Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) lajafix válasza vicces (#11900) üzenetére


lajafix
addikt

vagyonosodási vizsgálat volt a hivatalos neve...

Rock'n Roll

(#11902) concret_hp válasza vicces (#11900) üzenetére


concret_hp
addikt

én úgy tudom max 5 évre visszamenőleg vizsgálódnak ill 5+1 mert onnantól számít, amikor leadtad az adóbevallásod, vagy így valahogy.

ilyen 1M ft azért nem olyan nagyon sok pénz, hogy amiatt elővegyenek, főleg ha sok részletben ment.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11903) vicces válasza concret_hp (#11902) üzenetére


vicces
addikt

nekem aztán édes mindegy. csak leírtam a tényeket. tegyen mindenki belátása szerint. mindenesetre én mindig figyeltem arra, hogy soha ne költsek többet annál amit az eddigi keresetem alapján megengedhetek magamnak. igaz mostanában erre sajnos nem nagyon kell figyelenem..

:)

(#11904) LucifeI2 válasza vicces (#11900) üzenetére


LucifeI2
őstag

Nem véletlen írtam oda, hogy lakossági számlákat. Vállalkozókat nézik, lakosságit pedig csak akkor ha valaki bejelent téged. 5 év után pedig teljesen mindegy mert elévül, szóval nem igazán értem, hogy kaphatott apukád 1980-ra visszamenőleg ellenőrzést.

(#11905) Flashcash válasza adequate_cou (#11893) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Érintett jogszabály: 1990. évi XCIII. törvény
Módosította: 2010. évi XC. törvény
Hatályos: 2010-09-14 (speciális kivételekkel)
Magyar Közlöny: 2010-08-13, MK 132.

Ajándékozási és öröklési illetékmentesség

A jövőben mentes az öröklési és az ajándékozási illeték alól, ha az örökös vagy a megajándékozott az örökhagyó vagy az ajándékozó egyenesági rokona (ideértve az örökbefogadáson alapuló rokoni kapcsolatot is). Ezek alapján a szülő, a gyermek, az unoka, a nagyszülő és további felmenők közötti öröklés vagy ajándékozás után nem kell illetéket fizetni. Az ajándékozásnak korábban nem volt illetékmentes kategóriája, míg az öröklésnél a 20 millió forintot meg nem haladó hagyaték esetében nem kellett illetéket fizetni.

Az új mentességi szabályok miatt az illetéktörvényben (a 1990. évi XCIII. törvény, Itv.) az öröklési és az ajándékozási illetékek táblázatát is módosítani kellett, hiszen az illetékfizetés alól mentesülő személyi kört már nem kell szerepeltetni az illetékkulcsok megállapításánál. Az illetékkulcsok nem változtak.

(#11906) DeFranco válasza adequate_cou (#11893) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Írjatok róla egy kölcsönszerződés a szülőkkel. Nem vicc.

(így sem lesz belőle semmi gondod, mert egyrészt legális, másrészt a kutyát nem érdekli, de így azt sem tudják rádfogni hogy üzletszerű kéjlegéssel szerezted a pénzt, vagy ami még durvább, zsebbe kapod a fizetésed...)

[ Szerkesztve ]

(#11907) attiati válasza Flashcash (#11905) üzenetére


attiati
veterán

De erről kell írni ajándékozási szerződést, ugye?
Tanúztatni kell, (ügyvéd?)
Vagy csak utalásra érvényes az illetékmentesség?

(#11908) Mercutio_ válasza vicces (#11900) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eddig úgy tudtam, hogy 5 évnél visszább az APEH nem kérhet semmiról papírt, illetve 5 évnél régebbi dolog elévültnek minősül, vagy ez csak magánszemélyre igaz? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11909) Angelina87 válasza adequate_cou (#11897) üzenetére


Angelina87
tag

Szia!
Mivel készpénzben kaptad a pénzt, ne csinálj nagy hűhót belőle, nem kell semmilyen szerződés..
Csak szerezz be egy-két nagyobb összegű, vagy több nyertes nagyobb összegű( összegtől függően) tippmix szelvényt... Mivel ez adómentes, így majd ezt lobogtatod, ha esetleg eljutnak a számládig, de szerintem sem foglalkoznak ilyen kis összegekkel. :)
Szerintem ez a legegyszerűbb módja:-), Hogy nyugodtan aludj! :-)
Sok szerencsét!

" A világon vendég vagyok."

(#11910) g@bo


g@bo
nagyúr

ezért kell már külföldi bankszámlát nyitni, nem csak a NAV, hanem egyéb végrehajtói szervek sem férhetnek -olyan könnyen- hozzá.

nem beszélve arról, hogy továbbra -hosszútávon- sem jó befektetés a forint, tán az euró sem. mondjuk CAD, CHF, és egyelőre párnaciha.

(#11911) Mercutio_ válasza g@bo (#11910) üzenetére


Mercutio_
félisten

22 EU-s országgal van megállapodás, hogy névreszóló adatokkal küldik a levont kamatadó országunkat megillető részét, ebből már az APEH nyilván ki tudja számolni a tőkét amiből ez keletkezet...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11912) _ATi_1 válasza g@bo (#11910) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Ráadásul ha valaki használni is akarja, akkor nem éppen olcsó utalgatni egy külföldi számlaszámról magyar számlaszámra.

(#11913) DeFranco válasza Mercutio_ (#11908) üzenetére


DeFranco
nagyúr

5+3. Öt évre visszamenőleg, de ha valami a T-5. évet érinti, de előtte több éves előzménye van, azt még 3 évre visszamenőleg vizsgálhatják. Tehát teszem azt, most megnézik hogy 2007-ben te még igénybe vettél adókedzvezményt egy 3 éves projekt utolsó évében, akkor azt a projektet 2004-ig visszamenőleg vizsgál(hat)ják.

Éppen ezért ha jól tudom a bizonylatokat is 8 évig kell megőrizni.

(#11914) g@bo válasza Mercutio_ (#11911) üzenetére


g@bo
nagyúr

kiszámolja, és? küld rá egy inkasszót? hazai bankszámlát azonnal lenyúl.

elhiheted, fenti "nagy bölcseink" se itthon kamatoztatják a pénzüket...

(#11915) Mercutio_ válasza g@bo (#11914) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem kell támadni, csak jeleztem, mert biztos van aki ezt se tudja.

Nem tudom, hogy milyen államközi egyezmény van, de nyilván az ottani pénzedről ugyanúgy el kell tudnod számolni, mint ha itthon lenne, csak nem tudja egy törvénnyel/jogszabállyal államosítani.

DeFranco: Kösz az infót:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11916) Flashcash válasza attiati (#11907) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Te még az előző ajándékozási szabályozásra emlékszel, amelynek a takarékbetétkönyv ajándékozása volt a kiskapuja. (Ott valóban átutalással és bejelentéssel lehetett nullára csökkenteni a fizetendő ajándékozási illetéket.)

-A jelen szabályozásban eleve csak a 150ezerFt feletti összeget kell(ene) bejelenteni a NAV-nak. A kiinduló esetben szülők nagyszülők több részletben adtak 1-2 milliót, szerintem ez a pont itt nyugodtan alkalmazható.

-Egyéb esetekben be kell jelenteni, de az ajándékozás illetékmentes lesz.
A részletes szabályozás és ismertető az öröklésről és az ajándékozásról itt olvasható.

Hozzátenném még, hogy az egész szabályozás tipikusan Magyaros, teljesen életszerűtlen baromság. Persze minden 150ezerFt-ot meghaladó értékű családon belüli ajándékkal majd rohannak az emberek jelentést írni az adóhivatalba. pl. vettem a gyereknek egy 151ezerFt-os laptopot. Ráadásul a szabályozással a politikai elitünk nagy részét azonnal adócsalóvá lehetne minősíteni.

[ Szerkesztve ]

(#11917) MaciG


MaciG
addikt

Ha van valaki aki ért az adójóváíráshoz (konkrétan a kötelező bérkompenzációhoz, és van is ideje meg kedve kicsit segíteni) az írjon rám egy pü-t, mert nekem nem fix bérezésem van, a cég ahol dolgozok azt mondja kompenzált, viszont én nem úgy látom, és ebben kellene egy kis segítség, hogy most kinek van igaza. Előre is köszönöm!

BANZAII

(#11918) g@bo válasza Mercutio_ (#11915) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem támadtam.

ha dugdosni való pénzed van, akkor trezorban -aranyban, vánkosban- a helye.
ha legális millióid, nem gáz ha tudják -de nem is előnyös- , hogy van külföldi számlád, de ugye láttuk milyen könnyen lesz egy euró 324? és esetleg több.

nyilván egy külföldi számla, esetleg betétkönyv használata hazai környezetben nem olcsó, esetleg nehezen vagy nem kivitelezhető, de a dugipénznek van ott helye, a konyhapénz maradhat a remek otp-nél. :K

egyébként sokan melóznak márt kint -ph tagok pl.- Angliában, és pl az angol számláról a paypal-on keresztül küldik haza a pénzt. töltik fel a számlát.

(#11919) Cyrin


Cyrin
addikt

A takarékbetétkönyv az névre szóló Ausztriában?

(#11920) attiati


attiati
veterán

Ez az eurchf chart nem úgy néz ki mostanában, mint ahol a piaci szereplők adják veszik a devizát. Inkább mint ahol az egyik oldal adja, a másik veszi :)

(#11921) maross


maross
veterán

Folyoszamlarol forint utalas osszegenek van maximuma?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11922) kraftxld válasza maross (#11921) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tudtommal technikai maximuma nincs. Bár néhány elborult számlacsomagnál lehet, hogy van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11923) DeFranco válasza maross (#11921) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Van.

(#11924) kraftxld válasza DeFranco (#11923) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hmm.. érdekes, most hogy rákerestem az OTP-nál tényleg van, és netbankon állítható, az MKB-nál meg 3M/számla/nap.
Amúgy anno utalgattam ennél többet az Erste-ben, simán nem volt gond, bár amikor csináltam a számlát mondtam, hogy minden limitet azonnal szedjenek le.

De ha maross kollega nagyobb utalásra készül, a legegyszerübb előtte rácsörögni a bankra és akkor nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11925) fokukac válasza maross (#11921) üzenetére


fokukac
nagyúr

hogyne, engem általában a számlaegyenleg korlátoz.... :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11926) DeFranco válasza fokukac (#11925) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én is erre gondoltam, de ezek szerint ráhibáztam :DDD

@kraftxld:szerintem az csak az online felületre érvényes, fiókban bármennyit utalhatsz, és ilyen összegek esetén én már bemegyek inkább, az is plusz egy bizonylat.

Amin viszont anno ledöbbentem, hogy egymillió feletti összeget készpénzben felvenni legalább 3 napos utánajárás, mert nem tudják különben kifizetni...

[ Szerkesztve ]

(#11927) tkazmer válasza DeFranco (#11926) üzenetére


tkazmer
addikt

Amin viszont anno ledöbbentem, hogy egymillió feletti összeget készpénzben felvenni legalább 3 napos utánajárás, mert nem tudják különben kifizetni...
ez banktól (sőt, bankfióktól) és megrendelt szolgáltatástól is függ, egyrészt van ahol 2-2.5mio Ft, másrészt meg simán lehet, hogy ha elég jó ügyfél vagy, elmennek neked az mnb-be vagy a központba pénzért...(ok, ez utóbbi nagyjából pár tízezer embert érinthet az országban, de lehetséges:) )

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11928) DeFranco válasza tkazmer (#11927) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze, bármi lehetséges, de amikor nekem ki kellett vennem 2 millió forintot, akkor még a 4. bankban is úgy néztek rám, mint ha hülye lennék. Nem kis fiókokról beszélünk.

Persze, lehet máshol máshogy megy, de itt 3 nappal előre jelezni kell, meg akkor sem biztos, hogy lesz, meg kutyafüle...

[ Szerkesztve ]

(#11929) Ringman válasza maross (#11921) üzenetére


Ringman
nagyúr

számlavezető bank -> kondíciós feltételek és díjszabások

(#11930) _BM_ válasza maross (#11921) üzenetére


_BM_
senior tag

Számlanyitáskor beállítanak valami maximumot, ha nem rendelkezel másképp. A komolyabb utaláshoz személyesen be kell menni és módosítani a limitet, legalábbis az unicreditnél így működik. A csaj azt mondta, hogy max 10 millerre tudják beállítani a netes utalást.

(#11931) maross válasza _BM_ (#11930) üzenetére


maross
veterán

Bemegyek ebed utan, es megkerdezem.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11932) degu


degu
senior tag

Gyk. a bankok a sajat torvenyeik szerint dolgoznak! Te,meg le vagy sz*va!
Amikor meg akartam venni a videki hazat,es a tulajnak 5 milla jelzalog volt rajta,mivel mar eladtam a pesti lakast,megvolt az ot milla,ki is fizettem rogton a jelzalogot,hogy a tualj eladhassan nekem a hazat /mivel hataridos volt a veteli szezodes,es ha csuszok,akkor bukom az eloleget,de a bank kozolte,hogy csak egy het !!! mulva tudja torolni a jelzalog bejegyzest,mert nekik ez egy belso,elszamolasi rend!
Amikor megkerdestem,hogy akkor miert zsebeltek be MOST az 5 millat,akkor kozoltek,hogy a befizetes barmikor tortenhet! :W
Amikor elkezdtem balhezni,hogy kerem a fiokvezetot,mert ez felhaborito,es hogy ez hatalmi helyzette valo visszaeles,akkor kivezettettek a biztonsagiakkal :Y

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11933) maross válasza maross (#11931) üzenetére


maross
veterán

Erstenel netbankon keresztul nincs felso limitje es koltsege, papiros utalasnal 3millio, es 8200ft a plafon (szazalekot nem mondott)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11934) Flashcash válasza kraftxld (#11924) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

-MKB-nál nincs ilyen maximum, ez csak egy alapértelmezett érték, ha bemész egy adatlappal át lehet állítani nagyobbra is.

-Az Unicreditnél viszont van (1-2 éve még volt) a netbankos utalásnak pár milliós maximuma, amit nem is engedtek felülírni.

(#11935) maross válasza Flashcash (#11934) üzenetére


maross
veterán

Raiffeisen-nel 2m a felso netbankos hatar.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11936) fokukac válasza maross (#11935) üzenetére


fokukac
nagyúr

én 2007-ben úgy vettem a lakásom, hogy átutaltam kb. 6 milliót, szerintem a neten.
konkrétan 5 perc múlva felhívtak, megbizonyosodtak, hogy én vagyok-e, és rendben kiment a lóvé.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11937) maross válasza fokukac (#11936) üzenetére


maross
veterán

Ezt mondtak neki, o is bent volt a bankban.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11938) attiati


attiati
veterán

Britek öntik tovább a pénzt, japánok ma reggel jelentették be, hogy ők is öntik tovább. EU nyár óta önti. Amcsik megálltak, de magas szinten.

És amiből sok van, az semmit nem ér. Úgyhogy most jegybanki szinten próbálják belekergetni a gazdasági szereplőket, hogy vállaljanak kockázatot, mert a pénzükre semmit nem kapnak.

végre írt zsiday is

[ Szerkesztve ]

(#11939) _BM_ válasza attiati (#11938) üzenetére


_BM_
senior tag

És mégsincs infláció. :(

(#11940) fokukac válasza _BM_ (#11939) üzenetére


fokukac
nagyúr

Majd lesz....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11941) attiati válasza fokukac (#11940) üzenetére


attiati
veterán

Ha jól csinálják, és időben visszavonják a felesleges pénzmennyiséget, akkor megúszhatják, hogy elszabaduljon az infláció. Ha az elmúlt 3 év történéseit végignézzük, akkor - leszámítva, hogy egyszer kicsúszott a gyeplő - elég jól kézben tartják a piaci szereplőket.
A deflációs várakozásokat is azonnal letörte a fed.

(#11942) lajafix válasza attiati (#11941) üzenetére


lajafix
addikt

Na arra kíváncsi leszek, hogy fognak gyorsan jelentős pénztömeget visszavonni.

Rock'n Roll

(#11943) amargo


amargo
addikt

Mivel régebben volt itt róla szó:
A termőföld, mint befektetés

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11944) fokukac


fokukac
nagyúr

itt a quantitative easing, magyar módra...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11945) Mercutio_ válasza fokukac (#11944) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Tehát a kiszámítható, jó gazdaságpolitika alapfeltétele annak, hogy a hiteleszköz működjön"
Na, akkor erről ennyit :N ha ez meglenne nem itt állnánk :(

"Speciálisan a bankoknak (OTP-nek és az FHB-nak) nagyon jó a hír"
Akkor már azt is tudjuk miért lépik meg valójában? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11946) MaciG válasza amargo (#11943) üzenetére


MaciG
addikt

Bár nem olvastam végig, de csak is akkor éri meg, ha valaki "műveli" is amit megvett (mondjuk búza, kukorica,stb. Mert ehhez nem kell nagy erőfeszítés, csak telefonálni jobbra-balra), vagy kiadja bérbe.

BANZAII

(#11947) DeFranco válasza MaciG (#11946) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Feltalaltad a GSM-parasztot :D

(#11948) MaciG válasza DeFranco (#11947) üzenetére


MaciG
addikt

Amúgy viccen kívül tényleg működik, szüleim is régóta így csinálják (bár nem vették a földet, hanem örököltek egy elég méretes területet). Megvan a traktoros, fuvaros, kombájnos száma, mikor épp az aktuális munka van, megy a telefon (néha azért eleinte le kellett ellenőrizni ,hogy megcsinálták-e), ők megcsinálják, és a végén van rajta haszon is, mert állami támogatást is fel lehet venni utána.

BANZAII

(#11949) #24334592 válasza Mercutio_ (#11911) üzenetére


#24334592
törölt tag

akkor most svájc biztonságos vagy nem? :U /nekem úgy tűnik, na meg mintha csilliárdokat kéne rejtegetnem/

(#11950) g@bo válasza #24334592 (#11949) üzenetére


g@bo
nagyúr

egy percig se tessék arra gondolni, most, hogy a forint körüli balhé kicsit elült, minden rendben van.

én szaporán parkolom át a zsetont, és egyelőre párnaciha.

CAD szépen tartja a 224 et, a fene egye mög.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.