Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) Rive válasza Intelligencs (#11492) üzenetére


Rive
veterán

A már megszerzett vagyon adóztatását viszont simán lopásnak érzem.

Az ungarische verzió (eredetileg, valamelyik) úgy szólt volna, hogy a jövedelemadóból levonható.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11502) g@bo


g@bo
nagyúr

[link]

" A hazai privátbanki szektor nehéz hónapon van túl, az ügyfelek a politikai és gazdasági kockázatok miatt néhány hét alatt 60-100 milliárd forintot vittek ki külföldre... "

" Egy hirtelen vagyontranszferről beszélhettünk, az ügyfeleknek nem számított, hogy a hazainál jóval magasabb adók vonatkoznak a befektetésekre kint, mint itthon, vagy hogy sokkal alacsonyabb kamatot lehet elérni a betétekkel, sőt a forint gyenge árfolyama sem érdekelte őket, a biztonság volt az elsődleges kitétel. "

szvsz ez a lé nem, vagy csak kis részben tér haza, szóval a nagyok is bőven paráznak.

(#11503) Mercutio_ válasza emvy (#11491) üzenetére


Mercutio_
félisten

Khm, izé, egy egyszerű kérdés: Van saját lakásod? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11504) emvy válasza Mercutio_ (#11503) üzenetére


emvy
nagyúr

Eleg sokat koltozom, per pillanat nem is Magyarorszagon elek, szoval nincs ra szuksegem. :) Ez hogy jon a temahoz?

while (!sleep) sheep++;

(#11505) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Bátorság vagy botorság ebbe fektetni a pénzt?

Itt a bankbetét-gyilkos magyar állampapír

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11506) Ringman


Ringman
nagyúr

most ~300-as euronál szerintetek mi a jobb megoldás 1 éves távra (a pénz most Ft-ban van):
- forint-betét 9% kamatra
- euro betét 5% kamatra
- szerintem chf-ban vagy usd-ban a pénzt nem biztos jó ötlet 1 évre lekötni, de cáfoljatok meg

úgy is feltehetném a kérdést, hogy milyen */huf árfolyamra számítotok 1 év múlva?

szerk: ehhez a pénzhez nem szeretnék hozzányúlni, de nagyobb kiegészítésre sem számítok

[ Szerkesztve ]

(#11507) emvy válasza Ringman (#11506) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt gondolod, hogy itt a forumon valaki megsaccolja majd neked az arfolyamot, es az tuti bejon? :)

while (!sleep) sheep++;

(#11508) Ringman válasza emvy (#11507) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem hinném, hogy valaki itt tökéletes jóslatot fog adni nekem :)
csak kíváncsi vagyok a véleményekre.

meg 1 év távlatából visszanézhető lesz :)

(#11509) fordfairlane válasza Ringman (#11506) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én forintbetétbe tenném.

x gon' give it to ya

(#11510) MaciG válasza Ringman (#11506) üzenetére


MaciG
addikt

Mekkora összegről lenne szó?

Én véleményem szerint, most még lemegy olyan 290 környékére majd az euró, aztán megint elindul felfele, de ez csak egy jóslat.

Egyébként és is forintba.

BANZAII

(#11511) brd válasza Ringman (#11506) üzenetére


brd
nagyúr

Ha két hete kérdezed, amikor ezt írtam, azt mondtam volna, hogy Forexen carry trade, (EUR elad/HUF vesz), igaz, ez kockázatosabb, mint egy bankbetét (na nem sokkal, ha megbízható brókernél, és jól csinálod, akkor legrosszabb esetben 2-5%-ot veszthetsz), de jóval többet is lehet nyerni vele. Ezzel, amellett, hogy az árfolyamon nyersz, még a HUF-EUR kamatkülönbözeten is nyersz. De ezt most nem javaslom, mert erős támaszhoz érkeztünk (a HUF tekintetében), nehéz megmondani, merre kóvályog majd. Ha a gazdasági hírekből (vagy a grafkonból) nem derül ki számodra semmi, akkor azt figyeld, hogy a topicban hányan szeretnék másra váltani a forintjukat. Ha sokan vannak, akkor nemsokára valószínűleg erősödni (nem elírás) fog a forint, ha kevesen, akkor gyengülni, vagy stagnál.

The only real valuable thing is intuition.

(#11512) g@bo válasza MaciG (#11510) üzenetére


g@bo
nagyúr

tegye a franc forintba. ha eléri az egyén fájdalomküszöbét egy adott valuta, vált, és keres neki helyet.

vagy párnaciha, vagy lekötött bankbetét. / pl magnet, ahol a lekötés után ingyenes a felvétel /

nem, nem oké a forint, senkit ne tévesszem meg, hogy lement 300, hosszútávon nekünk annyi. :((

(#11513) Cyrin válasza g@bo (#11512) üzenetére


Cyrin
addikt

nem is lenne kérdés, ha az ember biztos lenne benne, hogy magyar bankban devizalekötésben biztonságban van a pénze...

(#11514) Ringman


Ringman
nagyúr

@mindenki:

köszi a tanácsokat!
---
közben egyszerűsítve számolva:
- középárfolyamon, kekötési árfolyamot 1EUR=300HUF-nak feltételezve
- banki költségek (havi költség, kivét költsége stb) figyelembe vétele nélkül
- fenti két éves kamat%-kal
- 16%-os kamatadót figyelembe véve

1 év múlva 309,67 EUR/HUF árfolyam felett az 5%-os euro nyer, alatta a forint
/ha jól számoltam :) /

[ Szerkesztve ]

(#11515) g@bo válasza Cyrin (#11513) üzenetére


g@bo
nagyúr

[link]

nincs, ill. én nem bizom már benne. nekem ez volt az utolsó csepp.
kezd a nép nagyon rosszul élni, egyre több adó, visszaeső fogyasztás, munkanélküliség...
majd mégtöbb adó, egyre több birósági végrehajtó, mindenki pénzt akar. ez nem fog menni.

de 3 hónapos lekötés, figyel 3 hó... kivesz, sipirc, esetleg belefér.

nem, én tuti nem takarékoskodok forinban. és a hazai bankokat is kerülöm, ha elintéztem kint a számlát...

(#11516) leslieke válasza g@bo (#11512) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

nem, nem oké a forint, senkit ne tévesszem meg, hogy lement 300, hosszútávon nekünk annyi.

Ez alatt mit értesz? Csőd vagy "csak" tartósan gyenge Ft?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11517) Cyrin válasza g@bo (#11515) üzenetére


Cyrin
addikt

Erről van szó, imf ide vagy oda, komoly megszorítások lesznek, minden fillér kelleni fog az államnak bármi áron.

(#11518) g@bo válasza leslieke (#11516) üzenetére


g@bo
nagyúr

én jós nem vagyok.

de szerinted, csak adóztatással meg van oldva minden? munkahelyteremtés nincs, csak elvonás. miből termeljük ki a kamatokat? előbb utóbb nem lesz elvehető lé, annyi.

ne félj, a pénzesebbje már kimenekitette innen a pénzét, nagyivben tesz a forintkamatokra, árfolyamveszteségre.

de nem szeretnék senkit befolyásolni, meg hisztizni, ez az én véleményem.

addig lesz a forintnak "jó" árfolyama, amig a kamatokat fizetjük a befektetőknek, ha nem lesz miből, pucolnak, a gazdaság nem fedezet, nem elég.... szalagmunkás ország. imf meg elveszi a maradékot, ami még mozditható.

[ Szerkesztve ]

(#11519) leslieke válasza g@bo (#11518) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezeket látom én is. A kamatokba egyszer bele fogunk dögleni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11520) Cyrin


Cyrin
addikt

A kilátások:
m.hvg.hu/gazdasag/20120125_imf_orszag_jelentes

(#11521) g@bo válasza leslieke (#11519) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem egyszer, hamarosan. a 7% alapkamat baró, de nem -igazán, csak- ez számit, hanem a kincsárjegyek hozama, amit a külföldi vesz 8 9 10% os hozam mellett. ha megvan imf, úgy érzi megvan van a pénzének a fedezete, dollárban.... visszakapja.

akkor majd szépen belövik az árfolyamot mondjuk 280 ra, speki leáll nem rángatják ide oda, és okosba egységesen hordják ki a kamatot. amig fizetünk, nincs baj.

mert ugye a gazdaság az elmúl 1 évben nem változott, alaphangon xar. de a szájalás után a forint zing, 270 ről merittyent 325-re. ahogy felszáll a nem fizetés gondolata, menekül a forró pénz. és a 325 csak izelitő volt. ;]

Masszív pénznyomtatásra van szüksége Európának (Roubini)

2012. január 25. | 17:22
Európának mindenek előtt növekedésre van szüksége, ehhez pedig masszív jegybanki élénkítés, a költségvetési szigorítások leállítása és az euró akár 20-30 százalékos leértékelődsé kellene - mondta Davosban a neves közgazdász professzor, Nouriel Roubini. A guru szerint, ha az európai döntéshozók nem lépnek gyorsan, Görögország másfél éven belül kiléphet az eurózónából - írja a CNBC.

remek, eurót is kerülni kell.

[ Szerkesztve ]

(#11522) leslieke válasza g@bo (#11521) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, sajnos minden téren ez megy. A multik is ide jönnek hasznot szerezni és viszik ki talicskaszámra a pénzt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11523) brd válasza g@bo (#11512) üzenetére


brd
nagyúr

Hosszútávon az egész kapitalista világnak "annyi", de ameddig van elég (olcsó) olaj (nem, nem most drága, akkor lesz igazán az, amikor a kaját nem tudják rendesen készíteni/szállítani miatta), és nem csinálnak az indiaiak/kínaiak/egyéb, sáskamódra szaporodó csoport túl sok utódot, lehet húzni a hitelből-fizetek-hitelt játékot. Rövidtávon pedig úgyis a csordaszellem mozgatja az árakat.

The only real valuable thing is intuition.

(#11524) g@bo válasza leslieke (#11522) üzenetére


g@bo
nagyúr

ahogy a bankok is. az a baj, hogy nincs -igazán- hazai ipar, magyar kézben lévő jelentős cégek, sok, ami haza termel.

micsoda magyar vállalatok voltak itt..... orion, videoton, ikarus, ganz, lehel, szerszámgép ipari művek, lenfonó és Szövőipari Vállalat, tisza cipő, szerencsi csoki, tungsram, kerámiák....

hitelből fogyasztunk......

brd, lehet, hogy azt mi már nem éljiük meg, jobb is...

[ Szerkesztve ]

(#11525) fordfairlane válasza Ringman (#11514) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nekem is ennyi jött ki. Az árfolyamváltozáson lehet bukni/nyerni a legtöbbet, nem véletlen, hogy ennyi forexező szerencselovagot látni mostanában. :)

x gon' give it to ya

(#11526) brd válasza fordfairlane (#11525) üzenetére


brd
nagyúr

Jól hangzik, amit írsz, de kb. annyira szerencsejáték, mint a póker. Persze abban igazad van, hogy a többségnek bizony az. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#11527) fordfairlane válasza brd (#11526) üzenetére


fordfairlane
veterán

1 millió forexező országa vagyunk (CHF hitelek), és kevés elégedett hangot hallani ezzel kapcsolatban. :DDD

Bocs, nem akartam megbántani senkit. Látom, mekkora probléma a devizahitel mostanság.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#11528) g@bo válasza fordfairlane (#11527) üzenetére


g@bo
nagyúr

chf hitel az egyoldalú forex volt.... van egy hatalmas adós réteg, szinte bármi áron frankot venne, ha te amerikai befektető lennél, vennél frankot, majd jó áron eladnád nekik?

virtuális frankhitel... sose látták, csak az árfolyamot nyalták meg. meg az egész ország. igy kell eladósitani gyorsan, büntetlenül.

(#11529) brd válasza fordfairlane (#11527) üzenetére


brd
nagyúr

Az nem teljes értékű Forex. Nem tudod bármikor visszaváltani, ráadásul kamatot is kell fizetned.

The only real valuable thing is intuition.

(#11530) degu


degu
senior tag

Valoban az alapproblema a hazai ipar szinte teljes hianya!
Nem tudunk erteket termelni.Azert pozitiv /egyenlore/ a fizetesi merlegunk,mert a kulfoldi neves gyartok/pl.autoipar/ termelnek,es exportalnak /is/ A rabszolgak kapnak valamelyes,csekelyke fizetest,de a ZS.V. annyira megfojtotta a hazai fogyasztast az adorendszerrel,es a 100 fele raffinalt elvonassal,hogy gyk. alig fogyasztunk.
De erre nem lehet epiteni egy orszag gazdasagi eletet.Ez hosszu tavon nem tarthato,raadasul a magas kamatok kizarjak a kibontakozast,a gazdasag felporgeteset.
Ha most megkapjuk az IMF-hitelt,akkor csak egy kis idot nyerunk,de semmi nem valtozik!
A befekteto penzeszsakok pedig nem fogjak elengedni az adossagainkat /meg reszlegesen sem!/ inkabb vegignezik,hogy bedol az orszag,es ugrik a befektetett penzuk.
Ez nem ostobasag reszukrol,hanem egyszeruen nem tehetnek mast.
Kompromisszum a profit hajszolasaban nem kotheto! :W

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11531) g@bo válasza fordfairlane (#11527) üzenetére


g@bo
nagyúr

ehhez mit szólsz? [link]

(#11532) fordfairlane válasza g@bo (#11531) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mármint hogy én? Mit kellene látnom itt? :F

x gon' give it to ya

(#11533) g@bo válasza fordfairlane (#11532) üzenetére


g@bo
nagyúr

ha el kell magyarázni, akkor nincs kérdésem. ;]

(#11534) g@bo válasza degu (#11530) üzenetére


g@bo
nagyúr

355.325 -2.875 (-0.80%) gbp
297.480 -1.355 (-0.45%) eur

nna, ha ben bernake barátunk még mond valami pöpecet 8 után, akkor holnap szép napunk lehet.

imf hitel csak fedezet, a hitelezőknek.... pénz a gazdaságba nem megy.

(#11535) attiati válasza g@bo (#11533) üzenetére


attiati
veterán

Meséld csak el, mit kell látni.

Audjpy kitörni látszik a héten. Még van 2 napja, aztán meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#11536) g@bo válasza attiati (#11535) üzenetére


g@bo
nagyúr

egy váltogató oldal nem? vagy nem?

(#11537) attiati válasza g@bo (#11536) üzenetére


attiati
veterán

Nem mondod. És?

(#11538) g@bo válasza attiati (#11537) üzenetére


g@bo
nagyúr

pontosan, az és érdekel, merre hány óra.

vagy bonyolult a kérdés? már kezdek aggódni. :B

(#11539) PazsitZ válasza g@bo (#11538) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én sem értem mit akarsz kihozni most.
A ehhez mit szólsz kérdésed, meg nem bonyolult, csak szimplán nincs értelme, avagy nem tudjuk kitalálni milyen választ vársz rá tudat alatt. :B

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#11540) g@bo válasza PazsitZ (#11539) üzenetére


g@bo
nagyúr

hogy pontosabban mi ez az oldal, ki ismeri, költségek, etc. csak rugalmasan. :U

(#11541) Cyrin


Cyrin
addikt

[jövőkép]

Végül csak az arany marad? :)

(#11542) Cyrin


Cyrin
addikt

Mi van? Mindenki elment váltani?:D

(#11543) Mercutio_ válasza emvy (#11504) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, ilyesmire tippeltem, saját ingatlan vagyon nélkül szokás ilyen "forradalmi" elveket vallani :DDD Külföldön meg jellemzően még kisebb az esély, hogy saját tulajdonú ingatlanhoz juss, így persze érthető a hozzáállás :D

g@bo: És szerinted a felsorolt cégek hány %-a volt gazdaságos? Nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy annak az első 20Mrd államadósságnak tetemes részét tette ki a felsorolt cégek életbentartása annyi időn át.

Cyrin: Vicces ám, hogy Soros osztja az észt, aki az utóbbi időben finoman szólva se volt túl sikeres.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11544) emvy válasza Mercutio_ (#11543) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem ingatlanadorol beszeltem, hanem egy adott limit feletti oroklesi vagyonadorol. Ugyanugy vonatkozna keszpenzre, mint barmi masra.

Az olvasas+szovegertes csodat tesz.

(Mint mondtam, nem azert nincs lakasom, mert nincs ra penzem. Sok minden massal is igy vagyok, Porschet sem azert nem veszek, mert nem tudnek, hanem mert nem kell.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#11545) DeFranco válasza emvy (#11544) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A tulajdonlás erősen meghatározza a gondolkodást. ;) Hidd el, ha lesz egy kis kuporgatott vagyonkád kozmikus sebességgel válsz világváltó forradalmárból konzervatív kispolgárrá.

@mzprox: nem én vagyok itt a Jean Paul Megmondó, de szerintem diverzifikálj. Egy kis nyugivaluta (kanadai dollárt dicsérik, svéd/norvég koronak, ilyesmi) egy kis dollár, egy kis euro. Az árfolyamot senki nem tudja, ez most eléggé billeg szerintem, én személy szerint 280 köré várom egy pozitív IMF után, ha nincs balhé.

Sorosnak meg már akkor sem hiszek, ha azt mondja, mazel tov.

[ Szerkesztve ]

(#11546) mzprox


mzprox
tag

Aki vált, váltani készül írja már meg hogy hol és milyen valutába :). Ha hinni lehet az indexnek akkor max 290-ig megy le az euró azután megint föl, de Indexnek utoljára akkor hittem amikor az OTP-t jó befektetésnek mondta, vettem is 4200-on. Nem sokkal rá végtörlesztés bejelentése :P

(#11547) _BM_ válasza Cyrin (#11541) üzenetére


_BM_
senior tag

Most indul a boom. :K

(#11548) degu


degu
senior tag

Miatyank/olben gondolkodva...azt hiszem mindegy,hogy mit mire valtotok,mert Soros szerint a rolo mar gordul lefele... :Y

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11549) DeFranco válasza degu (#11548) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Soros akkor szokott ilyeneket nyilatkozni, amikor épp bevásárolt aranyból. Tipikusan annak a befektetői csoportnak a címeres majma, akik úgy huzigálják a piacot, hogy nekik jó legyek.

Majd ha eladja az aranyat, és bevásárol Piréz petákból, akkor lenyilatkozza hogy Piréziában a helyzet lassan kezd konszolidálódni, látja a fényt a Piréz alagút végén.

(#11550) degu válasza DeFranco (#11549) üzenetére


degu
senior tag

Ennyire szenya lenne? :F
Eddig en nagyon hittem Neki...

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.