Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) brd válasza Dorian (#12243) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor erősödik, amikor (szinte minden) más esik és vica versa (ha mást érdemes venni, akkor sokan eladják az arany pozíciót, vagy egy részét, és azt a mást veszik). Ha mennek a piacok, akkor esik, ha be vannak sz*rva, akkor mindenki aranyat vesz. (Ill. valószínűleg a jó része az üzleteknek csak spekuláció, azaz azért üzletelnek vele, mert azt mutatja a grafikon, de nem tudom, és nem is igazán érdekel, hogy mekkora rész ez a teljes mennyiségen belül).

The only real valuable thing is intuition.

(#12252) brd válasza attiati (#12250) üzenetére


brd
nagyúr

Úúúúú, neked jövök valami számítással... :B
(Amúgy úgy is van, csak nem mindegy, melyiket érdemes/lehet kereskedni. ;) )

The only real valuable thing is intuition.

(#12253) attiati válasza brd (#12252) üzenetére


attiati
veterán

Már elkéstél :) Oda-vissza végigszámoltam :)

(#12254) brd válasza attiati (#12253) üzenetére


brd
nagyúr

...és úgy érzed, érdemes meglépned? Alakul egy x/HUF long (többedik) belépő megint.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#12255) amargo válasza maross (#12244) üzenetére


amargo
addikt

Lehet már a pártkassza is szivárog, aztán újra felkellet tölteni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12256) Ringman válasza amargo (#12255) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt nem az MFB finanszírozza? :(((

(#12257) attiati válasza brd (#12254) üzenetére


attiati
veterán

még mindig nem vagyok longban :( :)
300 fölé nem látom első körben (véletlen egybeesés a kerek 300). Valamire való támasz meg csak lent 285-nél, esetleg 292-nél. Mi alapján lesz újabb longod, és meddig?

[ Szerkesztve ]

(#12258) brd válasza attiati (#12257) üzenetére


brd
nagyúr

Pedig március másodikán (szerintem) szép belépési lehetőség volt, visszajött támaszról (amit ráadásul pont te írtál a topicba, ha jól rémlik), tört a short trend, a stop szint sem volt túl messze (jó R:R), és aztán szépen vissza is tesztelte 5-én hajnalban (vagy itt lehetett belépni). Mi tartott vissza? Nehogy számonkérésfélének vedd, csak érdeklődöm, kíváncsi vagyok. ;)
Azt én sem látom, hol a vége, de most kicsit esnie kell (pontosabban a tapasztalataim szerint fog :) ), úgy 294.xx-ig, és ha törik ez a pici ct, megint mehet long irányban.

The only real valuable thing is intuition.

(#12259) attiati válasza brd (#12258) üzenetére


attiati
veterán

Az tart vissza, hogy még mindig túl hosszú időtávokban gondolkodom :( Szokatlan a rövid idősík. Legalábbis a 292-es long belépő túl rövid idősíkon lett volna.
A 285-ös belépőt bánom, mert az lett volna az én idősíkom, nyugisabb.
Ettől a belépőtől az tartott vissza, hogy a nemzetközi piacokon tartós bull-t látok. No meg beszéltem egy szakmabelivel, és elbizonytalanított. Hiába, ebből is látszik, hogy nem a stratégia, és a szent grál a lényeg, hanem a psziché. Hát az most kevés volt :)
Most nézem, hogy M15-ön vagy? :)

(#12260) brd válasza attiati (#12259) üzenetére


brd
nagyúr

H4-D1 leginkább (néha H1, ha nagyon ráérek). Kevés vagyok (és az időm is) még a daytrade-hez (majd, ha csak ebből élek ;) ). M5-M15-ön max. finomítok. Az egyik, amit megtanultam "hamar", hogy másokra ne hallgassak, bármilyen tapasztalta van, ha úgy látom, hogy az én stratégiám hosszútávon nyereséges. Lehet, hogy fáradt az illető, lehet, hogy más szempontjai vannak, sőt, az is lehet, hogy más kockázati szinttel nézi a "játékot". Hiába akar jót, lehet, hogy számodra az ott éppen nem jó, amit mond. Magadban kell bízni, ha úgy látod, hogy az jó; miért kérdezel mást? Mindegy, milyen hírek (/hírnek szánt pletykák) jönnek: ahogy már te is írtad valahol: csak a grafikon. ;) Azon ott van a lényeg.

The only real valuable thing is intuition.

(#12261) attiati válasza brd (#12260) üzenetére


attiati
veterán

Nem szabad hallgatni senkire, ez egy magányos szakma, de azért meghallgatnád Jim Rogers véleményét, és biztos befolyásolna :)
Milyen lotmérettel operálsz?

(#12262) _BM_


_BM_
senior tag

Urak!

Fellelhetők valahol havi lebontásban az államháztartási adatok? TB- adó és egyéb bevételekre, illetve a kiadásokra gondolok. Arra, ami régebben a püm honlapján volt.

(#12263) brd válasza attiati (#12261) üzenetére


brd
nagyúr

A véleménye nem érdekelne (ill. biztosan igen, de igyekeznék nem hallani :) ), a gondolkodásmódja viszont igen. Érthetőbben: pl. a könyvét elolvasnám, konkrét helyzetben viszont viszont nem figyelnék a véleményére, de ha elmondaná, miért tenne így vagy úgy, akkor megnézném, hogy azt én is úgy gondolom-e. Nem azért, mert nem hinnék neki, hanem azért, mert az az ő pénze (ha megjátssza), ez viszont az én pénzem.

LOTméret: a tőkém max. 2%-a (alulról közelítve) a pozíciónkénti kockázat (ami tulajdonképpen 1.5%-2%, de most nem részletezném), ha ezt úgy tudom nyitni, hogy 1 LOT, akkor annyi, ha 0.05, akkor annyi. Ráépítésnél az első pozíció LOTméretével folytatom (ill. szebb jeleknél volt már, hogy elcsábultam, de akkor is csak úgy, hogy az újabb pozíciót úgy nyitottam, mintha önmagában nyitottam volna, tehát önmagában számoltam a kockázatot, de az elsővel (esetleg előzőekkel) együtt már nem lehetett veszteséges).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#12264) attiati


attiati
veterán

Tegnapelőtti esés teljesen letörölve. Ilyen viselkedés után már tényleg nagyobb esély van új lokális csúcsokra, mint beszakadásra.

(#12265) leslieke válasza attiati (#12264) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hol lenne az új lokális csúcs?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12266) attiati válasza leslieke (#12265) üzenetére


attiati
veterán

úgy az egész piacra értem.
dax 7000 felett, sp500 1380 felett...

Eurhuf-nak sajnos még támasz a 291,5.

[ Szerkesztve ]

(#12267) Manitou


Manitou
addikt

Életbiztosítással kapcsolatban kinek mi a véleménye manapság? Olvastam róla jót és rosszat egyaránt.
CIG Pannoniáról lenne konkrétan szó.

(#12268) amargo válasza Manitou (#12267) üzenetére


amargo
addikt

tkm
Vélemény

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12269) g@bo válasza Manitou (#12267) üzenetére


g@bo
nagyúr

én nem tennék egy forintot se életbiztosításba.

(#12270) leslieke válasza g@bo (#12269) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Saját zsebből én se, de ha a cég fizetné - ahogy sógoromnak - akkor jöhetne.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12271) g@bo válasza leslieke (#12270) üzenetére


g@bo
nagyúr

ja, úgy oké. abban az esetben egy önkéntes nyuggerpénztár is elmenne.
de, hogy magamnak fizessem, amihez 10 év után is hülyére adózva férhetek hozzá, és egyéb trükkök... inkább nem.

(#12272) Manitou válasza amargo (#12268) üzenetére


Manitou
addikt

:R

g@bo
Nem én akarom a dolgot, hanem cég fizetné, sajna a fizetésem kárára :W :(

[ Szerkesztve ]

(#12273) Ringman válasza Manitou (#12272) üzenetére


Ringman
nagyúr

járhatnál rosszabbul is, pl békekölcsönt/állampapírt kapnál:
[link]

(#12274) g@bo válasza Ringman (#12273) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem rossz az állampapir...

kiváncsi leszek, jövö ilyenkorra mennyi lesz az árfolyamveszteség, ha most inkább 290 ruppóért -majd lekötve- eurót vesz az ember.

menne le 265 re megint.....

(#12275) Intelligencs válasza Ringman (#12273) üzenetére

OMG!

Valami hasonlóról írtak már a Nívó blogon. A lényeg:

"A javaslatom tehát a következő: A havi bruttó 202 ezer forint felett keresőknek az egykulcsos adóból származó többletjövedelmüket kötelezően kelljen egy saját névre szóló letéti bankszámlára utalni, amelyből a számlavezető bank köteles magyar állampapírt vásárolni. Az összeghez pedig tulajdonosaik csak akkor férhetnének ténylegesen hozzá, amikor a magyar állampapírok referenciahozama tartósan, mondjuk egy éven át 6% alá esik. Addig is az összeg ezen a letéti számlán kamatozna számukra igen jó kamatokkal. "

Erre a legjobb komment:

"Hm, érdekes ötlet.

Dédnagaypám nagy hazafi volt, épp' ezért 1915-ben jegyzett hadikölcsön-kötvényt 65000 korona értékben, 5,5% kamatra. Ezek a kötvények mind a mai napig megvannak, értékük megegyezik annak a papírnak az értékével, amire rá lettek nyomtatva.

Ha dédnagyapám kisebb hazafi lett volna, akkor arany tíz- és húszkoronásokra váltotta volna ezt a pénzt, majd elásta volna a kertben az egészet. Ez ma 714654,- €-t érne. Bár nem kamatozott volna egy fillért se."

The Amiga, Born a Champion

(#12276) zeno70 válasza Intelligencs (#12275) üzenetére


zeno70
tag

OMG!!!

Az olaszoknal hallottam, hogy valami regi allampapirt akar valaki bevaltani mai arfolyamon es kamatokkal. Sanszos, hogy a birosag megiteli a jogossagot. Ti nem tudnatok erre a papirra ilyen igennyel fellepni? Megiscsak egy allamnak adott penzrol volt szo, amiert az allam felel(ne). En beprobalkoznek vele.
Es akkor mit javasolsz - vegyunk ezust ketszazasokat vagy egyeb ermeket? Hosszu tavu befektetes, de gyanitom, 100 ev mulva nem igen fogom felvenni a hasznat. :U
Ettol rovidebb tavban gondolkodok...

Mas: nekem is van eletbiztositasom...de minek(?). Viszont meg 1-2 evig fizetnem kell, hogy ki tudjak venni belole valami ertelmesebb osszeget (93% korul). Addig ha megszuntetem, bukom az egeszet. Jo bulinak indult, mig adokedvezmeny volt utanna, most mar sz*rt se er. Igy lehet bizni az ilyenekben. :W

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#12277) g@bo válasza Intelligencs (#12275) üzenetére


g@bo
nagyúr

már akkor is átverték a madzsart... ;]

én akkor is állampappirt* veszek, bizom a szárnyalásunkban.

* a maradék 1000 huf-ból, amit nem váltottam át.

(#12278) Intelligencs válasza zeno70 (#12276) üzenetére

Ez nem velem történt meg, csak az általam linkelt blogról idéztem annak egy részét, illetve egyet a hozzászólások közül.

g@bo: Vigyázz, mert értik ők a tréfát, csak nem szeretik! :DDD Vegyen mindenki államkötvényt M O S T !

Hidd el, a képviselő urak élen járnak majd a jó példával, mindegyikőjük megtart havi 47e Ft-ot a fizetéséből (annyi úgyis elég a megélhetéshez), a maradékból meg szépen vesznek államkötvényt! Az eurójukat beváltják a magyar államnál, a forintért szintén államkötvényt vesznek, a 250 HUF/EUR feletti árfolyamnyereséget pedig felajánlják az adósságcsökkentő alapba! Én így hallottam. ;)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#12279) Cyrin


Cyrin
addikt

most vettem észre. hogy a bankomnál netbankon keresztül lehet állampapírt venni, és a rövidebb távú 2 hónapos konstrukció elgondolkodtatott, addig úgyis kitolódik az IMF megállapodás - már ha lesz.akkor pedig az eur lesz 285. ha viszont nem lesz megállapodás, akkor irány a 300+ megint

(#12280) g@bo válasza Intelligencs (#12278) üzenetére


g@bo
nagyúr

az urakról hol hallottad? én úgy tudom fizetés előtt már 2 nappal hitelből dollárt vesznek, és ciprusi és egyéb külföldi bankszámlákra utalják a 47000 ft - konyha és jóléti pénz - feletti részt. csak nem gondolod, hogy állampapirt vesznek? ;] ők tuti nem.

(#12281) attiati


attiati
veterán

kedd eu bizottsági döntés
szerda utolsó rendes huf kereskedési nap
megtartotta múlt pénteken a 291,5-ös támasz

érdekes lesz így együtt

(#12282) attiati


attiati
veterán

a 2 hónappal ezelőtti szintekhez képest jelentősen enyhült a feszültség az állampapírhozamokban, és az eurhuf árfolyamban is.

Az akkori ft betéti akciókhoz képest mégis emeltek a bankok az akciós kamatlábakon. (12 hónapos lekötésre)

cib 7,75-->8
rafi 8 --> 8,5
fhb 9,5

Ezt nem tudom hova tenni egyelőre.

(#12283) Ringman válasza attiati (#12281) üzenetére


Ringman
nagyúr

+ kedden mnb kamatdöntő ülés
+ Londonban már nyári IMF-megállapodással számolnak
+ közben Zsiday az otp részvényt jó befektetésnek tartja - hosszú távon.

(#12284) concret_hp válasza attiati (#12282) üzenetére


concret_hp
addikt

cibnél 8%o sztem legalább 4 hete van, de lehet h több is. (van vmi 10%os akció is , de az vmi kombinált cucc)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12285) Intelligencs válasza g@bo (#12280) üzenetére

Hogyhogy honnan? Matolcsy miniszter úr egyértelműen megüzente: Magyar állampapírt venni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem. :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#12286) fordfairlane válasza attiati (#12282) üzenetére


fordfairlane
veterán

Talán amiatt emeltek kamatot, mert (megelőzendő a forráskiáramlást) az állam beharangozta az állampapír-vásárlási kampányát.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#12287) lajafix válasza attiati (#12282) üzenetére


lajafix
addikt

te hol látod a jelentősd enyhülést az állampapír hozamokban? 0,5-1% van még a leghosszabb futamidősön is, ez szvsz nem jelentős. És főleg nem TREND! Ha a bankok emeltek a betéti kamaton, akkor forrás kell nekik. Ha akciós kamatokon emeltek, akkor az túl sokat nem mond, mert rengeteg feltételt kell érte bevállalni ami költség.

Az árfolyam meg...

Rock'n Roll

(#12288) attiati válasza lajafix (#12287) üzenetére


attiati
veterán

Miért ne számítana az akciós betét? Nem 2 hónapos ügyfélszerző promóciós betétkampányról beszélünk, hanem 6-12... hónapos forrásgyűjtési harcról. (részben tartós ügyfélszerzési céllal is, de ez most másodlagos cél szerintem)

A jelentős szó meg relatív. Nekem soknak számít a 200bp csökkenés a 12 hónapos hozamokban. Miért nézném a leghosszabb futamidejű hozamokat, ha a 6-12 hónapos forrás árával akarom összehasonlítani. Mondjuk az igaz, hogy a bubor mérvadóbb lenne, mint a 2-3 napra likviditás nélkül maradt állampapírpiacunk, és a bubor nem árazott olyan jelentős feszültséget.

Pont az akart lenni a hozzászólás költői kérdése, hogy a bankoknál nem látszik a feszültség csökkenése. Miért vonnának be most forrást 6-12 hónapra 8-10%-on, ha később a feszültség és a hozamok csökkenését várnák?
Vagy nagyon forráshiányosak, vagy hozamemelkedésre számítanak.

más:
Kíváncsi leszek, hogy júniustól hogy alakítják át a bankok a folyószámla kondícióikat. Napon belül (4 órán belül) teljesülni fognak a giro utalások. Csomó banknál ingyenes az online számlacsomag, ha érkezik x ft jóváírás a bankszámlára. Júniustól majd odautal az ember x összeget, és még aznap visszaindítja (azt nem tudom még, hogy a visszautalás is aznap teljesülhet e). (Az online csomagban ingyenes az utalás.) Ezzel gyakorlatilag 2 (vagy több) banknál ingyenes számlacsomagot lehet fenntartani.
Bár lehet, hogy nem fogja őket zavarni, de sokkal nehezebb lesz ügyfelet megtartani. X bankban parkol a pénz likviditási alapban, visszaváltom, és még aznap megérkezik a pénz Y bankba, ahol jobb a devizakonverziós árfolyam (Az is gond lesz a bankoknak, hogy nem használhatják +1 vagy 2 napig ingyen az ügyfél pénzét.)

[ Szerkesztve ]

(#12289) concret_hp válasza attiati (#12288) üzenetére


concret_hp
addikt

én úgy tudom, hogy úgy általánosságban mindenhol az a standard hogy 4 órán belül érkeznek az utalások európában (és egyébként nemzetközi átutalások is másnapra v max 2 nap alatt teljesülnek)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12290) attiati válasza concret_hp (#12289) üzenetére


attiati
veterán

Csak nálunk nem így volt, de mostantól elvileg nálunk is így lesz.
Biztos, hogy alkalmazkodni fognak a bankok valahogy. A viber utalás is értelmét veszti, hacsak nem akar valaki 1-2 órán belüli jóváírást.

[ Szerkesztve ]

(#12291) #24334592


#24334592
törölt tag

[link] es hamarosan megint 300 :C

(#12292) g@bo válasza #24334592 (#12291) üzenetére


g@bo
nagyúr

vagy több. már nem eszik meg az imf időhúzást.
az újabb 150 milliárdos megszoritás elvárása is necces, honnan vegyék már el?
benzin/gázolaj +7 ft
ésatöbbi.

közel a szakadék. ugye hogy 285 nél venni kellett volna? :F

(#12293) concret_hp válasza g@bo (#12292) üzenetére


concret_hp
addikt

jóléti kiadásokból pl? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12294) g@bo válasza concret_hp (#12293) üzenetére


g@bo
nagyúr

igazad van. csak adót fogok fizetni, ezért én nem várok már el semmit. :R

(#12295) attiati válasza g@bo (#12292) üzenetére


attiati
veterán

Teljesen együtt mozgunk a piaccal napok óta, a piac már beárazta ezt a hírt.

Jelentős ft gyengüléshez ami kell:
1. nemzetközi piacok látványos lefordulása
2. €, $ hozamok emelkedése
3. szabadságharc makacs erőltetése (de januárban is beparáztak, szóval legközelebb is képesek lesznek a beismerő megfutamodásra). Igazából a fidesz mindig is nagyon erős volt a politikai játékokban.

Technikailag gyengülésre áll az árfolyam, de a globális piac jól néz ki, és azzal nehezen megy szembe.

(#12296) Ringman válasza g@bo (#12294) üzenetére


Ringman
nagyúr

be kellene vezetni azt, hogy mindenki cselekvőképes fizet ehot - 6390Ft/hó - akinek nincs munkaviszonya.

az ingatlanadó bevezetése lenne egyébként kézenfekvő.

+ bürökráciacsökk.

(#12297) DopeBob válasza Ringman (#12296) üzenetére


DopeBob
addikt

kézenfekvő? :O

A fizetésem több mint fele ado. Építek esetleg majd egy házat, mondjuk 20M ebből az ÁFA alig több, mint 5M Ft, de szívesen fizetek majd még minden évben, hiszen látom, hogy milyen nagyszerű célokra fordítják! :U

Akkor adóztassák a vagyont a jövedelem helyett, de nehogymár mind a kettőt...

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#12298) Ringman válasza DopeBob (#12297) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem azt írtam, hogy milyen jó lenne, de az egykulcsos (nemaz egyébként) adó mellé egyébként passzolna az ingatlanadó (a nagy jövedelem -> ingatlan -> adó vonalon).
már ha feltételezünk (merész dolog manapság) vmi rendszert.

házat építeni nem sok helyen éri meg - leraksz egy téglát és felét éri - csak nagy telekárak és ingatlanárak esetén.

egyébként is sok üres lakás van - csökkenő népesség esetén hogyan is lenne másképp -, venni& felújítani sokszor érdemesebb.

szerk:
más: nagy az infláció - vö magas kamatok.

[ Szerkesztve ]

(#12299) _BM_ válasza Ringman (#12296) üzenetére


_BM_
senior tag

be kellene vezetni azt, hogy mindenki cselekvőképes fizet ehot - 6390Ft/hó - akinek nincs munkaviszonya.

Elkéstél. Régen be van vezetve. Más kérdés, hogy nem fizeti legalább 1 millió inaktív, cserébe (néha) megverik az orvosokat. :))

[ Szerkesztve ]

(#12300) MaciG


MaciG
addikt

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy nagyjából egy relatíve jónak mondható lakáshitelnek mennyi a kamatja? Mondjuk ha én felveszek 5 milla kölcsönt 20 évre, akkor mennyit fizetek vissza összesen.

BANZAII

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.