Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) Ringman válasza GIJoe (#11050) üzenetére


Ringman
nagyúr

kicsit más a két ország helyzete:
- földrajzilag
- népességben
- gdp/főben
- energia- és élelemellátás importszükséglete / önellátás tekintetében

- EU tag, vagy nem, stb

(#11052) Cyrin válasza Ringman (#11051) üzenetére


Cyrin
addikt

És sztem gondolkodásban is...

(#11053) lajafix válasza GIJoe (#11050) üzenetére


lajafix
addikt

s milyen alapon bíztál ilyesmiben? :U

Rock'n Roll

(#11054) GIJoe válasza lajafix (#11053) üzenetére


GIJoe
addikt

Olyan alapon hogy hátha a Goldman Sachs bedönti az €t, végre a dollár továbberősödik az USA álma szerint, jön a nagy katyvasz, és elkezdünk kavarni a katyvaszból vmi jót kihozni :B

(#11055) lajafix válasza GIJoe (#11054) üzenetére


lajafix
addikt

nagyon pöpec elmélet. régen -míg be nem zárták- lipótmezőn lehetett részletesebben kidolgozni az ilyen elméleteket...

Rock'n Roll

(#11056) maross válasza lajafix (#11055) üzenetére


maross
veterán

:DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11057) #24334592 válasza lajafix (#11055) üzenetére


#24334592
törölt tag

:D

(#11058) maross


maross
veterán

En, jelentem, elkezdtem aktivan keresni egy nagyobb lakast magamnak, ugy velem ez az optimalis megoldas szamomra. Plusz az elmult heten lecsereltem a 3 eves szamitogepemet, meg regebbi mobilomat. Tok jo hogy most 311 az euro, ilyenkor mindig ugy megnyugoszom mikor visszajon tiz forintot, sose ertem miert aggodtam, hisz nincs semmi gond. Aztan ket het mulva mikor megint dongetik a falakat, akkor ismet jon a masik veglet :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11059) leslieke válasza maross (#11058) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A lakás jó befektetés, főleg most ilyen nyomott árakon. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11060) Rive válasza maross (#11058) üzenetére


Rive
veterán

Nem volt ez két hét...

Az Európai Bizottság (EB) szerdán kezdeményezte a Magyarország elleni túlzottdeficit-eljárás következő szakaszba léptetését

Már én is elkezdtem azon gondolkodni, hogy visszaváltom az ejrót, hadd legyen egy kis haszon rajt', ha már annyira zöldben áll a megállapodás-zászló. Erre tessék. Jááááj.

Ha bele akarják faragni az idei költségvetésbe a hosszú távú strukturális hiány lefaragását, akkor az még egy derekas megszoritás az eddigiek mellé, megfelelő gazdasági vonzatokkal . Ha nem faragják bele, akkor meg valszeg lőttek az uniós pénzeknek.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11061) fokukac válasza Rive (#11060) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nemzetközi össztűzben állunk a hülyeségünkkel, erre kiadnak egy ilyen nyilatkozatot:

"A nemzeti ügyek kormánya a teljesítményben hisz, a számok pedig
önmagukért beszélnek: az Európai
Unióhoz való csatlakozásunk óta először
2012-ben lesz 3 százalék alatt a költségvetés hiánya, így egyike vagyunk azon hét uniós tagállamnak, amely
teljesíteni tudja ezt a célt."

Mindezt így bele az ember arcába, két nappal azután, hogy kiderült, hogy a tavalyi hiány 7% volt...
Ez valami elképesztő...

Tényleg ennyire hülyének nézik a tárgyalópartnereiket, a befektetőket, embereket?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11062) Mercutio_ válasza GIJoe (#11050) üzenetére


Mercutio_
félisten

A kommentekben linkeltek egy cikket - persze igényel némi angol tudást - ahol tételesen leírják mi nem stimmel a riportban...

maross: Az a baj a lakással, hogy nem túl mobil dolog, befektetésnek pedig egyre rizikósabb (fizetési hajlandóság, albérlő kirakhatósága, albérleti díj által elérhető nyereség vs. banki kamat, esetleges ingatlanadó) és ha az ország helyzete stabilan a jelenlegi vagy még rosszabb állapotban rögzül, akkor az ingatlan értéke is vélhetően tovább fog csökkenni.

Persze ha "csak" a saját lakhatásodra szolgáló ingatlanról van szó ésszerű a dolog, de ott meg a jelenlegi lakás eladhatósága okozhat problémát.

Rive: Az még csak-csak, de amit itt írnak az pláne aggasztó.

fokukac: Ez szerintem a hazai sajtónak/zembereknek szólt :D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11063) fokukac válasza Mercutio_ (#11062) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem értem én ezt a kettős kommunikációt.
előbb-utóbb úgyis lefordítják angolra...

Hiszem azt, hogy ennyire nem lehet hülyének nézni senkit, büntetlenül...

Ui. GAbika meg közben a spekulánsokat okolja a benzinárakért.. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11064) fordfairlane válasza g@bo (#11034) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem meg hangulati mélypont van, abban az értelemben, hogy mindenki Magyarországgal foglalkozik, és vérmérséklettől függően vonalzóval vagy ostorral akarja a politikailag helyes útra terelni, miközben sem a BUX, sem am forint árfolyama, sem a kötvényhozamok nem kiugróan rosszak régiós tekintetben. Én most veszek mindent, MOL-t, OTP, forintosítottam az eurómat, és kivárok.

x gon' give it to ya

(#11065) DeFranco válasza fordfairlane (#11064) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem győzöm hangsúlyozni, hogy tök vagyok a témához, de ez most nekem nagyon furcsa. Múlt héten egy laza szellőre rekordokat döntöttünk az árfolyammal, most meg már 3 komoly fenyegetés, egy trágya államháztartási adat, egy leminősítés és már 2 mellébeszélés után olyan fapofát vág az árfolyam mint Matolcsy amikor megtudja, hogy az ötös lottó főnyereménye mekkora az államháztartási hiány.

[ Szerkesztve ]

(#11066) maross válasza Mercutio_ (#11062) üzenetére


maross
veterán

Igen, de jelen esetben abban a "szerencses" helyzetben vagyok, hogy undorodom a szomszedomtol, es mind en mind parom szivesen aldozunk egy olyan helyre, ahol a kovetkezo husz evet leelhetjuk. Viszont igen, a jelenlegi eladasa problemas lehet, majd meglatjuk mi sul ki belole.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11067) fordfairlane válasza DeFranco (#11065) üzenetére


fordfairlane
veterán

1. lehetőség: A Magyarország elleni cirkusz inkább politikai jellegű.
2. lehetőség: A befektetők tökhülyék, nem látják, mennyire kockázatosak vagyunk.

x gon' give it to ya

(#11068) DeFranco válasza fordfairlane (#11067) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A: A befektetők egy hét alatt meghülyültek
B: A befektetők egy hét alatt megokosodtak

(#11069) föccer válasza DeFranco (#11068) üzenetére


föccer
nagyúr

C: a befektetől okosak és mi vagyunk tök hülyék, ezért gyakorlatilag 2 hetente kirabolják az országot. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11070) lajafix válasza fordfairlane (#11067) üzenetére


lajafix
addikt

a 2ik lehetőség de facto értelmetlen. A kockázatokat szerető befektetők továbbra is maradnak, akinek meg már elege van az megy. plusz megint kivárás van, hátha a kormány megadja az imfnek/eunak amit kér.ha jól rémlik már megkaptuk az első proklamációt/vix jegyzéket....

Tehát nem day/day week/week alapon kell nézni az eseményeket, hanem a trendet.

Ráadásul az árfolyam mint tudjuk évek óta, jelentősen ingadozik, abból napi következtetéseket levonni nem lehet.

Rock'n Roll

(#11071) fordfairlane válasza lajafix (#11070) üzenetére


fordfairlane
veterán

Éves, és éventúli trendeket nézek, nem napit. A napi árfolyam és a sajtó a hangulat megítélése szempontjából érdekes csupán. Nem tartom reálisnak a csődöt, ezért minden ilyen hírt a negatív hangulatnak tudom be., Persze ha csőd lesz a végén, akkor bukni fogok, de ez egy ilyen sport.

x gon' give it to ya

(#11072) g@bo válasza fordfairlane (#11071) üzenetére


g@bo
nagyúr

irnak valami szándékos államcsőd forgatókönyvről a nyeten, és esetleg a gyorsan megalkotott törvények lettek volna ehhez az alapok pl. mnb.... és lehet nem is lett volna rossz, hosszútávon, bár erre már van egy negativ példa. de lehet, hogy a srácok egyelőre visszakoztak. a spekik látni akarják a pénzüket, ezért most ütik az országot.
ha kussolunk, és toljuk a kamatot, amiért a lakosság már izzé van adóztatva, az árfolyam lehet ideig óráig rendben lesz, csak mi fogunk belegebedni.

drága benzin, drága élet. és finom, valós recesszió, ami most kezd igazán telibekapni minket 2008 óta először.

ford, okés a kivárás, szvsz rövidtávon jó. utána kizárólag külföldi számla, a megfelelő bankban, és devizanemben.

(#11073) attiati válasza g@bo (#11072) üzenetére


attiati
veterán

Reméljük, hogy a megállapodási hajlandóság nem csak blöff és/vagy időhúzás.
(Sok kérdést vet fel, hogy miért kell egy külön arc az imf tárgyalások mögé, és miért kellett mindenáron és villámgyorsan átverni a parlamenten az új jegybanktörvényt. Ez nekem a mai napig rejtély.) Tegnap 316-nál leváltottam egy nagyobb pakkot, de majd a visszaszállót keresem.

(#11074) fordfairlane válasza g@bo (#11072) üzenetére


fordfairlane
veterán

Véleményem szerint azért nem lesz államcsőd, mert az túl nagy veszteség lenne a fejlett országok számára. Nem fogják hagyni. Előbb lesz itt katonai junta külföldi támogatással (a bázisdemokrácia nagyobb dicsőségére :) ), mint kilépés az EU-ból.

x gon' give it to ya

(#11075) apatyas


apatyas
Korrektor

Interjú Vezér-Szörényi Lászlóval (német bankoknál tanácsadó), nem friss, de csak most akadtam rá és még nem volt fönt itt a link. Szerintem igazán érdekes a vége, amit a Goldman Sachs-ról mond.
Mikor dől be az Euro?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#11076) qfm


qfm
senior tag

Előbb volt a tvben, hogy 3 törvény visszavonását kérték, és erre azt reagálta orbán, hogy nem lehet minket eltéríteni a célunktól. Ez nekem megint úgy hangzik, mintha esze ágában sem lenne engedni.

(#11077) leslieke válasza qfm (#11076) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Vissza nem vonják, de átír(hat)ják. Ez is valami, bár inkább csak időhúzás jellegű: [link]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11078) brd


brd
nagyúr

Olvasom itt a hozzászólásokat, jó a "buli" (HUF). A grafikon viszont nekem azt mondja, egyelőre megvolt az alja; úgy tűnik, legrosszabb esetben még kóvályog kicsit ezen a környéken (talán kivárják a nagyok a kamatemelést), majd javul a helyzet.

The only real valuable thing is intuition.

(#11079) lajtika


lajtika
aktív tag

Üdv, én mostanában kezdtem nézegetni hogy hosszú távon hova is érdemes a spórolt pénzt befektetni. Mivel normális nyugdíjat itt már senki nem fog kapni. Ami a legjobban tetszett az a befektetési arany. Nincs megkötve hogy menyi pénzt kell betenni és mikor. Bármikor el lehet adni, és az arany mindig többe fog kerülni mint mikor vettem. A világ bármely pontján ugyan annyi az értéke. Ja és a befektetési arany áfa mentes. Persze itt is van egy két arany szabály, érdemes minimum 5 grammot venni egyszerre mert olcsóbb, és nem szabad hamar eladni. Ez hosszú távú befektetés.

(#11080) glutamin válasza lajtika (#11079) üzenetére


glutamin
őstag

Erről már volt szó.

Bármikor el lehet adni, és az arany mindig többe fog kerülni mint mikor vettem.

Ez az állításod pedig természetesen nem igaz.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#11081) #24334592 válasza glutamin (#11080) üzenetére


#24334592
törölt tag

:K ezt mondja annak aki 1800on vett, h micsoda buli az arany:D

(#11082) Jabby válasza glutamin (#11080) üzenetére


Jabby
őstag

A mondat melyik része nem igaz?

Melyik cégnél érdemes befektetési aranyat venni?

(#11083) glutamin válasza Jabby (#11082) üzenetére


glutamin
őstag

A második része, vagy ha nagyon szőrszálhasogatóak vagyunk akkor az egész mondat mivel az a két feltétel együttes fennállását feltételezi az ÉS kapcsolat miatt:)

Na jó, befejeztem...

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#11084) footy


footy
addikt

Mibe erdemes kb. 9-10M forintot fektetni?
A lakasvasarlassal eddig rossz tapasztalatok voltak, szoval azt melloznem.
Visszaolvasva a forumot kb 2M-t dan vagy sved koronaba tennek. Arra van mod Magyarorszagon vagy Ausztriban hogy ezt kamatoztassuk?
A fennmarado osszeget mibe erdemes?
A befektetesi aranyon gondolkodtam, de az aranynak az utobbi idoben csokkent az erteke.
Egyebkent ha befektetesi aranyat vesz az ember azt hol erdemes? Vagy egyaltalan erdemes meg venni? Arrol tud valaki nyilatkozni, hogyan zajlik a vasarlas?

Koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#11085) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Mostanában túl sok időm még nem volt ezt böngészgetni ezért felteszem a kérdést, hátha valaki képben van.
Hol érdemes devizaszámlát nyitni?
Forintszámlám jelenleg a k&h-nál van, de ha esetleg van más banknak nyerőbb konstrukciója, akkor nyitnék máshol.

Bár nem hatalmas összegről van szó, de nagyobb biztonságosabbnak érzem nem forintban tartani.
Esetenként, lehet megpróbálnám meglovagolni az árfolyamváltozásokat is, tehát a viszonylag kedvezőbb váltás is szempont lehet, már ha van lényegi különbség iylen szempontból bank és bank között.

- http://pazsitz.hu -

(#11086) brd válasza footy (#11084) üzenetére


brd
nagyúr

A befektetesi aranyon gondolkodtam, de az aranynak az utobbi idoben csokkent az erteke.

Éppen azért lenne érdemes olyankor vásárolni, amikor olcsóbb. Amikor éppen drága, akkor ki veszi majd meg tőled később, még drágábban?

The only real valuable thing is intuition.

(#11087) footy válasza brd (#11086) üzenetére


footy
addikt

Azt hittem ez egy tendencia nem atmeneti allapot. Akkor viszont valoszinu maradok az arany mellett. A vasarlasa hogy zajlik? Magat az aranyat kapja az ember, vagy egy ellenerteket igazolo papirt? Tudnal ajanlani megbizhato helyet ahol ertekesitessel foglalkoznak?

koszi

(#11088) g@bo válasza footy (#11087) üzenetére


g@bo
nagyúr

de ugye fizikailag megkapod az aranyat, nem csak papiron a tied?

csak az a fini, ami a markodban ragyog. ;]

(#11089) Flashcash válasza footy (#11087) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#11090) lajafix válasza fordfairlane (#11071) üzenetére


lajafix
addikt

csak az első bekezdés ment neked ford. szóva larra játszol, hogy lefekszünk az imf/eu kettősnek? :)

Rock'n Roll

(#11091) Jabby


Jabby
őstag

BullionVault aranyszámlával kapcsolatban van valakinek gyakorlati tapasztalata?
Mennyivel költséghatékonyabb, mint a fizikai arany vásárlása (rövid távra, 6-12 hónap)?

(#11092) lajtika válasza glutamin (#11080) üzenetére


lajtika
aktív tag

Először is, az aranyat bármikor el lehet adni. Miért ne lehetne? Írtam hogy ez hosszú távú befektetés, nem egy két évre hanem minimum 5 évre érdemes aranyat venni.
Ha valaki azt látja hogy csökken az az arany ára, az rossz grafikont néz, nem havi hanem éves vagy öt éves szinten kell nézni.
Nem arról beszéltem hogy ma veszek 10 gramm aranyat, és holnap eladom. Nyilván bukni fogok rajta nem is keveset.

(#11093) lajtika válasza g@bo (#11088) üzenetére


lajtika
aktív tag

Több fajta megoldás is van. Meg is kaphatod, fizikai arany. Vagy nyitsz egy arany számlát, ez jobb mert olcsóbb grammja és biztonságosabb. Nem tudja elvinni a betörő. És hozzá is nyúlhatsz ha hirtelen kell a pénz.
Egyébként ahogy néztem a Német és Svájci aranyat érdemes venni. Magyart nem.

(#11094) attiati


attiati
veterán

ha akarja folytatni a long trendjét, akkor ~305,7-ről fordulhat az eurhuf

(#11095) maross válasza attiati (#11094) üzenetére


maross
veterán

gbp 5 perces chartot nezek, azon is fordulni szeretne.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11096) Mercutio_ válasza apatyas (#11075) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, csak azt felejtik el megemlíteni, hogy a pasi - ha igaz amit itt írnak - informatikus, nem bankár/közgazdászként ad tanácsot :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11097) Ringman


Ringman
nagyúr

(#11098) lajtika


lajtika
aktív tag

[link] Én ezt néztem.

(#11099) g@bo válasza maross (#11095) üzenetére


g@bo
nagyúr

[link]

szvsz jó lesz ez, nekem 350 max a beugrási pont. és fogok is.

(#11100) Mercutio_ válasza lajtika (#11098) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt az arany agitációt lehetne hanyagolni?:R
Úgy 2500 hsz-szel ezelőtt volt már téma, elég bőven kivesézte mindenki. Azt mondod hosszú távú dolog, a linkelt chart szerint meg épp hosszútávon lehet bukó.

g@bo: Ha megnézem a yahoo GBP és EUR chartokat azonos intervallumban kb. ugyanúgy mozognak, miért érdemesebb a GBP-vel foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.