Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) g@bo válasza attiati (#12100) üzenetére


g@bo
nagyúr

igen, a betétet feltudod törni azonnal, neten, sms kell hozzá.
belépéskor sms, és eseti átutalásnál is.

és jó kamatokat ad fhb.

(#12102) vicces válasza g@bo (#12101) üzenetére


vicces
addikt

jó kamatokat ad, csak győzz igazodni a feltételeikhez..

:)

(#12103) DopeBob válasza vicces (#12102) üzenetére


DopeBob
addikt

szerintem nem vészes, nekem ott van lekötve pénzem fél évre, 4x átutalás kell (ide jön a fizu) meg asszem 8 legalább 4000ft értékű vásárlás 6 hónap alatt. Mondjuk ez e nélkül is megvan, úgyhogy én csak örülök a 9,5% kamatnak :B

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#12104) vicces válasza DopeBob (#12103) üzenetére


vicces
addikt

nekem is van egy ilyen aktív betét lekötésem, de még csak 8,5%-al. novemberben csináltam. gyűlik lassacskán a pénzem a számláimon, és az újabb lekötésekre is alkalmazni kellene a feltételeket. azaz 2x kell hogy utaljanak a számlámra és 16x 4000 forintért kellene vásárolnom.
az utalásokat még teljesíteném, de ennyiszer nem szoktam minimum 4000 forintért vásárolni. úgyhogy most megvárom amíg lejár a 6 hónap és megpróbálom majd újrakötni az újabb pénzösszegekkel kibővítve.
ja, és mikor érdeklődtem a 9,5%-os akció után nekem azt mondta a bankos kisasszony, hogy csak a december 16-a után érkezett összegekre alkalmazható.
kész agyrém ez az egész..

:)

(#12105) attiati válasza DopeBob (#12103) üzenetére


attiati
veterán

Elvileg azt is megkövetelik, hogy a lekötési időn belül milyen időszakonként teljesüljenek a feltételek, nem?

(#12106) vicces válasza attiati (#12105) üzenetére


vicces
addikt

25.-étől 15.-éig veszik figyelembe a számlára érkező pénzeket.

:)

(#12108) leslieke válasza stangli (#12107) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

És most szépen esik is az árfolyam...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12109) g@bo válasza leslieke (#12108) üzenetére


g@bo
nagyúr

én átváltottam ami van, felőlem szakadhat is.

imf tárgyalás nehezen indul, mivel nincs "motiváció" a piac meg kezd ideges lenni, többek között.

(#12110) _BM_


_BM_
senior tag

Mit szóltok a rogán-féle javaslathoz, mely szerint állampapírban fizetnének adóvisszatérítést bizonyos esetekben? Ennek a konkrét javaslatnak nincs jelentősége, nem is jegyeztem meg a részleteket, azonban egy új intézmény meghonosodását jelentené, amely bővülhetne a későbbiekben.

Asszem, felesleges részletezni az ilyen teljesítési mód majdani bővülését. :U

(#12111) leslieke válasza g@bo (#12109) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én kivártam. Jelen állás szerint rosszul tettem.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12112) Dorian válasza _BM_ (#12110) üzenetére


Dorian
félisten

Simán el tudom képzelni, hogy "megmentik" a bankbetéteket és állampapírt kap cserébe a pógár. Már a Rogán-féle javaslat előtt számítottam erre...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12113) maross válasza leslieke (#12111) üzenetére


maross
veterán

Alig vagy feljebb a pillanatnyi lokalis aljatol, ha elkezdtel volna valtogatni pl eurot, 300on, majd 290-en (jo esetben), akkor is 295-os eurod lenne, most pedig vehetsz 292-on. Nem kell siratni, hogy elhibaztad a legaljat, inkabb lepni kell.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12114) Rive válasza _BM_ (#12110) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem a hivatalos pénznemünk is legyen HUF helyett Magyar Államfabatka.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12115) leslieke válasza Dorian (#12112) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az de gyönyörű lépés lenne. :W

(#12113) maross: Jogos, ott a pont. :K

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12116) Dorian válasza leslieke (#12115) üzenetére


Dorian
félisten

Én is elb.tam az időben átváltást, még várok egy összegre és egyben akartam, de belátom, hülyeség volt, lépnem kell. Bár nem tudom, euróra érdemes-e, ha elszabadul Görögország, euró is kap egy gyomrost.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12117) _BM_ válasza Dorian (#12112) üzenetére


_BM_
senior tag

"és állampapírt kap cserébe a pógár"

Na de milyet? Ez itt a nagy kérdés, mert állampapír és állampapír között hatalmas különbség lehet.

(#12118) Ringman válasza _BM_ (#12117) üzenetére


Ringman
nagyúr

gondolom forint, hosszú lejáratú, -> amit el fognak inflálni.

(#12119) DopeBob válasza _BM_ (#12117) üzenetére


DopeBob
addikt

Ez most komoly? Mondjuk az ÁFA visszaigénylésre jön 1000 éves lejáratú állampapír 1%-os kamattal? Vagy hogyan? :C

Ki az hülye, aki bármit is akar majd még csinálni ebben az országban? :U

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#12120) attiati válasza maross (#12113) üzenetére


attiati
veterán

Szinte fillérre pontosan megírtam az alját, ahonnan fordul, mégse shortolom a forintot.
Pedig olyan szívesen megtenném. De az egész kóceráj piac bullra áll.
Majd ha lefordul a nemzetközi piac, utána...

(#12121) attiati


attiati
veterán

Holnapután beleborítanak újabb 4-500 mrd €-t az európai bankrendszerbe.
Annak is még eltarthat egy ideig a pozitív hatása.

Az viszont érdekes adat, hogy az EKB hitelállománya most már az EU GDP közel 30%-át teszi ki. USA-ban ha jól emlékszem 25%. Nem elég, hogy nő az egyes országok hitelállománya...

[ Szerkesztve ]

(#12122) vicces


vicces
addikt

felhívott egy munkatársam felesége, hivelhogy ő az ingnek dolgozik és befektetési tanácsadásban óhajt részesiteni - konkrét ajánlattal is majd. telefonba semmit nem mondott. vajon mire számitsak?

:)

(#12123) _BM_ válasza vicces (#12122) üzenetére


_BM_
senior tag

mire számítsak?

Semmi jóra. ;]

(#12124) g@bo válasza vicces (#12122) üzenetére


g@bo
nagyúr

ing? semmi jóra. fektess be 50 évre életbiztositásba havi 80k befizetés mellett. tutti business.

(#12125) maross válasza vicces (#12122) üzenetére


maross
veterán

Volt munkatarsam is hasonlo teruletre tevedt, meselt dolgokat. Roviden: ha nem akarod agyba vinni, vagy nem vagy szuicid hajlamu, akkor ne. Epithetsz arra, hogy benne leszel abban az egypár szazalekban, aki ebbol pozitivan fog kijonni, de inkabb egy kaparos sorsjegyet ajanlanek a feszultseged levezetesere.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12126) emvy válasza maross (#12125) üzenetére


emvy
nagyúr

> ha nem akarod agyba vinni

Helyes gondolkozasmod :)

while (!sleep) sheep++;

(#12127) vicces válasza maross (#12125) üzenetére


vicces
addikt

akkor maradok a hagyományos betétlekötések fürkészésénél. ezt az ing-s randit pedig ignorálom.

egyébként kicsit átvertek az fhb-nál engem úgytűnik.
8,5%-ot ígértek szóban a bankfiókban, de mindenhol csak 8%-t ír a rendszer.
azt hiszem volt egy olyan kitételük, hogy ha a fiókban kötöm le a pénzt 8% ha a netbankon keresztül 8,5%.
na nekem a bankos kisasszony neki is esett a pénzemnek, pedig a beleegyezéshez szükséges igent épp hogy csak elkezdtem kimondani.

sajnos az akkori hirdetényeket már levették az oldalukról. kíváncsi leszek mekkora hozamot fogok realizálni. elvileg 3500 forintot buktam. nem nagy összeg, csak hát ugye azok a fránya elviem kissé csorbát szenvedtek.
..
nagyon bírom a kíváncsikodást, amikor néhanapján leürítettem az eurós számlámat valamint eközben a kasszás néni értetlenkedve áll a helyzet elött és nem érti miért nem náluk váltom át a pénzt. és hova szaladgálok a zsebemben néhány ezer euroval az utcán.. Magyarországon :)

[ Szerkesztve ]

:)

(#12128) Flashcash válasza vicces (#12127) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Eleve úgy menj legközelebb a bankfiókba, hogy konkrétan tudd mibe akarod lekötni a pénzedet. Ne az ügyintéző határozza meg, hogy mit akarsz, aki a legtöbb esetben még a saját banki termékeit sem ismeri.

A betétkamat hirdetmények nyilvánosak, elérhetőek a bank weboldalán.

Én egy hónapja kötöttem le náluk ezekkel a feltételekkel:
új forrásra:
3 hónapra: évi 8,30% kamat (EBKM 8,30%)
6 hónapra: évi 8,75% kamat (EBKM 8,75%)
12 hónapra: évi 9,00% kamat (EBKM 9,00%)

(#12129) amargo


amargo
addikt

Srácok, mi a fene van?
Nem olvasok egy ideje híreket..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12130) DopeBob válasza amargo (#12129) üzenetére


DopeBob
addikt

Ön egy boldog ember lehet :D

MZ/X

(#12131) maross válasza amargo (#12129) üzenetére


maross
veterán

Miert, mi van? :) Az egyetlen erdekes ma, hogy kisebb a mozgas a gorog selective defaultra mint vartam :). Meg hogy ket piacon is sikerult kistoppolodnom a legszelen :DDD.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12132) amargo válasza maross (#12131) üzenetére


amargo
addikt

Csak az asztalomon vannak árfolyamok és mászkálunk mindenfelé, ami általában kitöréshez vezet..

DopeBob: Hogy őszinte legyek, kell is ez. Nem szabad olvasni mindig a híreket, mert az ember nem fog tudni objektív döntéseket hozni, az érzelmek fogják vezérelni. Na meg sokkal feszültebb is :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#12133) degu válasza amargo (#12132) üzenetére


degu
senior tag

A hireket nem csak olvasni,de hallgatni sem szabad,mert igy tavvezerlik-kozpontilag- a zombikat... :W

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12134) leslieke válasza degu (#12133) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én úgy mondanám, hogy fenntartásokkal kell kezelni a híreket és nem elhinni mindent, amit mondanak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12135) vicces válasza Flashcash (#12128) üzenetére


vicces
addikt

na ez a gond, hogy a legrégebbi fellelhető ajánlat is csak január 16-tól van dátumozva. nekem viszont novemberi lekötésem van, amikor is még alacsonyabbak voltak a százalékok.
azok a pdf-ek már ki vannak kukázva a weboldalról.
nem halok bele ebbe a pár ezer forintos megvezetésbe, de legközelebb - ahogy te is mondod - jobban utánanézek a dolgoknak és nem bízom ennyire magam az ügyintézőre :)

:)

(#12136) _BM_


_BM_
senior tag

Olyan érzésem van, hogy a közeljövőben indul a mégsem lesz IMF megállapodás projekt, a megfelelő elemzői bejelentésekkel, Kósza Lajossal és minden ehhez szükséges kellékkel.

(#12137) g@bo válasza _BM_ (#12136) üzenetére


g@bo
nagyúr

lehet blöff az egész. nagyon csúnya játék lenne.

tessék csak konvertálgatni.

(#12138) emvy válasza g@bo (#12137) üzenetére


emvy
nagyúr

Neked nyilvan az az erdeked, hogy minel tobben konvertalgassanak.

while (!sleep) sheep++;

(#12139) leslieke válasza _BM_ (#12136) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez de jót tenne a forint árfolyamnak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12140) g@bo válasza emvy (#12138) üzenetére


g@bo
nagyúr

nyilván, és neked?

felőlem leköthetik forintban is.

(#12141) Mercutio_ válasza _BM_ (#12136) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ennyire hülyék nem lehetnek :(
Látták, hogy mi volt januárban, pedig az csak egy gyenge demó volt, ahhoz képest amilyen "kokit és sallert" lenyom a piac, ha nem lesz megállapodás.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12142) Ringman válasza Mercutio_ (#12141) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem hülyeségből tennék, szerintem eddig sem abból tették, szigorúan üzleti alapon ment a dolog

(#12143) Mercutio_ válasza Ringman (#12142) üzenetére


Mercutio_
félisten

Üzletileg is több a bukó mint a nyereség, persze, ha csak a saját zsebük számít, és az országé nem, az más tészta...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12144) Ringman válasza Mercutio_ (#12143) üzenetére


Ringman
nagyúr

:U
az eddigiek alapján szerinted mi a fontossági sorrend?

(#12145) emvy válasza g@bo (#12140) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem tokmindegy. :)

while (!sleep) sheep++;

(#12146) g@bo válasza emvy (#12145) üzenetére


g@bo
nagyúr

tulajdonképpen nekem is. ;]

csupán a magánvéleményem irom, mivel az ország gazdasági fundamentumai összességében ócskák, a kamatokat az újabb és újabb - lakossági - adókból csengetjük - csökkenő munkalehetőségek, jövedelmek mellett - az államkassza üres, alapvetően a szakadékba tartunk. puhára esünk, mert alattunk lesznek a görögök. de az eu csórói megtisztelő címért komoly eséllyel indulunk.

(#12147) Dorian válasza g@bo (#12146) üzenetére


Dorian
félisten

Mibe érdemes váltani? Euron, dolláron kívül szóba jöhet más pénznem?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12148) g@bo válasza Dorian (#12147) üzenetére


g@bo
nagyúr

persze, jó lenne ideális áron........ de az egyelőre álom.

cad 200 és chf 200 huf körül.

[ Szerkesztve ]

(#12149) emvy válasza g@bo (#12146) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez tokmindegy. Az a kerdes, hogy ez bele van-e mar arazva az arfolyamba, vagy sem. Egy kivalo ceg is lehet pocsek befektetes, es forditva -- az a kerdes, hogy tobbet tudsz-e, mint a piacon levo penz 50%-anak tulajai.

while (!sleep) sheep++;

(#12150) g@bo válasza emvy (#12149) üzenetére


g@bo
nagyúr

azt irogatják ugye, hogy az imf szerződés be van árazva a forintba, tehát elvben ennyi marad.
gondolom ha konkrétan meglesz, akkor még mehet lejjebb....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.