Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) emvy válasza maross (#12948) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem legalis. Itt AZ UKban kemeny bortonoket osztanak ilyesmiert.

while (!sleep) sheep++;

(#12952) Ringman válasza emvy (#12951) üzenetére


Ringman
nagyúr

elvileg itthon is, gyakorlatilag meg nem :((

btk
Bennfentes kereskedelem

299/A. § (1) Aki bennfentes információ felhasználásával pénzügyi eszközre vonatkozó ügyletet köt, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő az is, aki
a) a birtokában lévő bennfentes információra tekintettel, mást bíz meg azzal, hogy a bennfentes információval érintett pénzügyi eszközre vonatkozó ügyletet kössön,
b) előnyszerzés végett bennfentes információt arra illetéktelen személynek ad át.

[ Szerkesztve ]

(#12953) _BM_ válasza Ringman (#12952) üzenetére


_BM_
senior tag

Mennyit röhöghettek a kodifikátorok a szöveg fogalmazása közben...

(#12954) #24334592 válasza Ringman (#12952) üzenetére


#24334592
törölt tag

pontosan erre gondoltam...akkor ez megint csak "elméletileg" létezik? ;]

(#12955) stangli válasza #24334592 (#12954) üzenetére


stangli
senior tag

így van :K

(#12956) attiati


attiati
veterán

Kíváncsi vagyok eurusd betölti e a rést. 1,2967-ről pici long, 1,306x TP-vel.

(#12958) #24334592 válasza Ringman (#12957) üzenetére


#24334592
törölt tag

azt is csak a latszatert csinaljak mi?

a pedig ugye meg a tomeges trukkozesekre utal...Gondolom mogyoroorszag kis piac, mindent lehet...
:F

persze, minden embernek maga fele hajlik a keze...

(#12959) attiati válasza attiati (#12956) üzenetére


attiati
veterán

meg is vagyunk :) egyik felét lezárom, másik fele meg kap egy követő stopot

(#12960) g@bo válasza attiati (#12956) üzenetére


g@bo
nagyúr

no comment. :R

(#12961) zeno70


zeno70
tag

Szerintetek erdemes hosszutavon abban gondolkodni, hogy napelemes rendszerbe tegyuk a penzunket?
Ervek szolnak mellette es ellene is. (par ev alatt megterul, utanna magandak termeled; kornyezetbarat; fuggetlen lehetsz a szolgaltatotol es az arvaltozastol is; az arammal - a kollektorral ellentetben - barmit eloallithatsz; nem igenyel tovabbi kiadast, stb...KONTRA...draga es sokara terul meg, nem mukodik egy eleten at, kis hatekonysagu pl futeni vele, stb...
Szoval mit gondoltok errol, akinek van 2-3 millioja egy ilyet kiepittetni, az tegye vagy ne tegye?
Esetleg akinek van ilyen, megoszthatna a tapasztalatait, bar ez a topic nem ennek a temaja, de mint befektetesi kerdeskent igen.
:R

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#12962) concret_hp válasza zeno70 (#12961) üzenetére


concret_hp
addikt

én úgy tudom, hogy minden ilyen cuccnak 10 év vagy több a megtérülési ideje jelenleg, ez meg nem olyan nagyon jó :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12963) Cyrin válasza zeno70 (#12961) üzenetére


Cyrin
addikt

és főleg melegvízellátásra jó, fűtésben nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

(#12964) zeno70 válasza concret_hp (#12962) üzenetére


zeno70
tag

Igen - olyan 7 es 10 ev koze teszik a megterulest, attol fuggoen, hogy mennyire gazdasagosan hasznalod fel, illetve milyen merteku aram dragulassal kell szamolni (minel jobban dragul, annal hamarabb terul meg).

A meleg viz eloallitasara a napkollektor valo, de azt en nem tartom tul jonak, mert a kollektor csak meleg vizet ad, ami csak es kizarolag vizet melegit (furdeshez, futeshez, de ott is csak a kis homennyisegu padlofuteshez kivallo). Nyaron pl, mikor boven adna az aldast, pont nem tudod mire hasznalni.
Egy rokonom olyat epitett par eve es mar banja. Azt mondja, inkabb napelembe fektetett volna. Telen is csak rasegit neki a rendes futesre, nyaron meg medencet melegit vele az udvaron...nagy haszon. :W
Napelemmel aramod van mindenhez, +villanybojlerrel meleg vized is, +pl az infrafutessel a futes is akar. Es ha netan elerkezik az ido, mikor elektromos auto lesz, akkor azt is toltheted, tehat az utazashoz is opcio.
Bocsi, megegyszer - nem offolni akarok, hanem az ebbe valo befektetesen gondolkozok...
Ennek a kockazata nem tul nagy amugy, mivel a nap remelem sut meg a legnagyobb valsagban is. :C

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#12965) Rive válasza zeno70 (#12961) üzenetére


Rive
veterán

Szerintetek erdemes hosszutavon abban gondolkodni, hogy napelemes rendszerbe tegyuk a penzunket?

Nem. Aktuális magyar viszonyok között már létező házon a szigetelés és (villany helyett kiépített) direkt HMV éri meg, mint önálló beruházás.

A napelemesdi pillanatnyilag nem igazán megérős, ráadásul: szigetüzem még extra költség, alapesetben csak hálózatra visszatáplálás van, az meg nincs meg hálózat nélkül.

Ha sikerül leakasztani némi állami lóvét, akkor persze lehet más a dolog fekvése: ha meg új házról van szó, vagy sikerülhet egy komplex felújítás részeként kezelni, akkor is.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12966) attiati válasza g@bo (#12960) üzenetére


attiati
veterán

0,2 pip-el :Y bezárt a stop szintem alá, úgyhogy elvitték a másik felét is :)

(#12967) amargo válasza attiati (#12966) üzenetére


amargo
addikt

Mekkora távolságot tartottál a követőstoppal és mennyit emeltél?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12968) attiati válasza amargo (#12967) üzenetére


attiati
veterán

Sok mozgásteret nem akartam hagyni, mert a cél a rés teteje volt, 1,3078 körül.
14pip követés, ~1,3049-nél ütötte ki.

(#12969) attiati válasza attiati (#12538) üzenetére


attiati
veterán

a sokat emlegetett arany megkezdi az útját, ahova való

(#12970) Mercutio_ válasza attiati (#12969) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12971) lajafix válasza zeno70 (#12964) üzenetére


lajafix
addikt

furcsa, én számolgattam a fűtési szezonon kívüli gázfogyasztásból(ami szinte csak hmv) hogy kb 35-40% megy a melegvíz előállítására az éves fogyasztásból. s ha nem is az egészet de nagy részét meg lehetne takarítani napkollektorral.

Rock'n Roll

(#12972) Tizedes1 válasza zeno70 (#12961) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Szvsz jó helyre írtál, azaz mibe fektesd a pénzed.
Ha utánaolvasol és kiszámolod, hogy a legolcsóbb lehetőség alapján mennyibe fog kerülni és egy 15-25 éves ciklusba beleszámolod, hogy hányszor kell az akkumulátorokat cserélni és az mennyibe kerül.... Biztosítást is kell kötnöd jégeső stb ellen, mert akkor borul a megtérülési arány!
Majd ezt összeveted azzal, hogy idén kb. 50ft a lakossági áram ára, azt évente emeld meg 10%-kal, s ha az átlag havi fogyasztásodat felszorzod, osztod stb.... akkor meglátod, hogy megéri e.
Egyet viszont ki ne hagyj ebből:

EZT miért NEM számítják bele a teljes költségvetésbe????? :

Ha most 3 millát nem napelembe, hanem sima, mezei bankbetétbe teszed pl. 7,5%-ra beteszed , mínusz adó ,akkor 5 év múlva 4,071.000 forintod lesz.
Ha TBSZ-be teszed 7,5%.ra, akkor 4,306.000ft-od lesz.

Tehát ne vágd át magad, 20 év múlva, ha 7,5%-kal számolsz, a 3milládból adómentesen 12,74 milliód, 16%-os adóval számítva 10,18 milliód lesz.

+1: 3 millának a havi kamata 15.750ft. Ez havi 315kWh-s fogyasztást fedez!!!! :K

[ Szerkesztve ]

(#12973) bandus válasza Tizedes1 (#12972) üzenetére


bandus
veterán

jó észrevételek :) befektetésként semmiképp sem éri meg a napelem egyelőre. a napkollektor más, de ezekre akkor sem így tekintenék. akit érdekel a hétvégén lesz ilyesmivel foglalkozó kiállíáts a hungexpo területén.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12974) Cyrin válasza Tizedes1 (#12972) üzenetére


Cyrin
addikt

nadeha ha bankbetétedet lenyúlja a zorbán akkor mi lesz?

monduk az is lehet, hogy aztán a következő lépésként leszereli a napkollektorát ;]

(#12975) MaciG válasza zeno70 (#12961) üzenetére


MaciG
addikt

Régebben nézegettem én is ezt (nem befektetés céljából), de sajnos még nagyon drágák ezek a dolgok, így csak nagyon hosszú távon térülne meg, meg a befektetés, de akkor még nem kerestél rajta semmit.

BANZAII

(#12976) Ringman válasza Cyrin (#12974) üzenetére


Ringman
nagyúr

elterjedt lesz a napelem/kollektor és a fával való fűtés (utóbbi már az - nem csoda, mert olcsóbb) akkor hidd el, adózni kell majd utána

(#12977) g@bo válasza MaciG (#12975) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem kerestél rajta.... de a megtakarítás az nem szempont?

magam részéről házszigetelésre költök, anyag+munka ktg. egész szép summa lesz, mint pl. a most téli gázszámlák.... annak ellenére, hogy nem volt mindig -20 fok.

más, lassan a -lekötött- forint mellé érdemes görög drachmát is váltani.... ;]

(#12978) MaciG válasza g@bo (#12977) üzenetére


MaciG
addikt

Egy bizonyos idő után (ami jó sok idő) megtakarítasz, de ha a pénzt amit a kiépítésre fordítanál, addig fialtatod akkor jobban jársz.

BANZAII

(#12979) g@bo válasza MaciG (#12978) üzenetére


g@bo
nagyúr

a beruházás után -elvben- rögtön megtakarítasz, te a megtérülésről beszélsz. ;)

én pl. sokkal többet megtakarítok a gázszámlán, mint pl. az a 700k kamatozott volna.
aztán eltelik pár év, mire a befektetés megtérül... + nem fázunk. :DDD

(#12980) _BM_ válasza Ringman (#12976) üzenetére


_BM_
senior tag

Pont ezt akartam írni. :C

[ Szerkesztve ]

(#12981) maross válasza g@bo (#12979) üzenetére


maross
veterán

De itt napelem es napkollektor megteruleserol volt szo, nem szigetelesrol :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12982) Cathfaern válasza g@bo (#12977) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szigetelés megéri, napelem/napkollektor nem. Utóbbiak akkor esetleg, ha tudsz legalább 50%-os (vissza nem térítendő) támogatást szerezni rá. De akkor sem hatalmas nyereség, és bizonytalan is.

(#12983) Rive válasza Cathfaern (#12982) üzenetére


Rive
veterán

HMV-re használt napkollektor bizonyos (nem túl bonyolult) feltételek esetén megéri.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12984) Tizedes1 válasza Cyrin (#12974) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

(#12985) #24334592 válasza Tizedes1 (#12984) üzenetére


#24334592
törölt tag

:DDD

széljegyzet:

kis szerencsével őszre kinéz egy vállalkozás alapítása.most kezdtem infókat gyűjteni.Ami biztos, ha az ember nem egyszemélyes káeftét alapít (ott ez is elfogadott és legális), akkor biza $okat kell bemutatni alapításkor :U

Kft - GmBH - 20ezer frank (ebből 10 kápéban az ügyvéd előtt viríítva)
Rt - AG - 100ezer frank (50 szintén)

ami meglepő, vagy mégsem: teli az ország részvénytársaságokkal...

Tehát aki bátor, alapíthat itteni céget, kedvező társasági adózással.Ajánlott kantonok: Zug, Schwyz

[ Szerkesztve ]

(#12986) zeno70


zeno70
tag

Latjatok, pont ezert kerdeztem meg a napelem befekteteset, mert nem latok tisztan a kerdesben. Tobb mindenre ravilagitottatok. :R
Sziget uzemut azert nem gondoltam, mert az akksikkal joval tobbe van es azokat idonkent cserelni kell. A vissza taplalos olcsobb, plussz ha nagyobb a rendszered, meg neked termeli a let. A baj csak, hogy nagyon draga es tenyleg rettenetes sok ido, mire megterul.
Amiert viszont elgondolkoztatott, az az, hogy a bankbetetek es egyeb megtakaritasok elege bizonytalan letformak manapsag. Errol irkaltok itt honapok ota (nem betenni forintba a penzt, mert elfustolodik)...az allamcsod, meg a tobbi kockazat. A kommentelok jelentos %-a devizaba es kulfoldre menti a stekszet, ami valljuk be - nem egy jovedelmezo opcio, csak ertekmentesre alkalmas.
Ennek fenyeben gondoltam en erre az "ertek mentesre".
A szigeteles se rossz ut, de en fura mod (lehet forditva vagyok bekotve :DDD ) azt a lehetoseget nyitva akarom hagyni, hogyha elkoltozni akarok, akkor se menjen karba a befektetesem. Ez elsore dilisen hangzik, de rogvest megmagyarazom.
Ha tutira leszigetelem a hazam es idovel koltozni akaroak, a szigetelest nem vihetem magammal, a hazam erteke viszont ettol - a mai viszonyoknal - szinte ugyanannyi, magyarul, nem nagyon tudom tobbert eladni, ergoveszett a befektetes.
Viszont a napelemes rendszert alvanyostol, demjenrozsistol el tudom koltoztetni, ha szukseges.
Ja - es megszallottan azt gondolom, hogy a jovo elektromos autozasa akkor lesz olcso, ha a toltesi energiat a napbol nyerjuk ki. :U

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#12987) attiati


attiati
veterán

Még picit esni kéne a piacnak, a semmi közepén megállt az esés. Aztán ott lehet vásárolgatni :)

(#12988) attiati válasza attiati (#12987) üzenetére


attiati
veterán

alakulgat, reggelre meglesz a jóárasítás :D

(#12989) bandus


bandus
veterán

[link] erről mi a véleményetek? milyen kockázatokkal járhat, ha a betét fele ingatlanalapba kerül, milyen hozam várható tőle?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12990) lorcsi


lorcsi
veterán

elég sokféle hír kering a neten...lesz végül Facebook részvény nálunk vagy nem ?

(#12991) bandus válasza lorcsi (#12990) üzenetére


bandus
veterán

lehet majd kapni [link], de ha W.B. nem vesz, akkor én sem :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12992) #24334592 válasza bandus (#12991) üzenetére


#24334592
törölt tag

wébé követő alapod van? ;]

szerintem meghájpolják az elején, utána lehet tömni a libákat :F

(#12993) attiati válasza bandus (#12989) üzenetére


attiati
veterán

betét része hoz fix 10%-ot, ingatlanalap része meg változó 6-8%-ot

ugyanott vagy, mint egy fix 8,5-9%-os betéttel.

(#12994) concret_hp válasza bandus (#12989) üzenetére


concret_hp
addikt

ha kicsit visszaolvasol, az utóbbi időben párszor ki volt itt fejtve, hoyg nem túl sanszos, hogy megindulnak az ingatlanárak a köv pár évben. szóval sztem egy sima betéttel is jobban jársz.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12995) _BM_ válasza bandus (#12989) üzenetére


_BM_
senior tag

Ingatlanalapba ne tegyél pénzt, de nem azért mert kizárt egy esetleges ingatlanár-emelkedés, hanem azért, mert az ingatlanalapoknak semmi közük az ingatlanhoz. Csak úgy nevezik őket.

(#12996) attiati válasza _BM_ (#12995) üzenetére


attiati
veterán

:K

(#12997) bandus


bandus
veterán

köszi az felvilágosítást :R bár tény, hogy jobban utánaolvashattam volna :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12998) attiati válasza attiati (#12988) üzenetére


attiati
veterán

Nem egyszerű piac, de ettől szép.
1,5 havi esés után tegnap kevéssel a támasz felett fordult a piac, és elhitette, hogy megindul felfelé, és az aljvadászok kimaradtak az emelkedésből. Lássuk, hogy végül meglesz e a beszálló az aljvadászoknak, és hogy valóban fordul e majd onnan felfelé.

Összességében felfelé várom a piacot az újabb körös eu para, görög kilépés, stb ellenére. Csak az alja a kérdéses +/-1%.

Ennél jóval nagyobb kérdés, és ellentmondás, hogy fejlett piaci hozamok abszolút mélypont közelében, és hogy eddig $ gyengüléssel, és arany erősödéssel támogatott volt az emelkedés az elmúlt években, de azok a folyamatok szerintem mostantól fordulni látszanak.
Tehát a további részvénypiaci emelkedésnek pénznyomtatás nélkül kellene történni az arany és $ piac szereplői szerint.
Ugyanilyen nagy dilemma a ft. A hosszú chartja szerint gyengülésre áll. De hogy fog ez megtörténni, miközben a világ tőzsdeindexei új történelmi csúcsokra fognak menni? (költői)

(#13000) #24334592 válasza #41876224 (#12999) üzenetére


#24334592
törölt tag

jah, biztos k***a hozzáértők...Azért kössél UL-t , mert sok hasznot hoz, az ügynöknek és a tothandras piramisnak...2 egymástól független hozzáértő szakértőjük realizált nekem a tanácsaival többszázezres bukót.Mert bíztam bennük, h értenek hozzá...Na, ezután a saját kezembe véve a dolgot már egy fokkal jobb, de mocskos lehúzás az évi 6% költségszint a'la uniqa...S akkor még hol van a nyereségem, mely infláció feletti hozamot jelent?Ezekról miért nem sóderolnak ezek a sumákok?

elnézést a kirohanásért, csak nem bírom ezeket. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.