Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) fokukac válasza maross (#11800) üzenetére


fokukac
nagyúr

:))

mondjuk, nekem azt súgja a hetedik érzékem, hogy napokon belül mond valaki valami hülyeséget / vagy kiderül megint valami, és korrigálunk 300 közelébe.
Azért ez a 10%-os erősödés már tényleg sok volt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11802) maross válasza fokukac (#11801) üzenetére


maross
veterán

profeta szoljon beloled :). en magam ellen fogadnek, de a szanalmas fel eves kamatot most mar megvarom. szerintem pucsitas lesz orbanek haza tajan.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11803) _BM_ válasza fokukac (#11801) üzenetére


_BM_
senior tag

Most hiába mondana bárki hülyeséget, a piac nem reagálna rá. Egyszerűen nincs most itt az ideje, fogadd el :DDD

(#11804) _BM_ válasza maross (#11793) üzenetére


_BM_
senior tag

Nincs kedvem megnézni a szarfejzen kondícióit, de úgy tudom, hogy minden bankban 4% körül van a devizaeladási és vételi árfolyamkülönbség. Ha nagyobb összegről van szó, akkor érdemes ft és euró számlát nyitni a KDB-ben, és ott T+2 napra konvertálni, mert úgy csak 1% a rés. Aztán megszünteted a számlát.

Ha cashben van az euró, és nagy címletekben, akkor a teszkóban veszel egy palack ásványvizet, oszt középárfolyamon számított forintban adják a visszajárót. :))

[ Szerkesztve ]

(#11805) DeFranco válasza _BM_ (#11804) üzenetére


DeFranco
nagyúr

For the record: OTP-nél 2%.

(#11806) maross válasza _BM_ (#11804) üzenetére


maross
veterán

3 milliot? :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11807) DeFranco válasza maross (#11806) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Van 3 millió euród? Mitiszol? Leszelabarátom?

(#11808) maross válasza DeFranco (#11807) üzenetére


maross
veterán

3milliot kellene visszaadnia, forintban :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11809) concret_hp válasza _BM_ (#11804) üzenetére


concret_hp
addikt

teszkóban középárfolyamon? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11810) attiati válasza maross (#11793) üzenetére


attiati
veterán

rafi 1% netes váltásnál, 15 percenkénti frissítéssel, T napos elszámolással

(#11811) maross válasza attiati (#11810) üzenetére


maross
veterán

Koszi!

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11812) _ATi_1 válasza _BM_ (#11804) üzenetére


_ATi_1
senior tag

"Ha cashben van az euró, és nagy címletekben, akkor a teszkóban veszel egy palack ásványvizet, oszt középárfolyamon számított forintban adják a visszajárót."

Ilyet még nem nagyon láttam. Minden teszkóban ki van írva, hogy milyen árfolyamon számolnak, ha euróval fizetsz, és bőven az vételi ára alatt szokott lenni. Pont a héten figyeltem, mert a kassza előtt van egy pénzváltó, és kb. 10 Ft-tal jobban jársz eurónként, ha előbb átváltod a váltóban.

[ Szerkesztve ]

(#11813) mzprox


mzprox
tag

Szerintetek lenne értelme az erste netbrókeren keresztűl euróba átvezetni valamennyi pénzt, ahelyett, hogy kivenném és valami bankváltóban csinálnám. A vételi eladási különbözet 3 forint körül van ott. esetleg valami euro alapú befektetési jegyet is vehetnék, hogy kamatozzon valamennyit.

(#11814) Cyrin válasza mzprox (#11813) üzenetére


Cyrin
addikt

Számold ki, én megtettem, és 2mft-nál kb. 16 ezer a különbözet, ezt kell mérlegelni, hogy mennyi a kp felvét költsége szemben az átvezetés költségével, plusz még szeretnél-e milliókkal szaladgálni az utcán. Persze még ezzel szemben áll, hogy bízol-e a bankban tárolásban, vagy nem.

(#11815) mzprox


mzprox
tag

Ha úgy alakul vajon felvehetem ezt a pénzt euróban vagy mindenkép vissza kell váltani?

(#11816) _BM_


_BM_
senior tag

Na, csináltam az elmúlt időszakban egy-két húzást, és a bankszámlám egyenlege leapadt: 1500 ft-ra (ezerötszáz!!) :C Befejeztem egy időre a megtakarítósdit.

[ Szerkesztve ]

(#11817) #24334592 válasza Mercutio_ (#11745) üzenetére


#24334592
törölt tag

a nagyon irigyelt svájcban pl. annak van kocsija aki megteheti :Y bármilyen hihetetlen ez magyar fejjel, h egy panel előtt egy fél panel értékű kocsi álljon (már nemtom kit idéztem:) )
de itt nem divat csak azért kocsit tartani, h legyen.

(#11818) concret_hp válasza _BM_ (#11816) üzenetére


concret_hp
addikt

üvegbetétbe váltottad? :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11819) _BM_ válasza #24334592 (#11817) üzenetére


_BM_
senior tag

Erre szoktam mondani, hogy az átlagmagyar 10 milliós lakásban lakik, 3 milliós kocsit tart, és nulla megtakarítása van, ezzel szemben az átlagsvájci albérletben lakik, 3-4 milliós kocsival jár, de 50-100 milleres bankbetéttel rendelkezik. Persze a svájci életfelfogás is egyfajta véglet, de azért érdemes elgondolkodni az arányokon.

[ Szerkesztve ]

(#11820) _BM_ válasza concret_hp (#11818) üzenetére


_BM_
senior tag

Négy éves, újonnan 13 milkába került lakást vettem kápé 8,5-ért végtörlesztéses alapon. Tuti buli. Mostantól leszarom a hiperinflációs veszélyeket. Na meg a betétfagyasztós félelmeknek is vége. Tőlem boríthatják az asztalt.

[ Szerkesztve ]

(#11821) #24334592 válasza _BM_ (#11819) üzenetére


#24334592
törölt tag

elég takarékos népség...

meglepő, de a svájci azért nem vesz kocsit, mert a tömegközlekedés jobb és a kocsit elég nehéz eldugni (=parkolni vele), mert kevés a parkoló (szándékosan űzik ki őket mindenhonnan:) ) és az is egy vagyon.Napi 15-40frankot is le lehet szurkolni egy parkolóért.Vagy megveheted 20-40.000frankért a saját parkolód a házad előtt:D

szóval hiába az évi 40frankba ( :Y ) kerülő autópályamatrica, a kocsi nem egy leányálom...

olcsó és príma a tömegközlekedésük, minden igényt kielégít.A kedvezmények száma jelentős és ha havi vagy éves bérleteket vesz az ember, még tüöbbet tud spórolni.

pl. egy halbtax-nak nevezett kártya (névre szólóan) minden tömegközlekedési eszközre 50% kedvezményt biztosít, éves díja 165frank.De ha kettőnél többször utazol "vidékre" már megtérül, ugyanis egy rövidebb szakasz is simán kerülhet 70-100frankba (egy irányba :DDD )

(#11822) Cyrin válasza _BM_ (#11820) üzenetére


Cyrin
addikt

Jöhet az ingatlanadó :)

(#11823) _BM_ válasza Cyrin (#11822) üzenetére


_BM_
senior tag

Benne van a pakliban.

(#11824) concret_hp válasza _BM_ (#11819) üzenetére


concret_hp
addikt

"átlagmagyar 10 milliós lakásban lakik, 3 milliós kocsit tart, és nulla megtakarítása van"

és a lakásnak + a verdának jó esetben csak a fele a banké :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11825) Cyrin válasza concret_hp (#11824) üzenetére


Cyrin
addikt

Ez a két gyerek, három szoba, négy kerék modell...

(#11826) redzsi


redzsi
senior tag

Sziasztok! Nagy hülyeség lenne most kb. 200e forintot dollárra váltani?

(#11827) DeFranco válasza redzsi (#11826) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Közepes hülyeség lenne szerintem. Simán lehet rajta 10% bukód, (több is lehet, de 10% az könnyen meglehet) ami egyik oldalról sok, a másik oldalról elfogadható. Ha nagyon rettegsz, és nem tudsz aludni, váltsd át, mert az egészséged fontosabb, de egyébként én várnék vele.

[ Szerkesztve ]

(#11828) redzsi válasza DeFranco (#11827) üzenetére


redzsi
senior tag

ÁÁ annyira nem akut a dolog, akkor inkább várok. Köszi!
Egyébként kb. mennyinél érdemes váltani, hol ugorjak rá?

(#11829) g@bo válasza redzsi (#11828) üzenetére


g@bo
nagyúr

200 nál már jó 185 volt az alja az elmúlt időszakban.

(#11830) leslieke válasza _BM_ (#11819) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jó befektetés. Grat!

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11831) Kobe


Kobe
veterán

üdv

végre sikerül megszabadulni terheimtől, így tiszta lappal állhatok neki tőkét építgetni.
Lakáscélú megtakarításba szeretnék belevágni, de szeretném diverzifikálni a nagyjából következő hónaptól rendszeresen rendelkezésre álló 60-90 ezer forint körüli összeget (változó, az eseti kiadások függvényében).

Egyrészt gondoltam rá, hogy 2x20 ezer HUF mehetne fundamentába, viszont kb 30-40-el jó lenne kezdeni valamit. Mivel jelenleg zéró nagyobb tőke áll rendelkezésre, így jó lenne valami olyan megtakarítási forma, amit folyamatosan lehet építgetni - pl megtakarítási számla, ami tudom hogy nem hoz sokat, de arra elég, hogy egy nagyob indulót összeszedjen az ember valami tartósabb befektetésre.

Mivel most raifeisennél vagyok, jó lenne ott nyélbe ütni a dolgot, viszont a megtakarítási számlájukról nem igazán találtam semmit, csak annyi hogy sávos kamatozású, de hogy pontosan mik a sávok, franc se tudja.

Persze ha valaki valami jobb ajánlatot tud, az is érdekelne.

Illetve még egy kérdés: itthon lehet valahol befektetési célra arany lapokat venni ? ilyen 25-50 grammosakat pl. MNB-nél vagy máshol?

(#11832) stangli válasza Kobe (#11831) üzenetére


stangli
senior tag

itthon lehet valahol befektetési célra arany lapokat venni ?

Lehet, google a barátod :)

(#11833) g@bo válasza stangli (#11832) üzenetére


g@bo
nagyúr

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11834) theiron320


theiron320
aktív tag

Üdv.Van 400k-m.Kérdés mibe kellene tennem?Devizára gondoltam egy kis euro,dollár és font.Egyenlően gondoltam.Tudom nem sok pénz de nem akarok egy lapra tenni mindent.Kérdés:van amibe ne tegyem pl.lehet bebukik előbb mint a jmf(jó magyar forint), vagy sokat vesztenék vele(százalékban) ha visszaváltanám.Szívesen fogadok más ajánlatot is, nem csak papírban akarom tartani.Arany gondolom most nem játszik mert nagyon drágán megy.
Még egy kérdés:bankban érdemes hagyni a pénzt, vagy ne bízzam állambácsira?

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#11835) Ringman


Ringman
nagyúr

soha jobbkor :W

továbbra is dilemmázok a 9%-os ft és az 5%-os eurobetét között. csak addig meg nem kamatozik a pénzem.

(#11836) Füleske válasza Ringman (#11835) üzenetére


Füleske
addikt

(#11837) Dorian válasza Füleske (#11836) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogynem. Viszont politikai demagógiával remekül meg lehet élni, sajnos a választók 95%-a egyszerűen hülye (akkor is, ha ezt nem illik kimondani) így a hülyék szintjén kommunikálva nyerhető a legtöbb szavazat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11838) Cyrin


Cyrin
addikt

A politikusok színvonala mindig az adott társadalom színvonalának leképeződése...

(#11839) g@bo válasza Ringman (#11835) üzenetére


g@bo
nagyúr

5% os euró. :B

(#11840) Polacheck válasza Ringman (#11835) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

cib.nél ma láttam, hogy van már 10%-os huf is, mondjuk nem néztem meg a feltételeket

less qq more pewpew!

(#11841) Mercutio_ válasza Ringman (#11835) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hol van és milyen feltételekkel 5%-os euró?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11842) jacksonfive válasza Mercutio_ (#11841) üzenetére


jacksonfive
tag

(#11843) leslieke válasza jacksonfive (#11842) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az FHB magyar bank, jól tudom?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11844) Ringman válasza leslieke (#11843) üzenetére


Ringman
nagyúr

jól

tulajdonosi struktúra - újabbat nem találtam.

(#11845) leslieke válasza Ringman (#11844) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi! A forintbetét akciójuk se rossz. Lehet, átviszem a pénzem egy részét hozzájuk.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11846) g@bo válasza leslieke (#11845) üzenetére


g@bo
nagyúr

egész tűrhető az fhb kamatok és költségek terén. kamatokban toronymagasan veri az otp-t.

(#11847) leslieke válasza g@bo (#11846) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Be is megyek valamelyik fiókba a pontos feltételeket megérdeklődni. Az ingyen van. :DD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11848) Ringman


Ringman
nagyúr

1 pillanatra benézett 290 alá is az eurhuf: 289.92
[link]

@ maross

nekem forintmegtakarításom van, de már 2 hete filózok, hogy mi legyen a sorsa, csak még nem tudtam dönteni

[ Szerkesztve ]

(#11849) maross válasza Ringman (#11848) üzenetére


maross
veterán

Ma valtottam at az eurot, kb 291-291.5-nel lehetett, 289.14-et adtak erte rafinal. Evvan :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11850) leslieke válasza Ringman (#11848) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Már többször átvitte, de tartósan nem sikerült ott is maradnia. :(

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.