Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) Ringman válasza _BM_ (#12299) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem mindenki fizethetné, szoc. rászoruló, nyugdíjas, stb

(#12302) _BM_ válasza Ringman (#12301) üzenetére


_BM_
senior tag

Szerintem is, de nyugodtan felejtsd el. Soha nem lesz ilyen.

(#12303) lajafix válasza DopeBob (#12297) üzenetére


lajafix
addikt

"A fizetésem több mint fele ado."
Ez hiba... :U S nem az államé, hanem a tied. :)

"Építek esetleg majd egy házat, mondjuk 20M"
A fentiek szerint adózott fizetésből, ilyen áfa mellett ezt kétlem.

"Akkor adóztassák a vagyont a jövedelem helyett, de nehogymár mind a kettőt..."
Nem jobb volna kevesebb jövedelemadót és áfát fizetni és majd az ingatlanod után is adózni? Mert jelenleg te naívan esélytelen vagy erre...

Macig: a mennyit fizetek vissza összesen lényegtelen. A kamatszint számít. 20 év esetén a magas magyar kamatszintnél te sokkal több kamatot fizetnél vissza mint tőkét. NEm szabad ilyen kamatszint mellett 20 évre eladósodni... (illetve aztán ne tessen a hátulgombolósok meglepődésével a 20 év alatt visszafizetett összes összeggel jönni, mert ki leszel röhögve. már ha 20 év múlva lesz még min.)

1. A következőt ajánlom: az annuitás fogalmának megértése.
2. Excel RÉSZLET függvénnyel számold ki, hogy 5%-10%-15% százalék éves kamattal 5-10-15-20 év futamidővel mennyi a havi törlesztője ugyanannak az összegnek. Nem triviális a paraméterezés, de ha egyedül nem jössz rá és nem érted meg, akkor hitelt ne is akarj felvenni.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#12304) DopeBob válasza lajafix (#12303) üzenetére


DopeBob
addikt

Na, menjünk sorba :)

Nem egyedül vagyok a párom is én is az átlagbér felett keresünk. Ha megnézem, hogy mennyibe kerülök a munkáltatómank, és hogy ebből mennyi az, ami az én számlámon köt ki, hát kb 50-50%, szóval a felét rögtön viszik.

Ezen hogy segítsek? Irány külföld? Nem szívesen... :B

A többivel mi a baj? Én is azt írtam, hogy van jövedelem adó, vagy vagyonadó. De semmiképpen sem magas jövedelemadó ÉS vagyonadó.

A 20M pedig kb rendben van szerintem, nem lehetetlen a történet :U

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#12305) _BM_ válasza DopeBob (#12304) üzenetére


_BM_
senior tag

Várd meg, amíg előjönnek valami kamattámogatásos konstrukcióval. Már ideje, hiszen az építőipart fel kell támasztani valahogyan (a kapcsolódó vállalkozásokkal együtt). Ha lemennek olyan 5%-ra, azon már "érdemes" elgondolkodni.

(#12306) DopeBob válasza _BM_ (#12305) üzenetére


DopeBob
addikt

Nyilván kelleni fog valamennyi hitel, de én pár éve a fundamentára szavaztam. Nem a hihetlen magas hozama miatt, hanem hogy 3,9%-os kamatra adnak hitelt. Olyan 5-6% THM kb.

MZ/X

(#12307) DeFranco válasza DopeBob (#12304) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Olvass vissza egy kicsit, én is ugyanezt mondtam, én sem tudtam meggyőzni a kollégát, a végén pálcatörésben maradtunk...

Amúgy egyetértek. Vagy jövedelem- vagy vagyonadó. Személy szerint jövedelemadót preferálnék, és (jövedelem)adókedvezmények formájában megnyilvánuló szociális transzfereket. Már ha érted mire gondolok ;)

(#12308) lajafix válasza DopeBob (#12304) üzenetére


lajafix
addikt

hagyuk már abba az álmodozást, vagyontalan társadalomnak(vagyontalan merthogy mindent felél) nem lehet csak vagyon adóból működő államot fenntartani. S a magas jövedelemadókra sem lehet magas ingatlanadót tenni. Megjegyzem kamatadó már van, de valahogy egy racionális ingatlanadótól mindenki be van rezelve, még azok is akik rettenetes mennyiségű jövedelm és fogyasztási adót pengetnek ki és meg is indokolják...

20 misiből nem veszel/építesz ott házat, ahol bejelentve az átlagbér fölött keresel. Pláne, ha a családalapítás jövedelemsokkját is belevesszük.

Rock'n Roll

(#12309) fordfairlane válasza lajafix (#12287) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha akciós kamatokon emeltek, akkor az túl sokat nem mond, mert rengeteg feltételt kell érte bevállalni ami költség.

Én úgy látom, ezek az ún. akciós kamatokon különösebb feltétel nincs. Persze vannak a CIB-nél is különféle kombinált betétek, de a sima lekötött pénzre is 8% a kamat. A CIB-nél egyébként évek óta a forintkamatok mellé mindig odaírják, hogy akciós.

x gon' give it to ya

(#12310) #24334592


#24334592
törölt tag

[link] talán nyomott áron? :U

(#12311) attiati


attiati
veterán

Csak sikerült kimenni új lokális csúcsokra.
Emiatt nehéz ügy a ft összeomlás várása.

A magyar sztori él, szabadságharc is megy, de mindez semmit se ér, ha kockázatéhség van.
Aki úgy gondolja, szűk stoppal megint belevehet eurhufba 291.05 körül.

(#12312) MaciG válasza lajafix (#12303) üzenetére


MaciG
addikt

Nekem azért nem lényegtelen, mert közben gyors utána számoltam, és 5 misinél olyan 10-12 millát fizetek vissza... Szóval max akkor veszek fel hitelt ha majd az életem múlik rajta, a bankok meg (még jobban) gazdagodjanak meg máson...

Valaki írta itt a Fundementát, és annak mondjuk valóba egész jó a kamatozása, de az le van korlátozva nagyon

BANZAII

(#12313) maross válasza MaciG (#12312) üzenetére


maross
veterán

Nem eri meg hitelt felvenni. El kell konyvelni, hogy nem engedheted meg magadnak, es kesz. Kulonben husz evre elasod magad.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12314) MaciG válasza maross (#12313) üzenetére


MaciG
addikt

Igen kb. én is így látom, csak eddig nem számoltan utána, csak azokra építettem amiket hallottam. Bár mondjuk új autó vásárlása esetén vannak olyan akciók, hogy 0%THM

BANZAII

(#12315) DeFranco válasza MaciG (#12314) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ott bele van kalkulálva az, amit máshol kamatnak látsz. Az sem olcsóbb, vagy nem sokkal.

Én lakáskassza párti vagyok (akár funtdamenta, akár más), nagyon jók a kondíciói, és ha konkrétan lakás kell, akkor nem tudok jobbat. Hátránya, hogy négy évig pakolni kell, de aki ennyire nem tud előre gondolkodni, az nem biztos, hogy amúgy is érett lenne egy lakásvásárlásra. Szerintem.

(#12316) leslieke válasza DeFranco (#12315) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én 7 éve pakolom be a pénzt lakáskasszába. Jövő nyáron - ha lesz aki kifizesse - kapok egy szép kis summát, amit arra használok fel, amire akarok.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12317) DeFranco válasza leslieke (#12316) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szvsz lakást vegyél belőle :) Az most eléggé a padlón van úgy is. Ha másra használod fel, csak a tőkét meg az állami támogatást kapod meg, ami még nem igazán buli. Az előny a hitelben van, mert ennyiért máshol neked pénzt nem adnak.

Melyik módozatod van, a régi 50-50-es 6%-os, vagy az új 40-60-as 3,6%-os?
(Tényleg, azt tudja valaki, hogy ezek átjárhatóak-e? ha valaki régi módozatot kötött, áttérhet az újra? Ha igen, mik a feltételei?)

[ Szerkesztve ]

(#12318) leslieke válasza DeFranco (#12317) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Még magam sem tudom mire akarom felhasználni. Ha jövőre is padlón maradnak a lakásárak, akkor esélyes a vétel, de valószínűbb, hogy az addigra 15 éves autómat cserélem le egy fiatalabbra, a maradékból meg elmegyek nyaralni. :))

Ha jól emlékszem a 40-60 van. Valamennyire megengedett a váltás az biztos, én is félúton dupláztam meg a havi befizetett összeget.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12319) DeFranco válasza leslieke (#12318) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Feleségem 50-50-eset kötött, de próbálom rábeszélni a 40-60-asra, csak nem tudom ezt lehet-e cserélni. Az összeget tudom, hogy lehet.

@MaciG: ez a Fundamenta maga. Ha 8 évig pakolod, akkor a betett összeget annak kamatait és az állami támogatást amit melléraktak, azt szabadon felhasználhatod*. Ez esetben viszont hitelt nem kapsz, csak a meglevő pénzt fizetik ki. Hitelt csak lakáscélra adnak, de azt jóképű feltételekkel. Forint alapon 3,6% fix kamatra.

* Pontosabban múlt idő, mert tudtommal már ilyen szerződést (8 év után szabad a vásár) nem lehet kötni, ezt pár éve beszüntették, de ez nem 100%, majd valaki rámcáfol, ha nem így van.

[ Szerkesztve ]

(#12320) MaciG válasza leslieke (#12316) üzenetére


MaciG
addikt

Mi is pontosan ez amit írsz? Fundamenta mellet lehet még ilyet kötni?

BANZAII

(#12321) leslieke válasza MaciG (#12320) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

OTP Lakástakarékpénztárba fizetem a pénzt, de ugyanaz, mint a Fundamenta.

(#12319) DeFranco jól tudod, kb. 2-3 éve már csak olyan szerződést lehet kötni, aminek lejárta utána csak lakáscélra lehet felhasználni a befizetést és a hitelt is.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12322) zeno70


zeno70
tag

En meg azt nem tudom, hogy ha valaki a Fundamentaba betolt 4-8 evig x osszeget, majd kiveszi a let, akkor van-e lehetoseg a fennmarado hitel osszeget egy osszegben kiperkalni vagy csak lassan torleszteni szabad? Azert gondolok erre, mert akkor a hitelkamat ugye 0%.

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#12323) MaciG válasza leslieke (#12321) üzenetére


MaciG
addikt

Értem, de egyszerre lehet egy embernek mindkettő?

BANZAII

(#12324) DeFranco válasza zeno70 (#12322) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egyszerűbb, ha nem kéred a hitelt, vagy nem kéred a teljes összeget :) erre van lehetőség.

Amúgy igen, bármikor előtörleszthetsz bármennyit, de ezt nem reklámozzák, mert nekik nem buli, de megteheted minden további nélkül. Ha rendes az üzletkötő elmondja, ha nem, akkor picit utána kell járni.

@leslieke: szerintem lehet, csak állami támogatás nem jár hozzá (az az évi 72k), úgy meg már megint nem annyira jó. Egy adószám, egy támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#12325) leslieke válasza MaciG (#12323) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tavaly akartak rábeszélni, hogy kössek LTP-t, és mikor mondtam, hogy már van, a válasz az volt, nem baj, lehet mást megtenni kedvezményezettnek, én meg lehetek a befizető. Ergo nem lehet egyszerre két LTP-je egy embernek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12326) MaciG válasza leslieke (#12325) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. De ha te más nevében fizetsz akkor a lakást is az ő nevére kell vásárolnod.

BANZAII

(#12327) leslieke válasza MaciG (#12326) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Valószínű, hogy igen, mert nálam a keresztgyerekeim voltak a példa, hogy milyen jó lesz majd nekik ez a pénz indulásnak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12328) zeno70 válasza DeFranco (#12324) üzenetére


zeno70
tag

Es ha nem kerem a hitelt vagy halalgyorsan elotorlesztek, akkor is jar az allami tamogatas? Mert a lakastakarek is csak ezzel buli, maskepp az o p*csa kamatuk semmit nem er.
Anno az eletbiztositassal is megjartam, mert az adovisszaterites miatt megkotottem, aztan az ugrott, igy meg mar nem jo uzlet az sem.

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#12329) DeFranco válasza zeno70 (#12328) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jár, csak azt nem értem, miért buli halálgyorsan előtörleszteni, főleg most, hogy ilyen magasan vannak a betéti kamatok...

(#12330) zeno70 válasza DeFranco (#12329) üzenetére


zeno70
tag

Oh, ertelek - erdemes inkabb betenni valamibe, mint kifizetni. Mondjuk ez csak akkor jarhato, ha szabadfelhasznalasu van, mert a rovidebb, lakascelut ugyis fel kell hasznalni (es szamlakkal igazolni).
Nekem lejart kb 5 eve egy 4 eves Fundamenta, a penzfelvetelnel az ugyintezo azt mondta, nem kell a szamlakat sehova bemutatni, csak orizzem meg. Erre jott egy level a torlesztes 2. eveben, hogy elmulasztottam bemutatni a szamlakat, nagyon gyorsan tegyem meg, mert irgum-burgum lesz es vissza kell fizessem az osszes allami stekszet.

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#12331) DeFranco válasza zeno70 (#12330) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szabadfelhasználású már nincs. Ha csak nem 3+ éve kötöttél és 8 éve pakolod. Minden egyéb esetben lakásvásárlásra vagy felújításra kell fordítanod (papíron).

(#12332) zeno70 válasza DeFranco (#12331) üzenetére


zeno70
tag

Niiincs??? :Y :Y :Y
Le vagyok maradva, mert 3 eve kulhonban vagyok, igy nem tudtam.
Nekem most nincs semmilyen, par eve volt, ami lejart es gondoltam, ha hazamegyek kotok egy 8 eves szabadost. Akkor az ugrott. Dik maa! :W

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#12333) leslieke válasza zeno70 (#12332) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sajnos nincs, vagyis már nem lehet kötni ilyet, csak a régebben megkötött szerződésekre él a szabad felhasználási lehetőség.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12334) DopeBob válasza leslieke (#12333) üzenetére


DopeBob
addikt

Nem is igazán éri meg, ha nem lakás/ház kell és nem kell a hitel, mert a 8 évesnek már nincs valami nagy hozama...

MZ/X

(#12335) DeFranco válasza DopeBob (#12334) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Így van. :K Maga a hozam nem valami fényes önmagában.

(#12336) maross


maross
veterán

Dax 7000 folott (7030 atm), Fitch gorogoket upgradelte (bb-)ra, nyitasban a piacokat szetkurtak, erdekes napnak igerkezik.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12337) lajafix válasza MaciG (#12312) üzenetére


lajafix
addikt

A végkövetkezetetésed legalább helyes. Látom azt még nehéz elfogadni, hogy hitelért kamatot kell fizetni és Magyarországon igencsak sokat. (s nem akarlak azzal bosszantani hogy ennek legfőképpen nem a bankok az okai)

Rock'n Roll

(#12338) attiati válasza maross (#12336) üzenetére


attiati
veterán

jaja :)

forintunkat egyelőre nem merik bevállalni a hosszú hétvégére :DDD

(#12339) MaciG válasza DeFranco (#12335) üzenetére


MaciG
addikt

A hozam kb. évi 7-8%-ra tehető a 8 évesnél. Ez valóban nem olyan nagyon sok, de azért annyira nem rossz, és havi 20.000huf nem olyan sok, és kit tudja, lehet mire letelik szeretnél valamit felújítani a házon, vagy mégis úgy döntesz kell a kedvező hitel, mert nagyobb "munkába fogsz".

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#12340) leslieke válasza DopeBob (#12334) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerencsémre még bő egy évig agyalhatok rajta, hogy mire használjam fel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12341) _BM_ válasza maross (#12336) üzenetére


_BM_
senior tag

"Fitch gorogoket upgradelte (bb-)ra"

Ha elengednék a tartozásuk másik felét is, akkor AAA-ra ugorhatna. Valami ilyesmit mondtam pár hete, hogy Görögország lesz az éltanuló hamarosan, persze csak hülyéskedtem. És lőn csoda...Erről ennyit.

(#12342) Ringman


Ringman
nagyúr

anyámborogass, mi lesz itt a hosszú hétvégén, még csak szerda van:

Matolcsy György szerint "túlzottan magas a valutatartalék"

szerk: ez kimaradt :W :W

[ Szerkesztve ]

(#12343) g@bo válasza Ringman (#12342) üzenetére


g@bo
nagyúr

minek annyi megtakaritás a háztartásoknak, fizessék be adóba.....

(#12344) degu válasza g@bo (#12343) üzenetére


degu
senior tag

Egyaltalan...
Minek haztartas? G'aly'azzanak!
A kinaiak is milyen szepen feljottek,napi 1 marek rizzsel+ 1 maoval
/A maonk mar meg van...es csak marad 1 marek rizs! :R /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12345) attiati válasza maross (#12336) üzenetére


attiati
veterán

Apple árfolyama nagyon beteg. Korrekció nélkül 400->600$
Hihetetlen, hogy egy ilyen bohócpapír ~18%-ot ad a nasdaq-ból, és a világ legnagyobb kapitalizációjú vállalata.

~607$-nál szerintem komoly megállónak, vagy fordulónak kell következni.

[ Szerkesztve ]

(#12346) maross válasza attiati (#12345) üzenetére


maross
veterán

Mehet az meg tovabb is, uj ipad-et en is megvennem, ha szuksegem lenne ra (arrol az aprosagrol nem beszelve hogy most nincs ra keret). Az a kijelzo felbontas isteni :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12347) stangli válasza attiati (#12345) üzenetére


stangli
senior tag

piacra dobják az iTv -t oszt egyből 1000felett találja magát a papír :DDD

(#12348) g@bo


g@bo
nagyúr

BBC: xxxxx az EU-t ostorozza
Index

2012. március 16., péntek 10:26

már megint szabadságharc...... pofánk beverik végleg, oszt jólvan.

(#12349) attiati válasza stangli (#12347) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem elég sok jövőbeli tervet, árbevételt beárazott a piac, köztük itv-t is. A megjelenésére meg beszakad :)

Tipikus technikai kitörést mutatott a papír, 404-nél fél éves konszolidáció, és abból kitörés, semmi több. 600 kerek szám mizéria miatt realizáltak páran tegnap. De az igazi megálló majd ~607 érintése után kezdődik. Onnan legalább egy 10% potty szerintem benne van a papírban. Jó hangulatindikátor a papír. (lehet, hogy az egész piacra kivetíthető lesz?)
Májusban úgyis jön a facebook IPO, kitömik a piacot rendesen.

Exxon Mobile 2011-es net income ~40 mrd $, piaci kapitalizáció 400 mrd $
Apple 2011-es net income ~26 mrd$, piaci kapitalizáció 550 mrd $

Exxon évek óta hozza a 20+mrdos profitot, apple meg mutatott most egy kiugró évet.

Nem lehet a végtelenségig kitömni drága kütyükkel az embereket. Nem értek az apple termékekhez, és az ár/érték arányukhoz. Vajon mekkora haszonkulccsal dolgoznak, és vajon a versenytársak tudnak e alacsonyabbal? (lsd Samsung). Ők is vérszemet kapnak, és van bőven piaci rés. El lehet csábítani az apple mérnököket. Lehet jogi hercehurcába keveredni. Egy végtelen növekedési sztorit áraz a piac versenytárs nélkül. Ha ezt hozzánézem, hogy fél év alatt 50%-ot szárnyalt a papír, és technikailag is ellenálláshoz ért...

[ Szerkesztve ]

(#12350) emvy válasza attiati (#12345) üzenetére


emvy
nagyúr

Bohocpapir? 16-os P/E-vel, 35-os EPS-sel?

Az Exxonnak jelenleg nem nagyon van hova nonie, az Apple elott meg rengeteg ter van (gondolj a televiziozasra, peldaul).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.