Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) fokukac válasza g@bo (#11700) üzenetére


fokukac
nagyúr

amit te írsz, az a vásárlóerő-paritás, az csak parasztvakítás, hogy ne látszódjon, európa kelet fele mennyivel fejletlenebb, mint a nyugati...

most ne menjünk bele, hogy az usa meg kanada miért olyan olcsó, kicsit más ott az egész gazdaság, az adórendszer.

én csak rá akartam világítani arra, hogy a különbség fő oka a GDP/fő. ennyi.

ui. ahányszor átmegyek a határon, már az első burgenlandi faluban tudom, hogy egy magyar falu sose fog így kinézni, ennyi, ég és föld.
És a különbség csak nőni fog a jelenlegi politikával.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11702) amargo válasza g@bo (#11697) üzenetére


amargo
addikt

"arra utal, hogy elvárnánk, hogy a polgárnak az állam adjon lakást."
Ha szociális alapon megilleti, akkor bizony segíteni kell.

Esetemben inkább a bérlakás vonalat preferálom. Nekem semmi szükségem, hogy egy neve sincs főbérlőtől béreljek lakást. Ezért támogatom a piaci alapon működő önkormányzati lakásokat. Nyilván a szociális lakások is kitermelődnek idővel. De, ha az veszem alapul, hogy egy ujjépítésű ingatlant piaci alapon adnak ki 15-20 évig, majd után kerül bele a szociális segítség körfogásába, akkor hol itt a gond? Addigra kitermeli vagy közel kitermeli az árát.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11703) attiati válasza fokukac (#11701) üzenetére


attiati
veterán

Megállítottuk a törököket, húztak közénk egy vasfüggönyt, marshall tervből kimaradtunk, stb... most meg póráz van. Nem is csoda, hogy soha nem fog úgy kinézni.
Azt nem tudom, hogy ezek nélkül hol lennénk. Képesek lettünk volna e fegyelmezetten gazdálkodni. Szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

(#11704) Ringman válasza attiati (#11703) üzenetére


Ringman
nagyúr

Képesek lettünk volna e fegyelmezetten gazdálkodni. Szerintem igen.

szerintem a Gyurcsány-kormány 2006-ig történő "teljesítménye" - hazugság/csalás/... és a 2010-es Orbán-kormány "legyen 7% a hiány lécci-lécci" szerintem nem ebbe az irányba mutat.

/remélem nem minősül politikának, gazd. vonatkozásban írom/

(#11705) g@bo válasza fokukac (#11701) üzenetére


g@bo
nagyúr

gdp.... nyilván több lenne, ha az álatlunk előállitott termékért -munkáért- többet kérnénk, és kapnánk is... az se lenne baj, ha lenne -komolyabb és saját- ipar, mezőgazdaság, minőséggel karöltve.

a szolgáltató ágazat is beletartozik a gdp-be, de ha nincs elkölthető jövedelem, akkor nem lesz minden sarkon fodrász, zöldséges, fogorvos, akárki.

a jövedelem meg kimegy az országból.

(#11706) degu válasza amargo (#11696) üzenetére


degu
senior tag

Akkor volt lehetosege egy fiatalnak lakashoz jutni...most nincs! :W
Ennyi! /Politika nelkul!/ :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11707) The Bachelor válasza degu (#11706) üzenetére


The Bachelor
tag

Dehogy nincs, sőt 3 lehetőségünk van:
1, Anyuciék gazdagok, aládtolnak egy házat
2, Örökölsz egy házat
3, Szerencsés vagy hogy van munkád és fel tudsz venni 10 misit, amit soha nem tudsz majd visszafizetni, de lesz egy házad a neveden (amiből kilakoltathatnak)

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#11708) DeFranco válasza The Bachelor (#11707) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Édesanyám bolti eladó (alkalmazott), az is volt világ életében, én világ életemben (6 éve) a magyarországi átlagkereset körül kerestem (anyu jóval alatta), apámat (sem a pénzét) nem láttam 25/31 éve, nem örököltem, nem örököltünk, az volt amit megkerestünk, és ami ebből megmaradt. A fizetésünk 100%-ban bevallott jövedelem, és vagy egy fél lakásom aminek a másik fele a feleségemé. Banki hitelt nem vettünk fel, fundamentát azt igen.

Közben mindenem megvolt, bár szerényen éltünk, de mindig volt az asztalon kaja, rajtunk ruha, és a lakásban meleg.

Meg lehet oldani, nem mindig a körülményeket kell okolni.

[ Szerkesztve ]

(#11709) attiati válasza DeFranco (#11708) üzenetére


attiati
veterán

Ez inkább azt jelenti, hogy türelmesen és alázattal elfogadod, amid van.
Szerintem is meg lehet oldani, de nem nagyon engedheted el magad. 1 gyerek mellett már állandó lemondás, két gyerek mellett nyomor.
Az se mindegy, hogy kinek mennyi mozgástere, kiugrási lehetősége marad. Pl be kéne fektetni 3-400e ft-ot valamibe, amitől talán egyszer később majd jobb lehet, de nem biztos. Ezt így már kapásból nem is merik bevállalni ezek a családok. Vagy nem is tehetik meg.

[ Szerkesztve ]

(#11710) DeFranco válasza attiati (#11709) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem erről volt szó :) Arra reagáltam, hogy többen is írták, hogy ma lehetetlen lakáshoz jutni. Lehet. Csak akarni kell. Ez van. Lehet sírni a sarokban, hogy kint egyszerűbb (nem az), ki is lehet miatta menni az utcára és bátran felborítani egy kukát, de nekem a saját példám jobban bejön.

(#11711) attiati válasza DeFranco (#11710) üzenetére


attiati
veterán

Ja, nem lehetetlen. Állítólag most kell a legkevesebb havi átlagfizetés egy lakás megvételéhez.

(#11712) leslieke válasza attiati (#11711) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

De hitelhez meg most a legnehezebb jutni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11713) zeno70


zeno70
tag

Hello mindenkinek! En most tevedtem ide, mert lattam, hogy "mibe fektessen a lovemat" cimu tema van. Elolvastam az utolso 50-60 kommentet, de csak gazdasagpolitikai vitat latok. Ez az atlag tema, vagy szet offoltatok a topikot? Bocs, nem beszolni akarok :R , csak kerdezem, mert az alap sztori erdekelt volna egy kicsit...
Akkor kicsit en is offolok. :) Tenyleg konnyebb kint keresni, legalabbis en az Allamokban vagyok 3 eve es azt latom, hogy egy atlag melos a fizujabol nem duskalva, de vigan megel. Csak legyen munkaja, mert ha nincs, az mar huzosabb (pl egeszsegbiztositas nuku, stb).
En jelenleg netto 2600 dollart kapok, amibol otthon fejedelmi modon elhetnek, de itt azert kicsit tobbet kell kiadni lakasra (1200/ho). A tobbi az otthoni arakon mozog, kocsikazni joval olcsobb is. A lenyeg, hogy vagy megveszek minden szart, amit megkivanok, vagy van mit felre tenni. (Az utobbi van)
Es innen on: kivancsi lennek, hogy otthon most mibe menekitik az emberek a forintjukat (mar akinek van mit)?
Apamek az ossze kuporgatott penzuket most nemi befektetesi aranyba tettek es vettek fontot is. Van meg, ugyhogy szerintetek mi lenne meg jo otlet? Vagy a jelen folyamatok lattan (megallapodas kozeli helyzet) inkabb maradjon forintban es kamatozzon? Legfobb szempont az ertek tartas, de a fialas sem lenne hatrany. :K
Koszonom a turelmet es bocs, ha nyers voltam!

[ Szerkesztve ]

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#11714) DeFranco válasza zeno70 (#11713) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hello.

Offolás témára: szerintem ahhoz, hogy véleményt tudjunk cserélni a megtakarítások és a pénzügyek megfelelő vezetéséről, nem árt, ha pár gazdasági-gazdaságelméleti kérdést tisztázunk. Ezek viszont forró témák több helyen, ezért előfordul pár elkapkodott komment. De ettől még el tudom képzelni, hogy helye van.

(Az utolsó pár hsz-ben volt 1-2 amitől nekem is felállt a hajam, de inkább nem szítom a tüzet)

(#11715) lajafix válasza leslieke (#11712) üzenetére


lajafix
addikt

Örülj neki. Lásd elmúlt évtized hitelfelvételei.

Az ugye természetes, hogy amikor jó a helyzet, alacsony a kamatszint, akkor könnyebb hitelt kapni de a kereslet miatt drágábbak is a lakások? Az sajnos természetellenes hogy (valóban) olcsó hitel és (valóban) olcsó kéglik.

Az elmúlt évtized nagy parajelensége, hogy míg Magyarországon folyamatosan rosszabodott a helyzet, mégis hitelt jó darabig könnyű volt felvenni(a vilggazd pénzbősége...). Aztán persze csöngetett a valóság, a nyalókáról kiderült hogy közeledő szívlapátot láthatunk.

Rock'n Roll

(#11716) Mercutio_ válasza attiati (#11709) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annak a család viszont esélyes, hogy a havi törlesztőkkel is problémája akad majd előbb-utóbb :U

DeFranco álláspontját osztom ezen a téren :K Persze áldozattal jár a dolog, de akinek - egy pár esetén - annyija nincs, hogy félre tudjon tenni, az felelőtlen, ha 1(-2) gyereket bevállal, no meg mostanság nem is annyira jellemző szvsz a korai gyerekvállalás :( Mire az bekövetkezik (~8-10 év) havi 20-30e/fővel számolva 4,5-7Milla félretehető, ahhoz pedig nem sokat kell pótolni, hogy az első saját lakást megszerezze a pár.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11717) DeFranco válasza Mercutio_ (#11716) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hogy kicsit ON is legyen: tedd mellé gondolatban a Fundamenta féle lakástakarék konstrukciókat, ami igaz, hogy nagyon kötött, de pontosan ezekkel a paraméterekkel rendelkezik (4-8 év, 20k/fő), és a mellette levő hitellehetőség kiváló (3,6%-os fix forintkamat mellett az önerő másfélszeresének megfelelő hitel, kérdés és feltétel nélkül? LOL, hol találsz máshol ilyet)

Ez 4 év alatt kb. 3,5 millió forrás / fő, ketten összeállnak, 8 év alatt megvan 14 millió.

[ Szerkesztve ]

(#11718) fokukac válasza zeno70 (#11713) üzenetére


fokukac
nagyúr

hi! meg lehet kerdezni, hogy hogy jutottal ki az usa-ba?
Merthogy legalisan az nem olyan egyszeru manapsag...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11719) amargo válasza degu (#11706) üzenetére


amargo
addikt

Értem. És megértem. Ezért preferálnám, amit írtam.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11720) lajafix válasza amargo (#11719) üzenetére


lajafix
addikt

Preferálhatod, de sokat ne várjál "a piaci alapon működő önkormányzati" koncepcióra. Merthogy pénz kellene hozzá.

Rock'n Roll

(#11721) amargo válasza lajafix (#11720) üzenetére


amargo
addikt

Tudom, csak szerintem ennek tényleg lenne értelme és a deficit sem lenne jelentős.. bár lehet csak túl jó hiszemű vagyok, mert ezekből is lehet kipumpálni a pénzt.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11722) degu válasza DeFranco (#11708) üzenetére


degu
senior tag

Az ilyen hsz-ektol nyilik ki a bicsak a zsebemben! :(
Ha ez igaz /marpedig miert ne hinnek Neked/ akkor valami lenyeges informacio hianyzik a kepbol!
Ha kerek-perec igy van,es semmi kiveteles nincs,akkor miert nem ezt csinalja MINDEN fiatal?
Az pedig,hogy *nem mindig a korulmenyeket kell okolni* -egyszeruen-demagogia!
Lenn vagyubk a beka segge alatt,fillerekert dolgozunk,dragasag van,es csodak nincsenek!
Igenis a korulmenyek miatt nem tudnak a normalis fiatalok lakashoz jutni,es nem azert,mert linkek,vagy ostobak!
Egyaltalan...mire volt jo ez a hsz? Mit akartal ezzel bizonyitani? :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11723) maross


maross
veterán

Ma beszeltem apammal, 2 ev 13 nap utan ismet ugy tunik, hogy lesz munkaja. Apam 30+ eve muszeresz, Gyongyoson lakik, jaszfenyszarui Samsungnal ajanlottak allast, kozvetiton keresztul. Napi 12 ora munka, 3 ora utazas, 60.600 forintert, azt hiszem heti egy extra szabadnappal. Csak akarnia kellett, es megcsinalta. Februarban kezd.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11724) _BM_ válasza maross (#11723) üzenetére


_BM_
senior tag

Teljes munkaidővel minimálbér alatt? Hogy van ez? :(

(#11725) maross válasza _BM_ (#11724) üzenetére


maross
veterán

Nem tudom pontosan, elobb beszeltunk gmailen, es kb 3 masodperc alatt ir egy karaktert, nem akartam meg fel orat ott tartani. Konkretan 12ora 20perc munkaidot irt :). De vegyuk ugy, hogy kap annyi szabadnapot, ami redukalja 8 orara (+3 oranal tobb utazas). Szanalmas, hogy ezt erdemli az ember 30 ev munka utan.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11726) _BM_ válasza maross (#11725) üzenetére


_BM_
senior tag

Ja tudom már. Nem a Samsung alkalmazza, hanem egy közvetítő, amely 4 órára jelenti be. Na ezeket kéne falhoz állítani gyerekestül.
Hogy megmondtam évekkel ezelőtt, hogy behozzák a kínai bérszínvonalat, pedig csak blöfföltem. Egyre nyilvánvalóbb, hogy ezt takarja az 1 millió új munkahely és a legversenyképesebb ország szlogen.

Most nem azért mondom, de ha olyan helyzetbe kerülnék, hogy rákényszerülnék egy 60 ezer ft-os munkára (még rám is köszönhet), akkor inkább mennék tanyára, baromfi, kecske, 28 rugó segély, ruhákért elmennék a legközelebbi osztóhelyre stb. Ha 60 rongyból levonod a 28-at, akkor kapsz 32 ezret. Ezt kapásból elviszi a munkával járó extra kalóriaigény, tisztálkodás, tisztító- és mosószer, ruhakopás, egyebek. Elképesztő, merre megy ez az ország :U Mindezt csak azért, hogy emelni lehessen a nyugdíjakat az égig. Nem adok öt évet, és az átlagnyugdíj 150 lesz, az átlagfizetés 60. Mérnököknek 100.

[ Szerkesztve ]

(#11727) RexpecT válasza maross (#11723) üzenetére


RexpecT
addikt

A 298/2011. (XII. 22.) Korm. rendelete szerint a 2012. évi minimálbérek az alábbiak szerint alakulnak:

A teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló részére megállapított személyi alapbér kötelező legkisebb összege (minimálbér) a teljes munkaidő teljesítése esetén 2012. január 1-jétől havibér alkalmazása esetén 93 000 forint, hetibér alkalmazása esetén 21 400 forint, napibér alkalmazása esetén 4 280 forint, órabér alkalmazása esetén 535 forint.

A fentiekben meghatározottaktól eltérően a legalább középfokú iskolai végzettséget, illetve középfokú szakképzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatott munkavállaló garantált bérminimuma a teljes munkaidő teljesítése esetén 2012. január 1-jétől havibér alkalmazása esetén 108 000 forint, hetibér alkalmazása esetén 24 850 forint, napibér alkalmazása esetén 4 970 forint, órabér alkalmazása esetén 621 forint.

[ Szerkesztve ]

(#11728) DopeBob


DopeBob
addikt

Nem vicceltek, Európa Kínája leszünk, ezek szerintem minden értelemben :(

MZ/X

(#11729) maross válasza RexpecT (#11727) üzenetére


maross
veterán

Minimalbert kap, en kerestem ra hogy ez mennyi. 92600/60600-at dobott ki a google (br/net). A kozvetito lehuz a berebol x-et, ezt se lehet tudni mennyi, azt se meg hogy meddig...de igazabol nincs valasztasa, igy is ugy is el fogja vallalni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11730) zeno70 válasza fokukac (#11718) üzenetére


zeno70
tag

Igen meg lehet. Nem titok. En is szarban voltam otthon es bevallaltam, hogy kijovok. Nem hivatalosan jottem, feketen kezdtem dolgozni, aztan itt lehet kulonbozo okokbol legalizalni magad. Peldak: Egy munkaado, aki megszeret, intezhet neked zold kartyat, ha itt hazassagot kotsz, akkor is kerhetsz. Ha ez megvan, akkor mar simabb a dolog.

Latom, a kerdesemre nem igen kapok erdemi valaszokat, sot meg sem emlitodik a topik alap kerdese, ugyhogy lassan offolom is magam innen. (szerintem at kene irni a topik nevet: "Hogyan veszeljuk at a jelenlegi gazdasagi helyzetet?" - cimre. Akkor mindenki on lenne) :U

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#11731) attiati válasza degu (#11722) üzenetére


attiati
veterán

nézz rá pár statisztikára, és rájössz

Hány évente / havonta kell cserélgetni a telefont.
Mennyi cigi és alkohol fogy. Egy buliban elfogy az ötezer?

Rengetegen elköltik az utolsó fillérüket is. Persze, mindenkinek jár, hisz külföldöl ugyanazért a munkáért sokkal több pénzt keresnek az emberek, akkor nekünk miért ne járna. De ez önámítás.

(#11732) DeFranco válasza degu (#11722) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Röviden: mert elb*ssza a pénzt hülyeségekre, azért.

Gyere, ülj le velem egyszer beszélgetni, és elmesélem hogy lehet nettó minimálbérből megélni úgy, hogy mindenre jut, igen, bulira is, és albérletre is, cigire is, a felette levő részt meg félreteheted. Nem egy embernek találtam 20-30%-ot a költségvetésében, amit minden érezhető megszorítás nélkül meg lehet takarítani egy kis idő árán, amit azzal tölt, hogy odafigyel, kontrollál. Mindegy, nem magyarázom...

Nagyon cifra dolgokat tudnék most írni a mai fogyasztási szokásokról, és az emberek f*szbirkaságáról, de ez nem az a topic, találj egyet és leírom oda.

Lényeges információ meg nincs, az van amit leírtam, azért azt ugye nem várod, hogy itt nyíltan a fórumon forintra elszámolok neked...

Demagógiát meg te terjesztesz itt, nem én. Én a tényeket soroltam csezmeg, száraz tényeket, szemben a te " a zembereknek a sorsa nehéz, merazélet veriőket " mantráddal, amit már egy ideje hajtasz.

No, úgyhogy nyitott a pálya, vendégem vagy egy sörre, (futja rá) leülünk, megbeszéljük.

(#11733) attiati válasza zeno70 (#11713) üzenetére


attiati
veterán

Az okosat úgysem fogja megmondani senki.

Ft megtakarítóként az arany vásárlás problémás a jelenlegi usdhuf szinteken.
Ha a ft nem jár külön utat, akkor arany erősödésre=dollár gyengülésre a ft erősödéssel reagálhat. Egyébként elég gyakran szóba kerül a mostani sok off hsz mellett a ft és az arany is.

Ha kimész a barátnőddel az usába és kint házasodtok meg, akkor máris kint maradhatsz legálisan?

(#11734) zeno70 válasza attiati (#11733) üzenetére


zeno70
tag

Azert vettek aranyat, mert talan ertekallobb, mint a forint, persze hosszabb tavon. A deviza talan likvidebb menekulo tartalek, csak nem kamatozik semmit (a parna cihaban). Igaz a bankban se nagyon, mert elviszi a szamlavezetes.
Egy ismerosom azt mondta nem regen, hogy akinek van penze (es csaladi haza), az fektesse be napelemes rendszerbe, mert nemcsak a folyton novekvo villanyszamlat lehet mersekelni (megszuntetni), de jelentosebb beruhazasnal meg fizetnek is erte...novekvo aron. Ti mit gondoltok errol?

Ugy nem mukodik, hogy 2 magyar kimegy es kint meghazasodik, hanem (ha meg nem hazas) egyik fel hazassagot kot egy itteni citizennel es jar a zold kartya, csak 3 evig nem szabad elvalni. Aztan mar elveheted a tiedet is, ha van kit. Persze ez is penzes buli. Ettol simabb ut a munka miatti letelepedes, csak ott ki kell fogni a jo ceget.

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#11735) concret_hp válasza attiati (#11731) üzenetére


concret_hp
addikt

nem. igazából rengetegen többet költenek, mint amennyit keresnek. nemhogy az utolsó fillérjüket is. :(

úszik az adósságban, de nem tölt magának fél liter vizet, inkább vesz 250ft-ért ott ahova megy (3 percnyi séta, de oda is autóval megy), van működőképes asztali gépe, amin van net, vesz notebookot mobilnet előfizetéssel és sehova nem viszi a gépet, csak otthon használja, de neki van! :U

hogy egy kicsit on is legyen, hülye cégtárssal ne csináljatok céget, mert az nem jó befektetés ;]

Zeno egy sima lakossági folyószámla hogyér' van az usában /hó vagy /év?

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11736) attiati válasza zeno70 (#11734) üzenetére


attiati
veterán

"Aztan mar elveheted a tiedet is" :)) És még az amcsi nő házának a fele is nálad marad :D

Napelemes rendszernél hatósági ármeghatározás van az átvételre, ami elég változékony.
Úgy emlékszem éppen Spanyolo-ban háborodtak fel a napelemes cégek, mert miután beleöltek egy halom pénzt a beruházásba, utána lecsökkentették az átvételi díjakat. Üzleti terv meg mehet a kukába.

(#11737) zeno70 válasza attiati (#11736) üzenetére


zeno70
tag

Altalaban nem te kapod az ottani asszony hazanak felet (aki ilyet vallal, annak nincs is), hanem te fizetsz ezert a randiert egy fel haz arat neki.

Hoppa, ha ez is kormany (dontes) fuggo, akkor megy az otlet a fagyasztoba. Azt hittem a szolgaltatok adnak egy ceges, uzleti garanciat erre. Viszont ha csak a magad fogyasztasat oldod meg vele, akkor is jonak tunik - igaz hosszu tavon terul meg.

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#11738) attiati válasza zeno70 (#11737) üzenetére


attiati
veterán

Várj, lehet hülyeséget mondtam.

Sztem a szolgáltató veszi át, de hatóságilag meghatározott áron.

(#11739) fokukac válasza attiati (#11738) üzenetére


fokukac
nagyúr

jól mondod. átveszik, és a kormányok általában támogatják ezt, kivéve a magyar kormányt, ugye.

itt egy cikk egy német faluról, ami ebből gazdagodott meg:

mondjuk a szélturbinák ilyen mennyiségben nálam a vizuális környezetszennyezés kategóriájába tartoznak, de ez m ár más kérdés....
(Németország felett a repülőn akármerre nézel, minimum látsz egy tucat szélturbinát)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11740) degu válasza DeFranco (#11732) üzenetére


degu
senior tag

Azert nyilt ki a bicska a zsebemben,es azert tartom ezt a szoveget demagognak,mert ugy allitod be a dolgokat,mint ha minden rendben lenne,csak az emberek f*szok!
Egyaltalan nincs rendben ez igy!
Nem tudom /szerencsemre/ hogy hogyan indul egy lakasvasarlas,de nem hiszem,hogy ugy,hogy bemesz egy bankba,mosolyogva folyositjak a hitelt,es elmesz megvenni a lakast. :(
A fiam ugy indult,hogy 45 rugo+rezsi az alberlet! 90 rugot visz haza.10 rugo a kozlekedes.
/Bulizni 1x volt,amikor szulinapjan a haverjai meghivtak./
Innentol kezdve mirol beszelunk?
A pazarlasrol?Arrol,hogy elb*ssza a penzet hulyesegekre?
Az a gond a szemleleteddel,hogy a sajat helyzetetbol indulsz ki,es azt probalod altalanositani
Ez bizony *csolatas*
Nem sok fiatal tud a szulei nyakan elni,amig osszesporolja a penzt a *lakasbelepore*
Nem minden fiatal tudja megosztani a koltsegeit a felesegevel,vagy a baratnojevel.
Es azert azt se felejtsd el,hogy nem sok fiatal hajlando 50 eves koraig nyomorogni,hogy legyen egy lakasa,amit barmikor elveszithet,ha nincs munkaja.
Nagyon sok sort kene meginnunk egyutt,hogy meggyozz az igazadrol...
De javasolom /mivel a topik nem errol szol/ hogy ha van meg meggyozo erved,akkor menjunk at maganba!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11741) fokukac válasza degu (#11740) üzenetére


fokukac
nagyúr

azt áruld már el nekem, hogy miért nyomorog az, akinek nincs lakása?
miért kell tulajdonolni azt a rohadt lakást?
addig miért nem élet az élet, míg nincs neki?

én vettem lakást, buktam is rajta több milliót (árcsökkenés, hitel költsége, felújítás költsége, valamire mindig kell költeni, stb.)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11742) DeFranco válasza degu (#11740) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A fiad szarul választott albérletet, mi hárman laktunk 50 négyzetméteren, háromfelé oszlott a rezsi és a lakbér, de a végére gyakorlatilag idegenekkel laktam. Nem két évet húztam le így.

Kikérem magamnak, hogy a szüleim nyakán élősködőnek nevezel. 14 éves koromtól 19 éves koromig a lakhatáson és evésen kívül nem volt rám semmilyen költsége édesanyámnak, mindent magamnak finanszíroztam, méghozzá diákmunkából, meg ami lehetőség volt. 19 éves korom óta nem alszom, nem eszem otthon. A főiskolát kollégiumban töltöttem, amit az ösztöndíjból finanszíroztam, utána pedig irány az albérlet, amit szintén saját zsebből és a megtakarított ösztöndíjból finanszíroztam (amit nem szociális alapon kaptam, hanem mert kib*szottul tanultam, azért). Amióta elvégeztem a sulit, egy huncut megveszekedett fillért nem kaptam, nem is kértem otthonról, de amikor fél év álláskeresés után elkezdtem dolgozni, akkor 40k tartozással indítottam. Akkor sem kértem egy fillért sem senkitől. Amit azóta elértem, azt csak saját magamnak köszönhetem, senki másnak (kivéve édesanyámat, aki felnevelt, tartást és nevelést adott, és koordinált az utamon).

Marhára el vagy te tévedve, munkás család gyereke vagyok, nem egy nagyvárosi ficsúr. Olyan kérges a pedigrém mint az öreg tölgy a ligetben. Így is tartom magam, és rohadtul büszke vagyok rá. Senki nem tolt a seggem alá semmit, amim van, azért én dolgoztam meg az utolsó morzsáig.

De nem akarok neked bizonyítani semmit, akkor keseregjetek a 45ezer forintos albérleten, tulajdonképpen 4 ujj vastagon...

Most könnyű irigynek lenni, csináltad volna végig, amit én végigcsináltam...

(részemről a téma befejezve, a vádaktól megvédtem magam, ez még kellett, a topic rezidenseitől elnézést, nem hittem volna, hogy ekkora vihart kavar az elképzelésem, hogy takarékoskodással még a végén lakást vesz az ember...)

(#11743) PazsitZ válasza DeFranco (#11742) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szerintem kicsit elbeszéltek egymás mellett.
Egyrészről, DeFranco neked dicséretes, az életutad, amit itt leírtál. Követendő dolog és igen, ha kevés van akkor abból kell okosan gazdálkodni és odafigyeléssel többnyire lehet is.
De más részről felvetődik, hogy mennyit lehet és milyen áron?
Ebben degu-nak van igaza, hogy nem könnyű, persze nem lehetetlen, de lássuk be ahány ember annyi probléma jöhet be, ami mondjuk rajta kívül álló.
Az se tartom normálisnak, hogy tisztességesen, keményen dolgozol-gürizel csináltad volna végig, amit én végigcsináltam és bármiféle luxusról lemondva, nagy nehezen jutsz egyről a kettőre.

- http://pazsitz.hu -

(#11744) lajafix válasza PazsitZ (#11743) üzenetére


lajafix
addikt

erről szól az itthoni helyzet. Saját lakáshoz a nulláról csak nagy lemondásokkal(legyen normális jövedelem, aminek nagy részét kell félre tenni, ha valamennyi összejön akkor nem beleugrani valami túlvállalós konstrukcióba. Szóval valami lyukat össze lehet hozni de 100 nm normális házig ésszerűen kb nulla az esély ) lehet eljutni. Itthon ebbe belevágni kb felesleges, nem racionális.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#11745) Mercutio_ válasza PazsitZ (#11743) üzenetére


Mercutio_
félisten

Néhányan úgy tesznek, mintha a példaként emlegetett nyugaton nem bérlakásban lakna a lakosság ~80%-a, és nem kifizethetetlen a többség számára a saját lakás :DDD
De említhetném azt is, hogy régebben is rengeteg áldozattal járt egy saját lakás, csak mostanság a bankok lehetővé tették, hogy sok embernek meglegyen az az illúziója, hogy neki futja rá...

degu: Mennyire piacképes a fiad szakmája, tud-e nyelvet, ha nem mit tett érte, hogy tudjon? (Nem, nem pénz kérdés, rengeteg anyag letölthető a netről) Pesten lakik, vagy olyan vidéken, ahol nincs kereslet, vagy túlkínálat van az ő képettségével rendelkező munkaerőből?
Soroljam még a kérdéseket, amit mindenki feltenne, akinek nem az akolmeleg a célja, hanem az előrevivő kérdések feltevése?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11746) MaciG válasza zeno70 (#11713) üzenetére


MaciG
addikt

Ha a pénz menekítéséról van szó, akkor arany, vagy deviza (nem egyféle hanem mondjuk 20% euro, 20% chf, stb.). Persze ennek csak akkor van értelme ha attól tartsz, hogy egyszer csak elértéktelenedik a forint. De ha attól tartsz, hogy az egész világ gazdasága összeomlik, akkor farmot kell venni, meg állatokat, mert ha ez megtörténne (amire kb. annyi az esély, hogy ezen a héten megnyerem a lottó ötöst, úgy hogy lottót se adtam fel) akkor teljesen mind1 mibe fektettél, mert a pénz mint fizetőeszköz szinte semmit sem fog érni.
Ha pedig forintban szeretnéd tartani, akkor a bankok pár hónapos lekötéseit érdemes nézni rövidtávra.

BANZAII

(#11747) adalbert1 válasza lajafix (#11744) üzenetére


adalbert1
veterán

Azért egy 100 nm körüli ház jó környéken szerintem nem csak Magyarországon álom sok embernek, hanem nyugatabbra is.
szerk.: off-ba tétel

[ Szerkesztve ]

(#11748) degu válasza Mercutio_ (#11745) üzenetére


degu
senior tag

Nagyjabol egyet ertunk! :R
Egyebkent a fiam-mint mar irtam egy masik topikban-kiment Angliaba,mert itt nem tudott emberi modon elni,pedig 300 orakat nyomott le egy honapban! :( Mindenesetre beszel angolul,hogy ha nem is anyanyelvi szinten,de jol. :C
Meglatjuk,hogy jut -e valamire!
Ha pedig sikerul becsuletes munkaval,emberi modon megelnie,akkor nem az igyekezettel,es az ostoba koltekezessel,hanem a hellyel van a baj!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11749) leslieke válasza degu (#11748) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyre többen lépnek erre az útra. Nekem is - jelen tervek szerint - a mostani utolsó hazai munkahelyem. Ha ennek vége, akkor irány nyugat, a nagy vízen túl vár Kanada.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11750) zeno70 válasza MaciG (#11746) üzenetére


zeno70
tag

Inkabb a forint elertektelenedesetol tartok, mint a vilaggazdasag osszeomlasatol. Ez a mostani magyar politikai huzavona aggaszt es az ezzel jaro forint mellyrepulese.
Egy haverom az utobbit erzi, immar kb 10 eve, ugyhogy o szorgalmasan feji a kecskeket azota is...es varja a nagy osszeomlast, ami csak nem akar bekovetkezni. Lassan mar kezd bele faradni (foleg a csaladja), igaz, meg mindig buszke arra, hogy majdnem onfenntarto.
Visszaterve - egyenlore ugy all, hogy 10%-10% aranyban, fontban, dollarban es euroban van, a maradek 60% pedig forintban. Ezt az egyensulyt tartsak-e, az a kerdes, vagy tovabbi forint mentest vegezzenek...?

[ Szerkesztve ]

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.