Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) attiati


attiati
veterán

Eurhuf-ban meg is érkeztünk két ellenálláshoz (~290-290,5), mindkettő tolja lefelé az árfolyamot.

Felette megnézhetjük újra a 300 körüli tartományt.

(#12202) concret_hp válasza attiati (#12192) üzenetére


concret_hp
addikt

jó ő úgy pontosítanék, h nem az volt a túlnyomó vélemény :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12203) attiati válasza concret_hp (#12202) üzenetére


attiati
veterán

Mindig az a jó, ami nem túlnyomó vélemény. Járj ide a topikba, ha jó kontraindikátort szeretnél :)

(#12204) attiati


attiati
veterán

link

csak egy gondolat az egész folyamathoz: a jegybankok még mindig jobban jártak, hogy fedezetlen pénzekkel átvették a saját mérlegükbe a tőkeáttétet, minthogy ráhagyták volna a piacra a tőkeáttét "leépítését", és kártyavár módjára összeomlott volna. Így tudják kontrollálni, hogy mikor akarják ők maguk leépíteni, vagy visszaadni a piac kezébe.

(#12205) Ringman válasza attiati (#12201) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor érdemes még beszállni euroba, ill. milyen módon?

fhb bankban van lekötés nélkül pénzem, ezt euro betétbe a bank kereskedelmi árfolyamon váltaná, ez ma 293,37 volt.

vagy milyen konstrukcióban érdemes gondolkozni?

ha értékhatártól is függ, hogy milyen lehetőségeim vannak, pü-t dobnék neked

[ Szerkesztve ]

(#12206) attiati válasza Ringman (#12205) üzenetére


attiati
veterán

Sajnos nem tudok tanácsot adni
Egyelőre még nem adott eur vételi jelet a chart.

(#12207) concret_hp válasza birno (#12193) üzenetére


concret_hp
addikt

asszem annyi hátulütője van, hogy ha az adott hónapban nem fizetsz be rá lét vagy veszel le róla, akkor vlamai nagyonkeveset kamatozik, de ha tényleg gyűjtöd rajta alóvét akkor okés.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12208) g@bo válasza Ringman (#12205) üzenetére


g@bo
nagyúr

minek euró? 8,5% és felette lehet lekötni jó forintot, vagy 9,5% os faja állampapir, magánszemélyeknek.

(#12209) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Szerintem ez a helyzet nagyon hasonlít ahhoz, mint amikor egy szemtelen nyolcévest büntibe vágnak, majd mindent megígér, hogy ő megjavul. Aztán, amikor nyugszik a helyzet, tesztelgeti, próbálgatja, hogy az ígéreteiből mit tud elsíbolni. Mind ilyen nyolcévesek voltunk, a kormány is tesztelgeti, meddig húzhatja ki magát a hurokból, aztán a végén a piac egy nagyobb mordulására lesz megállapodás.

(#12210) g@bo válasza DeFranco (#12209) üzenetére


g@bo
nagyúr

ne aggódj, nem lesz itt gáz. én veszek állampapírt. :K [link]

(#12211) amargo válasza DeFranco (#12209) üzenetére


amargo
addikt

Csak az a "baj" - ? -, hogy míg mi felnövünk és fizetésből élünk, addig ezek az emberek megmaradnak ezen a szinten, mert tudják, hogy ne a saját pénzükkel játszanak.

ui.: Máshol is befagyasztják a prémiumok kifizetését? (kellene egy topic, ahol ezt a kérdést fellehet tenni, mert kíváncsi vagyok mit lehet tenni), nálunk már megpendítették, hogy keresik miként fognak eleget tenni a szerződési kötelezettségeknek.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12212) Ringman válasza g@bo (#12208) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát állampapír lenne a legutolsó, amit vennék (mármint magyart)
vagy csak nem jön át az irónia így reggel :)

(#12213) DeFranco válasza amargo (#12211) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Milyen prémium? Közszféra? Magánszféra?

(#12214) leslieke válasza DeFranco (#12213) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Közszférában csak a kiváltságos helyen dolgozók kapnak jutalmat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12215) amargo válasza DeFranco (#12213) üzenetére


amargo
addikt

Is-is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12216) DeFranco válasza leslieke (#12214) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tudom, de ezért kérdeztem. Közszférában nem láttak prémiumot legalább egy éve (de inkább több), magánszférában meg akkor fizet prémiumot a főnök, ha akar. Ezért nem értem a kérdést.

(Van még a vasút és társai, de már ott sem a kollektív szerződés az atyaúristen, tehát ott is van a vezetőségnek mozgástere)

(#12217) g@bo válasza leslieke (#12214) üzenetére


g@bo
nagyúr

" Jöhet a 295 forintos euró
Gyengül a korona, illetve a zloty is, de korántsem akkor mértékben, mint a forint. "

jól van, lassan leesik, hogy időhúzás volt. jóóóól befogunk szakadni, ha mindenki nekiáll menekülni. / befektető /

(#12218) leslieke válasza g@bo (#12217) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szépen zuhant az elmúlt napokban. A tőzsde is teljes mínuszban van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12219) Intelligencs válasza Ringman (#12212) üzenetére

g@bo-t ismerve, csak az irónia jöhet szóba ebben az esetben... :D

Én a görög állampapírt ajánlom, ott aztán igazán jó magas a hozam! :DDD

Egyébként én is az IMF megállapodásra várok, sok jó magyar forint égeti a kezemet (apámék pénze), ami türelmetlenül konverzióra vár.

Amúgy meg mi a diverzifikált a portfólióban hiszünk: jelenleg van benne forint bankbetét (KH-nál és Rafinál is), euró lekötve (osztrák bankban), raiffeiseines kötvény, KH-s kötvény, OTP részvények, sőt még magyar állampapír is... :B Igaz, azt nem most vettük, hanem még jó régen.

@gabo: nagy köcsögök ezek. Lehet 285-nél kellett volna váltani, de ugye bíztam/bízok az IMF megállapodásban. Még mindig. Az a baj, hogy faterék pénzéről van szó esetemben, és több ezer eurót számíthat akár csak 10-15 Ft is.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#12220) g@bo válasza Intelligencs (#12219) üzenetére


g@bo
nagyúr

én folyamatosan váltottam, nincs bizalom.
a baj az, hogy ezzel max., a megtakarításod "véded", a mindennapi életünket kinyírják, így is.

most jön az, hogy lassan realizálhatok 10-15 ruppó nyereséget v több, és én is bizok az imf buliban, vagy jó időre padlóra teszik a forintot.

úgy érzem, lassan nem merek forintra nézni -max. konyhapénz-. nyáron meg megnyitok kint egy számlát.

(#12221) Ringman válasza g@bo (#12220) üzenetére


Ringman
nagyúr

elvileg, ha külföldi hitelintézet itthoni fióktelepén nyitod, akkor ugyanott vagy, nem?

vagy rosszul tudom?

(#12222) g@bo válasza Ringman (#12221) üzenetére


g@bo
nagyúr

elvben. azokra nem is vonatkozik pl az oba. lsd. citibank.

azért a külföldi számlát nem éri el olyan könnyen a pl. NAV - nemtom miért, de jobb ha nem.. :D - , jó helyen nyitva pedig díjmentes, és több kamatod ad, mint a hazai bankok. bankkártyával elérheted a léd, paypal -ozhatsz, és egyebek, ugyanúgy.

[link]

* No monthly account fee
* Contactless debit card
* Online, in branch and phone banking
* Straightforward banking

(#12223) concret_hp


concret_hp
addikt

hozamplázának van valami hátránya?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12224) concret_hp


concret_hp
addikt

[link] kb. minden 1 irányt mutat...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12225) Mercutio_ válasza amargo (#12211) üzenetére


Mercutio_
félisten

Beza, nagyon látszik, hogy ezek életükben nem küzdöttek meg igazán semmiért, és sose a saját* pénzüket kockáztatták.
Ezt a videót amikor láttam nem tudtam, hogy ezek tényleg a középiskolás gyerekek szintjén állnak, vagy csak hülyülnek, de sajnos egyre inkább az előbbire tippelek :W

* A lenyúlt pénzt kevésbé érzi a sajátjának bárki is, mint azt amiért megdolgozott akár fizikai, akár szellemi munkával. Nem, a mutyi az nem munka azt már rég rutinból nyomják :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12226) birno válasza concret_hp (#12207) üzenetére


birno
addikt

Ja, en is igy tudom, de ez annyira nem zavar, inkabb az a lenyeg, hogy egy kulon szamlan legyen a penz, amihez csak bankfiokbol ferek hozza, oda meg ugyis lusta vagyok elmenni, max ha nagy gaz van. :)
Koszi.

(#12227) stangli


stangli
senior tag

Behalás, hogy még hány bőrt tudnak lehúzni a görögökről... nem kell sokáig várni, elmúlnak a görögök, oszt jövünk mi is...

(#12228) attiati válasza stangli (#12227) üzenetére


attiati
veterán

hát ez volt ez a nagy nyugalom és beszűkülés :)
Arany látványosan alulteljesít.

(#12229) g@bo


g@bo
nagyúr

Kimondták: nem lesz itt semmilyen egyezség az IMF-fel
2012. március 7. | 10:02
Portfolio
Hacsak a piac ki nem kényszeríti a megállapodás megkötését - véli Peter Attard Montalto a legutóbbi magyarországi fejleményeket értékelve. A Nomura londoni közgazdásza szerint a kormány szándékai egyértelműnek tűnnek: nem akar megállapodni az IMF-fel és az EU-val, ha ezt el tudja kerülni. Egyre többen ismerik fel a kormány taktikázását, a kérdés csak az, hogy mikor kezdenek aggódni emiatt a befektetők.

ennyi, go 320+. tessenek kapaszkodni. ;]

(#12230) DeFranco válasza g@bo (#12229) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nomura londoni közgazdásza

Nem kell mindent elhinni, amit nyomtatott betűvel írnak. Az angolok szokásosan kavarják a szart, és hopp, pont akkor, amikor a dollár amúgy is erősödik a HUF-fal EUR-ral szemben. What a coincidence...

(amúgy per pillanat épp valamennyire igaza is van, de ez esetben a 320 csak átmeneti)

[ Szerkesztve ]

(#12231) g@bo válasza DeFranco (#12230) üzenetére


g@bo
nagyúr

igazad van, jövőhétre én is 285 ös eur árfolyamot várok.

de várhatok, mert 300 felé megyünk. :DDD és az erősödés sokkal lassabb, mint majd a szakadás, figyeld meg.

(#12232) DeFranco válasza g@bo (#12231) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó hát világos, de én azt vérom/remélem/kalkulálom, hogy lesz IMF megállapodás és ütünk egy 280-as szintet valamikor. Hogy addig mi történik, na az nagy kérdés, lehet tényleg belefutunk egy kokisallerba vagy kettőbe.

De amúgy nem hiszem, hogy más döntéshozók mást csináltak volna, most persze hogy húzzák az időt, gondolom a háttérben komoly alkufolyamat zajlik. Ha nem szorít a cipő annyira, inkább kihasználják az időt egy kicsit jobb pozíció elérésére, de ha tényleg gond lenne, akkor megkötnék ezt pikk-pakk. Hátha csak az ország pozícióin akarnak javítani egy kicsit most az egyszer (mi ez a meleg az ujjaim végén? ;] )

(#12233) _BM_ válasza DeFranco (#12232) üzenetére


_BM_
senior tag

Addig nincs baj, amíg a pénzpiac kizárólag arra koncentrál, hogy lesz-e megállapodás vagy nem lesz (illetve mikor nem lesz). Akkor lesz baj, ha azzal kezdenek el foglalkozni, hogy milyen szarok vagyunk (amin nem változtat semmit egy IMF pecsét). Hogy évente 50 ezres számban hagyják el az országot a motivált emberek. Akik pedig maradnak, fiatalok, azokat a nyugdíjas szülők-nagyszülők tartják el 35 éves korukig. Hogy nincs szakember-utánpótlás. Etnikai arányok. Egyebek. :K

[ Szerkesztve ]

(#12234) degu válasza _BM_ (#12233) üzenetére


degu
senior tag

Nekunk erre volt szuksegunk!
/Es a 2/3-al meg is kaptuk!/ :W
De nem baj...meg a szakadek aljanal is van valami lejjebb...a pokol! :Y

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12235) leslieke válasza degu (#12234) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Úgy hallottam az jó hely. Sok ott az ismerős. ;]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12236) g@bo válasza _BM_ (#12233) üzenetére


g@bo
nagyúr

ott a pont.

a pénzpiac pontosan tudja, hogy Magyarország gazdasági mutatói pocsékok, de amíg kamatjövedelemre tehetnek szert, ez a mutató nem érdekli -annyira- őket.

az IMF hitel egy fedezet lenne a magánbefektetőknek, hogy megkapják a befektetett pénzüket + hozam, dollárban.

ha nincs IMF hitel, akkor gyanús, hogy megfelelési esetleg fizetési hajlandóság se lesz.

Az utolsó adóforintokat is hitelkamatra fogjuk tolni, és ha nincs tovább, végünk. Gazdaság, képzett munkaerő utánpótlás nincs, és valóban, menekül aki tud.

(#12237) Rive válasza g@bo (#12229) üzenetére


Rive
veterán

Ui.: valami magyar-centrikus mutyi folyik épp a tőzsdén, lehet, hogy ezt a megállapodás-dolgot kezdték lekereskedni.

Vagy lesz még valami új hir ma délután, holnap.

EURHUF is idegesitően rángatózik.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12238) _BM_ válasza Rive (#12237) üzenetére


_BM_
senior tag

Bejelentések lesznek, India ad hitelt, meg ilyenek. Ez a mi két sikertermékünk: bejelentés és magas kamat.

(#12239) DeFranco válasza _BM_ (#12238) üzenetére


DeFranco
nagyúr

India ad hitelt

Azért ezt a három szót ízlelgessük kicsit :)

(Amúgy most valószínűleg bozzorgányégetés lesz, de tessék jól értelmezni amit írok: olvastam a Frei Bankárkönyvét, és egész jól köszönnek vissza a dolgok belőle... rengeteg benne a nyilván szemenszedett marhaság, de egész sok dolog passzolt össze az addig kialakított elképzelésemmel, és egész sok dolog köszön vissza most is... Mondom még egyszer, nem Frei Nyolcszázezermilliárd Forint Tamás a gurum, nem veszem be amit a könyv ír, de akkor is :) )

[ Szerkesztve ]

(#12240) Rive válasza _BM_ (#12238) üzenetére


Rive
veterán

A magas kamatra csak-csak akad még vevő, de a bejelentésre egyre kevesebb ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12241) lajafix válasza _BM_ (#12233) üzenetére


lajafix
addikt

a piac rég tugya mily szarok vagyunk: hosszú távú állampapírt ezért nem lehet nagy tételben nyomni, csak rövidet és drágán: épp ezért tűntek el már régen azok a hitelezők akik kis kockázatra hajlandók kis kamatot kérni.

Rock'n Roll

(#12242) fordfairlane válasza attiati (#12228) üzenetére


fordfairlane
veterán

Arany, olaj, s&p500 bezuhant. Volt valami hír?

x gon' give it to ya

(#12243) Dorian válasza fordfairlane (#12242) üzenetére


Dorian
félisten

Egyszerűen nem értem ezt az arany-bezuhanást. Pont most kellene erősödnie.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12244) maross


maross
veterán

298 folott jart parszor az euro...megint a sarkunkra alltunk picit, egy sunyi bemutatas az imfnek, es maris elindult a rollercoaster. Tudnam, hogy ezen a lejaratason es hiteltelensegen hol nyer az orszag annyit, hogy megerje...Sebaj, van meg vagy otven eurom :DDD.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12245) Rive válasza Rive (#12237) üzenetére


Rive
veterán

Ja a mai cumi sejthető oka a februári hiány volt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12246) g@bo válasza Rive (#12245) üzenetére


g@bo
nagyúr

297.318+2.523(+0.86%)

visszafordult picit, fenébe. de úgy is megyünk fel, már csipi az imf kamu buli a dollártulajdonosok szemét.

úgy tűnik, van aki soha nem tanul.

(#12247) fordfairlane


fordfairlane
veterán

off: Végre normális oldala van a KSH-nak...

x gon' give it to ya

(#12248) Rive válasza g@bo (#12246) üzenetére


Rive
veterán

Valahogy nem félek attól, hogy túlzottan visszaerősödne, sajnos.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12249) g@bo válasza Rive (#12248) üzenetére


g@bo
nagyúr

ááá. mitől. most kaptak szagot a kutyák. majd pucolnak, és jön megint a furfangos szöveg, dehát mi már itt ülünk az asztalnál, hol az imf? akarjuk, mindenáron és gyorsan.

(#12250) attiati válasza fordfairlane (#12242) üzenetére


attiati
veterán

Aranynak nem szabadna ~1645 alá zárnia. Ez ugyanaz, mint a múltkori 1575-ös szint. Mostanában túl gyakran érintgetjük ezt a támaszt.
Ha alázár, akkor meg kell vizsgálni, hogy a piaccal együtt esik. Vagy pedig alulteljesítő, mert a piac valamiféle pénzmennyiségbeli szigorítást kezd el árazni már jó előre (a fed 2014-ig akar változatlan alapkamatot).
Olajhoz nem értek. Aranyhoz se :D
De a híreket szerintem kár kutatni a hosszabb chartokon, mert a piac úgyis mindent előre áraz. Volt egy hír, ami valóban hír volt mindenkinek: a japán katasztrófa. Ott nincs bennfentes mutyi.

brd: jó az aláírásod. Trend mindig van, csak zoomolni vagy távolítani kell a charton :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.