Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) lajafix válasza attiati (#11198) üzenetére


lajafix
addikt

win-win ebből csak hosszútávon lehet, addig a loset kell minimalizálni. (s bizony sokaknak a lose marad, menthetetlenek)

ha gyarmatnak képzeljük magunkat és ha azt képzeljük, hogy be vagyunk zárva, na akkor tényleg nehéz kitörni, merthogy nem is akarjuk. A gyarmati státusz csak magyaros kesergés annak elfedésére hogy ne kelljen semmit se tenni.

Rock'n Roll

(#11202) maross válasza concret_hp (#11200) üzenetére


maross
veterán

Hagyomanyos mindent felturos modszerrel. Ingatlan.com, ingatlanbazar.hu, jofogas.hu, foleg ezeket neztem. Eszre fogod venni a "SURGOS!", "vegtorlesztes miatt" es "CSAK JANUAR VEGEIG!" feliratokat. Sajna nincs olyan ismerosom, aki ezekre specializalodott volna. Illetve most hogy ezt leirtam, eszembe jutott egy "ismeros ismerose", utana is nezek :P.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11203) attiati


attiati
veterán

hamarosan jöhet egy nagyobb esés rv piacokon (amint audjpy eléri a ~80,5-et)

(#11204) concret_hp válasza attiati (#11203) üzenetére


concret_hp
addikt

ez miért olyan jó indikátor?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11205) rüstü válasza maross (#11190) üzenetére


rüstü
csendes tag

Nem várnék februári áremelkedést. A lakáspiac még messze nem érte el az alját, egyszerűen ezeken az árszinteken (a finanszírozási lehetőségek beszűkültével) alig-alig van kereslet a lakásokra, mondhatnám azt is, hogy még nem eresztett le teljesen az ingatlanlufi (amit egyaránt fújtak a 90-es évek végén a pénzüknek a magas infláció miatt helyet keresők, az EU-csatlakozás előtti külföldi vásárlók, a támogatott lakáshitelesek, valamint a devizában denominált hitelesek).

C64-II, Levis magnó, Goldstar tévé, 1571 floppy, 2 joystick...

(#11206) attiati válasza concret_hp (#11204) üzenetére


attiati
veterán

Mert megbízhatóan viselkedik (pl eurusd-ről fingom nincs 90%-ban)

De ez meg iszonyat volatilis, és a japánok őrült interveniálók. A japán katasztrófa is csinált a charton egy jó 4 hónapos fals kitérőt. De hát ilyen az igazi hír, amire nem számít senki. Az összes többi nem hír. És heti szinten értem a ~80,5-et. Felette viszont ralli lesz.

rüstü: igazából nem is az a kérdés, hogy milyen a piac általánosságban. Hanem most még lehet találni pár hétig olyat, akinek a tökeit nagyon megszorították, és 15%-ot enged a lejjebb hozott agyonnyomott árból is. Elég nagy baj lesz, ha pár hónap / negyedév múlva az egész piac így fog kinézni.

[ Szerkesztve ]

(#11207) attiati


attiati
veterán

Az a szar nekünk ft tulajdonosoknak, hogy (a jelenlegi ft szinteken) nem lehet bika piacra játszani, mert kioltja a ft erősödés hatása a piac erősödését.

(#11208) g@bo válasza attiati (#11207) üzenetére


g@bo
nagyúr

amig nincs imf hitel, addig 300 se lesz. és most, hogy a görögök is elpatkolni készülnek... lehet beteszi a kaput, és go 330.

(#11209) concret_hp válasza attiati (#11206) üzenetére


concret_hp
addikt

mer az eurusd hogyan mutatja, hogy merre megy a tőzsde :F ha a víz innenső oldalán van valami para, akkor az € gyengül, ha odaát akkor a $ nem? :U miközben bárhol van valami ami az egyik tőzsdét lefele húzza, a másik is lefele megy, ha meg kitör a hurráoptimizmus, akkor az is mind2 oldalon megy.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11210) maross válasza rüstü (#11205) üzenetére


maross
veterán

Remelem azert nincs nagyon messze az alja, mert holnap megveszem amit kineztem :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11211) DeFranco válasza maross (#11210) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na, meselj... reszletek?

(#11212) maross válasza DeFranco (#11211) üzenetére


maross
veterán

Egy kertes haz 18kerben, Szemeretelepen. Uj szigeteles, uj teto, nagyon szimpatikus belter, terasz, kert. Sok ido bejutni a kozpontba, de valamit valamiert.

Van egy elado ingatlanom, amibol az ar harmadat szeretnem fedezni, ezt a reszt kicsit kesobb kell odaadnom. Viszont lesz egy fix idopont, amikor mar muszaj fizetni, es ha addig nem kel el a lakas, akkor penzt kell szervalni valahonnan. Athidalo hitelhez volt valakinek szerencseje? Vagy mas jobb otlet? Nagyon szivesen meghallgatnam.

Mas: miert erosodik ennyire a forint? Felfigyeltek Matolcsy igaz szavaira? "peldatlan gazdasagtorteneti siker" " "ezt nem latni kozgazdasagi vaksag, nem elismerni tobb mint udvariatlansag". Miutan magamhoz tertem, ez jutott eszembe "ázé szúrtam, me féltem". Nem tudom hova tenni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11213) lajafix válasza maross (#11212) üzenetére


lajafix
addikt

valószínűtlen hogy matolcsyt megértette a piac és trendszerű erősödés kezdetét láthatjuk...

Rock'n Roll

(#11214) GIJoe válasza maross (#11212) üzenetére


GIJoe
addikt

"Mas: miert erosodik ennyire a forint?" > Talán...

(#11215) Rive válasza maross (#11212) üzenetére


Rive
veterán

Mas: miert erosodik ennyire a forint?

Elenite minél nagyobb hülyeségeket csinált a kormány annál jobban bezúgtunk.
Most minél erősebben szorongatják a töküket, annál hamarabbi megegyezést remél a piac.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11216) Mercutio_ válasza attiati (#11206) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha lenne reális kép arról, hogy az egykulcsos és az elbocsájtások, bérbefagyasztások - egyes multiknál bércsökkentések - hatására mekkora volt/lett az a réteg akinek már gondot jelent a megélhetés, hitel törlesztés és számára felmerült mint megoldás az ingatlan kisebbre "cserélése" vagy eladása talán lehetne saccolni, hogy ez csak eseti helyzet, vagy lesz ez még általános is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11217) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Én arra vagyok kíváncsi, hogy a mai OV beszéd után merre megy a Forint, ha megy egyáltalán.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11218) Mercutio_ válasza leslieke (#11217) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én arra, hogy mennyi idővel utána tér majd magához...mármint a forint :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11219) g@bo válasza maross (#11212) üzenetére


g@bo
nagyúr

á, jössz a 18-ba? mi is itt vettünk házat. a közlekedés botrányos, de befigyelt egy robogó, és azzal egész pöpec, mert itt lehet tárolni. ;)

leslieke, pozitív, meghunyászkodó hangvételű nyilatkozatnál erősödés lesz. tegnap már zabálták -este- a forintot, ha picit visszaszivárog a bizalom, a magasabb kamat miatt jönni fog ide a gempa, kérdés, mennyire kavar be a görög csőd.

talán lesz egy pici időnk elfogadható árfolyamon konvertálgatni, és vánkosbank.

[ Szerkesztve ]

(#11220) leslieke válasza g@bo (#11219) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

talán lesz egy pici időnk elfogadható árfolyamon konvertálgatni

Ez milyen árfolyamnál kezdődik? 300 alatt már érdemes venni?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11221) mzprox


mzprox
tag

Hol érdemes ilyen 2-3 milliós összegben eurót venni? Gondolom nem utcai váltónál. hol számíthatok a legkisebb árrésre? Jelenleg az Erste-nel van lekötve a pénzem. Esetleg náluk érdemes lehet eurót venni?

(#11222) MaciG válasza maross (#11212) üzenetére


MaciG
addikt

Azért ilyen 312 ft-os vételi ár mellet én nem mondanám azt ,hogy ennyire. Erősödött valamit, de még mindig magas...

BANZAII

(#11223) g@bo válasza mzprox (#11221) üzenetére


g@bo
nagyúr

a bank elég vacak áron vált, érdemes utcai váltónál tolni, aki 250 v 500k felett egyedi árat ad.
én a Blahánál a gold change-nél szoktam váltani, vagy a Madách színház mellett. nem mindegyik ad egyedi árat... szaglászni kell. 3 milkát felvenni már költség, kérdés, hova teszed utána a zsét? ha vissza a bankba, akkor nem biztos, hogy érdemes felvenned. ha vánkosba tolod, akkor ja.

euró 300 alatt vennék, nekem a max 280, felette erősen bukós lehet.
-ez persze imf hitel mellett, és moderált kormányzati nyilatkozatoknál -
gbp 330-340, dollár 200-220, chf 200-220.

én most arra számítok, meg lesz az imf, a nyilatkozatok terén átgondoltabbak lesznek - pl. ma 15 óra... - jan 20-án lesz egy 50 bp-os emelés, és benyomják a ruppót bőven 300-alá.

hosszabb távon viszont, részemről befejeztem, a forintban lévő spórolást, az volt az utolsó, hogy megnéztem a 320-as eur árfolyamot úgy, hogy nem euróban volt.

amúgy eurót most ne.

(#11224) g@bo válasza MaciG (#11222) üzenetére


g@bo
nagyúr

[link]

305.985
-3.100
(-1.00%)

sajna a váltók, és a bankok nem adnak neked napra /percre/ pontos árfolyamot, főleg ha van nekik bőven 315+ ért vett ojró...

olyan helyen kell venni, ahol pörög, és -gyorsan- követik a piaci árat.

eur Euró 306.00 309.00

gold....

(#11225) MaciG válasza g@bo (#11224) üzenetére


MaciG
addikt

Így már értem. És hol találok ilyen váltókat? :F

BANZAII

(#11226) g@bo válasza MaciG (#11225) üzenetére


g@bo
nagyúr

pl itt. [link]

gbp

Angol font

365.00

378.00

vááá, 365 ért veszik, nyomják le..... 378 ért ad, mert gondolom vett még dögivel tegnap.

(#11227) maross válasza g@bo (#11219) üzenetére


maross
veterán

Lehuztam mar a 18-ban 2-3 evet, szar lesz bejutni a margit hid budai hidfohoz. De ahogy latom, robogo se segitene, vagy igen? :). Inkabb tespedek az 50es vilin es metron, vagy kiprobalom a vasutat nyugatiig, nem tudom mennyire megbizhato, nem engedhetem meg magamnak, hogy kessek, es felek hogy tiz centi ho masfel oras kesest okoz :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11228) maross válasza g@bo (#11223) üzenetére


maross
veterán

Voltam ma 2 bankban, Erstenel talan 18 forint, Cib-nel 27 forint volt az euro valtasa kozott, azt hittem padlot fogok.

szerk: nem valtani akartam, csak athidalo kolcson utan erdeklodtem.

mas: jol gondolom, hogy ket maganszemely, ugyved nelkul nem tud egymas kozott olyan hivatalos papirt kiallitani mondjuk 2m forintrol, hogy egyik kolcsonad a masiknak, valamennyi kamatra, es mindketten vedve vannak? (foleg a kolcsonado persze). Es gond eseten nyugodtan lehet lobogtatni birosagon. Letezik ilyen? :P

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11229) DeFranco válasza maross (#11228) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ket tanuval a ptk szerinti kotelezo kellekekkel minden tovabbi nelkul.

(#11230) amargo válasza maross (#11228) üzenetére


amargo
addikt

Csak megerősíteni, tudom. Nálunk elegendő volt két tanú.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11231) maross válasza DeFranco (#11229) üzenetére


maross
veterán

hmhm..nem rossz hir, mindenkeppen utananezek. Foglaloztam a hazat amit megveszek, de meg hianyzik 3m forint, amibol 1 addig valoszinu meglesz, de vegyuk a rosszabbik esetet. Athidalo kolcsonnel 3millional a sok maceran felul a rajtnal elkernek az embertol kb 140ezret, es utana 13.1% hitelt. Persze muszaj, az eladonak is kell a penz, en meg csak ugy tudnam elohuzni, ha kozeljovoben ar alatt eladnam az ingatlanom, amit nem szeretnek.

Ha valaki erez hajlandosagot ilyesmire, nekem megerne evi 12%-ra kapni + rajtnal egy havi kamatot kifizetni pluszba. 3-6 honapra kellene, azon tul ertelmetlen huzni az eladast, olyan aron kell adni hogy elvigyek. Aztan meglatjuk, meg osszejohet csaladon belul. Tessek, lehet ebbe tenni a megtakaritasokat :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11232) concret_hp válasza maross (#11227) üzenetére


concret_hp
addikt

a másfél órával korábbi vonatot pont elkapod ;]

egyébként még lehet h a kölcsön is érdekelne :)

jól emélkszem, hogy te olyna cégnél dolgozol, ahol betanítják a juzert tőzsdézni sikeres felvételi után? milyen ilyen cégek vannak itthon? guglival valahogy mindig a bétnél kötök ki :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11233) PazsitZ válasza maross (#11228) üzenetére


PazsitZ
addikt

Személyi kölcsön kamata után viszont szerintem hivatalosan,szabályosan adózni kell.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#11234) maross válasza PazsitZ (#11233) üzenetére


maross
veterán

Aham. Ezt is jo tudni, bar igy mar sokkal kellemetlenebb :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11235) maross válasza concret_hp (#11232) üzenetére


maross
veterán

Igen, olyannal. Olyan mint ez, nincs tobb, egy volt, csodbement. Itt van alapfizu, es van penz, nem kell a barataidat arra biztatnod, hogy vegyenek fel hitelt a hazukra, es adjak neked a penzt hogy meg tobb penzt csinalj belole (vagy nem). Amugy van most felvetel megint. Sot, lehet most valtoztatnak, tarsasjatek is lesz felvetelin, ha raerek en felveteliztetek :).

szerk: Ezt talaltam ma, nem tudom mar mit keresgeltem, de k*a felment bennem a pumpa. Ennyi gerinctelen ember az egyik oldalon, es ennyi, mindent eljatszo szegeny szerencsetlen ember a masikon, hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11236) concret_hp válasza maross (#11235) üzenetére


concret_hp
addikt

küld má' el privátba a linkjét vagy valamit plz :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11237) concret_hp válasza concret_hp (#11236) üzenetére


concret_hp
addikt

megtaláltam ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11238) Intelligencs válasza g@bo (#11223) üzenetére

Raiffeisennél van olyan szolgáltatás, ha náluk van a devizaszámlád, hogy azonnali konverzió. Ez lényegesen kedvezőbb árat biztosít annál, mintha a forintszámláról a devizaszámlára utalnál, és közben konvertálódna. Ez abszolút mértékben követi a piacot, egy-egy ár azt hiszem 20-30 másodpercig érvényes, addig kell dönteni. Valami költsége van az átváltásnak, de nagy összegnél sokkal jobban megéri, mint utalni. Nem tudom, hogy az utcai pénzváltókhoz hogy viszonyul, de sok millió forint konvertálása esetén én ugyan ki nem veszem készpénzben, hogy aztán a sarkon leüssenek.

Egyébként eddig mi asszonnyal mindenfélébe fektettünk, állampapír, részvény, kötvény, bankbetét. Most azonban, még 280 környékén a pénzünk egy részét euróba konvertáltuk és kiutaltuk Ausztriába. Még 310 környékén is váltottunk, be voltunk szarva. Most kivárunk, és ahogy valami értelmesebb szintre csökken az euró, azonnal konvertáljuk az összes lóvét, és megy ki Ausztriába. Én nem hogy még egyszer azt nem akarom megérni forint alapú megtakarítással, hogy 320 az euró, de azt sem, hogy az országban van.

Tudjuk, hogy 2-3% kamat nem valami sok, de most a biztonságot előbbre valónak tartjuk. Meg aztán már kacsingatunk is kifelé, nem biztos, hogy itt akarjuk kivárni, amíg összedől az ország, vagy még jobban elszabadulnak a szélsőséges indulatok. De ez már itt off.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#11239) maross válasza Intelligencs (#11238) üzenetére


maross
veterán

Hajra, ha megvan a kedv es a lehetoseg, akkor menjetek, en is azt tennem, csak paromnal erosek a gyokerek :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11240) Intelligencs válasza maross (#11239) üzenetére

Mindenkinek erősek a gyökerei szerintem. De nekünk most már a gyerekünk jövőjére kell gondolnunk. Asszonnyal csak abban áll a vita, hogy mennyire messze menjünk. Én Új-Zélandra szavazok, de ő mindenképpen Európában akar maradni. Mivel angolul is és németül is jól beszélünk mind a ketten, bármi lehetséges. :D Én még szakmát is váltottam annak érdekében, hogy kelendőbb legyek külföldön. Most épp a gyakorlatszerzés megy ezerrel egy új munkahelyen.

Emlékszem 2-3 éve még milyen izgalommal vettem-eladtam OTP részvényeket, az akkori válság miatt kicsit sem éreztem félelmet. Most viszont a kormány miatt komolyan aggódom. Egy blogon olvastam, hogy Orbán Bogár László hagymázas vízióiból is merített. Ettől komolyan megijedtem. Drábik esetleg nincs a tanácsadói között? :O

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#11241) lajafix válasza Intelligencs (#11240) üzenetére


lajafix
addikt

ov kiadta a gazdpolt gebinbe, szerintem nincs direkt gazd tanácsadója. Mivel nincs gazd tudása neki Drábik és Bogár agyrohamai értelmezhetetlenek, nemhogy belőlük meríthetne.

Rock'n Roll

(#11242) g@bo válasza Intelligencs (#11238) üzenetére


g@bo
nagyúr

tudom, én is konvertálgattam a rafinál, de sajna 100.000 huf tétel alatt nem lehet, de legalább aznap és nem t+2 idővel melóznak, egyébként, az otp dev árfolyama se rossz(???), legalább is úgy lestem és aznapra melóznak, limit nélkül.

maross
lehet én is az oktogonra járok majd melózni, akkor a vonat a nyugatiba 20 perc, csak be kell lőni az indulást... nem lesz ritka, hogy 1 órával előbb kell a kaput zárni. az 50-es vili és határ út metró lassabb megoldás.

eur 303/ usd 235 nem rossz ez.. -alakul-. gbp 363, tegnap 374 ért váltották pl. fhb, otp 370. csak -13 ft a belépési szint. ( 392 volt a csúcs... )

(#11243) Rive válasza g@bo (#11242) üzenetére


Rive
veterán

eur 303/ usd 235 nem rossz ez.. -alakul-.

Meddig mehet ez most le? Illetve vajon mennyire mehet föl, mielőtt a valódi tárgyalások elkezdődnek?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11244) leslieke válasza g@bo (#11242) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Van esélye, hogy benéz 300 alá a Forint?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11245) maross


maross
veterán

Ingatlan adasvetelhez keresek ugyvedet, mi szamit jo ajanlatnak? Van 0.5%-os, vagy alatta? De ha tudtok ajanlani priviben, az is johet. Del-pest elony.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11246) leslieke válasza maross (#11245) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Általában 1%-ot szoktak kérni, szóval a 0,5% az jó ajánlat. Szerintem

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11247) DeFranco válasza maross (#11245) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1% az atlag, 0,5% az keves. Nagyon korultekintoen valassz ugyvedet, mi nagyon megszivtuk a mienkkel. 0,5%-ra vallalta, ismeros is volt (anyosom ceges ugyvedje), de amit el lehetett cseszni azt elcseszte. Konkretan konyorogni kellett neki, higy keruljon kotber a szerzodesbe... nem ertette miert kellene, hiszen ez a bizalmatlansag jele, es ezek rendes emberek... annyira rendesek voltak, hogy csak egy pincevel basztak at, meg nem akartak kifizetni a jelzaloghitelt csak a koltozes napjan.

Van viszont ket telefonszamom, ket jo ismerosomtol, a vegen mar toluk kerdeztem, azok tenyleg jogi _kepviselok_, maximalisan meg voltak veluk elegedve. En csak telefonon beszeltem veluk, de ha gondolod megvan a szamuk.

(#11248) Polacheck válasza maross (#11245) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Dobtam privátot, van egy csaj a baráti társaságban, aki mindenkinek a hasonló ügyes-bajos dolgait intézi cégalapítástól kezdve az adásvételiken át, eddig nem volt panasz senkinél, elég precíz és nem sz.rik bele, mint sok kollégája.

less qq more pewpew!

(#11249) GIJoe


GIJoe
addikt

234 a $

(#11250) brd válasza Rive (#11243) üzenetére


brd
nagyúr

A ~3 napja tartó HUF erősödésnek nem sok köze van a magyar vergődéshez (egyébként általánosságban az árfolyamnak sem túlzottan, bolhafingnyi ország vagyunk ahhoz). Egyszerűen az € erősödik, vagy a $ gyengül, még nem döntöttem el, mert leginkább is-is, de talán a $ esik inkább. Így, ha arra vagy kíváncsi, meddig erősödik a HUF, nem a magyar vonatkozású híreket kell olvasni.

The only real valuable thing is intuition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.