Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) szőröscica válasza Mercutio_ (#12800) üzenetére


szőröscica
addikt

Egész biztosan nem, mert azok után kamatadót kell fizetni.

(#12802) attiati


attiati
veterán

eurhuf 293 körüli szinten 3 fontosabb támaszt is kapott, bővítem a longot

(#12803) g@bo válasza attiati (#12802) üzenetére


g@bo
nagyúr

ma lesz megint nyilatkozat.... lehet megy lejjebb? ;)

(#12804) Mercutio_ válasza leslieke (#12797) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úgy érted kicsit ledolgozott a csúnya esésből? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12805) apatyas


apatyas
Korrektor

A charthívőket (azaz technikai elemzőket) kérdezném, hogy a tegnapi-mai erősödést lehetett-e előre látni jelezni valahogy? Privátba is jöhet
Szerk: Eur/Huf-ra értettem

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#12806) maross válasza apatyas (#12805) üzenetére


maross
veterán

"Charts are great for predicting the past."

Utolag barki elmagyarazza, miert kellett volna jo iranyba lenned :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12807) leslieke válasza Mercutio_ (#12804) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, nagyjából úgy értendő. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12808) brd válasza apatyas (#12805) üzenetére


brd
nagyúr

Először is jelezném, hogy itt nem hitről van szó, hanem tapasztalaton alapuló megfigyelésekről. ;) Ill. nem is arról van szó, hogy mindig meg lehet előre mondani, hanem pusztán vannak olyan jelek, amik az esetek többségében azonosak.
Az esés mértékét (szerintem) nem igazán, viszont a tényét igen. Onnan lehetett sejteni (és nem előrejelezni, azaz nem 100% az esély, hanem kevesebb, de mindenesetre több, mint 50%), hogy a korábbi, ~1 hónapos trend (ez egy jól behatárolható csatorna, aminek van teteje, alja, és a legtöbbször ez 2 párhuzamos egyenessel -az alsó és felső csúcsokhoz behúzott- behatárolható) elfáradt, nem ment új csúcsokra, és az alsó támaszra is kezdett rásimulni (folytatódó trend esetén többnyire épphogy érinti, és visszapattan) 3x is bepróbálta a tetejét, de kb. ugyanott megállt. Én már a harmadik lefordulásnál (a másodiknál is lehetett volna, csak akkor nem voltam gép előtt) toltam egy shortot neki, de talán még akkor sem lett volna késő, ha az emelkedő támasz áttörésénél (~297 környéke) nyit valaki (de én mondjuk ott biztos nem nyitok, csak ha szakad; ha csak úgy átkóvályog rajta, az kevés lenne), csak azt nehéz elkapni, mert gyorsan szokott történni.

maross: "Előre" is van, aki magyarázza, de ha utólag kérdezik, nehéz előre magyarázni. ;) Egyébként meg ahány ember, annyiféleképpen lát dolgokat, én pl. sokszor csak nézek, amikor attiati beírja, hogy ilyen olyan támasz, mert én ott sokszor semmi komoly támaszt nem látok, mint pl. most ez a 293, és szerintem nem is történt ott semmi, csak éjszaka volt...

The only real valuable thing is intuition.

(#12809) DeFranco válasza brd (#12808) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mindenféle támadás nélkül: kollégám amatőr szinten nézegeti a grafikonokat, de már meghallgatott, eolvasott ezt-azt, és mesél. Általában ez heveny röhögésbe szokott átcsapni amikor elkezdi bizonygatni, hogy ez most ugró béka/sánta bika/párzó szitakötő alakzat, és lassan átfordul mérges kakas vagy lusta paraszt alakzatba ;]

(természetesen tökök vagyunk hozzá mind a ketten, szóval ez nem a módszert minősíti, hanem minket, de mulatságos :D )

(#12810) _BM_ válasza szőröscica (#12798) üzenetére


_BM_
senior tag

Még ha le is szorítanák az inflációt 3% alá

MO-on soha nem fog 5% alá menni az infláció. Több okból sem, de nem akarom fárasztani magam a kifejtéssel, mert úgyis letörlik a hsz-t.

(#12811) lajafix válasza _BM_ (#12810) üzenetére


lajafix
addikt

így egetrengető elméleti bizonyítástól zársz el minket! :)

Rock'n Roll

(#12812) g@bo


g@bo
nagyúr

Zöld jelzés Brüsszelből - 290-nél az euró!

franszba... na mindegy, kicsit kaszáltam 362 nél a fonton, akkor megint vételi oldal lesz. ;]

(#12813) brd válasza DeFranco (#12809) üzenetére


brd
nagyúr

Semmi baj, nem veszem támadásnak, de ha venném sem nagyon izgatna, mert a saját eredményem a bizonyíték rá, hogy jól csinálom, amit, a többi nem nagyon érdekel. ;) Az ilyen kacsa, pillangó meg egyéb varázslatok engem sem hoznak lázba egyébként, túl is van azokkal szerintem bonyolítva a dolog, sokkal egyszerűbb azt kihasználni, hogy az elektronikus mivolta miatt gyorsan, alacsony költséggel lehet kereskedni (=olyat is be lehet próbálni, ami sokszor nem hoz semmit, vagy nagyon kicsit).

The only real valuable thing is intuition.

(#12814) emvy válasza brd (#12813) üzenetére


emvy
nagyúr

Amit nem feltetlen latsz/mersz, az a kockazatod, ugyanis siman el lehet kereskedni egy strategiaval ugy, hogy sosem vesztesz igazan nagyot, pedig a strategia varhato nyeresege negativ (csak epp szerencses vagy). Sebaj.

while (!sleep) sheep++;

(#12815) brd válasza emvy (#12814) üzenetére


brd
nagyúr

Ezen én már túl vagyok, nem akarok én senkinek semmit bizonyítani, mindenki azt csinál, amit akar (csak legyen elég kereskedő :D ). Nekem jó, azt tudom. Sebaj, ahogy mondod. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#12816) emvy válasza brd (#12815) üzenetére


emvy
nagyúr

Oke. :)

Mas kerdes: gondolkoztam, hogy kinek eri meg sok idot feccolni kereskedesbe? Teszem azt, ha egesz nap ezzel foglalkoznek, es mondjuk evi stabil 20%-os nyereseget produkalnek (volatilitast most hagyjuk) teljes tokere vetitve (amivel kb. vilagszinvonalu befekteto lennek), akkor marha sok penzre lenne szuksegem, hogy jobban keressek, mint amennyit 'rendes' munkaval. (Foleg, hogy nem otthon elek, es itt nyilvan masok a keresetek.)

Tehat ha teszem azt van 100 millio forintod, akkor a bank arra ad 8%-ot. Ha ennyi penzed van, akkor valszeg jol is kerestel, legyen mondjuk 1 milla/ho (minimum). Tehat ha tozsdezel, akkor evi 20%-ot kell nyerned, raadasul a kockazatod nagyobb, tehat ha risk adjusted returnt szamolsz, akkor siman kell akar 30%-os eredmeny ahhoz, hogy megkozelitsd azt a penzt, amit 'rendes' munkaval keresnel.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#12817) g@bo


g@bo
nagyúr

azigggen... ennyit a 320+ ról. még jó, hogy nem ugráltam. ;]

pici bukó lett volna.

286.714 -6.907 (-2.35%) eur.

(#12818) attiati válasza g@bo (#12817) üzenetére


attiati
veterán

még egy uccsó longot nyitok rá 285 körül :)

(#12819) maross válasza attiati (#12818) üzenetére


maross
veterán

addig nyiss amig meg barroso azt hiszi, hogy megegyeztunk :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12820) amargo


amargo
addikt

Hirtelen felindulásból rákerestem a váltókra, de nem igen találtam olyan online forrást, ahol megtudom tekinteni mennyiért is lehet váltani. Tud valaki ilyet?

Esetleg a Madách, Blaha váltó, aztán lesz, ami lesz?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12821) mzprox


mzprox
tag

keress rá a correctchange-re, az a legjobb, amit ismerek.

Erste-nel van frissen lekötött pénzem.. gondolkozom, hogy feltöröm. Náluk mire számíthatok ha ott váltanék euróra? Tudja valaki?

(#12822) Retekegér válasza g@bo (#12817) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Újra beárazzák a megállapodást, remélem mostmár nem lesz időhúzás. Vajon meddig tart a lendület?

<< Heimdal >>

(#12823) brd válasza emvy (#12816) üzenetére


brd
nagyúr

Akinek van kitartása.

The only real valuable thing is intuition.

(#12824) emvy válasza brd (#12823) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez nem egy jo definicio, az arokasashoz is kell kitartas, megsem fizet jol. Szoval csak arra lettem volna kivancsi, hogy a daytraderek tobbsege nem kereshetne-e jobban egy masfajta meloval.

while (!sleep) sheep++;

(#12825) maross válasza emvy (#12824) üzenetére


maross
veterán

Ha jobban csak kicsit kevesebbet keresnek mas meloval, mar reg azt csinalnam. De ez csak az en peldam :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12826) brd válasza emvy (#12824) üzenetére


brd
nagyúr

Nem definíciót kértél. Kérdezted, kinek éri meg, és szerintem ez a legfontosabb, kitartás nélkül itt halott vagy. Pl. ha elbukod a fele pénzed (most mondtam egy példát, nem jelenti azt, hogy minden, később sikeressé váló kereskedőnek el kellene vesztenie először, bár tréningnek nem rossz), és nem vagy képes a másik felével kereskedni úgy, hogy nincs rád hatással az első felének az elvesztésével összefüggő negatív érzelem, inkább hagyd abba (persze nem azt mondom, hogy ne vedd figyelembe, mitől vesztettél).
De, a többsége jobban keresne bármi mással. K*rva kemény meló ez valójában, kevesen képesek jól csinálni.

The only real valuable thing is intuition.

(#12827) Rive válasza Retekegér (#12822) üzenetére


Rive
veterán

Ez a 'lendület' igazából annyi volt, hogy visszapattant a 'rendes' EU-konform szintre: további hülyülésig együtt mozog Ejrópával.

Viszont Ejrópa az utóbbi időben már lejött az idei csúcsairól. Úgyhogy szerintem most ~ megvan az új egyensúlyi ár.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12828) Retekegér válasza Rive (#12827) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ergo akkor sem lesz már érdemben jobb, ha konkrétan aláírásra kerül a szerződés? Mondjuk nincsenek illúzióim, Fellegi azt nyilatkozta, hogy időigényes lesz a tárgyalás, de egy június még beleférhet(ne)...

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#12829) Rive válasza Retekegér (#12828) üzenetére


Rive
veterán

Pontosabb vélekedéshez tudnom kellene, mi a kérdés. HUF, részvények, ország megitélése?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12830) g@bo válasza amargo (#12820) üzenetére


g@bo
nagyúr

(#12831) Retekegér válasza Rive (#12829) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Alapvetően a HUF érdekel.

<< Heimdal >>

(#12832) Rive válasza Retekegér (#12831) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem a HUF most picit túllőtte magát, de némi korrekció (egy-két nap?) után még lehet helye további mérsékelt erősödésnek: viszont ha pl. Spanyoloknál romlik a helyzet akkor megint gyengülni fog, és középtávon (1-2 hét) erre számitok.

De: valutában kifejezetten kutyaütő vagyok.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12833) vicces


vicces
addikt

de jó, hogy tegnap leváltottam az eurómat 296-al.
és most már pihennek is a forintocskák 2 hónapig a k&h-nál 8,5%-al :)

:)

(#12834) attiati válasza emvy (#12816) üzenetére


attiati
veterán

És ha nem kereskedésként fogod fel, hanem a megtakarításod kezeléseként?
1-2-3-5-10-15-20... misi megtakarítással nem lehet befogott fülekkel ülni, és 100%-ban forintra súlyozni. Mindenkinek van pozíciója, neked is, attól függ, honnan nézed. Nálam a lakásvásárlás is 90%-ban befektetési döntés lesz. Mellesleg még nem reagáltál a múltkori válaszra, de nem is számítottam rá ;]

(#12835) emvy válasza attiati (#12834) üzenetére


emvy
nagyúr

melyik valaszra? a cinkos vigyorokat hagyjuk, foleg hobbistaktol :)

while (!sleep) sheep++;

(#12836) attiati válasza emvy (#12835) üzenetére


attiati
veterán

Ne is törődj vele. :R

(#12837) chungee


chungee
addikt

De kár. Lassan jön haza az asszony németből és 288 lett a HUF. Elnézést a többiektől, nem áll szándékomban szomorkodni a nemzeti valuta erősödésének. Nekunk -30.000 HUF :(

(#12838) DeFranco válasza chungee (#12837) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Legalább valaki elnézést kér ;] :R

Ne aggódj, ha nem váltjátok át, akkor közép-hosszú távon simán nyertek rajta. Csak az infláció megeszi két év alatt a különbséget, ha most bebetonozunk mindent akkor is. Meg az már "ott" van, jó helyen van az ott.

(#12839) chungee válasza DeFranco (#12838) üzenetére


chungee
addikt

Tanácsod elfogadva :R Ha nem muszáj, akkor nem váltjuk át. Ugyanúgy éljuk a szerénynek mondható életunket. Semmi AAA-s a steamről :DDD csak bluerainbow-on jelentkezni ;]

(#12840) DeFranco válasza chungee (#12839) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Folyamatosan félbehagyott állapotban van a statisztikám arról, hogy mennyit költök steamre. A lényeg, hogy kb. havi 1000 Ft-ból folyamatosan AAA címekkel játszom, és már nem férek a még el sem kezdett játékoktól. (Hú mit kapunk ezért az offért)

[ Szerkesztve ]

(#12841) amargo válasza mzprox (#12821) üzenetére


amargo
addikt

És g@bo Köszi!

Más: Tegnap ismét találkoztam egy OVB-el. Érdekes mindig ugyan azt hallani..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12842) MaciG válasza amargo (#12841) üzenetére


MaciG
addikt

Az OVB az egy átverés. Biztos fura ezt tőlem hallani, mert régebben még én is szimpatizáltam vele, de aztán alaposabban utánajártam a dolognak és hála az égnek még veszteség nélkül ki tudtam szállni belőle. Nem ajánlom senkinek, akármennyire is meggyőzőek, mert engem is sikerült meggyőzni, pedig én elég szkeptikus vagyok.

BANZAII

(#12843) mzprox


mzprox
tag

váltani.. vagy nem váltani.. nehéz ügy :)

Egyébként kicsit off: tud valaki ajánlani valami bókercéget, ami megbízható, alacsony spread-es, és nem csak forex hanem részvények (lehetőleg magyar is) ill. ha már forex akkor HUF is van?

(#12844) amargo válasza MaciG (#12842) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm, hogy leírtad!

Már közel majd 8 éve ismerem én is őket, most meg egy régi ismerős volt aki felkeresett, így legalább beszélgettem is, de egyszer érdekelne, hogy tisztában vannak-e azzal, hogy mit csinálnak vagy csak Őket is megvezetik?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12845) maross


maross
veterán

En gftuk-zek, de ajanlani nem ajanlok senkinek semmit, mert a vegen bedol mint a quantum :). Eddig teljesen elegedett vagyok vele. Van minden, reszvenyeknel viszont van minimum tradekoltseg, magyarnal talan 3500 forint koruli osszeg, ugyhogy erre inkabb equitast hasznalok.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12846) MaciG válasza amargo (#12844) üzenetére


MaciG
addikt

Szerintem a nagy részük nincs tisztában vele, csak hallják, hogy ezzel milyen jól lehet keresni, részt vesznek ilyen 1-2 napos okításon (ahol persze elhiszik azt amit mondanak nekik, mert mér ne hinnék) és ők azt adják tovább az ügyfeleknek, és a legszebb benne az ,hogy még ők se tudják ,hogy átverés, így teljesen komolyan elő tudják adni. Szóval ott csak azok keresnek jól akik magasabb pozícióban vannak az ilyen kis emberek (ügynökök) nagy része csak veszít a dolgon.

BANZAII

(#12847) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Egyszerű kérdésem lenne...volna 4 millió forintom, amit szeretnék a lehető legjobb helyen elhelyezni, de nem nagyon vagyok képben...sok bank sok ajánlata létezik ugyebár. Nagyon hosszú távra nem szeretném lekötni / befektetni, inkább a biztonságot tartanám szem előtt abban a tekintetben, hogy nem tudni, hogy mondjuk 1-2 év múlva nem-e fog kelleni az a pénz.

Mit ajánlanátok? Az Unicreditnél láttam 9%-os kamatot 2 hónapra, de az új pénzre érvényes, én pedig már nem tartozok ebbe a körbe.

A másik kérdésem: az ilyen életbiztosítási témák mennyire jók az én szempontomból? Konkrétan az Unicreditben megemlítették az Ergo-t, csak az ugye jóval hosszabb távú...az előző kérdésemtől függetlenül, érdemes ilyenbe fektetni?

Köszönöm a válaszokat :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12848) szőröscica válasza Traxx (#12847) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerintem nyiss egy tartós megtakarítási számlát. Ott kösd le, aztán, ha 5 évig nem nyúlsz hozzá, akkor nem kell kamatadót fizetned, ha meg mégis kell időközben a pénz, akkor kiveheted, csak adózni kell a kamat után.

Én holnap megyek a CIB-nél nyitni Maraton Értékpapír számlát, és betárazok 5 év múlva lejáró változó kamatozású államkötvényből.

[ Szerkesztve ]

(#12849) Traxx válasza szőröscica (#12848) üzenetére


Traxx
őstag

Ez az, hogy az 5 év nekem már sok lenne...1 év lenne a max, amiben most gondolkoznék (most lakásra is fogok elég sokat költeni, de nem ebből, plusz egészségügyi kiadásaim is lesznek...és főleg az utóbbit nem nagyon tudom tervezni 5 évre előre...).
Egyébként nem mondom, hogy nem szimpi a kamatadó mentesség, csak az idővel van gondom...

Ez az életbiztosítás dolog szerinted mennyire jó / nem jó? :U

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#12850) g@bo válasza szőröscica (#12848) üzenetére


g@bo
nagyúr

5 évre forintot le nem kötnék, ha agyonvágnak se.... sok idő, kiszámithatatlan, ha kell a lé 3 év után....... áh. 5 év alatt meg 25% os infláció garantált, ha nem 50.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.