Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28701) attiati válasza attiati (#28646) üzenetére


attiati
veterán

teva részvény ma -20%....

Kiszámoló írhatna egy újabb lelkesedő cikket, hogy jóárasították a Teva-t :DDD

augusztus:
"Írtam pár hónapja, hogy bevásároltam TEVA részvényekből, mert olcsónak tűnt. Jó hírem van, nyárvégi leértékelés van a TEVÁ-nál, az elmúlt héten beszakadt az árfolyama."

Az áprilisi befektetésének elvesztette a 60-70%-át. Majd a jóárasítás utáni vételnek az 50%-át.

Viccet félretéve lehet, hogy most már rá lehet nézni itt 11 usd körül. Ha 10 dollárnál sem áll meg, akkor 7-ig nem fog :)

(#28702) zsoltee10 válasza attiati (#28701) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én is szemeztem vele, majdnem vettem 13,5 körül, de igazából fordulat jelét nem láttam a charton, a fundamentumokat meg annyira nem is vizsgáltam, úgyhogy partvonalon néztem, mi a sztori. Hát ez. Nem veszek. :)

(#28703) #95561216


#95561216
törölt tag

Államkincstárnál pmák eladás és pénz kiutalása hány munkanap szokott lenni?

(#28704) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Még év elején kötöttem Ersténél 2 LTP-t 10 évre. (Tudom, hülye vagyok.) Az élet úgy hozta, hogy saját lakáscél már nincs. Jól értem, hogy ha módozatot (ez lenne a futamidő?), illetve szerződéses összeget szeretnék módosítani akkor az számlánként 2x2000HUF? Ez így megfelelne, mert 4 év után édesanyám lakását fel tudnám újítani belőle. Bár mivel akciósan kötöttem valószínűleg a módosításnál is be kéne fizetnem az elengedett számlanyitási díjat. (2x76000HUF) Volt már valaki ilyen helyzetben?

(#28705) axioma válasza stickermajom (#28704) üzenetére


axioma
veterán

Nehogy modositsd! A hamarabbi, de tamogatott felhasznalashoz 4 ev mulva rendes felmondassal felmondod, alltam fenntartasa mellett. (A 4 ev mulva az ugy ertve hogy mikor mar legalabb 4 eves lesz.)
Ha ekkor kerik a nyitasit, meg mindig bentebb vagy azzal, hogy 4 evvel kesobb kell nominalisan ugyanannyit kifizetni, nem most... na meg ki tudja, nem valtozik-e addig a helyzet is (magan, orszag, satobbi).

(#28706) stickermajom válasza axioma (#28705) üzenetére


stickermajom
addikt

Na ezt nem tudtam, hogy meg lehet úgy szüntetni, mintha lejárt volna x év és igénybe venni az állami támogatást.
Az 5-6. megtakarítási évben a kedvezmény 75%-át kell visszafizetni ahogy látom, szóval valóban nem érdemes most mocorognom. Akkor még mindig el lehet majd dönteni, hogy felújítunk, vagy vissza az egész állami támogatás nélkül. Köszi!
Mindenhogy van azért benne kis bukta, de így azért annyira nem tűnik fájdalmasnak.

[ Szerkesztve ]

(#28707) axioma válasza stickermajom (#28706) üzenetére


axioma
veterán

A ketto fuggetlen.
Alltam minden 4 evet elert megtakaritasu szerzodesre jar, ha a felhasznalas lakascelja igazolva lesz.
A futamido az az adott termekbol az adott altipus tulajdonsaga. A felmondas meg a kormanyrendelet szerinti modon tortenhet meg.
Amugy ha majd felmondanad, kerdezd meg, hogy mennyi lenne a letezo legkissebb SZO-re modositani (hatha akkor nem kerik el a korabbi elmaradtat). Masik tippem, hogy ha megosztasra nem vonatkozik a tiltas, akkor megosztod, felveszed a penzt az egyikbol, a masik meg hadd fusson le, hogy ne kelljen buntizni.
De nem ismerem az Erste felteteleket reszletesen, abbol kell kiolvasni, mikor lehet meguszni.
(Na igen, nem veletlen szoktam mondnai, hogy aki nem keri a hitelt az az akciosat se biztos hogy jo, ha maxosra koti, ha a kesobbi modositas is ki van zarva, vagy munkaber feltetelt szabnak, vagy ilyesmi.)

(#28708) stickermajom válasza axioma (#28707) üzenetére


stickermajom
addikt

A megosztás az pont benne van az akció feltételei között. Mindegy, a lényeg, hogy most már kiülöm azt a négy évet.

Azzal nyugtatom magam, hogy legalább nem UL-be ugrottam bele. :D

(#28709) Stanlee válasza htomi85 (#28692) üzenetére


Stanlee
őstag

Unokatestverem baratja del-kelet Mo-n, ahol a madar se jar, valami femipari cegnel hegesztokent tobbet keresett, mint en Bp-en diplomaval, energetikai szektorban.

Ugyanez igaz masik rokonra, lent a keleti vegeken, CNC-n dolgozott, neki is eleg jol nott a fizetese.

Mondjuk a boltos es varrono rokonok bere nem nott ilyen mertekben :-)

Masik unokatestverem szakkozepben vegzett, meg erettsegije sincs, de az o bere is egesz jol megugrott, pedig csak egy csarnokepito cegnel csavarozta ossze a panelokat.

De mondhtanam neked nagybatyam, nyolc altalanossal, egyszeru traktoros-gepkezelo, de amikor benyogte, hogy 200 netto a minimum, amit keres, akkor csak neztem. Igaz nem a helyi TSZ-ben dolgozik...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28710) Kobe


Kobe
veterán

Feleves allampapirnal a most jegyezhetoknel 0.75% kamat ot adnak, legalabbis tajekoztato szerint
Jovo majusig kellene valahova elpakolnom 1-2M-et, jobban megeri mondjuk a 3-5 eves premiumot venni es azt ido elott visszavaltani?

(#28711) polonic válasza Kobe (#28710) üzenetére


polonic
félisten

Cetelem takarékszámla is megfelel érre a célra.
Teljesen költségmentes.

(#28712) concret_hp válasza Kobe (#28710) üzenetére


concret_hp
addikt

ugye nem okoz gondot kiszámolni, hogy hogyan jön ki az 5 éves kamata fél évre -1% ami az eladási fee :F :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28713) Kobe válasza concret_hp (#28712) üzenetére


Kobe
veterán

Nem, nekem egy olyasmi dokumentum kellene, ami a valtozo kamatozasu PMAK-hoz irja le a pontos kamatfizetesi periodusokat, illetve legalabb szazalekos ertekeket. A feleveshez van ilyen, ami napra vetitve leirja egeszen a lejaratig. A PMAK hoz kerestem, de hasonlot nem talaltam, csak egy egyszavas GYIK ot, hogy ott is, a visszavaltas napjatol fuggetlenul, a visszavaltas napjaig felhalmozott kamat - kezelesi koltseg erteken valtjak

Polonic:*cetelem nem jatszik, hacsak a feluletukon nem lehet bankkartyaval fizetni

[ Szerkesztve ]

(#28714) attiati válasza Kobe (#28713) üzenetére


attiati
veterán

kibocsátási tájékoztató az ÁKK honlapján

szerintem semmi nem marad fél évre
3,55% /2 *0,84 - 1% visszaváltás - utalási díjak, illetékek = jó, ha marad 0,2%

[ Szerkesztve ]

(#28715) #24334592 válasza concret_hp (#28712) üzenetére


#24334592
törölt tag

mindig 1% az eladasi fee?

(#28716) Kobe válasza #24334592 (#28715) üzenetére


Kobe
veterán

Tipusonkent valtozo. A felevesnel pl 0.5% ( 99.5%os erteken vasaroljak vissza)
Viszont kicsit gyorsabban utanaszamolva, eleg szopo egy kamatkornyezet van most minden teren.... 1M re fel ev alatt adnak 7500 huf kamatot, plusz a kiutalasi dij 0.3 tranzakcios illeteke, es a kamatado, vagyis 1M forint termel neked 2 sornyi hasznot a vegen :)

Sajna muszaj vagyok +hozam realizalas miatt ezt az opciot valasztani, de ez igy vicckategoria... Kar hogy nem lehet nagyobb ossseget fundaba tolni vagy valami, ott legalabb jon is melle valami ertelmes hozam :)

(#28717) attiati válasza Kobe (#28716) üzenetére


attiati
veterán

még időben utánaszámoltál :)

(#28718) Kobe válasza attiati (#28717) üzenetére


Kobe
veterán

Az a baj, hogy 2 utatalasnal mar biztosan negativba kerulsz mert a be es kiutalas 0.3ja elviszi az egeszet...

Viszont ennyire azert nincs "kvajovilag" a penzpiacon hogy negativ hozamokkal dobalozzanak, ebbol is latszik a KSH-s megrendelesre bemondott inflacio milyen messze van a valostol

(#28719) attiati válasza Kobe (#28718) üzenetére


attiati
veterán

A te hozamod jó részét az utalási költségek, az adó és az idő előtti visszaváltás költsége viszi el.
A rövid hozamok azért alacsonyak, mert pénzbőségben hempereg a bankrendszer.

A KSH inflációs kosara meg valószínűleg nem képezi le az átlag ember fogyasztói kosarát.
És ráadásul ahogy elindulna felfelé, rögtön benyög a kormány egy áfacsökkentést vagy rezsicsökkentést.
Így egyszerre fehéríti az adott területet, politikailag népszerű és kozmetikázza pár 10 mrd bevételkiesésért cserébe a több 10mrd-os kamatkiadást.

[ Szerkesztve ]

(#28720) Kobe válasza attiati (#28719) üzenetére


Kobe
veterán

Pont azert csinalom kartyaval, mert ott a tranzi dij megsporolhato, es valamivel jobb a szitu.
Amugy az ujonnan jegyezheto rovidlejaratu papirok, lejarati idejeig megtartva is 0 korul vannak... Nem nagyzolas, de amit 6 honap alatt kamatkent egy nagyobb osszeg termel az kb 1-2 oranyi oradij.. (inkabb 1 mint 2). Meszaros Lorinc utan szabadon, amikor az 5ezresert lehajolni sem eri meg...

Az hogy ennyire elertektelenedett a gyakorlatban a toke, az meglepo es tanulsagos volt :)

[ Szerkesztve ]

(#28721) attiati válasza Kobe (#28720) üzenetére


attiati
veterán

Már meg is értetted, hogy miért mennek a reál eszközök (ingatlan, tőzsde).
A világ fejlett részén évek óta ez van.

(#28722) Kobe válasza attiati (#28721) üzenetére


Kobe
veterán

Fel ev mulva nagyobb csaladi projekt miatt hozza kell nyulnom, ezert elegge limitalva van mibde rakjam. Mondjuk az mas kerdes hogy utana 1 hettel visszakerul az osszeg, es nem eri meg, de ez van :D

(#28723) htomi85 válasza Kobe (#28722) üzenetére


htomi85
tag

Erre van a bank...
Kösd le most a pénzed magas hozamon, amikor meg pénz kell kérsz a banktól és 1 hét alatt törlesztesz.
Nem rocket science.

(#28724) dugynok válasza Kobe (#28722) üzenetére


dugynok
senior tag

Fél év mulva kp-ban kell vagy szàmlàn? Ha amúgyis kp-ban hasznàlnàd én ennyi időre otp gépkocsinyereménybe tenném. Amilyen kamatok vannak, az utalàsok és kamatadó szinte mindent visz... Az meg ingyenes vétel és visszavàltàs, ha kp-s.

(#28725) BÁ Nutrition válasza dugynok (#28724) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ugy tudom h mar nem..

Amugy lehet h a kornyezo orszagokban vannak kedvezo kamatok amirol nem tudunk..? Oke h huf/€ arfolyamkockazatot futod, de mint irtam tobbszor angliaban bizonyos feltetelek mellet evek ota vannak 5%-os kamatok. Igaz h korlatos mennyisegu penzre de egy 10 millio korul azert el lehet helyezni (forintban merve) ami amugyis boven eleg likvid tokenek az atlagembernek

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28726) dugynok válasza BÁ Nutrition (#28725) üzenetére


dugynok
senior tag

De, ha kp-ban veszel nincs költség, a visszaváltàs is ingyenes. Bàrhol azonnal visszavàltjàk.

(#28727) attiati válasza BÁ Nutrition (#28725) üzenetére


attiati
veterán

megírod a feltételeit?

(#28728) BÁ Nutrition válasza attiati (#28727) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Banktol fuggo itt. Altalaban mondjuk kell angol lakcim stb. Szal ez lehet otthonrol nem mukodik de csak azert irtam h lehet van hasonlo ausztriaban vagy szlovakoknal.

Altalaban amugy kell vmennyi utalas a szamlara de azt 20 perc alatt korbeutalgatom a 4-5 bank kozott. Van ahol le van kotve van ahol nincs. Van ahol kerik h legyen allando utalas a szamlarol pl kondiberlet, telefonszamla de az is eleg ha az udvhadseregnek utalsz 10 centet gyakorlatban. Xd. Szamlavezetesi vagy egyeb koltsegek jellemzoen nincsenek. Legtobb dolgot online tudom intezni

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28729) attiati válasza BÁ Nutrition (#28728) üzenetére


attiati
veterán

És ez a mai napig így megy vagy csak régebben?
Betétben vagy értékpapírban adják ezt a hozamot?
Betétbiztosítás mellett?
Ez általános gyakorlat több bankban is vagy csak a forráshiányos helyi kisebb bankokban?
Bankokként értendő mondjuk ez a 10 misi?

Miért éri meg a banknak? 10 misi-n kb. 1000 fontot bukik a bank évente ! Ezt nem kompenzálja az sem, hogy odavonzza az ügyfeleket és elkezdenek banki szolgáltatásokat igénybe venni. Pláne, hogy semmi olyan szolgáltatást nem kérnek cserébe, amivel elkötelezed magad 5-10 évre a bankhoz (pl. életbiztosítás) és akkor majd talán náluk veszed fel a lakáshitelt is.

Mutatsz egy linket a feltételekről? Ebből így kiveszi az ember a devizakockázatot és degeszre keresi magát arbitrálással, 0 kockázattal.

(#28730) BÁ Nutrition válasza attiati (#28729) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem bankonkent hanem kb ennyit össze lehet mazsolazni ha mindent kihasznál az ember. Elég általános, majd minden banknál van valami. Pl a hsbc ami az egyik legnagyobb bank adott 6%ot tavaly havi 250 font lekötésre. Most 5. A nationwide ad 2500 szamlapenzre 5%ot első évben. Ill havi 500 lekötésre szintén 5%ot. A santandernel van 5% lekötésre 200 fontig. Itt volt tavalyig egy olyan is H 20000 Szamlapenzre adtak 3%ot. Loydsnal változott valamit ott nincs számlám de talán ilyen havi 500 font lekötésre volt 4%. Most passz. A Tesconál volt/van szamlapenzre 2x3000re 3%. Ha átváltasz egyiktől másikra akkor is szoktak adni 100-200 fontot ajándékba. Azért éri meg nekik mert ha havonta oda megy a fizud akkor könnyen lehet h hamar 10-20-100k font kerekedik a számládon ill a megtakarítási számláidon vagy esetleg ott veszel fel fél millió font lakáshitelt stb.. szal jó nekik ha ügyfél vagy. És nem mindenki lesegeti a másik ajánlatokat így ott ragad az átlag. Persze próbálnak csábítani, ezért vannak ezek az akciók. Moneysupermarket.co.uk pl vagy guglival dob ki ajánlatokat. Telóról most nem linkelgetek. Meg ez inkább szól az ittenieknek szal külföldről inkább csak a német francia stb országok állampolgárainak nyitnak számlát.
Betétbiztosítás 85k font asszem megint

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28731) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

Dividend ex date ugyhoz. Nem kaptam meg ra az osztalekot szal tenyleg az elotte levo nap szamit

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28732) attiati válasza BÁ Nutrition (#28730) üzenetére


attiati
veterán

Jajó, azt hittem egyben 10 misire adnak 3-6% kamatot. Azon csodálkoztam. Azt másnap arbitrálnám :)

ex-div: kupon nélküli első kereskedési nap, tehát előtte nap meg kell venni, ha kupont akarsz, de ugye az árban ki is fizeted a kupont. Illetve a tulajdonosi megfeleltetés nap végére a számládon kell lenni a papírnak.

[ Szerkesztve ]

(#28733) BÁ Nutrition válasza attiati (#28732) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Mindegy volt mar ilyen papirom csak vettem hozza. Jovo honapban mar fizetnek :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28734) concret_hp


concret_hp
addikt

https://bet.hu/oldalak/ceg_adatlap/$security/OPUS
azért ez a limittel fel nyitunk és még délelőtt megjárjuk a limitet lefele is, ez sztem nem mindennapos :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28735) daniel2121 válasza concret_hp (#28734) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ez egy összehangolt genyóság volt valakik részéről.

(#28736) attiati válasza daniel2121 (#28735) üzenetére


attiati
veterán

tuggyukkik'

(#28737) daniel2121 válasza attiati (#28736) üzenetére


daniel2121
senior tag

naaaa kik?

(#28738) htomi85 válasza concret_hp (#28734) üzenetére


htomi85
tag

Az Opus stopom szart se ért, kézzel kellett eladnom.
Appeninn stopom működött, 940 körül sikerült eldobni.

(#28739) attiati válasza daniel2121 (#28737) üzenetére


attiati
veterán

na kik? :D

ment 6 millió százalékot és olyan nagy csoda, hogy esik napon belül 30-at

[ Szerkesztve ]

(#28740) zsoltee10 válasza concret_hp (#28734) üzenetére


zsoltee10
addikt

várható volt. :)
Konzumot elcsíptem alsó limiten, az opus pakkom meg nulla beker árral pihen. 431-ről várok fordulót legkésőbb opusban.

htomi85: Opusra figyelj, holnap még sztem alsó limit, a számolásom szerint 492 lehet az alja, de ha le akarja szorítani a moderátor, akkor 431-ig tudja maximum. Szerintem.
Konzum 2600 alatt mindenképp jó vétel, én vettem 2630 alatt vissza a 3480-as eladást.

[ Szerkesztve ]

(#28741) stickermajom


stickermajom
addikt

"A havi számlamozgásról - amennyiben volt befizetés vagy kifizetés -
számlakivonatot postázunk a szerződésben megadott levelezési címre, minden
hónap 5. munkanapjáig. "

Cetelemnél ez már nem létezik? Ha jól számolom ma volt az ötödik munkanap. Utalnám a következő adagot, de jó lett volna előtte látni, hogy az előző még megvan valahol és nem csak a vakvilágba küldtem. :D

(#28742) concret_hp válasza zsoltee10 (#28740) üzenetére


concret_hp
addikt

na úgy nézem du valaki kivette a könyvet elég szépen, azért az picit erős, hogy du f3ig volt egy erős 500K db forgalom, aztán hopp 45p alatt kivettek 3.5M darabot és a -15%-os nyitásból lett majdnem +10% :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28743) sniphoe válasza stickermajom (#28741) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Még én sem kaptam meg, de minden hónapban küldenek. (akkor is ha nem volt semmi pénzmozgás)

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#28744) daniel2121 válasza zsoltee10 (#28740) üzenetére


daniel2121
senior tag

zsoltee hál istennek most nem jött be a jóslatod, de a konzid bejött megint.

(#28745) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Fundamentánál megszűnt az online időpont foglalás? Van még személyes ügyfélszolgálat?
Nem találom az oldalukon, korábban ott tudtam foglalni. :F
Személyi bankárt erőltetik most? 3 évig nem hallottam róla, a múltkor felhívott. Akciók lojalitás kupon és más lehetőségről beszélt, hogy kössek újat...
Végtörlesztéssel kapcsolatban lenne pár kérdésem és megosztással kapcsolatban is.

[ Szerkesztve ]

(#28746) zsoltee10 válasza concret_hp (#28742) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ez ilyen, már megszoktam és élvezem. :) Konzit gyűjtöttem még 2400-2500 között.

daniel2121: Mondtam legkésőbb. :))

[ Szerkesztve ]

(#28747) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Mibe szabad befektetni manapság? rövid táv, max 1/2 - 1 év. Nagy biztonság

(#28748) stickermajom válasza sniphoe (#28743) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi, akkor még várok pár napot.

(#28749) Cathfaern válasza Peter.70 (#28747) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha kp-ban van akkor pénztárca / széf / párnahuzat. Ha bankszámlán van, akkor kösd le amire le tudod bármiféle átutalás nélkül.
Bármi más esetben ekkora távon többet buksz, mint amennyit nyernél vele.

(#28750) Peter.70 válasza Cathfaern (#28749) üzenetére


Peter.70
őstag

Köszönöm. Valami hasonlóra számítottam :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.