Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) VirsLee válasza hati (#28200) üzenetére


VirsLee
őstag

Én csak a számla vezetéséhez kapcsolódó díjakra céloztam.

Amiről Te beszélsz, arról az MNB-nek van egy összefoglalója.

Befektetési alapok költségei

(#28202) Mercutio_ válasza KMT (#28198) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mely alapjai jók és miért szerinted? (no offense, nem értek hozzá azért kérdezem)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28203) NoiZz válasza VirsLee (#28199) üzenetére


NoiZz
tag

500k és 1millió között gondoltam, az a terv hogy veszek 3-4 fajtát, 1-2 mérsékelt kockázatút és 1-2 közepes
mennyire életképes így? van értelme vagy az egyéb költségek elvinnének minden hozamot?
másik problémám hogy 1-2 havonta növelném a befektetést, ez mennyivel emelné a költségeimet?

[ Szerkesztve ]

(#28204) net91 válasza NoiZz (#28203) üzenetére


net91
senior tag

Ennél az összegnél ne várj érezhető profitot. Ez az összeg kiindulásra jó, arra jó, hogy tapasztalatot szerezzél.
Az alapok árfolyama ingadozik, készülj fel arra is, hogy mínuszban is fogsz lenni.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#28205) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

neztem ezeket a lustaportfolios konyveket a lustport.hu-nal
ezeket csak digitalis formaban lehet megvenni? ergo vmi ebook vagy pdf formatumbn?
ahogy latom a sajat google accountra? kicsit elmaradtam az utobbi par evben az ilyesmiktol, mert nem voltam annyira az instagrammos pucsitos vilagra :D szal lehet hulyeseget kerdezek
a lenyeg a tesomnak vennek par ilyen konyvet, de ha nem lehet vmi normal formatumban vagy csak az o accountjara lehet venni, akkor nehez lenne ajandekkent
any help?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28206) kovisoft válasza BÁ Nutrition (#28205) üzenetére


kovisoft
őstag

A lusta portfóliót elvileg papíralapon is meg lehet venni, a többit nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#28207) bernel válasza Mercutio_ (#28202) üzenetére


bernel
tag

A dolláros cuccokba fektető alapokból érdemes most venni gondolom. Most olcsóbban lehet venni, és ha valaki hosszabb távra vesz, akkor előbb-utóbb csak fog erősödni a dollár, és az megdobja majd a hozamot forintban.

Bár az is igaz, hogy 2-3 éve még ennél is lejjebb volt a dollár. Te mire számítotok, merre megy pl. 1-2 éves távon?

(#28208) BÁ Nutrition válasza bernel (#28207) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Szerintem lesz meg 200 a dollar. Lehet nem most persze. Mondjuk azt se tudom h most mennyi. Fonthoz 1.3 kornyeke. Elvileg a Trump gyengiteni is akarja szal erre is figyelni kell

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28209) KMT válasza Mercutio_ (#28202) üzenetére


KMT
addikt

Úgy értettem, hogy ha megnézel egy adott alaptípust, akkor az otp/concorde, esetleg aegon alapok elég jó helyen szoktak állni, mondjuk több éves hozamot, vagy sharpe mutatót nézve. Tehát ezeket kombinálva jó portfóliót is össze lehet hozni, de a költségvonzat némileg bonyolítja a dolgot.

(#28210) vzozo válasza BÁ Nutrition (#28188) üzenetére


vzozo
senior tag

Ennek majdnem a harmada UK pénzügyi szektorba fektet, te élsz ott, mit gondolsz, mennyire kockázatos ez a Brexit fényében?

Egyébként osztalék szempontjából nem rossz, bár ugye a múltbéli hozam sose garancia semmire.:))

(#28211) BÁ Nutrition válasza vzozo (#28210) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

27%
Az a kerdes h pl ha a hsbc visz at kepviseletet frankfurtba mondjuk akkor azok az eredmenyek itt megjelennek-e. Ill ha esik max veszek belole meg. Felezodesre vagy hasonlora nem szamitok, es hosszu tavra vettem. De pl ezek az alapok meglesznek 30 ev mulva? :F

Amugy a sima ftse100nak se nagyon volt kevesebb osztaleka, bar nem neztem vissza 50 evre

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28212) st6969 válasza KMT (#28116) üzenetére


st6969
őstag

"Lehet, hogy jobban kijön az ember, ha választ pár jó concorde/platina alapot az alapok online kínálatából, ahol viszont nincsenek plusz díjak."

Elkezdtem ismerkedni ezzel, nyitnék itt egy számlát. Az a terv, hogy "próbaként" vennék 2-3 félét, alacsonyabb és magasabb kockázatút is. Nézem a kondíciós listát, de nem igazán értem ezt a 90%-ot itt:

Ha mondjuk befektetek 1M Ft-ot ami x idő múlva 1,2M-ra hízik, akkor az 1,2M-nak csak a 90%-át (mínusz adók) vehetem fel? Vagy valamit nagyon félre értelmezek :B
:R

(#28213) _ATi_1 válasza st6969 (#28212) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!
Ez nem visszaváltásra vonatkozik, hanem átváltásra, tehát amikor befektetési jegyeket másik befektetési jegyre váltasz. Ilyenkor a lecserélni kívánt bef. jegy értékének 90%-áért még aznap elindul a vételi megbízás a venni kívánt bef. jegyre. A fenn maradó rész pedig 1-3 napon belül, amikor ismertté vált a pontos eladási árfolyama. Ez csak a tranzakciót gyorsítja, nem fog kevesebbet érni a befektetés. :)

(#28214) axioma


axioma
veterán

Valaki anno irta, hogy hasznalja az eg.pt-nak a lekoteses trukkjet.
Hogy megy az, ha iden befizetek 200e-et es iden le is kotom, akkor arra jar a 20+10%? Vagy egyre csak egyszer? Es onkentesre hasznalhatosag szempontjabol hogyan szamolodik? Csunya lenne ha nullazna az onkentes keretet, mondvan hogy a lekotes nem az ujonnan hanem legregebben befizetettbol tortenik... van valakinek tapasztalata?

(#28215) concret_hp válasza axioma (#28214) üzenetére


concret_hp
addikt

ha befizetsz 200K-t és egyből lekötöd arra 20+10% az adókedezmény, hogy az önsegélyezőre használhatóság hogyan van azt sajna nem tudom pontosan, nekem van olyan oszlop, hogy önsegélyezőre használható összeg ennyi meg annyi (és azt sem követtem még végig, hogy hogyan számolódik), de lejárt lekötésem meg még nincs, szóval azt nem tudom.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28216) axioma válasza concret_hp (#28215) üzenetére


axioma
veterán

Koszonom.
Az onsegelyezonel nem a lejart erdekel, hanem az hogy a lekotes nem csokkenti-e az onsegelyezore hasznalhatosagot, a friss vagy a regi befizetesekkel parositjak-e. De akkor majd megkerdezem.

(#28217) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Nekem is lenne egy egészségpénztáros kérdésem: Egy olyan szolgáltatótól fogok számlát kapni, aki még nincs szerződésben a pénztárral, de a számlaadással egyidejűleg beküldi a pénztárnak a szerződést. Ezt a számlát vajon el fogják fogadni?

(#28218) BornToBePuli válasza _ATi_1 (#28217) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Üdv. Kérdezd meg a pénztárat!

Read only felhasználó

(#28219) BornToBePuli válasza axioma (#28216) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Üdv. Legfeljebb 150 E Ft lehet, a lekötés csak a lekötés évében hozza a 10%-ot.

Read only felhasználó

(#28220) Mercutio_ válasza _ATi_1 (#28217) üzenetére


Mercutio_
félisten

Max ha jelzed, hogy tegyék félre, mert a szolgáltató már intézi a csatlakozást, de kifizetni úgy is csak akkor fogják, amikor a csatlakozás megvalósul és bekerül a cég a rendszerükbe.
És még így is elképzelhető, hogy valaki máshoz kerül a számlád idő előtt és visszapostázza, szóval énkább várd meg, míg bekerül a cég a rendszerbe, kiállítástól 180 napig általában befogadják a számlát.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28221) _ATi_1 válasza Mercutio_ (#28220) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Ezt mindenképpen meg akartam várni, inkább az a része kérdéses számomra, hogy az nem jelent-e gondot, hogy a számla kiállítási dátuma előbb lesz, mint a szolgáltató pénztárhoz való csatlakozási dátuma.

axioma: Ha jól emlékszem MKB-nál vagy te is... Gondoltam megkérdezem, ha már úgy is beszélek velük: Ügyintéző szerint nem a régi pénz fog lekötődni, ha megvárod az újonnan befizetett összeg jóváírását és utána kötöd le. :)

[ Szerkesztve ]

(#28222) axioma válasza _ATi_1 (#28221) üzenetére


axioma
veterán

Oh, de rendes vagy, igen, naluk vagyok! Szuper, akkor be tudjuk venni ezt is.

(#28223) Mercutio_ válasza _ATi_1 (#28221) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, értem, azt szerintem a pénztár tudja megmondani csak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28224) concret_hp


concret_hp
addikt

magánynyugdíjpénztárakról amúgy van vmi összefoglaló, melyik jó, melyik nem annyira? munkáltató fog rá befizetni, nem tudom máshova kérni, szóval kell nyitnom egyet.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28225) net91 válasza concret_hp (#28224) üzenetére


net91
senior tag

Itt összehasonlíthatod őket:

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#28226) concret_hp válasza net91 (#28225) üzenetére


concret_hp
addikt

én mondjuk költségekre, ügyintézés gördülékenységére, meg ilyesmikre gondoltam, de köszi ez is hasznos :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28227) BornToBePuli válasza concret_hp (#28224) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia! Melyik munkáltató? Persze csak, ha nem titkos

Read only felhasználó

(#28228) concret_hp válasza BornToBePuli (#28227) üzenetére


concret_hp
addikt

ez a kérdés szempontjából miért nem mindegy :F ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28229) axioma válasza concret_hp (#28224) üzenetére


axioma
veterán

Arrol nehezen, az onkentesre gondolhatsz...

(#28230) BornToBePuli válasza concret_hp (#28228) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Csak engem érdekel, ill. lehet mást is. Eggyel korábban kommentelőt is érdekelné szerintem. ;)

[ Szerkesztve ]

Read only felhasználó

(#28231) concret_hp válasza axioma (#28229) üzenetére


concret_hp
addikt

úgy :K

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28232) concret_hp


concret_hp
addikt

(#28233) sleve


sleve
tag

3-5 éve volt itt szó arról, hogy érdemes-e befektetni napelemes rendszerekbe. Akkor nagyon ellene volt mindenki, hogy nem éri meg. Változott azóta valami, érdemes lehet befektetni egy napelemes kiserőműbe?

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#28234) concret_hp válasza sleve (#28233) üzenetére


concret_hp
addikt

mármint otthonra pár kw ami nagyjából fedezi a fogyasztásodat? az úgy tudom egész jó roi-t hoz, de még mindig vannak méretgazdaságossági gondok, úgy értve, hogy pl a 1.5 kw ~1M ahogy nézem, 3 kw az meg kb. 1.5M, de ugye ha pluszba fordulnál az áramszolgáltató fele, akkor már más az ár meg stb.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28235) axioma válasza concret_hp (#28234) üzenetére


axioma
veterán

Azert ez nagyon attol fugg. Peldaul ha egy teljes felujitassal hozod ossze, es az energiaigenyt reszben attereled (futes, melegviz, fozes) elektromosra, akkor mar jobb lehet. De nyilvan csak ezert lecserelni nem eri meg. Egy konvektoros haznal ahol amugy is baromi beruhazas lenne a kemeny + gazkazan + engedelyek, egy elsosorban huto-futo hoszivattyus masodsorban netto elektromos futest berakva egesz jo lehet a masik megoldashoz kepest(!) az egyenleg.
A nagy kerdes persze jelenleg a barmilyen felujitasos beruhazashoz normalis szakembert talalni. Azt nem tudom, a napelemesek onmagaban mennyire hiany, de azert ahol hozza kell valamit a hazon belul is, ott mar nehez. Igaz, nyaridoben me'g rosszabb lenne, mint mnost kezdve.

(#28236) concret_hp válasza axioma (#28235) üzenetére


concret_hp
addikt

igen de ezzel visszakanyarodunk oda, hogy mennyi a ház elektromos áram igénye :R az hogy ezen épp akár tudsz is változtatni az egy viszonylag ritkán előforduló dolog szerintem :) ugyanúgy ahogy frissen épített háznál meg pl figyelembe lehet venni, hogy akarsz napelemet a tetőre és esetleg picit más dőlésszög a tetőnek v ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28237) axioma válasza concret_hp (#28236) üzenetére


axioma
veterán

Nyilvan, ez csak ilyen eloregondolkodasra jo. Mi pl. napkollektort akkor nem tudtuk megvenni de ket hocserelos tartalyt rakattunk be mikor epitkeztunk, alig kerult tobbe mint amit amugy kellett volna venni. Ja me'g 2005, akkor a napelem nem kimondottan volt meg mukodo opcio (visszavetel nemigen ment), es nem jo a tetonk iranya (kontyra ment fel a kollektor is, nehol lelog). De nagyon off, be is fejeztem.

(#28238) vans? válasza VirsLee (#28146) üzenetére


vans?
őstag

Koszi szepen a reszletes valaszt!

Lakastakarekok (szolgaltatok) kozul van ajanlott vagy semmikepp nem ajanlott?

hábm bábm

(#28239) concret_hp


concret_hp
addikt

aug végén a változatosság kedvéért a kávé pakkomat higítottam meg, 15.x % plusz lett a ma lezárt trade (4rt2 etf) :))

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28240) sleve válasza concret_hp (#28234) üzenetére


sleve
tag

Nem, nem otthonra. Napelemfarmban gondolkodok, 50kWp feletti kiserőműben.

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#28241) attiati válasza concret_hp (#28239) üzenetére


attiati
veterán

és a nem higított mennyi? :D
és volt a belépés szintjére, kilépés szintjére, pozíció méretének menedzselésére előre terv és azokat betartottad? :)

(#28242) concret_hp válasza attiati (#28241) üzenetére


concret_hp
addikt

a nem higított az minusz 10% kb. , szóval ha most eladnám, még pár juró minusz lenne, az volt a terv h ha még esik 30-40%-ot , max azonos darabszámmal meghigítom (60% lett csak). de mielőtt bárki mutogatna rám pár hónap múlva: az eredeti pozíció a teljes tőkém <1%-a volt + 5-10 éves távlaton a kávé meg a kakaó is eléggé lent van.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28243) VirsLee válasza Petya25 (#28004) üzenetére


VirsLee
őstag

TBSZ elég öngól ilyen esetben, inkább ingyenes államkincstári számlát javasolnám.

(#28244) VirsLee válasza concret_hp (#28005) üzenetére


VirsLee
őstag

Én nem eszerint bontanám a dolgot, inkább lezárnám a pluszos pozíciókat (kamatadómentesen) a bukóban lévő papírokat pedig vinném át a normál értékpapír számlára. Így ha később szabadulni szeretnél tőle, akkor a bukónak is lesz annyi haszna, hogy normál értékpapír számlán realizáltad a veszteséget.

(#28245) VirsLee válasza fcjuveka (#28022) üzenetére


VirsLee
őstag

Érdemes megnézned a hirdetményt újra, mert éves szinten adja meg az állományi díjat minden szolgáltató, csak vannak olyan kitételek, hogy legalább negyedévente x összeg. Szerintem az OTP-s is éves 0.22%

(#28246) concret_hp válasza VirsLee (#28244) üzenetére


concret_hp
addikt

kb. csak a török alapok nincsenek pluszban (<10%), azok meg nem hiszem h most lőnek ki, szóval ezzel asszem nem sokat tudok matekolni :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28247) SzekeresPeti


SzekeresPeti
tag

Üdv!

Indexkövető termékekbe szeretnék befektetni hosszútávra. Van itt valaki aki rendelkezik tapasztalatokkal ezen a téren? A lehető legolcsóbb megoldást keresem! Befektetési alapokat már néztem a Bamoszon, de nagyon szegényes a kínálat, összesen 7 alapot találtam, az is mind a BUX-ba fektet. Én viszont Buxba most egy ideig nem akarok tenni, mert eléggé drágának találom. Érdekelnek a külföldi lehetőségek is, a certifikátok, ETF-ek. Minden közül a legolcsóbb megoldást keresem.

(#28248) BÁ Nutrition válasza SzekeresPeti (#28247) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Fejlett piacokat indexei mind fent vannak most, max olyat tudsz ahol volt valami osszeomlas, mondjuk katonai puccs ruandaban vagy ilyesmi. Az etf-ek kozott mar tobb a valasztek, neha talalni olyat ami talan "olcso" de ugye az okosok azt mondjak h a piac alapvetoen jol araz szal minden annyit er amennyiert adjak. Ill h nincs timing meg picking, igy idoben is diverzifikalj ne csak ugy betold valahova mindened

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28249) SzekeresPeti válasza BÁ Nutrition (#28248) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Fent vannak valóban, de nem egyenlő mértékben. Néztem pl. a Bumix chartját, abba szívesen tennék bele, de nem találtam olyan alapot vagy terméket a világon se, ami azt követné. Még nem néztem utána alaposabban, de remélem találok valami külföldi indexet, ami a Bumixhoz hasonlóan kisebb vállalatokat követ, és lentebb van némileg, mint a nagyvállalatok indexei. Az ilyen kisvállalati indexeknek egyébként is vannak előnyei eme cikk szerint, ha esetleg érdekel valakit, itt a linkje:

http://m.privatbankar.hu/reszveny/ezert-erdemes-kisebb-cegek-reszvenyeit-venni-294764

"Ill h nincs timing meg picking, igy idoben is diverzifikalj ne csak ugy betold valahova mindened"

Ezt kifejtenéd? Nem tudom mi az a timing meg picking.

(#28250) VirsLee válasza BÁ Nutrition (#28248) üzenetére


VirsLee
őstag

Szerintem az olcsóság alatt az ETF költségeire gondolt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.