Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) leslieke válasza attiati (#12745) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Oda kell költözzek. Jó a fizetés és minden kocsmában van Guinness. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12752) degu válasza leslieke (#12751) üzenetére


degu
senior tag

Mivamma?
Minden kocsmaban ott log a falon a Rekordok Konyve? :DDD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12753) stangli válasza degu (#12750) üzenetére


stangli
senior tag

Azt írtam, hogy "évtizedek" ha nagyon jók vagyunk, akkor elég egy, ha nem akkor kettő, vagy akár több is... :DDD

(#12754) Mercutio_ válasza degu (#12750) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elég egyszerűen megoldható a dolog: Mivel szűk látókörűek és komplex gondolatokra - jobbára - képtelenek a szavazók be kell lengetni nekik az EU-s források csökkentését, ami ellen automatikusan felhördülnek, EKKOR jöhet "OK marad az eddigi pénz, de cserébe szigorúbb feltételek lesznek" szöveg amit kis alkudozás után garantáltan megszavaznak mindenhol.

Ezekbe a feltételekbe kell olyan kontroll lehetőségét beletenni ami hosszú távon szavatolja a megfelelő irányt, mutyizás ésszerűtlen pénzköltés lehetőségének erőteljes csökkentését, egységes gazdasági/szociális/stb. elvek alkalmazását, mire feleszmélnek rövidlátóék már el is indultunk abba az irányba ami hosszú távon egy egységesebb, stabilabb, gazdaságilag jobban működő EU-t garantál :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12755) g@bo


g@bo
nagyúr

bpferi [link] kollega ajánlgatta a quantum xxl oldalt 2 hónapja:

" Szia,
ha érdekel vmi forex és akarsz egy megbízható lehetőséget ezt nézd meg:
www.quantumxxl.com .. én is itt kereskedem már több mint egy éve. Nyugi, béke, korrektség és kellemes hozamok. Mi kelll több !!!
Üdv, F*** "

most hogy irtam neki, mi a szitu, szégyenében már válaszra se méltat. :DDD

(#12756) #24334592 válasza g@bo (#12755) üzenetére


#24334592
törölt tag

és nem ugrottál bele a tutiba? :F ;]

(#12757) attiati válasza maross (#12477) üzenetére


attiati
veterán

Teljesen beszorult az árfolyam. Gondolom már teljesen rászokott a piac, hogy 10-20 pipes sávban sz*rrá trédelik magukat. Időnként egy nagyobb elmozdulással, de az nem 1,20 alá lesz.

3pip-től már elérhető az eurchf. 10pip elmozdulást lazán hozza minden nap, 7 pipet lehet markolni, 1 lotnál ez 70chf. Stopot nem raknék, vagy nagyon mélyre (1,19 alá valamivel). Őrültségnek tűnik, de ha bízok az snb-ben, akkor racionális. Szerinted?

(#12758) degu válasza Mercutio_ (#12754) üzenetére


degu
senior tag

En Rad fogok szavazni! :C
/Te legalabb tudod,hogy mit kene tenni.Indulhatnal a valasztason! Ez nem szenyazas! :K /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12759) maross válasza attiati (#12757) üzenetére


maross
veterán

nekem vannak longjaim, de 7 arra menni tul keves szerintem. Megtartani tuti megtartjak,csak egy baj van vele, hogy 1.20alatt valami 10milliard chf-nyi stop van. Ezert nem engedhetik be, de ha valahogy oda bekerul, akkor az nagyon csunya lesz.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12760) attiati válasza maross (#12759) üzenetére


attiati
veterán

Nem akarom napokig tartani, lehetőleg napon belül zárni, többször is, és inkább a poziméretem növelném jelentősen, ezért elég nekem 1-2 pip is. Alap esetben ez őrültség, de jelen esetben fix támasza van. Majd a stopokra este reagálok és ezt kifejtem jobban.

(#12761) maross válasza attiati (#12760) üzenetére


maross
veterán

Ma pl egyszer sem nyerhetted volna meg le, pedig a nap fele eltelt.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12762) attiati válasza maross (#12761) üzenetére


attiati
veterán

Igen, mert teljesen ráizgult a piac a témára, rögtön zárják/nyitják 3-4 pipes sávban a pozikat. Végülis nem sietős, TP megbízás megvár. Nyitottam próbaképpen egy 0,1 lotot. Te összességében mennyivel állsz long irányban?

(#12763) #24334592 válasza vhunor (#12665) üzenetére


#24334592
törölt tag

ebben is úttörő lesz? már csak az a kérdés, h a minden sz@rt megoszó népséget hogyan óvják meg a lehúzás hullámtól :U

(#12764) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ezt olvastátok már? Telefon- és internetadót vetne ki az NGM

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12765) maross válasza attiati (#12762) üzenetére


maross
veterán

Csak 2 hosszutavum van, max 2-ot nyitnek még rovidre.

szerk: es nem standard lotok :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12766) lajafix válasza leslieke (#12764) üzenetére


lajafix
addikt

Többkulcsos áfa...

Rock'n Roll

(#12767) Rive válasza g@bo (#12755) üzenetére


Rive
veterán

[link]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12768) #24334592 válasza Rive (#12767) üzenetére


#24334592
törölt tag

és a kép alatt a másik cég reklámja :DDD

(#12769) attiati


attiati
veterán

sax* bank reklám:
"...még mindég vonzónak számítanak..."

Biztos sokba került volna egy itthon élő magyarral fordíttatni.

[ Szerkesztve ]

(#12770) stangli válasza leslieke (#12764) üzenetére


stangli
senior tag

ááááh ez már nudli, jön a futóverseny adó :DDD

más: azt nézem, hogy idén nem nagyon fogunk osztalék ralit látni, még azokban a papírokban sem, amik ár érték arányban kecsegtető szinteken tartózkodnak jelenleg... förtelmes, hogy gallyra vágták a bétet...

(#12771) #24334592 válasza stangli (#12770) üzenetére


#24334592
törölt tag

az semmi, de ezt lattatok-e mar?

a gyenge forintban mar benne van ez, vagy meg csak alakul? :DDD

(#12772) stangli válasza #24334592 (#12771) üzenetére


stangli
senior tag

szvsz most alakítgatják a pályát, hogy miként varázsolják még gyengébbé :)

(#12773) vhunor válasza #24334592 (#12763) üzenetére


vhunor
őstag

Köszi a linket, nem olvastam előtte. Elég érdekes...

Szerk.: off.

[ Szerkesztve ]

(#12774) g@bo válasza stangli (#12772) üzenetére


g@bo
nagyúr

visszatérve a topik eredeti kérdésére, mibe tegyük a pééééééézt?

remélem mára mindenkinek világos, mibe ne. gyk. forintba ne.

quantum xxl-es bpferi barátom, a mai napig se találom. :DDD

(#12775) degu


degu
senior tag

Ha utalok forintot Angliaba,akkor -ha fontba veszi ki,akinek kuldom,akkor mit szamitanak atvaltaskor? A veteli,vagy az eladasi,vagy a kozeperteket? :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12776) _BM_ válasza degu (#12775) üzenetére


_BM_
senior tag

Mindig a küldő bank konvertál, ha a megadott célszámla nem forintszámla (jelen esetben font). Deviza vételi és eladási árfolyamon történik a konverzió.

[ Szerkesztve ]

(#12777) stangli válasza g@bo (#12774) üzenetére


stangli
senior tag

visszatérve a topik eredeti kérdésére, mibe tegyük a pééééééézt?

párnába, széfbe, földbe, részvénybe, körvénybe... ki mibe akarja :D
ha valaki szereti az extrém sportokat, ajánlani lehet a görög kötvényeket, spanyollal keverve :DDD

quantum xxl -ről annyit, hogy senkinek nem volt gyanús, hogy boldog, boldogtalan ajánlgatja mindenkinek? na ekkor kell feltenni a kérdést magunknak, hogy miért is ajánlgatja mindenki?

(#12778) attiati válasza stangli (#12777) üzenetére


attiati
veterán

Lehetett volna egy olyan verzió, hogy házon belül learbitrálják valahogy a qxxl-n kívüli ügyfeleket, és azzal hozható a havi hozam.

Nekem ez volt a sorsdöntő még év elején, illetve ez az infó már csak megerősített. Nem szabadott hátradőlni, végig követni kellett, és figyelni az apró jelekre.

(#12779) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

Hétfőn lejár 3X500e Ft megtakarításom. Már nem szeretném bankbetétbe tenni. Esetleg javasolnátok valami biztosat 1-2 év távlatban? Szerintetek érdemes lenne Émász részvénybe tenni? A bevezetett energiaszektort érintő adó miatt 30%-ot esett egyéb indok nélkül az árfolyama. Jövőre viszont mikor kivezetik ezt az adót, várható, hogy visszatér az árfolyama, így nem tűnik rossz befektetésnek, hacsak Orbánék nem államosítanak majd itt is. Mit gondoltok?

Xiaomi Redmi 3

(#12780) tatootatoo válasza stangli (#12700) üzenetére


tatootatoo
újonc

[www.jokamat.hu] -t kihagytad, pedig ott tényleg minden fent van és sokkal áttekinthetőbb mint a többi. A többinél én azt sem szeretem, hogy megkérdezik, hogy mennyi pénzt akarok befektetni.

[ Szerkesztve ]

(#12781) stangli válasza Lesliegold (#12779) üzenetére


stangli
senior tag

A bevezetett energiaszektort érintő adó miatt 30%-ot esett egyéb indok nélkül az árfolyama.

Indok, hogy a külföldi befektetők kerülik a magyar piacot... akkor javasolt émász rv vásárlás, ha tudod magadról, hogy nem nézel rá, vagy 5évig... és ez minden papírra igaz

(#12782) g@bo válasza stangli (#12781) üzenetére


g@bo
nagyúr

maygar piac nekünk is kerülendő, a forinttal együtt, nem? 2014-ig biztos.

(#12783) stangli válasza g@bo (#12782) üzenetére


stangli
senior tag

ha hosszútávon akarsz befektetni, akkor a leszúrásokba érdemes belevenni... ha spekulálni, akkor kerülni kell...

(#12784) Füleske válasza Lesliegold (#12779) üzenetére


Füleske
addikt

"Jövőre viszont mikor kivezetik ezt az adót, várható," hogy bevezetik más néven.

(#12785) stangli


stangli
senior tag

kezdődik az mtel legyalázása... irány 450? azaz érik a vágás utáni 400as beszálló? :DDD
na jó ne álmodozzunk, de a 460 környéke még reális is lehet...

(#12786) attiati


attiati
veterán

vakmajom írásában érdekes ez a kép:

amcsi kötvénypiac várakozások: 2% bull 81% bear

Amcsi részvénypiac bullra áll szerintem.
Eszerint a felmérés szerint pedig a kötvénypiacnak is bullosodni kéne még. (hozamesés)
Érdekes ellentét, nem tudom melyiknek lesz igaza.
Hab a tortán, hogy aranypiac se tükrözi, hogy itt újabb pénznyomtatás (hozamesés jönne)

[ Szerkesztve ]

(#12787) Rive válasza g@bo (#12782) üzenetére


Rive
veterán

Ja.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12788) g@bo válasza Rive (#12787) üzenetére


g@bo
nagyúr

piff. amit most mondanék, abból bann lenne.

holnap váltok....... ebből 320+ lesz. :))

(#12789) stangli válasza Füleske (#12784) üzenetére


stangli
senior tag

telitalálat, nézzük meg hátulról a harmadikat... a kulcsszó "fenntartása, bővítése" ...

ciget is megszívatják, meg a biztosítással rendelkezőket, az mtelekom eddig is... szóval a kivárás még jó stratégia lehet... beszállás csak erős idegzetűeknek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12790) Ringman válasza stangli (#12789) üzenetére


Ringman
nagyúr

otp :F bár hol lehet az alja, ha megy megint a kakaskodás az imf-fel&az eu-val

(#12791) stangli válasza Ringman (#12790) üzenetére


stangli
senior tag

Rotschild anno aszonta, hogy akkor kell vásárolni, amikor vér folyik... a kormány gondoskodik a folyamatos vérellátáshoz... így is alul vagyunk súlyozva, meglátszik a bét forgalmán is, ezért van ott az otp ahol van... ha bemegy 3e alá sávosan érdemes csipegetni, mert már így is az 1rv-re jutó érték alatt forog...

(#12792) Ringman válasza stangli (#12791) üzenetére


Ringman
nagyúr

hónap végén - kb hétvégén - felszabadul lekötésből nagyobb, mint 1MFt-om, aztán azt mibe tegyem? (belátható időn belül nem akarom elkölteni, lakásra meg kevés)

(#12793) stangli válasza Ringman (#12792) üzenetére


stangli
senior tag

Miért akarsz idegeskedni, amikor majdnem 10%os kamatot is adnak a bankok?

(#12794) Dorian válasza g@bo (#12788) üzenetére


Dorian
félisten

Na, hol a 320+? :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12795) g@bo válasza Dorian (#12794) üzenetére


g@bo
nagyúr

:O lefele indult... de az esély mindig megvan. :DDD

(#12796) Cyrin válasza g@bo (#12795) üzenetére


Cyrin
addikt

váltottál ma délelőtt? ;]

(#12797) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Szépen erősödött ma a forint. :Y

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12798) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

Nem tudom van-e befektetésekben jártas ember, nekem már kicsit messze vannak az egyetemen tanultak. Jelenleg MKB VIII. kötvényben van elég sok pénzem, de annyira nem bízok a bankban, illetve hát ez a hozam sem túl fasza.

Változó kamatozású államkötvényekről mit gondoltok? Az öt éveset néztem, ha jól értelmeztem, 9.5%-ot fizet most? Még ha le is szorítanák az inflációt 3% alá, akkor is 7% felett kamatozna, és feltételezem, hogy ez magasan jobb, mint a bubor+1.2%, amit az MKB VIII. biztosít, hisz ha az infláció alacsony, akkor az alapkamat is le fog menni.

(#12799) g@bo válasza Cyrin (#12796) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem, mázli. kivártam a báró déli műsorát. aztán láttam az irányt.... ha már igy alakult, lehet felőlem 285 is. ;]

(#12800) Mercutio_ válasza szőröscica (#12798) üzenetére


Mercutio_
félisten

3-6 havi akciós folyószámla kamatok nem jobb megoldás?

#12801 Igen, de kamatos kamattal számolva is jobban jössz ki?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.