Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) #24334592 válasza g@bo (#12697) üzenetére


#24334592
törölt tag

és ez a döbbenet, h körülöttünk mindenki többet keres (román szerb és ukrán fizukról nincs infóm, gondolom azok lehetnek még alattunk)

Amúgy Svájc be van pöccenve, h Kelet-Európai munkások hada szállta meg az országot.Sajna kishazánkat is Kelet-hez sorolják, ez az egyik, a másik, h megint kvótákat fognak bevezetni, szerdán döntenek...

Azon akadtak ki a becsületesebbek, h a lengyel (döntő többségben ők a had gerince:) ) munkaerőt fele annyiért alkalmazzák a földi melóknál (saláta, eperszedés stb.) 4órásba bejelentve mint a svájcit.Namost 4órás 2000frankot kapnak, dolgoznak 8-12őt, a svájcinak ezért meg 3500 alatt nem lehetne adni...Aztán a 2000frank meg elég jó pénz, ha Kacimir Andrzejewski hazaviszi a családnak :)

(#12702) attiati válasza #24334592 (#12701) üzenetére


attiati
veterán

És hogy él meg Svájcban 2000 frankból?
leginkább a lakhatásra gondolok

(#12703) vicces válasza attiati (#12702) üzenetére


vicces
addikt

"konténerben"..

keresztapám most indít munkaerő kölcsönző-közvetítő céget svájcban. 1500 eurót ígért és emellé beraknának egy pecóba ami nekem pénzbe nem kerül - gondolom szobánként 3-4 emberrel.. a pontos részleteket nem ismerem. sztem ki fogom hagyni ezt a csodálatos ajánlatot..

[ Szerkesztve ]

:)

(#12704) g@bo válasza #24334592 (#12701) üzenetére


g@bo
nagyúr

a lengyel talpraesett nép, ők lepték el elsőnek angliát is. nem tökölnek, mint a kinaiak.
mi egy röghözkötött, nyelveket nem beszélő, acsarkodó, irigy, gonosz, savanyú -birka-nép lettünk.

ezért lehet heti 3 új adónemet bevezetni, minden gond nélkül. :U

(#12705) #24334592 válasza attiati (#12702) üzenetére


#24334592
törölt tag

Ati: kb. 450-900frank között vannak a studio-k, egyedül lakással...Ha 2-3 szobásat veszel ki of course drágább, de megáll a költség max. 900ban, hátránya, h mással kell osztozz.Nos ez most a világ 6ik legdrágább városára igaz (St. Moritz), akkor ahol kevesebb gazdag ruszki van, kedvezőbb lehet az ár...Havi kaja kb. 200chf ha főzöl...Szóval 2k sem rossz!Ha a lengyel vagy magyar fizukat nézem...

A lakások többnyire új építésűek, de ha régiben laksz sem para.Lazán ki lehet jönni a közműköltségekkel...A net luxus, ha nem vagy helyi, mobilnet kb. 50frank per hó, 10GB van benne...

Érdemes átjárni a németekhez, osztrákokhoz, olaszokhoz átjárni vásárolni, ha megteheti az ember és közel lakik...

g@bo :DDDDD

és azért a svájci közbiztonság, meg életszínvonal, az boltokban kapható kaják minősége (a lindt a legalja a csokiknak :U ) és árszínvonala alapján 2k elég egy szolid, de nem dorbézolós szinthez.Kb. mint mikor a 90es évek közepén rengeteg magyar ment ki a német építőiparba melózni.

Összességében, egy hangyaf*sszal jobb mint otthon szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#12706) attiati válasza #24334592 (#12705) üzenetére


attiati
veterán

Egy itthoni mezőgazdasági, vagy kétkezi munkával összevetve biztosan jó a kinti mezőgazd. munka. Miért mennek Svájcig, ha Ausztriában ugyanúgy megkapják az 1400-1500€-t (1700-1800chf). Letelepedhetnének Mo. északnyugati csücskében a legelső városban / faluban, és napi kocsikázással több is maradna. Bár nem értek hozzá. Simán lehet, hogy ott kötök ki :) de akkor már pincérnek mennék :) 200chf a kaja, ha főzöl? Uhh, az nem kevés.

[ Szerkesztve ]

(#12707) maross válasza vicces (#12703) üzenetére


maross
veterán

Eleg sok ember elfogadna ezt Mo-n...apam 2 evig keresett munkat, es most havi 78-ert melozik 30 ev muszeresz mult utan.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12708) Rive válasza attiati (#12706) üzenetére


Rive
veterán

Letelepedhetnének Mo. északnyugati csücskében a legelső városban / faluban, és napi kocsikázással több is maradna.

A lakáspiac behalása mellett is horribilis pénz arra egy ház, az üresek pedig fullon vannak minden szezonban.
(Él a környéken rokon.)
A meló múgy gyilok, volt anno egy hónapom.

Persze kis szerencsével, elszántsággal...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12709) lajafix válasza attiati (#12706) üzenetére


lajafix
addikt

a mezgaz munka idényjellegű, erre senki nem vesz házat Nyugat Magyarországon, hanem csak albit keres.
a betanított munkákra Burgenlandban minden állásra 3 magyar jelentkező jut. 2008 óta ott is keményedett a helyzet, egyik rokonom megunta hogy heti 8-10 túlórát kellett a korábbi sima 40 órához képest lenyomnia úgy, hogy nem reggel 6ra hanem fél ötre kellett mennie, pedig ki is fizették. Mikor felmondot marasztalni sem próbálták, hanem elővették a listát és hívták a következőt... Ja azóta négyre jár máshova és tűnődik a hirtelen döntéshozatal következményein... :(

kvalifikált munkáért messzebbre érdemes menni.

Rock'n Roll

(#12710) attiati


attiati
veterán

egy kis piac:
Aranyban megindult a változás két hete, vége a közel 3,5 éves long trendnek, múlt héten csak visszatesztre futotta. Amcsi indexek még nem néznek ki rosszul, carry devizák sem. Eurhuf minden short trendet megtört. Long pozira készen állok, de nem tudom hogy hogy fogunk gyengülni a globál piac nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#12711) #24334592 válasza attiati (#12710) üzenetére


#24334592
törölt tag

jah, határ közelre néztünk mi is első körben, felejtős...Főleg Győr és környéke, ahol 1000-1200eurót is kiperkálnak havonta a tehetősebb német audi mérnökök :D

a másik a meló: osztrákokkal inkább nem kezdenék...Labanc c***ny népség na.Az élet több területéről ismerve őket, jót nem tudok csak keveset mondani róluk.Az osztrák paraszt meg külön kategória...

Miért svájc: 5 év után jöhet a 5éves vízum, kedvezőbb adózási és egyéb jogokkal :B Persze, csak ha kibír az ember 5 évet megszakít
s nélkül.

Ati: szerinted mi lesz a nyersanyagpiaccal?

(#12712) attiati válasza stangli (#12700) üzenetére


attiati
veterán

A bankmonitor felülete, és funkciója egész jó, csak sajna az információk nem pontosak szerintem. Cib elektronikus betétnek például biztosan nincs ennyi feltétele, új forrásnak sem kell lenni. Gondolom akkor a többi betétnél se pontos az info.

Zseketto: nem vagyok szaki, nyersanyag meg főleg nem. De szerintem aranyban elindult a változás. Olaj esetében érdekes, amiket mostanság lehet olvasni. Usa hivatalos inflációs adataiba belerondít az olaj. Illetve mostanra nettó exportálóvá váltak, a jövőben pedig céljuk a teljes külső függetlenség az energiahordozókban (by vakmajom). Semmiképpen sem jó most a világnak, és az usa-nak a drága energia, és el fogják érni a céljukat.
A fed pedig próbálja szóbeli intervencióval hozzászoktatni a piacokat a gondolathoz , hogy nem lesz korlátlan likviditás. (Azzal a kettős beszéddel, hogyha kell, akkor mégis készen állnak bármikor újraindítani a pénznyomdát.) A piac, és az arany chartja szerintem inkább előbbi verziót kezdi árazni.

[ Szerkesztve ]

(#12713) stangli válasza attiati (#12712) üzenetére


stangli
senior tag

Nálam a cib elektronikusra nem adja ki, hogy újnak kell lennie.

A zöld azt jelenti, hogy nincs korlátozás,
a piros meg van korlátozás, azaz kívülről kell érkeznie a betétnek.

(#12714) attiati válasza stangli (#12713) üzenetére


attiati
veterán

Akkor benéztem. Hogy legyen mibe belekötni: nincs FHB :) Pedig élmezőnyben lennének.
A Sopronbank is. Az oldalt elég pöpec, főleg, ha naprakész információk lesznek.

(#12715) stangli válasza attiati (#12714) üzenetére


stangli
senior tag

jogos, ennyire nem néztem végig :B
akkor marad azénpénzem.hu, ott minden bank szolgáltatása fent van. :)

(#12716) stangli válasza attiati (#12710) üzenetére


stangli
senior tag

tudsz dobni valami grafikont, hogy mi alapján jutottál arra, hogy a forint ennél is jobban fog gyengülni?

(#12717) concret_hp válasza attiati (#12710) üzenetére


concret_hp
addikt

"de nem tudom hogy hogy fogunk gyengülni a globál piac nélkül."

szabadságharc? :U :C :O

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12718) #24334592 válasza concret_hp (#12717) üzenetére


#24334592
törölt tag

:DD

[ Szerkesztve ]

(#12719) attiati válasza concret_hp (#12717) üzenetére


attiati
veterán

Az megszűnt, legalábbis a piac szerint. Teljesen együtt mozgunk a régióval.
Azzal együtt is, hogy bóvliban vagyunk, feszítjük a húrt, stb...

Valami teljesen új fejleménynek kell jönni, hogy leváljunk a régióról egy újabb körre.
Vagy pedig új fejlemény nélkül a piaci átlagnál nagyobbat esünk egy kisebb globál korrekciós / oldalazós időszakban. Inkább ennek adok nagyobb esélyt, és majd fújják mögé a régi nótát új köntösben (hírgyártás), mintha fejlemény lenne :)

Nem, mintha kiszámítható lenne a kormányzati kommunikáció, de szerintem meg fogunk állapodni. Ezzel együtt szerintem csak arra lesz elég a megállapodás, hogy visszateszteljük a 285,5-ös árfolyamot.

(#12720) concret_hp válasza attiati (#12719) üzenetére


concret_hp
addikt

majd kiáll valaki, mond 3 "értelmes" mondatot és lőn :DDD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12721) #24334592 válasza concret_hp (#12720) üzenetére


#24334592
törölt tag

de csak azutan, h bevasaroltak a megfelelo valutabol...mert mielott megszolalnak, biztos nem epitenek ki pozit :U

[ Szerkesztve ]

(#12722) Ringman válasza #24334592 (#12721) üzenetére


Ringman
nagyúr

tényleg volt már valaki Magyarországon jogerősen elítélve bennfentes kereskedelem miatt? nem csak politikusra gondolok, úgy általában?

(#12723) #24334592 válasza Ringman (#12722) üzenetére


#24334592
törölt tag

ne légy naív ;]

miből fejlődne az I-II ker :U ...

tőlünk nyugatra már ilyen dolgokért akasztanának

(#12724) fordfairlane válasza stangli (#12700) üzenetére


fordfairlane
veterán

fordfairlane hetesen most adta a jelzést, hogy ez 3e fele fog menni, a naposon még márc vége ápr elején bejelzett, hogy irányba áll... a köv héten a rést betöltheti, ha nagyon pesszimista hetünk lesz, akkor onnét nem fog felpattanni...

Én nem foglalkozok indikátorokkal, csakis a hangulatot figyelem, meg szemrevételezéssel az árfolyamgrafikont.

x gon' give it to ya

(#12725) zeno70 válasza Kobe (#12691) üzenetére


zeno70
tag

Egy regebbi kommenthez (csak most olvastam):
En is alairom, hogy ruha ugyben a ratyi boltban es az elit helyen vett (markas) darabokat egy varrogep mellol huztak ki...Kinaban.
Konkret eset: koztudott, hogy Manhattanban van par elegans es uber draga uzlet, ahova eljonnek vasarolni meg az EU-bol is (mert az a cool).
A varos viszont eleg nagy, igy mi multkor Brooklynban egy kinaiasan olcso helyen (de nem kinai uzlet volt) vettunk az asszonynak egy kabatot. Szep volt, igy nem sajnaltuk kiadni ra a 80 dollart.
Aztan par het mulva tortenetesen setalgattunk a Columbus Circle-n...a draga helyen es belebotlottunk a kedvesem kabatjaba egy pazar butikban, ami a sznobok kedvelt vadaszterulete.
Lecsekkoltuk es minden stimmelt rajta, a bileta, a szarmazasi hely, a szamok, stb.
Szereny 870 dollarert kinaltak a portekat.
A hajo behozta, aztan ment a terites... :DDD

A muszaki teruletet nem ismerem, de elkepzelem valosnak, amit irtal.

[ Szerkesztve ]

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#12726) #24334592 válasza zeno70 (#12725) üzenetére


#24334592
törölt tag

technika, készáru, szárazáru:

otto's-ban (írhedten olcsó, mármár a német "1 euró' boltok árai, színvonala) x. frank

coop-ban (húzós árak, a kisker szektor polc teteje) 2x vagy 3x ugyanaz a vacak...Olyan 30-40% az átfedés áruban...Otto's hátránya, h kevés helyen van, főleg nagyvárosokban.

[ Szerkesztve ]

(#12727) attiati válasza stangli (#12716) üzenetére


attiati
veterán

Igazából azt nem látom a charton, hogy mitől fog erősödni. Indítottam neki egy kisebb longot 296,9-ről spekulatív jelleggel. Ennek ellentmond, hogy a nemzetközi piacok chartja jól néz ki és ez közép és hosszútávon is támogatni fogja a forintot, de 285-nél szerintem már komoly támasza van.

(#12728) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ez a kisebb forinterősödés lehet jele annak, hogy mégse megy 300 fölé?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12729) concret_hp válasza leslieke (#12728) üzenetére


concret_hp
addikt

szvsz ma mentek a részvények -> kicsit risk on -> forinthoz hasonló devizák kis erősödés :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12730) stangli válasza attiati (#12727) üzenetére


stangli
senior tag

szvsz akkor indulna el a parti ha 300 felett zárna... most a spanyolokkal vannak elfoglalva, így talán ha szerencsénk van a köv hóban elővesznek minket is és áttolják 300on :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12731) attiati válasza stangli (#12730) üzenetére


attiati
veterán

Ma nyomtak egy bruál short squeeze napot a piacon.
Nem tudom, nem hiszek az ilyen kerek számokban. Legalábbis a nagy tőke szerintem nem hoz döntést az alapján. Persze a passzív vagyonkezelésnél kénytelenek lekövetni a kisbefektetők pénzkivonását, és ők lehet, hogy misztikus jelentőséget tulajdonítanak kerek 10.00nek, kerek 300-nak.

(#12732) emvy válasza attiati (#12731) üzenetére


emvy
nagyúr

Ismersz nagybefektetot, aki csartol? (Nagybefekteto: legalabb otvenmillio dollart mozgat, alapmenedzseri szinten ez persze nulla, de mondjuk maganbefektetok penzet kb. ilyen osszegtol kezelik komolyan a befektetesi bankoknal.)

:) Ne haragudj, nem akarlak feleslegesen provokalni, csak kivancsi vagyok.

while (!sleep) sheep++;

(#12733) attiati válasza emvy (#12732) üzenetére


attiati
veterán

Aha, tele vagyok ilyen haverokkal :D Mire akarsz kilyukadni?

Én arra céloztam vele, hogy a sok kisbefektető képes egészen nagy összegeket egy irányba mozgatni, mert ömlik a médiából, hogy 10k felett/alatt van a dji.
Nem saját megbízásokkal, hanem kezelt porfóliókon keresztül (legyen az bármilyen formában). És a ki/beáramló tőkét kénytelenek kezelni, lekövetni a vagyonkezelők, a saját véleményüktől függetlenül. Szóval ilyen értelemben a vagyonkezelők is kénytelenek dönteni a kerek számoknál. Ez ideig-óráig tart.
De alul/felülsúlyozás, szakmai döntés, irányváltás biztosan nem történik azért, mert juj 300 felett van az eurhuf, 10k alatt/felett van a dji, stb...
Egyébként örülnék, ha nem a kapaszkodót keresnéd a hsz-eimben, hanem Te is írnál magadtól. Szívesen olvasgatnám bárki véleményét.

(#12734) g@bo válasza stangli (#12730) üzenetére


g@bo
nagyúr

M*****csy beint az EU-nak
Index

2012. április 18., szerda 00:22 |

Lényegében semmibe vette a Nemzetgazdasági Minisztérium az Európai Központi Bank által a múlt héten közölt, a jegybanktörvénnyel kapcsolatos aggályokat: a helyzetet elvileg rendezni hivatott, kedden este a parlamentnek benyújtott módosítást legalábbis nehéz másképpen értelmezni, az ugyanis egyezik azzal, amit még március 7-én küldtek ki véleményezésre Brüsszelbe..

320+. :))

(#12735) stangli válasza attiati (#12731) üzenetére


stangli
senior tag

Nem csak a kerek szám miatt írtam ezt. Rövid távon néztem és 300 felett bármi megtörténhet...

[link]

(#12736) vhunor válasza g@bo (#12734) üzenetére


vhunor
őstag

Ha így haladunk, csak beküldik a januári szintre a dolgokat :).

(#12737) attiati válasza stangli (#12735) üzenetére


attiati
veterán

hisz' rajta van a chartodon a lényeg... trendelő támaszok hada alul.
De tényleg nem egyszerű a helyzet, mert a globál piac meg lefelé nyomja.

(#12738) Rive válasza attiati (#12737) üzenetére


Rive
veterán

A magam részéről chart-alakzatok alapján legkésőbb két-három héten belül látok némi esélyét egy közepes méretű globálpiaci parának.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12739) g@bo


g@bo
nagyúr

Ma******tól elállt a szavuk
Index

2012. április 18., szerda 15:13

Fejjel megyünk a falnak, nagyon csúnya világ jöhet Magyarországon – ezek a szakértői reakciók arra, hogy az NGM a kedden benyújtott törvényjavaslatokkal az európai kifogásokat figyelmen kívül hagyva módosítaná a jegybanktörvényt. Ez a két fél vitájának elhúzódásához vezethet, és beláthatatlan messzeségbe tolhatja a hiteltárgyalások megkezdését a nemzetközi szervezetekkel. Szerencsénk, hogy sokan nem értik, miről szól most a vita.... Márpedig a jegybanktörvény ügyében való megegyezés nélkül nagyon csúnya világ jön Magyarországon....

hátakkor urak, ideje váltogatni, amig nem késő. :(

(#12740) Cyrin


Cyrin
addikt

minden igyekezetükkel azon vannak, hogy 300 fölé tolják ismét az árfolyamot, hogy holdudvar azon része akik a tavalyi év végén váltottak, hozamot tudjanak realizálni...

(#12741) g@bo


g@bo
nagyúr

[link]

quantum xxl. ;]

(#12742) _BM_ válasza g@bo (#12739) üzenetére


_BM_
senior tag

"Márpedig a jegybanktörvény ügyében való megegyezés nélkül nagyon csúnya világ jön..."

Megegyezéssel is csúnya világ jön. Pont olyan, mint anélkül.

[ Szerkesztve ]

(#12743) Ringman válasza _BM_ (#12742) üzenetére


Ringman
nagyúr

aztán majd jön az értetlenkedés megint
csak linkben a kép :)

(#12744) Mercutio_ válasza g@bo (#12739) üzenetére


Mercutio_
félisten

Innentől kis országunk mint hiteles tárgyalópartner totálisan elásta magát :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12745) attiati


attiati
veterán

[link]

szokásos nóta :(
közös deviza -> rugalmatlan monetáris politika -> alkalmazkodni képtelen gazdaság -> magas munkanélküliség -> ördögi kör

10ből 5 pályakezdő munkanélküli a spanyoloknál, de összességében is 20%feletti a mnélküliség. Ki fizet nyugdíjjárulékot, adót...? -> megszorítás -> gazdaságnak újabb pofon.

Ezekben az országokban jó pár évnyi / évtizednyi jólétet elfogyasztottak előre.

Amit nem értek, hogy volt pár hónapja egy cikk, hogy íreknél van a második legmagasabb minimálbér európában (luxemburg után). Nem svájcban, nem németo-ban, nem ausztriában....
hanem a pár éve szétütött íreknél. 460e ft-nak megfelelő €.

[ Szerkesztve ]

(#12746) concret_hp válasza Mercutio_ (#12744) üzenetére


concret_hp
addikt

az már régen megvolt szvsz :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12747) fordfairlane válasza attiati (#12745) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ideje lenne leporolni az optimális valutaövezet elméletet az euró kapcsán. Vagy növelni kell az EU szintű redisztribúciót.

x gon' give it to ya

(#12748) stangli válasza attiati (#12745) üzenetére


stangli
senior tag

Amerika akarunk lenni, csak valahogy nem megy, mert túl sok a nemzet, a kultúra és ezen országok szokásai... talán évtizedek múlva lehet szó rugalmas monetáris politikáról... miután sikerült összecsiszolni az országok politikáját, hogy ne csak a saját rövidtávú érdekeiket nézzék, hanem a hosszú távú érdekeket is, ami az ország közösségének a javát szolgálja...

[ Szerkesztve ]

(#12749) #24334592 válasza attiati (#12745) üzenetére


#24334592
törölt tag

:W rosssz országban kötöttem ki :D

ezek az írek mit meg nem tehetnek..

[ Szerkesztve ]

(#12750) degu válasza stangli (#12748) üzenetére


degu
senior tag

Teljesen igazad van! :R
A KGST is mukodott volna,ha nem lett volna rossz! :DDD
Az *evtizedes* joslatodat en igen optimistanak talalom...de vegul is..nem lehetetlen...hogy pl.a magyarok egyutt,kozosen,a kozosseg erdekeit szolgaljak... :P
/Europa egesz tortenelme arrol szolt,hogy ki,kit nyom le.../
Amerikaba azert mukodik a dolog,mert ott mindenki idegen /volt/es rajottek-idovel,hogy egy a hazajuk,es egy az erdekuk.

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.