Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) concret_hp válasza Ringman (#12642) üzenetére


concret_hp
addikt

aztán majd csodálkoznak, hogy hirtelen 3x annyi kp-t tart majd a lakosság, és újabb lökést kap a feketegazdaság (ugye egyszerűbb lesz kp-ban zsebbe fizetni :C) és stbstb... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12652) Kobe


Kobe
veterán

nálam is egész rendesen kibaxta a biztosítékot az új ötletelés. Próbáltam épeszüen összeszedni az előnyeit, hátrányait, de bizisten egész nap törtem a fejem, 1 deka értelmet nem találtam benne:

Hozadéka:
- aki eddig be volt jelentve (minimálbérre vagy többre), és a munkáltató kapahtó rá, majd megint kéri borítékba a fizut inkább, mert a havi 60-70 nettóból nem akar kigazdálkodni pár ezret számlaköltségekre. Éljen a munkaerőpiac fehérítése, újabb lépés a feketegazdaság felé.

- aki be volt jelentve, és rendesen átutalással kapja a fizuját, jövőre kapásból 1%-al kisebb fizuemeléssel számolhat, ha egyáltalán számolhat valamennyivel. Mert ugye a munkáltatónak is leesik hogy neki havi 1%-kal többe kerül megtartani a melóst, akkor majd megnyesik az emelésből. Vagy ahol nincs, ott, csökkentéssel oldják meg. Mert ugye nálunk a gazdaságnál csak az infláció dübörög jobban, egy háztartás meg sem érzi azt a havi 2-3%-ot ami így kiesik ugye. Újabb lépés a nyugati bérszínvonalak és európai jólét irányába. Köszönjük Emese.

Én végeztem egy saccperkb becslést, mibe kerülne az egyelőre két fős háztartásban a bankolás. Elég riasztó számok, tudom, hogy csak tervezet és az 1% a plafon, de ha elosztom kettővel, és 0,5%-os adóval számolok, akkor is elég csúnya összeg jön ki. Jobban kereső családfőt, átlagosan kereső élettársat vettem viszonyításképp, saccperkb én is ebbe a kategóriába esek, így 1-2 tételt a magam példáján keresztül vettem

- fizetések beérkezésekor levonnak kb 3-3,5 ezret.
- lakás+rezsi rendezése átutalással még 1 ezres
- kártyahasználat után nincs, de nálunk pl van olyan opció, hogy kártyahasználat után egy adott összeget átvezet egy megtakarítási számlára, ami egy automatikus megbízás, tehát az átutalás része megint az adó hatálya alá eshet. Így csak az, hogy a megtakarításainkat áthelyezzük, hónaptól függően megint 800-1200 forint lehet.
- szlavezetési díj ha van - 7-800 ft havonta

Érdekes kérdés, hogy mivan ha másik banknál vezetsz megtakarítási számlát - pl quaestor - ahol először gyűjtőszámlára jön be a pénz - adózol, mikor indiítod az utalást. Majd gyűjtőről átrakják a pénzszámlára, megint adózol ?

tehát 1%-kal számolva ez havi szinten kb 6 ezer ft, saccperkb 70 rugó / év. Ez egy minimálbéres 1 havi fizetése, egy autó komplett biztosítása, esetleg egy szerényebb balatoni nyaralás, bakker

És persze a tőzsdei ügyleteket, részvényeket, amiben a nagy lóvé van, megint egy újjal se bántsuk, verjük le megint az átlagpolgáron.... :W Ha ez a dolog ebben a formában átmegy, én tuti elhúzok külföldre a francba, az utolsó meg majd kapcsolja le a villanyt.... :W

(#12653) Rive válasza Kobe (#12652) üzenetére


Rive
veterán

Ha ez a dolog ebben a formában átmegy, én tuti elhúzok külföldre a francba, az utolsó meg majd kapcsolja le a villanyt.... :W

Topikcím: Mibe tegyem a megtakarításaimat?
Válasz: eszkép-alapba!

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12654) concret_hp


concret_hp
addikt

amúgy ajánlom nekik, hogy úgy értsék, hogy a tranzakciós költség 1%-a az adó, de nem vagyok túl optimista (szal ha a bank felszámol az átutalásért 50ft-t mondjuk, akkor 0.5 ft , csak annak meg értelmét nem igazán látom , mert akkor meg többe kerül a sz@rakodás, mint ami bejön belőle :U)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12655) DopeBob válasza concret_hp (#12654) üzenetére


DopeBob
addikt

hát a portfolión azt írják, hogy max a tranzakció értékének az 1%-a...

akár hogy is számolom, nagyon sok, fogalmam sincs, mi a céljuk, max megy mindenki Szlovákiába meg Ausztriába számlát nyitni.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#12656) #24334592 válasza Ringman (#12642) üzenetére


#24334592
törölt tag

meanwhile in Svájc: 10% forrásadót fizetek a fizumból és slusszpassz...najó, meg privát biztit, azt ennyi... :B

(azt 3 frank per hó a számla, ingyen kp felvétellel a fiókban)

[ Szerkesztve ]

(#12657) Ringman


Ringman
nagyúr

namost, ha áfakörös vállalkozó vagyok (havi min. munkabértől, amit magam után fizetek tekintsünk el, bár az sem kevés) és leszámlázok 100+áfát - 127k, legyen 50+áfa kiadásom, ki akarom venni a pénzt a váll.-ból:
ezeket minimum fizetem:
áfakülönbség
tánya
osztalékadó
eho
hipa
és mindenek a még az +1%-át. :W

i dont want to live on this planet country anymore

[ Szerkesztve ]

(#12658) attiati


attiati
veterán

Szerintem várjátok ki, hogy mi lesz ebből végül.

Lehet, hogy a szokásos figyelemelterelős, jó nagyot durranó sztori, hogy az embereket lélekben felkészítsék a fizetős eü és társaira.

(#12659) Ringman válasza attiati (#12658) üzenetére


Ringman
nagyúr

az a baj, hogy mindent, de tényleg mindent ki lehet nézni ebből a társaságból.
a fizetős-mindenből meg elegük lesz az embereknek, bár nem tudom a zátlagember mennyire emlékszik pl a "három igennel sokat spórolhatsz kampányra"

(#12660) g@bo


g@bo
nagyúr

visszatérve a topik eredeti témájára, mibe?

usd, cad, eur. és tessék még mindig komolyan venni, külföldi bankszámla.

előbb utóbb jön egy nav inkasszó a számlára, "vegyük el tőlük mind! " ne aprózzunk má. ;]

(#12661) DeFranco válasza attiati (#12658) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem is ez lesz. Pont most kezdték el kapargatni a munka törvénykönyvének változtatását a médiában (ami egyébként elég durva...), és kellett egy chewbakka védelem. Most beígérnek tizet, lesz kettő, és mindenki örül.

[ Szerkesztve ]

(#12662) egykori válasza Kobe (#12652) üzenetére


egykori
őstag

„Ha ez a dolog ebben a formában átmegy, én tuti elhúzok külföldre”

Elgondolkodtató! :F

(#12663) lajafix válasza attiati (#12658) üzenetére


lajafix
addikt

szerintem is, ez a javaslat így tiszta csőd.

Rock'n Roll

(#12664) maross válasza egykori (#12662) üzenetére


maross
veterán

Nyeltunk mi mar tobbet is. Es fogunk is.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12665) vhunor


vhunor
őstag

Facebook IPO-val kapcsolatban van esetleg valakinek infója, hogy milyen brókeren keresztül lehetne megejteni? Equitas nem fog foglalkozni vele (mint az várható is volt..).

(#12666) egykori válasza maross (#12664) üzenetére


egykori
őstag

Hát igen, mert ez elől nehéz lesz kitérni - ha ezt tényleg megcsinálják.

(#12667) stangli válasza vhunor (#12665) üzenetére


stangli
senior tag

tudtommal az equilornál elérhető lesz

(#12668) vhunor válasza stangli (#12667) üzenetére


vhunor
őstag

Köszönöm, írtam nekik!

(#12669) attiati


attiati
veterán

Eurhuf-nak holnapra egy 294.1 közeli támaszt tippelnék, és onnan irány észak.

apple most már sokadik napja ellentétesen mozog az indexekkel

(#12670) Ringman


Ringman
nagyúr

otp hosszú távra mikor érdemes venni?

ja tranzakciós adóra:
Orbán: jövőre lehet tranzakciós adó, de nem kell félni
"a cégeknek és az embereknek nem kell fájjon a fejük, mert legfeljebb egy ezrelék lehet az adó mértéke"
nem fogja fel az ember, hogy maga ennek az adónak az elve iszonyatosan pofántlan (szerintem)

imf-tárgyalásokra: nemfogadunkelsemmitcsakapénztkérjük vol. 523
Orbán: a politikai feltételek zsarolásként értelmezhetők

(#12671) Rive válasza Ringman (#12670) üzenetére


Rive
veterán

otp hosszú távra mikor érdemes venni?

Majd, ha a kormány nem politikai zsarolásról rí, hanem rendkívüli parlamenti ülésszakot hív össze.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12672) Ringman válasza Rive (#12671) üzenetére


Ringman
nagyúr

valahogy én is így gondoltam :(

valószínűsítem, hogy esetleges imf megállapodás esetén jócskán emelkedne a bankpapír értéke.

(#12673) Cathfaern válasza Mercutio_ (#12649) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha mégse csak figyelemelterelés, és bevezetik... korábban volt szó, hogy mivel a citibanknak csak fiókjai vannak itt, ezért rá más feltételek vonatkoznak. Elképzelhető, hogy ez se fog rájuk vonatkozni?

(#12674) Ringman válasza Cathfaern (#12673) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem csak a citibank hitelintézeti fióktelep, hanem ezek (nincs mindegyiknek lakossági üzletága): [link]

AXA Bank Europe SA Magyarországi Fióktelepe
Banco Primus Fióktelep Magyarország
BNP PARIBAS Magyarországi Fióktelepe
BNP Paribas Securities Services Magyarországi Fióktelepe
Citibank Europe plc. Magyarországi Fióktelepe
Cofidis Magyarországi Fióktelepe
Crédit Agricole Corporate and Investment Bank Magyarországi Fióktelepe
Deutsche Bank AG Magyarországi Fióktelepe
ING Bank N.V. Magyarországi Fióktelepe
Oberbank AG Magyarországi Fióktelep

(#12675) g@bo válasza Ringman (#12674) üzenetére


g@bo
nagyúr

én már nyitottam is axa számlát, most ingyenes.... / 2000 huf csak a visa classic /

mert ha ők jönnek ki nyerőn a buliból, akkor nem lesz ingyé.

amúgy szinte fix, hogy őket is lehúzzák, ha úgy alakul.

a bankadót megúszták mert fióktelep, de a tranzakció itt van...

(#12676) stangli válasza attiati (#12669) üzenetére


stangli
senior tag

apple szárnyal, a nokiát meg kivégezték... kemény a spekik élete

(#12677) maross válasza stangli (#12676) üzenetére


maross
veterán

ne is mondd, jobban jartam volna ma egy fizetes nelkuli szabival :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12678) DeFranco válasza maross (#12677) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor ma nem lesz sorsolás? :(

(#12679) Cyrin válasza stangli (#12676) üzenetére


Cyrin
addikt

a gugli se semi
[link]

(#12680) maross válasza DeFranco (#12678) üzenetére


maross
veterán

Nem, ma vissza fogom kerni oket :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12681) Rive válasza attiati (#12624) üzenetére


Rive
veterán

Na, ezért.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12682) stangli


stangli
senior tag

van aki 1000körül várja az appelt 2014ig :)

(#12683) maross válasza stangli (#12682) üzenetére


maross
veterán

Van aki 3000 fole varja az aranyat. Nagyot mondani mindig lehet, beloluk lesznek a "geniuszok, akik elore megmondtak".

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12684) stangli válasza maross (#12683) üzenetére


stangli
senior tag

egy biztos, időben szóltak :DDD

(#12685) Ringman válasza Rive (#12671) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát a mai napon nem volt esedékes a vétel:
OTP közel 6,1%-os mínuszban zárt.

(#12686) stangli


stangli
senior tag

Az otp-t ma elég jól lezúzták, ideje volna 3e alá beküldeni... :DDD

(#12687) #24334592


#24334592
törölt tag

Látta valaki az Inside Job c. filmet?Nagyon érdekes kronológiával mutatja be a 2008as összeomlást.Tanulságos film, okoskodás nélkül.

[link]

kínai: ebben a gyárban nagyon sokat lehet keresni, úgy 70-80USD-t havonta :Y

[ Szerkesztve ]

(#12688) stangli válasza #24334592 (#12687) üzenetére


stangli
senior tag

Csak ajánlani lehet a Bennfentesek c. doku filmet. :)

Melyik gyárban? Amúgy ezért fejlődnek, mert egy tál rizsért a belüket kidolgozzák és minden technológiát odavisznek, így még kémkedniük sem kell, oszt ócué ugyanabból a gyárból ki is gördül a hamisítvány..

Napos grafikonon, az Apple résvadászatra indult...

[ Szerkesztve ]

(#12689) g@bo válasza stangli (#12688) üzenetére


g@bo
nagyúr

" oszt ócué ugyanabból a gyárból ki is gördül a hamisítvány.. "

aha, márkajelzés nélkül, de ugyanaz a termék, tizedáron.

(#12690) emvy válasza g@bo (#12689) üzenetére


emvy
nagyúr

Gondolja az, akinek
- nincs penze a dragara
- meg sose hasonlitotta ossze a dragat es az olcsot kozvetlenul.

Ingyen ebed nincs. :)

while (!sleep) sheep++;

(#12691) Kobe válasza emvy (#12690) üzenetére


Kobe
veterán

nem vitaindítónak szánom, de mindenesetre elég érdekes nézőpont, tudván, hogy a termékeit 2-3x annyiért áruló apple ugyanannál a cégnél gyártat (foxconn), mint sok másik noname / kevésbé ismert kínai gyártó :) vagy ha a márkás ruházati termékeket nézem, ott is csak anyni a különbség, hogy ugyanazon a gyártósoron hétfőn adidas, kedden nike, szerdától meg winket meg victoryt gyártanak :)

meizu, ainol, enlan, sanrenmu.....ezek azoknak a cégeknek a nevei, amelyek kb 10 mperc alatt eszembe ötlöttek, mint ellenpéldák.

A meizu ugye sokáig neves gyártók mp3 lejátszóinak olcsó koppintásával foglalkozott, aztán az első saját tervezésű terméke (25 e ftos m6) lealázta az akkor nr 1-nak tekintett 50 ezres cowonokat, msot emg az okostelefonoknál próbálkozik, nem kis sikerrel, csnk nálunk ismerretlenek. Az ainol most ugyanebbe az irányba megy a tabletekkel.

Az enlan és a sanrenmu túrakés- és túlélőfelszerelés gyártók, szintén sokáig koppintással foglalkoztak, nemrég óta gyártanak saját tervezésű termékeket, olyan 10 dollár körüli átlagáron - ugyanazokból az anyagokból még többet, masszívabbat pakolnak bele , mint amit amerikai gyártók 50-100 dollárért árulnak :U

mondom úgy, hogy
van pénzem a drágára
van is a drágább és olcsóbb verzióból is és össze is hasonlítottam velük

szvsz tévhit / naivitás / vagy csak szimplán sznobság azt hinni, hogy amin 4-5x akkora ár van a címkén, az magasabb minőséget is képvisel :) max magasabb haszonkulcsot, mást nem

[ Szerkesztve ]

(#12692) Mercutio_ válasza Kobe (#12691) üzenetére


Mercutio_
félisten

Meizu okostelóról, ainol tabletről akár privátban bővebb infót írnál?

enlan és a sanrenmu tippek is jöhetnek:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12693) DeFranco válasza Kobe (#12691) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez így is lehetne, de nem így van. Ugyanaz a gyártósor, ugyanaz a munkás, ugyanaz az alkatrész, de nem ugyanaz a minőségbiztosítás.

Indul a sor elején 200 szifon, a soron kiszednek 50 selejtet ilyen-olyan okból, meg a végén még 50-et, 100 szifonra kerül alma logo, és mennek a dobozba, a maradék 100-at meg reciklálják SciPhone-nak, meg más márkának.

A selejtszázalék, és az eszköz is légből kapott, csak példa.

Ki lehet fogni jót, ami a márkatermékkel azonos minőség, de sokkal magasabb a hibaszázalék aránya, és a garanciális igényedet meg nem kezeli senki, ha bajod van vele, az a te bajod.

Úgy, mint régen a Funai tévé. Abból egy példányt 15 éve vettem jó pár évesen, és még mindig megy. 10-ből 2 ilyen volt, 8 meg kuka.

[ Szerkesztve ]

(#12694) Dorian válasza Kobe (#12691) üzenetére


Dorian
félisten

Ó, a Meizu M6, nagyon szerettem... besurranó rohadékok lenyúlták...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12695) Mercutio_ válasza Kobe (#12691) üzenetére


Mercutio_
félisten

Meizu M9 és MX cikket közben megtaláltam mobilarénán :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12696) Kobe válasza DeFranco (#12693) üzenetére


Kobe
veterán

a hibaarány még a kínai gyártóknál is legrosszabb esetben 1 : 1000 hez, és akkor már egy nagyon slendrián gyárról beszélünk ami a csőd szélén teng, mert annyi selejtet gyárt, de inkább az 1:10000 - 1:100000 között mozog. A méretgazdaságosságnak ott is érvényesülnie kell, a profit miatt. A nagyrészt robotokkal felspékelt gyártósor, és a betanított munkás, aki azt sem tudja mit gyárt, nem hogy azt hogy kinek, meg nem igazán tesz különbséget két alkatrész között.

A minőségbiztosítás jó dolog, de ahhoz hogy profitábilisan fenn lehessen tartani egy gyárat, mire eljut a minőségellenőrzésig a termék, ki kell küszöbölni azokat a faktorokat, ami akadályozza a gyártást - máskülönben oda a profit, vevőtől függetlenül . Vagyis szerintem érdemi különbségek nem jelentkeznek / jelentkezhetnek a termékekben, mire eljut az ellenőrzésig. Ha meg igen, akkor biztos hogy külön soron készülnek, de ugye az megint egy más történet.

(#12697) g@bo válasza Kobe (#12696) üzenetére


g@bo
nagyúr

maradhatunk annyiban, ha kina minőséget akar gyártani, akkor fog. és olyan technológiájuk és gyáraik vannak már most, amiről mi magyarok csak álmodhatunk.

és ha igy halad a szekér, mi fogunk kinának robotolni, éhbérért....
minimálbér 60k huf / 200 eur / európa közepén, szabadság -10 nap.... jó fele haladunk. miközben az árak itthon világpiaciak, kinában a melós "filléreket" keres, de fillérekből vesz kinai adidas polót, nike cipőt, levi's farmert. ugyanazt a minőséget, amivel a mi szemünk verik ki, kemény forintokért.

[ Szerkesztve ]

(#12698) apatyas


apatyas
Korrektor

Egy ismerősöm érdeklődött, hogy hol lehet alacsony költségekkel bankszámlát tartani. Diák, nincs sok forgalma.
Egy másik meg arról hogy párszázezret hova érdemes vinni néhány hónapos periódusokra, lekötve vagy simán számlán.
Mindkettő ingyenes automatás készpénzfelvételt szeretne.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#12699) fordfairlane válasza stangli (#12686) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én idén 2950-en vettem, és 3900-en adtam el. Szerintem most nem fog 3000 alá menni.

x gon' give it to ya

(#12700) stangli válasza apatyas (#12698) üzenetére


stangli
senior tag

Összehasonlító oldalakat ajánlom, itt az általa megadott bankolási szokásait megadva kiválaszthatja a legjobbat.

1, bankmonitor.hu
2, azénpénzem.hu

Lekötést is a fenti oldalakon érdemes megnézni.

fordfairlane hetesen most adta a jelzést, hogy ez 3e fele fog menni, a naposon még márc vége ápr elején bejelzett, hogy irányba áll... a köv héten a rést betöltheti, ha nagyon pesszimista hetünk lesz, akkor onnét nem fog felpattanni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.