


Kobe
veterán

Detto, a szakmunkas teruleten, azon belul is az epitoilarhoz kotodoen volt egy massziv ugras, illetve par kozalkalmazotti teruleten tuzoltas miatt, de ennyi. A tenyleges, egyeb versenypiaci teruleteken kb inflaciokoveto novekedes volt, de real nem nagyon

(#28694) BÁ Nutrition válasza htomi85 (#28692) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Forgacsolas. De gondolom sok szakmunka igy lehet. Lelep a fel orszag es vagy emelnek vagy nem kapnak uj munkaerot. Persze nem egyik naprol a masikra de elobb utobb kenytelenek rajonni a munkaadok h most ez van. Egyebkent en kulfoldon is komoly hianyt latok. Ezert fura h pl spanyolorszagban meg komoly munkanelkuliseg van meg mindig

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28695) kaszaking


kaszaking
tag

Sziasztok.
Néztem az erste banknál a kötvényeket. Ezeket az árakat hogyan kéne értelmezni?
1.522 HUF
1.414459 HUF
1.732044 HUF
Elsőnél gondoltam egy forintra de 1522 ft-ra is de a többinél megakadtam

[ Szerkesztve ]

(#28696) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#28694) üzenetére


Mercutio_
félisten

Spanyoloknál a válság után összeomlott az építőipar + az autóipar is visszaesett.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28697) MuMa012 válasza kaszaking (#28695) üzenetére


MuMa012
tag

Nem befektetési alapokat néztél? Ott ez azt jelenti, hogy mi a mai árfolyama.

(#28698) kaszaking válasza MuMa012 (#28697) üzenetére


kaszaking
tag

Kötvények fül alatt találtam. Az egyiknek a neve: Dialóg Likviditási Alap, a másiknak Erste Abszolút Hozamú Kötvény Alap.
Teljesen új vagyok még a témában, most kezdtem el nézelődni

(#28699) kraftxld válasza kaszaking (#28698) üzenetére


kraftxld
nagyúr

1Ft-os alapára volt kibocsájtáskor, most ennyi az árfolyam.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#28700) kaszaking válasza kraftxld (#28699) üzenetére


kaszaking
tag

Köszönöm :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.