Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) maross válasza Mercutio_ (#11150) üzenetére


maross
veterán

Hetvegere varhato par leminosites, Europa szerte.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11152) fordfairlane válasza Mercutio_ (#11150) üzenetére


fordfairlane
veterán

Válsághangulat, nagy kilengésekkel.

x gon' give it to ya

(#11153) leslieke válasza maross (#11151) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

"Az jó móka lesz!"

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11154) maross válasza leslieke (#11153) üzenetére


maross
veterán

Europa ebben is minket utanoz! ;]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11155) g@bo válasza maross (#11151) üzenetére


g@bo
nagyúr

a hitelminősitők ereje... szánalmas. bezáratnám őket.

(#11156) fordfairlane válasza maross (#11154) üzenetére


fordfairlane
veterán

Várhatóan 15 országot fognak leminősíteni. Szerintem nem lesz tartós hatása. Már nem nagyon lehet hova fokozni a negatív hangulatot.

x gon' give it to ya

(#11157) degu válasza GIJoe (#11140) üzenetére


degu
senior tag

*mondjuk a MOL megszerzése elemi érdek, + az olaj miatt később fialhat is.*

Te viccelsz? :Y
Kinek volt az *elemi erdeke* a MOL megszezese?
Annak,aki a Te,a Mi penzunkbol kipengette,de annak a hasznabol se Te,se Mi,se az allamhaztartas nem fog egy fillert se latni!
Maximum a maffia tagjai /egyik-masik/ nem 60m-es medencet fog epittetni a horvatorszagi nyaraloja kertjeben /vagy a Rozsadombon/hanem 100m-est! :W
Senkit nem erdekel az,hogy mi lesz Velunk! :W Mi vagyunk az *eldobhato* kategoria,vagy a felaldozhato paraszt a sakktablan.
Bekerultunk a politikai gepezet fogaskerekei koze,es viktorpiktor meg nagyobb sebessegre is kapcsolta a fogaskerekeket a betyaros beszolasaival.
Velunk fognak peldat statualni,hogy tobb orszagnak ne legyen mersze *kilepni a sorbol*Ehhez a mutatvanyhoz pedig kivalo partner a mi kokemeny Vezerunk.a handabandazasaval

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11158) attiati válasza D@ni88 (#11144) üzenetére


attiati
veterán

Minek akarsz részvényt venni, ha azt sem tudod, hogy hol, mikor, meg egyáltalán mivan.
Ez csak egy gondolatébresztő jó tanács, nem beszólás.

(#11159) attiati válasza maross (#11147) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem teljesen jól viselkednek az indexek. Pár hónapja írtam, hogy 10600 körüli szinteket bármi áron megtartják dji-ben. Igaz azóta jó 15% mentek az indexek, de a több, mint 1 éve indult long trend él. Külön dicséretes, hogy usd erősödés, és világvége hangulat mellett mutatja ezt a teljesítményt.

(#11160) The Bachelor


The Bachelor
tag

Kedves fórumtársak!

Egy kisebb összeget (300.000 Ft) szeretnék befektetni rövid távra (~8 hónap), amit folyamatosan gyarapítanék. Az interneten talált lehetőségek bősége miatt már teljesen megzavarodtam és nem is nagyon bízok az ilyen oldalakban... Ezért szeretném a Ti véleményeteket, pontosabban tapasztalataitokat kikérni, hogy mégis milyen járható utak vannak, mert Bennetek azért jobban megbízok. :R

PM-ben is várom a tanácsokat.

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#11161) lajafix válasza g@bo (#11155) üzenetére


lajafix
addikt

a hitelminősítőknek régen meg kellett volna lépni a leminősítéseket.

Rock'n Roll

(#11162) brd válasza D@ni88 (#11144) üzenetére


brd
nagyúr

Jó tanács: ne akarj Unicredit részvényt venni (egy jó ideig legalábbis), nem olyan régen vallották be a nagy buktát, ráadásul éppen esik az árfolyam, ill. most folyik a részvénykibocsátás, úgyhogy kb. január 30-ig érdemes várni, hogy mi történik, kell-e egyáltalán a befektetőknek...

The only real valuable thing is intuition.

(#11163) maross válasza lajafix (#11161) üzenetére


maross
veterán

Ami kesik, nem mulik, Kilenc eurótagállam kapott leminősítést

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11164) GIJoe válasza maross (#11163) üzenetére


GIJoe
addikt

Így olcsóbb a Goldman Sachsnak, és a Morgan Stanlynek bevásárolni...
Nem tudom mikor fog már vmit tenni ez ellen az EU

(#11165) g@bo válasza GIJoe (#11164) üzenetére


g@bo
nagyúr

viszont a dollár az usa-nak kellemetlenül drága. gondolom zsákolnak, aztán majd lesz esés...

(#11166) GIJoe válasza g@bo (#11165) üzenetére


GIJoe
addikt

Én is az esésre várok, a trend szerint igazad lesz...

(#11167) maross válasza GIJoe (#11166) üzenetére


maross
veterán

Az abra eleg csaloka, a legutobbi felfele rohanas 2/3-a nem a dollar, hanem a forint "erdeme".

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11168) GIJoe válasza maross (#11167) üzenetére


GIJoe
addikt

szerepe van persze, de ha a USD/€ ábrát nézem van némi hasonlóság

[ Szerkesztve ]

(#11169) degu válasza GIJoe (#11168) üzenetére


degu
senior tag

En speciel a megtakaritasaimat sokkal kemenyebb *valutaba* fektettem!
10 q krumpli-a pincebe /remelem,hogy nem csirazik ki,mielott eladnam/elcserelnem/
Es 10 q szemes kukoricat! /Az nem fog kicsirazni,de a tyukfarmomon igen kapos lesz! :C /
Es ha megfeleloen tarolom -nem fog devalvalodni...jojjon barmi! :K

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11170) g@bo válasza degu (#11169) üzenetére


g@bo
nagyúr

ez se rossz megoldás... enni kell.

(#11171) GIJoe válasza degu (#11169) üzenetére


GIJoe
addikt

Igaz, én meg cukorra gondoltam, az elvileg bármeddig jó... Csak ugye, ha jön a kínai néphadsereg v. a fosztogató csőcselék, akkor azt meg is kellene tudni védeni. Persze ez a tiedre is érvényes, ha baj van tudom degunál van egy kis takarmány :P

(#11172) RoyalFlush válasza degu (#11169) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Már csak egy nagyképernyős tv kell és lehet házimozizás közben enni a chipset meg a pattogatott kukoricát :D

Viccet félre téve, ez sem egy rossz ötlet.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#11173) Möhe válasza degu (#11169) üzenetére


Möhe
addikt

Én betársultam a céghez,így már csak az aranyat kell néznem hogy csússzon lejjebb és abból is csippentek egy keveset. Ahhoz képest hogy kocsit akartam venni,meg gázolajat betározni (de nem találtam hirtelen 1m3-ös tartályt ) ,elég messze kerültem az eredeti vezsönhöz képest. :DDD

(#11174) stangli válasza Mercutio_ (#11146) üzenetére


stangli
senior tag

még ha csak 335 ft volna a benzin, mint ahogy a 2010 es cikkben szerepel, amúgy aktuálisabb forrásokat is találni :DDD

csakhogy tiszta legyen benzinnél 50% az adó mértéke, és a dízelnél 48%.

[ Szerkesztve ]

(#11175) Mercutio_ válasza stangli (#11174) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a cikk csak a benzinár összetevői miatt lett linkelve, nem a teljes ár miatt :DDD
Volt némi változás, de még mindig a benzinár fele az államhoz folyik be, így szvsz most is áll amit írtam ezzel kapcsolatban.

degu: Ha vannak csirkéid, akkor eddig is illet volna rendes táplálékkal etetni őket, nem csak most, hogy jön a világvége :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11176) g@bo válasza Mercutio_ (#11175) üzenetére


g@bo
nagyúr

azért az 50% adó nem kispálya.... pár éve hogy jársz a száj, a jövedéki adó mérséklésért. 27% áfa is durva.

ne lenne szja, csak fogyasztási adó.

remélem, bemegy a font 350 alá.

röhej, hogy a leminősités után hogy pörgött merkel kisasszony, eddig se csináltak szinte semmit - ugye, mint mi - :D csak odáztak. ugyanolyan töketlen az eu is.

hova tegyük a lét...

(#11177) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Nem ide illik tudom,de nehéz időkben sztem ez vérlázító![link]

(#11178) brd válasza Dark KillerX (#11177) üzenetére


brd
nagyúr

'hát ez annyira idegesítő, hogy a felénél be is zártam az oldalt, de jól értettem, hogy az én pénzemből épít egy béna focicsapat stadiont magának? :Y 'és akkor csodálkoznak, hogy aki tud, adót kerül el?

The only real valuable thing is intuition.

(#11180) lajafix válasza Dark KillerX (#11177) üzenetére


lajafix
addikt

te ezt tényleg elhitted? csak a tervezés, az engedélyek és a pénz hiányzik, talán az akarat az, ami megvan. :) PR a semmiről.

Rock'n Roll

(#11181) Dark KillerX válasza lajafix (#11180) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Majd meglátjuk! :K

(#11182) attiati


attiati
veterán

"Szijjártó Péter miniszterelnöki szóvivő hétfő este kiadott közleményében úgy fogalmaz, hogy "Orbán Viktor Strasbourgban is megvédi Magyarországot"."

Bármennyire is lehetséges, hogy igazuk van, nem tudom, hogy kijöhetünk e ebből jól, ha ellenállunk.

(#11183) concret_hp válasza attiati (#11182) üzenetére


concret_hp
addikt

mitől védi meg? :O

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11184) g@bo válasza attiati (#11182) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem, ha megint megy a szájkarate, megmutatják a helyünk... igy is 310 felett rothad az euró jóideje, nagyon sok. hosszabb távon itt amúgy is komoly gondok lesznek.

egyszerűen nem érti meg, hogy lehet igaza van, de senkit ez nem érdekel az eu-ban, csak a pénz/ük. kinél akar igazságot kiharcolni?

a leminősitéssel a termőföldeket akarjak. azt, és? jön egy jótündér, és megment minket?

[ Szerkesztve ]

(#11185) lajafix válasza g@bo (#11184) üzenetére


lajafix
addikt

nem, itt már hosszú ideje komoly gondok vannak... a kormány nem érti, hogy ha pénzt akar, akkor a pénz nyelvén kell beszélni és cselekedni, nem a soxor bukott álszociális/harmadik utas képzelődéseket folytatni.

Rock'n Roll

(#11186) amargo


amargo
addikt

Gazdasági kérdéseket bőven érint.

"Az EU nincs olyan rossz helyzetben, mint amilyennek tűnik. Sok olyan intézkedés van az eurózónában és az EU-ban, amelyek hosszú távú fenntarthatóságot fognak eredményezni. A német fiskális és költségvetési diktátum kezdi uralni Európát. Sokaknak, főként az angolszász közgazdasági iskolák híveinek ez nem tetszik, mert szerintük Európát a falnak vezetik, de szerintem nem így van. Mindez fenntartható költségvetési pályát, a korábbinál sokkal szigorúbb pénzügypolitikát eredményez."

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11187) Rive válasza attiati (#11182) üzenetére


Rive
veterán

Jelen helyzet szerint már az is betenne, ha nem pucsít eléggé...

... de el tudod te képzelni??? :F :U

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11188) lajafix válasza amargo (#11186) üzenetére


lajafix
addikt

kár, hogy HP a jó király - rossz földesurak mesét is előadja...

Rock'n Roll

(#11189) Mercutio_ válasza attiati (#11182) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ó bakker, akkor most hetekig megint nem lesz 300-on a forint :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11190) maross


maross
veterán

Egy hetes aktiv ingatlankereses utan jelentem, hogy marha jo aron vannak az ingatlanok, foleg ha tele vagy kp-val. 30millas ingatlant aminek mar lement az ara kb 25-re az utobbi par honapban, 20-ert odaadnak januar vegeig. Nyilvan nincs ennyi penzem, csak mondom, aki penzes es raszan egy kis idot, megveheti. Nem tudom aki esetleg kozuletek benne van a dologban, varhato februari instant aremelkedes? Ugye januar vegen lejarnak a vegtorleszteses hataridok, es utana mar raerosebbre vehetik az az arakat.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11191) Cyrin válasza Mercutio_ (#11189) üzenetére


Cyrin
addikt

(#11192) maross válasza Cyrin (#11191) üzenetére


maross
veterán

Nem kell nagyon elengedni a fantaziad egy 325-os eurohoz. Frei is megtette par honappal ezelott amikor a bankar cimu konyvet irta, akkor 300as euroval riogatta a derek polgarokat :). Csak azota lefolyt mar par huszaros beszolas a Dunan :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11193) DopeBob válasza Cyrin (#11191) üzenetére


DopeBob
addikt

Sőt, olyan is lesz, amikor majd annak örülünk, hogy csak 325 :DDD

MZ/X

(#11194) Mercutio_ válasza maross (#11192) üzenetére


Mercutio_
félisten

A nagyon hiteles Frei :DDD szvsz azt a könyvet se ő írta, csak a nevén kiadták :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11195) concret_hp válasza maross (#11190) üzenetére


concret_hp
addikt

miért jan végéig?

mármint kereslet azután se lesz csak úgy a semmiből :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11196) Mercutio_ válasza concret_hp (#11195) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jelenlegi szabályok szerint addig ki kell csengetni a végtörlesztőknek a pénzt, tehát aki nagyon akar végtörleszteni enged az árból, de mivel most bedobták a közszférás következő hullámot is talán meghosszabbítják a határidőt...vagy kijelölnek egy másikat külön a közszférásoknak :U

maross: Haver 8-10 milláig keres valamit, annyiért is volt jó vétel, vagy az már más kategória?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11197) Rive válasza maross (#11190) üzenetére


Rive
veterán

...varhato februari instant aremelkedes?

Szerintem nem. A végtörlesztéses roham helyét átveszi a januári fizupapir, és még többen próbálnak majd valami KPra szert tenni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11198) attiati válasza lajafix (#11185) üzenetére


attiati
veterán

Nehéz a pénz nyelvén beszélni, ha egy korábbi win-lose szituációt kell win-win -re fordítani.
Gyarmat sorból nehéz kitörni.

(#11199) maross válasza Mercutio_ (#11196) üzenetére


maross
veterán

Minden kategoriaban van. Persze a 20asoknak surgos, oriasit buknak ha nem fizetik vissza, nagyon sokan csak akkor adjak oda, ha lecsengeted neki egyben, alig egy-kettot talaltam, akinek jo ugy hogy 2/3-a eleg neki januar vegeig. 10 millasok is lent vannak elegge, olyat akarok eladni en is, nem orulok :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11200) concret_hp válasza maross (#11199) üzenetére


concret_hp
addikt

hol találtad ezeket?

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.