Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) stickermajom válasza mirci18 (#28848) üzenetére


stickermajom
addikt

Azon gondolkodtatok már, hogy magadba/magatokba fektessetek be esetleg? Továbbképzés, ezáltal új meló, akármi amivel esetleg többet lehetne félretenni havonta.
Félre ne értsd, nem sértésnek szánom.

(#28852) Stanlee válasza Beerwolf (#28849) üzenetére


Stanlee
őstag

Hello, ha ertesz a robotika vilagahoz, akkor nezd meg, hogy milyen cegekbol tartanak es ha egyetertesz a strategiaval, akkor a szimoatikusabbat veszed meg. Ha nem ertesz hozza, akkor en igy latom, hogy teljesen mindegy, az ishare-nek neve van, ezert inkabb oda tendalnek, olcsobb is (tudom, fillerbaszas, de mondjuk egy 5 eves TBSZ eseten 2%-ot megtakaritasz az ishares-nel), tobb zseton van benne es meg talan jobban is teljesitett.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28853) Beerwolf válasza Stanlee (#28852) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Hello!

Én is körülbelül erre jutottam, illetve hogy az ishares mögött álló BlackRock azért nem pici vállalat, így amiatt biztos nem kéne aggódni, hogy kárbé vész a befektetés. Hogy pontosan melyik cégekbe fektet melyik ETF az is nyílván fontos, de ahhoz nem vagyok eléggé otthon a témában, hogy az alapján döntsek. A költség meg oké, hogy mindkettőnél kicsi de azért 0,4% a fele a 0,8-nak. Úgyhogy valószínüleg ebbe fogok fektetni. Stanlee, bernel köszi mindkettőtöknek a segítséget.

(#28854) bernel válasza Beerwolf (#28853) üzenetére


bernel
tag

Ami a robotokat illeti, nézzétek meg ezt a videót, aztán fussatok robotos cégbe fektetni. :)

https://www.youtube.com/watch?v=fRj34o4hN4I&feature=youtu.be

(#28855) Stanlee válasza bernel (#28854) üzenetére


Stanlee
őstag

Amugy nem ertem, hoyg az alphabet minek szallt ki a boston dynamics-bol. Szerintem brutalis, hogy mennyire jol fejlodnek a robotjaik...10 ev es lesz terminatorunk :)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28856) Cathfaern válasza Stanlee (#28855) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Boston dynamics a hadseregnek (is) dolgozik. Az alphabet nem akar a hadseregnek dolgozni. Nagyjából ennyi a történet, gondolom a hadsereg nélkül meg nem tudták volna fentartani a céget.

(#28857) Stanlee válasza Cathfaern (#28856) üzenetére


Stanlee
őstag

Amikor megvettek, mar akkor jo 20 eve a hadseregnek fejlesztett, szoval nem zsakbamacskat vett a google. Az, hogy nincs ra penz a hadsereg nelkul, szerintem pont a google-nal nem lehet ok az eladasra.

Ahogy mar irtam is, nagyon brutal mekkora fejlodesen ment keresztul az Atlas 4 ev alatt, ha a kovetkezo 10 evben is igy fog fejlodni, akkor mar lesz az emberisegnek T800-as terminatora.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28858) Stanlee válasza Beerwolf (#28853) üzenetére


Stanlee
őstag

A nemet focus money a heten irt egy picit a robotikas ETFekrol, es ok is az ishare-es es a masik ROBO robotika etf-et ajanljak.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28859) attiati


attiati
veterán

vagyonosodási helyzet a világban

10,000 usd vagyonnal be lehet kerülni a felső harmadba
az adósságállomány brutális növekedésnek indul az elemzés szerint

(#28860) Mercutio_ válasza attiati (#28859) üzenetére


Mercutio_
félisten

a vagyonelemek közül csak a pénzügyi eszközök mutattak fel valamire való növekedést 2007 óta
:U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28861) concret_hp válasza attiati (#28859) üzenetére


concret_hp
addikt

100K-val meg a 10%-ba, amiért most olyan 70m2 panelt lehet venni bp-n? ezen kéne 1-2 embernek elgondolkodnia amikor sok a sírás :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28862) attiati válasza concret_hp (#28861) üzenetére


attiati
veterán

Igen, bár nem mindegy, hogy melyik országban van 100k-s kecód. Ahol 10,000 ft egy kiló hús vagy ahol 1000.

Egy alsó 10%-ba (vagy harmadba) tartozó ország állampolgárának nem tudom mennyi esélye van arra, hogy feltörjön úgy, hogy nem költözik el. Annyira exponenciális a fejlődés, hogy mire afrikában elzavarnak egy diktátort és elkezdik a demokratikus berendezkedést (külső befolyással), addigra egy észak-amerikai vagy európai ország a városok közötti űrutazási piacot fogja letarolni.

[ Szerkesztve ]

(#28863) Mercutio_ válasza concret_hp (#28861) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szvsz európaiként nem fogja meghatni a miskolci panellakót, hogy afrikában még sz*rabb az élet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28864) BÁ Nutrition válasza attiati (#28859) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ebben benne van az is h a vilag fejletlenebb resze lassan 10 evente duplazodik kis tulzassal, egy egyre konyebb bekerulni a top harmadba, mivel euban kb a munkanelkuli segely is eleg hozza talan meg magyarorszagon is

"concret: 100K-val meg a 10%-ba, amiért most olyan 70m2 panelt lehet venni bp-n? ezen kéne 1-2 embernek elgondolkodnia amikor sok a sírás "

azert azon ne nekem kelljen gondolkodni h a vilag egyes reszein nincs annyi felelossegtudat az emberekben h ha nem birja etetni ill nevelni 2-3 gyereket akkor legalabb ne probalja meg ugyanezt 10el is.
persze nagyon nem pc az ilyen gondolat meg minden de ezert foleg a feherember a hibas mert kivulrol beavatkozott ezekbe a fejletlen orszagokba pl a gyogyaszat teren, ugy h kozben nem kifejezetten ment at semmilyen fajta tarsadalmi idea
most ezt a soros terv alapjan ugy probaljak megoldani h idetelepitenek parszaz milliot es hatha par evszazad alapjan változik vagy nem tom.. azt se vagom h mindenki fosik h a robotok elveszik a munkahelyeket es mit fognak csinalni pityukaek, kozben meg brutal munkaerohiany van stb

mondjuk nem nagyon akarok hibaztatni senkit semmiert foleg h en is migranskodom.. :U

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28865) BÁ Nutrition válasza bernel (#28854) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en mar egy ideje nyavalygok h nem tudok taxshelter ala venni beloluk, csak kulon cégenként. pedig etfbol lazan bevallalnak akar 20-25%os aranyban is a portfolioban.
lassan feladom es veszek normal szamlara

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28866) concret_hp válasza Mercutio_ (#28863) üzenetére


concret_hp
addikt

a random miskolci szerencsésebb helyre született, mint a világ 3/4e kb. , nem kell hogy meghassa, csak amikor a panaszkodásról van szó, akko' részben lehetne tartani :U

#28864 és tényleg hat az agymosás :O :W
nyilván előre kiterevelte valaki 50 éve (amikor amúgy mindenhol népességrobbanás volt), hogy adjunk gyógyszereket a fejletlen világnak, mert majd jók lesznek olcsó munkaerőnek, ha nem lesz kedvünk gyereket csinálni :C de fejtsd már ki bővebben, hogy ez hogyan épült fel, hadd szórakozzunk egy kicsit ;]

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28867) emvy válasza BÁ Nutrition (#28864) üzenetére


emvy
nagyúr

> azert azon ne nekem kelljen gondolkodni h a vilag egyes reszein nincs annyi felelossegtudat az emberekben h ha nem birja etetni ill nevelni 2-3 gyereket akkor legalabb ne probalja meg ugyanezt 10el is.

Pont ellenkezokeppen mukodik a mechanizmus (azert van az embereknek 10 gyereke, mert jo esellyel a betegsegek es az egyebek elviszik a felet). De sebaj, majd megnemzetikonzultaljuk.

while (!sleep) sheep++;

(#28868) BÁ Nutrition válasza emvy (#28867) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ez az h mar nem viszi el
(a fideszt nem kevernem a mondandomba, nem szavaztam rajuk meg valszeg jovore se fogok senkire)

amúgy csak arra reagaltam h attol h hogy a 10-30%ba ki tartozik erosen rahat a jelenseg, ha krealunk meg 10milliard nincstelent akkor meginkabb igy lesz. afrikaban foleg mivel szerintem sokszor azert nincstelenek mert egymástól "lopkodnak" el mindent. van pl ahol a tulajdonnak nincs olyan jelentese sem mint itt. az idovel amúgy jellemzoen ugyanigy vannak, varjak a buszt, nah ma nem jott, akkor talan holnap utazunk a Marihoz stb
vilag mas reszein meg gyartjak a lentebb linkelt robotokat. egyre inkabb csak szetszakad az egesz..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28869) BÁ Nutrition válasza concret_hp (#28866) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"nyilván előre kiterevelte valaki 50 éve "
ezt irtam volna? vagy h odamentek joszandekbol segiteni de ideakat kevesbe vittek, az eredmeny meg az lett ami
mondjuk most letamadjak kimdzsongunt, oke, es mit csinálsz a 100millio neppel ha osszeomlasztottad a rendszert de helyette nem rajtal semmit. detto ugyanez irak amugy

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28870) belaur válasza emvy (#28867) üzenetére


belaur
tag

A társadalmi és kulturális fejlődési lépéseket viszont "megerőszakolni", pl. a különböző vakcinákkal és nyugati technológiákkal egy tudatos tervezés nélkül viszont rossz ötletnek bizonyul. Lásd Irak, Irán, afrikai országok a 70-es évektől...

(#28871) concret_hp


concret_hp
addikt

na inkább azt mondja meg valaki, mi van, ha önkéntes nyugdíjpénztárra adott hónapban nem érkezik befizetés?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28872) #95561216 válasza concret_hp (#28871) üzenetére


#95561216
törölt tag

Semmi.

(#28873) daniel2121 válasza concret_hp (#28871) üzenetére


daniel2121
senior tag

Semmi én is random utalok.

(#28874) #95561216 válasza concret_hp (#28871) üzenetére


#95561216
törölt tag

Kicist pontosítok: a minimum havi tagdíj igazából csak azt jelenti, hogy mennyi az éves minimum díjuk. Például havi 5000 a minimum tagdíj, abból vonnak teszem azt 4%-ot, akkor évi 60000 4%-át, vagyis 2400 forintot akarnak minimum beszedni. Ha nincs tagdíjbefizetés, akkor levonhatják a hozamból, de a tőkéből nem.

(#28875) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

Van némi örökségem, amit osztalékfizető részvényekbe szeretnék fektetni. Melyik brókert ajánlanátok? Én az Interactive Brokers-szel szemezek. Fontos lenne a megbízhatóság és az, hogy alacsony kezelési költségek legyenek (ne sápolják meg az osztalékot pl).

Ha netalán egy ilyen cég elsüllyed (gondolom azért ez az interactive-nál nem túl valószínű, de az ördög sosem alszik), akkor van esélyem arra, hogy a befektetésemet viszont lássam?

Előre is köszi.

(#28876) zsoltee10 válasza szőröscica (#28875) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ha a megbízhatóság az elsődleges, akkor nagy banki hátterű szolgáltatót válassz, ami a BEVA alá tartozik, így 100 ezer Euróig biztosítva vagy. Én a magam részéről az Erstét ajánlom. Amennyiben napi szinten akarsz kereskedni, akkor a hazai, de nem banki hátterű Random Capital. Én ennél a kettőnél rendelkezem számlával.

(#28877) szőröscica válasza zsoltee10 (#28876) üzenetére


szőröscica
addikt

Az Erste osztalékfizetésnél óriásit charge-ol, az teljesen kizárt. Én is rájuk gondoltam először, de mivel 15-20 cég papírjaiba szeretnék fektetni, ezért ez nem járható út, kis túlzással majdhogynem megennék a hozamot.

Nem napi tradelés lenne a célom, a portfólió felépítése után inkább csak nyomonkövetés és finomhangolás lesz.

Elsősorban USA piacon kereskednék.

[ Szerkesztve ]

(#28878) concret_hp válasza #95561216 (#28874) üzenetére


concret_hp
addikt

de ebbe a munkáltatói befizetés is beleszámít ugye?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28879) Stanlee válasza szőröscica (#28875) üzenetére


Stanlee
őstag

Mivel a broker nem tulajdonolja a reszvenyeket, hanem azok a te neveden vannak, igyha csodbe us mennek, a reszvemy a tied marad.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28880) concret_hp válasza Stanlee (#28879) üzenetére


concret_hp
addikt

már ha tényleg megvette őket a brokercég a számládra :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28881) bernel válasza szőröscica (#28875) üzenetére


bernel
tag

Ha magyar céget választasz (KBC, Erste), akkor teheted TBSZ számlára, így EHO-t nem kell fizetned utána.

A brókercég csődje nem befolyásolja a részvényeidet, azokat védi a befektetővédelem 100 ezer euróig. (Kivéve a KBC, ahol csak 20 ezer euró a védelem.)

(#28882) bernel válasza concret_hp (#28880) üzenetére


bernel
tag

Azokat az MNB oldalán a brókertől függetlenül ellenőrizheted, hogy megvannak-e: https://eszlaweb.mnb.hu/Lekerdezo

[ Szerkesztve ]

(#28883) #95561216 válasza concret_hp (#28878) üzenetére


#95561216
törölt tag

Igen.

(#28884) zsoltee10 válasza szőröscica (#28877) üzenetére


zsoltee10
addikt

Random Capital?
Olcsók, a rendszerük a leghektikusabb piaci mozgások alatt is stabil.

(#28885) bernel válasza zsoltee10 (#28884) üzenetére


bernel
tag

A random capitalnál az a kérdéses, hogy mennyire erős a háttere. Tud erről valaki bővebbet? Tudtommal nem kötődik nagy bankhoz, mint a kbc, erste.

Kiszámoló szerint egyébként így kell brókercéget választani: https://youtu.be/LOant8Amn2Q?t=1712

[ Szerkesztve ]

(#28886) concret_hp válasza bernel (#28885) üzenetére


concret_hp
addikt

a budacashnél meg a kvesztornál mennyi is hiányzott a pénztárból? nemzetközi banki háttér nélküli cégnél én tuti nem tartanék komolyabb pénzt :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28887) bernel válasza concret_hp (#28886) üzenetére


bernel
tag

Éppen a videóban linkelt rész előtt pár másodperccel mondja Kiszámoló, hogy előfordult már nagybanki hátterű brókernél is probléma, de ott a tulajdonos mellényzsebből kifizette a kárt.

(#28888) concret_hp válasza bernel (#28887) üzenetére


concret_hp
addikt

tehát ebből mi következik? :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28889) zsoltee10 válasza concret_hp (#28886) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nekem ezért vannak Ersténél a TBSZ-ek és azon a tőke java. Random Capital szerintem megbízható cég, de ettől függetlenül ott csak a speka tőkét tartom, mert kereskedni ott a legolcsóbb.

Mondjuk van olyan barátom, akinek 200 millás portfóliója van csak a Randomnál, sehol máshol nincs számlája, ráadásul full tőkével nyomja ML papírokban. Van egy idegrendszere azért. :D

[ Szerkesztve ]

(#28890) stickermajom


stickermajom
addikt

"Fél-likvid" megtakarításként érdemes lehet mondjuk 3 vagy 5 éves állampapírt TBSZ-re venni sima számla helyett kb. 1 millióig? Mennyivel macerásabb onnan felvenni, ha mégis szükség lenne a pénzre? Ilyen kis pénznél a kamatadó sem vészes még. Ez nem a vésztartalék és nem is az ami 100%, hogy jó sokáig nem fog kelleni.

(#28891) concret_hp válasza stickermajom (#28890) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem az államkincstárnál semmivel nem bonyolultabb hozzájutni a pénzedhez ha az tbsz-en van, mintha sima számlán. ha meg van rá esély, hogy nem kell a lé 3+ évig, akkor miért ne arra raknád kapásból?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28892) kovisoft válasza concret_hp (#28891) üzenetére


kovisoft
őstag

Annyiban bonyolultabb, hogy így külön be kell vallani és megfizetni a kamatadót, amúgy meg már eleve levonják és be sem kell vallani. Nem mintha ez olyan nagy macera lenne.

(#28893) stickermajom válasza kovisoft (#28892) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen én is csak ennyit találtam. Akkor a sok kicsi sokra megy elve alapján megéri TBSZ-re venni. Köszi mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

(#28894) bernel


bernel
tag

Felszabaduló nagyobb pénzt ti mibe tennétek most? Hosszabb távra is ott lehet, de a részvénypiacok magasan, azt mondják, esés is lehet, érdemes kivárni? Egyben nagyobb összeget belenyomni most egy részvény etf-be nem biztos, hogy jó ötlet lenne. Más lehetőség?

(#28895) Oppenheimer válasza bernel (#28894) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Meddig tudod nélkülözni azt a pénzt? Tényleg magasan járnak a részvénypiacok, de ki tudja mikor lesz a korrekció. Ha kellhet a pénz a kövi 5-10 évben akkor én nem tenném részvénybe, mert ha jön korrekció, nem biztos h addig ledolgozza. Akkor inkább állampapír.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#28896) zsoltee10 válasza Oppenheimer (#28895) üzenetére


zsoltee10
addikt

5-10 éven belülre állampapír??

Inkább a diverzifikációra voksolok. Vegyen állampapírt 50%-ból, de tegyen részvényekbe is 30%-ot (továbbra is venném a GSPark, ANY, Zwack papírokat a hazai parketten, osztalékhozamuk 5% körüli), 20% pedig kp, ha lesz komoly esés a részvénypiacokon, akkor jó vételi lehetőséget ki lehet használni.

(#28897) htomi85 válasza zsoltee10 (#28896) üzenetére


htomi85
tag

Érdekes, hogy devizáról sosem esik szó ebben a topikban, csak az eszközosztályokról.
Mindenki 100 százalék forintban van? Vagy mindenki ekkora hedging master?
Én mátrix szemléletben fektetek be.
Devizanem huf, eur, usd lehet.
Eszközosztályok: ingatlan, állampapír, arany, hazai részvény egyedi, külföldi részvény alap, árupiac.
Sajnos azok az idők szerintem is elmúltak, hogy most hozok egy döntést és ránézek 10 év múlva.
A minimum az, hogy heti 1 alkalommal, mondjuk vasárnap délután rászán az ember 2 órát.
Az utolsó mondatod remek volt, 10 százalék készpénzt tartani szerintem is hasznos.

Én most 15 százalék készpénzt tartok a következő ML ralira várva, ha elkapok vele egy jó 10 százalékot, 2-3 nap alatt keresek a portfólióra vetítve 1,5 százalékot. Államkötvényben ezért fél évet kéne ülni full tőkével...

(#28898) bernel válasza Oppenheimer (#28895) üzenetére


bernel
tag

Hosszabb ideig is tudom nélkülözni (ez csak a kockázatosabb rész, nem az egész), csak ódzkodom egyben berakni ETF-be vagy hasonlóba ilyen magas szinteken, bár nyilván 10 év alatt helyrerázódhat, bármi is történik.

(#28899) bernel válasza htomi85 (#28897) üzenetére


bernel
tag

Aki ETF-ben, vagy külföldre is fektető alapban van, az mind devizában van, hiába forintért vette. Az alapok általában nem hedgelnek, úgyhogy az árfolyamkockázatot mindenki futja, amikor visszaváltja forintra.

(#28900) belaur válasza bernel (#28899) üzenetére


belaur
tag

Így igaz, a deviza hedge-t már azzal elvégzed, ha olyan értékpapírokat vásárolsz, amelyeknek a mögöttes termékei különböző devizákban denomináltak. (USD, JPY, EUR, ...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.