Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12602) #24334592


#24334592
törölt tag

ilyet lattatok mar? ez jobb mint az express-ben anno a 06-90es kezdetu takaritonoket keresek hirdetesek...

(#12603) maross válasza #24334592 (#12602) üzenetére


maross
veterán

"Ez a befektetés ezerszeresét is hozhatja gyermekednek"

"Mi tanul meg gyermeked?" <- igenyes

"A tőzsde mellett megismeri a DEVIZAPIAC működését is." :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12604) #24334592 válasza maross (#12603) üzenetére


#24334592
törölt tag

akkor ez bevezeto a FX trade-be :U (ilyen viszonylatban nem gondoltam vegig)

(#12605) Ringman válasza stangli (#12601) üzenetére


Ringman
nagyúr

még szerencse, hogy nálunk az egykulcsossöralátéten alapuló adórendszer miatt nincs erre szükség. ;]

egyébként igaza van.

(#12606) stangli válasza #24334592 (#12602) üzenetére


stangli
senior tag

egy az egyben kiyosaki koppintás :DDD

(#12607) degu válasza Ringman (#12605) üzenetére


degu
senior tag

De karpotlasul az egykulcsos adorendszerert...cserebe kaptunk tobbkulcsos jogrendszert! :K
Van akit a jakut-jog szerint,van akit a romai-jog szerint,es van akit az asszir-jogrend szerint itelnek el! /Es van,akit sehogy sem/ :C

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12608) attiati


attiati
veterán

apple 607$-os megálló bebukva :)

(#12609) stangli


stangli
senior tag

vadászunk osztalékot ;)

attiati: még viszi a lendület, de csökken a forgalom :)

[ Szerkesztve ]

(#12610) Rive válasza attiati (#12608) üzenetére


Rive
veterán

Jó szint az. Türelem.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12611) attiati válasza Rive (#12610) üzenetére


attiati
veterán

? Rég áttörte, már hetes szinten is, pénteken stopolni kellett.
Két doji-ra futotta, és abból is elindult felfelé.

(#12612) Rive válasza attiati (#12611) üzenetére


Rive
veterán

Megérzés :DDD Szerintem kimerülőben a papir. Úgy sejtem, hogy hacsak nem jön valami nagy ősztőzsdei bódottá akkor az a 600-610 közötti sáv egy-két héten belül újra játékba kerül és kulcsszerepe lesz..

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12613) bpx válasza stangli (#12609) üzenetére


bpx
őstag

most kérdezek egy butát, ennek mi értelme? nekünk olyat tanítottak a z'iskolában, hogy osztalékközömbösség van

[ Szerkesztve ]

(#12614) Retekegér válasza amargo (#12596) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Én is béreltem lakást. Ennyi.
Nem siránkozok, hogy mások jólétét kell megfizetnem, pedig perkálok a közösbe én is, mint a katonatiszt. Nem csak Te fizetsz adót. Ennyi erővel mondhatnám, hogy saját megsegítésemre teszem mindezt. Azért ez nem ilyen egyszerű.

10M hitelt vettek fel 20 évre, azzal a tudattal, hogy majd egy fillért sem kell fizetni.. - ezt végképp nem értem miért / kire írtad. Amikor még nem szállt el az árfolyam, már akkor is több mint kétszeresét fizettem volna vissza a felvett összegnek a teljes futamidőre levetítve, amit anno vállaltam is. Mára már tudjuk hová eszkalálódott ez az egész.

Örülök, hogy Te nem követted el ugyanezt a hibát. Én pedig okultam / okulok belőle, sajnos a családom kárára is.

Kifejtettem a véleményem, miszerint ez a történet nem fekete és fehér, túl sok tényező játszik közre és nem lehet csak az egyik szereplőre ráverni minden felelősséget.

Ami számomra elkeserítő az az, hogy sem a nemzetközi folyamatok, sem a hazai történések nem kedveznek a helyzet rendeződéséhez.

<< Heimdal >>

(#12615) g@bo válasza Retekegér (#12614) üzenetére


g@bo
nagyúr

senki nem sejthette, hogy a CHF elszáll. 2008-ban, mikor indult a balhé 310 volt az eur és csak 208 a chf, tudom, mert már akkor is zsákoltam... 208 akkor sok volt a 180 alatti megszokott árfolyamokhoz képest, 2012-re 240-250 környékén ragadt. ha ezt tudom, még a 208 is jó vételi árfolyam lett volna......

ennyi erővel a FT. hitel is lutri, mert már 9-10% os betéti kamatoknál járunk, egyre több bedőlő hitel miatt is tisztességesen megfogják tolni a kamatot, a 3 éves kamatperiódus végén, és mire lefut a 18 év, csak 6* fognak emelni mert ilyen über tökös országban élünk.

magam részéről még mindig a CAD és vánkos kombinációt tartom -jelenleg- elfogadható megoldásnak, amíg nem tudok kint számlát nyitni, nem bízom már semmiben, ami itt folyik.
felőlem megpihenhet az eur 285 nél -v kevesebb-, évekig, akkor sem bízom meg többet a forintban.

nem lesz nyugdíjunk, sem gatyánk... ;]

(#12616) lajafix válasza Retekegér (#12614) üzenetére


lajafix
addikt

Akkor enged meg hogy egy kicsit oktassalak, mert nagyon nem sikerült neked -ekkora tandíj megfizetése mellett sem- megértened mit csináltál amikor hitelt vettél fel:

"Amikor még nem szállt el az árfolyam, már akkor is több mint kétszeresét fizettem volna vissza a felvett összegnek a teljes futamidőre levetítve, amit anno vállaltam is."
Azaz több a kamatod mint a tőketörlesztésed, ez nem az ellened szőt összeesküvés miatt van így, hanem azért mert nagyon hosszú időre vetted fel a hiteled. Merthogy ha rövidebb lett volna a futamidő, akkor bár magasabb a havi részlet, de jóval kedvezőbb a kamat/tőke törlesztési arány. Azt is el kell fogadni, hogy a világon mindenki kamatot vár el a kölcsönadott pénzére, és ha nem akarod kamatjövedelemmel tömni a kölcsön adót évtizedekig, akkor rövid idő alatt kell törleszteni. Nem, erre nem mentség az, hogy egyébként nem lesz lakásod és hogy mennyi az átlagfizetés. Nem kötelező lakástulajdonosnak lenni sem, ugyanis a tulajdon rengeteg kötöttség és felelősség.

"ez a történet nem fekete és fehér, túl sok tényező játszik közre és nem lehet csak az egyik szereplőre ráverni minden felelősséget." Pedig érdemesebb lenne rájuk verni, ahogy azt alá is írták -némi jogszabályi változtatással persze- és fekete fehérré tenni. Az már jól látszik, ahogy írod is, hogy a hazai történések nem kedveznek, miközben szavakban ezek a történések pont a hitelszerződések terheit lennének hivatottak csökkenteni, csak éppen az ellenkező hatást érik el a kockázati szint emelésével: nőnek a kamatok és az árfolyam is visszanyal.

Tetszik hogy itthon akarsz megmaradni de 30 felé már érdemesebb realistának lenni és belátni hogy itthon a szívás garantált a nagy többségnek, különösen ha a pénzügyekhez ennyire csodálkozva áll hozzá.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#12617) Retekegér válasza lajafix (#12616) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Lehet rosszul jött át a mondandóm. Reagáltam erre a kijelentésre:
10M hitelt vettek fel 20 évre, azzal a tudattal, hogy majd egy fillért sem kell fizetni..
Saját példával élve próbáltam illusztrálni, hogy nem feltétlen mindenki ilyen hozzáállással vett fel hitelt. Tudtam, hogy mire vállalkozok és azt is tudtam, hogy sokáig szinte csak kamatot fizetek, tőketörlesztésbe vajmi kevés megy. A kamat felszámításának jogosságát sehol nem firtattam.
A forinthitelt vonzóbbá kellett volna tenni, de ez már eső után köpönyeg. Utólag mindenki könnyebben okoskodik.
Oktass és ne kioktass, a személyeskedő hangnemet kihagynám. Nem ismerlek és Te sem ismersz engem. :R

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#12618) amargo válasza Retekegér (#12614) üzenetére


amargo
addikt

"Nem csak Te fizetsz adót. Ennyi erővel mondhatnám, hogy saját megsegítésemre teszem mindezt. Azért ez nem ilyen egyszerű."
Viszont az én pénzemből fizetik a hitelesek megmentését. Ez pedig ilyen egyszerű, én fizetek a hitelesek jólétéért, a hiteles pedig kvázi megkapja az ellenszolgáltatást a "megmentésével". Ellenben a tőke büntet is.

"ezt végképp nem értem miért / kire írtad." Spekulánsokra, igen a hitel felvevők is azok, ennyi. Nem kell ezt pejoratívan érteni.

"Kifejtettem a véleményem, miszerint ez a történet nem fekete és fehér, túl sok tényező játszik közre és nem lehet csak az egyik szereplőre ráverni minden felelősséget."
Igen ám, de ebben a helyzetben én vagyok az, akire mindent rávernek, mert mások hitelét kell fizetnem. Megkérdezem, Te örülnél ennek a helyzetnek? Ez a helyzet pedig számomra egyértelmű.

"Ami számomra elkeserítő az az, hogy sem a nemzetközi folyamatok, sem a hazai történések nem kedveznek a helyzet rendeződéséhez."
Ezt viszont közösen "nyögjük", ki-ki kihasználja vérmérséklete szerint, igen a spekulánsok :)

Nem állt szándékomban bántót írni, abszolút megértem azokat a családokat/embereket, akik hitelt vettek fel, ellenben az én oldalamat is meg kell érteni.

Szerk:
Már linkeltem párszor, kiszámoló-t.
Rengeteg mocskot megtudtak, tudnak tenni a bankok és ez hatványozottan igaz nálunk.
Én is rengeteget kérdezek és legtöbbször olyat próbálok megkérdezni, akinek nem származik előnye az én bukásomból, ez szerintem soha nem baj.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12619) attiati válasza Rive (#12612) üzenetére


attiati
veterán

nézd meg, hogy ma is milyen erős az apple.

gabo: mai eurhuf mozgás alapján remélem látod, hogy hol volt a valódi ellenállása. 295,6-nál kitört. Kerek 300-nál jöhet egy szusszanás, de nem valódi ellenállás. Afelett 317 és 324.
De óvatosan írom ezeket, mert a nemzetközi piacon semmi nem utal erre (egyedül az arany gyengesége).

(#12620) g@bo válasza attiati (#12619) üzenetére


g@bo
nagyúr

tadaaaaaam. megy vissza, ahová való. :((

(#12621) attiati válasza g@bo (#12620) üzenetére


attiati
veterán

és miért, mikor 300-at írtál megállónak? :)

(#12622) g@bo válasza attiati (#12621) üzenetére


g@bo
nagyúr

megáll, de meddig? ;) innen egy hajszál kell, hogy üssék....

(#12623) Rive válasza attiati (#12619) üzenetére


Rive
veterán

Látom, hogy magasan van :)

(Válaszokat az 'akinek kalapács van a kezében az mindent szögnek néz' jeligére kérem :DDD )

Ui.: persze az efféle lassan fejlődik ki, én meg kifejezetten rosszul szoktam becsülni, hogy mi fér még be elé, és milyen időtartamon belül érdemes figyelni, szóval...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12624) attiati válasza Rive (#12623) üzenetére


attiati
veterán

Sose értettem, hogy az rsi-t miért nézi mindenki trendelő piacon.
Szerintem marha nagy fail.

(#12625) Rive válasza attiati (#12624) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem jó az, csak kicsit hiszteroid.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12626) attiati


attiati
veterán

portfolio.hu
"Gyengülési hullám érte el a forintot, egyelőre nem tudunk magyarspecifikus tényezőről."

:C :W :))
Tipikus hírkereső és magyarázatkereső magatartás. Biztosan fognak találni egyet. Ha lefelé ment volna, akkor meg arra. Még fundamentális magyarázat is lesz rá.

[ Szerkesztve ]

(#12627) emvy válasza attiati (#12626) üzenetére


emvy
nagyúr

Te is pont ezt csinalod a csarttal :)

while (!sleep) sheep++;

(#12628) lajafix válasza Retekegér (#12617) üzenetére


lajafix
addikt

Tényleg nem kioktatlak, de nem tudtad mire vállalkozol, lásd ezt a hszedet is:

"nem feltétlen mindenki ilyen hozzáállással vett fel hitelt."
nem a hozzáállástól, hanem a dev hitel felvételétől, a TETTtől lettél speki. Az alternatívák:a forinthitel nagyobb törlesztője, az örökös albérlet vállalása, vagy a kisebb lakás helyett a devhitel lehetséges alacsonyabb törlesztőjére spekuláltál. Eddig nem jött be, de a hosszú futamidő alatt még javulhat a helyzeted.

"Tudtam, hogy mire vállalkozok és azt is tudtam, hogy sokáig szinte csak kamatot fizetek, tőketörlesztésbe vajmi kevés megy." a több mint kétszeres visszafizetendő összegre hivatkozásod sajnos nem ezt az érzést erősíti bennem.

"kamat felszámításának jogosságát sehol nem firtattam." indirekt módon: lásd a visszafizetendő kétszeres összegre hivatkozásod. Mert egyébként nem érv az hogy x idő alatt a tőke hányszorosát kell visszafizetni. A KAMAT mértéke az érv.

"Utólag mindenki könnyebben okoskodik."
Azért forszírozom ezt -s nekem nem terézanyai a stílusom- mert ha előre nem is, de legalább utólag lásd jól.

"forinthitelt vonzóbbá kellett volna tenni"
Igen, ami a kockázat jelentős csökkentését jelentette volna, beleértve azt is, hogy valószínűleg jóval kevesebb hitelt kaptál volna te is.

még egyszer: ne szívd ezeket mellre.

Rock'n Roll

(#12629) Dorian


Dorian
félisten

Most tartok ott a CHF hitelem havi részleteinek az összegével (~140ezer, 5 éve fizetem), mintha akkor forint hitelt vettem volna fel. Baromi maga volt az alapkamat. Azért azt is hozzá kell tenni, hogy a banki ügyintéző majdnem az asztalt verte, úgy mondta, hogy el-kép-zel-he-tet-len, hogy 180Ft fölé menjen a frank árfolyama :U

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12630) attiati


attiati
veterán

Kíváncsi lennék, hogy az SNB milyen méretű buy limit orderekkel áll a könyvben 1,199-en.
És vajon mely(ik) bank(ok) jár(nak) ez az SNB nevében?
Ők látják a pozi méretét is. De gondolom éppen ezért több szereplőt is megbíztak, hogy ha az egyik hátba szúrást tervezne, akkor ott a többi.

Gondolom a múltkori szint tesztelés is arra ment ki, hogy lássák, mennyire erősen védik a szintet, és milyen nagyságú megbízások szerepelnek a könyvben.
Egy jól méretezett pozival elég lenne pár percre az snb buy limitje alá tolni az árfolyamot, és üres maradna a vételi oldal + milliónyi buy pozi stopja aktiválódna, és beszakadna az árfolyam. Persze jó pár szereplő is tehetett 1,199-re vételi megbízást, az snb-ben bízva.
De nem tudom, hogy például 1,19-nél az snb-n kívül hány szereplőnek lehet buy ordere.

Úgy gondolom, hogy az snb-nek egy ilyen támadási helyzetben erőt kellene demonstrálni, és nem elég, ha 1,2-ig tolja vissza az árfolyamot, hanem fájdalmat kellene okoznia, és veszteségre kényszeríteni az esésre játszó szereplőket, különben csak egy spread-nyi kockázatuk lenne a támadást megindítóknak, hisz annyira közel vagyunk folyamatosan az 1,2-es szinthez.

(#12631) attiati válasza emvy (#12627) üzenetére


attiati
veterán

Hm, igaz.
Csak jól tükrözi a mai helyzetet, hogy melyik jár előbbre.
A magyarázatkeresők még este 7kor is keresik a megfelelő hírt.
Míg a viselkedést tükröző chart alapján a "csartosok" poziba léptek délben, és ők adják az okot, hogy a hírportálok vadásszák a megfelelő hírt.
2 lépéssel előttük járnak.

(#12632) g@bo válasza attiati (#12630) üzenetére


g@bo
nagyúr

csak úgy poénból, 1.3 ra kellene tolnia.
foglalkoztak a kérdéssel, az 1,3 at védeni sem feltétlen költségesebb, mint most az 1,2-őt. - a svájci gazdaságnak is jobb lenne - kérdés, kiknek csipné a szemét... lehet hogy a mostani szint is folyamatosan izgalomban tart egyeseket.

(#12633) attiati válasza g@bo (#12632) üzenetére


attiati
veterán

Hogyne lenne költségesebb. Minél feljebb mennek, annál több szereplőnek megéri.

Így is meg tudják védeni, csak olyan szintű elszántság, és szavahihetőség kell, amit nem akar senki támadni, és technikailag sem tudnak kiütni a buy orderek stopjának kiütésével.
Így most az snb-nek védeni kell a piacon levő összes buy order limitjét, nem csak a sajátját, és támogatnia kell mindenkit, aki vele egy irányban áll.
Ha 1,2 alá olyan falat tettek például 1,19-ig minden centre, amit képtelenség átvinni akármilyen hirtelen lavinát indít a piac, nem tudja átvinni.

"a svájci gazdaságnak is jobb lenne"
Hogy fundamentális is legyen: és ha a svájci gazdaságnak jobb lenne, akkor nem vennék annál inkább a chf-et? :)

[ Szerkesztve ]

(#12634) attiati


attiati
veterán

esetleg vix index-el kereskedik valaki?

(#12635) g@bo válasza attiati (#12633) üzenetére


g@bo
nagyúr

hehe, valóban ördögi kör...

299 nél tököl a huf/eur a mai 1,35% os gyengülés szép napi "kamat"....

(#12636) brd válasza g@bo (#12635) üzenetére


brd
nagyúr

Kb. elérte a trendelő sáv felét, innentől tényleg valami hír kellene, hogy tovább ugorjon; ha ilyen nem jön hamarosan, akkor tököl még egy kicsit, majd lassan visszacsorog.

attiati: Védjék csak szorgalmasan, finom kis apró falatokat lehet belőle harapdálni. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#12637) attiati válasza brd (#12636) üzenetére


attiati
veterán

volt pozid és stopod az 1,20 alá záráskor? :)
Szerinted tudna teljesülni időben? :)

(#12638) maross válasza g@bo (#12632) üzenetére


maross
veterán

remelem oda toljak, varom oket szeretettel 1.3033-on :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12639) brd válasza attiati (#12637) üzenetére


brd
nagyúr

1 volt, azt buktam is, de eddig 3:1 ide. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#12640) attiati válasza brd (#12639) üzenetére


attiati
veterán

hány pipet sikerült elcsípni összesen?

(#12641) brd válasza attiati (#12640) üzenetére


brd
nagyúr

A mínusszal együtt, november eleje óta ~240, de ezek mind nagyon jó beszállási lehetőséggel indultak.

The only real valuable thing is intuition.

(#12642) Ringman


Ringman
nagyúr

(#12643) Cyrin válasza Ringman (#12642) üzenetére


Cyrin
addikt

(#12644) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Nincs már messze a magánvagyon államosítása se. :W :W

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12645) DopeBob válasza Ringman (#12642) üzenetére


DopeBob
addikt

Ez egy jó mondat: "A stadion befogadóképessége 3500 fő, négy oldalról fedett, az átadás várható dátuma 2014. Felcsút lakossága nem éri el a 2000 főt."

Van egyébként bármi összefüggés Puskás és Felcsút között?

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#12646) Ringman válasza DopeBob (#12645) üzenetére


Ringman
nagyúr

:N csak a mélyen tisztelt Miniszterelnök Úr szereti a focit.
az meg költséges sportág.

(#12647) DopeBob válasza Ringman (#12646) üzenetére


DopeBob
addikt

Mindenesetre fura, hogy ott vannak kiállítva Puskás cuccai... nevetséges.

"A bankautomatás készpénzfelvétel, a munkabér bankszámlára utalása, csoportos beszedési megbízás, a rezsi sárga csekken történő befizetése után kellene fizetni a kormány terveiben szereplő pénzügyi tranzakciós adót - értesült az Origo. A cégek sem maradnának ki a sorból, hiszen a dolgozók járulékainak és az áfának az államkasszába való utalásakor kellene fizetni az adót, mely nem érné el a tranzakció értékének 1%-át. "

Ez se rossz... felveszek 50k-t és fizetek 500Ft majd, mert miért ne. Úgyis még alig fizetek adót, végül is majdnem a felét megkapom annak, mint amennyibe a munkáltatómnak kerülök, simán belefér, hogy külön fizetek érte, ha pénzt veszek fel. Ugyan itt még nem látom, de mindenképpen jó lenne, ha a kártyás vásárlásokat is megadóztatnák, nem is értem, miért maradt ki.

MZ/X

(#12648) Rive válasza Ringman (#12642) üzenetére


Rive
veterán

Még füstadót is, plíz :U

Ja, bocs, az már van :(((

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12649) Mercutio_ válasza Ringman (#12642) üzenetére


Mercutio_
félisten

"A minisztérium szakemberei olyan csomagot tettek le a kormány asztalára, amely szinte kizárólag kiadáscsökkentéssel próbálta meg betömni a költségvetésben idén tátongó 150, és jövőre becsült 400 milliárd forintos lyukat. Az NGM-es szakmai javaslat nem egyszeri vágásokkal, hanem strukturális átalakításokkal operálna, és mind a szerkezetét, mind a nagyságát illetően közel állhat ahhoz, amelyet az EU és az IMF szívesen látna, de ennél pontosabbat forrásaink nem tudtak mondani.

Az egyeztetések későbbi fázisában azonban az NGM-en kívült megszületett az a csomag, amelyik javarészt pluszbevételekkel igyekszik az egyensúly irányába billenteni az államháztartást."

Na persze, nehogy már "kisebb állam", ésszerűbb költségvetés szülessen :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12650) Ringman válasza Mercutio_ (#12649) üzenetére


Ringman
nagyúr

kis állam, kis lopás, nagy állam, nagy lopás, óccsó szavazatok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.